Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) zoltan6 válasza Pityu. (#64050) üzenetére


zoltan6
őstag

létezik mert megcsinálja automatikusan a win 8.1

(#64052) tom_tol válasza quailstorm (#64041) üzenetére


tom_tol
addikt

Sokáig szerencsétlenkedtem uTorrentel, most qBittorent van, soha többet uTorrent

(#64053) Rendeske válasza csabi94 (#63950) üzenetére


Rendeske
tag

Sziasztok!

IE-ben hogy kell beállítani hogy ne a legkissebb képernyővel nyissa meg a lapokat? itt az oldalon belül is hiába állítom be a megfelelő nagyítást belépek egy topicba megint a legkissebb képernyővel hozza és ha nagyítok akkor nem igazítja a széleket a képernyőhöz, hanem megjelenik a jobra-balra igazító csúszka..

Egyébként csak azért írok ide mert Chromban meg nem tudok üzenetet írni senkinek és hozzászólni sem, a válasz írása ablak egyszerűen nem nyílik meg, pedig ezzel soha nem volt gondom...biztos Windows frissítés lehet a ludas szvsz.

(#64054) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

felraktam a Windows 8.1 (64 bit) OP-t és lenne pár kérdésem.

Az alaplapomhoz, videó-kártyámhoz kapott teleépítő CD-k alapból nem működnek. Nem nagy probléma mert amúgy is régiek a driverek, de az újakat, hogy célszerű telepíteni? Egyenként letölt és telepít vagy a rendszer ezt elvégzi helyettem frissítésként?

Alapból be van állítva egy fő (admin) felhasználó és szeretnék egy másik felhasználót is beállítani? Ez mennyire megoldható? Még anno XP-n próbálkoztam ilyesmivel, de aztán abbahagytam mert csak probléma volt vele. Esetleg tipp, tanács mit, hogy érdemes beállítani?

A segítségeket előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64055) bobalazs válasza BenJoe80 (#64054) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vga driver mindenképpen gyártó oldaláról legújabb verziót rakj. Alaplap drivert csak abban az esetben ha valami nem működik, vagy az eszközkezelőben ismeretlenként jelöl. Legtöbb esetben a windows frissítéssel települő driverek megfelelőek. A rendszergazdai fiók mellé csinálhatsz normál felhasználós fiókot, ha telepíteni akarsz dolgokat stb. akkor nyilván a rendszergizda fiókot kell majd használnod.

(#64056) BenJoe80 válasza bobalazs (#64055) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Tehát ez azt jelenti, hogy ha pl. a videó-kártya drivere frissítésként települt, akkor nem kell a gyártó oldaláról a megfelelő drivert letöltenem és telepítenem?

Azért kérdezem, mert tegnap nem tudtam az alaplap telepítő CD-t futtatni. Ennek ellenére az alaplapi hangkártya működik. Ebből következtetek arra, hogy valószínűleg frissítésként települt. Vagy esetleg a Win8.1 alapból tartalmaz egy rakás illesztőprogramot az elterjedtebb hardverekhez?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64057) bobalazs válasza BenJoe80 (#64056) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Így van ahogy mondod, windows frissítésben benne van minden.
Persze van hogy előnyösebb felrakni a hardver szoftverét a driverrel együtt. Pl. alaplapi hangkártyánál ha szoftvert felrakom, akkor a realtek hangkártya vezérlő szoftvere elérhető lesz amibe vannak állítási lehetőségek amit mondjuk windows beállításaiba nem találtam meg. Video kártya drivert azért előnyösebb felrakni gyártó oldaláról beszerezve, mert egy csomó új optimalizációt tartalmazhat játékokhoz.

(#64058) BenJoe80 válasza bobalazs (#64057) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha. Tehát az alapvető illesztőprogramokat (kép, hang, LAN) azért érdemes a gyártó honlapjáról leszedni és telepíteni.

Köszönöm a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64059) Bkrisz9 válasza BenJoe80 (#64058) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Igen így van és még az eszközkezelőben nézd meg van e ismeretlen eszköz. Az sose árt. 1-2 kisebb dolgot mint pl .: mikrofon,webcam néha nem talál meg (de ez ritka) meg asztalinál jártam már úgy h külön kellett valami az usb-hez és amég nem raktam fel ilyen 3-4-5 perc alatt ismerte csak fel az USB-s eszközöket. Szóval a lényeg: nézd meg van e ismeretlen eszköz hátha épp olyan ami kéne.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#64060) Pityu. válasza zoltan6 (#64051) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De nekem az ütemezés ki van kapcsolva

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64061) Rasiel válasza Pityu. (#64060) üzenetére


Rasiel
senior tag

Hogyan kapcsoltad ki?

(#64062) Pityu. válasza Rasiel (#64061) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem így néz ki most,van olyan hogy ütemezés kikapcsolása vagy hogy.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64063) boskorelli válasza t72killer (#64024) üzenetére


boskorelli
tag

Hali!

Csak jelezném, hogy megoldódott a problem... A Microsoft telefonos supportjánál elmondtam a gondomat és generáltak egy kódot.

THX!

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#64064) t72killer válasza boskorelli (#64063) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R szuper

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64065) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

azt meg tudom oldani, hogy a Win 8.1-re jét felhasználót készítek (admin és guest), de úgy, hogy mindkettő a saját Microsoft fiókjával lép be ill. egy gépen, mindketten használni tudjuk a saját DropBox-unkat (nyílván, ezek külön-külön partíciókra kerülnének).

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64066) kemkriszt98 válasza kemkriszt98 (#64049) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Na, driver frissítés után megjelent a lehetőség a gépházban, viszont a "hozzáadás" gomb inaktív. Valami ötlet?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#64067) szabonagyur válasza BenJoe80 (#64065) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy leírtad úgy kell megcsinálni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#64068) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Manapsag mivel szokas backupot kesziteni a rendszerrol, ugy, hogy ha elszallna, akkor USB-rol bootolva ujra lehessen huzni, minden driverrel/beallitassal egyutt?
Anno tudom norton ghostal lehetett, de az mar jo reg volt, nem tudom most mi az aktualis, ami megbizhatoan elvegzi a feladatot.

(#64069) bobalazs válasza birno (#64068) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Macrium reflect free

(#64070) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Egy ideje már Windows 8.1-et használok és olyan problémáim vannak, hogy nem telepítettem chipset driver-t meg satöbbit, lehet laikus a kérdés, de ez egyáltalán fontos az én gépem ( adataimnál ) esetében? Úgyértem nincsen az interneten külön chipset driver stb.

(#64071) premete válasza birno (#64068) üzenetére


premete
veterán

Acronis TI

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#64072) Dilikutya válasza Nagynozi (#64070) üzenetére


Dilikutya
félisten

Chipset drivernél nem szokott gond lenni, ha csak a Windows-os van, a te esetedben úgy sincs más lehetőség, valószínűleg nem lenne értelme felrakni a Win7 drivert, mert a Windows-ban ugyanaz van. Videókártyánál fontos különösen a gyártó drivere, csak azzal garantált, hogy minden beállítás és funkció elérhető. Hangkártyánál ugyanúgy igaz ez. Ezért van, hogy pl. az AMD egészen a Radeon HD2000 szériáig visszamenőleg nyújt támogatást Windows 8-hoz is, ellenkező esetben ezek a kártyák nem sok dologra lennének jók.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64073) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Na itt egy példa a torrentezéses ram zabálásra. 8 órás üzemidővel, 2.5gb feltöltött adat után így nézett ki ha leállítottam a programot.

[ Szerkesztve ]

(#64074) Dilikutya válasza F_Zolee (#64073) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igaz esténként hibernálva, de 4 nap telt el indítás óta, felment 5,3 Gb, és kíváncsiságból bezártam. Rögtön felszabadult 100 Mb RAM. Nem, nem írtam el a nullák számát.
3.4.1 build 30888, és 309 darab Linux iso fut, 10 évre visszamenőleg mindenféle disztribúciók, Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, x32 és x86, server, sőt még Mac verzió is. Nem tudom, hogy etetitek meg az utorrenttel azt a sok memóriát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64075) Nagynozi válasza Dilikutya (#64072) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#64076) BenJoe80 válasza birno (#64068) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Én tudok egy jobbat mint a Macrium Reflect, bár hazsnáltam azt is évekig, de most ezt használom.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64077) BenJoe80 válasza szabonagyur (#64067) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha. Okay - köszönöm.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64078) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

a következő hardverekhez keresek drivert - magától értetődően Win 8.1 64 bit OS-hez - és vagy nem tudom eldönteni, hogy melyik a jó, vagy nem találok illesztőprogramot..

1. ATI Sapphire HD7850 2GB GDDR5 videó-kártyám van, amihez ezek közül melyik a jó driver?

2. Gigabyte GA-870A-UD3 alaplapomon integrált hangkártyához keresek szintén illesztőprogramot, de itt nem találok.

Ha már itt tartunk: szükségem van az "AMD Chipset" és az "AMD SATA Raid" driverekre?

Előre is köszönöm a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64079) MasterMark válasza BenJoe80 (#64078) üzenetére


MasterMark
titán

1: [link] Omega (14.12) 12/9/2014 (Az optional fülön leszedheted a chipset-es drivert is, de az AHCI drivert ne rakd fel, a többi mehet.)

2: [link] 64bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1 Driver only (Executable file) R2.76 2015/4/21 Global
(Itt ugye először pipa, és next.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#64080) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Ma reggel ezzel a hibaüzenettel találkoztam. (internet kapcsolat van, de mégsem lehet elérni semmit)

Próbálkoztam a parancssorban az ipconfig /all paranccsal, de semmi.
Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#64081) MasterMark válasza honda 1993 (#64080) üzenetére


MasterMark
titán

Írd át a 8.8.8.8-ra.

Switch Tax

(#64082) honda 1993 válasza MasterMark (#64081) üzenetére


honda 1993
senior tag

Egy router reset megoldotta a problemat. :D
Azert koszonom a segito szandekot, esetleg azt elmondanad hogy ha atirtam volna az pontosan mit is eredmenyezett volna ? :R

XD alias IKSZDé

(#64083) MasterMark válasza honda 1993 (#64082) üzenetére


MasterMark
titán

Azt, hogy nem a szolgáltató DNS szerverét használtad volna, hanem a Google-ét.

Switch Tax

(#64084) honda 1993 válasza MasterMark (#64083) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszi.

XD alias IKSZDé

(#64085) pmheros válasza F_Zolee (#64073) üzenetére


pmheros
senior tag

Igen ez a utorrent igazi ram zabáló és nem is win8 függő

Nálam win7 -en kb 1 hete fut folyamatosan és 6.63GB a ram fogyasztás. Kilövöm az egyetlen futó progit (utorrent) és visszaesik 2,04GB -ra. Természetesen a feladatkezelő csak 500-600MB -ot mutat ebből.

(#64074) Dilikutya 705 linux disztróval verzió 3.4.3
Valamelyik korábbi verziója meg a procimat pörgette.
Annyit hozzá kell tenni hogy gyári beállításokkal, a feltöltési sebességen kívül nincs semmi átparaméterezve.

Bocsi az OFF -ért

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#64086) Nimda


Nimda
addikt

Sziasztok!

A gyári dobozos Win8.1 telepítő lemez alkalmas UEFI telepítésre?

(#64087) tom_tol válasza Nimda (#64086) üzenetére


tom_tol
addikt

Nekem az volt, bios-ban kellett néhány beállítást megváltoztatnom.

(#64088) Nimda válasza tom_tol (#64087) üzenetére


Nimda
addikt

Tehát akkor nem kell usb-s iso fájl mókolással bajlódnom?Létrehozom a szükséges partíciókat ezen cikk alapján és örülök? :)

(#64089) BenJoe80 válasza MasterMark (#64079) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszönöm a választ és a likneket.

1. Mi a különbség a "Catalyst Software Suit" és az "AMD Chipset Driver" között? Kell nekem az utóbbi? Ami kell az kell, de ha nem muszáj nem rakok felesleges dolgokat a gépemre.

2. A második link nekem nem múködik? "Pipa", majd "Next" - gondolom el kéne kezdődnie a letöltésnek vagy megjelenni valamilyenletöltő linknek - de semmi. Igaz, van egy kép ami valamilyen "plugin" hiányába nem tud megjelenni.

3. Az alaplapomon van USB 3.0. Ehhez drivert hol találok (ezt el is felejettem)?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64090) MasterMark válasza BenJoe80 (#64089) üzenetére


MasterMark
titán

1: A Catalyst a videokártyádhoz kell. A Chipset pedig az alaplapon lévő dolgokhoz, például az USB 3-hoz is.
De amúgy ott van, hogy mi van benne:

AMD AHCI Driver
AMD USB 3.0 Driver
AMD SB7xx RAID Drivers
AMD SB8xx RAID Drivers
AMD SB9xx RAID Drivers
AMD A-Series APU Chipset RAID Drivers
AMD E-Series APU Chipset RAID Drivers

Innen neked csak az USB Driver fog kelleni. Ha SSD-t használd az AHCI drivert semmiképpen ne telepítsd, ez fontos, amúgy a többi mehet, amit felajánl.

2: Erre most mit mondjak? Használj normális böngészőt.

szerk.: Most nézem, az alaplapon valamilyen NEC USB 3-as vezérlő van. Ahhoz az alaplap oldalán keress drivert. Ha Win8-ra nem mutatja, akkor Win7-re keress.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#64091) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

Win 8.1-ben van egy "admin" és egy "guest" felhasználóm. Minden működik szépen - még a DropBox is, amin nagyon meglepődtem - csak a Skype vacakol.

Nekem meg a nejemnek két különböző Skype fiókunk van, amit úgy szeretnék beállítani, hogy amikor az "admin"-ban vagyok akkor az én Skype fiókom jelenjen meg (ez működik, is, automatikusan betölt), de amikor váltok a nejem "guest" fiókjára, akkor a Skype nem hajandó megjelenni. Mindig külön el kell indítani.

Próbáltam azt is, hogy nem a Skype fók felhasználó nevével és jelszavaival jelentkezzen be, hanem a Microsoft felhsználó nevén és jelszavával, de továbbra sem jelentkezik be.

Mi a megoldás?

Azt még megjegyzem, hogy az alap Skype alkalmazást leszedtem és helyette az asztali Skype-t telepítettem. Esteleg ez volt a hiba? Bár ettől még működnie kellene nem?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64092) BenJoe80 válasza MasterMark (#64090) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Okay, köszi. Azt hittem, hogy ez mind a videó-kártyához tartozik, mert ezek AMD illesztő programok, nekem meg Gigabyte alaplapom van... aztán rájöttem, hogy "hülye vagyok"...

Mi számít normális böngészőnek? IE? Én Firefoxot használok és szerintem az is normális... milyen plugin hiányozhat? AdobeFlash alapból fenn van a Win 8.1-en, nem?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64093) MasterMark válasza BenJoe80 (#64092) üzenetére


MasterMark
titán

Az alaplapodon AMD Chipset van, ahhoz AMD driver kell, ugyanez van fent a Gigabyte oldalán is egyébként. (Csak esetleg régebbi.)

Chrome-nál nálam jó. Közvetlen linket nem tudok adni, mert valamilyen script-el van megoldva a letöltés.

szerk.: Egyébként a Catalyst-ot is, és a chipset drivert is Egyéni módban kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#64094) BenJoe80 válasza MasterMark (#64090) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha, megvan... az AddBlock Plus kavart be. Most már megjelennek a linkek.

Na, akkor mégse vagyok annyira "hüjje"! De hát ez az, hogy a Gigabyte oldalán nem találtam drivert az USB 3.0. Azok az illesztőprogramok vannak amiket korábban belinkeltem.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64095) MasterMark válasza BenJoe80 (#64094) üzenetére


MasterMark
titán

Ha Win 7-re állítod, akkor kilistázza már mondtam. Próbáld meg azt a drivert.

Switch Tax

(#64096) Zotya84 válasza BenJoe80 (#64094) üzenetére


Zotya84
őstag

Win 8-hoz nem valószínű, hogy fog kelleni bármilyen USB 3.0 driver, ugyanis azok nagyon nagy részét a 8 natívan kezeli... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#64097) BenJoe80 válasza MasterMark (#64095) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Megvan - köszönöm a türelmet és a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64098) BenJoe80 válasza Zotya84 (#64096) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi a tippet!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#64099) Zwitter


Zwitter
tag

Üdv!

Biztos találkoztak már az itt lévők is azzal a jelenséggel, hogy az alvásba helyezett gép magától felkel pár másodperc múltán. Nekem azt mondták, hogy elvileg a hálózat kelti fel. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#64100) MasterMark


MasterMark
titán

Kikapcsolod, hogy ne lehessen hálózaton bekapcsolni.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.