Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43100) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Sata vezérlővel lehet valami, azt nem ismeri fel pedig Intel van rajta azt szokta ismerni.. Másik portra rádugni nem próbáltad? ha így sem megy akkor bele kellene integrálni a telepítőbe a szükséges fájlokat.

Esetleg a RAID funkciók állítása? Látom azt is tudná a lap.

Bár szerintem Win8-al is tehetnél egy próbát legalább.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43102) F-ECT$ válasza szabonagyur (#43101) üzenetére


F-ECT$
titán

Megpróbálom win 8-cal, ha azzal esetleg menne, akkor onnan vissza tudok állni win 7-re?

(Btw ha rádugok egy DVD írót, és akár az alaplapi akár az SSD DVD-jét teszem be, azokat sem fogadja el, mint illesztőprogram helye.)

Raid: disabled.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#43103) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43102) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8ról vissza persze, nem örök a dolog.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43104) F-ECT$ válasza szabonagyur (#43103) üzenetére


F-ECT$
titán

Úgy értem, hogy ha felmegy a win 8,attól utána a win 7 megint nem fog magától :)

Dive ever, work never.

(#43105) szabonagyur válasza F-ECT$ (#43104) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem feltétlenül nem fog elindulni, láttam már furát.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43106) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek van különbség sebességben a különböző Win verziók közt? Barátnőm laptopján 32 bites HomePremium van, de nagyon lassú a gép a friss telepítés ellenére is. AMD TK 55 2x1,8Ghz-es proci van benne, Satás 250-es hdd, és 2 GB ram, meg egy X200-as VGA... nem tudom érdemesebb-e egy Basic-et venni a Home Premium helyett, mert ez baromi lassú:S

(#43107) spiritex válasza Vesztor87 (#43106) üzenetére


spiritex
veterán

A legtöbbet egy SSD gyorsítana a rendszeren...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43108) Vesztor87 válasza spiritex (#43107) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azt tudom:) Win verziók közt lehet sebességbeli difi?

(#43109) spiritex válasza Vesztor87 (#43108) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, de nem annyi, hogy értékelhető legyen és megérje váltani.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43110) kraftxld válasza F-ECT$ (#43102) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alaplap típusa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43111) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Már egyszer feltettem ezt a kérdést és az volt a válasz rá hogy cseréljem ki a tápot mert azért fagy le a gép állandóan.
Most kicseréltem a tápot LC POWER L6550-ről FSP Raider 550W-re de most is ugyan úgy lefagy. Hirtelen minden előjel nélkül egyszer csak megadja magát. Nem kapcsol ki nem indul újra csak áll a kép egér nem működik billentyűzet sem működik semmi sem. Néha kb 10% lehet az amikor mintha mi sem történt volna megy tovább a gép, de ez ritka eset. Már nem tudom mit csináljak.

Konfig:

Windows 7 64bit Professional (eredeti)
Táp: FSP Raider 550W
Processzor: Intel core i3-2120
VGA: Radeon HD 5750
alaplap:P8-H61-M LX3 PLUS R2.0
Memória: 4 GB kingmax
HDD: Samsung HD103SJ és Western Digital WD10EZEX

(#43112) F-ECT$ válasza kraftxld (#43110) üzenetére


F-ECT$
titán

Asrock H97M Pro4

A win 8 minden gond nélkül felment.

Dive ever, work never.

(#43113) kraftxld válasza F-ECT$ (#43112) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivel abban benne van a megfelelő SATA driver.
Ezt letöltöd: [link] (SATA Floppy Image ver:13.1.0.1058)
Kicsomagolod a pendrive-ra egy mappába, és a bitszámnak megfelelő mappát - ami remélem, hogy 64 :) - betallózod amikor nem tudsz továbblépni a telepítőből (f6flpy-x64), és utána megy szépen tovább minden.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43114) Doky586 válasza Vesztor87 (#43108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Egy win98 érezhetően gyorsabbnak tünne.. :D

(#43115) sqpp válasza #65388800 (#43111) üzenetére


sqpp
őstag

Javaslom, ha teheted próbálj ki mindent cserélgetni egyenként kölcsön alkatrésszel és úgy lehet meglesz a hunyó. Én így hirtelen csak a procira tudok gondolni. A többi nem ilyen jellegű dolgokat produkálna.
Nekem most olyan gondom van, hogy néha fogja magát a gép és újraindul. Elvileg a táp, de már én sem tudom, szóval előtte mielőtt veszek egy másikat tényleg letesztelek mindent cserével és ha tényleg a táp, csak akkor veszem meg

(#43116) #65388800 válasza sqpp (#43115) üzenetére


#65388800
törölt tag

több újraindulásnál ezt írta ki a gép:

Asus anti surge was triggered to protect system from unstable power supply.

Az új tápnál még nem írta ezt ki. Mondjuk még csak 5 órája van bent.

Legtöbbször akkor fagy le a gép ha elindítok egy letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#43117) sqpp válasza #65388800 (#43116) üzenetére


sqpp
őstag

Hmm...

Akkor lehet winchester, erre nem gondoltam... Mert ha pl a rendszert nem tudja olvasni, nyilván nem kapcsol ki, szimplán csak lefagy... javaslom próbáld ki, hogy egy pendrive-ról bootolható linuxot vagy windows-t elindítasz, esetleg szerzel ideiglenesen egy winchestert és ha folytatja, akkor már én sem tudom mi lehet a baj :(

Szerk:

A legjobb megoldás, ha mindent egyenként lecserélsz, hogy mitől fejeződik be a probléma az adott alkatrész kicserélése után.

[ Szerkesztve ]

(#43118) #65388800 válasza sqpp (#43117) üzenetére


#65388800
törölt tag

Az a baj ez a cserélgetés nem megy olyan könnyen.

Próbáltam most az aida64-et abban is a stressz tesztet külön külön cpu-ra vga-ra merevlemezre, memóriára de semmi. Nem fagyott le.

A gépben viszont van egy merevlemez ami nincs már a toppon (a samsung) lehet attól van? Az a HDD csak tárolásnak van a gépen nem fut rajta semmilyen program és nem is telepítettem rá semmit. A rendszer amin fut az a wd. Viszont telepítésnél elfelejtettem lehúzni a régi merevlemezt és emiatt a Rendszer számára fenntartott partíció is ide került.

Arra gondoltam, hogy amikor tesztelem a merevlemezt a program csak a jó szektorokat használja a régieket elkerüli. Lehet amikor valamit szeretne olvasni a gép a régi HDD-ről az olyan helyen van ahol rossz a szektor és meghibásodott a fájl. Csak azt nem tudom, hogy az indításon kívül a Windows használja-e még utána azt a partíciót vagy csak az induláshoz szükséges adatokat tartalmazza-e. Ha meg kiveszem a régi merevlemezt a gép nem indul el.

(#43119) degu


degu
senior tag

Ha a win7 hibernálja magát,akkor a folyamatban lévő letöltés megáll,vagy háttérben folytatódik?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#43120) beleszólok válasza degu (#43119) üzenetére


beleszólok
senior tag

Attól függ. Ha másik gépen fut a letöltés, akkor megy tovább. ;)
Picit gondolkodj! Hibernáció=op.rendszer működése felfüggesztődik, az aktuális állapota kikerül egy fájlba és a gép kikapcsol. Szerinted mi és hová folytatná a letöltést?

Ez a (szerintem) triviális része a kérdésnek.
Hogy mi történik a hibernáció után visszakapcsolt rendszeren a letöltéssel, az sok mindentől függ, de ez az a terület, amihez nem tudok hozzászólni, max. a saját tapasztalataimat tudnám elmondani, de az kevés.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43121) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

A gépem egy alapos tatarozáson esett át. A régi Athlon II X2 240 proci, 2 GB ddr3 1333 ram, Giga alaplap, HKC ház és táp ment a levesbe és új ház, táp, proci (4440), ram 4 GB 1600, került bele.
Át lett mentve a régi winyó WD Green 500 GB, Intel 520 120 GB, Quadro FX 1800, ODD.
A Win 7 az SSD-n van viszont nincsen kedvem újra rakni. Az alaplap drivereit persze telepítettem a régit töröltem. Az eszközkezelőben minden jónak tűnik.

Érdemes szerintetek újra rakni az oprendszert?

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#43122) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nem találtam megfelelő topikot, de talán itt is választ tudtok adni.

gmailemre soha nem kaptam még csak ehhez hasonló levelet (spamot) sem a beérkező leveleim közé, pedig már 5 éve használom, most viszont pár napja:

Most pedig megint, de ezt már meg sem nyitottam:

Miafene, és honnan szedtek elő engem? :F

[ Szerkesztve ]

(#43123) sqpp válasza DeathAdder (#43122) üzenetére


sqpp
őstag

Ilyeneket én is nap mint nap kapok :(

(#43124) LonGleY válasza DeathAdder (#43122) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor most kaptál. Mi a kérdés?

QwErTy42 Ha működik a rendszer kifogástalanul, akkor miért akarod újrarakni? Itt sem értem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#43125) QwErTy42 válasza LonGleY (#43124) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mert a nagyokos eladóbácsi az Iponban asszondta. :)

Nem is akarom újra rakni. Ez az utolsó, amit szeretnék. :)

(#43126) LonGleY Okés. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#43126) LonGleY válasza QwErTy42 (#43125) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor ne tedd. :]

(#43127) #73959936


#73959936
törölt tag

Ugye ? írtam h.rendszert költöztettem hdd-ről ssd-re.

Kész klassz működik.

De: van ugye alapból a hdd-n a win 7 partíció, meg ugye az a bizonyos 100 mb.
És van ugye az ssd-én ugyanez.

Miért nem engedi törölni azt a bizonyos hdd-s 100 mb-os partíciót, ha a win 7 parti már meg sincs ?
Mi kell/lehet tennem, hogy eltünjön ?

:R

(#43128) donmackó


donmackó
őstag

Hol lehet az beállítani, hogy egy átlag multimédiás billentyűzet (nincs külön driver hozzá) kiegészítő billentyűi (e-mail, böngésző megnyitó stb.) mit nyissanak meg ténylegesen?

Release the cable hounds!

(#43129) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Erre lehet valami megoldásotok?
Előre is köszi.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43130) #73959936 válasza Bacusuz (#43129) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nagyon butuska vagyok ezen téren csak tippelem, hogy van bedugva valami a gépbe usb portra, de nem oda ahol a 3.0-át tudja...

(#43131) Bacusuz válasza #73959936 (#43130) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ez egy alaplapi csatlakozó sok lábbal,ebbe csak usb 3.0 csati megy

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43132) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Win 7 problémám lenne a barátnőm gépével. Este kikapcsolta másnapra eltűntek az ikonok az asztalról. Nem minden, de pl sajátgép és az asztalra kirakott mappák eltűntek. Illetve csak az ikonok mert fizikailag a cuccokat megtaláltam az eredeti helyükön. Ami furcsa, hogy eltűnt pl a totalcommander ikon is, de a program megmaradt. Elindítottam az eredeti helyéről ahová telepítve lett és gond nélkül elindult. Ezután kitettem az asztalra. Elindítottam onnan és meglepődve tapasztaltam, hogy úgy indult el mint amikor nincs regisztrálva. Ami meg még meglepőbb volt, hogy megnéztem az elérési útját és C:\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop-ra hivatkozott. Na már most ezt nem értem miért van. És az sincs már, hogy ha vmit ki akarok tenni asztalra akkor jobb gomb -> Küldés -> Asztalon parancsikonként
Ez is eltűnt. :W
Mi lehet a gond???
Ha valaki találkozott már ilyennel kérem szépen írja e a megoldást! :R

Köszönöm szépen! :))

ÜDV

Robi

[ Szerkesztve ]

(#43133) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok,

egy mSATA-n csatlakozó SSD-re szeretnék UEFI módban Win7-et telepíteni. UEFI-nek GPT-lemez kell, az SSD jelenleg MBR partíciós táblát tartalmaz. Próbáltam parancssorból MBR to GPT konverziót, de azt írja, nem lehet konvertálni GPT-re.

Mit lehet szerintetek tenni? Előre is köszönöm!

(#43134) krealon válasza [KgP].Robot (#43132) üzenetére


krealon
veterán

Ilyenkor valami hiba (filerendszer, hozzafersi jog, antivirus zarolas, stb) miatt, atmeneti profilba lepteti be a felhasznalot.

Egy masik adminisztrativ profile-ba belepve javithato:
How to Fix Temporary Profile in Windows 7

[ Szerkesztve ]

(#43135) Bjørgersson válasza Bacusuz (#43131) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Olvasd el még egyszer, mit írt. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43136) brd válasza mhorvat (#43133) üzenetére


brd
nagyúr

Feltételezem, üres vagy törölhető az SSD.
A telepítővel Parancssoros javításba be, ott pedig:

diskpart
list disk

/* ha itt több disket hoz fel, akkor méret alapján találd ki, hogy melyik sorszámú az SSD */
select disk 0 /* ha több disked volt, akkor annak a sorszáma kell a 0 helyére */
clean

Ez töröl minden a lemezről, így a telepítő majd létrehoz magának olyat, amit szeretne, mehet az install.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43137) mhorvat válasza brd (#43136) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ezzel próbáltam, de marad MBR, ami nem jó az UEFI-nek. Most megy fel egy Win7, csak nem UEFI módban. Ez gyakorlati szempontból (gyorsaság, stabilitás) fog nekem fejfájást okozni?

(#43138) brd válasza mhorvat (#43137) üzenetére


brd
nagyúr

Hogyhogy marad? Ez konkrétan törli az összes adminisztrációs információt (MBR/GPT is) a lemezről, a telepítő szempontjából olyan, mintha 0-val lenne teleírva.

The only real valuable thing is intuition.

(#43139) mhorvat válasza brd (#43138) üzenetére


mhorvat
senior tag

Valóban. De annak ellenére, hogy ezt megcsináltam, azt mondja a Win7 telepítő, hogy MBR partíciós tábla van rajta és neki mindenképpen GPT kell.

(#43140) Bacusuz válasza Bjørgersson (#43135) üzenetére


Bacusuz
őstag

Egy ami biztos,hogy usb 3.0 eszköz nincsen bedugva usb 2.0 csatlakozóba sem elöl,sem hátul sem alul.Amúgy ezt a harmadik asrock alaplapommal csinálja win 7 alatt z77,z87,z97 is.Win8 alatt nincs ilyen jellegű gondom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43141) F-ECT$ válasza kraftxld (#43113) üzenetére


F-ECT$
titán

Tallózáskor nem tudom kiválasztani a pendriveot :(

Dive ever, work never.

(#43142) sqpp válasza F-ECT$ (#43141) üzenetére


sqpp
őstag

Hallottam haveromtól egy olyan jellegű alkalmazásról, amely arra szolgál, hogy ha berakod a CD-t, amin egy szoftver van, akkor annak segítségével tudsz bootolni pendrive-ról régebbi gépeken is.
Persze most nem azt gondoltam, hogy neked régi géped van hanem, hogy hátha azzal felismerné neked.
Majd utánakérdezek és akkor leírom neked :K

(#43143) F-ECT$ válasza sqpp (#43142) üzenetére


F-ECT$
titán

Közben sikerült megoldani a Tallózást, de nem tetszett neki ez a driver. Lehet egyelőre maradok a win 8-nál, de persze ha meglesz az alkalmazás, akkor a többieknek hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#43144) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A win 7 ultimate 64 bit foglal nálam vagy 28 gigát.
Tudnátok abban segíteni, hogy miket lehetne letörölni, hogy ne legyen ilyen hatalmas?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#43145) beleszólok válasza petymeg (#43144) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kisebbre venni a system restore által elfoglalt helyet? (vagy kifejezetten a windows + Program files könyvtárakról beszélsz?)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43146) petymeg válasza beleszólok (#43145) üzenetére


petymeg
addikt

Csak windows könyvtár, program files nélkül.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#43147) Vesztor87 válasza Doky586 (#43114) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ez érdekes:) Anno mikor új volt tök jó gép volt ez (2006 körül :D), most meg egy lassú dög:D

(#43148) Lenry válasza petymeg (#43146) üzenetére


Lenry
félisten

\Windows\SoftwareDistribution\Download\ - itt tárolja a Windows a letöltött Windows-frissítések telepítőit, meg a \Windows\temp
kb ennyi, amibe biztonságosan beletörölközhetsz.

futtass a rendszerpartíciódon Lemezkarbantartót, az pl ki tudja takarítani a frissítések uninstallerjeit is sok egyébbel együtt.

ha a Windows mappán kívül nézelődsz, akkor jóval több lehetőséged van. a profilodhoz tartozó Letöltések és Dokumentumok mappa könnyedén áthelyezhető és ezek jellemzően sok helyet foglalnak. ha nem Hibernálod a géped, akkor a parancssorba: powercfg -H off ezzel kikapcsolod a funkciót és törlöd a RAM méretével megegyező méretű hiberfil.sys fájlt.
nyugodtan törölhető a \Users\userneved\AppData\Local\Temp\ mappa tartalma is, ahogy a rendszerpartíció gyökerében lévő Intel, NVIDIA, AMD mappák is, ezek csak a VGA driverek kicsomagolt telepítőit tartalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43149) beleszólok válasza Lenry (#43148) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi, ez nem ugrott be... éreztem, hogy valami hiányzik még a system restore által foglalt helyen túl, de nem jutott eszembe.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43150) beleszólok


beleszólok
senior tag

Media server 'Gépem neve: admin userem neve' was successfully initialized and is sharing media with network media devices.

Ismerős valakinek ez az üzenet?
Az event logot bogarászva találtam rá, de el nem tudom képzelni, hogy mit jelenthet.
Nem emlékszem arra sem, hogy korábban láttam volna ilyet (jó, ez semmit sem jelent), de arra sem, hogy bármiféle szervert futtatnék a gépemen. Pláne adminként, média szerver... Ez valami szabványos része a windows 7-nek?

Google nem adott használható találatot.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.