Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) LonGleY válasza akos3 (#43549) üzenetére


LonGleY
veterán

A Win-ben sokszor előfordul, hogy bizonyos akciók közben nem frissül az ablak, és míg a fájl még ott látod, az valójában már nincs ott. Ha valami mégis törölhetetlen, ez szokott segíteni Unlocker

A Paint meg felejtős. Screenshotok beillesztésére ott van az IrfanView.

[ Szerkesztve ]

(#43552) hun005a


hun005a
tag

Elnézést ha off topic:)
Az a gondom hogy egy laptopra szeretném telepíteni a Windows 7-et és van ez a Windows 7 upgrade advisor ami átvizsgálja a gépet.Ezt elindítva órákon át megy de nem történik semmi,nem fagy le csak megy és kész.
Mi a helyzet ilyenkor?

(#43553) DS39 válasza hun005a (#43552) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem annak néhány perc alatt végezni kellene, de hagyd inkább, ha nem működik, és csekkold le magad, hogy a hardverek megfelelnek-e a Win7 követelményeinek, illetve nézd meg a gyártó honlapján van-e 7-eshez driver, stb.

(#43554) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem és lehet, hogy amatőr a kérdés.
Win 7-en, rendszervisszaállítás után nem találok pár fájlt és vissza tudnám hozni valahogy őket? Köszönöm a segítséget. :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#43555) LonGleY válasza Góliát (#43554) üzenetére


LonGleY
veterán

Hol voltak?

(#43556) Góliát válasza LonGleY (#43555) üzenetére


Góliát
senior tag

A c meghajtón és a merevlemez, nincs particionálva. Az asztalra szoktam kipakolni őket. ( képek és dokumentációk)

(#43557) LonGleY: köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#43557) LonGleY válasza Góliát (#43556) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem bukó. Ezért szokás áthelyezni (3. bekezdés) az ilyen mappákat a D-re...

[ Szerkesztve ]

(#43558) robcsekwow


robcsekwow
tag

Sziasztok!
Van egy SATA2-es külső HDD-m, hogyan tudnám USB-ről rátelepíteni elsődleges op. rendszernek a Win7-et?

(#43559) beleszólok válasza Góliát (#43556) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ha mered, megkockáztathatsz egy restore undo-t, ami _elméletileg_ visszahozza azt az állapotot, amit a legutóbbi system restore eltüntetett. Aztán vagy bejön vagy nem...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43560) LonGleY válasza robcsekwow (#43558) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, próbáltad és nem látja a telepítő az USB-s winyót?
Akkor pl. úgy, hogy berakod a gépbe.

(#43561) akos3 válasza Góliát (#43556) üzenetére


akos3
addikt

Nekem volt olyan hogy a Total commander látta még őket és azzal vissza tudtam hozni...

(#43562) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

A mai napon vettem észre, hogy a futó folyamatok között feltűnt az unsecapp.exe fájl. Ez eddig nem volt ott, legalábbis amióta utoljára néztem a folyamatokat. Mbam-mot futtattam nem talált semmit sem, op. eredeti, nincs semmi gyanús a gépen, ami rendesen működik. Azt tudom, hogy az exe fájl a rendszer részét képezi, ami érdekes, hogy a process explorer nem ír rá semmit sem. Kérdésem, hogy másnál is van-e a futó folyamatok között ez a fájl, és kell-e egyáltalán? Illetve ha nem kell hogy fusson állandóan, akkor mivel tudom kizárni, hogy a rendszer indulásakor elinduljon?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#43563) S-IW válasza Winnie The P (#43562) üzenetére


S-IW
tag

(#43564) Mustármag


Mustármag
őstag

(#43565) Winnie The P válasza S-IW (#43563) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hmm, köszi, de igazából a kérdéseimre nem kaptam választ! Meg ugye ez egy 12 évvel ezelőtt keletkezett írás!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#43566) beleszólok válasza Winnie The P (#43565) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kicsit utánaolvasva (egyébként nálam két példányban fut és ha a böngészőből fel akarom tölteni a virustotal.com-ra, akkor a böngészőm nem látja) úgy tűnik, ez a WMI (Windows Management Instruments vagy mi...) alkatrésze, amennyiben a C:\Windows\System32\wbem alól lett indítva.
Hogy pontosabban mi is, arra nem tudok rájönni, többen állítják, hogy egyik napról a másikra tűnt fel a task managerben, nekem viszont van egy olyan sejtésem, hogy csak egyszerűen nem vették észre korábban.
Sajnos azt nem tudtam kinyomozni, hogy mi indítja. :(
(sejtésem szerint vagy a víruskereső/tűzfal vagy a gépem drivereinek egyike)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43567) Winnie The P válasza beleszólok (#43566) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszönöm szépen a kimerítő választ. Egyébként a vírustotal-ra én sem tudtam feltölteni, mert nem látta onnan. Minden esetre lefuttatok még egy Kaspersky virus removal tool-t is. Köszi szépen a választ.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#43568) beleszólok válasza Winnie The P (#43567) üzenetére


beleszólok
senior tag

Egészen véletlenül nincs valami inteles "szemét" a gépeden?
Gondolok itt pl. alaplapi RAID controllerhez tartozó, egyébként használaton kívüli szoftverre, netán inteles wifi driver a maga 6-8 programocskájával?
Mert nálam valamelyik inteles wifi alkatrész indítja el az unsecapp.exe-ket, valószínűleg ezen keresztül menedzseli a wifi profile-okat.
Addig próbálkoztam a szelektív startuppal, hogy sikerült ráhibázni három-négy boottal.

Immár reboot nélkül: az egyik az Intel Wireless Event Log nevű service, a másik - ezt csak feltételezem - az Intel Wireless Registry Service nevű darab lehet.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43569) Winnie The P válasza beleszólok (#43568) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nincs semmi, AMD-s konfigom van. Router pedig vezetékes. Mindegy, ezek szerint nem vírus és remélem nem is fertőzött a fájl (legalábbis az mbam nem találta annak).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#43570) beleszólok válasza Winnie The P (#43569) üzenetére


beleszólok
senior tag

Keresd ki egy admin jogú powershell segítségével a gépeden található unsecapp.exe-ket:

cd \
get-childitem -filter 'unsecapp.exe' -recurse -ErrorAction:silentlycontinue

Ha nem csak \Windows\System32\wbem alatt van belőle, azt esetleg érdemes feltölteni a virustotal.com-ra.
Ha nagyon aggódsz, esetleg azt is, ami a wbem alatt van (kimásolod egy \temp könyvtárba és onnan töltöd fel, ott már megtalálja a böngésző is :) )
Azt hiszem, a \Windows\winsxs alatt, valami random nevű könyvtárban lévő példánnyal nem kell törődni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43571) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Remélem jó helyre írok. Ma felfedeztem, hogy van Viber számítógépre is, telepítettem, de meg se nyikkan, nem indul. Elég régi a gép, de a win7 azért megy rajta, a Vibernek csak nem lehet nagyobb gépigénye :F Mi lehet a gond? Újraindítás megvolt.
Köszi elöre is a segitséget :C

Maine coon

(#43572) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Hol lehet kikapcsolni azt, hogy ne kerüljön az összes megnyitott ablak a tálcára, egy másik ablak mozgatásával?

(#43573) LonGleY válasza pok.tom (#43572) üzenetére


LonGleY
veterán

Ne rázd meg az ablakot, és akkor nem kerülnek oda. Egyébként fejből csak kb-ra tudom: Számítógép, jobb klikk, tulajdonságok > speciális rendszerbeállítások link bal oldalt > keresd meg a teljesítménybéli beállításokat > ott lesznek a különféle effektek, amik közül ezt kikapcsolhatod.

(#43574) pok.tom válasza LonGleY (#43573) üzenetére


pok.tom
aktív tag

vizuális hatásoknál: "megjelenítési stílusok használata az ablakokon és a gombokon" ezzel ki tudom kapcsolni, csak akkor klasszikus kinézetet kapok, ami nem opció.

"Ne rázd meg az ablakot, és akkor nem kerülnek oda."
-sajnos az ablakokat mozgatnom kell néha, és ez 10+ ablaknál elég zavaró tud lenni ha az összes a tálcára kerül, legalább lenne egy billentyű kombináció amivel visszatudnám őket hozni, a "vissza rázással" sokszor nem tudom.

Van más megoldás a problémámra?

Btw. thx.

(#43575) Krystal_s válasza pok.tom (#43574) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amennyiben Professional, vagy Ultimate Win7-ed van, akkor:
A Start menü keresőjébe írd be, hogy gpedit.msc, és nyomj Enter-t. A bal oldalon menj a Számítógép konfigurációja (Computer Configuration) ⇒ Felhasználó konfigurációja (User Configuration ) ⇒ Felügyeleti sablonok (Administrative Templates) ⇒ Asztal (Desktop) ponthoz, és a jobb oldalon keresd meg Az ablakot kis méretre állító Aero Rázás egérmozdulat kikapcsolása (Turn off Aero Shake window minimizing mouse gesture) pontot. Ha itt engedélyezed a lehetőséget, akkor letiltja az Aero Shake-et.

W7 Home-ban (mivel alapból nem elérhető a csoportházirend-szerkesztő (gpedit.msc), ezért a regben kell egy bejegyzést átírni...
Az Aero Shake kikapcsolása.
video - Windows 7: Aero Shake kikapcsolása.

(#43576) pok.tom válasza Krystal_s (#43575) üzenetére


pok.tom
aktív tag

Siker :R

(#43577) Turbo73


Turbo73
tag

Egy kis segítség kellene. Hogyan lehet beállítani a win7 telepítésénél, hogy a HDD-t teljesen formázza le és ne a gyorsformázást használja? Korábban az XP-nél ez teljesen egyértelmű volt. Lehet itt is csak én nem találom. Köszi.

(#43578) beleszólok válasza Turbo73 (#43577) üzenetére


beleszólok
senior tag

Fejből nem tudom pontosan, de ahol beállítod, hogy formázza, ott ha jól emlékszem, egy "pipa" van a a quick format mellett.
Ha sokáig nem kapsz használhatóbb választ, majd előveszem a telepítőt és megnézem.
Sok értelme egyébként nincs, ha a diszk nem haldoklik.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43579) LonGleY válasza Turbo73 (#43577) üzenetére


LonGleY
veterán

A win 7 telepítőben nincs teljes formázás. Azért nincs, mert értelmetlen. Ha akarod, biztonsági célokból a CCleaner-ben futtathatsz 'szabad hely törlését', ami az esetleges visszanyerhető fájlokat felülírja szépen. De magának a teljes formázásnak nincs előnye a gyorshoz képest, csak fölöslegesen gyakod a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#43580) Turbo73 válasza LonGleY (#43579) üzenetére


Turbo73
tag

Az a problémám, hogy van egy rosszalkodó HDD. A windows hol kidobja PIO módba, hol minden rendben. A Sentinel-en hol 90%, hol 99%. SATA kábel csere, másik tápba dugás már megvolt. Gondoltam, hogy egy teljes formázás esetlegesen felderíti a hibákat (scandisk már lefutott, nem talált semmit), amik bekerülnek a naplóba és a rendszer nem ír a hibás területre. Működő win7-nél persze van teljes formázás, de a rendszert nyilván nem engedi. Tipikus 22-es csapdája. Asszem akkor előkaparom a régi XP telepítő lemezemet...

[ Szerkesztve ]

(#43581) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Win7 alatt lehet egy meglévő, még üres patríciót kettéosztani, ha igen hogyan? Nem találtam sehol.

Maine coon

(#43582) beleszólok válasza LonGleY (#43579) üzenetére


beleszólok
senior tag

Na most már megnézem. Esküdni mernék, hogy az enyémen volt. (Ha valóban volt, akkor sem tudom, hogy miért, ha nem, akkor fogalmam sincs, mi volt ott, amire emlékszem)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43583) kispx válasza atosan (#43581) üzenetére


kispx
addikt

Felügyeleti eszközök/számítógép-kezelés

(#43584) LonGleY válasza Turbo73 (#43580) üzenetére


LonGleY
veterán

Erre akkor nem windows telepítő a megoldás. Különben is, miért raknál rendszert egy ilyen kétes lemezre? Nagyon nem ajánlott. Az ilyet ki kell vonni a forgalomból (később vagy megköszönöd a tanácsot, vagy szívod a fogad, ha nen fogadtad meg).

Erre az említett Parted Magic jó (letöltését megtalálod a topik keresőben, Universal USB Installerrel pedig kipakolható pendrive-ra). Azzal bebootolhatsz és törölheted az MS-Table-t is róla (a GParted eszközzel, amit egyből megtalálsz a bebootolt asztalon), újat létrehozva. Plusz van benne egy rakás mély- és mindenféle formázó eszköz. A végén tolhatsz rá egy NTFS partíciót (szintén GParteddel).

Ha valamennyire helyrehoztad, akkor mehet külső USB-s tokba adatmentő nyugdíjasnak. Nem másnak.

[ Szerkesztve ]

(#43585) beleszólok válasza LonGleY (#43579) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nyert... nem tudom, mire emlékeztem. Talán arra, hogy valami advanced opciókat kellett kiválasztani ahhoz, hogy egyáltalán formázni tudjam a már meglévő partíciókat.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43586) DeathAdder válasza DeathAdder (#43040) üzenetére


DeathAdder
veterán

sikerült szerezni a hibáról egy fényképet, amiért nem hajlandó feltelepíteni pendrive-ról a W7-et.
Mi okozhatja ezt az anomáliát?

Hozzátenném az előbbi kérdésemhez (amire most válaszolok), hogy azóta már egy 3. gépen is megpróbálta és ezt a hibát generálta, usb3 aljzat pedig egyik gépen sem volt.
Azért gondolom, hogy jól csinált mindent, mert a saját gépére pendrive-ról már tett fel wint (én mondtam el neki szájbarágósan hogyan kell), másrészt én ilyen hibával még nem találkoztam, de nagyon érdekelne, hogy mi idézheti ezt elő, ha én is ilyennel találkoznék?

Az igért kép a hibáról. Tehát mindet rendben, partíciók láthatóak, formázás megvolt, de telepíteni nem hajlandó:

(#43587) beleszólok válasza DeathAdder (#43586) üzenetére


beleszólok
senior tag

"See the Setup log files for more information".
Ennél többet, ennyiből... kizárt, hogy bárki tudna mondani.
Max. tippeket adni, hogy mennyi minden baja lehet, de tényleg jobb lenne megnézni azt a logot, ha létezik.

Ha az ISO legális forrásból származik és sértetlen, akkor talán valami hardver gond, de az meg elég sokféle lehet.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43588) LonGleY válasza DeathAdder (#43586) üzenetére


LonGleY
veterán

Az se mindegy, hogy mivel van pendrive-ra rakva. Nem kell, hogy legális legyen, de pl. az utolsó (augusztusi) x64-es integrált verziók valóban nem működnek. Általában a Rufus-szal jó szokott lenni, ha van jó ISO-tok.

[ Szerkesztve ]

(#43589) mirci18 válasza vlevi (#43542) üzenetére


mirci18
addikt

A gépen levő 720p-s videóval nincs gondom.
Nekem csak a youtube laggol.
Az meg elég látványosan de gondolom azért mert a firefox lefogja a gépet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43590) LonGleY válasza mirci18 (#43589) üzenetére


LonGleY
veterán

Chrome-ban hogy néz ki a dolog? Ha abban is szaggat, akkor tuti, hogy a drivereiddel nincs rendben valami - mint ahogy azt már írtam is. Az FX-nek sem kellene "lefognia" a gépet. Melyik Flash verzió van fönt? Innen tölthető a legújabb.

[ Szerkesztve ]

(#43591) atosan válasza kispx (#43583) üzenetére


atosan
addikt

Köszi :R

Maine coon

(#43592) Turbo73


Turbo73
tag

Ööö, köszi. Nem lettem túl vidám, nem akartam most új HDD-t venni, pláne, hogy ez egy 2TB-os... :(

(#43593) Lenry


Lenry
félisten

új lakásba költöztem, még nincs netem.
telefonról USB-n osztok mobilnetet a gépemnek, de sajnos hiába mutatja a Hálózati és Megosztási központban, hogy van net, nem érhető el semmi, csak akkor ha az Ethernetet letiltom vagy kihúzom.

ezt viszont nem szeretném, mert akkor nem érem el a hálózaton lévő NAS-t.

hogy lehetne valahogyan "elsődlegessé" tenni az USB-s netkapcsolatot?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43594) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok, nagy segítséget kénék, valamiért rosszalkodik a sidebar, 2* jelenik meg az Aida64 gadget és ekkor kifagy, dehogy miért az nem tudom, valaki lenne olyan rendes és segítene:
Kép
:R :R

(#43595) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ja még valami,ha magát az aida gadgetet letiltom akkor semmi gond, tehát tuti az kavar be, de miért indul 2*.... :W

(#43596) Winnie The P válasza beleszólok (#43570) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi az infót, van a gépen három belőle, egy a system32\webm alatt kettő pedig a winsxs\amd64 alatt. Lehet egy kicsit túlreagáltam a dolgot, de hála a kaspersky nem talált semmit sem, úgyhogy akkor minden rendben van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#43597) beleszólok válasza Winnie The P (#43596) üzenetére


beleszólok
senior tag

Egyébként ahogy elnéztem, akár egy víruskereső is elindíthatja - egyik találat alapján asszem, az avast egy update után úgy döntött, hogy neki ez kell :)
Viszont ha van okod a "paranoiára", akkor céleszerű egy tisztának tartott gépen letölteni pl. a Kaspersky live cd-jét, kitenni pendrive-ra vagy CD-re, arról bootolva végignézetni a diszket (ha hagyományos vinyó, akkor jó két-három órás futásidővel is számolhatsz), mert vannak kártevők, amik el tudnak bújni a keresők elöl, ha már aktivizálták magukat.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43598) songoku1981


songoku1981
tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy ebbe az alaplapba FUJITSU SIEMENS D2164-A1 melyik a legjobb inteles processzor amit bele lehet berakni most Intel Pentium 4 524, 3066 MHz (23 x 133) van benne.
Köszönettel: Songoku

[ Szerkesztve ]

(#43599) LonGleY válasza songoku1981 (#43598) üzenetére


LonGleY
veterán

(#43600) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Volt egy reinstall új proci, és új lap miatt.
GTX460-hoz nem az előzőleg használt meghajtó került fel.
Mióta telepítettem a win7-et, hol megy az aero, hol nem.
Most elindítottam az operát, azóta nincs ismét aero.
Csak restartra javul meg. Sajnos erre sem mindig. valakinek van valami tippje?
Esetleg tegyem vissza a régi vga drivert? 337.88 helyett a 296.10-t?
Jó lenne ha maradhatna az újabb, de ha nincs más ötlet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.