Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) a8l válasza kraftxld (#43300) üzenetére


a8l
aktív tag


Itt akad el most.
Ezeket mindjárt nézem amit írtál.

(#43302) kraftxld válasza a8l (#43301) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ööööö.. finish gomb? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43303) a8l válasza kraftxld (#43302) üzenetére


a8l
aktív tag

Jó hogy beraktam ezt a képet, úgy látszik már álmos vagyok jobb ha megyek aludni.
MEgnyomtam már a finsiht dekivettem a run this backup-nál a piát, azért nem csinált semmit.
Már csinálja...
Visszaállítani hogyan kell a mentést?
Másik win-t indítsak el gondolom másik meghajtóról?

Köszönöm a segítséget.
Így egy darabig még kihúzza ez a 3 éves win7 telepítés, fél max egy éven belül veszek új szivet a gépnek és akkor úgy is újra kell rakni.

[ Szerkesztve ]

(#43304) kraftxld válasza a8l (#43303) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha szívatni akarod magad akkor lehet úgy is, de létezik WinPE-s boot ISO file ebből a Macriumból (bővebben: [link]), ezt kiírod egy pendrive-ra vagy CD-re, arról elindítod a gépet, és menet is a visszaállítás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43305) a8l válasza kraftxld (#43304) üzenetére


a8l
aktív tag

Köszönöm, majd holnap(ma) átnézem és csinálok ilyen boot cd/dvd-t vagy pendrive-ot.
9perc alatt végzett a 88GB lemezképpel, de csak kb 53GB-s lett a file, ez míért van?
Esetleg tömöríti?

(#43306) kraftxld válasza a8l (#43305) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ott van a képernyőmentéseden: compression: medium

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43307) [KgP].Robot válasza krealon (#43134) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Ez segített. Megoldódott a probléma. Hálás vagyok a segítségért.
Köszönöm szépen! :R

(#43308) h1mpi válasza rgeorge (#43284) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Windowsos icloud van a gépeden?

[ Szerkesztve ]

(#43309) Mate-HS


Mate-HS
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell Inspiron 3531 típusú laptopom, amin eredetileg van Win 8.1. Nekem nem tetszik ezért Win 7-et akartam rá rakni, meg is van az iso file, de mikor telepíteni akarom, akkor mikor újraindul a gép, kilép és kiírja hogy nem engedi feltelepíteni, mert frissebb windows van a gépen. ezt nem lehet valahogy kiküszöbölni? Illetve ha usb-ről akarom telepíteni akkor meg kékhalált kap.
Remélem tudtok segíteni :)
Üdv.

Hearthstone battletag: Máté#2958

(#43310) szabonagyur válasza Mate-HS (#43309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam a Dell témában, illetve az azonnali notisban is, hogy elég egy helyen megbeszélni a dolgot.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43311) beleszólok válasza Mate-HS (#43309) üzenetére


beleszólok
senior tag

Felelősséget nem vállalok az ötletért: linuxos live cd/pendrive, "dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=4096 count=1000", aztán szabályos reboot. (sda nem biztos, nem tudom fejből, hogy a pendrive milyen nevet kap, de egy fdisk -l megmutatja, melyik a valódi diszk. A bs és a count nem kötelezően ennyi, de nem jegyeztem meg, pontosan mennyit kell felülírni, hogy a Windows trlepítő már ne lássa windowsos-nak a diszket)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43312) szabonagyur válasza beleszólok (#43311) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga valószínűleg win8 alól akar Win7et telepíteni, illetve nincs kilőve a secure boot és fast boot funkció.

Amúgy ezt bírom ha valakinek ennyire sürgős, hogy beírja minimum 3 témában a kérdést, akkor minek tűnik el?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43313) beleszólok válasza szabonagyur (#43312) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ja... ilyesmi nekem meg sem fordul a fejemben.
Így is szopattam magam azzal, hogy nem formáztam újra a diszket.
A D: drive-ot megőriztem több reinstallon át és feltűnt, hogy pár foldernek, köztük a recycle binnek nem létező user a tulajdonosa. A többit egy takeown elintézte, de a recycle... szóval soha többé ilyet! :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43314) codec


codec
senior tag

Üdv!
Win7 telepítése óta van egy olyan problémám, hogy a gépen mikor újraindítást kérek, a gép megcsinálja, képernyő elsötétedik, de újra már nem indul. Marad a sötét képernyő, és csak a főkapcsolóval állítható le.
Korábban xp alatt nem volt ilyen. Mi okozhatja?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#43315) Zsötie


Zsötie
tag

Sziasztok!

Mostanában előfordul, hogy üres mappák keletkeznek egy-két meghajtón.
A mappa neve egy nagyon hosszú betűszám kombináció, teljesen véletlenszerűen.
Mitől lehet ez?

(#43316) beleszólok válasza Zsötie (#43315) üzenetére


beleszólok
senior tag

Többnyire a Windows update felejti ott őket.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43317) verybigboy


verybigboy
senior tag

Segítség kellene!!!!

Win7-et telepítettem (próbáltam) teljesen szűz SSD-re. (Előtte egy másik SSD-n XP ment, tökéletesen működött, működik most is ha rákötöm a gépre ... ergo nem lehet hardver gond).

Íme: [Link]

Majd Startup Repair-el: [Link]

Az installálás a telepítés befejezéséig elmegy [Link], majd ott BSOD és az első kép amit feltettem az eredmény.

Ezt követően újraindul, próbál betölteni a windows, de mindig BSOD és újraindul megint.

Mit tegyek?

A win7-et pendrive-ról installáltam.

Alaplapom: Asus P8H77-I, Proci i3 3220, 8 GB Samsung RAM, Intel 520 120 GB SSD

Előre is köszönöm!

(#43318) LonGleY válasza verybigboy (#43317) üzenetére


LonGleY
veterán

Másik telepítő, Rufus-szal pendrive-ra pakolás, újrapróbálás. Én ezt tenném. A meghajtó pedig a BIOS-ban legyen ACHI-ra állítva IDE mód helyett, mielőtt nekifogsz!

[ Szerkesztve ]

(#43319) kriszute


kriszute
tag

Sziasztok win7 telepítése 64 bites az istenert nem tudom rátenni egy vinyora se hiába formaztam több fele kep azt írja hogy nem talál es nem tud létre hozni rendszer particiot ! Régen ugyana erre a gépre simán felraktam

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#43320) szabonagyur válasza kriszute (#43319) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért nem a Win7 telepítővel hozod létre a particiót? Nem kell előre elkészíteni...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43321) verybigboy válasza LonGleY (#43318) üzenetére


verybigboy
senior tag

Köszönöm ezt fogom tenni! (Amúgy AHCI-ra van állítva).

(#43322) Werkly


Werkly
őstag

RAM cserénél illik újrarakni az oprendszert?

(#43323) LonGleY válasza Werkly (#43322) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi szükség rá. Különben sincs olyan, hogy illik-e vagy sem. Akkor kell, ha már nem eszi meg a változtatásokat. Ilyen általában az alaplapcsere, de a többivel nem szokott gondja lenni.

[ Szerkesztve ]

(#43324) Werkly válasza LonGleY (#43323) üzenetére


Werkly
őstag

Köszönöm!

(#43325) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Na most Nekem is azt csinálja, hogy betöltésnél a wifi ikon homokórázik 1-2 percet és utána indul el csak egy csomó program. Addig van net és tudom a gépet használni is. Valami hálózattal kapcsolatos folyamat ragadhat be....

(#43326) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az irodai gépemen van egy oem win7 és szarakodik, konkrétan a tálcán valami leáll. Illetve a hálózatot se látja valamiért de mindegy is.

A kérdésem az lenne, hogy egyrészt nem kellett volna oem windows esetén adniuk telepítő cd-t???? Mert ha jól tudom oem esetén is adnak telepítő cd/dvd-t nem?

Ha nekem van eredeti msdn (nem szerzet hanem tényleg az msdn oldaláról letöltött) box-os változat, akkor ezzel a dobozos változattal fel tudom telepíteni úgy hogy az oem kulcsot használom?

Gondoltam megkrédezlek titeket nem lenne jó poén 2 kulcsot elcseszni.

Köszi előre is.

Üdv.: Crias

Crias

(#43327) szabonagyur válasza Crias (#43326) üzenetére


szabonagyur
félisten

OEm-hez általában nincs lemez, ha a boxos ugyanolyan verzió, pl Home Premium akkor mehet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43328) kriszute válasza szabonagyur (#43320) üzenetére


kriszute
tag

Mert ugy se Joh ezeken mar túl vagyok

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#43329) szabonagyur válasza kriszute (#43328) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mégis mit ír ki? Képet rakhatnál be róla illetve egy pontos konfig leírást.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43330) Crias


Crias
senior tag

Köszi szépen!

Mindkettő proffessionel akkor ezzel így tuti nem lesz gond ugye?

[ Szerkesztve ]

Crias

(#43331) LonGleY válasza Crias (#43330) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyszer már válaszoltak.

(#43332) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem nehéz kitalálni az win7 eseménynapló hibái.

Kérem segítsen valaki privátban kijavítani őket. (nem tippeket várok, olvastam egyik-másikra vonatkozó win támogatási akármit, de számomra kínai...

:R :R :R

(#43333) beleszólok válasza #73959936 (#43332) üzenetére


beleszólok
senior tag

A harmadik szövegét ha bemásolod a google-be, az egyik technet-es vagy microsoft-os találatban írnak egy patch-et, ami a microsoft.com-ról tölthető le, az megszünteti (feltéve, hogy jól emlékszem és nálam is ugyanez volt a gond, akkor valami olyan neve van, hogy MicrosoftFixit50688.msi)
A másodikkal szerintem ne törődj, több macerával jár megszüntetni, mint amennyit az eltávolítása ér.
(legalábbis amit találtam, annak alapján úgy döntöttem, hogy ez nem zavar)

Az elsőre nincs ötletem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43334) #73959936 válasza beleszólok (#43333) üzenetére


#73959936
törölt tag

A fixit-t megnézem, az tényleg egyszerűnek tűnik...

Viszont azt hiszem a legnagyobb baj pont az első hiba !

Választ :R

(#43335) beleszólok válasza #73959936 (#43334) üzenetére


beleszólok
senior tag

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-performance/error-event-id-10016-distributedcom/130522d2-beac-4495-980a-65e1e3279901

Az elsőre itt lenne egy potenciális megoldás, de háromszor meggondolnám, hogy nekikezdjek-e... ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43336) #73959936 válasza beleszólok (#43335) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mert ?

(#43337) beleszólok válasza #73959936 (#43336) üzenetére


beleszólok
senior tag

Egyrészt mert rosszul látok és kétséges, hogy nem hagyok-e ki egy-két lépést, másrészt meg mindig is féltem a registry-ben turkálástól. Különösen így, hogy nem tudom, mit ronthatok el vele, ha esetleg nálam mégsem úgy állnak a csillagok, ahogy ott írják (ráadásul a linkelt oldal 8.1-es windows-ról szól, ha igaz, de ezt csak utólag vettem észre)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43338) #73959936 válasza beleszólok (#43337) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem vagyok biztos benne, de...

Mióta az ssd-re klónoztam az op rendszert és megmaradt a gépben a hdd is, amiről átlőttem - többször is hozzáférési hibát jelez, ha az azon lévő partíciókon bármilyen fájlhoz hozzá akarok nyúlni. Pl. filmlejátszás.

Próbáltam jogosultságot adni saját magamnak (vagyis inkább rendszergazdai jogokkal felruházni) az elérés érdekében, de már 2x fordult elő az, aminek nem lett volna szabad.

Lehet h.ez a hiba azért jelentkezik, mert pont itt van a bibi ???

:R

(#43339) beleszólok válasza #73959936 (#43338) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én SSD-re nulláról telepítettem a windows-t, viszont elkövettem azt a bakit, hogy a D: drive-on pár könyvtárat meghagytam. A telepítés után a C:-vel semmi gond, ellenben a D:-n a harmadik reinstall után felfedeztem, hogy alig van olyan könyvtár vagy épp állomány, aminek a rendszeremben ismert tulajdonosa lenne.
Egy pár másodpercre kivert a víz, hogy mit szedhettem össze, de aztán beugrott, hogy minden újratelepítéssel új ID-k generálódnak a userek számára, a D:-n meg megmaradtak az első telepítésekből származó azonosítók.
Viszont amennyire látom, nálad valami egyéb gubanc lehet...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43340) #73959936 válasza beleszólok (#43339) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen, csak sajna nem jövök rá h.pontosan mi ...

1. Lehet h.túl nagy jelentőséget tulajdonítok ezeknek (gond,nem kellene)
2. Klónozás után az op redszer ssd-re vonatkozó gugli "szakmai" beállításait, tippjeit próbáltam alkalmazni...
Lehet h.nem mindent kellett volna :F
3. Feltettem az intel ssd tools, az is beállította a maga dógait...

:R

(#43341) oba


oba
addikt

Üdv!

Adott egy HP 250 G1 notebook, intel i3-3110M processzorral, 4 gb rammal... és win7 64bit ultimate.

A problémám az, hogy nagyon lassan bootol be a windows. A legtöbbet az üdvözöljük felirat előtt szöszöl, olyankor 15-20 másodpercig fekete képernyő van, majd maga az üdvözöljük felirat is elég sokáig ott van. Az asztali ikonok is késve jelennek meg. Elég friss telepítés amúgy. Amiket eddig próbáltam: letiltottam az összes felesleges automatikusan induló appot, töredezettségmentesítettem, volt vírus keresés is, ccleaneres tisztítás (fájlrendszer és registry is), drivereket is frissítettem amihez találtam újabbat.

Az egész boot folyamat 1,5-2 percig tart, ami szerintem elég sok.

Egyéb ötlet az ssd vásárlásán kívül? Ez így normális? Én valami driverre gyanakszom... de fogalmam sincs, hogyan kéne kideríteni, hogy mi okozza a dolgot. Amúgy boot után a gép viszonylag normális sebességgel működik.

(#43342) szabonagyur válasza oba (#43341) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen AV van rajta? Mik indulnak el automatikusan?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43343) #10234880 válasza oba (#43341) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali,. pedig helyedbe ssd-t próbálnám ki . mer nekemis most lett egy sandisk 6GB/s sebességü,. vagyis bekapcsolom gépet, és 18 mp alatt használható a gép,. és mihejt megnyitom böngészőt, egy tized mp mulva azis bejön,. és máris működhetsz rajta,. :)

(#43344) oba válasza szabonagyur (#43342) üzenetére


oba
addikt

Bitdefender van rajta, de előtte próbáltam Avastot és AVG -t is. Jelenleg csak a synaptics touchpad driver indul el és a bitdefender.

(#43345) oba válasza #10234880 (#43343) üzenetére


oba
addikt

Ami fura hogy régi asztali gépemen, több éves hardvereken a több évvel ezelőtt telepített win7 gyorsabban indul el... Oké, hogy desktop hdd van benne ami 7200rpm és nem 5400 mint a notebook hdd -k, de akkor is 20-30 másodperc alatt indul a win és utána használható a gép. Azt hittem ezt a szintet azért egy most vásárolt notebook is el tudja érni :)

(#43346) szabonagyur válasza oba (#43344) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bitdefender nálam is fogta a gépet.. már túlzottan is.. Próbáld meg leszedni és anélkül megnézni, hogy javul e valamit.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43347) oba válasza szabonagyur (#43346) üzenetére


oba
addikt

volt amikor antivirus nélkül próbáltam, és semmivel sem volt gyorsabb a boot sajnos

(#43348) szabonagyur válasza szabonagyur (#43346) üzenetére


szabonagyur
félisten

A laptop hdd-k mintha lassultak volna a korábbiakhoz képest. Én amikor megvettem az új gépet majdnem kihajítottam mivel lassabb volt a 4 magos procival mint a régi 6 éves laptopom. Aztán kapott SSD-t és jött a csoda.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43349) LonGleY válasza oba (#43347) üzenetére


LonGleY
veterán

Az 5400-as HDD fos (pontosabban csak adattárolásra megfelelő). Azóta amúgy lehet kapni SSD-t. Egy modern gépen szinte elengedhetetlen, különben mindig is a meghajtóra kell várnod szinte minden folyamatnál. Sokszor viszont egy újratelepítés is sokat segít. Erről a témáról így látatlanban ennyit lehet elmondani.

[ Szerkesztve ]

(#43350) vlevi válasza LonGleY (#43349) üzenetére


vlevi
nagyúr

Raadasul egy notebook hdd meg egy fokkal lassab, mint egy desktop. Még ha a noti hdd is 7200-as lenne, akkoris. Az ssd masik elonye a kisebb fogyasztas.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.