Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Bocsánat,ha hülye a kérdés:
ha Windows 7 Prof.64 bit(vagy más Windows 7 típus) esetén elindítok egy program telepítőt,viszont a telepítést megállítom akkor,amikor kiírja,hogy "a szoftver gyártója nem ellenőrizhető",az okozott -e valamilyen változást az operációs rendszeren?
Hozott-e létre valami új fájlt,vagy csinált-e valami módosítást?
Köszi a válaszokat előre is!

(#62002) cigam válasza Kezdő vagyok (#62001) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Telepítője válogatja. Van amelyik otthagyja, hogy csinálj vele ami akarsz, van amelyik az utolsó bit-ig visszacsinál mindent.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62003) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok!

2 napja szenvedek xp mode életre keltésével. win7 ultimate, 64bit. amd fx-6300, a BIOS-ban be van kapcsolva a virtualizáció. Találtam egy hot fixet, ami elvileg a buldozer és xp mode problémájára van, az is fent van már.

Mindkét sorrendet próbáltam már, előbb XP mode, aztán ms virtual pc és fordítva.
(Az Xp mode vhd-ját 2007-es virtual pc alá rakva meg aktiválást kér.)
Meg vagyok lőve, a régi AM2-es gépen működött szépen.
Minden fontos frissítés fent van a gépen, BIOS is a legfrissebb, ccleanert is futtattam már.

Valami tippetek van esetleg?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#62004) Kezdő vagyok válasza cigam (#62002) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Mi a legjobb mód,hogy leellenőrizzem,maradt-e valami szoftver hulladék a gépemben?

(#62005) Emperor_ válasza Emperor_ (#62003) üzenetére


Emperor_
addikt

Sikerült megoldani :) .
Egy biztos, hogy a KB2519949 kellett hozzá.
Ez a sorrend:
- XP mode
- MS Virtual PC
- KB2519949

Igaz, hogy a 2-ra indult csak el.

Kereső szavak:
FX-6300 XP Mode

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#62006) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#62004) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

+1 kérdés
Az mitől van,hogy a "nagy ikonok"beállítás néha átvált"részletek"beállításra?
A"nézet megváltoztatás"-ánál.
Szerintem nem én állítom át.

(#62007) citkar


citkar
addikt

Órabeállításnál másnál is van probléma?
Jelenleg 13:22-t mutat Budapesti (+1) időzónában, de az csak egy óra múlva lenne. Londoninak mutatná a jelenleg (Magyarországinak) megfelelőt. Másnál is van probléma vagy nálam történt valami?

[ Szerkesztve ]

(#62008) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Frissen telepített, belakott win7-ről "mentést" mivel érdemes csinálni? Simán visszaállítási pontot csináljak, vagy AOMEI-vel egy recovery mentést róla? Vagy van valakinek jobb ötlete? A lényeg annyi lenne, hogy ha behal a win, akkor ne kelljen 0-ról indulni, driverezni, progikat feltenni, stb stb stb. :R

(#62009) inf3rno válasza bucihost (#62008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Clonezillával meg lehet próbálni, annyi extra van vele, hogyha vissza akarod állítani, akkor legalább ugyanakkora lemez kell, mint amin az eredeti fent volt. És minden partíció el fog veszni a lemezről, amire visszaállítod. Elméletileg működik yt videok szerint, gyakorlatilag még nem próbáltam. Csak win partíciót nem érdemes kimenteni, mert van boot partíciója is a winnek, meg ki tudja még hol milyen adatokat dug el.

A rendszer visszaállítás engem is érdekelne, hogy hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62010) sz.j válasza bucihost (#62008) üzenetére


sz.j
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#62011) bucihost válasza inf3rno (#62009) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi! Nekem olyan megoldás kellenem hogy visszaállításnál ne vesszen el minden partíció.

3 HDD van a gépben.

- 640 Gb :Ezen van 4 partíció. Windows 1- rendszer számára fenntartott, 2- C meghajtó. Linux 3- swap, 4- linux rendszer.
- 1 TB adat
- 2 TB adat

Értelem szerűen a 2 adat HDD nem kerül mentésre / módosításra csak maga a 640 -es HDD 1-2 partíciója.

Mivel 90%-ban csak a win szokott behalni ezért akarok a belakott, még ép rendszerről amin már minden driver és szükséges program rajta van, egy backupot csinálni, hogy később azt csak "vissza kelljen húzni".

(#62010) sz.j Ez jónak tűnhet, megnézem. Köszi :R

(#62012) inf3rno válasza bucihost (#62011) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet úgy is kimenteni és visszaállítani, hogy csak a win partíciót mented ki. Ha vírus vitte szét a rendszeredet, akkor ez jó lehet, de mivel így nem mented ki a boot partíciót, nem alkalmas ez a módszer arra, hogy átrakd a rendszered egy másik lemezre. Elvileg tákolással megoldható az is valahogy, de a gyakorlatban nem próbáltam.

Buliban hasznos! =]

(#62013) krealon válasza oke (#61992) üzenetére


krealon
veterán

"Egyénileg állítom be a lapozó fájl méretét, mivel nem a C-n, hanem egy másik meghajtón használnám A C egy SSD, így ettől megkímélném. A beállítás nem is okoz gondot, viszont amikor újra elíndítom a gépet akkor az fogad, hogy "A lapozófájl méreténak automatikus beállítása az összes meghajtón" előtti pipa beállításra kerül és a C meghajtón aktiválódik a lapozófájl.
Ez mitől lehet, hogy lehet "javítani?"
"

A hibakereseshez szukseges, hogy a rendszermeghajton ( c: ) is legyen virtualis-memoria fajl. (Ez mar regota igy van microsoft-eknal.)

(#62014) prozodus válasza krealon (#62013) üzenetére


prozodus
őstag

Vhol olvastam, h min 16MB kell neki. Ehhez képest a 7 alatt még elment nekem anélkül is. Soha nem pampogott emiatt. Az ssd befolyásolja ezt? nem gondolnám.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62015) Redneck


Redneck
veterán

Miért csinálja az a rendszerem hogy eltűnik 4GB hely a C-ről, majd visszaáll minden további nélkül egyik percről a másikra? Idegesít mert már nincs sok hely az SSD-n, és minden GB számít. Mindenképp 10% fölött akarom tartani, de megközelíteni se szeretném, nyugodtabb vagyok ha 15-höz közelebb van.

Szerk:
A rendszer amúgy full szemét és károkozó mentes. Csak a legszükségesebb dolgok vannak telepítve, virtuális memória automatán van.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62016) prozodus válasza Redneck (#62015) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem meg is adtad a választ: Ha mozog, leginkább csak a virt. memória lehet. Legfeljebb az fura, h ilyen sokat is használ. Állítsd be fixre. Csak emg kell nézni, mennyit szokott max használni, és arra. Korábbi windózok szerették, ha a min=max volt, szal uaz az érték. A 7-nél is így használtam, jó volt.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62017) Redneck válasza prozodus (#62016) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a tippet, de inkább nem babrálom, elvileg tudnia kell hogy jó neki. Igaziból csak a GTA V-nél használ sok virtuális memóriát, mert "csak" 8GB RAM-om van, de egyelőre nem bővítem. :N

Azért nem értem, és nem gondoltam volna, mert az elmúlt napokban nem is nagyon játszottam semmivel. Ilyenkor hova hamikázik? :W :((

Szerk:
Reggel 34,4GB szabad hely volt, amikor a kommentet írtam 30,2GB. Nap közben ment egy kis UT, és Grim Fandango Remastered. Előbbi 4GB RAM-ot kér, a másik még annyit se. Ezért nem tudtam hova tenni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62018) Doky586 válasza Redneck (#62017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél egy 4GB-al nagyobb SSD-t és probléma letudva.. ;]

(#62019) jacint78 válasza 74hakansukur (#61990) üzenetére


jacint78
addikt

Nem akarok vészmadár lenni, de lehet azért van out of range, mert megdöglött a kártya. Tennék fel valami távoli asztal programot és ránéznék másik PC-vel, hogy mit is mutat a kép ilyenkor, vagy van-e kép egyáltalán (már, ha van másik gép).

type your text here..

(#62020) fairi


fairi
addikt

érdekes hiba van egy ideje.
Mikor elinditom a PC-t a windows bootolása még az elején megfagy ujrainditom a gépet és elkezdi a javítást ami persze nem sikerül neki, de ezután a második start megfelelően sikerül.

Az itt szereplő probléma teljesen megegyezik az enyémmel

Mi a hiba javításának lépései, túl szűkszavú a válasz, vagy tapasztalt más is ilyet és sikeresen megoldotta?

850 pro ssd, alaplap mpower z77
kétleném ők lennének a ludasak..

(#62021) jacint78 válasza fairi (#62020) üzenetére


jacint78
addikt

Ha lusta vagy leírni magyarul a problémát, ne csodalkozz, ha mások lusták választ írni..

type your text here..

(#62022) sfdrakex válasza fairi (#62020) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuningolva van a géped? Telepítettél valamit és azóta csinálja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#62023) fairi válasza jacint78 (#62021) üzenetére


fairi
addikt

"Mikor elinditom a PC-t a windows bootolása még az elején megfagy ujrainditom a gépet és elkezdi a javítást ami persze nem sikerül neki, de ezután a második start megfelelően sikerül"
Ez magyarul aprobléma.
Nem indul normális a PC, hanem ujra kikapcs jön a hibajavító, gépet leállít és utána indul. vagy kb harmadszorra!

(#62024) jacint78 válasza fairi (#62023) üzenetére


jacint78
addikt

És kaspersky is van?

type your text here..

(#62025) fairi válasza sfdrakex (#62022) üzenetére


fairi
addikt

Mindig tuningolva volt kb 3 éve, nulla baj.Egész probléma azóta van hogy uj az SSD-m. Régen a KIS16 volt, ott nem volt baj, most total security 16 azóta is előjött.De KIS17-tel kezdtem az uj ssd-n.
Minden más program ugyanaz.
Volt korábban hardverprobléma mikor cseréltem az ssd-t. Elromlott vga és rossz táp, (előszőr ssd hibára gondoltam ezért is vettem uj ssd-t) ezeke kicserélve de a bootolás nehézsége fennáll.
volt bios reset de ez se akadályozta a boot baj megjelenését.

rejtélyes boot probléma régóta kisért, mióta uj SSD-m van. lehet 850 pro a ludas, de ennek semmi értelme.. ha végre bekapcsolt a gép minden ok.

(#62026) fairi válasza jacint78 (#62024) üzenetére


fairi
addikt

Most kaspesrky total security 2016 van, de előtte kaspersky internet security 2017-tel kezdtem. lehet már az elrontott valamit. Nem tom. Visszatehetem kaspersky internet security 2016-ot is. Ám ha nem értem a bajt, lehet a win reinstall se segít,lehet ssd ludás mégis, de enek nem lenne értelme.
Kérdés KIS képes-e bootsectorban hibát okozni és javítható-e.

Bootloás nem történik normálisan, ám nem mindig jelentkezik...

[ Szerkesztve ]

(#62027) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék szépen.
Win7 Ultimate op. rendszerben létrehoztam egy korlátozott jogú usert.
Kérdésem, hogy hol és hogyan tudnám korlátozni az internet használatot?
Böngészőben (Mozilla) már megoldottam, de nem annyira OK, inkább a windowsban szeretném.
Ez egy asztali gép, routertől kapja a netet UTP-n.
A cél, hogy csak az általam engedélyezett 1-2-3 weboldal legyen elérhető, semmi más NE !!

Köszi előre is!! :R

(#62028) inf3rno válasza fairi (#62026) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vegyél egy új sata adat kábelt meg ha van multimétered (esetleg táp tesztered), akkor teszteld a tápot és a táp kábeleket, hogy hány voltot adnak. Itt van tök jó video mindkettőről, hogy hogyan kell: [link]. Én személy szerint inkább vettem egy tesztert, mert lusta voltam multiméterrel szórakozni, pontosságban meg a teszter is elég jó.

Nem világos, hogy a problémák az új SSD-vel kezdődtek e, de az alapján amit írtál már jóval előtte, és nem oldotta meg őket az SSD cseréje, tehát valószínűleg nem azzal lesz a hiba. Hogyan tetted fel a rendszert az új SSD-re?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62029) inf3rno válasza Forza_JUVE (#62027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szülői felügyelet nem tud ilyet? A legtöbb vírusirtóhoz van, de szerintem létezik rá külön alkalmazás is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62030) fairi válasza inf3rno (#62028) üzenetére


fairi
addikt

Táp vadiúj,és egy teszt táppal is csinálta.
Tápcserén már 2 hónapja túl vagyok

egész egy uj ssd-vel kezdődött.
ám a helyzetet bonyolítja hogy tényleg volt táphibám, de ekkor el se indult el gép, no start.off gombra nincs reakvció!
táp csere után jónak tűnik a gép, de mégse.

most a gép elindul mindig, csak a windows bootolása fagy meg. Bootjel megfagy és kész,és ujra kell inditani.

mikor a régi táp tönkrement,akkor volt egy teszttápom, akkor is volt ez a boothiba és teszttáp alatt OC-zva se volt a proci!

megjött az uj táp ez a bootolási baj maradt.

SSD betesz, DVD berak ahelyére, formatéálás utána next next next. Minden szoftverr fel,. driverek is, virusírtó is. és megjelent a bootlolási hiba, előszőr teszttápra fogtam, mikor meglett az uj tápom azon is elő, előjött.

[ Szerkesztve ]

(#62031) inf3rno válasza fairi (#62030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha ráérsz, akkor rakd újra nulláról úgy, hogy formázza újra az egészet. Csak az alap rendszer legyen fent, aztán egyesével pakolgasd fel a drivereket, meg a vírusirtót meg a többi appot, és mindegyiknél indítgasd újra, hátha kiderül, hogy melyiknél jelenik meg ez a boot hiba. Ha szoftveres, akkor remélhetőleg kiderül így. Ha már az elején is van, akkor valszeg hardveres lesz. Alapból AHCI módban van amúgy az alaplap? Nem karcos a DVD? HDSentinel mit mutat az SSD-re, más adattárolókra? Csak az SSD volt bent, amikor rendszert telepítettél, vagy más is? A sata adat kábel mennyire régi, amit használsz? A BIOS a legfrissebb? Ha hibás volt a régi táp, akkor elvileg károsíthatott alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62032) jacint78 válasza fairi (#62030) üzenetére


jacint78
addikt

A boot az amikor elindul a beöltés, ha már mennek körbe a kis pöttyök akkor betölt,ha jól sejtem itt fagy meg. Ez azt jelenti, hogy megmerevedik a kép és úgy is marad reset-ig?

type your text here..

(#62033) fairi válasza jacint78 (#62032) üzenetére


fairi
addikt

pontosan ez történik

(#62034) fairi válasza inf3rno (#62031) üzenetére


fairi
addikt

alapdolgokon túl vagyok, ssd 100%, Hdd 100%, dvd is ok volt, telepítés minden tökéletesen megtörtént.
ahciban van

érdekes ha sima win restart akkor nem jön elő...

(#62035) jacint78 válasza fairi (#62034) üzenetére


jacint78
addikt

érdekes ha sima win restart akkor nem jön elő...

Erre akartam még rákérdezni. Nem lepődnék meg, ha hardveres lenne a hiba, és hidegen fagyna csak meg, majd mire eléggé bemelegszik már magához tér. Jellegzetessége ez a hibás PCH-nak, persze nem biztos. Olykor az SSD is hajlamos összeverekedni a SATA-val. Én most kivenném az SSD-ét és HDD-re telepítve próbálnám.
Most látom, hogy MSI lapod van ami emeli a pontszámot a PCH hibalehetőségnél. :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#62036) cigam válasza Kezdő vagyok (#62004) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Tökéletes megoldás nincs. Amennyire lehet ezt automatán csinálni, azt a különböző takarító programok megteszik. pl. ccleaner

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62037) fairi válasza jacint78 (#62035) üzenetére


fairi
addikt

PCH hibát hogyan lehet kizárni vagy megerősíteni?
ssd hogyan békíthet a satával?

(#62038) jacint78 válasza fairi (#62037) üzenetére


jacint78
addikt

A PCH hibát, hűtéssel fűtéssel lehet egyértelműsíteni, de ez nem az otthoni felhasznáűló dolga, tehát ne csináld. Utóbiakat firmware, vagy BIOS frissítéssel.

type your text here..

(#62039) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Az mire utalhat, ha az asztali gépem némi inaktivitás után, nehezen hajtja végre az első parancsokat?
Olyan, mintha lefagyna, se kurzor mozgás, se billentyűzetre való reagálás. Még az első egér mozgást, klikkelést hajlandó de a klikkelt parancs csak hosszas másodpercre (időnként egy perc is lehet) hajtódik végre.
Pedig nincs olyan program, ami komolyabb igénybevétel kérne s az esetlegesen megnyitott se tevékenykedik az inaktív időszak alatt. Érdekesmód, utána már hajlandó több programot gond nélkül futtatni, csak a megindulás nehézkes.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62040) jacint78 válasza HoTaZo (#62039) üzenetére


jacint78
addikt

Mivel semmit sem tudni a géped hardveres és szoftveres elemeiről, ezért választ adni lehetetlen, sorolni nem fogom elkezdeni.

type your text here..

(#62041) fairi válasza jacint78 (#62038) üzenetére


fairi
addikt

bármiféle sztori va arról hogy a 850pro vagy az mpower z77 nem mükődne együtt normálisan?

(#62042) jacint78 válasza fairi (#62041) üzenetére


jacint78
addikt

Én nem tudok róla, de ez közel sem jelenti azt, hogy nincs, a kereső pedig mindenkinek a rendelkezésére áll.

type your text here..

(#62043) fairi válasza jacint78 (#62042) üzenetére


fairi
addikt

csak hát a prohardver teszt is ezzek 850pro+mpower z77 teszttel történt... neten semmi nyomát nem találtam ilyen panasznak..

(#62044) HoTaZo válasza jacint78 (#62040) üzenetére


HoTaZo
őstag

Bocsi, ez lemaradt. :R :W

Win 7 Ultimate 32bit
Intel Core2 Duo CPU E6750 2.66GHz
2GB RAM
nVidia GeForce 8600 GT

Kell még több infó? Nem mai darab az biztos.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62045) jacint78 válasza HoTaZo (#62044) üzenetére


jacint78
addikt

Tippre elindul a windows frissítés, megteleik a ram, tehát lapozófile-ba dolgozik, majd amikor csinálnál vele valamit, akkor szépen lassan visszatölti a lényeges dolgokat ramba és újra feltámad. Az is lehet, hogy töredezettségmenteítés is indul, mert szokott, ha tétlenül áll a gép.

fairi

Akkor az jó eséllyel kizárható.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#62046) 74hakansukur válasza DJ. Ru$y (#61997) üzenetére


74hakansukur
csendes újonc

Sajnos semmi nem segít, az a mocsok még most is elindul normál módban, de amint telepítem az NVidia drivert out of range lesz. Hova a bánatba írodott bele ez a hülyeség ennyire perzisztensen? Miért nem lehet kitörölni? Nincs valami alap konfigurációs file valahol, amiben benne van a default felbontás?
:W

A monitor felbontásánál sem tudok semmit választani csak 4:3-os felbontásokat....
Ez valszeg hülye kérdés lesz, de a monitort nem kell külön telepíteni? Illesztőprogram vagy mi a fene nem kell ahhoz is? Vagy simán jó amit a windows odatesz?

Újra kell telepítenem a windowst?

(#62047) HoTaZo válasza jacint78 (#62045) üzenetére


HoTaZo
őstag

S, hogy ezeket ne csinálja, csak legyen tétlen, azt be lehet állitani valahogy?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62048) jacint78 válasza 74hakansukur (#62046) üzenetére


jacint78
addikt

Korábban már írtam, hogy erősen gyanús a VGA hibája.

HoTaZo

Előbb ki kellene deríteni, hogy mi a gond, indíts feladatkezelőt amikor magára hagyod és válaszd a processzor és memória kihasználtságot mutató grafikonokat.

type your text here..

(#62049) HoTaZo válasza jacint78 (#62048) üzenetére


HoTaZo
őstag

Oké, amint sikerül kiszabadítani a család markából. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62050) Doky586 válasza 74hakansukur (#62046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a monitort nem kell külön telepíteni? Illesztőprogram vagy mi a fene nem kell ahhoz is? Vagy simán jó amit a windows odatesz?"

A monitorhoz is adnak CD-t, keresd elő.. A 'driver' a színtér paramétereket (rgb linearitás, gamma, szintek, stb) és a választható felbontásokat+képrekit adja meg a gépnek, de nélküle is használható. Ekkor Generic PnP monitorként azonosítja a win, Driverrel pedig a pontos gyártó+márkanév is ott szerepel. Ha a kábelen jól működik az adatkapcsolat a monitor és a videokártya közt (VGA, Hdmi, DVI) akkor nem hiányzik különösképpen a monitor driver hiánya..

Win7-nél még feltelepítettem, W10-en meg csak most vettem észre hogy elfelejtettem, mégis minden jól megy..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.