Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) xxxx.x válasza whited (#43650) üzenetére


xxxx.x
tag

Nálam az első próbálkozásnál nagyon lassú volt, s akkor probáltam a RUFUS-t. Eddig nem csalódtam benne.

(#43652) Pityke78 válasza LonGleY (#43648) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi srácok, win telepítés után visszatérek a régebbi verzióra.

(#43653) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, angol win7 ultimate telepítése után tudom még valahogy magyarosítani, vagy direkt magyar nyelvű telepítő kellene?

(#43654) kispx válasza Pityke78 (#43653) üzenetére


kispx
addikt

Windows update -> opcionális frissítéseknél telepítsd a magyar nyelvi csomagot.

(#43655) Pityke78 válasza kispx (#43654) üzenetére


Pityke78
őstag

Letöltöttem, de maradt minden angol. Valahol aktiválni kell, vagy változtatni a beállításokon?

(#43656) kispx válasza Pityke78 (#43655) üzenetére


kispx
addikt

Területi és nyelvi beállításoknál billentyűzet és nyelvek fül.

(#43657) Pityke78 válasza kispx (#43656) üzenetére


Pityke78
őstag

Ott minden magyarra van állítva. :(

(#43658) DS39 válasza Pityke78 (#43657) üzenetére


DS39
nagyúr

újraindítás volt azóta?

(#43659) Pityke78 válasza DS39 (#43658) üzenetére


Pityke78
őstag

Megvan, sikerült, köszi.

Még egy kérdés. :) Telepítés milyen oprendszerhez kapcsolódó programot kell feltennem?
Persze hardverhez felteszem a drivereket, de ilyen hogy directX, vagy frame network?

Mikre van még szükségem?

Köszi

(#43660) xxxx.x válasza Pityke78 (#43659) üzenetére


xxxx.x
tag

Engedd szabadon az UPDATE-tet, ő majd eldönti mi kell neki.

(#43661) Pityke78 válasza xxxx.x (#43660) üzenetére


Pityke78
őstag

A opcionális frissítéseket is felrakjam, csak elég a fontosakat?
nem szeretném hogy tele legyen minden felesleges dologgal a gép......

(#43662) LonGleY válasza Pityke78 (#43661) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezek nem fölöslegesek, mehet minden. Persze a nyelvek, a defender cucc, a böngészőválasztó képernyő és a malware eltávolító bigyó definíciói nem kellenek (jobb klikk > rejtés). Meg a driverek sem, ha felrakod őket inkább manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#43663) Pityke78 válasza LonGleY (#43662) üzenetére


Pityke78
őstag

Na, úgy néz ki összeállt a rendszer, köszi mindenkinek. :)

Ha jól tudom lehet image-t készíteni a windowsról, hogy később egyszerűbben tudjam ugyanezt a telepítést, beállítást visszarakni.

Ezt mivel tudom megoldani, érdemes?

Köszi

(#43664) LonGleY válasza Pityke78 (#43663) üzenetére


LonGleY
veterán

Macrium Reflect. Amúgy szerintem fölösleges. Mire úja kellene raknod esetleg, úgyis frissül minden. A driverek, a Windows, a programok. Gyorsabb újrapakolni mindent friss alapból.

(#43665) Fire_Vire válasza kraftxld (#43636) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszönöm srácok! :R
Egyik beállítás sem segített.
A bejelentkezési hibát egy új felhasználó létrehozásával sikerült megoldani.
A régi felhasználónévvel továbbra sem lehet csatlakozni a szerverhez.
Üdv, Feri :R

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#43666) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lenne egy nagyobb galiba, amiben segítség kellene. Persze a miértekért való minősítést hagyjuk ki ha lehet. :)

Van egy Win 7 prof rendszer. Egyetlen rendszergazda jogosultságokkal rendelkező fiókkal, aminek el lett felejtve a jelszava. Be kéne lépni....
Újratelepítés nem megoldás, rajta van egy számlaadatbázis. :W

Hogy ez hogy történhetett...ne is kérdezzétek. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43667) beleszólok válasza V.Stryker (#43666) üzenetére


beleszólok
senior tag

Adatbázis milyen típusú?
Nem lehet eljátszani, hogy telepítesz egy windows-t másik gépre és átmásolod az adatbázist?
(Oracle-lel megy, mssql-ről fogalmam sincs)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43668) Tamy válasza V.Stryker (#43666) üzenetére


Tamy
senior tag

Bootolj be egy Hiren's BootCD-ről. Az alól ki tudod ütni a rendszergazda fiók jelszavát.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#43669) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Lenne egy komolyabb kérdésem, remélem meg tudjátok válaszolni.
A cégünk kapott 90 db laptopot, gyárilag előtelepített Windows 7 Professionallal. Úgy néznek, ki, hogy van a 100Mb-os rendszerpartíció, egy 200 Gb-os OS partíció és a maradék 50 Gb-on pedig Recovery.
Ezeket a laptopokat kellene nekünk megcsinálni úgy, hogy minden felvett usernek akinek általános jogosultsága lesz ugyanazok a beállításai legyenek. Viszont minden laptop kb 5-6 user kezén fog forogni.

Azt szeretném megtudni, hogyan tudom azt beállítani, hogyha mondjuk egy xy profilban beállítok minden feltelepített programnak mindent, az asztalt, a képernyőkímélőt stb stb. akkor ezeket hogyan tudom központosítani úgy, hogy ha fel kell venni egy usert az is ezeket a beállításokat örökölje és ne kelljen kézzel végigmenni mindegyiken? Illetve esetleg hogy van arra lehetőség, hogy ezt mondjuk egy .reg- fájlba ki is lehessen menteni és átvinni másik gépre. Meg még egy, a vezetőség azt szeretné, hogy a userek minél kevesebb dolgot (lehetőleg semmit se) tudjanak testre szabni.

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#43670) beleszólok válasza Tamy (#43668) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ez még 7-essel is működik? :Y
(Már úgy értem: a jelszó "kiütése")

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43671) beleszólok válasza Energie X (#43669) üzenetére


beleszólok
senior tag

Addig is, amíg valami használható választ kapsz: GPO alias group policy témában próbálj keresgélni!
Illetve most néztem, hogy 7-es óta van valami applocker nevű eszköz is, amit egyáltalán nem ismerek.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43672) kraftxld válasza V.Stryker (#43666) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Trinity Rescue Kit a leggyorsabb megoldás rá: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43673) sz.j


sz.j
nagyúr

Az mitől van, hogy az Asztalon lévő ikonok közül időnként eltűnik egy-egy?

Jogtiszta Windows 7 Home Premium-ot használunk.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43674) whited válasza Tamy (#43668) üzenetére


whited
addikt

A hiren boot cd-s megoldás windows XP alatt is működik?
Mi a menete amúgy, vagy nem bonyolult?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43675) Tamy válasza beleszólok (#43670) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, pont a minap ütöttem ki néhány gépen.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#43676) beleszólok válasza Tamy (#43675) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem tudom miért hittem, hogy csak XP-ig lehet megtenni... :(
Mondjuk ez részben vigasztaló, mert ha elfelejtem az admin jelszót, nem kell felírva tartani gond esetére.
Viszont gáz is, mert abban voltam, hogy ezen már túllépett a windows világ. Na mindegy, még valami, amit felvéshetek a falra. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43677) Tamy válasza whited (#43674) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, bootolsz a lemezről, majd a menüben: Passwords / Keys-Windows Login-NTPWEdit

beleszólok: Így van, biztonsági szempontból nem épp szerencsés, de sokszor hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#43678) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Adva van egy jó régi gép: AMD 2500 Barton + és Ati radeon 9600pro 1Gb ram DDR1 400 Mhz
Ez a régi gépem. Apám mindenképpen azt akarja, hogy tegyünk rá win 7 et :Y :W (32 bit Home premium.)
Mondom neki tuti nem jó ötlet ,mert kevés RAM riig gyenge proci, meg a tulajdonságai (SSE problémás)
De nem próbáljuk ki. Most kipróbáltuk de DVD ről be se bootol. Ez normális? tényleg ennyinek kéne lenni?

A lényeg apám most nem akarja elhinni, hogy ez így nem működik, csak akkor, ha majd ki is írja. Keresgéltem neten: youtube on lehet találni egy két videót, amin régi gépekre valahogy feltoltak Win 7 et.

Az a baj lehet a DVD olvasóm is sz@r, mert régi és amikor Linux ot próbáltam DVD ről bootolni azt se akart. USB ről simán betöltött.
Attól félek fel lehetne rá rakni, de majd csak utána derül ki, hogy Driver nem lesz se a videokarihoz, se az alaplaphoz és gondolom jó lassú is lesz. De ez csak az én véleményem, kíváncsi vagyok erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#43679) quailstorm válasza TAKÍÍ (#43678) üzenetére


quailstorm
nagyúr

DVD-ről nem fog menni plop boot nélkül. USB-ről amúgy is könnyebb integrált verziót rakni.
Fel fog menni gond nélkül. VGA driver talán valahogy lesz, mintha láttam volna aerot ilyen VGA-val, de pedig úgy tudom csak XP. Bár ha van vista driver az jó lesz.
Hang valszleg lesz, meg LAN is.

Sebesség meg a kalap fos és a használhatatlan szar közt lesz.

Netezős gépnek semmiképp nem jó. Max Debian linux mellett Chrome 32-vel.

(#43680) TAKÍÍ válasza quailstorm (#43679) üzenetére


TAKÍÍ
tag

"Sebesség meg a kalap fos és a használhatatlan szar közt lesz." :DDD Lehet, hogy megcsinálom, csak hogy lássa. :D

(#43681) brd válasza beleszólok (#43670) üzenetére


brd
nagyúr

Még 8.1-el is, biztonsági hibát pedig azért nem jelent, mert nem is az ellen van, hogy fizikai hozzáférés esetén ne tudd használni a gépet, hanem hogy hálózaton keresztül ne. A fizikai hozzáférés ellen a rendszerpartíció titkosítása véd (Bitlocker, TrueCrypt, egyéb, ha van ilyen).

The only real valuable thing is intuition.

(#43682) beleszólok válasza brd (#43681) üzenetére


beleszólok
senior tag

Azzal tisztában vagyok én is, hogy a jelszavas védelem kb. mire való, de úgy emlékeztem, hogy ezek az egyszerű módszerek csak XP-vel bezárólag működtek, ezért lepődtem meg, hogy nem így van.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43683) brd válasza beleszólok (#43682) üzenetére


brd
nagyúr

Itt meg kellene beszélni, hogy mi az "egyszerű módszer", de a hosszas eszmecsere helyett inkább maradjunk annál, hogy ami nincsen titkosítva, azt mind egyszerű "feltörni". (Pontosabban a user jelszó titkosítva van, ill. hash-elve, de maga a mező helye az adatbázisban nincsen elrejtve/védve, tehát kiolvasni a jelszót nem lehet, mivel valójában tárolva sincsen, de akármire átírni igen.)

The only real valuable thing is intuition.

(#43684) beleszólok válasza brd (#43683) üzenetére


beleszólok
senior tag

No várj, nekem nem az a gondom, hogy fizikai hozzáférés esetén az adatok nincsenek biztonságban!
Az a gáz (a szememben), hogy ettől kezdve nem lehet tudni azt sem, hogy aki x néven lépett be, az valóban x volt. Mondjuk arra nincs elképzelésem, hogy ha valaki hozzáfér a jelszavakhoz, akkor miképp lehetne megvédeni azokat az ilyen trükközéstől. Talán hardveresen, de akkor már a titkosításnál tartunk.
De arra sincs, hogy ha ennyire nem védhető, akkor miért nem volt jó a windows-nak is az a megoldás, amit a unixok x ideje használnak. ;)

ui: komolyra fordítva, bennem volt egy olyan emlék, hogy az ilyen next-next-finish megoldások az XP-vel múltak el, már nem lehet simán egy bootolható CD-vel bejutni a gépre szinte nyom nélkül (gondolom, ahogy kiütöd a jelszót, úgy vissza is tudod tenni az eredetit)

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43685) brd válasza beleszólok (#43684) üzenetére


brd
nagyúr

Az a gáz (a szememben), hogy ettől kezdve nem lehet tudni azt sem, hogy aki x néven lépett be, az valóban x volt.

Így van, nem lehet tudni. De nem most találták ki azt sem, hogy ha valaki fizikailag hozzáfér egy géphez (nem csak Windowsról van szó), attól csak a titkosított adattároló véd meg (valamennyire).

De arra sincs, hogy ha ennyire nem védhető, akkor miért nem volt jó a windows-nak is az a megoldás, amit a unixok x ideje használnak.

Az mi is lenne? Tudomásom szerint Linuxon ugyanilyen (hasonló) módszerrel át tudod írni a root pwd-t. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#43686) beleszólok válasza brd (#43685) üzenetére


beleszólok
senior tag

Szerverek esetében nem jelent akkora gondot, mert általában egy szerver el van zárva. (általában, nem minden esetben, ezt én is tudom :) )
És azért akárki, akármit mond, az egyéb rendszerek többsége szerverre lett kitalálva.

Windows hol tárol usereket, jelszavakat? Ha jól emlékszem, a registry-ben vagy legalábbis valahogy azon keresztül lehet elérni.
Egyébként beindítottad a fantáziámat: végül is lehetne egy mini virtuális diszk a rendszeren belül, ami jelszóvédett és ezt a jelszót valahogy a telepített rendszeren szétszórva tárolja, majd bootkor előszedi.
Kérdés, hogy lenne-e értelme? (szerintem nem, különben megcsinálták volna :)) )

Na mindegy, ez hülyeség, hagyjuk! Végső soron az egész onnan indult, hogy volt egy hibás emlékem.

Linuxon egészen triviális: live cd boot, felmountolom a /-t valahová, chroot, passwd, reboot.
Ha meg akarom őrizni a korábbit, akkor a /etc/shadow-t elmentem módosítás előtt.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43687) brd válasza beleszólok (#43686) üzenetére


brd
nagyúr

Szerverek esetében nem jelent akkora gondot, mert általában egy szerver el van zárva.

Ez most hogy jön ide? Teljesen irreleváns, hogy server-e vagy nem az adott gép.

Windows hol tárol usereket, jelszavakat?

Az ún. SAM adatbázisban, amihez a futó OS alatt csak a megfelelő jogosultság birtokában férsz hozzá.

Egyébként beindítottad a fantáziámat: végül is lehetne egy mini virtuális diszk a rendszeren belül, ami jelszóvédett és ezt a jelszót valahogy a telepített rendszeren szétszórva tárolja, majd bootkor előszedi.

Erre mondtam, hogy definiálni kellene, mit értünk egyszerű alatt, mert ez is egyszerű, abból a szempontból, hogy könnyű "megtörni", hiszen csak a kódot kell értelmezni, és máris elő lehet szedni a jelszót (értsd: ez nem titkosítás). Jól látod, nincs értelme. ;]

A tudomásom szerint arra vonatkozott, hogy nem ismerem az összes Linux disztribúciót, de eddig az összes így működött. De nem válaszoltál, hogy mi az az "amit a unixok x ideje használnak"...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43688) beleszólok válasza brd (#43687) üzenetére


beleszólok
senior tag

Na jó, még utoljára: annyiból nem irreleváns, hogy _általában_ a szerverek viszonylag jól őrzött helyen vannak, a desktop/pláne laptop meg ugye nem annyira.

Unixok x ideje használják: /etc/passwd (kicsit később + /etc/shadow) - miért kell a windows-nak egy eldugott valami a sima text helyett? Erre vonatkozott csak az elmélkedésem.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43689) brd válasza beleszólok (#43688) üzenetére


brd
nagyúr

Általában igen, de ez most miért számít?

Nincs jobban eldugva, legfeljebb a kezelése más, de hát ilyen ez a Windows, tele van sok szempontból agyatlanul fejlesztett dolgokkal (a registry és a kezelése pl. engem is urvára bosszant, amikor valamit - ami általában a jó Microsoft szokás szerint a 20. albejegyzésben van - állítani kell benne), viszont a legtöbb embernek, úgy tűnik kényelmesebb használni, mint bármilyen más OS-t (ill. valamilyen szinte hozzá is vannak kötve az alkalmazások miatt).

The only real valuable thing is intuition.

(#43690) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#43017) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nos, másnap elvittem a gépemet szervizbe.Új táppal sem működött.Otthagytam, erre 2 óra múlva telefonáltak hogy semmi baja a gépemnek.Memóriákat letesztelték másik gépen, vgat szintén.Kitakarították a gépet, visszatették a memóriákat/vgat és láss csodát, minden működött....azóta sem értem mi lehetett a baj.Na mindegy...
Direkt írtam ennyire későn, mert nem akartam elkiabálni a dolgokat.

(#43691) Komplikato válasza TAKÍÍ (#43678) üzenetére


Komplikato
veterán

Éppen most tettem fel valakinek egy notira a W7-et, a gép Pentium-M 1.6, 1GB ram és Radeon 9000.
Elolvastam egy vaskos írást egy oldalon ami direkt windows dolgokkal foglalkozik, csak mifel a fő műfaja a warez inkább nem reklámoznám és azok alapján beállítottam pár dolgot, valamint volt fent egy jó kis tweaker progi, ami rengeteg átlag usernek soha nem használt szolgáltatást kilő vagy takarékra tesz.
És meglepődtem, mert gyorsnak nem gyors, de nem is lassú. Láttam már sokkal rosszabat kétmagos gépen 2Gb rammal. A vicc az, hogy a használhatatlan és letörölt W7 Thin PC SE volt gyorsabb. És Opera van fent elég normálisan megy a net is rajta.

Az egyetlen amivel szívok, az a VGA driver. Egyetlen hivatalos driver volt Vista alá DX7-DX8 radeonokhoz, másoknak megy, asztali gépen megy, nekem mindig lelövi a gép a drivert és vissza teszi standard VGA-ra, de nem értem miért. Sőt, volt aki XP(!) drivert tett fel és azzal is ment. Neked könnyebb lesz, mert a DX9 vasakhoz ott a jó öreg Legacy Catalyst Vistához, az biztos menni fog.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43692) quailstorm válasza Komplikato (#43691) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Xp-hez képest még mindig lassú szvsz.

VGA meg gond, pontosan. DX9 alatt nincs élet. XP driver 4200Ti GeForce-hoz próbáltam, 2D-ben ment, de inkább kékhalál és render errorok tarkították az életet.

Ha van SSE2 meg 1,5GB RAM és DX9b VGA legalább, akkor már érdemesebb próbálkozni a 7-essel.

[ Szerkesztve ]

(#43693) #39417856


#39417856
törölt tag

Sziasztok! :)
Adott egy Dell Inspiron 3531-es laptop előre telepített Win 8.1 Bing verzióval, UEFI Insyde h2o biossal (fastboot, secureboot, stb cucc) , 2magos procival, integrált intel hd vga-va. Erre a laptopra szerettem volna feltelepíteni a Windows 7-et. Ki is írtam az iso filet pendrivera, de nem sikerül feltelepíteni a win 7-et. Tudnátok nekem ebben segíteni, hogy sikerüljön? :)
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#43694) xxxx.x válasza #39417856 (#43693) üzenetére


xxxx.x
tag

Tiltsd le a SecureBoot-ot a BIOS-ban.

(#43695) FoLey-v válasza TAKÍÍ (#43678) üzenetére


FoLey-v
addikt

2012 karácsonyán pont hasonló cuccra lett feltéve a win 7-em és elvoltam vele. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43696) beleszólok


beleszólok
senior tag

Hát ez furcsa: tegnap, miután megállapítottam, hogy a Silverlight-ot senki sem használja a gépemen, leszedtem.
Ma jelzett a windows, hogy jött egy fontos és egy opcionális update.
A fontos valami security patch volt, az opcionális a silverlight.
A fontosat felraktam(?), aminek az lett a következménye, hogy a D: drive-om gyökerét telehányta eula.txt-kel, valami telepítő .exe-vel és néhány .dll fájllal.
Az update azonosítója: KB2467173 (Visual C++ patch)
Reboot után is ottmaradt a szemét, úgyhogy töröltem, mindenesetre érdekes. Az is, hogy a szokásostól eltérően szombaton ért ide, meg az is, hogy egy random helyre csomagolta ki a drága, nem a szokott helyekre.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43697) quailstorm válasza beleszólok (#43696) üzenetére


quailstorm
nagyúr

visual c az sajna ilyen, nem takarít fel maga után...

(#43698) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A következő, számomra rejtélyes probléma megoldásához kérnék ötleteket. A konfig a profilomban. A történet a következő, tegnap vettem észre, hogy síma netezés nagyon igénybeveszi a procit, mind a Firefoxnál, mind az Internet Explorernél. Eddig netezés közben a feladatkezlővel figyelve, az átlagos proci használat alig ért el pár százalékot, tegnap óta viszont 25-35 % körül van folyamatosan, ráadásul a Firefox le is lassult. Háttérben csak a legszükségesebb progik futnak, torrent oldalakat, vagy hasonlókat nem használok.
Amit első körben megléptem, teljes vírusellenőrzés ESET Nod 32 7-el, Hitmanpro-val, MBAM-al, minden negatív lett. Lefuttattam egy rendszerellenőrzést (sfc/scannow), itt is minden rendben.
Semmilyen új program nem lett telepítve, sőt a meglévő progiknál se volt frissítés.
Kérdés, hogy mit lenne még érdemes megvizsgálni, mert elég zavaró a dolog, pl. a BF4 multi eléggé akadozik emiatt, ha ugyanis nem lövöm ki játék közben a Battlelogot, procilimitbe futok emiatt, a VGA kihasználtság meg csak 75%-os emiatt, holott ezelőtt, a játék közben a proci kihasztnáltság volt kb. ennyi, a VGA-é meg 100 %-on volt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43699) pendre54 válasza pendre54 (#43698) üzenetére


pendre54
addikt

Bocs, de még az előzőhöz annyit, csak közben lejárt a szerkesztési idő, hogy viszont a fizikai memória használatában nincs eltérés a korábbiakhoz képest, csak a procit tekeri piszkosul a netezés, és értelemszerűen, ha nincs elindítva a net a proci használat is a nullával egyenlő.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43700) #39417856 válasza #39417856 (#43693) üzenetére


#39417856
törölt tag

Es hogyan írjam ki a win7-et usbre?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.