Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) paolinho


paolinho
őstag

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de hátha tudna valaki segíteni, hogy, miért jönnek be ezek a reklám-képek, és főleg hogyan lehetne megszabadulni tőlük?

[ Szerkesztve ]

(#43852) spiritex


spiritex
veterán

Köszi szépen, értem!

MÁS:
egy olyan kérdésem lenne még, hogy ti találkoztatok már azzal a jelenséggel, hogy a win7 indulása után a hangszóró ikon piros X-el át van húzva, és ha föléviszem az egeret, akkor kiírja, hogy Audio service is not running, de a programok hangja szól, tehát jól működik, így valószínűleg csak rosszul mutatja az ikon. A kérdés az, hogy miért van ez a piros X és hogy lehet elkerülni a hibás jelzést?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#43853) CJ4567 válasza paolinho (#43851) üzenetére


CJ4567
veterán

Junkware Removal Tool, adwCleaner, Malwarebytes Antimalware.

No Sana No Life

(#43854) Boci_83


Boci_83
őstag

Sziasztok!

Win7-re szeretném telepíteni az Ezt az XP- modot Telepítés megvan. Programok eltávolításánál szerepel is, ha újra akarom telepíteni akkor , azt írja, hogy már telepítve van.... viszont nem jelenik meg a Start menüben.
Sem az asztali gépemen nem jelent meg, sem a Notimon.

MOD: 64 bites mindkét rendszerem...

Segítsetek kérlek, szükségem lenne egy XP-modra. Ha más nem hajlandó vagyok telepíteni egy XP-t is, de annak nem nagyon tudom az eljárását, ha már van W7 rendszer a gépemen.
Fordított esetet korábban már telepítettem, de akkor XP volt az első rendszer, és volt indító menü, ahol tudtam választani melyik rendszert szeretném indítani.

[ Szerkesztve ]

**********

(#43855) LonGleY válasza Boci_83 (#43854) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudom, mi baja lehet, én még nem használtam. VirtualBox alatt XP-zek. A tegnap megjelent verzió egyébként megint jó.

[ Szerkesztve ]

(#43856) AlyrArkhon


AlyrArkhon
senior tag

Sziasztok! alaphelyzet: win7, számos vincsivel a gépben, közte egy három felé particionált 1 terással. Egyik nap még minden rendben lévőnek látszik, másnap az egyik vinyó egyik particióját éppen csak létezőnek látom. Azaz: sajátgépben a neve ott van, de méretet nem ad, rámenni nem lehet (hozzáférés megtagadva, holott természetesen rendszergarázda vagyok). TC-vel 'as administrator' bele tudok menni, mindent mutat rajta, aminek rajta kéne lennie, talán még le is tudom mentegetni majd ha találok annyi helyet...
(minden ntfs, ugyanazon vinyó másik particióját elérem, sentinel nem mutat semmi hibát, ő is, és ami vicc, win7 lemezkezelő is látja a particiót rendesen, méretet és szabad helyet is jól mutat)

esetleg lehet, hogy a másik lemezen lévő rendszerben sérült meg valami, amit javítva visszakaphatnám a partició felett a jogokat? (w7 prof 64bit)

amihez nagyon távolról kötni tudom: volt fent átmenetileg egy ms office, mert meg akartam nézni benne valamit, nem volt beaktiválva, majd le is vettem (ezért nem is aktiváltam), a probléma jelentkezése és az office aktiválási határideje nagyjából egybeesik.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43857) paolinho válasza CJ4567 (#43853) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, az adwCleanert választottam, és tényleg megoldotta problémámat :R :R

(#43858) LonGleY válasza AlyrArkhon (#43856) üzenetére


LonGleY
veterán

Sérült a partíció. Több ilyennel találkoztam már (általában a hulladék WD Green-ek, vagy egyéb olcsó HDD-k csinálják). Van rá egy eszköz, ami szokott segíteni, van partíció-mentő része: Active@ Partition Recovery (a többit privátban).

[ Szerkesztve ]

(#43859) AlyrArkhon válasza LonGleY (#43858) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

köszönöm, ránézek majd (ha már a jelentős adattartalmat megmentettem valahova) A szóban forgó vinyók: ST1000DM003-1CH162 (ezen van a sérült rész, közel 640 giga), Toshiba MK1246GSX (ezen van most a rendszer)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#43860) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

A Windows 7 Home Premium teljesen látja a 16GB RAM-ot vagy pedig csak úgy látja mint a Windows 7 32Bit a 4GB-ot? Tehát 3,25GB-ot?
Szóval ott nem von le belőle???

(#43861) rgeorge válasza tothjozsi96 (#43860) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez ilyen méretben (16GB) attól függ, hogy 32 vagy 64 bites a Windows. Home Premium alatt (Home Basic és Starter) vannak kiadástól függő korlátok.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#43862) DS39 válasza rgeorge (#43861) üzenetére


DS39
nagyúr

illetve alaplaptól is függhet, hogy kezel-e ennyit. valamint hogy van-e integrált videokártya, mert az levehet belőle. (bár 16 GB-nál ez a legkevésbé érdekes)

(#43863) beleszólok válasza DS39 (#43862) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem integrált (?? manapság ez mit jelent? Dell notebook, i5-2520 + nvidia, ahol az nvidia csak alaplap cserével távolítható el, az még integrált? ) VGA esetén mi van a memóriával? Nem számít bele a rendszer memóriájába?
Ha van egy alaplap, ami max. 16GB-ot kezel, belerakok 16G-t és mellé egy 16GB-os VGA-t, azzal mi lesz?
Tudja még kezelni a hardver?
Egyáltalán: önálló VGA memóriáját lehet közvetlenül címezni, ahogy a Z80-as időkben lehetett?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43864) DS39 válasza beleszólok (#43863) üzenetére


DS39
nagyúr

integrált alatt most olyanra gondoltam, ami nem rendelkezik saját memóriával, és rendszermemóriából vesz el.
a dedikált vga-k memóriáját szerintem külön tudja kezelni, bár ilyen extrém(?) párosítással még nincs tapasztalatom. :B

(#43865) tothjozsi96 válasza DS39 (#43864) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nyilván nem integrált videókártyával használom a gépem.
Csak a laptopra feltettem próbaképpen a Windows 7 Home Premiumot és valahogy ott gyorsabban fut mint az elődjei, Professional, Ultimate.

Tehát nem is értem, ezért kérdeztem.
Mert lehet még veszek az asztaliba még egy 8GB-os modult, és nem szeretem a rendszer cserélgetéseket hosszú távon.
Ebből fakadt a kérdésem.

(#43866) DS39 válasza tothjozsi96 (#43865) üzenetére


DS39
nagyúr

miért nyilván? (én is használok integrált vga-s gépet) :U

a kérdésedre a válasz:

más forrásban a Home Basic-re 8 GB van írva, az itt nincs kitöltve.

[ Szerkesztve ]

(#43867) Doky586 válasza tothjozsi96 (#43860) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows 7 Home Premium x64 limitációja 16GB
a mostani alaplapok többségének limitációja 32GB

Ha félsz hogy nem tudod teljesen kihasználni a 16GB ramot akkor csak 15GB-ot tegyél bele.. :U
De szerintem nehezebb lesz összevadászni hozzá a ram modulokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#43868) tothjozsi96 válasza DS39 (#43866) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ennek már én is utána jártam, de leírom még egyszer.

A Windows 7 x86 is azt írja hogy 4 gigabyte-ot támogat, de beleraksz 4 gigabyte RAM-ot akkor kiírja hogy csak 3,75GB használható, vagy valami ilyesmi.
Ez érdekelt volna engem.

Sehol se találtam rá pontos választ.
Azért köszi!

(#43869) DS39 válasza tothjozsi96 (#43868) üzenetére


DS39
nagyúr

az azért lehet, mert az erőforrás-figyelőben írja, hogy van egy rész, ami a Hardverek számára fenntartva
(ha ez túl sok, akkor a BIOS memory remap általában ezen segíthet)

64 bites rendszernél nincs címzési korlát, illetve a Home Premiumnál 16 GB, de az szerintem tényleg csak a RAM-ra vonatkozik, és nem az összes címezhető memóriára.

összefoglalva, nyugodtan vegyél bele még 8 GB-t, mert ha valamivel kevesebbet is fog írni, akkor is rengeteg lesz, ha csak nem virtualizálsz orrba-szájba, nem fogod kihasználni :D

[ Szerkesztve ]

(#43870) beleszólok válasza tothjozsi96 (#43868) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ha az a -0.25 a kérdés, akkor az normális dolog. Ugyanis a BIOS (-ok) és a (core i3/5/7 procikon úgy tudom, alapértelmezetten létező) integrált VGA foglalja el a plusz területet
De ha rosszul tudon, valaki talán kijavít.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#43871) brd válasza DS39 (#43864) üzenetére


brd
nagyúr

Az a különbség, hogy az "integrált" a valódi fizikai RAM-ból is vesz el (ha nincsen saját RAM-ja), a dedikált pedig csak a címtartományból. Utóbbi úgy működik, hogy van az egész címtartomány, amit az adott OS/alaplap kezelni tud, és ameddig abban van olyan rész, ami nem a fizikai RAM címzésére használatos, igyekszik úgy kiosztani a HW-ekkel való kommunikációhoz szükséges címeket, hogy ne ütközzenek a fizikai RAM-éval, mert ha ütközik, akkor a HW címek nyernek, és az "ott lévő" RAM címezhetetlenné válik. A VGA RAM-ja a CPU/alaplap felől általában egy ablakon keresztül címezhető, tehát nem az egész VGA RAM van bemap-elve a CPU/alaplap címtartományába. Most a gépen pl. ahol írok, 2 GB-os VGA van, de a VGA HW címek mégis csak ~256 MB-ot foglalnak el.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43872) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Miért nem tudok frissítéseket keresni ?

Végig néztem mindent,de nem stimmel valami,hiába indítom újra az OP-t nem sikerül a frissítések keresése.

(#43873) kraftxld válasza baboss (#43872) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Start, futtatás, services.msc
Itt a Windows Update / Automatikus frissítés szolgáltatás fut?
Ha nem akkor automatikus indításra van állítva valamint el tudod indítani kézzel?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43874) brd válasza baboss (#43872) üzenetére


brd
nagyúr

Admin jogú parancssorban add ki ezeket (de pont ezeket, pl. ahol szóköz van, ott nem véletlen):

sc config wuauserv start= delayed-auto
sc start wuauserv

Aztán így nézd meg. Ha így sem jó, akkor ezt nézd meg. Ha még mindig nem jó, sikíts!

The only real valuable thing is intuition.

(#43875) baboss válasza brd (#43874) üzenetére


baboss
őstag

kraftxld
Az éjjel sikerült megcsinálni,telepítettem is a frissítéseket,de a végén 1 nem sikerült.
WindowsUpdate_800F0A08"
Windows 7 Service Pack 1 szervizcsomag x64-alapú rendszerekhez (KB976932)
24%-nál megáll,pedig erre a frissítésre lenne szükségem egy program nem megy nélküle.

(#43876) kraftxld válasza baboss (#43875) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Töltsd le a megfelelő nyelvű teljes pakkot és próbáld azzal [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43877) baboss válasza kraftxld (#43876) üzenetére


baboss
őstag

Köszi,megpróbálom. :R

(#43878) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Van kinn egy irodai gép asztalán hálózati meghajtóról pár parancsikon (számlázó progihoz), és időnként random eltűnnek ezek az ikonok. Kizárólag ezek. A hálózati meghajtó folyamatosan csatlakozik és nem az eléréssel van gond, hanem konkrétan a parancsikon veszik el. Mi okozhatja ezt?

Friss telepítés, eredeti Win, eredeti NOD32.

Köszi!

(#43879) szabonagyur válasza r3dsnake (#43878) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig ez akkor szokott előjönni amikor a hálózati meghajtó lassabban lesz elérhető mint kikerülne az ikon hozzá.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43880) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Nem tuti hogy jó helyen vagyok de azért felteszem a kérdést.
Ha veszel pl egy új Lenovo pc-t amihez van gyárilag win8 vagy 8.1 de te win 7-l szeretnéd használni jogtisztán akkor milyen termékkulcsot tudsz beütni neki?
Köszönöm. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43881) szabonagyur válasza Poo (#43880) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit vettél a Win7 vásárlásakor, kivéve ha Pro verziós a Win8 mert akkor van downgrade lehetőség.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43882) r3dsnake válasza szabonagyur (#43879) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De eleve azért nem logikus, mert a parancsikon a C\user\akárki\Desktop mappában van, tehát ha nincs hálózati meghajtó, akkor is kinn kell lennie az ikonnak, nem? De ez konkrétan eltűnik a semmibe.

(#43883) 52utas


52utas
csendes tag

Üdv mindenkinek

Egy probléma van az összes gép amelyike most egy partíció van a C és egy másodlagos ahol a a rendszer van elmenet 2 kérdésem volna :
1. Hogy vagy mi képen lehet a elmenti a windows 7 egy külső merve lemeze ha valami történne hogy onnan újra telepítsem.
2 hogy kell egy másik partíciót létrehozni

Köszi

(#43884) LonGleY válasza 52utas (#43883) üzenetére


LonGleY
veterán

"Egy probléma van az összes gép amelyike most egy partíció van a C és egy másodlagos ahol a a rendszer van elmenet 2 kérdésem volna"

Ezt a mondatféleséget ha kifejted egy kicsit normálisabban megfogalmazva, némi magyarságot is belecsempészve, akkor lehet, könnyebben tudnánk segíteni. Partíciókat egyébként a Macrium Reflect-tel tudsz menteni (sok értelmét mondjuk nem látom), partíciót úgy létrehozni, hogy adat ne sérüljön a lecsökkentendő méretű részen, pedig az EaseUS Partition Master-rel tudsz.

(#43885) Doky586 válasza 52utas (#43883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyire rosszul működik a Google translator ?

(#43886) szabonagyur válasza Doky586 (#43885) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez biztos az automata szó kiegészítő funkció, beírsz egy betűt és első javaslatra ezt dobta ki, ahhoz képest nem rossz. ;]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#43887) Poo válasza szabonagyur (#43881) üzenetére


Poo
aktív tag

Sorry hogy nem írtam oda de 8.1 pro verzióról van szó,az van gyárilag a lenovo pc-hez.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43888) krealon válasza r3dsnake (#43878) üzenetére


krealon
veterán

"Van kinn egy irodai gép asztalán hálózati meghajtóról pár parancsikon (számlázó progihoz), és időnként random eltűnnek ezek az ikonok."

Desktop Icons disappear

"If you have more than 4 shortcuts (either broken or pointing to a shell folder or unused), System Maintenance regards them as broken and removes them from the desktop. What the users would like to have is,

1. Either a way to increase the limit (4 shortcuts)

2. Disable the desktop cleanup without disabling the other maintenance tasks."

(#43889) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Egy régebbi 3ds maxot (7) szeretnék futtatni win 7 ultimate alatt (64bit).

A gond az, hogy egyszerűen megfagy indításnál, nem reagál semmire.
Kompatibilitási beállításokkal szórakoztam, de csak úgy sikerült működésre bírnom, ha 256 színben futtatom.
Így viszont nem látszik a viewport.

Ötlet? :) :R

(#43890) baboss


baboss
őstag

Be lehet valahogy állítani,hogy az OP indulásnál amikor meg kell adni a jelszót ne keljen Fn/Num Lk gombot nyomni.Alapból így jön be a billentyűzet,világít rajta a led. :F
Win 8.1 alatt nincs ilyen probléma.

(#43891) menjapipaba válasza menjapipaba (#43889) üzenetére


menjapipaba
tag

Virtual xp-vel megy, úgyhogy tárgytalan :K

(#43892) r3dsnake válasza krealon (#43888) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hát erre nem gondoltam volna. Köszi!

(#43893) 52utas


52utas
csendes tag

Csátok

Van egy laptopom amin Windows 7van feltelepítve. 2 partíció van rajta az egy a C. a másik pedig a d ezzen a partíción van a Windows 7 biztonsági másolata .
1. Hogy kell a biztonsági másolatot lementeni egy külső merevlemezre vagy DVD
2. Hogy lehet új partíciót létrehozni Windows 7 alatt anélkül hogy újra kellene telepíteni a rendszert :B :B

(#43894) quailstorm válasza 52utas (#43893) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elsőben segít a macrium reflect free, fájlba is tud menteni. Másodikra meg a minitool partition editort javaslom, ami linux és parted alapú, emiatt jobb mint a beépített lemezkezelő, ami néha még működni is szokott.
Bár én sose szoktam élő rendszer alól önmagát vakarni, tehát minitool CD-ről, pendrive-ról, vagy gparted ugyanígy.
Esetedben ha nem a W7 partíciójából akarsz levágni, akkor mehet a rendszer alól.

(#43895) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hogyan lehet beállítani office kommunikátorban, win7-en, hogy a beszélgetés a mikrofonos fejhallgatón menjen, de minden más, tehát youtube, csengés blabla, az egy másik fejhallgatón?
Köszi,

(#43896) w.miki


w.miki
veterán

(Wifi) Hálózattal kapcsolatos kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni.
HP Compaq 6710b laptop Windows 7 HP32-n, rendszer visszaállítás történt, és azóta nem látja a hálózatokat.
Meg se tudom nyitni a wifi hálózatokat, bár a laptopon a wifi (gomb) be van kapcsolva, kéken világít.
Azt írja: 0x8007045A hiba.
Próbáltam az első google találat alapján újratelepíteni a XML parser-t, nem segített.
Letöröltem, majd Újra telepítettem az Intel Pro wireless drivert, a HP oldaláról. Nem segített.
ipconfig parancs, minden sorban azt írja, hogy:
Adathordozó állapota. . . . . . . : Adathordozó leválasztva
Mit tegyek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43897) Werkly


Werkly
őstag

Bár nem annyira idevág de milyen kis Bluetooth USB-s adaptert érdemes venni? Mindenképpen 4.0 szabvány kell, hogy legyen? Win 7-en lenne használva! Köszi! Vagy jó egy olcsó "kütyü" is? Köszönöm!

(#43898) trancemusic


trancemusic
senior tag

Sziasztok!
Elnézést,ha nem jó topicba írok,de hardveresből ide küldtek.
Problêmám: Win7 indítási javítás után csak safe módban van kép.
Normal módban addig van kép amíg be nem tölti a vga drivert.
Próbáltam: rendszervisszaállítást,újjab,régebbi drivert, energiaellátási séma változtatást(háth az kapcsolja ki a monitort) energiatakarékossági funkciók kikapcsolását és semmi változás. :-/ :-(
Fogalmam sincs mi történhetett,15- év alatt még nem láttam ilyet!!
Gtx 770-em van,asus,de a tartalék 6850-es vga-val is ugyanez a helyzet. :-/
(Driver letakarítás után próbáltam a Radeont természetesen,mielőtt még szó érné a ház elejét.
Igp-vel tökéletes(4670k z87 extreme4,de szerintem nem hardver hiba)
Köszönöm a segítséget előre is!!!
Ui: boot lemezről való javítás menüpontot nem próbáltam, ha elindítom programjaim ,beállításaim megmaradnak?
Köszönöm! :-)

[ Szerkesztve ]

(#43899) Bingo


Bingo
csendes tag

Bocsi, felteszem a kérdést mégegyszer:
Sziasztok, win7-re telepített xp-m van külön partíción. Az xp-t szeretném lecserélni linuxra. Az lenne a kérdésem, hogy van ennek egy spec eljárása vagy egyszerűbben megoldható, pl. xp particio format -> linux telepítés?
Bocs, ha hülye kérdés, de nem csináltam még és jobb a békesség! :)
At Administrative toos/system configuration/boot menüben van egy delete opcio, ahol törölhetem valamelyiket. Ezzel nem teszek kárt a boot menüben, elérhető lesz a default OS továbbra is?

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#43900) kispx válasza Bingo (#43899) üzenetére


kispx
addikt

Ezt inkább Linuxos topicban kell kérdezni. Dehogy ez a hozzászólás se vesszen kárba:

Nem kell előzőleg formatálni a partíciót. Linuxos CD-vel is meglehet csinálni. Telepítés során lesz egy olyan kérdés, hogy hova szeretnél telepíteni a rendszer. Ki kell választani, hogy az XP helyére.
A boot menü majd ő lerendezi magának (de mivel XP lecseréled Linuxra azért, nem fogja megjeleníteni, mert csak egy oprendszer lesz a gépeden [kivéve, ha nincs az XP mellett más is])
Itt egy Linux Mint telepítése képekkel is illusztrálva van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.