Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) chipesz válasza Zsoleszhun (#6450) üzenetére


chipesz
őstag

Az appok a Microsoft fiókhoz vannak kötve, nem a rendszerhez, szóval meg kell hogy maradjanak.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6452) confuser válasza BiP (#6449) üzenetére


confuser
senior tag

Meg a lockscreen feloldása megint más lett. Jól néz ki.

Másrészről meg okos megoldás is. Így "ráér" betölteni a háttérben az animáció alatt a kezdőképernyő, ha épp nincs a memóriában. És egész jól is néz ki, illik a mostani zoom-in zoom-out animációk közé ez az új animáció. De magán a lockscreen-en van még mit optimalizálni, még mindig van egy kis késés az óra megjelenéséig. Azt viszont nem értem, hogy miért nem akarják (akarták) modernizálni kicsit a zárképernyőt (írták, hogy a közeljövőben nem lesz változás).

(#6453) Clemi


Clemi
veterán

Nálam még a frissítések jönnek le (29 volt) de az már kibukott, hogy nem lehet ébresztő hangot választani, illetve lehet, az alapértelmezett és a saját hangok közül :( :W

(#6454) Plazmacucci válasza BiP (#6449) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6455) Heffi válasza Clemi (#6453) üzenetére


Heffi
őstag

Nálam meg lehet. Még akár a onedrive-ról is lehet (saját zenék-en belül), de a csengőhangok között is ott vannak a saját magam által kreált mp3. fájlok.

(#6456) chipesz válasza confuser (#6452) üzenetére


chipesz
őstag

Ez engem is zavar. Legalább lehetne cserélni (Live Lockscreen Beta, Tetra Lockscreen), de ugyebár azokat is lelőtték.
Gyakorlatilag WP7 óta ugyanúgy néz ki. Tehát 5 éve nem változott semmit. (Most azt nem veszem változásnak, hogy a betűméret módosult, vagy hogy 8 óta lehet dolgokat kirakni a zárképernyőre, amik persze nem aktív cuccok, hanem kvázi "odavakart" dolgok.)
Ez meg gáz szerintem.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6457) HaZse válasza chipesz (#6456) üzenetére


HaZse
őstag

Lockmix app-al eléggé sokmindent ki lehet tenni a záróképernyőre. Igaz, még nem záródik fel a képernyő, mint az óra.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#6458) confuser válasza chipesz (#6456) üzenetére


confuser
senior tag

Hát igen. De ha nem is akarnak radikálisat fejleszteni rajta, még mindig ott van a legkézenfekvőbb hiányossága: hogy csak fix 5 appnak az értesítései lehetnek kint (cáfoljatok meg, ha nem, nekem még mindig nincs fent a 10).

Miért ne lehetne kint azoké (az összes közül), amelyikeknél épp van értesítés? Jó tudom, így is lassan jelenik meg az óra és az értesítés is, pedig fix elemeket kell csak vizsgálnia, és ez is növelné az akksifogyasztást, mert több appot kell monitorozni már a feloldás előtt... bár az utóbbiban nem vagyok biztos. Végülis ha jön értesítés, azt lezárt telefonnál is megkapja a telefon, sőt ha be van kapcsolva az Action Center, még meg is jelenik néhány másodpercre a notification banner-ben...

Szerk.: Amúgy a Live Lockscreen Beta-t nem baj hogy lelőtték, ott 8.1-en koncepciós hibák voltak a működésével (persze ezen 10-zel javíthattak volna). Gondolom a Tetra Lockscreen-nel ugyanez volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6459) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

10581:

-gyorsaság: pipa, már csak egy kisebb akadás van ha elhúzom az alkalmazáslistát balra, egyébként minden pörög, 8.1-nél is jobban!
-hangjelzések:pipa
-camera app: most már tényleg pipa a videós villódzás
-beállítások: a késlekedés kiiktatva

negyed órája van fent, még próbálgatom, de nekem nagyon tetszik

szerk.: egy hibát vettem észre, a böngészős mobilos Facebook egy rakat szar. A régi Nokiámon volt ilyen. Kérem vissza a modernt!

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6460) gyurkikrisz válasza rbertkrl (#6459) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

ha m.facebook.com-ot írsz be akkor is rossz? azt váltogasd hogy asztali/mobil változatot kérjen a weblapból, nekem 8.1-en az rontotta el.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6461) Boonen007


Boonen007
őstag

Glance updatelése ugyan úgy rossz másnak is?

(#6462) Ferikupak


Ferikupak
csendes tag

A telefon tárhelyét hol tudnám megnézni mert csak az sd kártyát mutatja

(#6463) chipesz válasza Boonen007 (#6461) üzenetére


chipesz
őstag

Várom, hogy elkezdje telepíteni magát a build-et. Az 10572-esen a Glance beállításba sem tudtam belépni, rögtön kidobott. Meg a lépésszámláló sem működött. Kíváncsi vagyok hogy ezzel az új build-del megoldódnak-e ezek.

(#6457) HaZse: Köszi, igen ezt ismerem, de ez akkor sem az igazi. Ha egy az előbb említett TetraLockscreen-szerű zárképernyő lenne, az fasza lenne. Zenemegállítás, léptetés, urambocsá' tekerés/hangerőállítás is jó lenne. Egyszer talán lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6464) Gusztáv válasza chipesz (#6463) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én a Motion data-ba és a Glance-be is be tudok lépni (640XL). Nagyon pörgős lett a rendszer, kb hozza azt amit a 930 10572-vel :C .

Laci

(#6465) anorche1 válasza Boonen007 (#6461) üzenetére


anorche1
őstag

Igen.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6466) burasu4


burasu4
senior tag

A Microsoft Health lépésszámolója még mindig csak a bekapcsolt GPS-el számol? Rosszul olvastam valahol, hogy már működik a nélkül is? Lumia 930-on.
Amúgy idáig tetszik a gyorsaság, éjszaka is csak 1 %-ot merült. :)

(#6467) celka5 válasza rbertkrl (#6459) üzenetére


celka5
tag

üdv.
touch.facebook.com ot próbáld.
alkalmazástékából visszatérés lassú.

[-CeLkA-]

(#6468) celka5 válasza tomboy0013 (#6430) üzenetére


celka5
tag

jött egy kis frissítés, azóta nekem is jó. :)

[-CeLkA-]

(#6469) JamesHun


JamesHun
addikt

valami nem kerek

tárterület segéd csak a telefont mutatja
a mentési helyeket nem tudom átállítani, hogy telefon vagy SD kártya (már 4x kivettem az SD kártyát, mert éjjel olyan kóma voltam, hogy azt hittem csak a telefont látja az SD kártyát nem)
Appokat nem tudok áthelyezni telefonra, mert ott sem tudom kiválasztani hova mit töltsön
Ez most olyan bug amit egy HR rendbetesz, mert ha nem akkor a most SD-n lévő appokat a telefonra akarja letölteni és onnan nem fogom tudni áttenni a SD-re

A store ba van pár progi ami nem frissül
Rate your device csak belső merevlemezre telepíthető :D
és mégis hogy tegyem fel oda, ha nem lehet kiválasztani?
Az Insider központ nevű app nak csak sima szines ikonja van és el sem indul :S

SeriesX: JamesSHun

(#6470) celka5 válasza tomboy0013 (#6430) üzenetére


celka5
tag

jött egy kis frissítés, azóta nekem is jó. :)

[-CeLkA-]

(#6471) Steelers válasza JamesHun (#6469) üzenetére


Steelers
senior tag

nálam kínai felirattal van kiírva sz sd... :DD
nálam sem látja a telefont és a legördülő menűk üresek,nem lehet kiválasztani hová mentsen...úgyhogy ez bug lesz.

(#6472) Heffi válasza Steelers (#6471) üzenetére


Heffi
őstag

Szintén ez a helyzet nálam 925-n. Mondjuk nincs kínai felirat, mert SD sincs a telefonba. A Glance-t sem javították, a dátumból csak a nap nevét írja ki.

(#6473) JamesHun válasza Steelers (#6471) üzenetére


JamesHun
addikt

HR-t adtál már neki?

Lehet az segítene
sajna én most melóba vagyok és kell tesztelésre a telefon, így ma tuti nem tudom megnézni HR rendbeteszi-e
a legördülő nálam is üres

bár fura , mert amikor fotóztam egyet akkor a fényképeknél egy elérési utat mutatott , de most valami hülye kínai jellegű jel van ott

Lehet ez a kínai SD kártya jele :D

ha jól látom windows centralon is van pár embernek hasonló baja :D

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#6474) csizi90 válasza JamesHun (#6469) üzenetére


csizi90
aktív tag

Known issues, 2. pont: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/10/29/announcing-windows-10-mobile-insider-preview-build-10581/

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#6475) MrCsiT válasza JamesHun (#6469) üzenetére


MrCsiT
addikt

korábban itt linkelt valaki egy hírt erről a build-ről, ott világosan le van írva ismert hibaként ez a tárterület mizéria. A Fájlkezelő látja az SD-t.
Ami nekem még mindig gond, hogy saját csengőhangot nem tudok kapcsolathoz rendelni, csak az alapértelmezett hangok közül tudok választani, az meg azért nem az igazi így..
Ezen túl, azt tapasztalom, hogy azzal szemben, hogy ha beállítottam egy háttérképet, akkor alapból a csempékről jobbra húzással az alkalmazáslistára váltva, a kép előtt egy "tejfehér" felületen vannak a fekete betűs app-nevek, ha nyitva van egy alkalmazás, és win gombbal leteszem háttérbe, akkor az alkalmazáslista úgy tér vissza, hogy a beállított háttérképről elvész ez a fehér felület, és a fekete betűs lista közvetlenül a képen jelenik meg, ami így rosszabbul olvasható.
Kezdőképernyőre visszatérve, ez megjavul.
Ébresztéssel sem a korábbiakban - egyik buildben sem - sem most semmiféle gondom nincs és nem is volt, nem értem, másoknál mi okozhatja a problémát - talán más típusú mobil? Nekem egy 830-am van.

Fentieken túl, iszonyat nagyot gyorsult minden, szerintem már így megveri sebességben a 8.1-et: bármire kattintok, nálam azonnal megtörténik. Azért esetenként van egy fél mp-es "várakozás", épp annyi, hogy már észreveszem, de nem ez a jellemző.
Nekem a korábbi 549-re gond nélkül települt, nem kellett visszaálljak 8.1-re. Részemről még a fenti hibával is ajánlott ez a build.

update: ha valakinek megjavul az SD, írja meg, érdekel, hogy HR megoldaná-e (gyanítom, nem), bár remélem, jön egy fix erre hamarosan.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6476) kvcstms


kvcstms
csendes tag

sziasztok, a fórumon új lennék, a wp-ben már nem annyira, hiszen már második wp telefonomat használom. tegnap én is felraktam az új buildet, egyelőre tetszetős, a sebessége jó. viszont nekem olyan gondok vannak, h az emaileknek nincs hangja, valamint a groove zene is állandóan hibát dob ki. a tárterület jelzés dolog nálam is megvan, egy kínai vmi ami az sd kártyát takarja, a telefont nem látom.

Rule#5 HTFU

(#6477) Heffi válasza kvcstms (#6476) üzenetére


Heffi
őstag

Alapértelmezésben nincs email hang, amíg be nem állítod a személyre szabás>hangok>alkalmazások hangjelzéseinek kezelése>értesítések megjelenítésére jogosult alkalmazások>Outlook Posta>értesítések hangjelzése menüpont alatt.

(#6478) kvcstms válasza Heffi (#6477) üzenetére


kvcstms
csendes tag

ühüm így van beállítva, ahogy te leírtad, és mégsincs hang.

Rule#5 HTFU

(#6479) Heffi válasza kvcstms (#6478) üzenetére


Heffi
őstag

Passz.
Esetleg próbálj hangot váltani.

(#6480) savoo válasza Ferikupak (#6462) üzenetére


savoo
addikt

A storage menüpont bugzik, nálam nincs benne semmi, szóval szerintem sehogy.

(#6481) #58000384


#58000384
törölt tag

Lumia 520-on nagyot javult a sebesség, néhol már a 8.1-ét is eléri. Most csináltam frissítés után HR-t. Komolyabb buggal eddig nem találkoztam (apró van, például néha a listanézet háttere nem sötétedik el, csak ha a csempékre lépek és vissza). A Mail app csempéje egy ideig nem frissült ("tudunk Gmail-ül..."), aztán mióta jött új email, azóta csak azt jelzi, hiába olvasott.

A billentyűzet nyelvét nem tölti le sehogy, azt írja, hogy nem sikerült. A Here Drive sem frissül. Másnál sem? :F

(#6482) kvcstms válasza Heffi (#6479) üzenetére


kvcstms
csendes tag

ja, annyira nem zavar megvagyok nélküle, igazából nekem meló közben minél kevesebbet hangoskodik a telefon, annál jobb.:) a groove zene probléma sokkal zavaróbb.

Rule#5 HTFU

(#6483) Clemi


Clemi
veterán

Részemről az új bulidban annyi az észrevétel, hogy minden sokkal gyorsabb, gördülékenyen, pergős. Viszont van azért hiba is, ami nincs dokumentálva.
Az ébresztő hangoknál vagy a saját hangok közül lehet választani de azt több helyről, vagy a gyári hangok közül az egy darab alapértelmezettet. Az edge-ben megjelent a szinkronizálás de nem lehet bekapcsolni mert a piros szöveg szerint Microsoft fiókba bejelentkezés (naná hogy be vagyok) vagy spéci vállalati fiók kell hozzá. :W

(#6484) savoo


savoo
addikt

Végre belehet állítani a google-t is a bingben alapértelmezett keresőnek. Bár nekem csak "trükközéssel" jelent meg a listában.

(#6485) rbertkrl válasza gyurkikrisz (#6460) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Sehogy sem jó! Sem touch.facebook.com, sem az m.facebook.com! A touchos konkrétan valami szétszabdalt akármi. Ilyen nekem utóljára wp7-en volt.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#6486) csizi90 válasza savoo (#6484) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ez asztalin is így működik, úgyh szerintem szándékos.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#6487) celka5 válasza rbertkrl (#6485) üzenetére


celka5
tag

Érdekes, nálam a touch jó:
kép

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#6488) csizi90 válasza kvcstms (#6482) üzenetére


csizi90
aktív tag

Outlook beállításokban is van egy hang beállítás, azt még meg lehetne próbálnod.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#6489) no1r válasza klz80 (#6433) üzenetére


no1r
őstag

igen, tudom :)
azóta megbeszéltük a részleteket ;)

btw, w10-et én még nem mertem feltenni...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#6490) kvcstms válasza csizi90 (#6488) üzenetére


kvcstms
csendes tag

az is be van pipálva mindkettő. a másik ami outlookal kapcsolatos, 8.1-en meg lehetett csinálni azt, h a két gmailes postafiók egyben legyen, és egyszerre szinkronizálja őket és egyben is mutassa, nem kellett váltogatni. viszont ahogy nézem a 10-ből ez a funkció kimaradt. postafiókok egyesítése volt régen, ha jól emlékszem.

Rule#5 HTFU

(#6491) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Akkuidő milyen az új build-el? Éget hogy felrakjam, az az egyetlen ami visszatart.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6492) kvcstms válasza rbertkrl (#6485) üzenetére


kvcstms
csendes tag

pár napja szembesültem ezzel én is, az okát nem tudom, próbálkoztam a touchal is, az m.facebookal is. végül felraktam az fb beta appot, de az meg körülményes, lassú. nem tudom miért nem tudnak egy használható fb appot csinálni ms-ék. mindamellett, én is boldogan használtam eddig az m.facebook webes verziót.

Rule#5 HTFU

(#6493) Steelers válasza JamesHun (#6473) üzenetére


Steelers
senior tag

most én sem tudok HR-t adni neki...esetleg majd este, bár szerintem felesleges, nem hinném hogy az megoldaná. majd a következő build.
egyébként tényleg nagyon jó, pörgős és ezen kívül más gondom nincs vele. :C

(#6494) galmat


galmat
aktív tag

Hát nekem ez 10581-es build sebességben és stabilitásban semmilyen előrelépést nem hozott a 10572-höz képest. Igaz, ott volt inkább komolyabb javulás.
- Az Edge-ben a görgetés még mindig túl érzékeny, egyszerűen túl sokat rángatja a képet, ha finoman akarod görgetni. Ez akkor feltűnő, ha mellé teszek egy apple eszközt, mert azon hibátlan élmény a görgetés, WP10-en még nem az sajnos.
- Mozgásadatok, meg fénykép bővítmény továbbra sem frissül le, hibár ír ki, pedig HR-t is nyomtam most.
- Meg aztán itt ez az SD kártyára nem lehet menteni új bug. Roppant kellemetlen, főleg nem a felső-középkategóriás WP készülékek esetén.
- üzemidőben semmi javulást nem látok, de ez még nem sokat mond, hiszen kell 1-2 nap HR után, mire beáll.
- továbbra is sikerül a lefagyás a rendszernek, és melegedni is tud néha. Ebben a 8.1 jobb jóval.

Ami javult a 10572-höz képest:
- kamera nem villódzik és gyors
- lockscreen óra késéses megjelenése eltűnt

(#6495) DeerDawe


DeerDawe
tag

Multitasking milyen az új rendszerben? Vagyis van egyáltalán? Vagy ugyan az, mint a 8.1-ben?
Messengernél például nagyon idegesítő, hogy háttérbe rakás után, várakozás a hálózatra, majd szinkronizálás fogad. :F

Plazmacucci: Szóval még mindig 0? :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

Joyetech Cuboid Stainless Steel + Crius Plus SS

(#6496) Glenda válasza galmat (#6494) üzenetére


Glenda
addikt

- Meg aztán itt ez az SD kártyára nem lehet menteni új bug. Roppant kellemetlen, főleg nem a felső-középkategóriás WP készülékek esetén.

Komolyan, Insider Hubon az lesz a következő javaslatom, hogy rövid teszt a known issuesból, és csak utána engedi letölteni a friss buildet.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#6497) Plazmacucci válasza DeerDawe (#6495) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ne légy naiv ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6498) #58000384 válasza #58000384 (#6481) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ezt valaki megnézné nekem? Nem tudom, hogy egyedi hiba, amit egy újabb HR megoldana esetleg, vagy hogy amúgy sem töltené le.

(#6499) Giovan! válasza Glenda (#6496) üzenetére


Giovan!
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#6500) chipesz válasza #58000384 (#6498) üzenetére


chipesz
őstag

Előző build-en nekem sem töltötte le. A megoldás ez volt: Letöltöttem a Windows Insider-t, Fast ringre állítottam majd restart. Ezután újra rákerestem a billentyűzet nyelvére és így már sikerült. Próbáld ki, hátha.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.