Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) zoli_1989


zoli_1989
tag

Sziasztok!
Ismerös-e valakinek ez a webkamera: Trust Trino HD?

Hallottatok már róla ha igen rosszat vagy jót?
Vásárolni szeretnék de nem tudom hogy jó-e?

(#652) LámaZ válasza maglew (#605) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked IP-kamera kell, nem webkamera.
Apróhirdetőknél van olcsóbb is.

Legyen minden jó!

(#653) LámaZ válasza SirKero (#647) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem driver kell hozzá, hanem kezelőprogram.

Legyen minden jó!

(#654) LámaZ válasza Kékes525 (#642) üzenetére


LámaZ
addikt

IP-kamera kell neked is, amelynek képét a böngészőben tudod megnézni, de kell találni webes tárhelyet (hosting), amelyre regisztrálod a kamerát.

Legyen minden jó!

(#655) akyyy


akyyy
senior tag

üdv. van a cégnél egy voltcraft nevü hosszúkás nyelű kamera.

Amcap programot használnak eddig, de az a bajuk, hogy ha megnyomják a kamerán a fénykép gombot, a program kiteszi hogy készült egy kép, de minden egyes képnél le kéne menteni a gépre.
Nincs rá valami lehetőség, hogy automatikusan mentsen el minden képet, esetleg másik program ami ezt tudja?

(#656) Rag


Rag
csendes tag

Sziasztok!

Olyan egyszerű, de free progit keresek, amiben be lehet állítani, hogy mindig "felül" legyen a program, tehát semmi program ne takarja ki.
AmCap jó lenne, de a mostani 9-es nem free, a régebbi (v2 vagy 3), ami van, az meg nem tudja ezt a funkciót.

Mit javasoltok?

Köszi

(#657) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Weben vásárolnék és azt ajánlották, vegyem videóra a kicsomagolást, ha esetleg valami gond lenne, akkor legyen bizonyítékom. Valami olcsó megoldást szeretnék. A webkamerákkal jó minőségben lehet felvenni? Szaggatás nélkül, mondjuk legalább 25 fps-el. Gondolom az USB csatlakozás verziója korlát akár arra nézve, másodpercenként hány kockát vesz fel akár a felbontásra.

Tanácsot kérek, véleményt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#658) fradi81 válasza tknof1871 (#657) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Mennyi a keret? De szerintem bármelyik most kapható logitech alkalmas erre.

moto g72, Ninebot d28e

(#659) tknof1871 válasza fradi81 (#658) üzenetére


tknof1871
őstag

max 5000 forint
Milyen felbontásban és mennyi fps-el vesznek fel?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#660) fradi81 válasza tknof1871 (#659) üzenetére


fradi81
veterán

annyiért kaphatsz egy ilyet, a célnak biztosan megfelel: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#661) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Szerintetek ez a videó Logitech c920 webkamerával lett felvéve? :F
Szerintem nem is webkamera hanem egy jobb fajta rendes kamera
Vannak a videóban 1:32 részre tekerve teszt képek is, de valami hihetetlen jó minőségűek
Kérdésem az, hogy lehet ilyen jó képet és videót csinálni?
Köszönöm előre is! :R

(#662) fradi81 válasza bluobluo75 (#661) üzenetére


fradi81
veterán

hello

azért ez már rendes hd, szóval simán lehet ilyen képe, ezek szerint van is.

moto g72, Ninebot d28e

(#663) bluobluo75 válasza fradi81 (#662) üzenetére


bluobluo75
őstag

Hát az enyém homályosabb ettől a képről nem is beszélve, hogyan állították be ezt ilyen jóra?? :O
Ez a szoftver van feltéve csak, előtte bedugtam a gépbe, a vin felismerte, telepítette

[ Szerkesztve ]

(#664) fradi81 válasza bluobluo75 (#663) üzenetére


fradi81
veterán

neked ugyanilyen van?

moto g72, Ninebot d28e

(#665) bluobluo75 válasza fradi81 (#664) üzenetére


bluobluo75
őstag

Igen, Logitech c920

(#666) fradi81 válasza bluobluo75 (#665) üzenetére


fradi81
veterán

elvileg egy szoftver van hozzá, megnéztem egy másik videót róla: [link]
Ezek szerint az első tényleg nem a webkamerával készült.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#667) bluobluo75 válasza fradi81 (#666) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor rendes kamerával csinálták azt amit én betettem?
Nem Logitech c920 webkamerával? :F

(#668) fradi81 válasza bluobluo75 (#667) üzenetére


fradi81
veterán

nagyon úgy néz ki.

moto g72, Ninebot d28e

(#669) bluobluo75 válasza fradi81 (#668) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi!
Megnyugtattál!
jó marketing duma lett volna nekik! :((

(#670) bluobluo75 válasza fradi81 (#668) üzenetére


bluobluo75
őstag

Amúgy valami finombeállító szoftverről nem tudol véletlenül amivel picit javítható a képminőség a c920-on?
Vagy olyan ami feljavítja a már elkészült videót?
Köszi előre is! :R

(#671) fradi81 válasza bluobluo75 (#670) üzenetére


fradi81
veterán

egy már elkészült videót nem lehet feljavítani.

moto g72, Ninebot d28e

(#672) bluobluo75 válasza fradi81 (#671) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nemrégiben mobiltelóval készített felvételt csináltam amit feltettem a youtube-ra, de mielőtt megosztotta volna javított rajta
Korábban nem láttam ilyet, még erre a c920-ra nem néztem, lehet ezzel is csinál valamit nem tudom, csak előtte gondoltam megkérdezem itt van-e valami spéci szoftver, de ha nincs nem gond, köszi! :R

(#673) bluobluo75 válasza fradi81 (#671) üzenetére


bluobluo75
őstag

1 dologra rájöttem a Logitech c920-at illetően, mégpedig arra, hogy akkor csinálja a legjobb képet, minnél jobb szögből éri a fény amit felvesz, és az adott fény minnél világosabb, természetesebb, annál jobb. (például nappali fény, napfény, szobavilágításnál jóval rosszabb, szemcsésedik a kép)
Tehát az sem igazán jó, ha oldalról kapja azt amit felvesz, hanem pont telibe, merőlegesen :K :K

[ Szerkesztve ]

(#674) fradi81 válasza bluobluo75 (#673) üzenetére


fradi81
veterán

a fény az nagyon kell a webkameráknak, ha nincs akkor végük :)

moto g72, Ninebot d28e

(#675) bluobluo75 válasza fradi81 (#674) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nagy fénynél előjönnek a c920 képességei!!! :K :C
Valami olyasmire gondoltam, hogy USB-re köthető fényforrás ami jó erős fényt ad viszont nem fogyaszt sokat, olyasmi mint ami a professzionális kamerákon van csak nem profi áron!
Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#676) fradi81 válasza bluobluo75 (#675) üzenetére


fradi81
veterán

szét kell nézni ebayen itt ott. Esti használat miatt kell? Konnektor nincs?

moto g72, Ninebot d28e

(#677) makoss válasza fradi81 (#676) üzenetére


makoss
addikt

Inkább itthoni cucc érdekelne.
Igen
Konnektoros is jó...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#678) fradi81 válasza makoss (#677) üzenetére


fradi81
veterán

kis asztali lámpa ledégővel.

moto g72, Ninebot d28e

(#679) bluobluo75 válasza fradi81 (#678) üzenetére


bluobluo75
őstag

ok, majd megoldom.... :K

Ezt a kezelőablakot nem lehetne a beállításokban felnagyítani vele az élő képet és videót?
csak ekkora: [link]

[ Szerkesztve ]

(#680) tknof1871 válasza fradi81 (#660) üzenetére


tknof1871
őstag

Megfontoltam és inkább Logitech C270 vagy C310. Szerintem videó képminőségében ez a kettő van olyan, mint a 666. kommentben linkelt videóé, ha nem jobb.
Csak nem tudok dönteni a kettő közül. A 310 szerintem ugyanolyan képminőségű mint a 270. Akkor mivan benne, amiért drágább?

Érdekes, hogy a 920-as átlépi a 30 000 forintot és milyen gyenge a videó minősége.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#681) makoss válasza tknof1871 (#680) üzenetére


makoss
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#682) bluobluo75 válasza tknof1871 (#680) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ha nincs megvilágítva rendesen a szoba csűnya tud lenni, viszont ha jól meg van világítva a szoba akkor nincs jobb a c920-nál ha webkamerát nézzük :K
Én a minap néztem természetes nappali fénynél, és nagyon jó! :K
29.000Ft volt

[ Szerkesztve ]

(#683) tknof1871


tknof1871
őstag

Sziasztok!

Vajon egy 10 000 forint körüli webkamerával járok jobban vagy egy 10 000 forint körüli fényképezőgéppel? A fényképezőgépet lehetne cipelni, de arra nem olyan sokszor lenne szükség. A webkamera szebb képet csinálna meg videót?

Ha majd veszek okostelefont, akkor annak a kameráját tudom használni az asztali gépemhez weblamerának? Annak milyen árkategóriájú webkamerával ér fel a minősége?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#684) fradi81 válasza tknof1871 (#683) üzenetére


fradi81
veterán

hello

10ért már kapsz jó logitech kamerát. Fényképezőgép nem tudom hogy üzemelne-e rendesen webkameraként.

moto g72, Ninebot d28e

(#685) tknof1871 válasza fradi81 (#684) üzenetére


tknof1871
őstag

Oké! Nem akarom, hogy belekössenek a képminőségbe, szóval ha rendelek, akkor szép videót akarok a kicsomagolásról, hogy fedezzem magam. Valamint a ha fényképek kellenek róla, akkor az is jó legyen.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#686) fradi81 válasza tknof1871 (#685) üzenetére


fradi81
veterán

ja hogy még ez a téma, nem tudom ilyen esetekben mennyit ér egy videó a kicsomagolásról.

moto g72, Ninebot d28e

(#687) tknof1871 válasza fradi81 (#686) üzenetére


tknof1871
őstag

Ja, még mindig az.
Nemrég rendeltem egy cuccot és hibásat kaptam. Már ott tartottam, hogy fenyegetni fogom őket büntetéssel. Most is csak akkor kapom majd vissza a pénzt, ha az eladó visszakapja a cuccát és megnézi.
De nekem sose volt webkamerám, szerintem találok még sok hasznos felhasználást, nem ez vagy Skype-olni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#688) tknof1871 válasza fradi81 (#684) üzenetére


tknof1871
őstag

Vagy Logitech C270 vagy C310 lesz.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#689) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék venni 5 maximum 6000FT környékén webkamerát ami legalább tudja a 720p-s videóhívásokat.
Lényeg, hogy szép képe legyen folyamatos videóhívás közben.

Ki mit ajánlana ilyen ármagasságban?
Köszönöm. :R

(#690) fradi81 válasza Cobrusz (#689) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

6000 körül ez van ami használható: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#691) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Ezeket nézegettem.

Melyik lenne jobb választás?

LOGITECH HD Webcam C270
GENIUS FaceCam 1000
CREATIVE Live! Cam Sync HD

Mindegyik 720p-s videóhívást tud, kérdés melyik adja a legszebb-legjobb képet videó közbe? :U

(#692) fradi81 válasza Cobrusz (#691) üzenetére


fradi81
veterán

youtube-on keress rájuk.

moto g72, Ninebot d28e

(#693) Cobrusz válasza fradi81 (#692) üzenetére


Cobrusz
senior tag

3 közül te melyik ajánlanád? :B

(#694) fradi81 válasza Cobrusz (#693) üzenetére


fradi81
veterán

logitech-el van tapasztalat, az jó. A többi zsákbamacska.

moto g72, Ninebot d28e

(#695) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Camtasia Studio 8-cal mikor videót készítek a gépen zajló műveletekről, akkor miért kapcsol ki magától a Logitech c920 webkamera, vagy olyan is volt már, hogy a hang kapcsolt ki magától még a videó elején?
Ez mitől van?
Köszönöm előre is! :R

(#696) gyulank


gyulank
addikt

Tud valaki webkamerás kódolás táblázatokat? Szóval, hogy egy, vagy 2 irányú beszélgetés min keresztül(telepített program/böngésző), milyen formátumban van kódolva?

Szóval kodek, felbontás, minőség, fps, videó bitráta (min.-átlag-max.), hang bitráta (min.-átlag-max.), teljes bitráta (min.-átlag-max.).

Mitől függ, hogy a beállítások mire vonatkoznak? Értem ez alatt, hogy pl. ha leveszem a fényerőt a driverben, az Ubuntu alatt csak a weblapos képre hat, Windows alatt pedig csak a Skype-ra.

Meg nem is lehet minden kamerának beállítani a felbontását driverből. De ha be lehetne, gondolom akkor is felülbírálódna a streamelő program/weblap kódolásától. Viszont, ha a driverben beállított felbontás(ha van ilyen opció) más, mint amire konvertálódik, akkor gondolom nem mindegy, hogy van beállítva, mert ha kis felbontásra van állítva, és ezt nagyra konvertálja, akkor többet dolgozik rajta, nagyobb sebesség kell, és úgy is rossz kép lesz, ha pedig nagy felbontást konvertál kicsire, akkor is többet dolgozik gondolom, mintha kis felbontásút kis felbontásúra konvertálna.

Ja, és itt van még ez a C920. Ennél azért ajánlják a Skype-ot, mert csak az tud 1080p-ben streamelni, vagy csak azzal engedi, vagy csak az ismeri fel a h264 kodeket? Csak h264-ben adja a videót, vagy be lehet állítani, hogy szokásos, vagy h264 tömörítést használjon? Vagy csak a HD felbontásban használ h264-et, de akkor automatikusan? Szóval azt, hogy HD-ben, vagy akárhogy lehessen használni csak a felbontástól, vagy a kodektől is függhet? Milyen felbontásokat lehet beállítani? Mennyit bír Dual processzorral?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#697) repvez


repvez
addikt

Valaki tudna tanácsot addni, hogy ha egy PS3Eye kamerát CL-Eye driverrel telepitek PC-re win7 64bit. akkor miért nincs hangja a mikrofonnak, nem hallanak a másik félnél.
A kép tökéletes és minden program felismeri aminek kell,de a mikrofon rész nem megy.
A rögzitőeszközöknél ki van választva alapértelmezettként,de nem müködik és a jelszintnél +0,0db -t ir ki és a csúszka nincs kiszürkülve,de mégsem tudom felhuzni egérrel.
Valaki tudna rá megoldást? Mert egyébként minden jó lenne vele és ez legalább sztereo hangot is venne fel.

(#698) gyulank


gyulank
addikt

Amúgy webkamera téren várható valami fejlesztés? Lassan 3 éves videók vannak a C920-ról, vannak a C930e-ről is, de a Logitech oldalán mégis a C920 a legújabb. Amiket mostanába néztem, pl. a C930e álltal automatikus fénybeállításokat bemutató videón, nem volt az igazi. A másik két dolog, ami fejlődhetne, azt táncikálós lányoknál vettem észre. Egyik az autofókusz sebessége, mert dob egy hastáncot, és mindig homályos, mert nem tudja követni, és időnként távirányítóval ugráltatta jobbra-balra fel-le a kamerát, hogy kövesse. Persze ezekről nem tudni, milyen kamerák voltak, de némely videóba azért a C920-30-hoz is közelítettek tárgyakat, és az is időbe telt, pedig megállították egy helybe, hogy könnyű dolga legyen. Erről meg eszembe jutott az a kerek kijelző fejű robot, amibe elvileg már van is ilyen, hogy követni tudja az embert. Szóval rátehetnének ilyen alakok követésére képes mechanikát, vagy lehetne egy ilyen mozgáskövető USB-s dokk, amit rá lehetne kötni a gépre, és ebbe bármilyen webkamerát be lehetne dugni, és rögzíteni rajta.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#699) bluobluo75 válasza gyulank (#698) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nekem c920 van, csak arra kell figyelni, hogy eléggé világos legyen a szoba
Én azt nehezményezem, hogy a c920 élőképet mutató ablakát nem lehet nagyítani, de más programot sem tudok ami kitenné teljes képernyőre az élőképet :(
Amúgy nem lenne rossz kamera

(#700) gyulank válasza bluobluo75 (#699) üzenetére


gyulank
addikt

Nem volt sötét az se amit láttam. De szerintem nem érted miről beszélek. Én nem azt veszem alapul, hogy valaki ül egy székben, és néha odatesz valamit közel, lehetőleg úgy, hogy sikerüljön is neki ráfókuszálni, ha nem azt, ha nem azért mozogsz valahogy, hogy a kamera képe éles maradjon. Mint a példában a csaj hasa, ami közel volt, és előre-hátra is mozgott, ami miatt mikor elkezdett közelebbre fókuszálni, addigra, megint messzebb volt, és így tovább. Mivel egyenlőre mindenhol 1. helyen szerepel, biztos nem rossz, főleg a többihez képest. :D De attól még ezek elég zavaróak. Persze ha valaki csak egy helyben ül, és néha fixen megmutat egy borítót gyorsabb, közelibb mozgások nélkül, és fix háttérrel, annak ezek nem sokat befolyásolnak. De ha valaki kalimpál, meg bukfencezik, ugrabugrál, és a háttérben házibuli van diszkófényekkel, vagy villámlik, vagy elvonul egy felhő, vagy körbefut a szobán, és nem akar folyton cikázni a kamera meg az úticél közt, hogy magára irányítsa, azoknak jól jönnének ilyen fejlesztések. Persze nem csak azoknak akik pont ezeket csinálják. :D De tényleg, ilyenek, hogy processzor, HDD, SSD, memória, kijelző, mindig jobb, és jobb, erről meg semmit nem tudok, hogy terveznek-e valami fejlesztést, milyen irányút, mikor, mennyiért, vagy úgy vannak vele, hogy mindenki mobillal, vagy tablettel fog kamerázni, és nem gyártanak több webkamerát? Az automatikus fény meg azért az, hogy az legyen. Ha a valódi fényt állítod, vagy a beállításokat fixálod, mindkettő manuális. Akkor automata, ha az épp uralkodó fényviszonyokhoz a legjobb beállítást alkalmazza. Nem tudom, láttam-e valaha olyat, hogy teljes képernyőre tette, pedig biztos finomabban lehetne úgy állítani a fényt. Vagy nem tudom, mi más miatt lenne rá szükség.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.