Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) gyulank válasza gyuszi 01 (#750) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt neked kell tudni... Nem tudom, mit jelent a szemcsés. Lehet a kevés fénytől, a kis felbontástól, kis kontraszttól.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#752) spiritex válasza gyulank (#751) üzenetére


spiritex
veterán

...kis feltöltési sebességtől.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#753) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Öcsém ma vásárolt egy Logitech HD Webcam C270 webkamerát, de valamiért ha a mikrofon és a kamera rész is használatban van, akkor nálam (a fogadó résznél) szinte semmit sem lehet hallani csak ilyen "ciripelést" és a háttérben halkan az öcsém hangját. Ezzel a problémával vár találkozott valaki? Esetleg valami megoldás? A gépen egyébként Windows Xp van.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#754) Bucsi13


Bucsi13
tag

Sziasztok!
Van egy Logitech QuickCam 5000-em, Win7 alatt, driver nélkül (mivel nincs), csak mikrofonként használtam. Tegnap úgy döntött, hogy nem működik tovább. Kihúztam-visszaraktam, és a Win a szokásos USB hangeszköz + ismeretlen USB eszköz helyett csak ismeretlen USB eszköznek hívja, és képtelen használni.
1, Van-e valamilyen tippetek, javaslatotok?
2, Ha nem, tudnátok-e ajánlani olcsó, de azért tűrhető minőségű, mikrofonos webkamerát?

[ Szerkesztve ]

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#755) repvez válasza Bucsi13 (#754) üzenetére


repvez
addikt

Eddig használtam már 3 fajta webkamerát,de semelyik sem ért fel a Playstation 3 eye kamerával.
PC-re van hozzá alternativ driver és 640x480 felbontáson 75 FPS képrissitést tud és sztereo mikrofonja .
Mindezeken túl még a monitor fényénél is normális képet ad.
A frissitésből adódóan nem akad és nem mosodik a kép és 3k ért már meg lehet venni .

(#756) Bucsi13 válasza repvez (#755) üzenetére


Bucsi13
tag

Köszönöm!

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#757) Hopo82


Hopo82
tag

Win 8.1 64bit-re milyen webcamot tudnátok ajánlani? 6.000ft lenne a max amit szánok rá és ha lehet 720p videóhívás legyen azért.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#758) spiritex válasza Hopo82 (#757) üzenetére


spiritex
veterán

Én ezzel nagyon meg vagyok elégedve, mind a képe, mind a hangja tökéletes (persze megfelelő net kapcsolat, főleg feltöltési sebesség is kell hozzá), igaz, hogy win7 alatt, de ez a táblázat alapján jó lesz win8-ra is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#759) Hopo82 válasza spiritex (#758) üzenetére


Hopo82
tag

köszi szépen. :D én is nézegettem már ezt :D a feltöltési sebességem csak elég lesz a torrentben is 2.2 MB/s-el megy felfelé. köszi még 1X. :) :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#760) Attix82


Attix82
őstag

Hali.

Esetleg van olyan program ami 3 napi felvételt mindig tárolja? (webkamerás megoldás) És meg lehessen nézni.

[ Szerkesztve ]

(#761) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Ma voltam a Media Marktban, meg egy pár számitech boltban, de mindenhol keresztbe állt szemekkel néztek rám, hogy egy ilyet szeretnék beszerezni:
USB 2.0 Extender kb 30-50 méter UTP kábellel kitoldva, webkamerához

Valóban ilyen nehéz ilyet venni itthon? :F
Jobb ha Ebay-ról rendelek ilyet? :O
Köszönöm előre is! :R

(#762) xido


xido
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit bénázok,ezért a segítségeteket kérném!
Webcam 7 programmal sikeresen használok 2 külön tipusú kamerát (logitech és a4tech)usb csatlakozással...
szeretnék egy wifi-set (dsc 930l)is melléjük,de az istennek nem sikerül beállítanom,hogy lássa,valószínű,hogy
az ip-vel bénázok a varázsló 2.oldalán :)
adott kamera a mydlink oldalon kiválóan működik...

mit bénázok és hogy oldjam meg..vagy csak kábeles kötést kezel a program,wifit nem?

(#763) gyulank válasza bluobluo75 (#761) üzenetére


gyulank
addikt

Hát én adatkábelt se tudtam venni sehol, amíg nem hívtam uesbéá, mikro uesbébé átalakítónak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#764) bluobluo75 válasza gyulank (#763) üzenetére


bluobluo75
őstag

... :( :O de ez még annál is ritkább!

(#765) gyulank válasza bluobluo75 (#764) üzenetére


gyulank
addikt

De miért kéne olyan messzire? Közelebbre meg van USB hosszabbító is, vagy lehet csinálni USB hosszabbítót UTP kábelből is.
Keress rá, hogy milyen kábel kell, hogy a kellő sebesség a kellő távon meglegyen, és tegyél rá 2 USB csatlakozót, ahogy már írtam ezelőtt pár hozzászólással!
Ez így sokkal olcsóbb, és gondolom, ha nem számítana az ár, akkor nem sírnál, hogy csak rendelni lehet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#766) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#764) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Tegnap rendeltem itt: kabelvilag.hu

4World USB 2.0 hosszabbító kábel 5m (C0191009) 276 Ft 350 Ft
Digitus Aktív USB 2.0 hosszabbító kábel 10m (C0362649) 2 890 Ft
Delock Aktív USB 2.0 hosszabbító kábel 5m (C1032315) 2 790 Ft
Összesen 6 030 Ft Szállítási költség 1 200 Ft Végösszeg 7 230 Ft

Az aktív kábelben benne az erősítő.

Van 20 méteres is.

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#767) bluobluo75 válasza gyulank (#765) üzenetére


bluobluo75
őstag

Az autóba miért kell üzemanyag? Miért kell olyan messzemenni melóba? Én is tudok hülyeségeket kérdezni! :DDD
Mert UTP kábellel szerintem gazdaságosabb, amit belinkeltem képet USB Extenderről UTP kábel kell közzé, az meg csak 75 forint métere, és van is nekem kb 25 méter.
Egyébként webkamera képét kéne kitoldani ekkora távolságra.

(#766) DiabloCorsa: Köszi az infót, pár napja rendeltem Wiretek 10 méter hosszú kábelt, 3300Ft-ért [link] De az Extenderről nem mondok le, tervezem annak is a beszerzését, mert nagyon hasznos lehet! :K

[ Szerkesztve ]

(#768) bluobluo75 válasza DiabloCorsa (#766) üzenetére


bluobluo75
őstag

Leteszteltem amúgy, a Wiretek kábelt, visz webkamerát, egeret, billentyűzetet, ezt így egyszerre.
Itthon normális áron nem láttam sehol USB Extendert ami tudná a 2.0-át, így mérgemben vettem az "egybekábelt" :B

Ha valaki itthon tudna mégis USB 2.0-ás Extender-t az írjon már privátban, köszönöm! :R
4000Ft-tól többet nem adnék érte itthoni boltból!

[ Szerkesztve ]

(#769) gyulank válasza bluobluo75 (#767) üzenetére


gyulank
addikt

Mitől gazdaságosabb? Az UTP kábelnél??? Mert én azt írtam. :D De az UTP kábel 2 végére olcsóbb 1-1 USB csatlakozó, mint az az izé. Ez tény. 10m-re meg nem kell erősítés..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#770) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#768) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

http://www.kockafejek.com/component/virtuemart/usb-s-erdekessegek2013-11-17-12-34-441770875411/konig-usb-hosszabbito-utp-kabel-segitsegevel-extender---azonosito-cmp-usbextend-reszlet?Itemid=0

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#771) bluobluo75 válasza gyulank (#769) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ha rákeresel például a youtuben láthatod, hogy még USB hubbal is megy az Extender!
Van 1 passzív 5 méteres USB hosszabbítóm, de semmire nem jó mert nem erősítős!
10 méterre meg igencsak kell erősítés, mert ahogy utánnajártam USB-nek 5 méter a hatótávja :U
(Extender=jelerősítő)

(#770) DiabloCorsa: Köszi, de ezzel csak annyi a gond, hogy nem írja, hogy 1.1-es, vagy 2.0-ás, mert nem mindegy! :N

[ Szerkesztve ]

(#772) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#771) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Ha az USB kábel vége a megfelelő UTP véggel van fémesen összekötve nem a csatlakozó dönti el az átviteli sebességet. Hiszen ezekben aktív tag nincs. Ezért ajánlom inkább az aktív tagos USB hosszabbítót.

Az entender szó semmikép nem jelent erősítést.

. szabadegyetemi előadó
• távk antennameghosszabbító
• töltőanyag (festékhez)
• kitöltő anyag

Kábel esetén CSAK hosszabbítást jelent.

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#773) gyulank válasza bluobluo75 (#771) üzenetére


gyulank
addikt

Higyj amit akarsz... Ha utánanéznél, akor azt látnád, hogy a CAT-x kábel milyen sebességre képes, és 10m-re nem kell erősítés. A kábelnek kellett volna utánanézned.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#774) gyulank válasza DiabloCorsa (#772) üzenetére


gyulank
addikt

Viszont, ha ilyen kábeles átalakító van a 2 végén, akkor nem mindegy, hogy az a kábeldarab milyen kábelből van, akkor se, ha rövid. Akkor már jobb, ha közvetlenül egyből a csatlakozó van a kábel végén, minthogy 2 hálózati csatlakozó, aztán ki tudja milyen kábel, aztán 2 USB csatlakozó a kábel mindkét végén.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#775) bluobluo75 válasza DiabloCorsa (#772) üzenetére


bluobluo75
őstag

;) Akkor rosszul tudod, mert jelen pillanatban is van 1 HDMI Extenderem ami egy adapterrel erősíti a jelet :DDD
[link]

(#776) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#775) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Egy dolog a szó, másik az hogy ezt mire írják.
Excender nem erősítés, de lehet excendert egybe építeni erősítővel.

Amit keresel és képet tettél be róla nem tartalmaz erősítőt. 4000 alatt.....

Gondoltam segítek, de így nem sok értelme.

Tegyél két ilyet az UTP végére, próba és olcsó. Gondolom ennyit megér.

http://pbcomputer.hu/termekeink/szerelheto-dugo-aljzat

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#777) bluobluo75 válasza gyulank (#773) üzenetére


bluobluo75
őstag

az USB kábel max 5 métert bír, többet nem, tudom mert próbáltam, de van a neten is leírás erről
Itt meg egyszerűen így is nevezik: [link]

(#776) DiabloCorsa: Köszi az infót, majd utánnanézek... :R

[ Szerkesztve ]

(#778) gyulank válasza bluobluo75 (#777) üzenetére


gyulank
addikt

De te mindig olyan választ adsz aminek semmi köze ahhoz amit én írtam... Én meg csináltam kb. 15m-t úgy ahogy írtam, és nem volt vele semmi gond... Szar meg lehet egy 30cm-es adatkábel is, az, hogy te pont olyannal próbáltad nem jelenti, hogy mind rossz, másrészt én nem USB kábelt írtam...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#779) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#777) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Engem érdekel a webkamerád videó rögzítő programja. Logitechez kell.

Megoldható?

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#780) bluobluo75 válasza gyulank (#778) üzenetére


bluobluo75
őstag

Én meg gyári kábelt próbáltam és az a rossz.
Nem értem mit érthetek félre, fura kicsit, mindegy, de az is különös, hogy azt amit én állítok, a neten is írták, szakértők de egy szervizes is mondta, hogy 5 métertől nem érdemes hosszabbat venni, mert jelveszteség léphet fel....megadjam a címem talán, hogy lásd is miről van szó, vagy tovább ütögessük a billentyűzetet?
Nem vitatkozni akarok én vazze, csak a puszta tényeket közlöm! :U ...pfff

(#779) DiabloCorsa: A gyári Logitech c920-hoz használom a 2.51-es verziót, az meg fent van a honlapján.
A gépemen zajló műveletekről camtasiát használok az meg fent van az ncore-on.

[ Szerkesztve ]

(#782) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#780) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszönöm, azt már letöltöttem. Este kipróbálom.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#784) DiabloCorsa válasza bluobluo75 (#780) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Megjöttek a kábelek. Az 5 méter erősítő nélkül nem ismeri fel a Logitech kamerát.

Erősítős 10+5 méter úgy működik mint hosszabbító nélkül.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.