Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) Mmoncsi válasza sziada5925 (#100) üzenetére


Mmoncsi
csendes tag

Köszönöm az ötletet :K Kipróbálom ezt is.. este beszámolok ;)

(#102) tupacamaru válasza sziada5925 (#100) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem nincs is olyan hogy ColorBoost, :F és hogy van angolul a fehéregyensúly??? :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#103) sziada5925 válasza tupacamaru (#102) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Hát igaz nekem Logitech kamerám van :B fehéregyensúly--> white balance szerintem :)

Üdv: Ádám

(#104) Mmoncsi válasza tupacamaru (#102) üzenetére


Mmoncsi
csendes tag

A camera papírjai itt vannak nálam , de nincs ilyen nálam sem,hogy Color Boost ..

(#105) sziada5925 válasza Mmoncsi (#104) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Akkor valami colorral kapcsolatos beállítás sincs?

Üdv: Ádám

(#106) tupacamaru válasza sziada5925 (#103) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem olyan sincs. :F :o :O

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#107) Mmoncsi válasza sziada5925 (#105) üzenetére


Mmoncsi
csendes tag

Brighness, VContrast, Gamma, Hue, Saturation, Sharpness, USB Bandwith, WhiteBalance, Red, Blue, In Door/Out Door, Backlight Comp, Aux LEd mode On/off Ezek vannak.

(#108) sziada5925 válasza Mmoncsi (#107) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem akkor a WhiteBalance-szal próbálkozz, a Hue-pont azt hiszem az a színárnyalat és a Saturationnal ami a telítettség. Ha ezek kombinálásával sem lesz normális színű hajad, akkor az valószínűleg a kamera rovására írható fel.

Üdv: Ádám

(#109) Mmoncsi válasza sziada5925 (#108) üzenetére


Mmoncsi
csendes tag

Én is így érzem,hogy a kamera a hibás,hogy nagyon fényérzékeny lehet . Visszavittem én a boltba, de ott neon fény mellett tökéletes volt ... hiába mondtam én,hogy otthon katasztróflis a képe..

(#110) sziada5925 válasza Mmoncsi (#109) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Hát ha valamelyik kamera neonfénynél ad tökéletes képet akkor ott gondok vannak :) Egyszer próbáltam neonban akkor ilyen Hulk effektus minden zöldre elszineződött... :)

Üdv: Ádám

(#111) Mmoncsi válasza sziada5925 (#110) üzenetére


Mmoncsi
csendes tag

Úgy tűnik,hogy én jól beválasztottam elsőre ezzel az MSI kamerával :W
De akkor mit vegyek helyette?

(#112) sziada5925 válasza Mmoncsi (#111) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Hát elsőre én is belenyúltam a kamerákba mert vettem egy Sweex nevű holland gyártmányt, jó meg minden működik szépen de ez ma már nagyon kevés és a mikrofon részébe is kiabálni kell. Nekem Logitech Quickcam Messengerem van a régi típus, meg vagyok vele elégedve, azon kívül, hogy a feltelepítéshez sokszor nem működik se a gyári driver se a legújabb. Ez Logitech betegség mondjuk... De a Genius kamerák sem tűnnek rossznak.Hát ajánlani nem tudnék semmi jót mert annyira nem vagyok képben a piacon, de szerintem lesz aki segíteni fog! ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#113) LordVader80 válasza Mmoncsi (#111) üzenetére


LordVader80
senior tag

azt nem tudom, hogy mit vegyél, de azt igen, hogy mit NE vegyél: Logitechet :(((

May The Force Be With You!

(#114) Mmoncsi válasza sziada5925 (#112) üzenetére


Mmoncsi
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, de várok még ötleteket szívesen!! ;)

(#115) tupacamaru válasza Mmoncsi (#114) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ne vegyél Genius-t sem szerintem mert a páromnak olyan van és még napfényben is szemcsés a képe. Bár nem t'om hogy a drágább tipusoknak milyen képe lehet. :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#116) cintus válasza kali (#92) üzenetére


cintus
csendes tag

köszi kali! sikerült :)

(#117) kali válasza cintus (#116) üzenetére


kali
legenda

nincs mit! azóta már a genius honlapja is elérhető legalább is jelenleg), de az elmúlt napokban valamiért halott volt, azért került máshonnan linkelésre a driver...

(#118) kem


kem
addikt

Hellobello.

Egy ismerősöm kapott karácsonyra egy webcamerát, és azt mondja azóta belassult kicsit a gép, és Sype élvezhetetlen.

A konfig:
P3 450MHz, Klamath(nem celeron)
320Mb ram, Win XP
S3 integrált VGA.
Ez egy régi IBM fekvő gép.

Mi miatt lehet ez?

Először megpróbálom újratelepítei a vindowst egy 40Gb-os hdd-re, hátha az segít.
Ezen kívül még az integrált videóra is gyanaxom.

Szerintetek?

Köszi!

(#119) sziada5925 válasza kem (#118) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Igen, szerintem is kicsit lassú neki az az S3-as. Talán a proci is kicsit kevés neki, de ha működött vele akkor nem szóltam...Ha tudod, szerintem cseréld ki egy cerka procira és lehetőleg nagyobbra. 1k körül kapni PH!-n 600-800MHz közötti cerkákat.

Üdv: Ádám

(#120) kem válasza sziada5925 (#119) üzenetére


kem
addikt

Miért lenne jobb egy 10*75MHz-es 128Kb L2 cache-s Cerka,
egy 4,5*100MHz-es 512Kb L2 kesses Pentiumnál? :Y

Köszi!

(#121) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Nekem olyan gondom van, hogy eddig is, ha lekapcsoltam a gépet, az egér mindig világított. Eddig ez nem zavart, de most vettem egy webkamerát, amin beépítve vannak nagyon erős led lámpák, amik fényérzékelőssek. Ha este már csak szürkülni kezd, már bekapcsol. Ez már egy nagyon rossz megoldás, mert kapcsolót már nem raktak rá, tehát ha akarom, ha nem, kisüti a szemem. Mert ha nem használom /nincs bekepcsolva a kamera/, akkor is világít. Ez az egyik baj, de a nagyobbik az, ha lekapcsolom a gépet, a lámpa akkor is világít! Olyankor olyan, mintha foci pályán lennék. És mint az elején is írtam, az egér is áram alatt van, mert az is világít.
Ezt csak úgy tudom megszüntetni, ha a gép hátulján lekapcsolom az áramot, és visszakapcsolom. Akkor kialusznak.
Erre nincs valami megoldás? Ne kelljen állandóan bemásznom a gép mögé? Ez mitől függ? Más gépén nem világít az egér. Nem kap áramot. Ez miért?

(#122) sziada5925 válasza kem (#120) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Tualatint kezel az alaplap?

Üdv: Ádám

(#123) kovaripeti válasza sziada5925 (#122) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

sziada5925

Az meg mi? Mit , vagy hol nézzem meg? Jó ha van, vagy rossz?

[ Szerkesztve ]

(#124) tupacamaru válasza kovaripeti (#121) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem kapcsolós elosztóban van a gép és ha már nem kell akkor azt kapcsolom le. Egyébként nekem is világítana az egér. Meg miért folyna az áram akkor is ha nem használom a gépet. :F :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#125) kovaripeti válasza tupacamaru (#124) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Nekem van még egy gépem, amit használok többet, azon ha lekapcsolom, minden leáll. Nem világít semmi. Szerintem ez a normális. A webkamera meg állandóan világít?

(#126) jugyus válasza kovaripeti (#121) üzenetére


jugyus
csendes tag

kovaripeti

Nekem is ez volt a gondom, íg aztán én is azt csináltam, mint az elöttem szóló, hogy egy kikapcsolható elosztóra dugtam mindent, amit olyan helyre tettem, ahol könnyen elérem és a gép kikapcsolása után azt is kikapcsolom, így aztán nem világít semmi és még biztonságosabb is. A ledes camerát meg lecseréltem, mert tényleg nem lehet kikapcsolni a ledeket, a fényérzékelője meg elég hamar bekapcsolja a ledeket, így aztán megúntam, hogy mindig ki-be huzigáljam a kamera dugóját.

jugyus

(#127) Sas madár


Sas madár
őstag

Az én kamerám furfangosabb ha indul a gép nem világt,de ha alkalmazásba kerül akkor elkezd.
Persze nem ez a bosszantó hanem ha kikapcsolom az alkalmazást ,attól ő még hősiesen világít tovább.....?? :B

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#128) kovaripeti válasza Sas madár (#127) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Összefoglalva: Szar kamerát vettem, és vegyek kapcsolós elosztót. Köszönöm.

(#129) kem válasza sziada5925 (#122) üzenetére


kem
addikt

Szia! nemtom kezeli-e, mert a tulajnak vissza kellett adni hamar a gépet.

Azért köszi a segítséget!

Köszi!

(#130) kem válasza kovaripeti (#123) üzenetére


kem
addikt

Az egy processzor mag név.
Nem érdekes a Te szempontodból...

Köszi!

(#131) kem válasza kovaripeti (#121) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Nem akarok nagyon belemenni, mert látom nem vagy egy guru(nem sértésnekszánom).
Ha egy USB eszköz a gépedre van dugva, az általában kapja a 12V-os áramát, így lehet pl kikapcsolt gépen telefont tölteni ha USB kábelen is tud tölteni. Az alaplapod BIOS beállításában elképzelhető, hogy van olyan beáűllítás, ami nem ad áramot USB-re kikapcsolt állapotban, de ezt egy másik topicban kellene megkérdezned:
Alaplapos kérdések <--itt

Köszi!

(#132) tupacamaru válasza kovaripeti (#128) üzenetére


tupacamaru
veterán

Van valahol olyan, asszem az energiagazdálkodásnál hogy az USB-s eszköz felébresztheti a gépet. Lehet hogy ha azt kikapcsolnád akkor nem világítana. :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#133) Anthony001


Anthony001
senior tag

Hello!

Logitech Quickcam Ultra Vision-ról valakinek valami tapasztalat?

(#134) nysteve


nysteve
csendes tag

Üdv!
Akadt 1 nagyon idegesítő problémám:
Vettem 1 webkamerát, feltelepítettem. Ha filmet próbálok rögzíteni: windows movimakerrel - lefagy a videó rögzítésénél
pinacle studio 9-el - lefagy a videó felvétele után
maga a webkamera programja, letiltja a hangot (a hangerőszíbályzóba úgy jelzi, hogy engedélyezve van).
Ha MSN-en, vagy skype-on próbálok webkamerás hívást indítani: szintén letiltja a hangot.
Javasolták, hogy rakjam fel az ACE Mega Codecs pack-ok, utánna a divx-et. Megtettem, de nem hatott, a webkamera programja tovább tölt, mint eddig, és roszabb lett a képminőség.
Tudtok segíteni?
ui.: a probléma az új alaplap, videókari, processzor óta van, előszőr nem foglalkoztam vele, azt hittem csak a kamera a rossz, most kipróbáltam másféle kamerákkal is és akkor is ezt csinálja.

(#135) LordVader80 válasza nysteve (#134) üzenetére


LordVader80
senior tag

hát próbáld ki másik gépen a webcamet

ha ott jó, akkor szoftveres baj van a gépeddel
(kodek pakkok teljesen feleslegesek :U azt én mindenképpen leszedném)

May The Force Be With You!

(#136) nysteve válasza LordVader80 (#135) üzenetére


nysteve
csendes tag

Másik gépen tökéletesen fut :W :O

(#137) LordVader80 válasza nysteve (#136) üzenetére


LordVader80
senior tag

akkor win reinstall kodekpakk nélkül, próbáld meg, mielőtt bármilyen kodeket felraksz, előtte indtalláld a webcam driverét+softverét, hátha úgy jó lesz

May The Force Be With You!

(#138) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Helló,
Adott egy Logitech alap webcam (USB2-t támogat), ami egy olyan géphez van csatlakoztatva, amin csak USB1 van, ráadásul egy elosztón keresztül. A kép meg minősíthetetlenül ócska. Kérdésem, hogy ez az USB1 miatt | a hub miatt | a kamera miatt lehet? Bocs, tudom, hogy csak át kellene dugnom s kipróbálni, de 9000 km-re vagyok a kamerától, meg a nem-szakértő felhasználóitól, és nem akarom őket feleslegesen ugráltatni egyelőre. :)

(#139) LordVader80 válasza dekoninck (#138) üzenetére


LordVader80
senior tag

sztem az usb1 annyival "rosszabb", hogy kevesebb adatátvitelt tesz lehetővé 1 mp alatt -- ergo lassabb lesz tőle a hardver pl pendrivera ha adatot másolunk rá
ez alapján a kép minősége nem kellene, hogy rosszabb legyen

de lehet, hogy nagy hülyeséget írtam :B

May The Force Be With You!

(#140) dekoninck válasza LordVader80 (#139) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hát, kevesebb adat = rosszabb kép, nem? :) Elvileg.

(#141) LordVader80 válasza dekoninck (#140) üzenetére


LordVader80
senior tag

mondasz valamit :B de gondolod, hogy a másodpercenként továbbított kép(ek) mérete(i) nagyobb lenne (úgy értem byte-ban), mint az usb1 áteresztőképessége?

May The Force Be With You!

(#142) Barto válasza Mmoncsi (#94) üzenetére


Barto
aktív tag

Üdv!

Ma vettem hosszú várakozás után egy MSI 370i Starcam-t. A telepítés pillanatok alatt megvolt, semmi gond. Üzembe helyeztem és azt tapasztalom, hogy kép eléggé érdekes. Mondom adok neki, még fényt, ill. magamnak, kész vallató formában álltak rám a lámpák, de a kép nem javult. Na mondom, milyen jól bevásároltam, amikor véletlenül lekapcsoltam a lámpát. És lett gyönyörű kép. Nem tudom, hogy a tied éjjellátó-e, de az ennyém igen, és este sok fényre úgy reagált az éjjellátó része összeakadt. De fény nélkül, a monitorom megvilágítása pont elég neki. :)
Én is állítgattam minden opciót, és ennyivel megoldódott. Próbáld ki, hátha bejön.
Ja nekem még egy ilyen opció kapcsolgatása is számított:
AUX LED on/off.

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#143) jugyus válasza Barto (#142) üzenetére


jugyus
csendes tag

Hello Barto!

Nekem egy iLook webkamom van, ledes világítással, ami automatikusan bekapcsol.
A beállításokban nekem is van AUX LED : off, on, auto opció ami aktív, de bármelyiket jelölöm be semmi változás nincs sajnos, pedig a képe egész jó. Nem tudom miért nem működik ez a beállítás? :F

/jugyus/

(#144) di-courage


di-courage
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy Logitech QuickCam® Communicate STX Plusom. Ez eddig jó is :) nah de most volt nemrég gépcsere (a régi sem volt rossz,de ez már kicsit nyomatékosabb :D) és a régi gépemen simán működött a cd-n levő setpointtal, nem is kellett frissítenem, meg semmi.
Amikor viszont már az új gépre dobtam fel a cuccost, akkor már az első induláskor újraindult a gépem. És mindig csak a legutóbbi helyes konfiggal indult el rendesen...
Probáltam az eredeti drivert felrakni, nem jó ; leszedtem még 2 drivert, azok se jók... mindig újraindul tőle a gép. Egy darabig nem csinálta, csodálkoztam is rajta, aztán mostmár ott tartok, hogy ha rádugom, felismeri, meg minden, kiirja az xp h használható a cuccos, és rá fél percre újraindul :F :F

Nemtom mi tévő legyek, mindent probáltam már (legalábbis szerintem mindent).

Ha van vkinek vmi jó tippje, vagy hogy mit csináljak, akkor légyszi irjatok!!!

(#145) _ak_


_ak_
addikt

sziasztok!

Van egy VX-3000es webcamom és van egy olyan opció a beállítások között, h AGC. Ezt ki lehet pipálni és ennyi. nem találtam sehol semmit róla. valaki tudja mi lehet ez? gugli nem segített :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#146) LordVader80 válasza _ak_ (#145) üzenetére


LordVader80
senior tag

automatic gain control – automatikus erősítésszabályozás ;)

hogy mit jelent, nem volt időm/kedvem megkeresni :U

May The Force Be With You!

(#147) _ak_ válasza LordVader80 (#146) üzenetére


_ak_
addikt

:R Ez így is 3szor több mint amennyit én találtam... ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#148) LordVader80 válasza _ak_ (#147) üzenetére


LordVader80
senior tag

azért ha jutottál valamire, mi a funkciója, írd meg légyszi :R

kiváncsi vagyok (de még mindig lusta :B )

May The Force Be With You!

(#149) _ak_ válasza LordVader80 (#148) üzenetére


_ak_
addikt

Hááát, a wiki ennyit mond rá. Gondolom a sound recordra vonatkozik. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#150) di-courage


di-courage
csendes tag

Légyszi olvassátok el a (#144) -es hozzászólásomat! Fontos lenne!

Kösziiii!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.