Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) Barca 27


Barca 27
csendes tag

Sziasztok!Sigma 2350 webcamhoz kéne driver,sehol nem találok!!Előre is köszi!!!

(#402) balu999


balu999
tag

Sziasztok

Kaptam egy technostar wc 2000 webkamerát ajándékba régebben . Driver lemezét elhagytam , azzal működött . Sajnos win7 nem ismeri fel , és google-n se találok letölthető drivert .
Ha valakinek meglenne a driver elküldené ?

(#403) Aliina válasza I.P. (#356) üzenetére


Aliina
csendes tag

Szia! Most nekem is ez a problémám, hogy sikerült megoldanod? vagy egyáltalán sikerült?:D

Ha valaki más esetleg tudna segíteni, hogy ha az AmCap program ezt írja ki:
Sorry you have no video capture hardware.
Mit csináljak ilyenkor?:D

Inter chat pack CNR-CP5SP

[ Szerkesztve ]

(#404) beefjeez


beefjeez
senior tag

sziasztok! nekem volt régen egy 6 ledes, kis webkamerám, valami dobozban megvan még. szóval egy ideig remekül működött, aztán nem volt hajlandó menni driverrel se. ezután egy majdnem ugyanolyat, lényegében ugyanolyat szereztem, csak itt már állitható volt a ledek fény ereje. neki nem volt drivere, nem múködött. eddig róla volt szó:

Ezek után egy aquába látogatás során ugy döntöttünk veszünk egy uj webkamerát, végül ő lett az:

Canyon CNR-WCAM413-CAT macskafogós :DDD szóval ő remekül működött, de egy idő után skype on vacakolt, most pedig ugy áll a dolog, hogy ha hivnak skype on, vagy hivunk valakit, a kamera kb. 1mp ig ad képet, utánna nem, és van hogy nem látja a skype, van hogy látja de nem akarja elinditani. msn en hibátlanul megy. a gyári cd jén volt egy driver, utánna a még egyet találtam , letöltöttem, de azzal is ugyanez a helyzet.
szóval ha valakinek valami ötlete van, annak válaszát megköszönném :R

(#405) mijos


mijos
senior tag

Miért van az, hogy mikor msnen webkamozok mással, én saját magam látom de ő engem nem ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#406) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok!

Van egy szép új Logitech C210-es webkamerám. Win7 64bit alatt próbálnám használni. 320x240-ben jó, de minden más felbontásnál szétesett rotyi képet ad. Kipróbáltam egy ugyanolyan másikkal is, a probléma ua, tehát nem az a rossz amit vettem.
Driverek a legújabbak...

Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

izé

(#407) lacsita


lacsita
csendes tag

Sziasztok...

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megoldható lenne-e egy üzlethelységnek a bekamerázása webcamokkal. A lényeg az lenne, hogy visszanézhető legyen a kép és kb 3 webcam menne egyszerre. :F

Azért gondoltam webcamokra, mert a hagyományos biztonsági kameráknak kell külön tápkábel, és igy durván be kéne kábelozni az egész helységet :W , webcammal pedig csak usb hosszabito kéne.Másfelől pedig a hagyományos kamokhoz kéne egy pci kártya is, ami 10000Ft.

Szerintetek megoldható lenne simán webcamokkal????

Köszi a választ előre is. :C

(#408) lacsita


lacsita
csendes tag

Lécci segitsetek

[ Szerkesztve ]

(#409) Szabolcska10


Szabolcska10
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám , hogy van nekem egy Tekram tm 505-s webcamerám ,de nincs meg nekem hozzá a telepitő driverem . Találtam eggyet a letöltöközponton ,de azzalsem jó :S Aki tud az segítsen már nekem legyen szíves nagyon fontos lenne ! Köszönöm előre is !
Üdv : Szabolcs

(#410) ft1979


ft1979
csendes tag

Sziasztok a webkamerával lenne egy problémám, a webkamera - ki tudja miért - de fejjel lefelé vetíti a képet a monitorra. Ezt hol lehet visszaállítani, hogy a kamera ismét rendesen mutassa a képet? Segítségeteket előre is köszönöm

(#411) attilah1 válasza SzalaiG (#369) üzenetére


attilah1
csendes tag

Hali!
Nem csak az MSN-nel van baj a Webkammal, hanem a Skype-ban is. Ha tudsz megoldást küld el légyszíves. .sus X5DIJ saját kamerája-
Köszönettel
Horváth Attila

[ Szerkesztve ]

(#412) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Nemrég vettem egy LifeCam VX-800 webkamerát
Bedugtam a gép hátulján lévő négy USB port egyikébe, és bekapcsoltam a Skypet.
Mint mikrofont fel is ismerte, de kameraként nem.
(tehát hangot közvetít, képet viszont nem)

Mi lehet a gond?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#413) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék beszerezni egy home security IP kamerát. Mozgásérzékelő, hasonló funkciók mindenképpen kellenek, de ezeket gondolom szokták tudni. Ami miatt írok, hogy szerintetek létezik olyan ip kamera (elérhető áron), ami képes mondjuk belő memóriára, vagy memória kártyára rögzíteni? Hogy ne kelljen egy pc-nek is üzemelnie mellette.

Köszi előre is.

(#414) balu999


balu999
tag

Sziasztok

Van egy webcamera amit nem tudok xp-re telepíteni .
tesco value webcam.Találtam hozzá egy dricert de nem megy vele .A driver:
http://www.tesco.com/technika/drivers/TechWeb1.zip . Ezzel nem megy , pedig elvileg a sajátja .
A telepítő cd-n is ugyanez van de azzal se megy.Felrakom a drivert és semmi.

Valaki tudna segíteni?

(#415) bettycrazy


bettycrazy
csendes tag

sziasztok.nekem az lenne a kérdésem hogy :miért nem jó a webkamerám nemrég volt szervízben mivel rossz volt az alaplap és tettek bele másikat és mikor kiszerettem volna próbálni msn skypen nem megy ezt írja ki there is no available captured clevice.és cyber linket ez mi a szösz.régen láttam benne magam most meg semmi miótata szervízbe volt:(.ha valaki tud segíteni azt előre is köszike. ja egyébként hp pavilion dv5 notebook pc és és vistás

(#416) LordVader80 válasza bettycrazy (#415) üzenetére


LordVader80
senior tag

nincs rajta webcam kikapcsoló gomb, notikon sokszor van, lehet alapból ki van kapcsolva...

May The Force Be With You!

(#417) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Újra webcam probléma .
Ismerős vett egy microsoft lifecam vx-700-ast msn-re meg skypra használná , beépített mikrofonja van . Az a baj , hogy drivert nem találtam hozzá . Még a microfos oldalán sincs .
Anúgy xp felismerte , működik rendesen mint webkamera .
Nem megy rendesen a hang.
Videó hívás közben nem működik a mikrofonja , semmit sem lehet hallani .
De ha csak simán beszél videó hívás nélkül akkor van hang .
Lényeg , hogy ha kamerázik akkor nem megy a hang , nem kamerázik akkor van hang .

(#418) LordVader80 válasza balu999 (#417) üzenetére


LordVader80
senior tag

skype hangbeállításoknál a a mikrofonra meg a képre is a webcam van belőve elsődleges hardvernek?

May The Force Be With You!

(#419) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Unokatesómnak van egy Conceptronic Webkamerája. Nem volt meg a cdje és a kamerán sincs rajt a típusa. Lényeg hogy a gyártó oldaláról letöltöttem egy drivert és jó lett vele, csak a mikrofon nem működik. XP-s gépről van szó. Távoli segítséggel oldottam meg neki, de távolról nem tudom bedugni a vezetékét így mondtam neki hogy jó helyre dugj.
Végigpróbálgattam vele az összes hangkáryta lyukat, hátha rossz helyre dugta, de meg se nyikkan. Hankártya menüjében ki van választva felvételi eszköznek a hangkártya mikrofon bemenete és a vezérlőpultban is, ja és fel is van tolva a hangerő.

Szerintetek mit nézzek még meg?

(#420) csab3x


csab3x
csendes tag

Sziasztok x86-os win7 em van és szeretném használni rajta az ulead dc 4120/icam 340 es camom ez hogy lehetséges? légyszives segítsetek. előre is kössz.

(#421) bmollszeptim válasza horvathpeter (#274) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

szia.olvastam a forumon a Microsoft Lifecam VX-3000)-al való problémádat win 7 64 biten.szeretnék érdeklődni hogy megoldódott e?mert én mosz vettem egy ilyen kamerát,és nekem sem működik.ha esetleg neked sikerült jó drivert találni,légyszi küldj már egy linket,ahol lelehet tölteni,előre is köszi.üdv.

üdv.

(#422) blackreactor


blackreactor
csendes tag

A Microsoft webkameráival kapcsolatban kinek mi a tapasztalata?
Az én problémám egy Lifecam HD5000 kamerával, az hogy Skype-ban és MSN-ben is nagyon alacsony felbontású képet ad, pedig hivatalosan HD (1280x720) videoképnek kéne megjelenni.
Driver feltelepítve, firmware frissítve. Oprendszer: Win7.
A Skype beállításai megfelelőek.
A kamera saját programjában a kép HD-re van állítva, ott látszik is a HD kép.
Volt már valakinek hasonló gondja?

(#423) draco31


draco31
veterán

Az M-Tech mint cég az úgy megszűnt? Ehhez a webcamhoz keresek telepítőt, de nem nagyon akadok ráfelé.
A honlapjuk ez volt nem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#424) Gabóka


Gabóka
tag

Sziasztok!

Van egy Genius videocam look webkamerám, eddig xp mellett használtam, most gépfelújítás volt, és win 7 lett felrakva (64 bit). A problémám az, h nem működik a kamera, nem találok hozzá win 7 drivert, autómata driver keresés sem oldaj meg, nem talál a win drivert. Valakinek valami ötlete?

Gábor

(#425) draco31 válasza Gabóka (#424) üzenetére


draco31
veterán

Azt próbáld ki, hogy amikor berakod a telepítőt, akkor az exe-re kattints jobb gombbal, és van valami olyasmi, hogy Win 7 kompatibilitási hibák megoldása. Bár lehet a 64 bit miatt nem fogja szeretni. Egy próbát megér.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#426) LordVader80 válasza Gabóka (#424) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ha nincs a Genius oldalán, sajnos valószínű nem fogsz találni, én anno a logitech quickcam messenger cam-emmel jártam így xp-vista váltásnál, írtam is a logitech supportnak, hogy nem találok hozzá drivert, azt írták, hogy sajnos vistától nem támogatják tovább az adott típust --->vettem egy újabb cam-et :U

May The Force Be With You!

(#427) Gabóka


Gabóka
tag

Írtam nekik én is mailt, remélem válaszolnak, és remélem jót :) Bírom ezt az 5 év múlva nem kompatibilis, dobd ki a kukába dolgot... :(((

draco31: Köszi, ki fogom próbálni, hátha :K

[ Szerkesztve ]

(#428) Homless


Homless
csendes tag

Sziasztok.Szeretnek segitseget kerni.Egy hiba utan nem mukodik a web camom alaptopom tipusa Eee PC A skypom video hivasnal ki irja a SKYP nem eszlel webcamerat elore is koszonom Homless

(#429) degu


degu
senior tag

Latom,hogy itt minden oprencerhez uj webcam-ot talalnak ki a gaz gyartok! :W
Ajanljatok l.sz. egy mezei webcamot XP-re,amivel csak szkajponi akarok./Mikrofonom van,de az sem baj,ha a kam-on van mikrofon is/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#430) degu


degu
senior tag

Megneztem a webkam valasztekot az Aquaban,es volt olyan,aminek a pixelszama 0,3Mp volt,es olyan is,amelyiknek 1,3 Mp. Arban alig van kulonbseg.
Mi a jelentosege a pixelszamnak? Attol fugg a max.felbontas,vagy a kepvaltas sebessege?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#431) arez


arez
csendes tag

Sziasztok, nem tudom tudtok-e segíteni... az a problémám, hogy van egy CNR-Wcam43 kamera új telepítésű xp-re telepítve... sikerült találni hozzá drivert, de most jön a fekete leves. Ha hívást fogadunk skypon szépen működik, továbbítja a képet, és fogadja is a program a partner képét. Abban az esetben ha én indítok videóhívást, kapok egy zömében fekete pár kék kockával tarkított monitorképet és a rendszer lefagy... csak az újraindítás segít. Tud valaki erre orvosságot? (hogy tudjak én is hívást indítani)

(#432) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy nem éppen mai (de nem is túl régi) Logitech QuickCam Messenger típusú kamerám van. Ha a webcam saját alkalmazását indítom el, akkor a képpel minden stimmel, de ha a Skype menüjében jelenítem meg a kamerát, akkor így fest: kép

Ilyet még sose láttam. Mi lehet a gond? Win7 x64 op.rendszer van fent, és ilyen driver is lett feltelepítve a kamerához.
Illesztőprog. verziója: 12.0.1278.0
Illesztőprog. dátuma: 2009.04.30. (ez a legújabb ami a Logi oldalán letölthető)
Skype verzió: 5.6.59.110 (szintén legújabb)

Köszi előre is! :R

(#433) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

... még 1 érdekesség.

Szerencsére van 1 laptop is itthon saját kamerával, így ki tudtam próbálni melyik mit lát videohívás közben. Amikor mindkét kamera be volt kapcsolva, akkor a laptop képernyőjén normálisnak láttam a korábban említett Logitech kamera képét.
Fordítva viszont NEM! Azaz az asztali gépem monitorján ugyanolyan csíkosan összefolyva jelent meg a laptop kamerájának a képe !! :F :F :F

Természetesen ha a laptopon indítom el a kam. saját szoftverét, akkor ott is full jó a kép.

Ez mi lehet ??

[ Szerkesztve ]

(#434) r.erika


r.erika
csendes tag

sziasztok!
van egy canyon cnr wcam43 webkamom
nincsen meg a telepítője és amit a netről szedek le telepítő azzal nem működik
nem értem gogy miért
valaki segítsen
köszi

(#435) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Jó ez a topic, érdemes volt megnyitni ... itt aztán gyors választ kaphat az ember ... csak győzze kivárni !!! :W

(#436) degu válasza Forza_JUVE (#435) üzenetére


degu
senior tag

Miert?
Valaki mar kapott valaszt a kerdesere? :P

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#437) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok! Az megoldható, hogy egy boltban egy PC-vel meg mondjuk 3 webkamerával figyelhető legyen a bolt? És ha PC meg van akkor már nem lenne nagy költsége igaz?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#438) LordVader80 válasza rvn_10 (#437) üzenetére


LordVader80
senior tag

Hát azért nem biztos, hogy a legjobb megoldás, a webcamek nem tudnak sztem olyan "nagy" távolságokat szépen tisztán lekövetni, a gépnek is 24/7-ben kellene menni, de mi van ha pl éjjel áramszünet van, vagy net szakadás stb... szerintem nem véletlenül találták ki a kamerarendszereket a boltokba :K

May The Force Be With You!

(#439) rvn_10 válasza LordVader80 (#438) üzenetére


rvn_10
senior tag

Olyan szinten működne, hogy a házon belüli kis boltba kellene 1-2 kamera aminke nem fontos hogy ki legyen vezetve a boltba a képe csak hogy felvegyen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#440) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Win7-es laptopom és egy Logitech HD Pro C910 webkamerám. Olyan programra lenne szükségem, ami fullscreenben mutatja a webcamera képét. Ki szeretném vetíteni.
Előre is köszi :R

(#441) LordVader80 válasza liquidmoon (#440) üzenetére


LordVader80
senior tag

skype/msn? ;)

May The Force Be With You!

(#442) liquidmoon válasza LordVader80 (#441) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Ott csak hívásnál lehet fullscreen, nem? Nem akarok/tudok senkit sem felhívni.

(#443) LordVader80 válasza liquidmoon (#442) üzenetére


LordVader80
senior tag

jaaa, akkor nem tudom :U

May The Force Be With You!

(#444) tomisanzero


tomisanzero
tag

Üdv! Lenne egy kicsi, de annál idegesítőbb problémám! Adott egy Samsung RV509 laptop és a gyári webkamerája vacakol. Új rendszerrel működik a kamera msn közbe kb 5-6 napig, ezután pedig eltűnik a képe és csak szürkeség van helyette, hozzáteszem, hogy ilyenkor ha valakivel próbálnék kamozni, a másik félnél is csak szürkeség mutatkozik, a saját kameráján is! A problémát nem tudom elhárítani semmilyen szoftver frissítéssel, se azzal, hogy újrarakom az msnt, csak akkor javul meg, ha az egész rendszert újrarakom. Ami érdekesség még, hogy a beállításokba van a kamerának képe, csak videó csevegésnél tűnik el! Bármilyen jellegű tanácsot szívesen fogadok, mert már gugliztam elég sokat, de eddig semmilyen eredmény! Előre is köszi!

(#445) liquidmoon válasza liquidmoon (#440) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Találtam végre egy programot: ArcSoft WebCam Companion 4. Tökéletes program felvételhez, vagy csak kivetítéshez. :)

(#446) murrencs11


murrencs11
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus F3SG laptopom. Nem mai darab, az asus nem is adott ki hozzá win7-es drivert, de a Vista-sok nagy része jó hozzá. Egy nagy gond van, hogy a webcam képe fejjel lefelé jelenik meg. És mondjuk skype-olás közben elég bosszantó. Hogyan tudnám elforgatni a képet? Hogy a csetelő partner ne fejjel lefele lásson??

(#447) Sátán44


Sátán44
addikt

Logitech QuickCam Communicate STX (V-UAM14A) Windows 7 64bit-en való futtatása:

1. Letöltöttem a Microsoft honlapjáról a Windows Virtual Pc-t + Windows Xp módot
2. USB fül -> Nem azonosított eszköz csatolás -> Logitech webkamera driver feltelepítése (mivel XP-ről van szó, arra van driver dögivel :) )
3. Skype feltelepítése -> Kamera beállítása
4. Windos xp-ből hibernálva kilépés
5. Start menü -> Windows Virtual Pc -> Windows XP Mode - alkalmazások -> Skype -> Skype (Windows XP Mode)
6. Ekkor csak a skype indul el és lehet használni a webkamerát :))

Hozzáteszem, hogy végső elkeseredésemben próbáltam ki ezt az Xp módot, előtte soha nem láttam és ki sem próbáltam, csak annyit tudtam róla, hogy egy működő teljes értékű op.rendszer. Amikor feltelepítettem akkor láttam meg az USB módot, aminek megörültem és a hozzá fűzött reményeim beváltak. Óriási szerencsém volt hogy ez beugrott, mert már az eladás szélén állt a kamera :D

Így minden régi kamerát életre lehet kelteni!
Ez saját szerzemény, aki a kis dr-hoz használná fel az plágiumot követ el :DDD

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#448) Sátán44 válasza murrencs11 (#446) üzenetére


Sátán44
addikt

Korábban már jártam én is így ügyfeleknél, és a driver volt a ludas. Működik vele, de hibásan mint a te esetedben is. Keresned kell egy másik drivert!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#449) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv urak!
Nem tudna valaki fujitsu siemens DLV-B16 os webcamerához Win 7 drivert?
Mindenütt csak Xp-st találok,és azzal nem akar működni.
(előzőleg winXp volt a gépen és azzal problémamentesen ment)

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#450) LordVader80 válasza BeerBier (#449) üzenetére


LordVader80
senior tag

valszínű nincs hozzá :(

May The Force Be With You!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.