Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) Charlie B.


Charlie B.
újonc

Sziasztok!

Egy Asus X75Vd gépem van, és olyan problémám, hogy a beépített kamerát a legutóbbi Win8 frissítés óta nem tudom önállóan életre kelteni, csak a Skype-nál.
A Fiókképhez szerettem volna fotót csinálni, de hiába kattintok a Kamera mappára, csak egy üres képernyő nyílik meg. Hogy tudnám a kamera fotózási és videokészítési képességét újra életre kelteni?

[ Szerkesztve ]

(#602) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok!

[link]

Ebben a webkamerában lehet beépített mikrofon? Sajnos nem találok sehol róla leírást. Ha nem, 8.000 Ft körül létezik mikrofonos FullHD kamera?

(#603) sklopp válasza Sholom (#602) üzenetére


sklopp
őstag

Ha lehet hinni a gyártónak, akkor igen:[link]

(#604) Sholom válasza sklopp (#603) üzenetére


Sholom
tag

köszi

(#605) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Lakásom megfigyelésére szeretnék egy wifis webkamerát és egy wifi routert vásárolni.
A webkamerát kiraknám a lépcsőházba (fűtött lépcsőház, bár néha párás), ami az ajtómat figyelné.

Kérdésem az lenne, hogy milyen wifis, HD felbontású, webkamerát tudtok javasolni erre a célra?
Éjszakai megfigyelés nem szükséges (bár ha van olyan is benne az se árt)
Létezik-e olyan aminek a fókuszát, zoom-ját tudom állítani a számítógépről?

Ha wifin kapcsolódok a kamerámmal a számítógéphez akkor mennyire biztos hogy pl a szomszéd nem tud rákapcsolódni a kameraképemre? (pl ha épp asszonyt akarom meglesni epillálás közben akkor ez zárt rendszer vagy könnyen meghekkelhető? :) :) :)

Ezekhez a kamerákhoz milyen wifi routert javasoltok, ami elbírna még a kamera mellett kb 2 laptopot általános használat esetén?

Olyan 30-40 ezrem van rá max, de persze inkább a 15-20 ezres dolgokat kéne megcélzoni :)

köszi

(#606) fattyu


fattyu
veterán

Sziasztok,

Segíséget kérnék.

kevés fényben jól dolgozó semmi extra feature, 640x480 800x600 elég, nem kell sok fps sem, de azért videó feed kell legyen.

Nyilván minél olcsóbb. De tényleg a szobában jelenlevő fény kintről jövő fény mellett kellene folyamatos videofeed.

Köszönöm előre is.
üdv
fattyu

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#607) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy webcam-et az alábbi igények/tényezök szerint?
-édesapámnak szeretném hogy tudjon sype-olni az unokájával (távolság miatt)
-lehetöleg éles kép
-internet sebesség (sajnos csak) 1/10 (bár nem tudom hogy ez mennyire fontos egy kameránál)
-windows 7 32 bit-es rendszer
-lehetöleg egyszerü telepíthetöség, használhatóság
-beépített mikrofonnal

Elöre is köszönöm!

(#608) fradi81 válasza z123456789 (#607) üzenetére


fradi81
veterán

hello

ez jó lesz, a képpel nem lesz gond, a feltöltés kb elég is: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#609) z123456789 válasza fradi81 (#608) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm szépen!
(A link remélem csak a céges proxy miatt nem müködik, majd megnézem otthon.)
(Most nézem, hogy az a link valami skype-os adatra mutat csak)

[ Szerkesztve ]

(#610) fradi81 válasza z123456789 (#609) üzenetére


fradi81
veterán

[link]

moto g72, Ninebot d28e

(#611) z123456789 válasza fradi81 (#610) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi! :) :R

(#612) szimcsi


szimcsi
senior tag

hello

2ezer ft körüli értékben, csak skype használathoz keresek kamerát.
Ezek közül melyik lenne ideális?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

köszönöm

XP

(#613) fradi81 válasza szimcsi (#612) üzenetére


fradi81
veterán

hello

2k körül mindegy mit veszel jót nem kapsz.

moto g72, Ninebot d28e

(#614) szimcsi válasza fradi81 (#613) üzenetére


szimcsi
senior tag

Persze, ezt jól tudom.
Úgyis kérdezhettem volna, hogy melyiket biztos ne vegyem:)
(meg ezek inkább már majdnem 3 ezer körüliek, sőt máshol nem is láttam 3-4 alatt:P)

[ Szerkesztve ]

XP

(#615) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Kiszemeltem magamnak egy Logitech HD Pro Webcam C920 kamerát beszerzésre .

Az a kérdésem, hogy miért van az, hogy egyes helyeken eltérő cikkszámmal jelölik ezt a típust ?

A magyar honlapon pl .960-000768, az Amazonon valahol 960-000764 számmal láttam .

Mit takarnak ezek a cikkszám különbségek ?

Üdv.

Astra

(#616) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy Trust típusú webkameráról lenne szó.
Valószínű,hogy ilyen: [link]

Kép van,de sajnos hang nincs kifele.
Tehát a skype másik oldalán nem hallanak.

Valaki tud segíteni ebben?

Üdv: feri 1

(#617) degu


degu
senior tag

Vettem egy HAMA-webkamerát,de az eddigi kamerákkal ellentétben nem tudom kellően hangosítani.Mindent maxra teszek,és mégis csak suttog! :W
Van esetleg valami *rejtett opció*amit nem vettem észre?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#618) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Skype programban hol/hogyan tudom ellenőrizni/beállítani a tőlem küldött kép felbontását ?

Kamera ; Logitech HD Pro Webcam C920 .

Software fenn van, de nem lelem azt a helyet ahol a felbontás beállítható .

Üdv.

Astra

(#619) fradi81 válasza AstraCDX (#618) üzenetére


fradi81
veterán

hali
Azért nem leled mert nincs benne, magától állítja a net sebességétől függően. Elvileg.

moto g72, Ninebot d28e

(#620) AstraCDX válasza fradi81 (#619) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Magam nem állíthatom be egy alacsonyabb fix felbontásra ?

Hát ez eléggé szégyenletes, és észmegállító ! :W

Miért van a user elől elzárva ez a lehetőség ?

Üdv.

Astra

(#621) Blitz23


Blitz23
tag

Üdvözlöm az urakat :R ! 10-20K HUF kereten belül keresek Full HD,nagyon jó minőségű webcamerát,mikrofon legyen benne.Főleg videók felvételére használnám.Szeretném a segítségeteket kérni ez ügyben.Köszönöm :R

(#622) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Az előttem szóló kollegához nagyon hasonló lenne az én kérdésem is, kiegészítve azzal, hogy én melegházban szeretnék madárfészekről folyamatos felvételt készíteni, ami valami streamen keresztül kellene, hogy nézhető legyen az interneten. Igen tudom, kicsit komplex a probléma és a fele nem ebbe a topikba való. Szóval nem muszáj full HD csak normális képminőség kellene.
Köszönöm az ötleteket, javaslatokat!

(#623) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 5000 ft-ig olyan kamerát amit érdemes megvenni? Köszönöm!

(#624) fradi81 válasza meszi16 (#623) üzenetére


fradi81
veterán

hali
Annyiért ezt: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#625) novake


novake
tag

Sziasztok! Webkamerát keresek egy ilyen eszközhöz: http://vimeo.com/37421265
Fontos a kis súly és méret, a lehető legjobb felbontás, beépített mikrofon, ill. a gyors beszerezhetőség. Előre is köszi, ha tudtok valamit ajánlani.

(#626) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
vajon miért nem müxik a kamerám ha beteszek a gép és a kamera közé egy sima usb hosszabbítót?
ugyanezzel a kábellel szépen ment korábban (win xp 32 bit)
lehet hogy az új rendszerrel van baj? (win 7 sp1 64 bit)

letöltöttem a megfelelő szoftvereket, a telepítésnél is minden rendben volt, de ha indítom a kamera szoftvert, nem látja a kamerát

help pls

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#627) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Mi az oka, hogy iszonyú szar képe van a Microsoft Lifecam V1000 webkamerának újratelepítés után? Sohasem volt egy extra minőségű eszköz, de úgy emlékszem, régen azért vállalható volt, Win újratelepítés után viszont fos. Itt egy kép: KÉP

(#628) sklopp válasza Mauzes (#627) üzenetére


sklopp
őstag

Nagyon olyan a kép, mintha a fókusz el lenne állítva (manuális a fókusz állítás).

(#629) Mauzes válasza sklopp (#628) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, erre nem is gondoltam. Mondjuk a minősége így is egy fos, de egy fokkal tisztább. :D

(#630) paradicsom1


paradicsom1
újonc

Sziasztok!

Az ASUS K50IJ laptopom kamerájának fordított a képe. Utánanéztem már alaposan google-ön a témában, letöltöttem a webkamerám PID-jéhez (PID_B071) szükséges drivert (Chicony Camera Driver, Chicony_CNF_9059_CR Camera Driver), azonban amikor a telepítőfájlra (DrvInst.exe) kattintok, nem történik semmi. Megjelenik egy DOS ablak egy pillanatra, majd bezárul, és nem telepít fel az ég világon semmit. Több lehetséges verziót is letöltöttem, de mindegyiknél ugyanebbe a hibába esek. Esetleg van valakinek ötlete, mit tehetnék?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#631) fradi81 válasza paradicsom1 (#630) üzenetére


fradi81
veterán

hello, ezt próbáltad? [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#632) paradicsom1 válasza fradi81 (#631) üzenetére


paradicsom1
újonc

Szia!

Köszönöm a videót! Nem láttam még, de előtte is eszerint csináltam. Újból megpróbáltam, nem működött, amikor eszembe jutott, hogy valószínűleg elkövethettem egy igen amatőr hibát. Azt feltételeztem, hogy 32 bites a win7-em, és mint kiderült, 64-es... feltelepítettem az ehhez tartozó drivert és már működik :)

(#633) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! V7 Pro HD webkamerája van valakinek? Ki kéne próbálni, hogy működik-e Linuxon.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#634) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Logitech c270ről valami okosság? :D
Vagy hasonló árkategóriában (5k) hd kamera, ami tud 30fps-t és szép képet ad (főként alacsony fény mellett)?
(Mikrofon nem számít, úgyse használnám)
Előre is köszi :R

(#635) fradi81 válasza Sotyks94 (#634) üzenetére


fradi81
veterán

Alacsony fénynél be lehet kapcsolni a righlight-ot és kivilágosodik, de akkor nem lesz 30 fps. 5000-ért újan jó HD webkamerát nem kapsz. A 270-e többe kerül és az se rendes HD.

moto g72, Ninebot d28e

(#636) Sotyks94 válasza fradi81 (#635) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Én úgy tudtam hogy a fényjavítás csak szoftveres, nem hardveres, és így nem eszi le az fps-t. Bár ahogy néztem videót az alatt is normális képfrissítéssel bír, így kb mind1. A HD-t nem a tényleges HD-ra értettem hanem a 720p vagy afelettire. Az meg hogy jó valami, relatív. A mostani vacakhoz képest amim épp van egy c270-nek is a képminősége, felbontás és képfrissítése is mértékegységekkel jobb. Biztos van 10k környékén vagy a felett ennél is sokkal jobb (meg aztán 20k felett, aztán 50k felett, aztán 200k felett, stb egészen a milliós kamerákig) is, de az már nem kell nekem épp most. A képernyő sarkába egy pici képnek elég egy ilyen felbontású/képminőségű is bőven elég lesz (reményeim szerint). Szóval igazából az ehhez hasonló árkategóriában kérdeztem/kérdezek rá hátha tud valaki jobb alternatívát, bár ahogy ma körbenéztem a neten annyira nagy különbségek (felfele) nincsenek (max sokkal rosszabbak ennyiért).

(#637) fradi81 válasza Sotyks94 (#636) üzenetére


fradi81
veterán

Pedig az fps lecsökken, vagy legalábbis úgy tűnik. Ezen a videón látszik, hogy romlik a kép folyamatossága ha be van kapcsolva a fényjavítás. [link]

[link]

moto g72, Ninebot d28e

(#638) Sotyks94 válasza fradi81 (#637) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Hát igen, picit elmosódottabbak a mozgások, bár szerintem úgyis 24 fps felett van, és igazából már az is elég nekem :D A többi webkam még ennél is rosszabb képet ad le sötétben :)

(#639) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Skype-oláshoz keresek eszközt (kamerát).

Van esetleg olyan kamera, ami mikrofonként is funkcionál? Sajnos a hangfalhoz/füleshez nincs mikrofonom.
Szívesen fogadok tippeket/tanácsokat, kameratípusokat, esetleg konkrét linkeket!

(#640) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Webkamera vásárlásán gondolkodom. [link] ezt néztem ki. Valakinek van tapasztalata erről a típusról? Utólag köszi a kommenteket. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#641) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Sziasztok,

nem tudom, hogy jó helyre írok-e...

Van egy Canyon webcamom (CNR-WCAM413G1), probléma az, hogy vagy a camera vagy a net nem megy.
Telefonról van megosztva usb-n keresztül.

Mit lehet tenni, hogy ne akadjon össze?

:R

(#642) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Tudtok e abban segíteni, pontosabban ajánlani egy olyan biztossági kamerát(kat), amelyet(eket) a lakásban felszerelve Wi-Fi kapcsolaton keresztül a mobilomról (Galaxy S2) ellenőrizni tudom a lakást. Esetleg kell e hozzá még valami kütyü?

Köszi a válaszokat!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#643) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok!

Olyan webkamerát tudtok ajánlani, amelyikben van mikrofon is ? 720p elég lenne bőven, 10-15 ezer Ft lenne rá. Előre is köszi :)

(#644) shteer válasza Wheeler8 (#643) üzenetére


shteer
titán

C525

..szerintem jónak tűnik

(#645) Anita69


Anita69
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy mit csináljak amikor van egy teljesen jól műkődő Trust márkájú webkamerám de a skype hibásnak találja és azt írja ki,hogy :Próbléma van a lejátszóeszközzel!
válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-

(#646) Wheeler8 válasza shteer (#644) üzenetére


Wheeler8
csendes tag

köszi a tippet b525 lett megrendelve :)

(#647) SirKero válasza Wheeler8 (#646) üzenetére


SirKero
őstag

Üdv.
Lehet,hogy nem jó helyen érdeklődöm akkor kérem az illetékest tegye át ahová való :R
Szóval lenne egy Bresser Biolux mikroszkóp aminek a kémlelő nyílása ( remélem jól írom ) helyén egy kamera van amit USB- keresztül a PC-re lehet kötni. Így nem kell a szemet mereszteni ha nem a monitoron nagyban kényelmesen látja az ember amit egyébként a lencsére borulva kukkolna.
A problémám az lenne,hogy nem ismeri fel sem az XP sem a Win7 op. rendszer drivert pedig nem találok hozzá. A Bresser oldalán néztem ott nincs és mivel a kamerára sincs típus vagy gyári szám írva fogalmam sincs hogy hol keressek :U
A feleségem kapta a munkahelyén,hogy könnyítsék a munkáját vele de driver az nincs az oldja meg magának ha használni is akarja :C
Ha tudna valaki segíteni megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#648) sklopp válasza SirKero (#647) üzenetére


sklopp
őstag

Próbáld ezt, állítólag működik a Biolux-al.

(#649) SirKero válasza sklopp (#648) üzenetére


SirKero
őstag

Ezt az oldalt megtaláltam én is de innen mit töltsek le :U
Csak a zip & rar-t akarja letölteni fölötte meg valami adatlapot kér,hogy töltsek ki. Direkt linket nem találok a driverhez amit keresek :N

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#650) sklopp válasza SirKero (#649) üzenetére


sklopp
őstag

Ebben a fórumban ajánlották, de azóta úgy látszik valami változott az ajánlott oldalon. Akkor sorry.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.