Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) kazanka


kazanka
őstag

Ért valaki a kültéri,wifis kamerákhoz?

(#1252) milu válasza pruzsi (#1248) üzenetére


milu
aktív tag

Azt láttam, hogy ez a termék a régi Plantronics márkához kötődik...
Van valakinek az eszközről személyes tapasztalata...?

(#1253) milu


milu
aktív tag

Véleményetek szerint:
1, Van gyakorlati haszna a 60-as fps a webkameráknak ellentétben a 30-as fps webkamerákkal a (Zoom) prezentációk alkalmával? (főleg, ha a 60-as eszköz kábele 3.1 USB, míg a 30-as eszköz kábele 2.0 USB)

2, Több (drágább) kamerának saját szoftvere (is) van! Azokat az opciókat, amiket ezek a kamera saját szoftverek tudnak, más megoldással, hasonló beállításokat el lehet érni? (pl.: háttér eltávolítása, elmosása, fényerősség állítása....)

(#1254) prologg


prologg
újonc

Xiaomi IMILAB W88S kompatibilis raspberry-vel? Köszi.

(#1255) rii


rii
nagyúr

sziasztok

a lehető legolcsóbb ( 3--5.000 ft) webkamerában szeretnék segítséget kérni, ami
UVC kompatibilis

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1256) rii válasza rii (#1255) üzenetére


rii
nagyúr

lehet ez az

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1257) Deer76


Deer76
aktív tag

Én vettem egy PROXTEND XSTREAM webkamerát (PX-CAM005).
Használtam már, egész jó képe van és a hang is rendben. Autófókuszos, 2K-s és 60FPS.
13500Ft volt az ára.
ProXtend_XSTREAM_2K_Webcam.jpg

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#1258) lood55


lood55
tag

Sziasztok!
Keresek USB portos webkamerát, homeoffice munkához, esetleg magán videohívásokhoz. Melóban Teams-el, magánban Skype, Zoom, Facebook, vagy bármi egyéb platformmal használnám.
Mikrofonra nincs szükségem, van headsetem.
Monitor tetejére lesz rögzítve, 30-60 cm távolságban lesz használva.
Legyen FHD felbontás.
Árban maradjon 20k alatt.
Jó volna valami olyan típus, ami legalább 5 évet kihúz hardveres és szoftveres problémák nélkül.
Tudnátok segíteni?

(#1259) domba


domba
csendes tag

Nem találtam webkamera ajánlós topicot, ezért itt érdeklődöm...
Online tanuláshoz keresek webkamerát. Szeretném, ha viszonylag jó minőségű lenne a képe, bármit is jelentsen ez :) Beépített mikrofonosat vegyek, vagy annál még a csiptetős mikrofon is jobb hangot ad? Tudtok ajánlani vmit?

(#1260) KisDre válasza Deer76 (#1257) üzenetére


KisDre
senior tag

Most elkezdtem ezzel én is szemezni. Jó vétel volt végül?

KisDre.artstation.com

(#1261) Chrys_ válasza Deer76 (#1257) üzenetére


Chrys_
addikt

Működik vele a Windows Hello bejelentkezés?

(#1262) Balu77 válasza lood55 (#1258) üzenetére


Balu77
őstag

Csatlakozok, én is kb. ugyanezekkel a paraméterekkel, hasonlóképp keresnék.

izé

(#1263) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem Webkamera vásárláshoz!

Kb 15 éve volt utoljára webkamerám még a Pentium 4-es időszakban. Aztán eladtam mert nem volt rá szükségem. (Gondolom azóta már fejlődtünk egy keveset...). Szóval azóta most először megint kellene kamera, mert sajnos kiderült, hogy a laptopomban beépített (akármilyen) webkamera nem elég jó minőségű ahhoz, hogy használni tudjam arra, amire kell.

Elvárások:
- Éles, jó minőségű kép, ha valaki a fejemet akarja nézni konferencia beszélgetés közben
- Ha a kamera elé tartok egy igazolványt (pl.: személyit) vagy jogosítványt és verifikációs célokból lőnék egy "fényképet", akkor ne csak egy színes pacát lássanak a "túloldalon", hanem olvasható legyen az összes írás.
- Ha készítenék vele időnként egy rövidke kis filmet pl.: egy laptop szétszereléséről, akkor azt élvezhető minőségben meg lehessen tenni.
- Lehessen egyszerűen rádugni bármely laptopra vagy asztali gépre, tehát jó lenne ha normál szabványos USB-s lenne, mert az mindenen van (ne Type-C vagy FireWire vagy Vezeték nélküli vagy mittomén milyen csatlakozási lehetőségek vannak még)
Ezekre a célokra kellene.
- És lehetőleg ne 250.000 Ft legyen a kamera, mert annyit nem tudok rászánni.
Nyilván ár \ értékre minél jobb legyen.

Régen Logitech-em volt és meg voltam elégedve vele, de nem vagyok márkahű. Bármi jöhet, ami jó.
Tisztelettel köszönöm mindenkinek, aki tud segíteni.

Üdv! L.D.

[ Szerkesztve ]

(#1265) kazanka válasza arcoskönyv (#1264) üzenetére


kazanka
őstag

Szia! Én ilyet vettem,kb 2 hónapja megy tökéletes.Kb 4 éve van még 5 db a családban ennek a kamerának az elődjei,soha semmi baj nem volt egyikkel sem.64Gb-os kártyával 14 napot tárol.

(#1266) Lord Dragon válasza Lord Dragon (#1263) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Nem tudtam, hogy ilyen mozgalmas ez a "totyik", hogy 1,5 hét alatt még hozzászólás is alig jön nemhogy válasz a kérdésemre... :( Noh mindegy... ha valaki még erre tévedne, akkor továbbra is aktuális a kérdésem!

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1267) bubuska10


bubuska10
senior tag

Sziasztok!

Home office miatt szükségem lenne egy webkamerára. Nem akarok sokat költeni rá (nem érdemlik meg ;] ), és találtam egy pár FullHD-set 4-5 ezer Ft-ért (egy ismert oldalon), amit megrendelnék. Az ilyen elszaladt összegek világában, szerintetek létezik, hogy ilyen relatíve olcsón lehet venni "megbízható" FHD kamerát?

Nagyon szépen köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1268) nemadom-meg válasza Lord Dragon (#1263) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Szia!

Ugyan kissé nem sietős a válasz, de... :K :N

Több éve egy Logitech C922 Pro-t "nyüstölök". Nekem tökéletesen bevált.
Bármelyik online kommunikációs alkalmazáshoz megfelel.
Vettem fel vele videót lézer, 3D nyomtató, laptop, stb. szét- és összeszerelésről.
Erre a célra is megfelelt. Igaz, kell a megfelelő megvilágítás.

Ám, ha nem ragaszkodsz az ilyenhez...

"DroidCam" a telefonodra, az asztali gépedre. És akár a Wi-fi is játszik a jelátvitel céljából.
Ha megfelelő a telefonod kamerája, még sokkal jobb is a kép minősége. Ezt a megoldást utoljára az OBS-ben használtam. Zokszó nélkül kezeli, mint forrást. :DD

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#1269) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van egy 1000 éves Logitech WebCam 500-am, amit szeretnék lecserélni valami nagyobb felbontásúra.
Tudnátok javasolni max. 15ezerig használható alternatívákat? Csak videokonferenciákra kellene, de fullHD felbontással, jó kép- és hangminőséggel. Tudom ez relatív, de a Webcam 500 480p-s videó felbontása már elég karcsú.

Köszönöm :R.

(#1270) Rayner válasza Jim74 (#1269) üzenetére


Rayner
őstag

TRUST Trino webkamera nekem tökéletes választás volt normál meetinghez [link]

(#1271) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jobb minöségü kategóriában most mi az ajánlott? Nagy szenzoros 4k alacsony mélységélesség? Esetleg van valami kompakt fényképezögép, akciókamera, vlogger alternatíva, legalább win és mac driverekkel?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1272) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok milyen kamerát ajánlanátok 40k alatt egy kezdő streamernek ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1273) TeeJay válasza Zοltta (#1272) üzenetére


TeeJay
félisten

OBSBOT Tiny 2 ezt nézzétek meg ;)
1/1,5" 4K30p érzékelő, 1080/60p-t is tud igaz ott van egy kis szenzor crop
Baromi jó a program hozzá, havonta jön kb. frissítés, és FW javítás is
záridőt és ISO-t is lehet állítani manuálisan benne, autófókusz teljes képre és arcra is
AI mozgáskövetés van benne arcra kézre vagy felső/alsó testre
hangvezérlés meg kézjelet is felismeri.
Külön USB-s távirányító is vehető hozzá. Eszméletlen jó minőségű zajmentes kép :R Nekem nagyon bevált, annyi hogy 135ezer az ára 17ezer az irányító de a Logitech kanyarban sincs hozzáképest

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1274) 4nick8 válasza Tigerclaw (#1271) üzenetére


4nick8
őstag

(#1275) applause


applause
aktív tag

Olyan problémába ütköztem, hogy lenovo 500 rgb kamera csak az USB A --> USB C kábellel működik. Nekem USB C -> USB C kábelem van a szűkséges hosszúságban, ezen nem is érzékeli a kamerát. Próbálatam asztali configgal (AMD) és Dell laptoppal (intel) is. Mindkét confignál az USB A kábellel csatlakoztatva a gépbe működik. Mi lehet a problémma?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#1276) applause válasza applause (#1275) üzenetére


applause
aktív tag

Kiegészítés képen.
usb c + usb c átalakító usb a-ra+usb a átalakító usb c-re+usb c kábel működik.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#1277) skoos


skoos
őstag

Sziasztok, nem tudtom melyik topicba helyezzem kérdésem, jelezzétek kérlek, ha lenne jobb otthona ennél.

Nyaralónkat biztosítanám körbe wifi webkamerákkal.
az elképzelés:

Padláson egy UPS szolgáltatna áramkimaradás esetén is némi energiát, mégse legyen azonnal leválasztható a "biztonsági rendszer".
-A ups táplálná meg az 5db WiFi webcamerát
-illetve a korlátlan mobilnetes router/modemet
-más nem lenne rákötve az UPSre

Webcamera olyan kéne ami:
- kültéri
- sötétben sem teljesen vak
- wifis
- valami online felületen lehetne nézni lehetőleg az összes kamera aktuális képét és min12h visszatekerhető/lementhető legyen
- valami külső HDD-re, vagy online tárba mentené az elmúlt 12h felvételét.

UPS pedig olyan kéne ami jelzést tudna online adni arról, ha elment az áram :F

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.