Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) BeerBier válasza LordVader80 (#450) üzenetére


BeerBier
senior tag

Akkor ez szopacs,vehetek másikat..
Köszi azért

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#452) moonster


moonster
tag

Sziasztok!

Adott egy MS vx-6000 webcam és egy 64 bites w7 Enterprise.
Feltelepítem a cam-et, ahogy kell, letlöti a legújabb csilli-villi szoftvert, de a képe teljesen ködös. A kamera 2 évig állt a szekrényben, látszólag semmi baja. Egyből felismerte a w7, a lencse tisztának, karcmentesnek látszik.

Olyan, mint ha párás lenne, de nem az.
Valakinek volt már dolga ilyennel?
Az interaktív tábla elődjeként vettük, CamBoard néven.
Bárkinek is bármilyen ötlete, tapasztalata van, előre is köszönöm.

- Errare humanum est -

(#453) DoItYourself válasza liquidmoon (#440) üzenetére


DoItYourself
addikt

Media Player Classic Homecinema?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#454) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Windows 7 alá milyen webkamerát érdemes venni manapság? Ide is betört a HD - érnek ezek valamit? Olyasmit is olvasatam, hogy némelyik processzort is tartalmaz, és tömöríti is a felvett jelet.
Auto fókusz, és hasonló nyalánkságok? Nem találtam túl sok idevágó tesztet itt a PH!-n és máshol se túl nagy a felhozatal...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#455) D@ni88 válasza moonster (#452) üzenetére


D@ni88
addikt

Esetleg nem lehet manuális zoom-ot használni? Nálam volt hasonló a Genius Webcam i-Look 300-nál. Próbáld meg tekergetni az objektíveket.

(#456) slice14


slice14
veterán

Hali, van egy Logitech HD c270 webkarám, win7 x64 el haszáltam de ma jött egy logiteches soft&driver frissités és telepítés közben kékhalállal újraindult. Visszaraktam volna a müködő verziót de az is driver telepítésénél kihalt. Végül leszedtem a logitech cuccokat mert a win7 alapból felísmeri a kancsikát. De kiderült hogy a HD Audió driverrel van gond, eszközkezelőbe driverfissitésnél kétvdriver volt. Az usb audio és a hd c270 webkamera volt, és az utóbbi telepítésénél kékhalálal restartolt a gép. Mi lehet a gond, más már tapasztalt ilyet?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#457) DoItYourself válasza slice14 (#456) üzenetére


DoItYourself
addikt

C270-et vettem ma, de még épp csak kipróbáltam, működik-e. Win7 32bit, driver nélkül is működött (Skype). Azóta felraktam a cd-ről a hozzáadott szoftvereket (a csevegőklienst kihagytam), és még működik. Telepítéskor mintha töltött volna le magának ezt-azt, de nem nagyon figyeltem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#458) slice14


slice14
veterán

Végül is annyira nem érdekel a dolog, mert a win7 alapból felismeri. Csak kíváncsiságból kérdeztem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#459) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv. Tud vki olyan szoftot ami csak akkor vesz,ha mozognak elotte?!
Microsoft hd 5000 cameram van..

Thx

(#460) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy kis gondom.

A barátnőm testvérének van egy webcamerája.Az eszközkezelő azt írja,hogy : zsmc usb pc camera.

Eddig win7 prof 32 bit-es rendszer volt rajta és működött.Most nem rég 64 bit-est tettem rá a gépre és nem akar elindulni a webcamera.A driver telepítése után valami olyat ír,hogy nem tudja a windows leellenőrizni az aláírást.

Skype-hoz kellene a kis srácnak.

kép kép

Előre köszönöm a segítséget.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#461) slice14 válasza atti1848 (#460) üzenetére


slice14
veterán

A win7 nem talál rá drivert online? Nz szét a gyártó oldalán hogy nincs e hozzá 64 bites driver.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#462) Betty2009


Betty2009
csendes tag

sziasztok!:)
van egy webkamerám, de driverre lenne szükségem!
Pc Camera AST-C504 típusú..:)
Ha valaki tudna nekem linkelni egy letöltő oldalt, azt megköszönném.. sokat próbáltam már, de egyik sem működött :S :) :(

(#463) khron78


khron78
őstag

Sziasztok!

Érdekes problémával találtam szembe magam.
Van egy spy cam #11 mini kamerám, amit webkameraként használnék, de gondok vannak vele nálam win7 64bit alatt.
Azt csinálja, hogy fekete kép van (USB PC Camera driverrel van fent), kivéve, mikor az ujjamat elé teszem, mert akkor mintha mozgást detektálna elindul a kép.Ahogy elveszem az ujjam 1cm távolabb, rögtön leáll és újra fekete képet közvetít a program.
Másik gépen kipróbáltam win 7 alatt és rendben működik, igaz 32 biten, de nem hinném, hogy ez számít!
Valami kodek hiba, vagy mi lehet ez?
Több USB porton próbáltam már ezen a gépen mindehol ua az az eredmény.
Máshol gond nélkül működik!

(#464) Dubfire81 válasza DoItYourself (#454) üzenetére


Dubfire81
csendes tag

na én is kíváncsi lennék,nem borsos áron kapható minőségibb kameraajánlásokra

(#465) adam520


adam520
tag

Természetesen segítsége szeretnék kérni.
Felállás:
- IP kamera
- mjpeg stream
- web link,weboldalon nézhető, egy kis ablakban nyílik meg (*.shtml)

Probléma:
- a kép szétesik és a szivárvány minden színében játszik és kis kockákat is produkál

Ha megállítom a streamet, akkor az utolsó kép hibátlanul megjelenik.

Böngészők:
- IE8: AXIS media controll activeX telepítését kéri, megtörtént de fekete képet ad
- Firefox: fent "Probléma:"
- Google Chrome: fent "Probléma:"

6 különböző gépen megnéztem, melyek különböző telepítettséggel rendelkeztek, opredszer, böngésző, kodekek, egyéb szoftverek terén. Mindenhol működött a megjelenítés.

Próbáltam már:
- Kodek telepítését
- Pluginek telepítését, kikapcsolását
- Video driver újratelepítését, illetve újabbat is
- Router kiiktatását a hálózatból

Kérlek segíts!

Dr.Adam520

(#466) haligábor válasza adam520 (#465) üzenetére


haligábor
tag

Sziasztok!

Lenne egy ilook 300-as webkamerám ami nem működik windows xp alatt! Több driver-t is tettem fel, de van mikor jó van mikor nem, ha újra indul a gép akkor eltűnik a kamera és nem tudom használni! Mi lenne a megoldás, segítsetek!

Gábor

(#467) gameroboy


gameroboy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MICROSOFT LifeCam Studio webcamom és az lenne a problémám, hogy ha usb hosszabbítóra rakom akkor leveszi a felbontást minimumra.Lehet hogy tönkre vágja a jelet az 5méteres hosszabbító.
Miként lehetne megoldani hogy a szoba másik felében is használható legyen a kamera?
Köszönöm!

Üdv.

(#468) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Van egy Microsoft Lifecam VX-800[ típusú webamerám.
Be van kötve az USB portba, viszont csak a mikrofon része megy, képet nem közvetít a géphez.
Sőt, pl. a skype nem is érzékeli a jelenlété.

Mi lehet a hiba?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#469) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Van egy Microsoft Lifecam VX-800[ típusú webamerám.
Be van kötve az USB portba, viszont csak a mikrofon része megy, képet nem közvetít a géphez.
Sőt, pl. a skype nem is érzékeli a jelenlété.

Mi lehet a hiba?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#470) LordVader80 válasza alratar (#468) üzenetére


LordVader80
senior tag

Driverfrissítés?

May The Force Be With You!

(#471) alratar válasza LordVader80 (#470) üzenetére


alratar
addikt

Nem is volt driver!
De egyébként csak másik portba kellett átdugni.
Mondjuk furcsa, hogy a driver nem érzékeli, viszont a skypeban tökéletesen megy.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#472) LordVader80 válasza alratar (#471) üzenetére


LordVader80
senior tag

Volt ott driver, csak gondolom a windows-ba integrált microsoft driver ;)

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#473) VaMik


VaMik
tag

Vistás driverrel elmennek a webcamok win7 alatt?

(#474) Thrasher


Thrasher
csendes tag

XP sp2, volt egy filléres Labtec vackom, használhatatlan minőség+sebesség, vettem egy Genius iSlim 1320-at: szintén tetűlassú, 1.5-2 FPS körül nyomja.
láma ember lévén elég lassan jöttem rá, hogy az auto exposure/gain/brightness/nevezd, aminek akarod okozza a problémát, mert erős fény (pl. a monitor) felé fordítva a cuccot remekül felgyorsul.
namármost, ennek a kezelőfelületén nincs olyan opció, hogy kikapcsoljam a vérbe ezt a nyomorult funkciót. ötlet? ini file-okat átnéztem, semmi ilyen nincs benne.
dll-decompilehoz béna vagyok, sose tettem még, lenne értelme megpróbálni? van rá esély, hogy egy józan paraszti ésszel felismerhető szakasz felel ezért, amit át tudok írni/ki tudok törölni?

most egy még hentesebb megoldás is eszembe jutott: van valakinek olyan genius webcamje, ami támogatja ennek a kikapcsolását? megpróbálnám ráhegeszteni annak a driverét erre valahogy, hátha.

(#475) Manna1019


Manna1019
csendes tag

S.O.S. !
Logitech camom van , újra lett rakva a gépem és nem engedi telepíteni a lemezről! Ugyan az az operációs rendszer van, mint volt. A netről is kerestem ugyan olyan drivert és ott is ugyan azt írta nem telepíti. Segítsetek !!! Köszönöm :(( :F

[ Szerkesztve ]

(#476) archie17


archie17
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Barátnőmmel gyakran Skype-olunk webkamerával. Nála Hama AC 100-as darab van, nálam meg a laptopba épített. Első néhány héten minden rendben volt, mostanában viszont egyáltalán nem küld képet az övé, a Skype beállítófülön is csak fekete kép + töltőikon. A hangot viszont érzékeli a program a kamera mikrofonján át.

Nem volt semmi különös új program telepítve, és a kamera sem rossz, mert MSN-en tökéletesen működik. Vista fut nála, sávszél stb megfelelő, és mint említettem, egy ideig nem volt semmi probléma.

Köszi az ötleteket előre is!

(#477) Loner


Loner
tag

Sziasztok! Acer Travelmate 4220 noti hoz kellene nekem webcam driver win 7 alá!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#478) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Egyéb okok miatt eljött az ideje, hogy viszonylag megfizethető áron vásároljak egy megfigyelőkamerát otthonra, mellyel a kertet és a ház pontjait (tehát motoros, irányítható) - munkahelyemről, valamint iPhone-ról bármikor - belássam. Mivel mindenképpen kültérre - tornác alá - kerülne, fonrtos, hogy WiFi-s legyen és lehetőleg kompatibilis legyen a Lynksis WRT-54GL routeremmel. Tudtok segíteni, esetleg javasolni valamit? :U

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#479) MISZIKE


MISZIKE
csendes tag

Mindenkinek Szia!

Szőke nő kérdezi, hogy van 1 Logitech Quickcam E2500 webkamera amit fel szeretnék telepiteni Windows op rnszert használó szgépre.
Kérdésem :használható-e Windows 7 Professional 64 bit operációs rendszer alatt vagy teljesen reménytelen hozzá driver letöltése?
Előre is köszönöm a válaszotokat..SOSbe
Üdv MISZIKE :N

(#480) LordVader80 válasza MISZIKE (#479) üzenetére


LordVader80
senior tag

Fel fogja ismerni, menni fog rendesen. [link] :K

May The Force Be With You!

(#481) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, van egy icon7 t30 kamera, amelyet egy 12m usb repeaterrel szeretnek hasznalni. az a gond, hogy a cam driver felinstallalodik, de a mic driver mar nem, az fennakad a hosszabbiton, igy nincs kep sem. mit lehetne tenni?

hüllő

(#482) mimus.


mimus.
csendes tag

sziasztok.
az lenne a problémám, hogy van egy trust 17003 exis webkamerám amit nem tudok használni. windows7-em van. eddig tudtam használni, mert a "saját gép"-nél megjelent az ikonja, de most már NEM. telepítő cd nem járt hozzá és nem is találok sehol.. de msn-en sem tudom használni. nem vagyok egy nagy informatikai zseni.. segítséget kérnék.. :F
előre is köszönöm. további szépeket.

(#483) jooker82 válasza Hókusz Pók (#478) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ilyen engem is érdekelne......
Mennyibe kerülhet,egy ilyen??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#484) jooker82 válasza jooker82 (#483) üzenetére


jooker82
nagyúr

Találtam egy ilyet..ez szerintem wifis..kérdés,h mennyi a hatósugara... Meg olyan lenne jó,mely telefonra is ad jelet,ott is tudom figyelni....Létezik ilyen??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#485) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Dolgozom egy gyárban, ahol a munkadarabot ellenőrző Foculus kamera gyakran összeveszik a windows-szal, a termelősor képernyőja egy hibakódot ír ki. Ha kihúzom az usb kábelét a számítógépből, és visszadugom, akkor újra működik minden. A probléma pedig egyre gyakrabban fellép, kb minden 20. munkadarabnál, és nem azért mert a munkadarab rossz . Szerintetek mitől lehet ez a hiba?

(#486) gyiku válasza dangerzone (#485) üzenetére


gyiku
nagyúr

szolj az osztalyvezetonek, hogy jelentse a felettesenek, nem a te dolgod megjavitani.

hüllő

(#487) zsebieni


zsebieni
csendes tag

Most vettem egy Toshiba L850-11D típusú notebookot, hogy tudnék a kamerával fotót csinálni?Kell hozzá vmilyen program?

(#488) LordVader80 válasza zsebieni (#487) üzenetére


LordVader80
senior tag

Valószínű a gyári mellékelt szoftver segítségével menni fog.

May The Force Be With You!

(#489) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
USB 1.1 csatlakozó elég egy Labtec 640x480 30fps kamerához? Képet, és hangot is neki kellene vennie/továbbítania.
Köszi!

(#490) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. 1 ilyen kamerához ha használok 2.3 méteres usb hosszabítót, akkor működni fog?

(#491) bb.bocs


bb.bocs
őstag

2szer

[ Szerkesztve ]

(#492) abridabri


abridabri
veterán

Vettem egy webkamerat . USB-s A4tech . Nem kaptam hozza semmi drivert .
Bedugtam, win fel is ismerte , muxik is ,csak eppen annyi a baja hogy forditva lat mindent.
Ha jobbra mozdulok el akkor a kamera ugy mutatja mintha balra modulnek. Hol lehetne ezt beallitani ?

(#493) sklopp válasza abridabri (#492) üzenetére


sklopp
őstag

Csak hogy értsem, tükör képet mutat? Ha egy írott szöveges lapot elé tartasz, tükörképét mutatja?

(#494) abridabri válasza sklopp (#493) üzenetére


abridabri
veterán

hm ez erdekes, szoveget jol mutatja. :U

(#495) sklopp válasza abridabri (#494) üzenetére


sklopp
őstag

Akkor hibátlanul működik. Gondold át logikusan az általad leírt hibának vélt jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#496) bakonaky


bakonaky
csendes tag

Segítene nekem valaki? blackPanthert használok acer3510 es notebookon. vettem hozzá eye312genius webkamerát. Hogyan és mit kell beállítanom, hogy a skype használni tudja?

(#497) gilba


gilba
csendes tag

Sziasztok!

Egy Logitech C210-es webkamerával lenne a gond. A gépén Windows 7 32bites verziójú operációs rendszer van.

A gond az, hogy amikor a gépet alvó állapotba akarom rakni, akkor csak egy pillanatra lép alvóba és utána újra is éled. Mindent végigpróbáltam már és a végén néztem az USB-s kütyüket. Ekkor derült ki, hogyha a WebCam nincs csatlakoztatva, akkor működik az "altatás". Az Eszközkezelőben megnéztem a WebCam tulajdonságainál mit tehetek (Energiagazdálkodás), de nem is jelent meg ilyen fül az eszközhöz. A gépet főleg "altatásban" használják.

Kérdésem tehát az, hogy mindig ki kell húzni és újra csatlakoztatni, ha valaki használni akarja a WebCam-ot, vagy szoftveresen megoldható az Aló állapot-os gond?

Segítséget válaszokat előre is köszönök.
gilba

[ Szerkesztve ]

(#498) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Van egy Gembird CAM66U típusú webkamerám. Elég régi darab, de ettől még tökéletesen működne, ha lenne hozzá megfelelő driver. Az eredeti CD-jét nem találom sehol, de nem is emlékeszem, hogy Win 7 driver lett volna rajta, úgyhogy lényegében mindegy, hogy megvan vagy nincs meg. Ezek után nem marad más, mint Gembird oldaláról való letöltés, de hiába, az állítólag Win 7-hez való drivernek köze nincs hozzá. Ezen kívül még két másik driver tölthető le onnan, az egyikkel(Win XP/Vista-hoz való) megy is, de azon kívül, hogy elég furán működik vele(pl. fordítva működik néhány funkció, stb.), állandóan lefagy, hol csak a kamera, a Skype-al együtt, hol meg az egész rendszer, illetve nagyon megfogja az egész gépet. Ezzel Chicony SN9C201-nek ismeri fel, gondolom a Gembird csak a csomagolást(meg rajta a logót) adta hozzá, a hardver meg Chicony SN9C201. Egyébként próbáltam így is keresni hozzá drivert, de ezzel sem jutottam semmire.
Szóval a kérdésem egyszerű, esetleg valakinek van e erre valami megoldása/ötlete, vagy vennem kell egy másik webkamerát?

A lehetséges megoldásokat előre is köszi! :R

(#499) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Valakinek van közületek Logitech C170-es cam-ja? Nekem olyan problémám van vele, hogy a mikrofon nem működik, de ez állítólag egy software-es hiba mióta a Logitech kiadott valami fissítést. A hiba jelenség a következő:

-kamera bedug
-ilyenkor egy program megkérdezi akarom-e a software frissítést, azt választom, hogy nem
(ha azt választanám, hogy igen akkor alapból már nem működne.)
-mikrofon működik
-gép újraindít
-mikrofon nem működik

És többé nem is fog amíg le nem gyalulom az összes drivert és dugom át egy másik usb portba, előzőleg leírtakat újra megcsinálom és az első újraindításig működik, aztán megint vége.

Neten találtam hozzá egy "fix" drivert de sajnos az 32 bit-es és így nem tudom használni.

i9 / 4080 / 32"

(#500) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Adott 2 ugyan olyan webkamera beépített mikrofonnal. Skypolni szeretnénk minket hallanak de mi nem halljuk őket. Ez miért van?
Be van dugva minden...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.