Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) beach head


beach head
senior tag

sziasztok! videochatre milyen olcsóbb kamerát ajánlotok? Elfogadható, nem szaggató kép és beépített normálisan működő mikrofon lenne a lényeg.

(#1002) pmheros válasza beach head (#1001) üzenetére


pmheros
senior tag

Szaggatni a felvétel gyenge képességű netnél fog. Az olcsóbb kamerák 15fps -t tudnak, tehát igazán folyamatos képet nem tudnak. Ha alacsony megvilágítás mellett chat -elnél, akkor automata expozíció esetén mindegyiknél még "úszni" is fog a kép.

nem vagyok tökéletes

(#1003) beach head válasza pmheros (#1002) üzenetére


beach head
senior tag

vdsl van otthon 30/10 megás asszem. esetleg tudnál ajánlani egyet az extreme digitalról 5000 ft környékéig?

(#1004) beach head


beach head
senior tag

https://edigital.hu/webkamera-figyelorendszer/logitech-c170-webkamera-960-000760-p156673 ennél maradtam végülis, gőleg mert jókat mondtak a mikrofonjáról.

(#1005) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Youtubezni szeretnék.
A helyzet az, hogy van egy nagymembrános kondenzátor mikrofonom aminek nagyon jó a hangminősége viszont nagyon bonyolult összevágni a hangot a képpel. Jelenleg az arcomat nem tudom felvenni mert nincs mivel.

Van egy pár alternatíva:
- Eladom a kondenzátoros mikrofonomat és veszek belőle egy kamerát amivel rögzítem a képet és a hangot.
- Megtartom a mikrofont és veszek egy közepes minőségű webkamerát amivel tudom rögzíteni a képet, a mikrofonnal a hangot.
- Eladom a mikrofont. A videót a telefonommal, a hangot meg egy headsettel venném fel.

Szerintetek melyik mellett döntsek?
Köszi!

(#1006) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy A4TECH PK-910H webkamerát, viszont telepítő CD-t nem adtak hozzá (helyette valami bullshit környezetbarát szöveg volt egy cetlin, meg hogy töltsd le a drivert a gyártó honlapjáról). A gyártó honlapján viszont ha rákattintok a driver letöltésére, akkor a következő hibaüzit kapom:

500 - Internal server error.
There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

Valakinek van ötlete, honnan tudnék hozzá drivert szerezni? (Holnap skype állásinterjúm lesz, remélem addig sikerül találni... :)) )

Előre is köszi!

(#1007) pmheros válasza Vesporigo (#1006) üzenetére


pmheros
senior tag

Plug and Play eszköz

nem vagyok tökéletes

(#1008) Vesporigo válasza pmheros (#1007) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Szerencsére időben megoldódott a probléma, a Splitcam nevű prog drivere tökéletes működik a kamerával, nagyon szép képe lett tőle. Mint utólag kiderült egyéb fórumokról is, a gyári program amúgy is hulladék... :)

(#1009) Incubus


Incubus
tag

Van-e lehetőség elemes webkamera felvételt telefonról nézni alkalmazással?
Úgy látom nem igazán van erre lehetőség.
Valaki esetleg ezt cáfolná?
Elemesre azért mert mobilisabb és nem túl feltűnő.

Köszi

(#1010) Sinisi válasza Incubus (#1009) üzenetére


Sinisi
senior tag

Olyan olcsóbb kamerát keresgetek ami használható képet produkál lehetőleg ip-t, wifi, és vezérelhető forgatás (pl. 360 fok) 720p 1080p. Illetve milyen árkategóriába gondolkodjak?

(#1011) Locutus


Locutus
veterán

Mikrofon minőség szempontjából melyik lenne a legjobb kamera választás?

A képminőség kevésbé érdekel (de nem baj ha jó), inkább az, hogy 1-2 méterről (TV tetején lesz) is viszonylag jó minőségű hangot tudjon rögzíteni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1012) Kal-El


Kal-El
senior tag

Meg lehet oldani valahogy, hogy a kamera képének csak egy kijelölt részét lássa a másik fél?
Bocs, ha egyértelmű a válasz, de nem volt még webkamerám.

(#1013) core i7


core i7
addikt

Sziasztok logitech 961322-0403 quickcam express usb

Ehez driver vagy hogy tudnám beaktiválni van rajta egy gomb a kamerán megnyomom de semmi nem történik eszközök és nyomtatók pedig így jelzi:

(#1014) Citroware


Citroware
addikt

Üdv. Szeretnék webkamerát venni, Skype-hoz, illetve munkahellyel kapcsolatos videokonferenciákhoz. Nem adok meg árat, mert olyat szeretnék, ami az árhoz képest a legjobb vétel.

Általában minden terméknél van egy olyan minőség/ár skála, hogy az alsó kategóriában kevés plusz pénzért is nagy minőségjavulás van, aztán feljebb pedig már sok árnövekedéssel is csak alig jobbak a modellek.

Tehát kb bejelöltem a képen azt a kategóriát, amilyet kérnék, aminél extrábbat már csak sok plusz pénzért lehetne venni. :DDD

Milyet ajánlanátok?

(#1015) Locutus válasza Citroware (#1014) üzenetére


Locutus
veterán

Ha kicsit visszaolvasol láthatod, hogy ebben a topikban nincsenek válaszok, csak kérdések :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1016) pmheros válasza Citroware (#1014) üzenetére


pmheros
senior tag

Ha munkáról van szó, akkor legyen normális :
Logitech c920

Üdv.: pmheros

nem vagyok tökéletes

(#1017) pmheros válasza core i7 (#1013) üzenetére


pmheros
senior tag

Ránézésből ez egy nagyon régi kamera. Ha 64bites a windows -os, akkor az lehet gond, mert a régi eszközökhöz kizárólag 32bites driverek készültek.

Üdv.: pmheros

nem vagyok tökéletes

(#1018) core i7 válasza pmheros (#1017) üzenetére


core i7
addikt

és akkor nincs is rá megoldás:

(#1019) carr


carr
őstag

Sziasztok!

úgy gondolom a főbérlőm bejár a lakásba (dolgok tűnnek el, majd olyan helyeken fel, ahol semmi keresnivalójuk, stb stb, hosszú történet), a tudtomon (?) kívül. bizonyítékot szeretnék.
Ami van: MS lifecam HD3000, weben lévő pc (0-24), (jelenleg wifin).
Olyan program, ami legális, de esetleg nem fizetős (webcam 7 pro-t próbáltam, a webcam-em nem lát vele, inaktív marad)
milyen lehetőségeim vannak, ha a kamerát az ajtóra irányítom, akkor készítsen képet ha mozgást érzékel, és küldje el email.en... pl?
Köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1020) balaz28


balaz28
újonc

Sziasztok!
Online tanításhoz keresek webkamerát. Igazából csak egy fontos szempont van, hogy viszonylag közelről kb. 20-25 cm is éles képet adjon. És férjen bele 10000 Ft. körüli árkategóriába
Mit javasoltok?

(#1021) raidx válasza carr (#1019) üzenetére


raidx
őstag

Létezik egy olyan hogy, yawcam. Ingyenes és magyarul is tud. Java kell hozzá de leszedi magának, ha nincs telepítve. IP camokat is kezel. Eddig három webcammal használtam, nem válogatós és sokat tud. Azt is amit te szeretnél. [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1022) raidx válasza core i7 (#1018) üzenetére


raidx
őstag

Sajna nincs. Akkoriban még a 64 bites rendszer csak álom volt. Szkennerem és két webcamom esett áldozatul, hogy áttértem a 64 bites rendszerre. Esetleg egy Virtual PC XPmode telepítés de nagyon korlátozott lessz a használata.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1023) carr válasza raidx (#1021) üzenetére


carr
őstag

:R :R :R :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1024) Shirchy


Shirchy
tag

Microsoft LifeCam Studio FullHD WideScreen

Logitech WebCam C925e

Logitech WebCam C920 HD Pro

Szerintetek a fent felsorolt 3 kamera közül melyik a legjobb és miért? Aktív kapcsolattartásra és munkára is kellene...

Ui: Jó pár évig nem vennék újat így fontos,hogy meddig kap támogatást...

[ Szerkesztve ]

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#1025) Humbucker


Humbucker
senior tag

Valaki tudna mondani jó, és egyszerűen kezelhető webkamera rögzítő szoftvert ?Olyan kellene amiben az alapértelmezett hang a windows-é, nem pedig mikrofonból jön, és a felbontás minimum HD legyen, a kamerám Full HD-s.

(#1026) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következőben. Gitártémákat szeretnék rögzíteni. A hang: Cubase+Guitar Rig 5, viszont képrögzítésre nem tudom, hogy mi volna jobb. A kamerát a gitár nyakára szeretném rögzíten.

Webcamerába mit ajánlotok? Vagy inkább próbálkozzak sportkamerával? Keret rá kb. 15 eHUF. 1-2e eltérés persze megoldható. 720p azért jó volna.

Segítségeteket előre is köszönöm!

üdv,
Peti

You are being revived

(#1027) PETEE78 válasza Humbucker (#1025) üzenetére


PETEE78
senior tag

(#1025) Humbucker: OBS nem jó rá?

You are being revived

(#1028) pmheros válasza Shirchy (#1024) üzenetére


pmheros
senior tag

Szigorúan a szerintem kategóriában válaszolnék:

Microsoft LifeCam Studio FullHD WideScreen
+Szimpatikus hogy forgatható a felfogatásnál a fej
-720p módban működik a kliens programokkal az egyébként 180p -s érzékelős kamera

Logitech WebCam C925e
+Mindössze 78°-os látószög ez valakinek nagy előny, másoknak meg hátrány
-Mivel "e" jelölésű, így Business besorolás, értsd: a Logitech Webcam Software nem támogatja, abban a kamera legtöbb opciója manuálisan nem állítható. A c930e -mmel is ugyanerre a problémára ráfutottam.

Logitech WebCam C920 HD Pro
Ha visszaolvasol erre típusra találsz tőlem hozzászólást.

A munkára kifejezés elég tág fogalom: ha kohó mellett dolgozol egyiket sem ajánlanám. :N

Üdv.: pmheros

nem vagyok tökéletes

(#1029) pmheros válasza PETEE78 (#1026) üzenetére


pmheros
senior tag

A webcamera mellett szól, hogy nem kell plusz memória kártyát venned bele, (ellentéteben a sportkamerával). A rögzített anyag feldolgozását egyébként is számítógépen fogod végezni, így egy másolási műveletet is megspórolsz.

Mindkét kameratípusnál probléma lesz a fókusz a kis távolság miatt, így a gitár nyakán szerintem nem lesz jó helyen.

nem vagyok tökéletes

(#1030) PETEE78 válasza pmheros (#1029) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm a választ.Úgy szeretném majd rögzíteni, hogy a fókusznak ne okozzon problémát,megfelelő távolságra. Most szerváltam be egy 920-at 15e ért :)

You are being revived

(#1031) pmheros válasza PETEE78 (#1030) üzenetére


pmheros
senior tag

Azt ismerem, jó választás, jó áron

nem vagyok tökéletes

(#1032) PETEE78 válasza pmheros (#1031) üzenetére


PETEE78
senior tag

Na Logitech 920+OBS+Guitar Rig5 tökéletes megoldás :)

Dob alappal pedig:
Cubase-ben Addictive Drums az egyik sávban+Guitar Rig5 a másik sávban. És az egészet felvenni OBS-el.

Most mini tripod állványra szereltem. Lehet kipróbálom milyen, ha fejpántra fogatom :D

De tényleg én is csak ajánlani tudom, ha olcsón ki tudjátok fogni, érdemes egy 920-asra beruházni.

You are being revived

(#1033) raidx


raidx
őstag

Ennyiért nem volna rossz: [ebay]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1034) PETEE78 válasza raidx (#1033) üzenetére


PETEE78
senior tag

hopp ezt linkelem ismerősnek :) köszi ;)

You are being revived

(#1035) raidx válasza PETEE78 (#1034) üzenetére


raidx
őstag

Arra azért figyeljen, hogy ne a legolcsóbbat és az eladó minimum 98%-os legyen.
Ja. elég lassan ér ide.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1036) Shirchy válasza pmheros (#1028) üzenetére


Shirchy
tag

Köszönöm a válaszod és a véleményed.

Maradok a C920-nál. Azóta nézegettem videókat,teszteket és az MS kamerájának igen csak gondot okozott sokszor a fókusz eltalálása. (mindegy milyen távol volt az illető)

Munka alatt pár "oktató" videóra gondoltam. Kisebb szereléseknél, programoknál, stb. Szóval nem extrém körülmények között használnám, viszont fontos hogy ha egy nyák panelon mutatok valamit az jól kivehető legyen.

"jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

(#1037) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
segítségeteket kérném..

Logitech c615 webkamera + legfrissebb driver telepítve
ha elindítom saját kamera szoftverét, van hogy rendesen működik, van kép, máskor meg csak fekete képernyő
az utóbbi esetben online weboldalakon se megy a kamera, csak fekete kép
aztán kattintok párat, újraindítom gépet, akkor megint jó, aztán 1xcsak megint bexarik, szal össze vissza

próbáltam már újratelepíteni a kamera drivert, az adobe flash és shockwave progikat, próbáltam másik usb aljzatban, próbáltam chrome böngészővel (am firefoxot használok), de mindig ugyanaz...random működik

sokszor összeomlik az adobe shockwave izé, meg parancsfájl hiba, plugin-container hiba..

64 bites rendszer, a firefox 32 bites (ezt mondjuk nem értem)

skype-al is müxik a kamera

adobe flash védett mód ki van kapcsolva

van még valami beállítás vagy driver frissítés amivel próbálkozhatok?

help pls..kifogytam ötletekből

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#1038) giornalista


giornalista
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Kutyát hozok haza és szeretném szoktatni a lakáshoz, egyedülléthez és szeretném látni, hogyan reagál.

Erre keresek kamerát, ami folyamatosan menne (a gép is vele együtt akár, nem kell drága, wifis megoldás), értékelhető képe és hangja lenne, olcsón, 5 ezer körül.

A C170 megfelel nekem, vagy valami különleges tudásra lenne szüksége a kamerának, hogy tudjam a fentiekre használni? Köszönöm!

(#1039) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Én is tanácsot szeretnék kérni.
Fel szeretném venni a tornatermünk átalakítási munkálatait úgy, hogy a végén TimeLapse videóm legyen.
Ehhez kéne minél olcsóbb megoldás.
;]

Ideális esetben a masina:
- felvenne bizonyos időközönként mondjuk 5mp anyagot, aztán aludna tovább, aztán mondjuk egy óra múlva újra 5mp anyagot, és így tovább,
- sd kártyára dolgozna, mert a helyszínen nincs állandó LAN kapcsolat.
:U

És fogalmam sincs, mivel lehetne ezt megcsinálni.
Tehát nem kell, hogy időjárás-álló legyen.
De ethertnet vagy wifi segítségével viszonylag jól beállítható, konfigurálható helyi menü kellene bele.
:K

Köszönök előre minden tippet, sőt, akár némi kioktatást is, ha valamit rosszul gondolok.
:R

(#1040) mckay válasza mckay (#1039) üzenetére


mckay
aktív tag

No, persze, vágom hogy ilyesmit össze lehet hozni egy webcam-ból és egy málna PC-ből.
De gondolom van már rá kész, kínai produktum.
;]

(#1041) mckay


mckay
aktív tag

No, hát senkinek sincs véleménye?
:U

(#1042) raidx válasza mckay (#1041) üzenetére


raidx
őstag

A jobb fajta fényképezőgépek tudnak hasonlót. X időnként 1 képkocka. Lehet, az olcsóbbak is tudják. Mobiltelefonok is alkalmasak lehetnek ilyenre. Erre a célra a Banana is megfelelne és olcsóbb mint a Málna.

Olvasni való: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1043) Humbucker


Humbucker
senior tag

Üdv!

Tudtok webkamera rögzítő szoftvert ajánlani ami FUll HD-ban tud felvenni?

(#1044) pmheros válasza Humbucker (#1043) üzenetére


pmheros
senior tag

Windows 8.1 és a Win 10 beépített kamera app -ja tud ilyet.
Persze rendes kamera is kell hozzá

Üdv.: pmheros

nem vagyok tökéletes

(#1045) raidx válasza pmheros (#1044) üzenetére


raidx
őstag

A full Hds-kamerákhoz adott szoftver is tudja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1046) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hi!

Az OBS-nél miért nincs kép a kamerámon?
Elindítom a video rögzítő eszközt, ki is írja a nevét, a kamerán be is kapcsol a világító kék led, de a kép totál sötétség. MIért nem indul a kamerán a felvétel?
VLC-én műkszik a kamera, csak ott meg nem tudom mivel tudok felvenni videót. Erről az OBS-ről jót hallottam, de mi lehet a gond?

(#1047) edda80


edda80
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy valamiért nem tudok normálisan streamelni webcammal. az van, hogy napokig jó volt, volt hang, és nem volt lagg. Vettem tegnapelőtt új mikrofont, bedugtam, és hol volt hang és még lagg is volt, jó nagy. :( Aztán már hang sincsen és nagy lagg megmaradt. Viszont! Ha kihúzom a mikrofont akkor nincs lagg, kicsi se. 5letek? :S :W :( :F

(#1048) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!
Nem találtam ennél megfelelőbb topikot, úgyhogy itt kérdezem meg.
Adott egy Logitech C920 USB-s webkamera, ami bent van a melóhelyen.
Meg tudom-e osztani valahogy ezt a kamerát a neten keresztül olyan formában, hogy az otthoni pécémről el tudjam érni, és akár Skypeolásra, vagy flash felületen keresztül, webkamerás chates oldalakon képes legyek használni erről az otthoni gépről, mintha csak a saját gépemre lenne dugva USB-n? Az hogy mennyire fog lagolni/késni az most nem lényeges, de létezik erre valami megoldás?

(#1049) mefistofeles

Üdv az Uraknak!
AZ lenne a kérdésem, hogy egy Logitech c170 webkamera, bontatlan origin csomagolásban 4000 pénzért szerintetek megéri e szerintetek vagy keressek komolyabbat? Semmi extrát nem akarok, de az elvárás, hogy otthoni zárt környezetben élvezhető felismerhető képet adjon a kamerás személyéről.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1050) raidx válasza Fitzgerald (#1048) üzenetére


raidx
őstag

Ezut ugye viccnek szántad?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Webkamera topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.