Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) Laraxior válasza LLKobe (#46200) üzenetére


Laraxior
titán

Gyufásdoboz? ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46202) TaaT válasza LLKobe (#46196) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk azzal tervezek ha kevés lesz a normál vastag tripla radin a 6db 800rpm-es venti akkor inkább lecserélem a radit. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#46203) tom_tol válasza LLKobe (#46188) üzenetére


tom_tol
addikt

Hasonló megfontolásból vettem 3db B12-3-t B12-2 helyett. Sajnos 900-ra szabályozva hangosabbak mint a 2 1300-on. Megfontolandó a választás.

(#46204) LLKobe válasza TaaT (#46202) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem egy 360-as, és egy 120-as radi lesz (mindkettő 45mm vastag) pushban, remélem ez elég lesz. Ha nem lenne, a 120-as helyett be tudok tenni egy 240-est, de nem szeretném egyelőre ha nem muszáj, költséghatékonyság okán. Ezen kívül még lesz 2-3 venti ami friss levegőt tol a házba.

(#46203) tom_tol : Sajnos ilyen ventikre most nem fussa...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#46205) Tikakukac válasza proci985 (#46198) üzenetére


Tikakukac
titán

Én már nagyon lentre adtam a dolgokat, akár 380-ig is simán levihető a felső sor nálam. Az meg hétköznapra bőven elég.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46206) proci985 válasza Tikakukac (#46205) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azota csereltem oket 200asokra. nincs teljes csend, de ez mar nekem megfelelo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46207) Tikakukac válasza proci985 (#46206) üzenetére


Tikakukac
titán

Most én is kivágom a házból a 14-eseket, megy 4 200-as, én részemről a ventizés az egy darabig bevégeztetett :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46208) proci985 válasza Tikakukac (#46207) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt 3x200 + 2x120 + 2x140 (radik miatt, a negy radival igy fert el) + a tap.

mondjuk a halk ugy nez ki, hogy terheles alatt ha nem figyelek a gepre akkor nem feltuno. anno legen voltam azon a ponton, hogy a monitor elektronikaja volt a leghangosabb egy 500Won peakelo rendszerrel, szoval ennyire nem akartam hatarra menni, felesleges.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46209) Tikakukac válasza proci985 (#46208) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekiállok az Aquaeronak és megírom majd a vezérlést mindenhez, alapjáraton nem nagyon akarok ventiket. Mikor nincs kocsi az utcán, hulla csönd, akkor az a cél, hogy vakteszten ne tudjam, hogy megy-e a gép vagy sem akár könnyebb render alatt is. Ha ez teljesül, akkor csend van. Ennyi pénz meg főleg idő után már vannak elvárásaim :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46210) proci985 válasza Tikakukac (#46209) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csend relativ.

Budapesten a XIben nagyon konnyu csendes gepet epiteni, videki csondes kisvarosban nagysagrenddel nehezebb:

full passzivhoz kepest az enyem is hallani, de a sajatomrol onnan tudom biztosan hogy be van kapcsolva / alszik, hogy a monitorok kapnak e jelet.

huzamosabb 900W korul mar van hangja, de ott ugy van beallitva a hutes, hogy 45 fokos vizho korul eleg meredeken raeresztem a feszt a ventikre. pl 3 ora Dirt Rally (cpu intenziv + mindket gpu 100%on teper folyamatosan) utan megjon a hangja. ebben mondjuk lehet a tap is benne van (az ugy 1200rpm korul lehet), de olyan tap ami bir csendben ekkora terhelest ES elfer a radiator mellett nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46211) Tikakukac válasza proci985 (#46210) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért mondtam, ha autó sincs és más sem zajong és úgy sem mondom meg, hogy megy-e a gép render alatt, akkor az kellemesen halk lesz, most hazajöttem vidékre szülőkhöz, pont annyival több állat van, mint amennyivel kevesebb autó :B

Táp meg mindig szopó, szerencsére Intel ezt részben elintézte, doboznak külön tápja van, így tényleg csak SSD, HDD, proci, vidkari négyest kell bírnia. Arra meg a 400W nálam untig elég :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46212) jones965


jones965
Modder

A D5 legújabb reinkarnációja. Alphacool VPP755

(#46213) fuvi válasza jones965 (#46212) üzenetére


fuvi
senior tag

PWM és Vario egyszerre? érdekes

(#46214) ebali válasza jones965 (#46212) üzenetére


ebali
csendes tag

Némi tapasztalást megosztanál róla? (esetleg d5-tel összehasonlítva)
Bár úgy emlékszem, pont az ek d5 tetőmmel nem kompatibilis. :-(

(#46215) F e Z o válasza ebali (#46214) üzenetére


F e Z o
veterán

Igen, mert szivattyút vesz a tetőhöz az ember általában...

H2O über alles!

(#46216) Tikakukac válasza F e Z o (#46215) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha a tető olyan drága akkor igen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46217) F e Z o válasza Tikakukac (#46216) üzenetére


F e Z o
veterán

Ennyi erővel ne vegyen senki se vegyen fc blokkot, mert az úgysem lesz jó a következő generációra...

Univerzális blokknál VGA vrm alá, mennyire javasolt 6W/mk hőátadású tényezőnél magasabbat venni 0,5mm-es thermal pad esetében?

H2O über alles!

(#46218) Tikakukac válasza F e Z o (#46217) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól mondod, minden szart megvettem mindig a vízhez, amit soha és nem is fogok az az FC blokk :B

Egyébként igen, van egy D5 tetőm most fill level sensorral meg a majdnem legdrágábban elérhető boroszilikátos tetővel. Öntökönlövés lenne cserélni. Igaz, csodát kéne művelni, hogy legyen ennél az AC szettnél jobb kombó.

Pad jó kérdés, én úgy vettem vidkarit, hogy legyen rajta ne csak backplate hanem teljes alsó borítűsú lemez is. Arra 2-3 nagyobb borda és kész, mehet az unverzális blokk és mindenki happy :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46219) jones965 válasza F e Z o (#46215) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem meg fordítva: a tervezett szivattyú típushoz kell választani tetőt, vagy mint jelen esetben nálam tartállyal kombináltat.
Méreteit tekintve a szivattyú megegyezik a hagyományos D5-el, ez a VPP755 típus üzemi feszültség értéke alacsonyabb ( max 13V, ellentétben a 24V-al). Fura volt számomra is PWM és vario szabályozási lehetőség, ellenben itt én tudom manuálisan beállítani a max fordulatot. A kinézete miatt esett a választásom elsősorban erre, aztán majd meglátom a gyakorlatban hogyan viselkedik.Utóbbira sajnos még várni kell egy kicsit.

(#46220) F e Z o válasza Tikakukac (#46218) üzenetére


F e Z o
veterán

EK Supremacy VGA blokk menne majd a 980Ti-mre, s a vrm részre egy blokk, visznot ez alá kellene gap pad.

(#46219) jones965 : Írhattam volna úgyis, hogy tető alá vesz házat az ember.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#46221) TaaT válasza F e Z o (#46217) üzenetére


TaaT
veterán

Elégnek kell lennie, a gyári pad biztos hogy rosszabb volt annál.

Give them hell Ukraine!

(#46222) seniman válasza jones965 (#46212) üzenetére


seniman
addikt

Ez az a módosított rotoros,amire csak ez a tető klappol?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46223) ebali válasza F e Z o (#46215) üzenetére


ebali
csendes tag

Elveszett a kérdőjel?
Nem általánosságban írtam, hanem az én tető-tartály kombómról, ami az én rendszerembe van beépítve. Azért érdeklődöm a pumpa iránt, mert alapjáraton a d5 egyes fokozaton a "leghangosabb" a gépemben, és ha ez nem túl nagy anyagi, és minimális munka ráfordításával javítható, tennék vele egy próbát.
Ugye a VPP755 egyik selling pointja, hogy kompatibilis a d5-tel, így rögtön indulásakor egy komoly arzenálból lehetett/lehet hozzá tetőt választani. De ez a jelek szerint nem teljesen igaz, ami viszont általánosságban is hasznos információ.
Korábban, amikor ezt az eispumpet javasoltam valakinek egy meztelen ddc helyett, mert hogy tetővel együtt is olcsóbb, akkor meg pont az volt a mondás, hogy a ddc tető már megvan. Ennek fényében majdnem el is mosolyodtam.

(#46224) Tikakukac válasza F e Z o (#46220) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, hát remek kérdés, dupla blokkozást én kihagytam eddig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46225) Tengo


Tengo
aktív tag

Valaki valahol hallott már arról mikor érkezhet Phobya blokkhoz am4 lefogató? Semmi információt nem tudtam előtúrni az internetről, a Phobya weboldala meg olyan mint egy döglött keszeg.

[ Szerkesztve ]

(#46226) Makesz79


Makesz79
tag

Hello

Nincs valakinek fiok alján egy uni... chipset blokk G1/4 menetel... ?

Ha lehet plexi kellene... :)

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#46227) F e Z o válasza Makesz79 (#46226) üzenetére


F e Z o
veterán

Apróban szereplő Danger Den Maze 4 blokk?

H2O über alles!

(#46228) Makesz79 válasza F e Z o (#46227) üzenetére


Makesz79
tag

G1/2 -es nem 1/4-s

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#46229) F e Z o válasza Makesz79 (#46228) üzenetére


F e Z o
veterán

A csőmérethez adták meg a fél collot szerintem, G1/4 lesz az, de kérdezz rá az eladótól, az a biztos.
Fél collos csatit még nem láttam számítógép vízhűtésben.

H2O über alles!

(#46230) TESCO-Zsömle válasza Makesz79 (#46228) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a csőméret lesz, 12,7mm vagy mennyi. Nem a menet 1/2-es, az el se férne a blokkon, mert annak majd' 2 centis furat kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46231) TTomax


TTomax
nagyúr

Szeretném kiegésziteni a mostani loopom...A pumpát szeretném lecserélni,bár nincs vele gondom de lehet kevés lesz arra amit tervezek. (MagiCool450).Kicsit ódzkodok a PWMtöl,de ezt a pumpát néztem ki [link],jelenleg a rendszerben egy 360as meg egy 240es slim radi van,és csak a cput hüti...(8pack féle binnelt 4930K,4.7GHz 1,3VCore) be fog kerülni egy full cover blokk a 1080ra meg egy 480as radi,radiból nem tudom hogy ez [link] vagy ez [link] legyen... jelenleg 16/11es primochill csövek vannak ek fittinggel,ezen nem is akarok változtatni,a kérdés az lenne hogy tud-e valaki esetleg jobb pumpát,illetve a két radi között van-e eltérés... a radikon most ilyen [link] ventik vannak,és még ezeket is leszabályozom,bár most lehet kipróbálok egy-két vardart is,mert ilyet már nem tudok venni sajnos...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46232) seniman válasza TTomax (#46231) üzenetére


seniman
addikt

D5-nél nagyon nincs jobb,bár a pwm tök felesleges rá.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46233) TTomax válasza seniman (#46232) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ezt én is igy látom,csak variot nem látok EKnál.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46234) seniman válasza TTomax (#46233) üzenetére


seniman
addikt

Nem forgalmazzák már. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46235) tomcat78 válasza TTomax (#46231) üzenetére


tomcat78
őstag

Lehet kapni ilyen ventiket még mindig.Nekem is ezek mennek radikon,sztem a vardar hangjától utána agybajt kapnál...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46236) flexomaci


flexomaci
tag

Sziasztok!

Én is beütöttem a fejem és nekiálltam egy épített víz telepítéséhez. Bár tudom, hogy egyáltalán nincs szükségem rá, viszont úgysem nyugszom amíg nem lesz meg. Hülye emberi logika.
Viszont nem értek hozzá, így némi segítségre, tanácsra lenne igényem. A legfontosabb gondom a vga. Egy ilyen dolgozik most nálam: [link]
Van-e lehetőség valahogy ezt beépítenem a rendszerbe. Lévén ezen eleve van egy blokk. Vagy csere és vennem kell egy ilyet 30-40 rugóért.

Üdv: István

(#46237) seniman válasza flexomaci (#46236) üzenetére


seniman
addikt

Biztos nem küzdenék a megbontásával,de 30-40ezres blokkot sem vennék rá.Inkább váltás valami új szériára és azt blokkozni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46238) fuvi válasza flexomaci (#46236) üzenetére


fuvi
senior tag

ezeket az AIO cuccokat csak nagyon macerásan lehet berakni épített vizes körbe.
de lehet rá kapni EKnál blokkot
ha lecserélnéd, az MSI SEA HAWK EK X-es cuccait tudom ajánlani (nekem bevált)

[ Szerkesztve ]

(#46239) flexomaci válasza fuvi (#46238) üzenetére


flexomaci
tag

Köszönöm az eddigieket. Lecserélni nem nagyon szeretném. A teljesítménye bőven elég nekem. Igaz vannak már újabb sorozatok, de jelenleg számomra nem ér annyit a teljesítményük, amennyit rá kellene fizetnem erre.Az ek blokk már el van mentve nekem is, de ha van valami mód a beépítésre, nem vertem volna magam plussz kiadásokba. Ám, ha nincs más megoldás az marad.
A másik kérdés: Alphacool petg csövekhez milyen folyedékot javasoltok. Eredetileg vöröset szerettem volna, de elég sok negatív véleményt találtam a szines lötyikkel kapcsolatban. De megcáfolhattok, ha ez nem így van. Mi a helyzet a deszt víz+ alkohol keverékkel? Mennyire jó, esetleg rossz?

Üdv: István

(#46240) fuvi válasza flexomaci (#46239) üzenetére


fuvi
senior tag

találtam egy videót, amiben kicserélik a csöveket egy AIO-n
mondjuk elég ropi vastagságú a csövezés, talán a legkisebb csatlakozóhoz jó lesz (8/10mm)

[ Szerkesztve ]

(#46241) ViZion válasza flexomaci (#46239) üzenetére


ViZion
félisten

Van cső, ami megmattulhat az alkoholtól. Nagyon kevés kell bele, 5% körül a tiszta szeszből elég. Alkonek -re keress itt, azt használom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46242) TTomax válasza tomcat78 (#46235) üzenetére


TTomax
nagyúr

Lehet,de én csak it (UK) a gyengébb verziót látom,az enyémek 0.3A-esek 1500RPM mellett.A vardar hangos lenne,ezt jó tudni akkor kimarad!Köszönöm!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46243) tomcat78 válasza TTomax (#46242) üzenetére


tomcat78
őstag

Nekem is a gyengébb verzió van,szabályozva kb semmit nem veszítesz vele.Ha a csend a vizezés egyik célja szerintem tökéletesen megteszi ez is.Nálam gond nélkül és csendben teszik a dolgukat 40%-ra lehúzva.Radik szellőznek(45-ösök),szélzaj kb semmi...De ha kell van bennük tartalék így is.Amúgy a 2 verzió között csak a légszállítás és a statikus nyomás az eltérés,ha minden igaz.Így a gyengébb halkabb is elvileg ugyan azon a feszültségen.Nálam nincs hangjuk az alacsony fesz miatt,nem minden venti szereti amúgy.
De ha esetleg váltáson gondolkozol ventis topikban biztos tudnak segíteni :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46244) TTomax válasza tomcat78 (#46243) üzenetére


TTomax
nagyúr

:R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46245) Atke válasza TTomax (#46244) üzenetére


Atke
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az EK-Supremacy EVO X99 - Nickel blokk felmegy s1151 foglalatra ezzel a hátlappal?

(#46246) F e Z o válasza Atke (#46245) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha ilyen fix a csavarozása a lefogatásnak, mint az oldalon, akkor nem, mert más a furattávolság. Ha van nút benne, akkor nagy valószínűséggel.

H2O über alles!

(#46247) jones965 válasza Atke (#46245) üzenetére


jones965
Modder

Azért X99 a típusjelzés, mert mint előttem is írták, fixálva van benne a rögzítő csavar. De ha jól emlékszem, ez az oldalukon le is van írva.

(#46248) Atke válasza jones965 (#46247) üzenetére


Atke
senior tag

Igen, csak képeke alapján van olyan amin nem furat van hanem "3" ovális...
És ha cserélek egy ilyet a blokkon?

[ Szerkesztve ]

(#46249) jones965 válasza Atke (#46248) üzenetére


jones965
Modder

-vagy a meglévőn kibővíted a furatot. Az még költség hatékonyabb.

(#46250) flexomaci válasza fuvi (#46240) üzenetére


flexomaci
tag

Köszönöm az ötleteket. :R

Üdv: István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.