Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) Cseneles válasza abridabri (#44498) üzenetére


Cseneles
őstag

Nalam a kor: tartaly pumpa 240es radi,phobya szuro, 360-as radi majd, cpu-gpu, tartaly😊 10/13-as csovezes.
Phobya UC2 lt a blokkom amirol irtak paran ,hogy kisse fogja az aramlast. Amivel hofokot nyernel legjobban az ha megpolizod a cput, 5-9c amit kb lehet vele nyerni bar intel fronton nem vagyok annyira otthon....de a tiednek forrasztott a kupakja

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#44502) proci985 válasza DigitXT (#44500) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

D5 vario max fordulaton azert egesz gyorsan kinyomja a bubikat. mondjuk ott hangos is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44503) abridabri


abridabri
veterán

Akkor asszem benevezek egy ilyenre Alphacool D5 HF
Igyis -ugyis kell egy masodik pumpa , ha majd jovore lesz SLI akkor szet fogom bontani 2 korosre a rendszert.
Addig meg berakom ezt a D5 ot a Phobya helyett.

A linkelt Alphacool D5 hoz nem kell venni semmit plusszban ugye ? csak radugom a 2db 1/4 es csatimat es mar mehet is ? Gondolom a 2db zarodugo jar hozza , ha mar valamiert 4 fitting pozi is van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#44504) Plasticbomb válasza Laraxior (#44493) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nagy tartály a házon kívül még jól is nézne ki, egy cső bejön alulról, felmegy x magasságba, ott kiköpi, az kicsit csobog, majd szépen lenyugszik, és meg vissza egy másik csőbe.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44505) DigitXT válasza proci985 (#44502) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, az megoldás lehet, hogy normál használatnál letekeri*,
feltöltésnél légtelenítésnél meg megy csutkán. Azért én már
jártam úgy, hogy a D5 csak "erőlködött". Melléröffentettem a
DDC-t, mindjárt körbeért a víz. Jó is egy tartalék szivattyú.:D

*: persze kérdés, mit nyerne így CPU hőfokban, ha az a célja.

(#44506) CMST2015


CMST2015
tag

[kép] nálam tiszta -72 fagyi folyik az ereiben :D
Az áramlást 40 fokos CPU / GPU hőmérséklet elérése után látom hogy mozogna a tartályba

[ Szerkesztve ]

(#44507) proci985 válasza DigitXT (#44505) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, nem tudom milyen rendszered volt, de nálam a négyradis - háromblokkos - könyökcsatis körbevízre elég porbaszabályozva a D5. mondjuk engem annyira nem érdekel, hogy mennyire csorog, házon belül teljes terheléskor úgyis 20+ fok deltaT van a belépő venti előtt és a kilépő venti után:D.

feltöltéshez viszont maxon ment és ott láttam különbséget a DCP2.2vel szemben. plusz ha fellevegősödik pl szállításnál a DCP2.2 nem tudja ennyire bonyolult rendszerben megmozgatni a vizet 12Vn sem, a D5 meg max fordulaton percek alatt rendbeszedi a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44508) Hobbbyt válasza proci985 (#44507) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem egy nagyon pici rendszerben van a D5 (univerzális gpu blokk, 280 slim radi meg tartály és kész) de maxon az előrekevert folyadékot is habosítja és habosan forgatja a rendszerben. :D De Alig van fél liter folyadék a rendszerben.. ide durva túlkapás, de legalább minimumra letekerve is bőven elég, és tényleg néma.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44509) DigitXT válasza proci985 (#44507) üzenetére


DigitXT
félisten

A DDC emelőmagassága nagyobb. Pont. Nem mondom, hogy kevés a D5. De
pl. bizonyos fordulatszám fölött nem tetszik a hangja: sajnos a tetőn is múlik,
tehát, jelenleg nálam egy letekert D5 + egy letekert DDC dolgozik, sorbakötve.
Légtelenítésnél nem tudtam feltekerni, mert szoftverből van leszabályozva.:DDD
Ellenben a DDC-t hajtó kimemetet pikk-pakk feltekertem az Aquaero-val.:R
(Legközelebb szerelés előtt megküldöm csutkára, akkor talán nem lesz baj...)

(#44510) #90933760


#90933760
törölt tag

A D5 jó dolog, nem felesleges megvenni. Viszont a hőmérséklet kérdést megoldani nem fogja. A 36 fokos víz teljesen jó, sőt. Úgyhogy nem igazán van ott probléma, el kell fogadni, hogy egy 140W-os 6 magos proci az hideg nem lesz sose.

(#44511) Apollo_21 válasza #90933760 (#44510) üzenetére


Apollo_21
addikt

Alaporajelen hajtva tökéletes.
De ő nem úgy nyomja sztem.
Az övé húzva van, talán 4.3ra ilyen 1.3al?
Nem emlékszem pontosan meddig tuningolta,
de 4.5 körül az enyém is ilyen 65-70fok léggel.
Ez ilyen sajnos.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44512) Csokilama válasza Apollo_21 (#44511) üzenetére


Csokilama
tag

(#44513) #90933760 válasza Csokilama (#44512) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezek is pasztásak már?

(#44514) Frenky89 válasza #90933760 (#44513) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem, Indiummal vannak forrasztva.

(#44515) abridabri válasza Apollo_21 (#44511) üzenetére


abridabri
veterán

4,2n hajtom 1,29V on , de 4,5 lett volna a celom, elozo tulaj is annyin hasznalta .

(#44516) Apollo_21 válasza Csokilama (#44512) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én soha többet amíg garos:)
Megy amit megy...most alapon is bőven jó.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44517) Csokilama válasza Frenky89 (#44514) üzenetére


Csokilama
tag

Pontosan.
Viszont igyis le lehet szedni a kupakot(csak nehezebb).
Itt nem hoz olyan drasztikus javulast.
+ le kell szedni az IHS-bol is. :)

(#44518) KAMELOT válasza Csokilama (#44517) üzenetére


KAMELOT
titán

Megéri ezt a szerencsétlen procit így kupaktallítani?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44519) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Lehet megis dobom a MO-RA projektet. Talaltam valami sokkal jobbat... Megakadt a szemem a The Tower 900 -as hazon. Annyibol bonyolultabb, hogy az EK dual top helyett kell a pumpaknak 1-1 single top, meg egy tartaly, es talan ehhez a kuckohoz mard hard tubing dukalna. Bar akkor dubhatnam ki az osszes tobbi cuccomat is, szoval azt a reszt meg atgondolom, mert a rendezettebb megjelenesen kivul nem latom ertelmet. Szoval a hazban mehetne a 2db radi hatulra, kulon korben a cpu es a vga. Persze megint az lenne a gond, hogy az egyik radi a masikbol kapja a meleg levegot, ami nem biztos, hogy hasznos, foleg, hogy mar kulon korben vannak. Velemeny? Vagy csak szerintem lenne gazos? :U

Don't Tread On Me

(#44520) proci985 válasza MPowerPH (#44519) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mire nem elég az egyik oldalon az 560as radi?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44521) JasL válasza MPowerPH (#44519) üzenetére


JasL
senior tag

Ha megfelelően friss levegőt tudsz az első radin bejuttatni, nem hinném, hogy emel akkora hőt a proci az első radin, hogy a VGA-ra már ne maradjon hűtő levegő. Ha mondjuk emel rajta 5 fokot, a VGA-d meg 60 fokos, akkor is még jó 20-30 fokkal a VGA üzemi hője alatt leszel. Konkrétan persze nem lehet biztosra mondani, de ezt tippelem.

(#44522) Weareus válasza Csokilama (#44512) üzenetére


Weareus
addikt

Víz kiver, eszem megáll. Jó az a célszerszám, de lga 2011-es, fél milka+-os proci, ráadásul forrasztott kupakkal...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44523) DigitXT válasza MPowerPH (#44519) üzenetére


DigitXT
félisten

A külső radi mindig hatékonyabb, mint a házban elhelyezett.
Amúgy beteg "kis" házikó, és ahhoz képest elég olcsó. :R
A nagy Mo-Ra 3-on 9x14 hűtőfelületed lenne... de egy körön.

(#44524) proci985 válasza DigitXT (#44523) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

viszont ahogy nézem házon belül a towerbe befér egy 560 + 280 kombó kényelmesen, az hűtőfelületben egyezik a "kis" Mora3 / Phobya Nováéval kb. az jelenleg úgy, hogy multiGPUs rendszert két kártya fölé már nem érdemes építeni mindenre elég. bőven.

nálam is minden egy körön van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44525) LLKobe


LLKobe
veterán

Hmm. Érdekes dologra lettem figyelmes tegnap: most hogy leengedtem, szétszedtem és újracsöveztem / összeraktam a rendszert, jobbak lettek a hőmérsékletek 3-4 fokkal a procin és VGA-n is.
Bár lehet hogy csak a szobahőmérséklet volt alacsonyabb, de a VGA pl. eddig több óra BF1 után felment 56 fokra is, most 4-5 óra BF1 után is 52 fok volt, néha egy pillanatra felugrott 53-ra, de vissza is ment.

De az is lehet hogy most jobb munkát végeztem a légtelenítéssel, most sokkal tovább is tartott mint legutóbb.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44526) Chrys_ válasza proci985 (#44524) üzenetére


Chrys_
addikt

Szép dolog mindent a házba építeni, csak ne kelljen utána mozgatni a cuccot. Én kiszedtem a 3 radiátort a házból és már csak a külső Mo-Ra3 van bekötve.

(#44527) Jim Tonic válasza Chrys_ (#44526) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én azt hittem, pont a külső radiátor rossz, ha mozgatni kell a cuccot. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44528) Csavez™ válasza KAMELOT (#44518) üzenetére


Csavez™
veterán

-6 °C -ért? Az víznél lenne 1-2. :)

(#44529) DigitXT válasza Jim Tonic (#44527) üzenetére


DigitXT
félisten

Súlyeloszlás tekintetében egyáltalán nem.:N Persze, le kell választani: macera.
De ha vannak gyorscsatlakozóid, nem olyan nagy kaland. Ellenben a 10+30 kg
mozgatása elméletileg egyszerűbb, mint egyben a 40 kg-os dobozt emelgetni.
(Említettem korábban, hogy nekem a gépházam, víz nélkül volt 34 kg. Emellett
a Mo-Ra 3 teljesen külön volt szállítható, nem említve a kiszervezett vezérlést.)

(#44530) Csokilama válasza KAMELOT (#44518) üzenetére


Csokilama
tag

Csak ha nagyon elvetemült vagy, ahol az a pár fok is sokat jelent. :N

(#44531) Csavez™ válasza DigitXT (#44529) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem is közel 40kg,kerekeket kellett szerelnem rá, a mozgatás miatt! :)

(#44532) DigitXT válasza Csavez™ (#44531) üzenetére


DigitXT
félisten

Az szobán belül tök jó dolog...:K Nekem is volt a Chieftecen.
Viszont rohadjon meg, de nem akart felgurulni 2 emeletet!:DDD

(#44533) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ezt most találtam a Facen... :Y

(#44534) Grózi válasza DigitXT (#44532) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kivéve ha van szőnyeg is,abban mindig elakad+kis edzés se árt,jobb emelgetni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44535) Jim Tonic válasza DigitXT (#44529) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mondjuk ez teljesen igaz. Anno a Reseratornál nagyon nem szerettem a külső tornyot, nehézkes volt cipekedni.
De most meg költözéskor egy feltöltött rendszert cipeltem, és azon aggódtam, út közben mi fog szétszakadni. Ebből a szempontból a nagy tömeg egyben tényleg nem volt szerencsés.

(#44469) proci985: csavar az nekem is akad, de ha most nem működne a bilincses megoldás, igen nagy bajban lennék. Pumpából most eleve kettőt fogok rendelni. Értem, hogy luxus, de az lesz igazán veszteség, hanem nem tudom leadni a projektjeim, esetleg el kell rohannom léghűtőért, és amit ki kell rámolnom a rendszert. Mert pumpát nem feltétlenül lehet pár óra alatt beszerezni. Még boltból sem.

(#44470) TaaT: Ez így van, de az nekem még nagyobb pénz, ha kések valamivel. :)

(#44471) geotigris9: mindenből maradt az átépítések miatt tartalék, kivéve pont pumpából. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44536) Jim Tonic válasza Kbhont (#44533) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az mi a VGA és a riser között?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44537) Kbhont válasza Jim Tonic (#44536) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szerintem SSD. :U

(#44538) Csokilama válasza Kbhont (#44533) üzenetére


Csokilama
tag

Esetleg teljes buildről nincsenek képek ? :U
Jó gondolat, az SSD nélkül jóval könnyebb megvalósítani.

(#44539) Jim Tonic válasza Kbhont (#44537) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A riser nálam sokat ront az összképen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44540) Kbhont válasza Csokilama (#44538) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ezeket találtam még...

(#44541) MPowerPH válasza proci985 (#44520) üzenetére


MPowerPH
félisten

A mostani systemben 2db 420-as radi van, egy 60-as es egy 86-os. Anno SLI-m es CF-em is volt, igy ez volt az esszeru. Na most ezeket nem szivesen dobnam ki, es nekem idealisabb is lenne, ha fizikailag is kulon koron lenne a cpu es a vga az egyszerubb szerelhetoseg miatt.

Most azt nezem, hogy a haz szellozese hogy van kialakitva. Mert az alkatreszeknek is kellene keves friss levego, mivel az alaplap az nincs es nem is lesz vizezve, es a memoriaknak is kell a rendes szellozes.

JasL: Jelen helyzetben is igy tudtam csak megoldani. Illetve a Monsta van elol, azt szantam a VGA-knak. Onnan megy a cpu -ba a viz, es aztan a felso 60-asba. Szoval a hazba az a levego megy be, ami a VGA-bol ered(ez persze sarkitott), igy a cpu radian is az megy at, tehat nem idealis. Persze a VGA-k meg SLI-ben sem mentek 42 fok fole igy sem....

Az megoldhato lenne, hogy ebben a hazban az elso radi lenne a cpu-e, azt feltolnam teljesen felulre. A meleg ugyis folfele aramlik, igy ha a hatso oldalon a VGA radijat pedig az aljara raknam, csak 280-on fednek egymast, valszeg az is hideg levegot kapna. Sot, meg egy terelolemezt is be lehet biggyeszteni oda...

DigitXT: A MO-RA -val tobb baj is van. Pl. nem talalom a modjat, hogy tudnam megoldani, hogy elegens legyen a kivezetes a hazbol. A masodik, hogy a radi kb. 1.2m -re lenne a geptol, tehat kell plusz 2,4m csovezes. Persze tudom, a legjobb az lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#44542) velizare válasza Jim Tonic (#44527) üzenetére


velizare
nagyúr

mert? felraksz rá egy kuplungot, lecsatolod, és a hónod alá vágod.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44543) Jim Tonic válasza velizare (#44542) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert belsőnél ennyi sem kell. Csak erre gondoltam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44544) JasL


JasL
senior tag

Megjött a cső :) Jó sokáig utazott, Németországból. Mayhems Clear, 5m. Olcsóbb volt, mint varázslótól.

[ Szerkesztve ]

(#44545) Jim Tonic válasza JasL (#44544) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az mit jelent forintban? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44546) JasL válasza Jim Tonic (#44545) üzenetére


JasL
senior tag

£19.73 volt külföldről, postával, kb 7200 Ft. Varázslótól 6520 Ft lett volna. Valójában így most drágábbra jött ki, de eredetileg még folyadékot is akartam meg pár más dolgot is. Úgy megérte volna, eredeti számolással megérte. De nem bánom azt a 700 Ft-ot, magától a Mayhems-től jött :) £11.99 volt a shipping, tehát kb 8000 Ft-os rendelésnél már megéri a gyártótól. Szerintem egész baráti értékhatár!

Január 16-án rendeltem és ma kaptam kézhez. Tehát 14 nap volt. Végig nyomkövetve egy honlapon. Varázslótól 3 hét alatt szerencsével, nyomkövetés nuku.

Szerk: valóban olcsóbb volt, mint a varázslótól! Elfelejtettem varázslós postát számolni, csak a cső árát számoltam, ami Mayhems-nél viszont benne volt az árban. +1390 Ft lett volna, tehát kb 600 Ft-ot spóroltam. És nem 100ezer az értékhatár ingyen házhozszállításhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#44547) JasL


JasL
senior tag

Mayhems weboldal, innen rendeltem.

Durván jó áraik vannak, pl. 360-as radiátor 12ezerért, ez postával mondjuk 16ezer. Varázslónál mennyi is? ;] 28ezer a legolcsóbb, szállítással közel 30e. Majdnem a duplája! És akkor csak egy radiátort vettél.

[ Szerkesztve ]

(#44548) Hobbbyt válasza JasL (#44547) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Van előnye a Brexitnek is.. . ;]

1200 forint egy ezüst spirál.. :O Tényleg jó árai vannak.

D5 pumpa 16e.. még az aprón, használtan is drágább. :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44549) KAMELOT válasza JasL (#44546) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát nemtudom nekem a varázslótól ilyen 3 nap szokott lenni max.
Flash csávó vagy. 700ft :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44550) JasL válasza KAMELOT (#44549) üzenetére


JasL
senior tag

Most miért ne? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.