Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) Jim Tonic válasza jones965 (#44845) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is az SLI hidat szúrtam ki. De a kártya íve se kutya.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44852) blasko92 válasza ViZion (#44847) üzenetére


blasko92
őstag

Nem tenne jót a rendszernek? A beszerzéssel nincs gond, akad belőle bőven.

(#44853) CMST2015 válasza Jim Tonic (#44851) üzenetére


CMST2015
tag

Majd megpihen :D mint ez [kép]

[ Szerkesztve ]

(#44854) ViZion válasza CMST2015 (#44853) üzenetére


ViZion
félisten

Légáramlást igazgatja, nem látom a problémát... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44855) velizare válasza Jim Tonic (#44851) üzenetére


velizare
nagyúr

van ez így, amikor szqrul jön ki a csavarhely a házon. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44856) jones965 válasza #90933760 (#44850) üzenetére


jones965
Modder

Igen világít, de akkor sem értem. Mindegy, nincs jelentősége.

(#44857) #90933760 válasza jones965 (#44856) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elnézve a gyönyörű színekben pompázó memóriákat ( :DDD ) szerintem amiatt rakta bele a Sli hidat is, hogy legyen még valami ami világít. Vagy, hogy a gépházon lévő logóval legyen valami "párhuzam".
Én is levenném a fenébe, a sok színes ledet meg egy mélysötét pirosra állítanám, úgy jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44858) Laraxior válasza jones965 (#44856) üzenetére


Laraxior
titán

De ezek már G.Skill ramok, nem Corsair :D
Sok levegőt mondjuk nem nagyon kap az a VGA, szegény :(

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44859) gyiku válasza jones965 (#44856) üzenetére


gyiku
nagyúr

vilagit a 24 pin, meg a tobbi is :U

hüllő

(#44860) rup1u5 válasza jones965 (#44856) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Színes mint a falusi művház lakodalom idején.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44861) proci985 válasza jones965 (#44845) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kártyákkal egyébként lehet valamit kezdeni, hogy ne lógjanak annyira? ekkora íve hála égnek nincs az enyémeknek, de azért ott a backplate meg valamennyit a csövek is tartanak azért.

mármint persze a felkötöm megoldáson kívü, szóval valami esztétikusabb megoldás is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44862) ViZion válasza proci985 (#44861) üzenetére


ViZion
félisten

Scythe Ninja Wire, ezzel lehet felkötözni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44863) #90933760 válasza ViZion (#44862) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez a japán neve a ceruzának.

(#44864) tomcat78 válasza proci985 (#44861) üzenetére


tomcat78
őstag


Ez megtartja ;]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#44865) Apollo_21 válasza ViZion (#44862) üzenetére


Apollo_21
addikt

Batman csörlős kampója..azt a ..de elegáns:D
Akkor inkább gyorskötöző....nemszebb, de olcsóbb:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44866) gurubefree


gurubefree
senior tag

Sziasztok

Valaki megtenne nekem , hogy atnezi minden rendben van ? A listan szereplo tartozekok melle lesz egy XSPC EX280 radiator .

Elore is koszonom a segitseget . Ha van jobb es olcsobb otlet akkor ne tartsatok magatokban !

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#44867) Frenky89 válasza gurubefree (#44866) üzenetére


Frenky89
őstag

Pumpából lehet már kapni ugyan ezt a típust csak gyárilag harisnyázott kábelekkel. Szerintem megéri, ha nem akarsz vesződni a harisnyázással, mert a piros-fekete-kék-zöld kábelek nem néznek ki valami jól.

(#44868) geotigris9


geotigris9
tag

Még van némi dzsuva a csöveken szóval még a tisztító löttyi keringetem bár nem hiszem, hogy lejön már.
Egy kicsit fűtöttem a vízen, de sokat nem tett hozzá, ha maxon megy a rendszer.

Na csináltam egy két fotót így hűt a rendszer passzívan csak a pumpa keringette a vizet. Ventilátor bár van a házban, de le volt kapcsolva végig a radin meg eleve nincs. Még hozzá kel tegyem a mérés alatt végig a helység hőmérséklete 10.7 és 10.8 fok között változott szóval ezt figyelembe kell venni a képekhez.
Egy órát ment a stabilitás teszt folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44869) Vartanus


Vartanus
őstag

Üdv mindenkinek! :)

KB. 6-6éve voltam itt utoljára, akkor 2010-ben vettem egy CM Cosmos S full alu kuckót, aminek moddingja fősuli,magánélet,munka miatt "kissé :DDD " megcsúszott, a gépház modja lassan végéhez ér miután ez évben volt időm 6 év kihagyás után befejezni.

Vízhűtés lesz a következő etap. Ehhez kérnék némi segítséget.

Rendszer:

360-as Watercool Ultra radi
DDC 10W pumpa
Masterkleer 16/10 UV fehér 3,3m
Tt Aquabay M3 tartály(ez cserélve lesz)
T56 első generációs plexitetős AMD CPU blokk.
2db HF nikkel duplakúpos csati

Első kérdés a folyadékhoz kapcsolódna. Akárhogy számolom anyagilag a benzinkutakon vehető 5L desztvízzel és annak keverésével járok a legjobban. Varázslós boltban nézegettem adalékokat. Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy ilyen adalékot idővel az is lerakódhat a blokkokon, vagy van bármi más kockázata? HA jól értem a keverési arány 1:9-et akkor 1L desztvízhez kell belőle 10ml?

Mivel a Cosmos S-en elöl a modding után 8x5,25"-es hely van és szeretném a vízszintjét szemből nézni ezért nálam be van csípődve a BAY tartályok. Ezek közül melyik ajánlott jobban az, ami only tartály vagy a tartály-punpa kombó megoldás?
Jelenleg 3 versenyzőm van:
Alphacool Eisfach - Single Laing DDC új 22K
használtan 10-12K-s EKWB Blocks EK-DBAY Spin Reservoir (R2.0)
szintén használt 14K-s XSPC X2O 750 Dual Bayres/Pump (Fekete) V4.
Ezek közül melyik a jobb választás szerintetek?(esetleg melyikkel van jó, vagy rossz tapasztalat)Számomra az EKWB szimpatikus a FLOW indikátorral.

CPU blokkon is agyalok. Az új rendszer szíve az AMD Ryzen lesz AM4-el,pechemre az AMD x n.hatvány év után épp most változtatott a hűtő felfogató furatokon,így amit Toddy kollégától vettem blokk nem lesz jó. Én egyelőre maradnék EKWB oldalon és egy Supremacy EVO AMD-t néztem ki, elvileg van már AM4 support.
GPU blokknak az Alphacool NexXxoS GPX - ATI R7 260X M02-t néztem ki, ezzel az a kis gond hogy a supportja Sapphire Radeon R7 260X OC, 2GB GDDR5, 2x DVI, HDMI, DisplayPort, lite retail (11222-00-20G), az én karimnak pedig 11222-06-20G. Jelenthet gondot? Ránézésre annyi a dolog, hogy a blokkot csak a GPU korüli 4, valamint a VRM körüli 2 csavarral tudom majd rögzíteni, egyébként a GPU a ramok, a kondenzátorok stb elhelyezése ugyanaz a két PCB-n, csak a 00-ás verzón van több rögzítő furat.

A különböző elemek elhelyezése miként optimális? Azt olvastam, hogy tartály a pumpa fölött kell hogy legyen. Szeretnék még egy leeresztő csapot is, gondolom ennek a rendszerben a legalacsonyabb helyen kell lennie

Egy kép a cuccokról:

Ez pedig a mod jelenlegi állása:

Szerk.: Szerintetek ez a CM Cosmos S még megállja a helyét a mai felső/felső-közép kategóriás gépházak közt vagy érett a cserére(bár a sok módosítás miatt 2010-óta mostanáig kb fél évet ha használtam :D? Én Úgy gondolom amíg az Intel vagy más nem talál ki radikálisan eltérő MB méretszabványt(mint anno BTX próbálkozás, addig ha kell engem 30évig is kiszolgál ez a kuckó, mert nagyon megszerettem, sokat dolgoztam rajta és alakítgattam VALAMINT igen szép tisztességes H20 cooling építhető bele.

Minden választ és építő jellegű ötletet szívesen fogadok! :R :R

Üdv.:
Vartanus

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#44870) proci985 válasza Vartanus (#44869) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1 deci koncentrátum jellemzően 1L desztvízhez kell. Lerakódni nagyon nem fog.

A háromból nekem a DDC tűnik a szimpatikusnak. Az EK csak tartály pumpa nélkül (meg hangos), a 750ről meg tele a net rossz tapasztalatokkal. Mondjuk kérdés, hogy mennyire rezonál be a DDC és nem lenne-e jobb külön hagyni mondjuk egy pogácsán.

GPUra nem írnak kompatibilitást? Mondjuk az a kártya elég régi és alig fogyaszt, biztos kell rá víz?

Feltöltés egyszerűbb ha a tartály a pumpa előtt van és felette. Leeresztőpult mehet legalulra.

Cosmos S egy full alu ház, ha nem kell több mint 600Wot elvezetni vele akkor bőven jó a célra. Egy mai középkategóriás házzal se jársz jobban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44871) geotigris9 válasza Vartanus (#44869) üzenetére


geotigris9
tag

Szerintem amire gondolsz benzinkúton az ioncserélt víz nem deszt víz.
Patikában van elvileg jó minőségű (bár én most megnéztem 2015.06. hó környékén néztem meg akkor egy liter talán Naturlandos volt került 950,-Ft -a) valamit írtak itt, hogy most sokkal olcsóbb mert.. ) Itt pl. 631,- Ft / L
Alább kérdeztem jó lehet- e az Aldis víz de nem írt senki tapasztalatot. Az valami 400,- Ft környékén van /5 L.
Nem tudom milyen tiszta lehet mert kicsit jelentős az árkülönbség és ez nem véletlen szokott lenni.

Anno először még én is ioncseréltel vizeztem a rendszert a kezdetekkor van már jó pár éve hát hamar megjelennek a papucssálatkák. (Bár itt volt réz és alú összeférhetetlenség is.) Pedig volt benne fagyálló is. Aztán desztillált vizet is próbáltam alkohollal, de a papucssálatkák újra megjelentek szóval ez is kilőve. Utóbb saját előállítású desztillált víz volt a rendszerbe ezüst ion víztisztító tablettával. Ezzel szép tiszta is volt amíg volt adagolva rendszeresen ... miután ez a rendszeresség elmaradt idővel kezdett valami kocsonyás szerű vékony bevonat is kiülni egy két helyen a tartályba. (Így olyan 1.5 évig rendben volt a víz kristály tiszta volt semmi elváltozást nem találtam.) Szóval ha van deszt víz jó minőségű akkor is valami adalék minden képen szükséges. Nekem bevált az ezüst csak ha már nem tud érvényesülni a hatása akkor cumi van.
Ilyen hiper-szuper gyári löttyöket nem használtam szóval nem tudok nyilatkozni mit bírnak hosszú távon. Csak olvastam róluk pl. idővel kicsapódhat színük stb. Szóval ezért sem meg az áruk véget sem próbálgattam be őket.
Ez az EK pl. 13800,- lenne nekem a rendszerbe mert 5 L kell az enyémbe. :N Szerintem nem bírna egy évnél többet, bár ez csak merő feltételezés.
Én az ezüst felé hajlok nekem ez vált be, ha jó a víz teljesen ásványi anyagoktól mentes nem tud semmi kicsapódni sehol az alkatrészeken és ha van ezüst ion is a vízben az meggátolja, hogy bármilyen baktérium megéljen benne.

((OFF)Ha nem sikerül kipucolnom rendesen a rendszert átmosással megy bele egy adag Aldis víz meg ezüst ion aztán kész, most biztos nem szedem szét darabokra.(/OFF))
Itt egy kép csövezésen látszik valami lerakódás:

Amit nem mondtam még, hogy amivel anno lett tisztíva "koktél" annak leszűrt oldatát raktam bele mikor elszántam magam a vízcserére az meg sokáig volt a rendszerbe, mert közbe jött valami, de ara most nem térek ki szóval lehet a régi löttyből ült még ki valami a csövezésre mert annyira nem vizsgálgattam vízcsere előtt azon a részen. :W :W

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44872) core i7 válasza #90933760 (#44832) üzenetére


core i7
addikt

köszi a választ :R

(#44873) proci985 válasza geotigris9 (#44871) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ld ez a kép, ahogy számolom itt épp 18 hónapos volt az előrekevert lötty a rendszerben és kétszer leeresztettem közben (tehát áttöltöttem tiszta, de nem steril edénybe).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44874) jones965 válasza gurubefree (#44866) üzenetére


jones965
Modder

Beépített elemenként 2 db csatlakozó lesz. Látom 6 db 90°-os csatlakozót rendeltél, viszont HDC fitting-ből csak 5 db-ot, az kevés lesz. Kell még +1db.

proci985: számtalan lehetősége lett volna a srácnak. Ott van pl a radiátor takaró lemez, annak a belső élére is rakhatott volna egy tartó elemet, vagy amit látvány elemként felrakott a bal felső sarokba, arra is lett volna lehetőség. Én a helyében a ház felső részéhez készítettem volna egy a vga alá csúsztatható L tartó konzolt színében és formájában a modhoz illeszkedőt.

[ Szerkesztve ]

(#44875) Weareus válasza geotigris9 (#44871) üzenetére


Weareus
addikt

A desztillált víz vs ioncserélt víz témához: link.
Röviden: a patikai "aqua purificata" már-már "túl tiszta", ettől függetlenül nem desztillálással készül, hanem ioncseréléssel, vagyis nem az a döntő kérdés hogy ioncserélt v. desztillált víz van-e valakinek a rendszerében, hanem az, hogy az milyen tisztaságú (hol vette, márka, gyártó, stb)?
Az árról: 1 gramm 0,43 forintba kerül, tehát két liter 860 ft patikában: Budapesten, Karakószörcsökön, Alsóretekfalván, mindenhol kis hazánkban. Ha nem ennyiért kapod a gyógyszertárban, nyugodtan reklamáld meg! Ha valaki - ez ugyan nem szabályos - vényre fel tud iratni pl. 2 litert, akkor az ár (430 Ft), tehát a teljes ár fele!

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44876) snowball válasza Weareus (#44875) üzenetére


snowball
tag

Az ár elképzeléseddel vitába szállnék kicsit, mert itt pesten (X. Keület) a 2 literes "aqua purificata" 1200 valahány forint a gyogyszerárakban. (Ha nem szabályos, akkor hogy tud szabályos blokkot adni róla? Mert azon fel van tüntetve, hogy pontosan mit a dott es mennyiert)

(#44877) Weareus válasza snowball (#44876) üzenetére


Weareus
addikt

A vizet annyiért adhatja, amennyit én leírtam. Slussz. Arról még lehet szó, hogy kiszerelési díjat számol rá külön, azt hozzáüti az árhoz és akkor kijöhet végösszegben több. Kérdés, hogy mi a frászt szerel ki rajta, ha eleve ő is 2 literes pet-palackban kapja és bontás nélkül továbbértékesíti??? Lehet még itt a csomagolást felszámolni, meg magi díjat hozzáütni, de ez sem fair. Ha az Országos Egészségbiztosítási Pénztár támogat egy alapanyagot, gyógyszert, stb. akkor annak az ára országosan, minden patikában annyi, amennyit ő meghatároz és ez törvény, paragrafus, cikkely, stb. által szabályozott. Ettől eltérni nem lehet, ha mégis eltér az törvényszegés. Márpedig az aqua purificata támogatott, és így a "teljes ára" is meghatározott, kötött.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44878) snowball válasza Weareus (#44877) üzenetére


snowball
tag

Ezesetben legkozelebb rakerdezek a gyogyszertárban. :)

(#44879) ViZion


ViZion
félisten

Továbbra sem hiszem el, h jobb lenne, mint a teszkóboltos... nekem a víz miatt lerakódás még nem volt. G12 és alu miatt már igen...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44880) Weareus válasza ViZion (#44879) üzenetére


Weareus
addikt

A legfőbb lényeg az, hogy tiszta víz legyen. Most ha ioncserélt és benzinkutas vagy tuskó-s, az lehet, tartalmaz Na-ionokat, ami nem biztos, hogy különbséget fog jelenteni a felhasználás során egy wc-pc ( :) ) tulajnak. Ha nem aluzol a rendszerbe, akkor az a valamennyi Na-ion (kiválni tutira nem fog a nátrium-ion) tökre jól ellesz magának a vízben. Persze az általa okozott galvánelem-hatás másik kérdés, de lehet ez sem okoz problémát, ha minőségiek a blokkok, radik és kb. minden réz.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44881) Tikakukac


Tikakukac
titán

Víz: desztvíz nanoxia koncentrátummal évek óta tökéletes. Van a rendszerben minden, kegyetlenül olajos az UAZ radi még mindig. Nincs kicsapás-feloldás-éhező gyermekek és egyéb rémség sem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44882) Weareus válasza Weareus (#44880) üzenetére


Weareus
addikt

"Persze az általa okozott galvánelem-hatás"...
Helyesebben ez nem galvánelem-hatás, hanem még csak vezetőképesség-növekedés.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44883) Tikakukac válasza Tikakukac (#44881) üzenetére


Tikakukac
titán

Sicc! Phobya lesz az*

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44884) Vartanus válasza proci985 (#44870) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszönöm a választ!:)

Az Acool DDC-s tartály esetén gumi pogácsákba van ágyazva a 4db M3-as felfogatópont, így elvileg annyira nem rezonál, máskülönben a ház jelentős merevítést kapott(alsó képen) ott, ahol a tartály lesz. A nagy gond, hogy ezt a tartályt csak integrált pumpa felfogatással kínálják, így a külön DDC pogácsán+tartály nem megvalósítható.
Az EK tartálynál a flow indikátor miatt zajos?(Néztem ytube videókat azokon annyira nem hallottam hangosnak), itt megoldható a külön DDC és itt is megvannak a gumipogácsák a rögzítés helyén.

A GPU-ra csak azért gondoltam a vizet, mert ha már megépítem a nagy 60+os 360-as radival, csak a 95W TDP-s Ryzennek kissé overkill lenne szerintem, máskülönben meg így a GPU hője is 100% távozna a gépházból(amilyen nyarak vannak mostanság, hogy a gép szobája van néha 40 fok is), ami nem elhanyagolható.

600W hőt nagyjából milyen rendszerrel lehet elfűteni?(X99,i7 Ext., 2-3 GTX 1080?).
Ha efölötti teljesítmény kell hűtésben jobb az acél ház(pl Cosmos II, h már a Cosmos S-el megvett magának a CM márka funnak :DDD), vagy jó az alu is csak mondjuk egy extrém mértű Lian Li, XSPC torony? Laikusként anno arra gondoltam az alu(ötvözet) hőtulajdonságai miatt a ház hőjét jobban kiadja.

Egyébként van valami ajánlott ház vízhűtéshez Midi, Full tower mértben? A Define S-t láttam sokan szeretik(de ettől szerintem jobb a Cosmos S-em) illetve full tower esetén a nagy hely és modularitás miatt az Obsidian és Cosmos II népszerű
Meg nagyon beleszerelmesedtem az aluba,masszív,könnyű és nem rozsdásodikoxidálódik, ha már úgy is víz lesz a gépben jobb :DDD :DD

geotigris9:
neked is köszi!:)

Háát nem nyugtattál meg. ;] Azt hittem veszek a benzinkúton jó minőségű desztvizet(megnéztem nem ioncserélt, hanem desztvíz) a bevezetőben írt arány szerint gyógyszertári alkohol és csókolom, vagy Az EKWB oldalán a konfigurátor ~700ml-t írt a tervezett rendszernek, így gondoltam 1-2L desztvíz+EK koolant vörös színezék(antibakteriális,antikorrosiv) 2,5K és lesz szép színes algamentes vizem, amit max évi egyszer leengedek és tisztítom a rendszert.
DE akkor nem ilyen egyszerű :(

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#44885) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Üdv!

Két dologban kérnék tanácsot tőletek:

1. Szeretnék bevizezni egy Zotac 1080-ast, de sajnos nem gyártanak hozzá vizesblokkot. Néztem az EK honlapján is, de náluk sincs, és nem is terveznek rá készíteni, ha jól értelmeztem amit írtak a honlapjukon.
Tud esetleg valaki olyan vizesblokkot, ami passzol rá? Esetleg ha kell egy kicsit igazítani (marni-faragni :D ) azt még meg tudom oldani. Találtam egy képet a nyákról, mellékelem, hátha segít...

2. Fejembe vettem, hogy nikkelezett fémcsövekből építem a vízhűtést, van ebben valakinek tapasztalata? Nem sok leírást találtam a neten ezzel kapcsolatban. (talán rossz kulcsszavakkal keresgéltem)
Milyen szerszámok kellenek hozzá, mire kell odafigyelni, stb... minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok. :)
Ez lesz a 3. vízhűtéses gépem, amit építek, szóval van már némi tapasztalatom, de eddig csak műanyag csöveket használtam.

Ha nem sikerül bevizezni a Zotac-ot, akkor második lehetőségként arra gondoltam hogy veszek egy EVGA-t, amin van gyárilag szerelt vizesblokk. Ezzel kapcsolatban van tapasztalat? Milyen minőségű az a blokk, megéri a felárat? Vagy vegyek inkább egy mezei kártyát, és külön szerezzem be hozzá a blokkot?

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#44886) geotigris9 válasza Vartanus (#44884) üzenetére


geotigris9
tag

Itt láthatod pl. hogyan van alkalmazva a rendszerbe ezüst a papucssálatkák ellen.
De csak beütöd a keresőbe .. [link]
Már korábban linkeltem ez is jó csak adagolni kell: [link] (Árulják darabra is szóval nem feltétlenül kell betárazni egy egész dobozzal, leírása alább a linken.)

(#44885) AzŐsgén2 Gyári vizezett kártyánál biztos jobban jössz ki anyagilag, ha külön veszel blokkot + kártyát.
Ha meg, megtudod oldani valami kombi blokkal a hűtést a meglévő kártyádnál azért szerintem az nem feltétlen lesz olyan jó hűtésű mint egy gyári fúl blokk x kártyára.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44887) geotigris9 válasza AzŐsgén2 (#44885) üzenetére


geotigris9
tag

Nekem a szilikon csövezés jött be nagyon. Ha meg általad említett merevvel csinálod később nem igen lehet már használni máshol. De nem akarlak lebeszélni a merev rendszerek azért mégis kuriózum számban vannak nem véletlenül. Ezért sem találtál róla sok infót.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44888) AzŐsgén2 válasza geotigris9 (#44887) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Nem gond, ha nem tudom máshol használni, 2-3 évre építek gépet, aztán majd kipróbálok valami újat, biztos jön addigra valami. :)

Igazából csak ki akarom próbálni, piszkálja a csőrömet, nekem nagyon tetszik, jól passzolna az alu házamhoz. Meg hát ez a hobbim, nem baj ha nehéz összerakni, sőt... szeretem az ilyen kihívásokat. ;)

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#44889) jones965 válasza AzŐsgén2 (#44885) üzenetére


jones965
Modder

Vegyél GTX 1080 FE kártyát, vagy az asus-tól strix-et, azokhoz lehet kapni az EK-nál fullcover blokkokat, és olcsóbban is kijössz. A merev csövezés nem ördöngösség, lehet kapni krómozott rézcsöveket, amiket vagy hajlítasz célszerszámmal, vagy pedig szerzel be kellő számú és formájú fittinget és akkor csak méretre kell darabolni a csövet. Ennek hátránya, hogy lényegesen megnövekedik a költség.

(#44890) geotigris9 válasza AzŐsgén2 (#44888) üzenetére


geotigris9
tag

Jó is ha valami egyedit készít az ember (benne van a keze munkája az alkotásba nyakig) másképp is néz rá mint, ha csak valamit simán megvesz és mondjuk "csak" összeszerel. Sok sikert így elöljáróban a projekthez. ;)
(Már régen modingoltam a rendszert, nekem ami szempont volt első helyen, hogy csöndes legyen nagyon. Ami most sajnos nincs meg, mert kénytelen vagyok most a tartalék pumpát használni az meg mint egy rossz venti úgy zug. Alap esetben nálam a leghangosabb a HDD hangja. Pedig az is egy csöndes Samsung darabrab. :) )

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44891) AzŐsgén2 válasza jones965 (#44889) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Ezeket az FE-et mennyire lehet tuningolni? Azért néztem ki a Zotac-ot, mert ennek a legmagasabb az órajele azok közül, amiket most lehet kapni. (legalábbis úgy tudom).
Később, 1,5-2 év múlva már lehet hogy meg kell cibálnom a bajszát, mielőtt cserére szorul, de próbálom kihúzni amíg lehet.
Ahogy számolgattam, nem feltétlenül jönnék ki olcsóbban, egy minőségi blokk azért nem olcsó... azért gondolkodom az EVGA-n, igaz, alacsonyabb az órajele, de néha kompromisszumot kell kötni, sajnos nekem sem a kertben terem a lóvé. :D
Csak nem tudom, hogy egy ilyen gyárilag összeszerelt cucc mennyire jó, vannak fenntartásaim, tudjuk hogy ezeknél a cégeknél a költséghatékonyság az elsődleges szempont, lehet hogy kicsit alulméretezik, spórolnak az anyagból, mittudomén... ezért kérdezősködöm, hátha vett már valaki ilyet.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#44892) AzŐsgén2 válasza geotigris9 (#44890) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Ez így van! :) Szeret bütykölni.
Most nálam is a csöndesség az elsődleges szempont, most egy Zotac 1070-es van a gépben, de ha nekiülök játszani, olyan hangja van a légkavarónak, mint egy felszálló C-130-asnak. Pedig jól szellőző házam van, de így is 70 fok körül van.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#44893) Csokilama válasza AzŐsgén2 (#44891) üzenetére


Csokilama
tag

Inkább design kérdése. Azt válaszd amelyik jobban tetszik, vagy amivel olcsóbban össze tudod hozni.
Nagy eltérések nincsenek:
-HYDRO COPPER Waterblock for GTX 1080 (ez csak sima FE-re blokk, azért nem magasabb)
-EK-FC1080 GTX FTW - Nickel

FE is megfelelő, főleg Power Limit Moddal. Leginkább az fogja le őket, utána a magon múlik. (megfelelően hűtött VRM-ek mellett, ami vízzel adott)

+1 nikkelezett/krómozott merev csövezésre. Hajrá! ;)

[ Szerkesztve ]

(#44894) jones965 válasza AzŐsgén2 (#44891) üzenetére


jones965
Modder

A tuning minden hardver tekintetében lutri, legyen az cpu vagy gpu. Általánosságban elmondható az 1080 kártyákról, hogy a 2050-2150 Mhz közötti értékeket azért tudják. A gyárilag összeszerelt fullcoveres kártyákkal sincs semmi gond, azok előnye hogy ebben a formában garanciálisak, míg sok gyártónál megszűnik a garancia, ha az erre szolgáló matricát eltávolítja az ember. Márpedig a blokk felszereléséhez ez elkerülhetetlen.

(#44895) gyiku válasza jones965 (#44889) üzenetére


gyiku
nagyúr

milyen a csohajlito szerszam? vagy csinalsz sablont fabol, es ott hajtogatod? ez a nikkelezett cso erdekes lehet, marha jol nezne ki.

hüllő

(#44896) Weareus válasza gyiku (#44895) üzenetére


Weareus
addikt

Ezek közül valamelyik. ;]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44897) gyiku válasza Weareus (#44896) üzenetére


gyiku
nagyúr

jah, a kicsi piros 7k, de csak 6mm-t tud. a tobbi 50-60k-nal kezdodik, hello.

hüllő

(#44898) Weareus válasza gyiku (#44897) üzenetére


Weareus
addikt

Na persze, de ez célszerszám. Egyrészt egyszer kő megvenni, másrészt nyilván annak nem éri meg, aki otthon lehajtja magának a pc-s csöveit és annyi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44899) AzŐsgén2 válasza Csokilama (#44893) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Ez a folyékony fémes megoldás durva. :DDD

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#44900) AzŐsgén2 válasza gyiku (#44895) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Találtam már egy csőhajlító szerszámot nem túl drágán, csak a linkjét nem találom most... :W

Igazából az egyik dolog, amit nem tudok, hogy a fittingek hogy rögzítik a csövet a blokkhoz? Ami képeket eddig néztem, azokon a csöveknek nem volt "válla", szóval gondolom nem úgy rögzít, mint egy hollander anya. (asszem így hívják). Vagy ki kell tágítani, "vállasítani"? Na ezt jól megfogalmaztam, de remélem érthető.

Jones935 Tényleg, a garancia mint szempont ki is ment a fejemből, köszi hogy felhívtad a figyelmemet rá. Leragadtam a blokknál. :)

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.