Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) proci985 válasza LLKobe (#44096) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Nekem lassan masfel eve vannak atlatszo primo csovek a rendszerben, nem opalosodtak (EK kek coolant).

Masterkleer ami megmaradt a polcon alva is viszont opalosodott.

Draga a primochill cso, de szvsz ha a kinezet miatt is veszi az ember, akkor megeri a felarat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44102) KAMELOT válasza Chrys_ (#44100) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó drágán vetted! :) Komplett szett 56eu

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44103) Frenky89 válasza proci985 (#44101) üzenetére


Frenky89
őstag

Nálad még olyan apró felhősödés sincs, mint nálam (2. pont)? Lehet a piros folyadék picit más, mint a kék?

[ Szerkesztve ]

(#44104) Laraxior válasza KAMELOT (#44102) üzenetére


Laraxior
titán

Az megvan, hogy ez csak modularis tapokhoz van?
Az en esetemben semmit sem ernek...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44105) olle válasza Laraxior (#44104) üzenetére


olle
senior tag

[link]

Hmmm. És ez? :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#44106) KAMELOT válasza Laraxior (#44104) üzenetére


KAMELOT
titán

Példát írtam. Ott a kolléga linkelt hosszabbítókat is! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44107) Chrys_ válasza KAMELOT (#44102) üzenetére


Chrys_
addikt

De nekem nincs szükségem ezen kívül több kábelre. Így nem drága.

(#44108) Grózi


Grózi
Topikgazda

Srácok lassan lapozzunk a kábeltoldókról egy kicsit,mert nem akarok lapokat off-ba tenni!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44109) KAMELOT válasza Grózi (#44108) üzenetére


KAMELOT
titán

Értettük Főnök Úr!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44110) mpierre


mpierre
veterán

Na végre elkészült az elválasztó. Bár mókás lesz az építés...

Még nem fixáltam, mert azért lesz itt bűvészkedés. Ezért is maradt még a fólia.

1. bios reset kapcsoló beépítése,
2. táp beépítése, kábelestül
3. elválasztó beépítése,
4. hdd tartó beépítése,
5. pumpa beépítése.

Tápcserénél copni fogok. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44111) jones965 válasza mpierre (#44110) üzenetére


jones965
Modder

Ilyen esetekben a tápnak külön külső lemez felfogatást készítek, már ha alapból nem olyan a ház. Ez esetben könnyű a tápcsere.

(#44112) mpierre válasza jones965 (#44111) üzenetére


mpierre
veterán

Erre már én is gondoltam, mindössze annyi a gondom, hogy a 0,akárhány milliméteres lemezből készült házba hogyan varázsolok mondjuk M4-es csavarnak menetet? Mert persze a corsair 750d-nek nem kivehető hátulról a tápja, mert minek is, hisz nincs benne gyárilag táptakaró, vagy mi.
Hegeszteni nincs mivel, meg nem is lesz szép az eredmény, hogy egy anyát felrakjak a ház belső oldalára. Arról nem is beszélve, hogy nincs műhelyem, ahol legyártanám a rögzítőlapot. Az elválasztó is 2 hónapig gyártódott. :(((

De minden ötlet érdekel...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44113) proci985 válasza Frenky89 (#44103) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha volt is nem volt feltűnő amikor legutóbb szétszedtem a rendszert.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44114) gerleimarci válasza mpierre (#44112) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

(#44115) ViZion válasza gerleimarci (#44114) üzenetére


ViZion
félisten

FOLYATÓFÚRÁS

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44116) LaptopSystem

sziasztok

lenne egy ilyen gépház vízhűtéssel [link] viszont ami a problémám lenne,hogy hogyan tudom összehozni a procival a vízhűtő fejet amikor csak 775 és 1366 Stoket alaplaphoz vannak hozzá alkatrészek nekem meg 1151-es a lap amihez kellene

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44117) Csokilama válasza LaptopSystem (#44116) üzenetére


Csokilama
tag

Maga a ház nagyon masszív. Kinézetre is megfelelő.
A vizes része viszont nagyon nincs a toppon. (ezért is mondtam nemet amikor elsőnek felkínálták nekem őket :N )
Alu radi, alu-réz blokk, 300 l/h pumpa, gagyi venti.

Én cserélném a blokkot és pumpát (pl phobya uc-2 lt, DDC), főleg ha vmi combosabb i5-i7 hűtődik vele
A megfelelő folyadékra figyelj, különben az alu és a réz összekap. Bár a Zalman anti corroval is voltak gondok

Egyébként 115x lefogató alapján 1-2k körül csináltathatsz hozzá vasat.

(#44119) Jim Tonic válasza LaptopSystem (#44116) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Majdnem 10 éves koncepció, mások voltak akkor az elvárások. Teljesen igaza van Csokilama-nak, cseréld le a blokkot és a radiátort. Pumpával én azért tennék egy próbát, ha nem extrém a rendszer, akkor szerintem elég lehet az.
szerk.: igen a radiátor elég speciális, de talán lehet oda találni valamit, pl. esetleg valamilyen járműből vagy gépből.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44120) KAMELOT válasza LaptopSystem (#44116) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez totál nem éri meg. Sőt a méreteiből adódóan én nem nagyon nevezném Big Tower-nek. :)
Én is azon a véleményen vagyok mint az előttem szólók. Hűtés szempontjából is nem valami nagy szám.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44121) LaptopSystem

tudnátok ajánlani egy jó vízhűtést nekem?

ebbe a házba kellene CORSAIR Graphite Series 780T fehér

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44122) jones965 válasza LaptopSystem (#44121) üzenetére


jones965
Modder

Ha compact szettet szeretnél (gyárilag egybeépített), akkor nem jó helyen jársz. Ha viszont egyedi épített vizet, akkor kellene hogy valójában mit szeretnél hűteni, ami jelen esetben a compact megoldásnál sem mellékes.

(#44123) LaptopSystem válasza jones965 (#44122) üzenetére

ebbe a házba szeretnék egy jól működő halk rendszert,procit szeretném lehűteni

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44124) jones965 válasza LaptopSystem (#44123) üzenetére


jones965
Modder

Ezek szerint egyedi megoldás érdekel. Akkor javaslom webshopok tanulmányozását, ahol igényednek és pénztárcádnak megfelelő hardvereket tudsz összeállítani.

(#44125) Grózi válasza LaptopSystem (#44123) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak procira szóba jöhet kompakt is-ennek itt a topicja:[link]
Ha egyedi,magad által épített vízhűtést szeretnél,akkor jó helyen jársz.Szóval melyik is?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44126) LaptopSystem

ti mit ajánlanátok?illetve honnét szedem hozzá össze a megfelelő dolgokat?

Ha csak a procit szeretném hűteni akkor ti mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44127) Grózi válasza LaptopSystem (#44126) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó lenne tudni milyen procira,mi a cél(oc stb.),mennyi az árkeret,milyen házba...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44128) LaptopSystem válasza Grózi (#44127) üzenetére

Házat ezt néztem CORSAIR Graphite Series 780T fehér
Proci I7 7700K
és igen tuning céllal szeretném a komolyabb hűtést
keret 60.000 forint környéke

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44129) Laraxior válasza LaptopSystem (#44128) üzenetére


Laraxior
titán

Az megvan, hogyha komolyabb szándékod van a CPUval akkor le kell szedni a kupakját? Aztán utána érdemes rá vizet tenni, addig semmi haszna sincsen. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44130) Grózi válasza LaptopSystem (#44128) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy Laraxior is írta,ha komoly oc a cél és nem egy igen ritkajó darabot fogtál ki akkor első a delid.Ha ezt nem akarod meglépni,akkor is minimum alul kell feszelni és nyerhetsz 2-500 mhz-t.Útobbi esetben viszont egy kompakt is képes ellátni a lehűtését tört áron.
Viszont ha a maximumot akarod kihozni a hűtésből akkor épített víz+delid.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44131) jones965 válasza LaptopSystem (#44128) üzenetére


jones965
Modder

Kezdésnek a 2 közül választanék a helyedben, ezekben minden benne van, amire szükséged van.

(#44132) LaptopSystem

köszönöm

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44133) JasL válasza LaptopSystem (#44128) üzenetére


JasL
senior tag

(#44134) KAMELOT válasza LaptopSystem (#44128) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem nézzél körbe aprón hátha találsz használtan cuccokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44135) JasL


JasL
senior tag

30m átlátszó 13/10-es cső vajon mennyi helyet foglal? :U Lehet berendelek belőle, nem kell valakinek? 20 méterből eladó :D Mayhems Ultra Clear. Vagy vennék 10m-t ha van valakinek.

Szerk: inkább rendeltem 5 métert, az a biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#44136) JasL


JasL
senior tag

Úgy néz ki a Mayhems csövek jobbak a Primochill-nél. [link]

[ Szerkesztve ]

(#44137) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

v0.7 -es állapotba került életem első vize. Csöpögés és zökkenő mentesen. (még előmosást is csináltam)
Alapvetően már szépen működik, csak pár led hiányzik a tartályból, a venti vezérlés nem az igazi de holnap át forrasztom úgy, hogy a feszültséget is a VGA-ról kapja, úgy le fogja kapcsolni végre magát. A VRM hűtéssel durván alul kalkuláltam, FurMarkkal határ a csillagos ég, játék közben ~80 fok. Van még 8db ezüst tüsim, azt is rádobom. Nem tudom, hogy milyen anyagból van amúgy az a lemez, de iszonyatosan gyorsan vezeti a hőt. (réz?) egy 12 centis ventit is rá fogok kókányolni, hogy direkten fújja.. ezt is a VGA-val akarom kapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44138) Jim Tonic válasza Hobbbyt (#44137) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

holnap át forrasztom úgy, hogy a feszültséget is a VGA-ról kapja, úgy le fogja kapcsolni végre magát.

Mármint mi kapja onnan? Szerintem ezt kerüld, bármi is az, pumpa vagy venti.
Egy VRM-nek a 80°C tökéletes, 100-110-ig nem kell aggódni miatta.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44139) Apollo_21 válasza Hobbbyt (#44137) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kicsit..lehet torz a kép..vagy csak a vizet nézted csöpögés okán...de ugye abba a 8as csatiba nem 6os pin-van? Mert valamiért nekem úgyjön le:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44140) TaaT válasza Hobbbyt (#44137) üzenetére


TaaT
veterán

"egy 12 centis ventit is rá fogok kókányolni, hogy direkten fújja.. ezt is a VGA-val akarom kapcsoltatni."

Nem kell oda 12centis venti, egy 8-9 centis is is bőven elég lesz akár leszabályozva is.

Give them hell Ukraine!

(#44141) rup1u5 válasza Apollo_21 (#44139) üzenetére


rup1u5
nagyúr

És tényleg! :Y

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44142) #90933760 válasza Apollo_21 (#44139) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha nincs a tápján a mellette cafogó plusz sor, akkor nem tud mit beledugni, jó az úgy. [link]

Arra kell figyelni a CPU és VGA tápcsati ne legyen felcserélve, nem is lehet, de még véletlenül se beleerőszakolni, mert ellentétes a polaritásuk.

[ Szerkesztve ]

(#44143) Apollo_21 válasza #90933760 (#44142) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az oké....de úgy tudtam hogy 6al nemindul..bár a kiosztást nemtudom...lehet nem ad ott + kraftot ami miatt kötelező lenne a 8as csati.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44144) #90933760 válasza Apollo_21 (#44143) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a plusz kettő csak sima GND, mennie kell nélküle. A szabvány terhelések betartása miatt pakolják rá, nem engednek valami sokat a ezeknek a pineknek, azért kell rá egyre több.

(#44145) Hobbbyt válasza Apollo_21 (#44139) üzenetére


Hobbbyt
őstag

De, jól látod. Az egy 6 pines tápkábel a 8 pines helyett.. és tökéletesen működik! :D
Alaposan utána néztem, a VGA-n az összes bejövő +/- egybe van forrasztva így neki teljesen mindegy. A tápom meg bőven bírja.
Este kicsit megráncigáltam a bajszát, a GPU-Z szerint FurMarkkal alatt elértem a 250 wattos fogyasztást átlagban. 50fokos GPU-val és 42 fokos bejövő vízzel (érdekes, hogy a kimenő csak alig 3 fokkal volt hidegebb)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44146) Apollo_21 válasza #90933760 (#44144) üzenetére


Apollo_21
addikt

Értem:)
Köszönöm, legalább mostmár nemadom tovább a badarságot.

Egy kis ON, bár nemtudom a sima vízeknél mennyire javallott feltenni a kérdést AIO létére...
EK Predator 360 mennyire számít "víznek" mit lehet várni tőle?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44147) #90933760 válasza Apollo_21 (#44146) üzenetére


#90933760
törölt tag

Teljes mértékben víz, ugyanolyan blokk, ugyanolyan radiátor, ugyanolyan szivattyú.

Kompakt vízhűtést az különíti el, hogy sokkal gyengébb eresztés a szivattyú, valamivel gyengébb eresztés a blokk is, és valamivel gyengébb eresztés a radiátor is, amiken alu van pedig pláne.

(#44148) Apollo_21 válasza #90933760 (#44147) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemérzem túl szerencsés beválasztásnak rá az MX blokkot, bár nekem csak beépítés/teszt erejéig volt egy olyan blokkom, nem kelt valami hűde minőségi érzést az emberben.
Tudásra biztos megfelel, itt egyedül tényleg a plexi tartóssága lehet a gát.
Most is csak azért nézegetem mert az eddigiektől eltérve nem is mértem és nemis csináltam sablont a kinézett léghűtőről hogy kellőképp elférnek majd a memóriák vagy sem, épp ezért miután meglett, fogom is a fejem hogy rossz hútás volt.
X99 sli plus lapom van fury ramokkal még csak 2 szélső slotba de a Macho x2 miatt alig tudtam összehozni hogy egyáltalán aláférjen.

Építeni most nemszeretnék mert az nagyon húzná a pénztatyót, talán egy ilyen Predator valahogy kiköhöghető.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44149) Csokilama válasza #90933760 (#44147) üzenetére


Csokilama
tag

+ Radiátoron a pumpa rendes DDC és a rezgéseket is csak 4 csavaron adja át a tartó keretnek.
A vardar ventik kegyetlenek.

Elmondások szerint bővítésnél kicsit macerás a feltöltés, de azt inkább amatőrségnek tudható be.

Összességében jó cucc.

Szerk: blokk könnyen cserélhető. Kis plusszal vmi acetal tetőssel biztos nyugodtabb lennél.

[ Szerkesztve ]

(#44150) Apollo_21 válasza Csokilama (#44149) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nézem a specifikációit...42 centi kell hogy egyáltalán elférjen fent vagy ahova az emberfia szánja..
Namost ez az InWin707embe elég necces...+ modding kérdés...EATX ház révén, én ugyan ATX lappal rendelkezem, de esélyes hogy a radi vastagság+ventik a maguk 68mm belógásukkal a ház tetejében a lap bordája illetve egyéb fenti része miatt nemférne fel:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.