Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) Csokilama válasza carr (#44399) üzenetére


Csokilama
tag

:F [link]
EK honlapján mindenhol ott a leírás a blokkhoz.

(#44402) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Na, nagyjából kész a galéria. Jeleztem Kalandornak, hogy kevés a tárterület, erre most megemelték. :D
Jó, nem gondolom, hogy van összefüggés, de nagyon jól jött. Ennek köszönhetően meg tudtam lódulni, és bent van az összes szöveg, pár kép hiányzik. Ezek este felkerülnek, aztán kiteszem.
A módosítások majd jönnek utólag, már nem szeretném tovább húzni.
Ha valakinek van még anyag, küldje. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44403) energy4ever válasza Jim Tonic (#44402) üzenetére


energy4ever
addikt

Raadasul az egesz szervert lecsereltek miattad, hogy gyorsabban nyiljanak meg a vizes kepek/leirasok. :D

Am en mar varom. Kivancsi vagyok mit dobtunk ossze, igy, hogy csak te tudod mik lettek elkuldve neked. :D

(#44404) JasL


JasL
senior tag

Ez izgi lesz, várjuk! :C

(#44405) carr válasza Csokilama (#44401) üzenetére


carr
őstag

Ajha! :R
Köszönöm. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#44406) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kiraktam a galériát. Ha engedélyezik, dobom a linket.
Lógtok még páran, tessék küldeni. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44407) Laraxior válasza Jim Tonic (#44406) üzenetére


Laraxior
titán

Folyamatban :K :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44408) proci985 válasza Jim Tonic (#44406) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

hány karakter lett végül?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44409) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem tudjátok, hol lehetne XSPC X2O Delta V2-höz új lefogató lemezt gyártatni 4mm vastag acélból+krómozva?

Mostani Intel (1150/1151/1155?) meg Amd (AM4?) alaplapi lyukakhoz téve a 4mm átmérőjű furatokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44410) mpierre válasza nyunyu (#44409) üzenetére


mpierre
veterán

Ha cad-ben meg tudod rajzolni, akkor kb bármelyik vizesvágós cég leszabja neked. Akár rozsdamentesből is. Én itt a XIII kerületben gyártattam pumpatartót, 2 nap volt. A krómozás már más kérdés... Passzolom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44411) Jim Tonic válasza proci985 (#44408) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

7735 szó, 61018 karakter szóközökkel együtt (53843 nélküle).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44412) nyunyu válasza mpierre (#44410) üzenetére


nyunyu
félisten

Krómozás talán a kisebbik probléma, feltéve, ha eszembe jut, hogy pontosan hol is galvanizáltattam a 1/2" karmantyúimat ~10 éve.

Valami ipari park volt Halálfasza Budafok külsőn, óránkénti egy busszal. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44413) gyiku válasza nyunyu (#44412) üzenetére


gyiku
nagyúr

neten rakeresel, kismillioan vegeznek feluletkezelest. vagy odaadod egy lakatosnak, es megoljda o.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#44414) ViZion válasza nyunyu (#44412) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, vááárjááál. Galvanikus horganyzás az nem króm, mondjuk jól néz ki ez is azért. Nálunk kékhorgany van, meg lézer is (ilyen kis cuccokat nem rakunk még vízre), csak kell egy dxf, méretezve. Mondjuk nem két nap, kicsit elcsúsztunk, de max egy hét alatt megvan, ha most kellene.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44415) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Frozencpu rendelésről. Ha onnan rendelek, pk-n kívül vannak még egyéb költségek? Pl vám.
Elég rossz a helyzet GTX780 DCII blokkal kapcsolatban, és úgy tűnik kénytelen leszek onnan rendelni. Esetleg ha aktuális lesz a rendelés, és még valaki beszállna, az dobjon pü-t. :)

(#44416) nyunyu válasza ViZion (#44414) üzenetére


nyunyu
félisten

Kezdek összezavarodni, milyen eljárással tették rá a nikkel bevonatot a vörösöntvény vízvezeték idomokra a galvanizáló üzemben.

Legalábbis valami olyat magyaráztak annó, hogy acélra először rezet kell felvinni, aztán nikkelt, végül arra jön a króm, csak úgy lesz tartós a bevonat.
De esetemben az első lépés kimaradt, mert eleve rézből volt volt a szerelvény, utolsót meg nem kértem, mert a D5-re applikálandó HF csati gyárilag nikkelezett volt.

Határidő amúgy sem lényeges, nem jövő héten lesz új alaplap+procim.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44417) Csokilama válasza blasko92 (#44415) üzenetére


Csokilama
tag

Jól értelmezem, hogy egy nagyon max 60.000 Forint értékű kártyára akarsz Amerikából 35k+posta+vámért blokkot rendelni?
Amikor Hardverapró tele van új és használt GTX 780-780ti-Titan blokkokkal, amelyeket 8-10k körül dobálnak?

Inkább add el és olcsóbban találsz ref PCB-s kártyát. Így a blokk felét máris megspóroltad, arról a plusz 35-40k-ról nem is beszélve amibe a DCII került volna. Azt az extrát inkább egy erősebb kártyára fordítanám.(780ti vagy 980) :K

(#44418) mate1234


mate1234
újonc

Üdv.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 775 ös vizes blokkom a procira rakva ami 1366 os és egy 45 l/h órás szivattyúm és abba szeretném kérni a segítségeteket hogy melyiket cseréljem le hogy jobban hűtse le a procit mint 50 fok.
Köszönöm válaszotokat,
Üdv, Máté.

[ Szerkesztve ]

(#44419) blasko92 válasza Csokilama (#44417) üzenetére


blasko92
őstag

Van már egy DCII-m vizezve, csak jött egy második, amire nem találok használtan blokkot. De már én is kezdek rajta gondolkozni, hogy lehet jobban járnék, ha lecserélném őket.

Egyébként én ezeket még jó pár évig használni fogom, ritkán cserélek hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#44420) Csokilama válasza blasko92 (#44419) üzenetére


Csokilama
tag

Add el a kettőt. Kb 120-130 körül ki tudsz belőlük szállni és ezek jobb alternatívák
-2db blokkos ref 780 kb 120k, 780ti 140k
-1db blokkos 980 kb 100k
-980ti és 1070 húzós ott nehéz kifogni a használt blokkot

(#44421) Csavez™


Csavez™
veterán

Van itthon egy ek gtx 680 block,+ hátlap .Akinek kell viheti, ajándék! :)

(#44422) JasL válasza Csavez™ (#44421) üzenetére


JasL
senior tag

Ez piacos hirdetés, nem szabad :D

(#44423) nyunyu válasza mate1234 (#44418) üzenetére


nyunyu
félisten

Rendszer teljesítményét a radiátor hőcserélő képessége határozza meg, nem a prociblokk vagy a pumpa.

Teljesen feleslegesen vertem el annó soktízezret az EheimStation, meg 8mm belső átmérőjű csövezés Laing D5+10mm belső átmérőre átépítésre.
Egyáltalán nem lett jobb a rendszer, sőt két fokkal melegebb lett a vízhőmérséklet, a vízpumpa extra 20W-jának köszönhetően. :W

Bezzeg amint felkerült egy ventilátor az addig passzívan használt brutál radiátorra, egyből megtáltosodott az erősen túlméretezett cucc.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44424) mate1234 válasza nyunyu (#44423) üzenetére


mate1234
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Nekem egy Thermaltake Symphony Mini-m van és 1 pumpás ami 45l/órást tud és 50 fokos. hogy van ez amugy?

(#44425) Grózi válasza JasL (#44422) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ingyenes,nem pénzért adná mint a te esetedben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44426) jones965 válasza nyunyu (#44423) üzenetére


jones965
Modder

A hőleadó, mint ahogy fogalmaztál, csak egy eleme a hatékonyság szempontjából a rendszernek. Viszont ha nincs (normális hőfelvétel/hőelvonás), akkor hiába a szuper radiátor az alacsony víz/levegő dT miatt nem hatékony a hűtés. Igenis fontos a cpu blokk kialakítása kapcsán a felvett hő mennyisége, hogy azt a hőcserélőn/radiátoron keresztül (valójában a cpu blokk is egyfajta hőcserélő) leadja a környezetébe.
A térfogatáram is számít, jelen példánknál a 45l/h eléggé a megfelelőség alsó határát súrolja, pláne ha ez a névleges teljesítménye.

A kollégának pedig javaslatot adni nehéz, hiszen nem közölte hogy mekkora radiátora van, illetve milyen vízhőmérséklet mellett 50°C a cpu. Arról nem beszélve, hogy ez az érték nem is tekinthető magasnak terhelés esetén, amit csak feltételezek hogy erre van megadva. :)

Mod: közben látom megírta a típusát a szettnek, ami ugye nem épített víz, de most ezt hagyjuk. Annak a szivattyú és a blokk a gyenge láncszeme, bár amit nekem kidobott a kereső, abban 2 szivattyút említ 90l/h teljesítménnyel, ami viszont már elég. Utóbbi esetén én lecserélném egy korszerűbb blokkra az eredetit, és happy.

[ Szerkesztve ]

(#44427) mpierre


mpierre
veterán

Ha már korábban felvetődött, akkor én is rákérdek. Érdemes-e a swiftech apogee hd blokkot nikkelztetni, ha az összes többi cucc (EK) már eleve az? A lötyi majd mayhems pastel lesz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44428) nyunyu válasza mate1234 (#44424) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha ilyened van, akkor itt elsősorban a víz körbekergetési képesség hiányzik.
Eleve nem túl acélos a csövezés vastagsága, ráadásul ez még le is van szűkítve a csatlakozóknál, és megfejelve egy harmatgyenge pumpával.

Csoda, ha egyáltalán kering benne a víz.

Radiátor mérete+rajta lévő ventik elégnek tűnnének, de nem jut el odáig a hő.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44429) mate1234 válasza jones965 (#44426) üzenetére


mate1234
újonc

Köszönöm válaszodat és segítségedet. Az 50 fok az alapjáraton anyi . És csak azért 45l/h mert a másik szivattyú meg adta magát. És ha le cserélem a blokkot a szivattyú fogja bírni? vagy érdemes azt is le cserélni akkor már?

(#44430) mate1234


mate1234
újonc

Igen, ilyen van nekem, Hát igen elég lassan mozgatja a vizet benne, lehetnen nagyobb kereszt metszűtő a a csövek meg a csatlakozók is.

[ Szerkesztve ]

(#44432) DigitXT válasza mate1234 (#44430) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha ez a 45 l/h a névleges (üresen vett) teljesítménye, akkor rendszerben az nudli,
de ha a TT úgy érti, hogy a rendszerben garantálják a 45 l/h-t, akkor még elmegy:
igazából 60 l/h körül már jól szokott működni a legtöbb blokk, 1-2 fok tartalék van
a blokkban, ha rendesen növeled az áramlást, de jellemzően ez már nem kritikus.
De az a TT blokk amúgy sem valami extra. Szóval lehetne több mindenen javítani!

(#44433) #90933760


#90933760
törölt tag

Érdemes az én régi gépemet berakni a listába vagy felesleges? Vagy két éve volt már és nem úgy néz ki a jövőben, hogy lesz vizes gépem újra.

(#44434) proci985 válasza JasL (#44431) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Az a valaki a topikot nem olvassa. Turelem, logoutnal publikacios sorrend van, szoval jon az majd.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44435) Weareus


Weareus
addikt

Megvan a következő alaplapom: jöhet az özönvíz.

Ilyen nincs és mégis van.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44436) DigitXT válasza Weareus (#44435) üzenetére


DigitXT
félisten

Az igen!:K Ennek nem gond a páralecsapódás...:))

(#44437) Weareus válasza DigitXT (#44436) üzenetére


Weareus
addikt

Nekem készült. :DDD
Holnap rendelés. :K

Még egy link.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44438) TaaT válasza DigitXT (#44436) üzenetére


TaaT
veterán

És a hűtés is meg van oldva ha "így köti be" az ember a rendszerbe ;]

Give them hell Ukraine!

(#44439) jones965 válasza Weareus (#44435) üzenetére


jones965
Modder

Én óvatosan kezelném ezeket a marketing dolgokat. Nem tudhatjuk, hogy az alaplapot lefújták-e a bemutatót megelőzően szilikon, vagy hasonló vízlepergető réteggel. Látható a videón, hogy nagyon megcsillan a fény sok helyen és nem a víztől.
Persze nem lebeszélni akarlak a döntésedről. :)

(#44440) energy4ever válasza jones965 (#44439) üzenetére


energy4ever
addikt

Kep. Ezek alapbol is jobban csillognak, nem olyan matt mint a GB, vagy Asus lapok. Bar en igyse mernem elaztattni.

(#44441) Jim Tonic válasza energy4ever (#44440) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nincs is túl sok értelme ennek a vízállóságnak. A csatlakozók továbbra is mind gyenge pontok, nem ok nélkül demózták így.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44442) Weareus


Weareus
addikt

Alaplapos topikba is belinkeltem, ott is "megkaptam a csomagot". Nyilván beírtam a Googliba, hogy "waterproof motherboards" és elolvastam néhány cikket, szóval tisztában vagyok a dolog korlàtaival. Köszönöm a konstruktív jellegű intelmeket, erre egy dolgot tudok mondani: elúszott nèhány Deák Fecó legutóbb, mikor leázott a deszkám, és egy ilyen deszkával szvsz könnyen lehetett volna kevésbé tragikus a végkifejlet. Árban nem több lènyegesen, mint amit eredetileg is kinéztem, akkor miért ne?
Kell nekem ez a kis plusz. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44443) LLKobe


LLKobe
veterán

Na most kaptam az SMS-t hogy megjött a csomagautomatába a Primochill cső, meg az egy hiányzó fitting :C
Remélem holnap meg is tudom csinálni amit kell, akkor jövök képekkel :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44444) Csokilama válasza Weareus (#44442) üzenetére


Csokilama
tag

Az egész lapon van egy szilikon szerű védőréteg. Gondolom olyan mint amit LN2-nél fújnak rá.
Természetesen a csatlakozók vezetik az áramot. (Érdekes lenne ha nem)
Jó kis lapok, nekem volt z97, z97m, z87m.
A Z97 is ilyen bevonatos.
A Z87m és z97m-ben nem vagyok biztos.

(#44445) Weareus válasza Csokilama (#44444) üzenetére


Weareus
addikt

Ha tudsz olyan vízálló deszkát, (Asrock, főleg), ami 1151-es és biosfrissítés nélkül támogatja a Kaby Lake lapkákat (pl. Z 270 chipset), akkor ne sajnáld megosztani velem. Az általam elsőre kiszemelt deszka "csak" 1150-es, nem kell mégsem. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44446) Laraxior válasza jones965 (#44439) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

Mit gondolsz a hofokokrol? Mert a Skylake topikban sokallják.
Szerintem nagyon rendben van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44447) fuvi válasza Laraxior (#44446) üzenetére


fuvi
senior tag

delid nélkül ennyi? mert akkor rendben van

(#44448) Laraxior válasza fuvi (#44447) üzenetére


Laraxior
titán

Deliddel. CLUval es MX4-el.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44449) Grózi válasza Laraxior (#44448) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen jó 5 Ghz-n,nem tudom mit sokallnak ezen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44450) Weareus válasza Laraxior (#44448) üzenetére


Weareus
addikt

Szerintem is jó. 5 GHz azért még ma sem vicc. A delid az hogy delid: végleg leszedted, vagy csak átpasztázás miatt és utána visszakerült a kupak?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.