Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) CMST2015 válasza JasL (#44544) üzenetére


CMST2015
tag

Ezért az árért 40 méter 14/10 csővet veszek "BP" ami teljesen ugyan ez kinézetbe xD

[ Szerkesztve ]

(#44552) KAMELOT válasza JasL (#44550) üzenetére


KAMELOT
titán

2 hetet várni és drágán is vetted. Helyben Bp-n olcsóbb lett volna.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44553) JasL válasza KAMELOT (#44552) üzenetére


JasL
senior tag

1. Nem vagyok Pesti
2. Pestre felmenni 200km oda-vissza, ez dízelben többezer ft
3. Külföldről olcsóbb volt futárral, nem tudom végigolvastad-e

(#44554) KAMELOT válasza JasL (#44553) üzenetére


KAMELOT
titán

700ft végett várni 2 hetet kicsit sok. Varázsló küldte volna pár napon belül. Legalábbis nekem mindig küldte.
Neked így jobb volt. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44555) Csokilama válasza KAMELOT (#44554) üzenetére


Csokilama
tag

Csak ha van raktáron, egyébként 3 hét. :)

(#44556) Grózi


Grózi
Topikgazda

Szerintem elég volt abból,hogy ki,honnan,mennyiért és mennyi idő alatt-lapozzunk!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44557) Jim Tonic válasza Grózi (#44556) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tisztelettel kérdezem, az miért nem a topik témája, hogy honnan, mit, mennyiért érdemes? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44558) energy4ever válasza Jim Tonic (#44557) üzenetére


energy4ever
addikt

En megertenem. De igy, hogy nincsen benne az a webshop pont az osszefoglaloban, igy nem ertem miert nem szabad ajanlani... :U :F

(#44559) Grózi válasza Jim Tonic (#44557) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezzel önmagában még nincs gond,viszont szerintem már kezdett másfelé elmenni a beszélgetés és túl is lett tárgyalva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44560) #90933760


#90933760
törölt tag

Azért lett szólva, mert már régebben is indult el off áradat és anyázás Merlin felé, akkor is szólni kellett. Most kicsit előbb történt meg.
Tudjuk jól, hogy Merlinék nem a legpörgősebb cég, de kész, ennyi, nem kell túltárgyalni, azon kívül meg rendben vannak amúgy is.
Bele is írtam az összefoglalóba annak idején épp ezért, finoman fogalmazva a dolgot:
Merlinhardver (Rendelés előtt telefonon érdeklődjetek a pontos szállítási időről, eltérhet az oldalon kiírttól.)

[ Szerkesztve ]

(#44561) JasL


JasL
senior tag

Amúgy engem nem zavar, tudom, hogy sok idő a varázslás :) És tőlük is rendeltem most is. Én innen-onnan rendelek, nem szoktam pár forinton rúgózni, csak meg említettem :)

(#44562) Chrys_ válasza Jim Tonic (#44527) üzenetére


Chrys_
addikt

Dehogy. Le lehet választani kuplunggal.
Nálam 3 méteres csövek vezetnek hozzá, és mindkét végén kuplung van.

[ Szerkesztve ]

(#44564) abridabri


abridabri
veterán

Na megkerdem ujra, az eleo postra nem jott valasz :B
Ehez a D5 pumpahoz kell meg venni valamit vagy siman beletolok egy 1/4es fittinget es ossze tudom kotni a bay tartalyommal ?

(#44565) energy4ever válasza abridabri (#44564) üzenetére


energy4ever
addikt

4db csati lehetoseg van rajta. Kerdezz ra, hogy zarodugo jar hozza!? Ha nem, akkor az kell meg hozza.

(#44566) Hobbbyt válasza abridabri (#44564) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem ugyan ilyenem van, csak acetalban. Jár hozzá 2db záródugó is. 2 csatlakozó ami kell bele össz-vissz, és mehet a rendszerbe.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44567) abridabri válasza Hobbbyt (#44566) üzenetére


abridabri
veterán

Koszi a valaszt neked is es energy4evernek is :R

(#44568) Omli85 válasza abridabri (#44481) üzenetére


Omli85
őstag

Nekem ez a "csoda" : [link] elbírt 2db 480-as radival + EK Szupermaci cpu blok + EK vga FC blokk illetve egy Zalman Resi tartály cirka 4.5L folyadék a rendszerben és húzott FX8320+húzott r9 390 hőmérsékletei is bőven oké határon belül maradtak.
Pedig ez egy jóval gyengébb pumpa de láthatóan elég jól keringette a rendszert amíg nem jött meg a csere ddc. Szóval azért nem kell annyira brutális áramlási sebesség a rendszerbe légtelenítésnél jól jön de amúgy meg elég ha forog a rendszer és amúgy se jó ha csobog a tartályban a cucc :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#44569) Csokilama válasza abridabri (#44564) üzenetére


Csokilama
tag

Réz vagy acetal tető jobb választás lenne.
Majd vigyazz vele, nehogy tulhuzd.

(#44570) gyiku válasza abridabri (#44564) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem az EK D5 pwm csak akkor nem csepeg, ha extenderbe tekerem a fittingeket. a DCP 2.0 szinten igy viselkedett. mindketto pump+res combo.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#44571) DigitXT válasza gyiku (#44570) üzenetére


DigitXT
félisten

A csatlakozók menethossza eltérő. Ha egy adott tetőbe csak rövid menetes jó,
akkor érthető, hogy kell hozzá egy alátét. De azért ezek a nagy tetők általában
fogadják a hosszabb menetes csatlakozókat is. (Ezek szerint nem mindegyik.)

Szerk: emlékszem, hogy anno mekkorát szívtam az új prociblokkal...:))

[ Szerkesztve ]

(#44572) Weareus


Weareus
addikt

Fákkjeeee!!!
A héten egy Asrock oc 87 formula boldog tulajdonosa leszek.
[link]

Egy kis kontraszelekció:
(A videóban 2011-es oc furmula szerepel, de a 1150 is tudja ezt vízállóságban.)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44573) #15779328 válasza Weareus (#44572) üzenetére


#15779328
törölt tag

Igen hirtelen vége lett a videónak! :)

(#44574) Weareus válasza #15779328 (#44573) üzenetére


Weareus
addikt

Na ja. Nem is így akarom tesztelni...
[link]

Ez vót má...
Nekem bőven elég lesz, ha a véletlen áztatást túléli. Tudsz ennél esélyesebb deszkát erre? I think not.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44575) gerleimarci válasza #15779328 (#44573) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem az jobban szemet szúrt, hogy 0:48-tól a VGA ventije lejjebb kapcsol :DDD

(#44576) ViZion válasza Weareus (#44574) üzenetére


ViZion
félisten

Egyik sem életbiztosítás. Rendesen kell megépíteni és kész. Mellesleg átlag házban a deszka függőleges, nem is az fog meghalni, ha a procitól kap vizet, hanem a VGA... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44577) Weareus válasza ViZion (#44576) üzenetére


Weareus
addikt

Ez igaz.
Rendesen vót az megépìtve, csak hát az a fránya sok költözködés. Házam meg nem volt, alaplap meg vízszintesen egy székre szögelve, de ebben is változások lesznek...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44578) HRicky


HRicky
tag

Sziasztok!

Vízhűtés vásárlását tervezem, ebben kérném a segítségetek!

1db 120mm-es radiátornak van hely(ami 30mm vastag), továbbá 1 ventilátornak.

Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#44579) ViZion válasza HRicky (#44578) üzenetére


ViZion
félisten

Léghűtést... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44580) Weareus válasza HRicky (#44578) üzenetére


Weareus
addikt

Mely komponenseket szeretnèd vízzel hűteni, milyen konfigról van szó és pénzben mennyit szànsz a dologra? Hasznàlt v. új vízhűtéses alkatrészekben gondolkodsz?

Vizion 44579: ne legyé má ilyen...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44581) Laraxior válasza ViZion (#44579) üzenetére


Laraxior
titán

Vagy kompaktot. Krumplit hűteni pont elég :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44582) HRicky válasza Weareus (#44580) üzenetére


HRicky
tag

Processzort hűtene.
I7-6700 vagy i7-6700K lesz a processzor.
Neten egy videóban ezt használták: Alphacool Eisbaer 120

Mivel ez nehezen beszerezhető és számomra ismeretlen márka ezért itt érdeklődnék hogy van e jobb megoldás.

ÁR: több árkategóriában is kérnék ajánlatot
Használt és új is szóba jöhet.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44583) Grózi válasza HRicky (#44582) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Eltévedtél,itt csak épített vízhűtéssel foglalkozunk-a te kérdésed a Kompakt vízhűtés topicba való: [link]
De arra a procira léggel jobban jársz mint egy 120-s kompakttal,az biztos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44584) HRicky válasza Grózi (#44583) üzenetére


HRicky
tag

Köszönöm a segítséget!

(#44585) JasL


JasL
senior tag

A rendszerem aktuális állapota a következő:

EKWB D5 revo
Phobya AGB Balancer 250 black nickel
EK-Supremacy EVO - Full Nickel (Original CSQ)
Phobya G-Changer 360 V.2 - Full Copper
XSPC - T-fitting - G1/4 - Chrome
XSPC zárócsap 2x G1 / 4 IG - króm
XSPC dugó 1/4 coll - króm
Mayhems X1- Clear
Mayhems Ultra Clear Tubing (3/8 - 1/2) 10/13mm Tubing

Ez így komplett, és azt hiszem nagyon elégedett vagyok vele, minden alkatrésze minőségi és ultracsendes. A raditárorra még nem érkeztek meg a ventilátorok, de azok is minőségiek lesznek. Aki még sosem épített, kiindulási alap is lehet akár, de csak ha minőségit akar, ennek kb a feléből is lehet acetal verziót építeni, csap nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#44586) Makesz79


Makesz79
tag

Hello

Szerintetek melyik a legjobb piros folyadék... ???

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#44587) gyiku válasza Makesz79 (#44586) üzenetére


gyiku
nagyúr

Vér :DDD

hüllő

(#44588) ViZion válasza gyiku (#44587) üzenetére


ViZion
félisten

+1
hűtésre jó, mert nem válik vízzé! Gyiku Te hidegvérű vagy, akkor a Te véreddel kellene... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44589) Weareus


Weareus
addikt

Ez a párbeszéd ment az aranyköpések rovatba :DD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44590) velizare válasza gyiku (#44587) üzenetére


velizare
nagyúr

ne viccelj már, ha levegőt kap, ülepedik (alvad). :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44591) Kbhont válasza velizare (#44590) üzenetére


Kbhont
senior tag

Csak Heparin kérdése... :D :D

(#44592) gyiku válasza velizare (#44590) üzenetére


gyiku
nagyúr

es nincs szuro? :F

hüllő

(#44593) velizare válasza gyiku (#44592) üzenetére


velizare
nagyúr

dehogy nincs. jetplatenek hívják, és beleköt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44594) Bakus válasza Jim Tonic (#44406) üzenetére


Bakus
tag

Lehet tudni mikor jelenik meg az írásod?

"A víz örök, de a gép változik"

(#44595) Jim Tonic válasza Bakus (#44594) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kaptam még infót. Annyira nem is volt gond, mert jöttek még hozzá írások közben. Rákérdezek majd Kalandornál.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44596) JasL


JasL
senior tag

Én most rendeltem meg a gyári vízhűtéses VGA-t, sárkányosat :) Csudaszupi végeredménye lesz a titkos projektemnek remélem!

(#44597) Weareus válasza JasL (#44596) üzenetére


Weareus
addikt

Sárkány van a vga-n? :U

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44598) JasL válasza Weareus (#44597) üzenetére


JasL
senior tag

Ehhe :D

(#44599) Grózi válasza Weareus (#44597) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jobb mintha a konyhába van... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44600) Weareus válasza Grózi (#44599) üzenetére


Weareus
addikt

Csak ne tűzokádós legyen a vga-n, mert akkor a hőfok, ilyesmi... ;]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.