Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#201) samsino48 válasza Hubsz (#197) üzenetére


samsino48
csendes tag

Szia. Nekem is hasonlót csinált egy GTX260. Nekem azt mondta rá 1 szaki itt a PH-n, hogy ez a memóriahiba kezdetleges tünete, először az illesztőprogram áll le, utána már el fog kezdeni csíkozni is.

(#202) ati077 válasza Dravenstorm (#1) üzenetére


ati077
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van 1 játék, amit ha elindítok ezt írja ki : Failed to find a suitable display device. Exiting program. Már körülnéztem fórumokon és mindehol azt írták hogy frissítsem a VGA-mat ( ATI radeon 1650 pro 512mb) amit meg is tettem legújabb frissités van rajta, de mikor belépek a windowsba akkor kíírja hogy Nincs illesztőprogram telpítve a gépre, vagy nem működik megfelelően. Windows 7 ultimate oprendszerem van. Remélem tudok segíteni mert nekem nincs öteltem :/

(#203) Doby 88


Doby 88
csendes tag

sziasztok,van egy 7900gs,s azt tapasztaltam vele mikor összeraktam a gépet,hogy amikor elindítom a gépet,csunyán csíkozódott a képernyő s a windows töltés is,a betöltés után meg nem volt kép,s a monitor jelet keresett illetve be meg kikapcsolt...kivettem a kártyát,elég jól volt rögzítve majd visszaraktam,ezután meg bizarr színekben játszott a bios s a windows...ezek után átkötöttem d-sub,ra a képernyőt s lőn csoda történt,azután vissza dvi-ra s tökéletesen működött,de amikor elindítom,egyáltalán nem látok biost vagy windows töltést...tökéletes működik evvel az apró hibával,de most jön a gond,ha 1 játékot indítok el akkor újra ki és bekapcsol a képernyő ,jelet nem találva. tippek ? :( :F

(#204) ch003067 válasza Doby 88 (#203) üzenetére


ch003067
addikt

Valószínűleg amikor kivetted valami megsérülhetett rajta, mert amúgy nem kéne neki ilyeneket csinálni.
Először memória hibát mondtam volna a csíkozás / színes kép miatt, de inkább valami más lesz a ludas.

Esetleg nem pasztáztad újra ? Mert lehetséges, hogy mikor raktad vissza a hűtőt, az megsértette a GPU-t. Legalábbis nálam már volt ilyen probléma, sajnos.

(#205) Doby 88 válasza ch003067 (#204) üzenetére


Doby 88
csendes tag

hát napokban kiderült h videoknál random modon ujra es ujra emegy a kép,azután meint csíkoz,közben kiveszem a vgat,vagy cserélgetem dvi-ról ,d-subra s akkor mükszik...de újra és újra szarakodik ha játszanák vagy videoznák...sztem vga csere :-s

(#206) ch003067 válasza Doby 88 (#205) üzenetére


ch003067
addikt

Háth szerintem a jó öreg GS rászolgált egy cserére igen. :-(

(#207) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Történetem elejéről. Vettem egy félkonfigot 2010 novemberben használtam itt hardveraprón. Intel C2D E8400,, OCZ Vendetta 2 hűtő, Intel DP35DP alaplap, Giga 4850 512Mb VGA, 2x2Gb Geil Value 800Mhz DDR2. Garisopapírt kaptam hozzá. Előző tulaj jobbra váltás miatt adta el.
Rávettem magam, beledobtam a régi gépembe (régi ház régi táp)
Láss csodát nem működött normálisan behalt tőle a gépem, legalábbis a VGA.. csíkozott, bevillódzott. Mindenki azt mondta cseréljem le a tápot, mert lehet az a baj, lecseréltem, (Be quite straight power E7 450W), de mint kiderült nem csak ez volt a hiba a VGA is kimehetett mert pl Fifa10 alatt, meg utána mindenhol csíkozott, villogott, stb.
2011 januárjában visszavittem a VGA-t gariba.. Rossz volt, kaptam egy giga 4850 1Gb Silent cell-t. Ez sem működött, gyakorlatilag filmnézés Netezés tökéletesen ment, a 3D programoknál, meg egyszerűen merevre fagyott a gép. Kértem fórumról tanácsot. Mindenki azt mondta ilyet az alaplap csinál. 2011 augusztusában Visszavittem az alaplapot és a biztonság kedvéért a VGA-t is visszavittem ellenőrzésre.
Szervíz végitélete, az alaplap Teszt OK, a VGA kuka, amiből lett egy Sapphire 6750 1GB DDR5-re csere.
Berakom a gépembe, tökéletesen működik, azonban ha windows alatt vagyok mintha elhúzás (Mint amikor a régi antennás tv-t állítoid be és meggörbül a kép) lenne néha a monitor felső 1cm-es vízszintes csíkján, meg néha bevillanna egy egy vákonyka csík, ezeket a villanásokat, netzés közben, vagy ablakváltásoknál pl két mozilla közötti váltásnál, új oldal betöltésénél tapasztalom.
Játékok alatt semmi nem érzékelhető, minden tökéletesen megy.
Furmark3D tesztben 2 óra elég erős nagyfelbontású tesztelésben sem érzékeltem hibát és ki sem fagyott a gép.
Újratettem a gépet, de semmi, mintha most is látnám a csíkokat.
Mi lehet ez? A hálózati áramban lenne valami? Vagy az új tápom szórakozik? vagy VGA Hiba (de azt kétlem mert játékoknál semmi, de semmi probléma nincs) A monnitorom lenne rossz? Vagy az egyik régi vinyóm halt be és az okoz ilyen (ingadozásokat).
Szerintem nem a monitor a hibás, mer ha nem rakok fel drivert akkor csak a sima tiszta windows alatt nem észlelem ezt a jelenséget.

(#208) Onizuka


Onizuka
tag

Sziasztok!

Valami gond lehet a videokártyám és a monitor között, mert a következő történik:

Win7 újratelepítés után az a problémám, hogy a böngészőben görgetésnél vízszintesen hol itt, hol ott egy csíkban megbicsaklik a kép. Ugyan nem látni jól, de mintha ott kimaradna pár pixel. Nem rég volt gtx560-ra vidkártya csere, de az előző win7 alatt ezt nem produkálta. A monitor is új beszerzés u2311h féle dell DVI-n csatlakoztatva- ezzel sem volt hiba az újratelepítés előtt. Minden driver fent van. A gyári monitori drivert is feltettem, de nem változott semmi.
A géphez még csatlakozik egy full HD projektor, ahol clone módban ugyanez a hiba nem jelentkezik.

HELP plíz!! Köszönöm!

'am 22 years old and single!

(#209) Rexcor


Rexcor
őstag

Hello!
Nekem olyan problémám lenne hogy a monitor gyakran elsötétül és közben a vga 100%-on pörög. Kb 5-ször újra kell indítanom a gépet mire megint normálisan működik és ilyenkor is színes pikszelek jelennek meg a képen és egy idő után össze-vissza ugrál a kép. Ez általában akkor van amikor egy veblapot akarok megnyitni vagy valamilyen új oldalt. Ha valakinek volt ilyen problémája akkor segítsen please!

(#210) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok..

Egy olyan gondom lenne,hogy:

Van egy HIS x1650 PRO 256Mb/128 bit AGP-s vga-m( http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/his/radeon-x1650pro-256mb-ddr2-agp-p13029015/galeria.html )

Eléggé melegedett a kis venti mellet.Arra gondoltam,hogy leszedem a műanyag borítást és felrakok rá még egy kicsi ventit.

A másik venti a laptop hűtőmből való,ami usb-ről üzemel.Megakartam oldani,hogy egybe kötöm a két ventit és rádugom a vga-n lévő venticsatlakozóra.Ez előtt azért kipróbáltam a vga ventijét,hogy hogy pörög a laptop hűtővel-el sem indult csak akadozott,majd ki is húztam.

Ezt követően rádugtam mind két ventit a vga venti csatijára,de meg sem mozdult.Azóta magában sem megy a vga ventije a vga venticsatlakozóról és máshogy sem.

A laptop hűtő venti van most rajta és usb kábellel működtetem.

Mi lehet a gond?Megoldaná az a problémát,ha egy ICE-Q hűtést tennék rá?Azon menne a venti?

Előre köszönöm segítségeteket.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#211) Görgőce


Görgőce
csendes tag

Sziasztok!

Van a gépemben egy Asus 8600GT Silent videókari, és tegnap volt egy kis áramkimaradás, ami nem is probléma mert használok szünetmentes tápot és azonnal ki is kapcsoltuk, hogy ne legyen gond.
Na és azt csinálta gép, hogy az kimaradás után csak az integrált videókártyáról adott képet, én meg azonnal fogtam, kivettem a karit, kipucoltam a gépet és visszatettem a karit, ami után be is kapcsolt a gép rendesen...
De ma megint nem ad jelet a 8600GT, és az eszközkezelőben sem látja a gép...
Próbáltam letiltani az integráltat biosban, de semmi... másik gép meg nincs amiben kipróbálhatnám. :(
Egyébként előtte soha semmi gond nem volt a kártyával.

Szerintetek mi lehet gond? :F

Válaszokat előre is köszönöm.

Gergő

(#212) Chosen válasza Görgőce (#211) üzenetére


Chosen
addikt

Azok a Silent karik brutálisan túlmelegednek ha nem hűti közvetlenül venti. Az évek alatt volt hűtve külön ventivel? Ha nem volt, akkor könnyen lehet, hogy eljött neki a vég, ugyanis full passzívan nem ritka a 90C-os mag.

(#213) Görgőce válasza Chosen (#212) üzenetére


Görgőce
csendes tag

Nem volt baj a hűtéssel, mert emlékeim szerint kb. max 80 fok körülire ment fel mikor játszottunk vele...
Egy másik gépben való kipróbálás lenne az igazi, de itt a közelembe senkit sem tudok... :W
Már arra gondoltam hogy beviszem egy pc boltba hogy próbálják ki... :DDD

(#214) kittan


kittan
tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám egy bizonyos Sapphire HD 4890 Vapor-X-el:
Bekapcsoláskor néha (egyik nap nem másik nap igen) felpörög max-ra a VGA ventillátora és nem ad képet a monitor.Bekapcsológombot nyomva kikapcs, majd újra bekapcsolás és már jó is.Néha többször kell csinálni ezt a folyamatot.Van amikor teljesen rendben működik.
Miután bekapcsol a gép semmi panasz nincs a kártyára, nem melegszik, nem csíkoz, semmi hiba nincs vele.Csak ez az egy dolog bekapcsoláskor. :( Nem tudom hova tenni ezt a jelenséget....

Kérlek segítsetek, el szeretném adni/cserélni a gépemet, de nem akarok senkit átverni a kártyával!Akinek van valami ötlete légy szíves írjon.

Köszönöm!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=kittan&submit=

(#215) gyenge.adam


gyenge.adam
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban,hogy Budapesten hol van olyan PC szerviz,ahol javítanak vga-t elfogadható áron?Előre is köszi a segítséget!

(#216) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok! Legyetek szíves segíteni.... :R

Van egy HD 5850 Toxic kártyám, ami pöttyöz. Az AMD 11.11, 11.10, 11.09 driverrel nagyon, a 11.5-el kevésbé?? :W
Nem a játék alatt, hanem főleg a bevezető videóknál, vagy a menük alatt. Pl. Crysis Warhead míg betölti a pályát. Filmnézésnél nincs probléma. Bepróbáltuk másik gépbe, szintén pöttyözött, még csíkozott is (F1 2011 game). Elvileg így a táp hibalehetőség kilőve... :U

Elvittem VGA-t javító spec. szervízbe, ahol játékok nem voltak próbára, viszont a 3D Mark 06 alatt 3-szor hibátlanul lefutott a kártya. Azt mondta emberünk, ha memóriahibás lenne a VGA nemhogy háromszor, még egyszer sem ment volna végig rajta hibaüzenet nélkül. Lövésem sincs mi lehet a baj.

Valakinek van ötlete?? :R :R :R :R :R

(#217) tasiadam


tasiadam
veterán

Hali!
Vettem 3 hónapja használtan egy Galaxy (most KFA2) 9800GT, 65nm GDDR3 512 blablabla. Ma játszottam lefagyott a gép mondom újraindítom kikapcsolom stb semmi baj nem történt. Sosem ismerte fel a VGA-t 100%osan a rendszer (se XP se Win7) EuroCase 400Wos táppal megy a rendszer. Na ma bekapcsoltam és a VGA és a deszka BIOSánál is kockáz, amikor tölti be a Win7-et semmi. Bejön a win7 elindítom a driver kiírja hogy nincs megfelelő nVIDIA GPU a kezeléshez, az eszközkezelőnél pedig kiírja hogy a windows leálította a 9800GT működését és csak az elsődleges képernyőt engedi használni. Mi lehet a probléma?

elöttem aa #197-es hozzászólónál is ez a probléma, csak most nekem végleg beszart

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#218) brianherdsma


brianherdsma
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor a biosnál kockás a kép!
a windows meg 43 hiba kódra hivatkozik.
egyébként bios után tökéletes a kép!
mozgattam a PCI-E portját és mikor bekacsoltam akkor valamelyest javult!
de nem tökéletes!
cseréltem már a vga táp csatlakozót is de semmi!
próbáltam már flash-elni a eproom-ot rajta de attól sem változott semmi
Mi lehet a gond??

VGA típusa: GIGABYTE Nvidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3.

Táp?
Alaplap?
VGA?

Várom a válaszokat!

(#219) dacota


dacota
csendes tag

Sziasztok!
Valaki megtudná mondani nekem, hogy az mitől lehe,t hogy a vga ám (XFX 4890) időnként beadja az unalmast és elkezdi csíkozni a képet bootoláskor már, de van h hetekig normálisan megy játékok közben is... ramjával lenne a gond vagy az alaplapommal??Előre is köszi a segítséget!!

(#220) Rics22 válasza dacota (#219) üzenetére


Rics22
tag

Ram/GPU kontakt...előbb-utóbb elfog halálozni,úgyhogy addig is hajtsd nyugodtan ameddig megy-mást úgyse nagyon tudsz-

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#221) dacota


dacota
csendes tag

Köszi a segítséget! :)

(#222) tasiadam válasza brianherdsma (#218) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem a sütés segített a 43-mas hibakódon.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#223) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

A következő a probléma:

adott egy Gigabyte 88GT kártya. A tegnapi napig hibátlanul működött, amíg Killing Floor alatt nem kezdett el folyamatosan kifagyni meg ilyenek.

A mai napra eljutottunk oda, hogy csökkentett üzemmódban hajlandó működni és normál módban való indításkor vagy feketekép + kurzorba fagy bele, vagy kékhalál (sajnos gyorsan elkapta a képet, de valami "nagybajú" történet volt), vagy az alábbi hibaüzenet + kijavítás miatt újraindítja a gépet:

[link] (képfeltöltésért bocsi).

A gépet újradrivereztem (mondjuk ezt is csak csökkentett üzemmódban sikerült) , vírusra utaló nyom nincs.

Ilyen téren omlott volna össze a Win7? Beszart a kari? A gépbe belenéztem, úgy tűnt megégve nincs semmi, "szaga sincs". BIOS szerint a feszültségekben sincs eltérés.

A segítséget előre is köszi! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#224) amatun


amatun
csendes tag

Sziasztok van egy 8600 gt pasiv hütéssel és nem ad képet amikor be rakom a Asrock n 68-gs alaplapomba csak a integrált vga-n de,müködik mert teszteltem másik alaplapba és az asrock alaplapot is tesztel tem másik vga val és jó volt

Mi lehet a probléma ??

(#225) moonline84


moonline84
csendes tag

sziasztok!Vettem egy zotac 8800 gt 512mb-os videokarit postai utánvéttel/ezért probálva nem volt álltalam/!!Na most win 7 betöltésénél csikoz amig nincs fennt driver!!Ha felrakom neki a drivert,nem tölti be a windows-t!Ez most akkor a videokari kuka,vagy lehet a tápom kevés hozzá?A táp tipusa aopen fsp400-60hnl
Szerintetek?

(#226) Blackhard85


Blackhard85
csendes tag

Sziasztok van egy nagyon nagy problémám.
Először is: Windows 7 64 bit rendszerem van. És egy Nvidia geforce gtx 560 videokártyám.
Az lenne a problémám hogy mióta feltettem a legújabb NVIDIA 296.10 driver-t azóta ha youtube nézek bármilyen videót. Egyszer csak egy rózsaszín színű kép jön be, a hang eleinte beakad aztán tovább megy. A gép teljesen lefagy nem reagál semmire csak a reset.
Viszont játék közben, filmnézés közben nincs ilyen probléma. Megmondom őszintén hogy én nem nagyon értek hozzá, de vagy driver problémára tippelek vagy videó-kártya. Eleinte azt hittem hogy netes vírus mert csak youtube -on csinálta ezt ezért újratelepítettem az egész rendszert de nem oldódót meg a probléma. Ha valaki tud nekem segíteni nagyon meg köszönném mert az állandó reset ugye nem tesz jót a gépnek. :)
A videokártya nincs még egy éves sem ezért még gariba visszatudnám vinni ha tényleg rossz.

(#227) Nono89


Nono89
tag

Ha valakinek gondja van az új nvidia driverekkel,és ne jut előrébb,nem kap segítséget akkor itt van.:[link]

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#228) szapi68


szapi68
csendes tag

hali erdeklődnek van egy acer aspire notim kijelzore nem ad kepet foltos moncsira addig tokeletesen mukodik mig nem ilesztem a geforce 9300-at utana csikos

(#229) MiAFak


MiAFak
tag

Nos , van nekem egy 7900GS AGP 8X videókártyám . Ami azt a kellemes dolgot műveli hogy be teszem a masinába , be nyomom ugye a gépet , faszán elindul a venti meg minden , a monitort is be lövi , csak valami oknál fogva képet már nem tesz rá. Tehát valahogy úgy fest hogy halványan világit a monitor , csak nincs rajta kép. Amikor be kapcsolom meg esik hogy villog 3x a képernyő , de utána marad tovább a halványfeket kép . A monitorral nincs para , mer más videókártyát faszán visz , szóval valahol a gépben van a gond . A videókártyán nem látok harci sérűléseket , a kondik is rendben vannak , szóval passz ....

Gép adatok : Proci Intel Celeron D 2800
Ram: 512mb DDR
Alaplap: Asrock P4i45GV
A táp az no name 350w
Vinyó: Barracuda 120GB

hirtelen ennyi :R :R

Gondold meg 2x is , mielött írsz egy levelet. :)

(#230) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok. Remélem lesz valakinek ötlete legalább arra, hogy meg tudjam állapítani, hogy VGA hiba-e. Szóval van egy gépem, ami pár hete azt csinálja hogy véletlenszerűen elszürkül a kép és lefagy. Az egérkurzor még mozog (más árnyalatú szürke négyzet lesz belőle) és ennyi. Simán tudok játszani órákat és semmi, néha meg még a Windows betöltése előtt megtörténik. Ez a konfig ebben a formában már másfél éve gond nélkül működött. Minden értelmes ötletnek örülnék vagy, hogyan tudnám kiszúrni a hibás alkatrészt (nincs másik gép amiben tesztelni tudnék, csak ez). :R

(#231) etejedu válasza Nono89 (#227) üzenetére


etejedu
őstag

Helló!
Nekem csak játék alatt fagy ki a gtx 275 öm és májusi a driver ami fent van. Érdemes a te általad leírtakat ennek fényében véghezvinnem?

(#232) tick


tick
aktív tag

Sziasztok,
Van egy sapphire 7850es kártyám, egy hetes, két furcsa dolgot is észleltem:
1. venti manuális módban (eddig automatában nem ment fel addig) 47 és 51% között elég furcsa rezonáló, búgó hangot ad (elég aggasztóan hangzik, de csak eközött a két érték között)
2. néha - de legtöbbször amikor valami loading képernyőt ad - olyan hangot ad, mintha víz forrna egy teás kannában
valami ötlet esetleg? gond lenne a hűtővel? talán csak rosszul lett rögzítve?

Everything that has a beginning... has an end

(#233) l.mrton


l.mrton
csendes tag

Sziasztok!
Ma történt velem hogy éppen gépeztem mikor egy hangos pukkanást hallottam.
Gépeztem tovább mikor játék közben fekete képernyő lett kidobált a tálvára és kékhalál után újraindult a gép és megint kezdte.
Aztán jobban megnéztem a gépet és a videókártya kondenzátorai kipukkantak.
Az alaplap kondenzátorai épek. Elég lesz a videókártya csere is vagy az alaplapot is ajánlatos kicserélni? Valami ötlet hogy a jövőben ez ne forduljon elő?
Előre is köszi a válaszokat!

(#234) johnny63


johnny63
tag

Hali!

Van nekem egy Gigabyte GTX560 GSO-m pontosabban: [link]
Olyan problémám van vele, hogy mostanában játszok BF3-mal és 1 idő után a szokásos 60-70 fps helyett szinte fixen csak 30-al megy. Próbálkoztam telepítés javítással, hátha a játékkal van probléma, de ugyan azt műveli. Ha viszont a windows témát átállítom klasszikusra, akkor visszatér rendesen 60-70 fps-re, de egy idő után megint megadja magát és még ha nem is megy le 40 fps alá, akkor is mikro laggok jönnek ki.
Na most nem az első eset amikor kijött ilyen hiba, de sokszor eltűnt és nem foglalkoztam vele. De mostanában egyre sűrűbben előjön. Ugye ezt a videokártyát lehet OC-zni 10%-ot gond nélkül kéne bírjon. Én kísérleteztem már egy sort 5 és 10%-os OC-vel és érdekes módon BF alatt 10-15 perc után meg adja magát, vagy beáll az egész gép és csak 1 reset segít, vagy -a képernyőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt- hibaüzenet jön ki.
Próbáltam az OC-t Max Payne 3, COD - MW3 és Sleeping Dogs alatt is és gond nélkül működik, mondjuk lehet azért mert a frostbite 2 motor eléggé megdolgoztatja a vidikarit.
Anno volt már mikrolaggom de kiderült, a memória kevés, kibővítettem a gépem 8GB-ra.
A nagy kérdés! Mi lehet a probléma? Lehet sz*r a videokártya?

(#235) paat


paat
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy X-akták történetem:
Vettem egy gépet egy MSI HD 3870 oc karival felvértezve! A gép elég ütött állapotban érkezett meg a csomagban, a kártyát kértem, hogy külön csomagolja hozzá, amit meg is tett az eladó! A következő történt, csomag meg jön, kártya bele, indítás csíkoz, be raktam a gépbe még egyszer megint ugyanaz! Felhívtam az eladót nála nem volt semmi probléma persze és tényleg voltak képek a hírdetésben is! Gondoltam, akkor próba szerencse még egyszer és be is jött a dolog, a kártya működik szépen kb. 10 perce fut rajta a furmark mindenféle gond nélkül még csak nem is melegszik! A kérdésem az lenne, hogy van-e okom félni esetleg vagy csak szimplán nem raktam esetleg rendesen bele a pci-e slotba? Egyébként a kártyán látszik, hogy már volt szétszedve párszor, viszont most meg működik rendesen!

(#236) danika0670


danika0670
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a héten hétfőn vettem egy asus 9800gt videókártyát itt harveraprón. A baj az hogy jó pár napig működött, bár az első inditásnál is érdekes volt azóta többször lefagyott a gép sajnos. Túlmelegedésre gyanakodtam, de nem az volt egyszer csak a mai napon érdekes dolgokat művelt a kari. Piros csíkok a képen, fagyás, és a szokásos vga hibás dolgok.

Így néz ki a dolog: 1
2

Illetve GPU-Z kép a driver leszedése után csökkentett módban természetesen
gpuz

Nah most a kérdés az lenne hogy meglehetett-e úgy buherálni a kártyát( sütésre gondolok), hogy az eladás után pár napig működjön....750wattos thermaltake tápom van, tehát ez nem hiszem hogy gondot okozna. Már a hirdetésben furcsa volt hogy 2hét pénzvisszafizetést vállal a kolléga. Remélem hogy megoldódik ez a kis problémám. Kérdés az lenne hogy ha nem történik meg a pénzvisszafizetés akkor tudok-e valamilyen módon mégiscsak hozzájutni a 10ezer magyar ft-omhoz történt már sokszor biztos ilyen eset hardveraprón mert olvastam is már ilyen problémáról!

Előre is köszönöm a választ!!

06hetven701O656

(#237) atomeec válasza danika0670 (#236) üzenetére


atomeec
senior tag

Az én videókarimat is valószínűleg így akarták megcsinálni és tovább passzolni, nem adtam el az illetőnek. Szóval igen, sütéssel megoldható, hogy rövid távon menjen a kártya hibamentesen...a pénzed szerintem buktad, kivéve, ha az illető visszaadná...egyéb esetben, jelentsd, feljelentés stb...de légy biztos a dolgodban, próbálj meg az eladóval beszélni mielőtt bármi mást tennél.

(#238) Ironhand válasza paat (#235) üzenetére


Ironhand
tag

Érdemes lenne megnézni hogy rendesen fel van-e rakva a hűtés.

PM! az gyorsabb!

(#239) danika0670 válasza Ironhand (#238) üzenetére


danika0670
tag

Köszike a választ! Hála a fentieknek az eladó becsületes volt bár nála is ment a kártya ezt állítja viszont 9800gt-ről van szó tehát mint tudjuk sajnos "gyakori" hiba. nálam is futott le 3dmark06 satöbbi de már mint irtam az első indulásnál is produkált érdekeseket. A pénzem szerdán visszakapom sőt még azt is felajánlotta az eladó hogy a javítást is állja hogyha ezt a szériát szeretném továbbra is használni. Nem szeretném! :D Inkább nézek egy gtx260-at és egy kisebb tápot mert ebben is kezdek elbizonytalanodni ebben a tápocskában sajnos.....

üdv.: M. Dániel.

06hetven701O656

(#240) tomturkey


tomturkey
csendes tag

Sziasztok! Leírom az egész sztorit, hátha van ötletetek mi lehet a gond. Pár hete vettem észre, hogy nagyobb terhelés alatt/magas gépigényű játékok futtatása során a képernyőn, a megjelenített képnél világosabb csíkok jelennek meg és "futnak" a képernyőn fel-alá. Egy Gigabyte HD 7950 videokarim van.A probléma kizárólag terhelés alatt áll fenn, a windows asztalon filmnézés közben stb. nem jelentkezik. Egy BenQ GL951AM típusú monitorom van, de, hogy biztos legyek benne, hogy nem monitor probléma egy régi képcsöves monitort is rádugtam a videokarira. Na most ebben az esetben nem láttam csíkozódást, bár ezt akkor annak véltem, hogy a lényegesen rosszabb képminőség miatt nem látom..most már nem tudom mire gondoljak..Ezek után egyik barátom szintén BenQ gyártmányú G920WL típusú monitorjával is kipróbáltam és a probléma ekkor is jelentkezett. Ezek után, hogy a kontakthiba amúgy eléggé kicsiny esélyét is kizárjam, kivettem a videokártyát és a pci-e portot sűrített levegővel kifújattam, és a videokártyán is megtisztítottam a pci-e sínt, eredménytelenül. Akkor videokártya hiba! Gondoltam én. Ki is vettem, felhívtam a boltot ahonnan rendeltem, megbeszéltem velük, hogy küldöm a kártyát holnap..Haveromtól kaptam kölcsönbe egy geforce gtx 550ti videokarit, hogy amíg megy a huzavona, legyen mit nyüstölni. Betettem a kártyát, fel a driver, indítom bf3-at, és a kép már megint csíkozódik! Plusz van két fekete folt is a képernyő bal felső sarkában, de az csak bf3 alatt, medal of honorban nincs ilyen, de csíkozódás persze ott is..

Az általam próbált programok, melyek futtatása során észleltem a csíkozódást tehát ezek: -Battlefield 3 -Medal of Honor: Warfighter -3D Mark 11 Basic Edition (Benchmarking nélkül, Demo only módban futtatva jobban látszik). Jelenleg akkor az alaplapom pci-e portjára gyanakszom, de már tényleg nem tudom mit gondoljak..Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

(#241) D.László


D.László
csendes tag

Sziasztok!

A történet a következő:
Nekem az Inno3d Geforce 8600 gs 256mb kártyámon a kondik elfüstöltek.
Utána néztem ezeknek a kondiknak(FZ74,1500,6.3V)és mindenhol azt írták,hogy ezek rossz minőségű kondik és nem bírják hosszútávon a gyűrődést.

Azt szeretném megtudni,hogy (ezen a kártyán) milyen típusú kondikra cserélhetőek le a jelenlegiek,amelyek nem ilyen gyatra minőségűek és bírják a kiképzést.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#242) Dr.House88 válasza D.László (#241) üzenetére


Dr.House88
tag

Sziasztok!

A téma a következő!

Gainward 9800GTX+ 512MB 256Bit

Hiba jelenség: amíg nem telepítem a driverét addig minden ok.
Mikor felrakom a drivert akkor win 7-töltés után kék halál!

Mi lehet a hiba oka?

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#243) atomeec válasza Dr.House88 (#242) üzenetére


atomeec
senior tag

Kékhalálnál ír kódot meg egyéb infót, amiből lehet következtetni. Bár valószínűleg ugye a driver...ha teljes eltávolítás (driver sweeper vagy fusion) és több diverrel is azt csinálja én még adnék neki egy Windows reinstalt-t, aztán kuka...Most tuti sok hülyeséget írtam, de ahogy látom, ritkán válaszolnak itt, hátha egy picit előrébb jutsz... :R

(#244) Dr.House88 válasza atomeec (#243) üzenetére


Dr.House88
tag

Próbáltam Win 7 , Win xp , Win 8 de mindegyik Op-rendszernél ugyanazt csinálja..

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#245) Dr.House88 válasza atomeec (#243) üzenetére


Dr.House88
tag

Lehet hogy reballozás segítene rajta?

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#246) atomeec válasza Dr.House88 (#245) üzenetére


atomeec
senior tag

Hát én ahhoz nem értek, meg, hogy milyen eredménye lenne...esetleg másik gépben ha tudod próbáld meg, mert akkor ki lehetne szűrni, hogy valóban a VGA okozza-e a kékhalált vagy esetleg másik kártyát próbálni a te gépedbe.

(#247) Dr.House88 válasza atomeec (#246) üzenetére


Dr.House88
tag

Majd megpróbálom akkor másik konfigba.

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#248) djdaniel válasza Dr.House88 (#247) üzenetére


djdaniel
senior tag

Szerintem driver hibás, le dobja magáról a driverek és azért kék halálozik.
Bár én is meg próbálnám egy másik gépbe, h ott mit produkál.
Ha ott jó, akkor játékkal is próbáld meg, ha játék közben el sötétül egy pillanatra a képernyő, vagy kék halál, akkor mag hibás a vga.

(#249) Dr.House88 válasza djdaniel (#248) üzenetére


Dr.House88
tag

No megpróbáltam több konfigba több driverrel is próbálkoztam de sikertelen így már csak a reballing maradt kérdés az hogy még megéri-e?

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#250) atomeec válasza Dr.House88 (#249) üzenetére


atomeec
senior tag

Ha tudod mit csinálsz...rosszabb már nem lesz, előtte ha tudsz angolul utánanéznék a kékhalálnak (esetleg képet nem tudnál róla berakni?), hátha valaki okos tud jobb megoldást. Persze ezen már lehet rég túl vagy...de ha rossz a kártya, akkor egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.