Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#551) SP4C3 válasza zsoltrocky (#550) üzenetére


SP4C3
veterán

Speedstep technológia mond neked valamit? :D :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#552) zsoltrocky válasza SP4C3 (#551) üzenetére


zsoltrocky
csendes tag

Megnézem majd a biosban habár biost hagytam defaulton is hagytam performance módba
Kézi advencedből gondolom eltudom érni nem néztem sose.
Habár ehez nem értek nem tudom a cpu-a vga gpujával hogy függ össsze hogy csak 925mhz-en tud jól üzemelni a vga-m.1050mhz-en összeomlik igen hamar.
Ha bios beállítást keressek akkor várom a válaszod milyen téren varriáljak esetleg a beállításal.
A kártya gpu-ja máskülönben 1190mV
Ezt véletlen valahogy biosban nem fordulhat elő hogy nem ad le anyi kakaót a pci foglalaton ami elegednő neki?
Ha 925mhz-en fut a kártya a gpu tweak automatikusan leviszi 1150mV-ra a kártya feszültségét

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#553) zsoltrocky válasza asvald (#548) üzenetére


zsoltrocky
csendes tag

Valóban alaplap hibás!
De valóban jó fele kerestem a hibát a 925mhz-el meg 1050mhz-el
Na ez az Asus alaplap úgy ahogy van egy kuka külföldi leírásba jól leírta a hibát a srác ugyan ez volt a baja ugyan ezzel az alaplappal:
https://rog.asus.com/forum/archive/index.php/t-78599.html
Alaplappal van valami baj videókártya kezelés terén
Másik pc-be jól megy a vga-ám és a fsp táppal is...csak ez az alaplap valamiért hibás

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#554) asvald válasza zsoltrocky (#553) üzenetére


asvald
senior tag

Éreztem , hogy rájössz már lassan! ;]
Szinte egyértelmű volt ,legalábbis nekem, és remélhetőleg nem lesz hosszas procedúra ,a csere ! :R

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#555) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok,
Fórumozók tanácsára a következő gépet állítottam össsze: i5-4440,B85M-D3H, Gigabyte GTX 960 4 GB G1 Gaming, FSP HEXA+ 500W táp. A problémám az, hogy amikor összeraktam és beindítottam ez fogadott: "Please Power down and connect he PCI1 power calbe(s) for this graphic card". A VGA tetején van 2 db 6 pines csatlakozó. Az egyikbe beledugtam a tápból jövő 6+2 pin-es csati 6os részét, a másikba pedig a vga-hoz kapott átalakítókábelt, ami 2 Molex csatiból csinál egy 6 pin-es csatlakozót. A vga ventijei felörögnek, meg világít is de mégse megy. Lehet hogy az a gond, hogy az egyik molex csati közé még egy toldóval megtáplálok egy 120 mm-es ventit. Vagy esetleg a tápból jövő egy kábelon lévő 2 db 6+2 pin-es csatlakozóval kellene mind a két 6 pin-es aljzatot megtáplálni? Nem mertem próbálgatni... Vagy esetleg gyenge a táp? A leírásában semmit nem találok erről, csak arról, hogy hogy kell amikor 2-3 db VGA-t hídba kötnek, de nekem ugyebár csak egy van.
Valami segítséget vagy leírást tudtok adni a problémára?

(#556) asvald válasza bartucz911 (#555) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Nálam aranyszabály , hogy vga elé semmit se csatlakoztatok ,csak magát a kártyát!
Amint látom új gépről van szó , lehet kontakt hiba van nálad az átalakítónál , ki és be huzigáld a csatit párszor és ellenőrizd a molex átalakítón a sarukat , hogy nem mozognak a csatlakozóba(persze rádugva a vga-ra)
Aztán start

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#557) kukac1999


kukac1999
csendes tag

Sziasztok.

GTX 670 ilyeneket produkál játékok alatt.Se furmark se MSI kombustor alatt nem csinálja.
Mi lehet a hiba?
Talán valamelyik ram lenne rossz?vagy a GPU-t BGA zni kellene?

Nem postázok senkinek!! Ha kell gyere nézd meg, így látod mit veszel és nincs probléma!!

(#558) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Egy régebbi integrált vga-val van problémám. ATI X700-as vga fehér képernyõvel kifagy Win7 alatt nagyon gyakran. Ha simán elindítom a gépet,akkor megy akár órákig, de ha valamilyen ablakot megnyitok, akkor szinte egybõl lefagy az egész gép hibaüzenet nélkül, a kép meg full fehér lesz. Külsõ vga-val nincs ilyen gond. Driver a win szerint a legfrissebb. Bios beállítások defaulton vannak. Mi okoz ilyet?

Elõre is köszi a segítséget!

Üdv.
spgabor

(#559) Redneck válasza spgabor (#558) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem töröld le DDU-val csökkentett módban a drivert. Rakj fel régebbit ami még jó és próbáld azzal.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#560) spgabor válasza Redneck (#559) üzenetére


spgabor
aktív tag

DDU mit takar?

(#561) Redneck válasza spgabor (#560) üzenetére


Redneck
veterán

Display Driver Uninstaller.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#562) Cohond


Cohond
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémám lenne hogy a vga-m egyszer csak játék alatt sárgás csíkokkal becsíkozta a képet majd fekete kép. Ezek után annyi kiderült ha nincs fent driver akkor ad képet amint felteszek egyet fekete a kép.
Valaki tud valami okosat mondani?
Előre is köszi.

(#563) SP4C3 válasza Cohond (#562) üzenetére


SP4C3
veterán

Elég rosszul hangzik, próbáltál més/régebbi driver-t?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#564) Cohond válasza SP4C3 (#563) üzenetére


Cohond
csendes tag

Sajna mindegy melyik driver-t teszem fel hozzá ugyan azt produkálja.

(#565) SP4C3 válasza Cohond (#564) üzenetére


SP4C3
veterán

Attól tartok megsült.

Win reinstall után is ez történik?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#566) Cohond válasza SP4C3 (#565) üzenetére


Cohond
csendes tag

Igen
De nem értem hogy driver nélkül miért ad képet akkor.
Chip vagy memória hiba lenne?

(#567) SP4C3 válasza Cohond (#566) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet, hogy az órajeled nem a maxon megy driver nélkül. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#568) Cohond válasza SP4C3 (#567) üzenetére


Cohond
csendes tag

Akkor kuka?

(#569) SP4C3 válasza Cohond (#568) üzenetére


SP4C3
veterán

Előbb próbálj meg mindent, ha 110% megbizonyosodtál róla, hogy a kártya rossz, akkor kuka.

Telepítsd újra a rendszert és tégy úgy is egy próbát. Milyen VGA-ról van szó?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#570) Redneck válasza SP4C3 (#567) üzenetére


Redneck
veterán

Drivert érdemes DDU-val újrarakni, slotot kifújkálni. Esetleg egy tiszta rendszerre megpróbálni. Ha úgy sem megy, alacsonyabb órajelen próbálkozni, vagy marad a reball. A home-made nem biztos hogy jó lesz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#571) SP4C3 válasza Redneck (#570) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezt most nekem mondod? :'D
Márha olyan kártyáról van szó, ami megérdemel egy 50€-s reball-t, akkor talán. De nem hinném, hogy egy nAMDvidia TiTadeon-ja van.

Ja és lehet nem ártana egy újrapasztázás. :U

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#572) Cohond


Cohond
csendes tag

Új rendszeren is volt próbálva ki lett tisztítva újra lett pasztázva. Gigabyte radeon hd 6870

(#573) SP4C3 válasza Cohond (#572) üzenetére


SP4C3
veterán

B@ssza meg a gigabyte az OC kártyáit. :W

Próbáld meg alacsonyabb MHz-en. (vegyél vissza az OC-ból)

Pedig ez f@sza kis kártya volt.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#574) Cohond válasza SP4C3 (#573) üzenetére


Cohond
csendes tag

Ezt hogy tudom megtenni?
Még soha nem állítgattam a gyári beállításokon.

(#575) SP4C3 válasza Cohond (#574) üzenetére


SP4C3
veterán

MSI AfterBurner-t letöltöd és lejjebb húzod az órajelet. Egyébként tudtommal a kártya ha nincs terhelve, akkor vissza kellene, hogy vegyen az órajelből (PowerPlay tech.).

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#576) Cohond válasza SP4C3 (#575) üzenetére


Cohond
csendes tag

Oké köszönöm.
Megpróbálom.

(#577) Redneck válasza SP4C3 (#571) üzenetére


Redneck
veterán

Nem neked akartam, és nyilván mérlegelni kell. Maximum marad a sütés/hőlégfúvó.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#578) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Előre is elnézést, ha rossz helyen kotorászok, de fogalmam sincs, hogy hova kellene írnom ez ügyben. A helyzet az, hogy ma játszottam a Medal of Honor Warfighterrel, majd hirtelen ilyen képsorok fogadtak engem: Hiba
Hiba 2
Mintha ketté osztották volna a monitort, akkora fekete csík van ott. :S

Akárhányszor újraindítottam a gépet, utána nem volt semmi gáz, csak játék közben, majd teljesen fekete lett a kép és nem tudtam mást csinálni, mint a gépház bekapcsoló gombját nyomva tartva offolni a gépet. Jelenleg nem tudom használni a gépet, mert bejön a VGA gyártó képe indításnál, már ott is ilyen apró színes csíkok vannak, majd előadja a Windows ikont alatta a forgó körrel, utána semmi, csak fekete képernyő. Soha nem volt ilyen gondom 2012 júliusa óta (akkor lett meg a mostani PC-m). Újra telepíteni a gépet nem tudnám emiatt, ha a driver lenne a ludas, azt sem tudnám letörölni, mert használhatatlan katyvasz így. Egy új kártya megoldaná a dolgot? Nem OC-ztam a mostani kártyát, ami egy MSi Radeon R6850.

[ Szerkesztve ]

(#579) subaruwrc válasza M4XP4YN3 (#578) üzenetére


subaruwrc
félisten

gari van még rá ? mert ha igen akkor add le,jó eséllyel vga ram hiba.

(#580) SP4C3 válasza Redneck (#577) üzenetére


SP4C3
veterán

Azt is már csak olyankor, amikor minden veszni látszik. Majd a reparálás után nem túlhevíteni, mert előjön megint. Szomorú. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#581) M4XP4YN3 válasza subaruwrc (#579) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Sajnos nincsen rá gari. Majdnem 4 éve használom. :/

(#582) SP4C3 válasza M4XP4YN3 (#581) üzenetére


SP4C3
veterán

Elég szépen be crash-el. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#583) M4XP4YN3 válasza SP4C3 (#582) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Hát ja. :/ Most valahogy megoldottam, hogy visszakapcsoljam a gépet, lehet, hogy rájött az 5 perc, vagy nem tudom, de netezni még tudok vele, játszani nem, mert szanaszét csesződik a kép. Most telepítem a régi drivert, hátha.

(#584) asvald válasza M4XP4YN3 (#583) üzenetére


asvald
senior tag

Eléggé garancia szaga van

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#585) M4XP4YN3 válasza asvald (#584) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Nem garis már, de írtam fentebb.

(#586) SP4C3 válasza M4XP4YN3 (#585) üzenetére


SP4C3
veterán

Tedd fel az MSI AfterBurner-t és vedd lejebb az órajeleket, akkor még talán tudsz vele játszani.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#587) M4XP4YN3 válasza SP4C3 (#586) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Teljesen levettem a Memory clockot és a Core clockot, amennyire tudtam, de már a játék főmenüjében előjött a hiba. Ezek szerint kuka a kártya? :O

(#588) Redneck válasza M4XP4YN3 (#587) üzenetére


Redneck
veterán

Ha más gépben is rossz vagyis ugyanezt produkálja akkor igen. Viszont mielőtt kidobnád én elfogadnám fali dísznek. Szeretnék egy rossz régi VGA-kból és CPU-kból álló díszt csinálni. Pár már megmenekült a kukától.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#589) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Nem kapcsol be a gépem, melyik topikba irjak, mondjatok meg légyszi. :)

(#590) Redneck válasza balazska92 (#589) üzenetére


Redneck
veterán

Bocsi de ez konkrétan kevés. Tápos topik első körben. Szerintem ott kell kezdeni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#591) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Valakit szeretnék megkérni arra, hogy írja le azokat az okokat, amik VRAM hibát okozhatnak. Köszönöm előre is! Kerestem a neten, azt hittem, rögtön találni fogok valami lista szerűséget, de tévedtem.

(#592) Redneck válasza M4XP4YN3 (#591) üzenetére


Redneck
veterán

Túlhúzás, túlfeszelés/túlfeszültség/rövidzárlat, a gyártó által a chipre megadott maximum hőmérséklet túllépése, rossz BIOS, nedves közeg. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ebből pár user error. Esetleg még kettő. Gyártástechnológiai hibából adódó gondok, például elégtelen forrasztás, vagy degradálódott modul.

Van valami konkrét gond?

Szerk:
Nemrég volt a Crimson AMD driver balhé, úgyhogy a hibás drivert is feljegyezheted.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#593) M4XP4YN3 válasza Redneck (#592) üzenetére


M4XP4YN3
tag

-Egyszer recsegett a konnektor, majd offolta magát a gép. Elképzelhető, hogy nem tett jót a kártyának és azért fuccsolt be?
-Crimson drivert vasárnap próbáltam ki, de már akkor félig halott volt a kártya, a szombaton keletkezett gondjaim miatt, úgyhogy ez kihúzva.
-Nedves közeg megint csak kihúzva.
-Nem szoktam OC-zni a kártyát, egyszer próbáltam ki talán 2 éve, azóta nem is húztam túl, szinte mindig alap órajelen toltam, illetve ma kalibráltam rajta, lejjebb vittem az órajeleket annak reményében, hogy eltűnik a hiba, de 5-6 perc játék után előjött a hiba megint.
-Egy darabig 80-90 fokon is futott a cucc játékok alatt, azóta már ki lett takarítva alaposan + pasztázva is lett, ez volt szeptemberben, max hőfok 65 volt onnantól kezdve.

Tápegység semmilyen esetben sem teheti tönkre a gépalkatrészeket? Alig 2 hete van meg az új Aurum Gold S 400-as tápom és múlt héten ment gallyra a kártya meg az ODD. Próbálok minél több lehetőséget kiszűrni, mert az előző Cooler Master 3,5 évig futott a gépben, de soha semmi kár nem keletkezett a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#594) Redneck válasza M4XP4YN3 (#593) üzenetére


Redneck
veterán

A kommentedben azért remélem te is látod azt a pár lehetőséget amit írtam. A konnektor recsegett, gép kikapcsolt -> lehet túlfeszültség. Volt 80-90 fokos -> túlmelegedhetett. Volt már túlhúzva, és kapott Crimson drivert is, ez sem jelent jót. Igaz tápot is cseréltél, de remélhetőleg azzal minden rendben.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#595) asvald válasza M4XP4YN3 (#593) üzenetére


asvald
senior tag

Esetleg a gpu nem lett lesarkazva szétszedéskor ?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#596) M4XP4YN3 válasza asvald (#595) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Hogy érted, hogy lesarkazva? Az mit jelent?

(#597) Redneck válasza M4XP4YN3 (#596) üzenetére


Redneck
veterán

Mikor levetted a hűtőt, nem lett letörve a GPU sarka?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#598) asvald válasza M4XP4YN3 (#596) üzenetére


asvald
senior tag

Kíváncsiak lennénk a megoldásra ha született...

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#599) molekula3


molekula3
újonc

Sziasztok,
a képen látható probléma jött elő tegnap este egy HIS HD6970 VGA-n. Próbáltam már MSI Afterburner-t, Catalyst Control Centert, GPU-Z-t. De semmi.

Van e rá valami megoldás vagy kuka? Olyan hangja van a vidikarinak, mint egy sugárhajtómű. 100%.on megy a
ventilátor, már bekapcsoláskor. Viszont a kártya jéghideg, mert nem fut semmi.

Kószi a segítséget!

Csani

(#600) asvald válasza molekula3 (#599) üzenetére


asvald
senior tag

Másik gépben próbáld ki ,ha ott is ugyan ez akkor vagy megszokod vagy lecseréled

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.