Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#701) Danii9123 válasza elfelejtette (#700) üzenetére


Danii9123
tag

És ilyenkor mi a teendő?

(#702) elfelejtette válasza Danii9123 (#701) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mivel nvidáról váltottál atira, mindeképpen a legjobb megoldás egy win7 újratelepítés lenne.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#703) Danii9123 válasza elfelejtette (#702) üzenetére


Danii9123
tag

Rendben, megpróbálom minél hamarabb újratelepíteni, csak szereznem kell valakitől egy cd-t. Köszönöm a segítséget :)

(#704) Redneck válasza Danii9123 (#701) üzenetére


Redneck
veterán

DDU-val törölni minden drivert. Tisztán felrakni egy jó AMD drivert (nem feltétlenül a legújabbat).

Amúgy a hibaüzenetek simán felugranak instabilitás miatt. Nekem CPU dobált ilyeneket.
Fix 100Mhz PCI-E legyen beállítva és pontos CPU feszültségek.

Egyébként ha tiszta a rendszer, nem kell VGA/CPU/RAM csere után újratelepíteni. A kártya legjobb driverének pedig nézz utána, ilyen régi kártyáknál az újabb meghajtók sokszor csak rontanak a teljesítményen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#705) elfelejtette válasza Redneck (#704) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az AMD által ajánlott 15.7.1-gyel próbálkozik a srác, nálam azzal még hiba nélkül ment a kari (tőlem vette). NFS The Run 1280-ban Ultra grafikával simán ment vele.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#706) Redneck válasza elfelejtette (#705) üzenetére


Redneck
veterán

Oké, nem azt mondom hogy minden AMD kártyával így van. Találkoztam párral aminél előfordult a jelenség. Egy idő után pár játéknál jelentősen lassabbak lettek a driverek, az újabbakhoz pedig már alapból több kraft kellett volna.

DDU-val csökkentett módban törölni kell mindent, és újrarakni a drivert.

Az AMD ajánlásait, driver ügyben pedig nem erőltetném, elég elolvasni az elmúlt évek driverekkel kapcsolatos hozzászólásait. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy frisebb driveres lassulással nV oldalon is találkoztam (GTX 460-nál), és az 5770 többnyire problémamentes széria volt.

Szerk:
Régi kártyáknál érdemes a topikokban megkérdezni melyik a leggyorsabb driver. Feltehetőleg tudják, lemérték és egyébként sem a legújabb játékokhoz kell egy ilyen kártya.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#707) elfelejtette válasza Danii9123 (#703) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja igen, 0x50-es hibakód RAM hibát is jelezhet, memtest86-os se ártana futtatni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#708) Danii9123


Danii9123
tag

Köszi a segítséget, felraktam ezt a display driver uninstallert és az amd driver mellett talált nvidiát is, ami elég fura, mert töröltem minden nvidia programot. Azóta felraktam az amd drivert hozzá és most elvileg jól működik :) Ezt onnan tudom hogy a GTA 5-be mikor elkezdtem a játékot (rablás) ott csak addig engedett, hogy be kell szállni az autóba (azelőtt mindig akkor fagyott be). Remélem mostmár nem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#709) Redneck válasza Danii9123 (#708) üzenetére


Redneck
veterán

Ha chipgyártót vált az ember, mindig DDU kell. NV-nél házon belül nem, AMD-nél ajánlott.

Használd egészséggel és jó játékot!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#710) Danii9123 válasza Redneck (#709) üzenetére


Danii9123
tag

Ezt eddig nem tudtam, és köszönöm! :)

(#711) Redneck válasza Danii9123 (#710) üzenetére


Redneck
veterán

Az előzőhöz kis javítás:
Ha házon belül cserélsz kártyát akkor nV-nél nem feltétlenül kell DDU, elég a clean install. AMD-nél ajánlott, de valaki arra esküszik, hogy minden driver cserénél megér 3 percet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#712) Trade88


Trade88
tag

Sziasztok! Adott egy Sapphire 6790 kari eddig nem volt semmi baja nálam jól szellőző kuckóban. Igy is volt 90 C. Havernak kölcsön adtam alig volt szellözés nála szinte és még a venti fordulatszámát is lejjebb vette.Azóta a hiba. Gép elindul hibamentes kép egészen az asztalig ott ugyanis vagy sötét vagy csíkos kép fogad.( csökentett módban hiba nélkül megy) próbáltam win 7-tel 10-zel ugyan az a hiba
Van valami tippetek? Szerintem memória lehet, okozhatta a túl melegedés?

(#713) SP4C3 válasza Trade88 (#712) üzenetére


SP4C3
veterán

Jól sejted, túlmelegedett és engedett az egyik vram alatt a forrasztás.

90*C az nálam már sok.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#714) asvald válasza Trade88 (#712) üzenetére


asvald
senior tag

Sajnos túlmelegedett a vram!

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#715) lolmak


lolmak
csendes tag

Sziasztok,

lenne egy elég érdekes hiba amit a gépem produkál, eddig minden jól ment, most újratelepítettem a windowst (win7), installálgatom a drivereket majd amikor az nvidia drivert felrakom és újraindítom a gépet akkor eltűnik az asztalról minden ikon és a start menü is, a crtl+alt+delre sem reagál semmit. Csökkentett módban elindul, valamint ha letörlöm az nvidia drivereket akkor utána elindul teljesen normálisan is, ha úja felrakom őket akkor megint eltűnik minden bekapcsolás után. Próbáltam már 1-2 régebbi drivert is de azzal is ugyanezt csinálja, ráadásul már azóta a windowst is újra telepítettem és formatáltam is az egész vinyót de mindig ugyanez a hiba és csak az Nvidia drivernél, Nvidi Geforce gtx 650 Tim van.

Hátha tud valami valami okosat mondani....
Előre is kösz,

Dani

(#716) Redneck válasza lolmak (#715) üzenetére


Redneck
veterán

Üdv!

Nincs két monitorod vagy egy monitorod és egy TV-d rákötve?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#717) lolmak válasza Redneck (#716) üzenetére


lolmak
csendes tag

Aztak*rva, csak a legegyszerűbbre nem gondoltam :D :D Mondjuk abban a hitben éltem, hogy ki van húzva a HDMI, bár ha erre amúgy sem gondoltam volna....... szép...
Mindenesetre köszönöm szépen, el nem tudtam képzelni mi lehet a baj :P
Király vagy !!

(#718) Redneck válasza lolmak (#717) üzenetére


Redneck
veterán

Nincs mit, én a legegyszerűbbel kezdtem. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#719) Öcsi97


Öcsi97
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy elképzelhető, hogy az új AMD driverekben lehet egy olyan parancs ami lehetővé teszi, hogy csak 1 ventilátor forogjon ha nem meleg a kártya?
Ha megterhelem és egy ventilátor már nem tudja lehűteni (80°C fok körül) akkor ahogy gyorsítja a ventilátorokat egyszer csak elindul a hátsó is, de eléggé ilyen.... nem is tudom.... mint amikor fémbe karcolsz fémmel, ilyen hanggal elindul és addig gyorsul amíg a másik tempóját fel nem veszi.
Vagy inkább csapágy gyanús a helyzet?

Az említett VGA egy Sapphire HD7970 OC Edition kártya, pontosan ez:[link]
Ebből is a 11197-03-as típusu, aminek 950 MHz az órajele.

Ha esetleg csapágyas akkor mit lehet tenni ellene?
Csak egy ventilátor probléma miatt cserélni nem szeretném, még a hűtőt se.
Esetleg ventilátort nem lehet rajta cserélni "csak úgy"?

Az esetleges válaszokat, tippeket előre is köszönöm szépen!

Nektek is azt amit ti nekem!

(#720) asvald válasza Öcsi97 (#719) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Ilyen parancsról Én spec nem tudok ..szvsz a ventilátor elképzelhető , hogy meghibásodott , lehet egy csere megoldaná /takarítás

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#721) Redneck válasza Öcsi97 (#719) üzenetére


Redneck
veterán

Gyanús hogy bedöglött az egyik ventilátor. Azért van rossz hangja.

Szerk:
Egy kis home made megoldással cserélhető a venti szerintem. Maximum csúnya lesz és fekete burkolat nélküli.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#722) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

Sziasztok!
Egy g1 gaminges 970-esem van és egy furcsa dolog ütötte fel a fejét mostanában. Játszok (Division-nél jön elő rendszeresen de már betöltéskor) és megfagy a gépem. A hangok nem változnak vagyis mennek tovább rendesen nem szaggatnak be. De a kép megfagy aztán fél perc után megy normálisan majd újra az előbbi jelenség. Ha nagy nehezen sikerül kilépni a játékból nem lesz az asztalon egerem. Hibaüzenetet nem dob a rendszer, de újraindítás után ha megnézem az eseménynaplót egy "nvlddmkm" hibát mutat.
Nem csinál ilyet folyamatosan csak ennél a játéknál illetve megesik, hogy más játék is pl a BF4 két pálya töltés között produkál ilyet játékban soha.
Win 8.1 van a gépemen, a 359.06-os nvidia driver. Az újabbakkal még a chrome is kidob ilyen hibával egy idő után.
Nem tudom miért csinálhat ilyet...
Esetleg ötletek? Köszönöm a segítségetek. :)

(#723) Redneck válasza papirzsepi93 (#722) üzenetére


Redneck
veterán

Driver irtás DDU-val, majd legfrissebb driver telepítése.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#724) papirzsepi93 válasza Redneck (#723) üzenetére


papirzsepi93
tag

Próbáltam de nem jött be.
Újabb driverekkel folyamatosan kapom az említett hibát... :(

(#725) Redneck válasza papirzsepi93 (#724) üzenetére


Redneck
veterán

Ha tudod próbáld ki egy másik gépben. Fújd ki a slotot a biztonság kedvéért. Nehéz ügy, első körben más gépbe kell rakni.

DDU-val törölted?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#726) papirzsepi93 válasza Redneck (#725) üzenetére


papirzsepi93
tag

Igen dduval töröltem az előző drivert
Másik gépbe rakni nem nagyon tudom mert nincs a közelben, de mivel fújjam ki a slotot?

(#727) Redneck válasza papirzsepi93 (#726) üzenetére


Redneck
veterán

Sűrített levegővel. Mikori az alaplap, a monitor és a kábele? Milyen csatlakozón keresztül használod?

970-es topikban mit mondtak?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#728) papirzsepi93 válasza Redneck (#727) üzenetére


papirzsepi93
tag

970es topikban nem sokat...
Alaplap egyidős a vga-val a monitor egy évvel öregebb.
Egyébként hdmi kábellel használom semmi extra egyszerű hdmi kábel.

(#729) Redneck válasza papirzsepi93 (#728) üzenetére


Redneck
veterán

Hát érdekes. Windows újrarakást lehet meglépnék. Nem mondanám hogy fixen VGA hiba vag hog egyáltalán hardveres dolog.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#730) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

Sziasztok!
Olyan történt velem hogy felment a win 10 és telepítettem a 368.69es drivert minden megy rendesen és egyszercsak megfagy a chrome meg fagy a videó youtubeon. Újraindítom és megfagy a gépem és ilyen bootloopba kerül...
Ötlet?
Semmit nem telepítettem csak a chromeot.

(#731) Redneck válasza papirzsepi93 (#730) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt így elég nehéz megmondani. Mivel több hardver hibája is felmerülhet, ki kell tesztelgetni mindent szép sorjában.

Kék halált kaptál? Van róla log? Hibakód?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#732) papirzsepi93 válasza Redneck (#731) üzenetére


papirzsepi93
tag

Kékhalált sem kaptam csak megfagyott és restart és megint és megint. Így logot sem tudtam csinálni. Nost egy friss win telepítésben vagyok újra.

(#733) papirzsepi93 válasza Redneck (#731) üzenetére


papirzsepi93
tag

Egyébként egy nvlddmkm hibát kapok az event log szerint. Most elindult rendesen és megy egyelőre.

(#734) csaba0223


csaba0223
senior tag

Sziasztok!
Van egy MSI R9 270x em és az lenne a problémám hogy terhelés alatt kifingik a kártya.
Ha a gép mellé teszek egy ventit akkor nem csinálja,pedig a hőmérsékletet nem bebefolyásolja a ventilátor, mellétett ventivel 57 fokon rendesen megy de venti nélkül 57 fokon megáll.
A mellékelt képen látszik mit produkál mikor megáll.
Vajon mi lehet a gond?

Project Torque nick: csaba0223

(#735) Create.


Create.
addikt


Egyik munkatársamnak eladtam a vga-mat, nálam jól működött, de neki újra-újra indul a gép. Gigabyte 950gtx, ről van szó, amit gainward 750ti-t cserélt le. Mi lehet a probléma? Ezt a képet küldte.

[ Szerkesztve ]

(#736) Create.


Create.
addikt

Már másik topikban válaszolnak, kérlek vegyétek figyelmen kívül a kérdésem.

(#737) Redneck válasza csaba0223 (#734) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet hűtetlen rész a kártyán? Van olyan alkatrész ami melegedhet rajta rendesen? Előfordulhat. A topikjában másnak nem volt ilyen?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#738) Jojj


Jojj
csendes tag

Gép egyszer csak kikapcsol. Istentelen égésszag. Nem kapcsol vissza. Kiveszem a VGA-t, leszerelem a hűtőt, és a következőt látom:
http://i.imgur.com/loDv1nM.jpg
Balról a negyedik chip után az alsó sorban az egyik 'valami' (tranzisztor?) lerobbant. Elég kormosan.
Nagy egyetlen kérdésem: Valaki szerint javítható-e a hiba vagy igazából is tűzre vághatom? Garancia márciusban járt le.
Előre is köszönöm.

(#739) core i7


core i7
addikt

Sziasztok néztem egy GTX 780-as kártyával Facebookon live-ot közbe ment még pár oldal böngészőben és egyszer csak átváltott a WIN 7 aero felület egyszerűvé magyarul kikapcsolt az aero megnéztem a GPU használat 90% fölött volt 50 fokos ez mitől lehetett? Majd ujraindítás után megoldodott a dolog

Vírusírtó Microsoft Security Essential semmit nem érzékelt

Válaszotokat előre is köszönöm

(#740) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Adott egy Palit gtx770 és egy thermaltake 550W táp.
3Dmark11 ez fogadott. Ez lehet táp hiba is vagy csak vga? Ha vga akkor javítható-e?

üdv:hatnor

(#741) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Most vettem használtan egy Sapphire nitro r9 390-et és amikor bedugtam a gépbe meg sem nyikkan fekete kép és a ventik sem pörögnek. A hd4600-as kitiltása után sem jártam sikerrel. Elméletileg jó a kártya de semmit nem csinál. Bekapcsnál néha egy hangyányit megrántja a ventikett. 500-as fsp tápom van 8+6 pinnel dugtam be, elvileg vinnie kell, de nem működik. Mi lehet a baja???

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#742) Wallynator


Wallynator
újonc

Sziasztok.

A videókártyám (Gainward GTX 560 2GB) mostanság elkezdett terhelés hatására csíkosodni, és emellett vagy lefagy (többnyire), vagy újraindul (ritkábban).
Most is megismétlődött, de manuális újraindítást követően is csíkos maradt a kép ( tarka, viszonylag összefüggő rézsútos vonalak helyett rövid vékony vízszintes fehér vonalak), a vga driver pedig látszólag nem töltött be, mert kis felbontású volt, de egyébiránt működött a rendszer.
http://kepfeltoltes.hu/160909/IMG_20160908_233329_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Újból újraindítottam, akkor pedig már tökéletesen működött, csak egy pár másodperces jelenetet csinált (képfeleket tökéletlenül felcserélte), de utána sikeresen helyreállt.

Hőmérséklete 50C főlé nem megy. Afterburnerrel felére vettem az órajeleket, akkor működött normálisan, de nem adott elég teljesítményt, így visszaállítottam az alap beállításokat.

Mit tanácsolnátok?

(#743) pureez


pureez
csendes tag

Sziasztok!
Egy új RX 460-t szeretnék telepíteni, de miután beszereltem semmi képet nem ad, biost se tudom behozni, de amúgy a windows betöltődik (hallom)...
Mi lehet a gond? : (

(#744) mikehf


mikehf
csendes tag

Sziasztok!

Egy Lenovo G510 (i7 4700MQ 8GB ram) notebookban lévő AMD Radeon M230 R5 videókártyával lenne egy olyan problémám hogy amint elindítok egy játékot, felpörög a ventillátor és a GPU hőmérséklet felugrik 70-80 fokra. Nyilván nem várok csodát ettől a kártyától de hogy egy worms word party kaliberű játék esetén is ezt csinálja az sztem nem normális dolog. Valami ötlet hogy mitől lehet ez? Driverek fent vannak próbáltam már régebbivel frissebbel is, mindegyiknél előjött ez a hiba.

(#745) Redneck válasza mikehf (#744) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet kiszáradás miatt lett elégtelen a hűtés. Esetleg drivert nem cseréltél? Mindkettő okozhatja.

pureez:
Tápot adtál neki? Milyen táp és milyen konfig?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#746) pureez válasza Redneck (#745) üzenetére


pureez
csendes tag

Mindent kipróbáltam. Valószínűleg gyári hibás...

De egyébként:
Chieftec iArena 400W
Gigabyte H67MA-D2H (Socket 1155)
8,00GB Dupla-csatorna DDR3 @ 665MHz
Intel Core i7 2600 @ 3.40GHz
Windows 10 Pro 64-bit

régi kártya: AMD HD6970 2GB
új (ami nem működik): Gigabyte RX460 4GB

[ Szerkesztve ]

(#747) the_cult


the_cult
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni van egy Sapphire Radeon dual-x r9 280x videokártyám. 3 éves.Tökéletesen működik ,csak most jött elő egy olyan hiba hogy az egyik ventilátor amíg be nem pörög addig zakatol ,és látszik is hogy olyan mintha kimozdult volna.Beszéltem pár hozzáértővel akik azt javasolták hogy cserélni kellene azt a ventit.Az a gondom hogy sehol sem találtam neten ilyen ventit itthon,csak E-bay-en.Az lenne a kérdésem hogy tényleg cserélni kell ilyenkor vagy "csak" ki kellene tisztítani? Nagyon ügyelek a gépre tisztán van tartva de azt is olvastam hogy a venti alá is leragadhat kosz,amit ugye nem lehet tökéletesen tisztítani.Ebben kérném a segítséget hogy mit csináljak vele,vagy hogy hol lehet kapni ilyen ventiket?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Attila

(#748) Redneck válasza pureez (#746) üzenetére


Redneck
veterán

Lehetséges. Másik gépben nem tudod megnézni?

the_cult: Léghűtés topikban kérdezd meg. Lehet van rá valami otthoni módszer hogy kitisztítsd.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#749) pureez válasza Redneck (#748) üzenetére


pureez
csendes tag

Sajnos nem, pont ezért még megnézettem egy szervízben, hogy biztos a kártya a szar, nehogy fölöslegesen visszaküldjem.
Azt mondták gyári hibás... :(((

[ Szerkesztve ]

(#750) Redneck válasza pureez (#749) üzenetére


Redneck
veterán

Ha ki lett próbálva, pláne egy szervizben, akkor nincs több kérdés. Mehet a garanciális ügyintézés.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.