Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#301) Maffla9208 válasza BearLord (#300) üzenetére


Maffla9208
csendes tag

Ott már próbáltam de nem történik semmi pl a cod 4ben nagyon kevés az fpsem kb25..már próbáltam egy csomó driverrel de semmi változás.Ötlet?

(#302) Korcsii


Korcsii
őstag

Pár napja el-elmegy bizonyos szövegrészeknél (mondjuk linkek, menük) a cleartype, vagymi. Avagy kicsit zöldes, kicsit sárgás, kicsit mindenféle lesz a körvonaluk. Ha fölé viszem az egeret, akkor újra kirajzolja jól. Játékokban hibát nem tapasztaltam, igaz nincs is szénné hajtva.

Kezdek a VGA-ra gyanakodni, talán VRAM hiba vagy valami?

HD4850-em van, úgy 2 éves lehet, az egyslotos refhűtős elődje 2 év alatt megadta magát, utána kaptam ezt garban.

Drivert utoljára talán dcemberben frissítettem, viszont februárt egy kékhalállal zártam.

További információk a problémáról:
BCCode: a
BCP1: 0000000000000000
BCP2: 0000000000000002
BCP3: 0000000000000000
BCP4: FFFFF80003094F52
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Ha esetleg van ötlet rá, azt szívesen fogadom. :)

(#303) kokeny92


kokeny92
tag

Sziasztok.

Segítségeteket kérném abban, hogy ha valaki tudja hogy miért lett zöld a youtube-om, ha videót nézek, meg más egyéb videómegosztó protálon is eljön ez a hiba.
Mondták már hogy kapcsoljam ki a settings-be az "enable hardware acceleration" . Így jó is meg minden,
de a videó minősége meg borzalmas még hd-ban is.
Valami veszteségmentes megoldás van erre?

Üdv Kökény

(#304) ShERiFF91


ShERiFF91
csendes tag

Sziasztok!

Hatalmas segítségre van szükségem, kb már a hajamat tépem... :Y
A probléma az, hogy a monitorom felbontása egyik pillanatról a másikra (bármilyen felhasználói beavatkozás nélkül) megváltozott 1024*768-ra az 1920*1080-ról és innen nem tudok visszaváltani.

Videokártya: GV-N560OC-1GI GTX560 1GB PCIE
Monitor: LG M2450D
Kábel: 1.4 miniHDMI - HDMI aranyozott

Amiket próbáltam:
-Windows vezérlőpult "képernyő" menüpontjában felbontást váltani (1024*768 a legnagyobb)
-nVidia driverben felbontást váltani (itt látszik már az 1080p-s felbontás, de amikor próbálok váltani rá, akkor visszaugrik 1024*768-ra)
-nVidia driver törlése (driver sweeper), majd új feltelepítése (többet is próbáltam: 314.14, 314.07, 307.74)
-monitor driver keresése (de nincs...:( )
-másik videokártyával (Sapphire hd4890 OC, HDMI-HDMI kábellel, de itt nem is kap jelet a monitor, pedig a kártya kb 98%, hogy jó.)
-windows reinstall
-teljesen másik géppel próbáltam a monitort meg a HDMI-HDMI kábelt, ezeknek a hibája kizárható, mivel a másik géppel működött fullHD-ban is.

És ami a legérdekesebb, hogy DVI porton keresztül (DVI-VGA átalakító, VGA kábel) működik 1920*1080-as felbontásban, mindkét kártyával, csak ugye rosszabb minőségben.

Ezek alapján én úgy gondolom, hogy valami szoftveres baja van, de fogalmam sincs, hogy mi lehet, főleg a windows újratelepítése után...(itt megjegyezném azért, hogy a 2TB-os vinyómból csak a rendszer partíciót formáztam a telepítésnél, mert a többin fontos fájlok vannak. nem tudom mennyire lényeges, de azért leírtam. :) )

Remélem tudtok segíteni, a kezetekben a jövőm! :D
Előre is nagyon szépen köszi!

Üdv,
Luki

[ Szerkesztve ]

(#305) gretiel


gretiel
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Olyan problémám lenne ,hogy : Van egy Zotac gtx280-as kártyám, amivel elindul a gép,képet nem ad,venti nem indul. Mi lehet a probléma?Esetleg valaki találkozott már ezzel a hibával?

Várom a válaszokat
Előre is köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gretiel • 

(#306) ShERiFF91 válasza gretiel (#305) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Szia!

Áramellátást, csatlakozót ellenőrizd szerintem.
Esetleg próbáld meg, hogy 10-15-ször kiveszed-berakod a kártyát a helyére, így letisztulnak kicsit a csatlakozók. Ha ez nem segít, akkor valószínűnek tartom, hogy hibás a kártyád...

Üdv,
Luki

(#307) gretiel válasza ShERiFF91 (#306) üzenetére


gretiel
csendes tag

Rendben, Megpróbálom akkor:)

köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gretiel • 

(#308) gretiel válasza ShERiFF91 (#306) üzenetére


gretiel
csendes tag

ugyan az a probléma:( szétszedtem, és a ventilátor kábelei is éppek. mi lehet a probléma?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gretiel • 

(#309) djvargade


djvargade
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy Ati HD 3870-es videókártyám. Annyi a baj, hogy eddig normálisan működött és tegnap este óta csíkozza illetve spirálozza a képernyőt. Mi lehet ilyenkor a probléma illetve a problémára mi lehet a megoldás?

A választ előre is köszönöm és e-mailbe kérem a válaszokat.
Thx.

e-mail cím: vardavid14@gmail.com

(#310) ShERiFF91 válasza gretiel (#308) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

Szerintem akkor hibás a kártyád...
Próbáld meg gariztatni. Ha nincs már rá garancia, akkor hardverapron nézz körül, van egy pár ember, aki ilyenekkel foglalkozik, és meg tudja javítani a kártyád remélhetőleg.

Üdv,
Luki

(#311) gretiel válasza ShERiFF91 (#310) üzenetére


gretiel
csendes tag

rendben, Köszi szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gretiel • 

(#312) koszi84


koszi84
csendes tag

A számítógépemen becsíkozódott a kép a videókártya ment szét. Vettem e teljesen új gépet és bekapcsolás után minden jó volt amig el nem indítottam egy filmet. A hiba ugyan az becsíkozódott a kép. A videókártya VTX3d radeon hd7770 1 ghz edition 1gb 128 bit ddr5 pci-e. A kérdésem mitől ment tönkre ez a videókártya is öt perc alatt? Ha valaki tud segíteni mi tévő legyek azt megköszönném mert ha valami kinyírja a kártyát akkor nincs értelme újat venni mert az is meghal.Eddig két számítógépes pasit kérdeztem meg hogy mi lehet a baj de tanácstalanok voltak: Azt mondták ilyennel még soha nem találkoztak hogy két gépnek ugyan az a baja ráadásul az egyik csak öt percet üzemelt. Nem tudom mit csináljak ha tud valaki tanácsoz adni annak nagyon örülnék.

(#313) ShERiFF91 válasza koszi84 (#312) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

alaplap? ugyan az volt mind a két kártya esetében? mert akkor valószínűleg az alaplap slotjával lesz valami para szvsz.
vagy hűtés probléma, nem szellőzik eléggé a házad
vagy nedvesség éri a kártyát

de az is lehet, hogy csak a vga/dvi/hdmi kábeleddel van probléma....:\

én ezekre tippelnék

(#314) izsob


izsob
tag

sziasztok! van egy hd4850-es vgám és az illesztőprogramokkal vesződik, és kék halálozik vagy szétcsúszik a kép. Szerintetek m i lehet a baja?

(#315) Sinu


Sinu
senior tag

helo!

kaptam ma egy videokártyát, amiről senki nem tudott eddig semmit, hát is próbáltam, de lefelé görbülő szájal végeztem. NVIDIA GeForce 8800 GTS
A hibajelenség nem ritka ha jól sejtem, viszont én semmit nem tudok róla
kuka? vagy javítható? ha igen mennyiért ? ha nem milyen kukába kell az ilyet dobni ?

Köszönöm ! :)

[ Szerkesztve ]

No Future

(#316) djdaniel válasza Sinu (#315) üzenetére


djdaniel
senior tag

látom csökkentett módba megy... csak így indul ? normál indítással mit produkál ?
Miután felrakod a drivert, utána kék halálozik ?

(#317) Sinu válasza djdaniel (#316) üzenetére


Sinu
senior tag

ez normál mód driver után !

No Future

(#318) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

Van egy clevo laptopom m660sru ( albacomp )

A hiba annyi, hogy 6 részre esik szét a kép és full szemcsés .

A procit újrapasztáztam , de a vga-hoz nem férek hozzá .

De elég érdekes amit láttam, az Nvidia GPU-n ( 8xxxM ) csak egy passzív borda van és gyanítom, hogy ott is már kiszáradt az anyag .

A panel kialakítása egy vicc .

Volt már valakinek dolga hasonlóval ? .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#319) Werkly


Werkly
őstag

Az a helyzet, hogy 3D Mark alatt a gép random kikapcsolt. Melege lett vagy gyenge a táp a gépben? Adatlapomn megtaláljátok. Ezenkívűl a 3. teszt alatt csíkok villództak össze vissza. Ez az alulfeszelés miatt volt? Normál gyári feszen volt a kikapcsolás.

(#320) necrobin válasza Werkly (#319) üzenetére


necrobin
tag

Werkly!

Ezt így elég nehéz megmondani, mert tényleg sok dolog miatt lehet. Nekem például 3-4 óra játék után lazán kikapcsolt a gép (HD 4890), mint ha kihúzták volna...de hát nem csodálkoztam ezen, hiszen vagy 35-40 fok volt aznap, viszont télen ilyet sose csinál, szegény tényleg megadja magát ha nagyon meleg van, hiába van 100%-on a venti, bár attól is függ, hogy mennyi ideig használtad a 3D Mark-ot, ha pár percig, akkor lehet hogy táp a probléma. Attól is függ hogy milyen a kártyád.

(#321) üszök válasza Sinu (#315) üzenetére


üszök
őstag

Sikerült valamire jutni a kártyával? Nekem egy 8500 GT csinálja most ugyan ezt.Az a furcsa,hogy Win7 nél csinálja, 8-al meg működik,bár nincs meg a megfelelő felbontás.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#322) Sinu válasza üszök (#321) üzenetére


Sinu
senior tag

semmi, porosodik a sarokban :)

No Future

(#323) asdasd00


asdasd00
csendes tag

Sziasztok.

A kovetkezo lenne a problemam:
kb. 3 hete vettem egy teljesen uj konfigot a szinte legujabb osszetevokbol (i5 4670, Gainward GTX 760, Corsair Vengeance 8GB Ram kit, stb.), es vannak vele problemaim. Pl. Battlefield 3-ban jott mar elo ez a problema, hogy szepen, kelloen gyorsan betolt a jatek, es a map fekete lesz... (nem tudom jobb szoval elmagyarazni, itt egy nem sajat keszitesu video rola). Ez a bug jatek restart utan eltunik, de nem egyszer jott mar elo. Mind a driverekbol, mind a szukseges programokbol (DX, Visual C++, stb) tudtommal a legujabb verzioval rendelkezem. A masik problemam a Crysis 2 (igen, en is humblebundle huszar vagyok) amivel igaz eddig csak egyszer fordult elo hasonlo problema. Az egesz menu tulajdonkeppen tonkrement, minden ugy nezett ki, mintha egy NYAK-ot neznek.. ezt is nehez elmagyarazni, raadasul sehol nem talaltam sem videot sem kepet errol. Valamint, bar ez nem bug, maximalis grafikan nyilt terepen stabil, nem valtozo 25 FPS-t kapok. Nem akarok verpistiket jatszani, de szerintem ez sincs rendben.
Termeszetesen mindket jatek eredeti. Arra lennek kivancsi, hogy a gepem mely komponense okozhatja a problemat, vagy esetleg szoftveresen (OS, mittudomen) lehet valami gond. Bocsanat hogy ilyen hosszura nyult, de szerettem volna megosztani veletek mindent, amit tudok. Elore is koszonom a segitseget, sziasztok. :B

(#324) asdasd00


asdasd00
csendes tag

Ja igen es ket Deep Silveres jatek (Saints Row 3 es Dead Island) Pedig inditas utan kifagynak. Mind2 Steames, a masik ketto pedig Origines.

[ Szerkesztve ]

(#325) zkn.28


zkn.28
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy HD 4870-es kártya, beteszem a gépbe aztán elindítom és felvillan 3 led a kártyán, aztán nemjön be semmi.
Valaki valami ötlet, hogy mi lehet a gond?
:R

(#326) djdaniel válasza zkn.28 (#325) üzenetére


djdaniel
senior tag

tehát a kártyán, 4led-ből 3 felvillan ?

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault

D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed

D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed

D601 - Red LED On, shows critical Core power fault

(#327) zkn.28 válasza djdaniel (#326) üzenetére


zkn.28
csendes tag

Igenigen, tehat akkor meghalt? :(

(#328) djdaniel válasza zkn.28 (#327) üzenetére


djdaniel
senior tag

a 4 közül melyik az a 3-om ?

gpu melegszik a kártyán ?

régen volt egy sapphire 4870-esem és nem adott képet, elvittem ismerősöm reballozta és utána se, végül kiderült hogy csak az egyik kondi szált el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#329) Mattey


Mattey
tag

Ahoy!

Teljesen új gép elég fura dolgot művel (már minden mást kizártam, azért írok ide)

Játékoknál magasabb beállításokon (Planetside 2 , Fallout New Vegas, a Planetside 2 mondjuk kakukktojás, az egy elég rosszul összerakott progi) a gép teljesen megfagy, a monitor nem érzékel jelet és a füles fura berregő hangot ad ki (többnyire a leugtoljára játszot hang végtelen ismétlése.)

Drivert hármat próbáltam, a tápnak elvileg bírnia kéne a konfigot, Memteszt ment, prime 95 ment.

A 3dMarkot valamiért el se tudom indítani

a Whocrashed:
On Thu 2013.10.10. 16:50:41 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\101013-15256-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntkrnlpa.exe (nt+0x3B7BB)
Bugcheck code: 0xD1 (0x0, 0x2, 0x8, 0x0)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntkrnlpa.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Volt már ha jól emlékszem bizonyos TDR_error is kiírva, de délután amikor lesz rá időm újra előidézem a problémát és hozok még infót.

A gépet úgy rakattam ösze, szóval igazából belülről még nem nagyon láttam (bár tegnap este végső kétsége esésemben belenéztem, de nem tűnt fel semmi szokatlan, de egy nem elég hozzáértő szemével van ez így :D )

(#330) Mattey válasza Mattey (#329) üzenetére


Mattey
tag

On Fri 2013.10.11. 6:35:37 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\101113-22152-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl+0x8D16C)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFFFFC2FEE008, 0xFFFFFFFFD1584C7A, 0xFFFFFFFFC000009A, 0x4)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Íme.

(próbát teszek, egy tipp szerint a TPlink wifi adaptereket nem szereti az alaplap.)

(#331) Toothy


Toothy
csendes tag

Üdv mindenkinek!
kb 2 napja vettem egy használt videókártyát (amd 3870)
és az vele a bajom, hogy amikor játszok akkor kb 2-3percig megy rendesen utána fél percig lemegy 8fps-re majd újabb 2-3 percig megy rendesen végtelen ciklusba.
Több játékon is teszteltem és mindegyiken ugyanazt csinálja!
lefuttattam egy 3D MARK 06-ot de nem jelzett hibát sőt a teszteken egyszer sem csinálta ezeket a tüneteket!
xp-t használok a 3D MARK meg directX 9-et. először azt gondoltam, hogy a játéokok DX10-es verzióhiánya miatt csinálja, de aztán felraktam a NFS Most Wanted-et és ott ugyanúgy "kötekszik".
Hőfoka 40-60 C° között van.

(#332) ZrinyiGabó


ZrinyiGabó
csendes tag

Hello mindenkinek.
Van még egy kérdésem.
Volna egy Referencia AMD ATI HD6970 kártyám, és veszettül szemeteli, csíkozza a képet.
GPU vagy memória hiba lehet?
A VRM -nél iszonyatosan melegszik.

(#333) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Ha a képernyőn függőleges színes csíkok jelennek meg, akkor a VGA kuka? Egy 8600 GT-ről van szó. Eddig működött, most ahogy bekapcsoltam a gépet, ezt csinálja.

Előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#334) chester91 válasza chester91 (#333) üzenetére


chester91
senior tag

Nos, leteszteltem egy másik gépben is, ugyanezt csinálja. Ez javítható jelenség, vagy ennyi volt a móka?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#335) kanya01


kanya01
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek benneteket segítsetek ha tudtok az alábbi problémában!
Adott a gépem az alábbi paraméterekkel, lent található.
Amióta kb 1 éve MSI r6670 MD2GD3 vga van benne, ezeket produkálja.
Pl, netes videóknál ha átváltok egy másik videóra vagy lapra, fekete-fehér vízszintes villanások jelennek meg. Persze ezt nem csak videóknál, hanem ha bezárom a böngészőt. Ha böngészőt nem használok akkor nem áll fent a probléma. Az összes böngészővel csinálja de főleg firefoxal. Flasplayer az összes ki lett próbálva, catalyst driver sem segített semelyik, 64bit win7 xp és win8-al is fennáll a gond. mivel a VGA garis így vissza is lett küldve és lefuttattak 3 tesztet és 4 gépbe próbálták és minden ok volt. 2 féle táp is volt benne 450-650w és az sem segített. Persze az alaplapi vga tökéletes de nagyon gyenge minőségű.Mivel sehol nem találtam a neten erről segítséget, remélem valaki tud tanácsot adni.

Köszi előre is!!!

AsusVH228 HD led monitor ha ez számít

Operációs rendszer neve Microsoft Windows 7 Ultimate
Verziószám 6.1.7601 Service Pack 1 build 7601
Operációs rendszer további leírása Nem érhető el
Operációs rendszer gyártója Microsoft Corporation

Rendszer gyártója Gigabyte Technology Co., Ltd.
Rendszer modellje G41MT-S2P
Rendszer típusa x64-based PC
Processzor Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHz, 3066 Mhz, 2 mag, 2 logikai processzor
BIOS-verzió/-dátum Award Software International, Inc. F1, 2010.12.31.
SMBIOS verziója 2.4
Telepített fizikai memória (RAM) 4,00 GB
Teljes fizikai memória 4,00 GB
Szabad fizikai memória 2,58 GB
Teljes virtuális memória 8,00 GB
Szabad virtuális memória 6,07 GB
Lapozófájl mérete 4,00 GB

[ Szerkesztve ]

(#336) ktamas76


ktamas76
csendes tag

Sziasztok!
Sapphire 7770-el van egy olyan gond, hogy már bekapcsolásnál kb 1/3-addal el van csúszva a kép. Így a képernyő bal harmada fekete, a kép jobb harmada pedig nem látszik. DVI-n és HDMI-n is ezt csinálja. Van rá valakinek valami ötlet?

(#337) Werkly


Werkly
őstag

Az mitől lehet, hogyha egy youtube video ablakban van és az egérkurzort ráhúzom akkor akadozik a videó? Ha lehúzom a mutatót akkor folyamatos. Win elszemetelődött? Aida 64-ben ha VGA stress akkor is akad a mouse rendesen. Akkor ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#338) Kred0523


Kred0523
csendes tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni mert számomra érthetetlen ,hogy mi történik a Videokártyámmal.
A kártya: ATI EAH4770 Formula
Hibajelenség:Az alaplapomon 2 pci foglalat van és az elsődleges foglalatba hosszú idő után ma adott elöször képet,egésszen addig amig nem telepítettem fel a driver-t.Ha driver nélkül használom a kártyát akkor tökéletessen megy semmi hibáját nem mutatja...Amint felteszem a driver-t és újrainditom az elsődleges 16x foglalatba csak a win bejeletkezésig jut el majd nem add képet.A 2. foglalatba kicsit jobb a helyzet,ott csak elkezd színesen pöttyözni.Elöször egésszen kicsik majd a terheléssel elképeztő képi hibák jelenek meg.
Érdekesség,hogy amíg a windows-t nem tölti be addig tökéletes.Elöször azt hittem ,hogy az alaplappal van gond (mivel az elsödleges foglalatba eddig nem is adott képet) de a szervízbe hülyének néztek mert ott semmi baja nem volt...Több féle driver probáltam hozzá mindegyikkel ez a jelenség lép fel.A kártyát minap tisztítottam meg,újrapasztáztam ,stb...A GPU-n különössebb hibát nem láttam,bár az egyik sarkán mintha..de nagyon minimális,nem hinném,hogy sarkazva lenne.Egyéb alkatrész sérülést nem láttam ,teljesen egészségesnek tűnik a kártya.Linkelem a videót amin a hibajelenség van.Szerintetek mi lehet a dolog mögött?

[link]

Holnap lefényképezem közelről a kártyát és felrakom.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#339) BackStaBbR


BackStaBbR
csendes tag

Üdv!

Az alábbi konfigot vásároltam. A videókártyával (környékén) van a gondom, mert kissé vibrál a kép. Vízszintes csíkok ugrálnak függőlegesen oda és vissza. Szerintem ezek az adott terület sötétebb árnyalatai, így képez 'csíkokat'. Ez világos színeken alig észrevehető (vagy egyáltalán szinte nem is látható, pl windowsban), azonban ha sötétebb az árnyalat (játék közben, ahol sok a fényeffekt), akkor zavaróbb. A videókártya a monitorral DVI adapteren keresztül érintkezik. Minden alapbeállításon fut, nincs húzva semmi sem. Egyik gyanúsított a tápegység, azonban ezt nem tudom meghatározni, hogy alulméreteztem-e. Valamint nem szívesen adnék ki újabb 20 ezret csak azért, hogy 'hátha'. Tervezem, hogy beszerzek egy DVI VGA kábelt. A driverek frissek, stabil és bétát is próbáltam már, de ugyanaz az eredmény. Játékon belül vertikális szinkronizáció hatására sem javul. Globálisan a driverben bekapcsolva sem. Megpróbáltam 'szoftveresen' növelni a monitor Hz számát, de semmi. Mi mást tehetnék még a hiba elhárítására? Létezik olyan videókártya diagnosztizáló szoftver, ami lefut és kidobja, hogy igen-igen, mégiscsak valami hiba van. Netről rendeltem mindent, a vele járó hátrányokkal együtt. Azt szertném kiszűrni, hogy a videókártyának van e hibája, hiszen a gariztatás most kissé problémás (posta ide-oda), valamint nem szeretnék úgy járni, hogy felküldöm, és úgy jön vissza, hogy semmi baja. Köszönöm a segítséget.

Asrock Z87M EXTREME4 alaplap 36 hó gar.
Asus GTX 660 2GB DDR5 GTX660-DC2O-2GD5 videokártya 36 hó gar.
Coolink CAI01LP hűtőzsír 12 hó gar.
FSP Raider 550W tápegység 36 hó gar.
Intel Core i5-4670K processzor 36 hó gar.
Kingston 120GB SKC300S37A/120G SSD meghajtó 36 hó gar.
Kingston 2x4GB DDR3 2666MHz KHX26C11T2K2/8X memória 99 hó gar.
Media-Tech MT3548 Nebula fejhallgató 24 hó gar
Noname DVI-P/VGA-M VGA adapter 12 hó gar.
Sharkoon VS3-S 4044951013364 számítógép ház 24 hó gar
Thermaltake AF0030 Thunderblade 12cm Piros ventilátor 12 hó gar.
Thermaltake AF0053 Longevity ventilátor 24 hó gar.
+ 1 saját 500GB HDD

[ Szerkesztve ]

(#340) Jani445


Jani445
újonc

Üdv!
Az volna a kérdésem ,hogy újra akartam rakni a gépet és bejöt hiba
üzenet féle úra índitotam a gépet és nem jötbe semi csak egy fekete képernyö
aminek a balsarkában vilog egy fehér kicsik.
Ez alapján tudja valaki milehet a problépma?

(#341) totyino77


totyino77
tag

hello szerintetek mi lehet a hiba? egyik gépbe hibátlanúl megy a 5850vgám a másik gép meg kisipolja a vgát de másik kártyával meg elindul a kisipoló gép mi lehet a bibi mielöbb kérnék egy választ köszönöm

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#342) barkzso


barkzso
csendes tag

Sziasztok!

Van a laptopomban egy memória hibás vga: Radeon HD 6850M 1GB, a következőben kérnék tőletek segítséget:

Ha nem engedem 300MHz főlé a memó órajelet akkor teljesen hibátlanul fut. A Gpu tökéletes benne.
Jelenleg az AMD GPU clock tootl-al maximálom minden elinduláskor a frekiket és innentől kezdve tökéletesen fut minden (játékok, videók,stb.) ha nem fixálom akkor ha indítok egy programot és memória 300MHz fölé ugrik kifagy/kikockásodik - restart. A tool-al leteszteltem a 300MHz a határ. Az lenne a kérdésem, hogy például valahol a Radeon driverbe nem lehet belepiszkálni/átírni hogy ne engedje 300MHz-fölé a VGA Memót, és ne keljen minden indításkor a tool-al állítgatni? Vagy bármi ötlet érdekelne.

Ja: WIN7 x64

Köszönet ;)

Acer ASPIRE, Core I7, 8GB RAM, Radeon, SSD...

(#343) vitya81


vitya81
tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémával fordulok e fórum olvasóihoz. Remélem itt megtalálom a választ a problémámra. :)
Frissen összerakott gépről van szó, amiben a grafikai teljesítmény nem tökéletes, mondhatnám úgy is hogy változó, nem állandó.

Futtatok egy benchmarkot (Unigine Heaven), jó fps szám, minden tökéletes. Újraindítom a gépet, futtatom újra, és sz@r fps, akad minden ugyanazokkal a beállításokkal. Újraindítom megint és ismét tökéletes. Viccesnek hangzik és számomra is hihetetlen, de páros indítás=gyenge teljesítméyn, páratlan indítás=jó teljesítmény. Ezt nem csak benchmark-nál tapasztalom, hanem játékban is, pl. BF4: high beállításokon 70-80 fps, aztán 15-20 pff... :(

Csináltam egy-két képet légyszíves tanulmányozzátok, remélem valaki tud segíteni, hogy mi lehet a gond, mert ez így picit idegesítő. GPU-Z-s fényképeken bejelöltem ami nekem gyanús (bár nem vagyok szakértője a témának)
Asus Z97-A
Intel core i5 4670k
MSI GTX760 2GB
Kingston 8GB 1600 MHz RAM
Cooler Master GX550
Win 7 Home Edition 64bit
VGA driver 331.65 (337.88-at leszedtem mert először azt hittem, hogy az tehet a gyenge teljesítményről)



Viktor

(#344) meszi85


meszi85
csendes tag

Üdv, ebben kérnék segítséget:
Kártyámon (ATI Radeon 9600) a hűtőbordán lévő ventillátor nem működik.
Már párszor probáltam ki-be tenni, de semmmi.
Tapintásra nagyon forró.
Mi megy ilyenkor tönkre?(kézzel simán tudom forgatni)
Javítható?

(#345) takessz


takessz
senior tag

Hello Ilyen problémám lenne ez mitől lehet és vga-ra gyanakodok a Videó a hibárol akit tudna segíteni vagy megfelelő csopiba irányítani azt megköszönném!! Hibába anyi ilyen kis fekete csík féleség ugrál vagy is inkább vibrál!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#346) juraktomi


juraktomi
újonc

Sziasztok, remelem valaki tud segíteni. Másfél hónapja vettem egy XFX 290x black építi önt vizhuteshez, be szereltem az akkori házba es semmi baja sem volt. Pár hette vettem egy új hazát(cooler master HAF Stacker 935-ot. At lett pakolva a régiből az újba a cucc. Minden bekötve gép elindul es a vga nem ad jelet. Ment a hiba keresés egy memória csak a lényeges dolgok es ennyi. Nem működött. Kivettem a vga a pci-e bol radugtam a hdmit az alap lapra ott el indult. Beléptem a biosba át lét váltva a vga pci-e re ujra indítómotor es megint semmi. Kivettem a vgat újra bios alaplapi vga. A Windows felismeri a kártyát latja csak mikor próbálkozok arról elindítani a gépet akkor nem ad jelet.
Alaplap: msi z87 g43
PSU: evga 850 80+ gold moduláris
Ram: patriot 2x4GB 2133MHZ
PROCI:i5 4670K

Kérlek segitsetek.

Cooler Master HAF Stacker 935+915F, MSI Z87-G43, Intel i5-4670K 4.4Ghz, PoverColor R9 290X, Seagate barracuda 2tb+4tb

(#347) varga31


varga31
csendes tag

üdv,kéne egy kis help nekem is!!
néha olyat csinál a gép hogy képernyő nem válaszolt,majd helyre állt,néha nem is áll helyre feketés és csikok meg minden egyéb, egy régi Nvidia 9800 gtx kari van egy asus Sabetooht x58 ban,i7920 proci és corsair vengeance 2x4gb 1866mhz ramok, chieftec 550-es táp találkozott már valaki ilyennel és ha van megoldás?már a gép első kép jeleneténél is rossz a kép,és zöld csíkok jelennek meg ha be is tölt rendesen,valaki írjon privátot aki esetleg tud erről valamit,köszönöm !!

(#348) conexke


conexke
tag

Sziasztok a kérdés adott ki tudná ezt miért csinálja ?
képen mellékeltem mit produkál amikor lehet látni a sötét felületen
(nem monitor hiba mert masik vid karival nem csinalja ezt es havernal is ugyan ezt csinalja)

ö lenne az KATT IDE!!!

(#349) Tysonxq válasza conexke (#348) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Ez szinte 100 hogy memória hibás a kártya.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#350) Tysonxq


Tysonxq
csendes tag

Helló mindenkinek
Sapphire 5750
Fehér képernyő függőleges szabájos fehér csíkokkal valjon mi a franc lehet vele van mikor órákig nem csinálja .
40 fok fölé nem igazán megy tehát túl nem melegszik.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.