Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#651) TigerCat válasza TigerCat (#650) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, beszereltem a nagyobbikat, majd rányomtam a 3440x1440-es LG kijelzőre és toltam egy kis Battlefield 3-at multiban. A játék automatikus beállítással jellemzően 60-80 között volt, tele pálya esetén átlagosan 60 FPS, ami talán nem rossz. Azonban a nagyobb kijelző és több FPS rettentő szokatlan, így eleinte alig tudtam játszani. Most visszateszem a kisebb monitorra, meglátjuk. Összességében egész jónak tűnik ez a GTX960...

Köszi srácok!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#652) asvald válasza TigerCat (#650) üzenetére


asvald
senior tag

manlit ki ne bontsd mert ha jól emlékszem az hamisítvány !!!

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#653) matrixhippy


matrixhippy
újonc

Sziasztok!
Van egy Sapphire r9 280x dual-x videókártyám az egyik ventilátora nem megy csak akkor ha körülbelül 85 százalékig felpörgetem segédprogival. Már több driverrel is próbálkoztam valaki tud erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#654) lionskull


lionskull
tag

Sziasztok!
Elnézést hogy itt kérdezem, de nem vagyok benne biztos, mi vagy ki a konfigomban a hunyó.
Videohardver problémája miatt a windows nem működik megfelelően?
Na szóval. Adott a következő szituáció. Vettem egy GTX 780 kártyát használtan. Na most aktív böngészés közben beléptem egy játékba, hogy némileg elüssem az időt miközben a böngészőben történik valami érdekes, letelik a várakozási idő. Erre elkezdett leállni majd helyreállni az eszközillesztő, majd a böngészőben is szétesett/pixelesedett a kép, kicsit furcsállottam, mivel egy elég régi, 1998-as game közben csinálta mindezt, ami nem kéne hogy ennyire leterhelje, még úgy sem hogy ablakban dolgozik firefoxban a flash plusz a facebook is megy. Korábban ilyet Wot-ban fullra húzott grafika mellett sem csinált, csak némi fps dropot produkált 70 körülről 45-re, viszont közben terhelés alatt a 40C-t is alig éri el. AMD A10-7700k(ez tervben cserére i5-re) procim nem bírja a tempót, speccy szerint 100 C-s, speedfan szerint 55-60 C között ugrál terheléstől függően, azóta kapott jobb hűtést, CM gemini M4-et, azzal 55 C fok. Itt melyiket kell nézni, kissé összezavarodtam tőle:

Táp TT berlin sirtec, 2 éves, szerintem nem itt a hiba, mivel nincs erre utaló jel, resetszerű újraindulás, ilyesmi, érzésre picit langyos, de nem kellemetlenül meleg vagy forró a burkolata. Szerintetek? Jobb hűtő a procira és menni fog normálisan? Elvileg ebay garanciával még visszaküldhetem a cuccot.
Hibajelenség leírása a windows szerint:
BCCode: 117 BCP1: FFFFFA8015B634E0 BCP2: FFFFF88011192580 BCP3: 0000000000000000 BCP4: 0000000000000000

[ Szerkesztve ]

(#655) lionskull válasza lionskull (#654) üzenetére


lionskull
tag

Vga hibájára utaló újabb jel, sajnos: 3Dmark 2001 se közben visító, hűtőgépre emlékeztető hang jött valahonnan 1-2mp hosszan, mivel eddig nem volt, ezt úgy vélem sajnos, a vga adta ki. Pontszám is gyanúsan alacsony, 32900, vagy ez a normális, figyelembe véve az oprendszer(win7 64bit) és a kártya-tetszprogi egymáshoz viszonyított korát nézve?

[ Szerkesztve ]

(#656) lionskull


lionskull
tag

Milyen hibára utal a következő jelenség?
3D mark 2001 SE közben 9-es teszt(fillrate high) visító hang és a kép pixelesedik? Semikor máskor nem csinálja. GTX 780 kártya.

[ Szerkesztve ]

(#657) asvald válasza lionskull (#656) üzenetére


asvald
senior tag

Szia
kár erőltetned, memóriahiba lesz !
f27 esetleg tudna rajtad segíteni !

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#658) Ry0K3N válasza Ry0K3N (#606) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Erről a tünetről valaki tud mondani valami bővebbet? Az érdekelne igazán hogy javítható e.
Lényegében fekete képernyőt ad minden esetben a kártya ha kell használnia a GPU-t. Ha nincs driver ad képet win betöltés után illetve még csökkentett módban.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#659) asvald válasza Ry0K3N (#658) üzenetére


asvald
senior tag

Nálad az ellentettje lesz gpu hiba

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#660) Ry0K3N válasza asvald (#659) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Igen, pontosan azt írtam. :)

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#661) Tommy boy


Tommy boy
csendes tag

Üdv! Olyan problémám lenne, hogy játék közben fekete képernyőre vált egy pillanatra le is fagy, de utána vissza jön a kép mint ha mi sem történt volna. Ez mitől lehet?
A Válaszokat előre is köszönöm.

(#662) CJ4567 válasza frizso (#529) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez játékhiba, Godrays okozza.

No Sana No Life

(#663) Tommy boy


Tommy boy
csendes tag

de eddig soha nem csinálta és eredeti is a játék. Akkor ez hogy van ? :(

(#664) CJ4567 válasza Tommy boy (#663) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam is csinálja, sőt, ha rákeresel a Fallout 4 pixelated characters-re Googleban, rengeteg hibát találsz. Ne aggódj, nem VGA hiba :) Godrayst ha kikapcsolom nem csinálja, de csúnyább a játék, hamar megszoktam, már nem is figyelem.

No Sana No Life

(#665) Tommy boy válasza CJ4567 (#664) üzenetére


Tommy boy
csendes tag

És azt hogy kell mert csak a Skyrimnél meg a GRIDnél csinálja

(#666) CJ4567 válasza Tommy boy (#665) üzenetére


CJ4567
veterán

Bocsi, én rosszra válaszoltam, bocsi :( Frizsonak akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#667) Spirit


Spirit
őstag

Milyen hibára utal a következő kép, ha már bootolásnál ez fogad és enyhe hangyásodás mellett semmi nem változik?(beér a win-be,stb, de ugyanez látható) A háttérben nem látható semmilyen értelmes karakter vagy bármi más. Az odáig rendben van,hogy egy döglött 280x-ről van szó, a kérdés arra irányul,hogy érdemes-e a javításával foglalkozni.(reball, ellenállatok cseréje, stb)

kép

[ Szerkesztve ]

(#668) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

sziasztok, most már nagyon kivagyok... van egy dell 3537 es laptopom, elejében videokártya driver hibára hivatkozva kékhalálozott, majd ezt megoldottam, a driverek jó sorrendjében való felrakásával. Azért bennem volt a kisördög és a dell support assistban nézegettem minden rendben van e. De minden napra jelzett egy hibát cnext.exe valamint bex64 felváltva. Azt vettem észre inkább akkor jött mikor megvolt nyitva egy játék( konkrétan a football manager 16) De nem volt probléma vele egy hónapig, tehát nemvolt kékhalál. Aztán eljött az ideje neki, nyomott egy újraindítást magától, de kékhalál nélkül. Majd tegnap újra nyomott egy kékhalált, de immáron nem videokártya, hanem az atheros lan kártyára.... mi a fene lehet ez? mert az első kékhalálozások után mikor már napi rendszerességgel több is volt újratelepítettem a gépet, win 7 ről win 10 re.
Nagyon bosszant, hogy van egy nem olcsó laptopom és szívok vele... az első másfél évben semmi baj nem volt vele.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#669) Tonyo


Tonyo
őstag

Helló,

Mi okozhatja a következő csíkozódást? Videón jól látszik.

[link]

Köszi!

(#670) mateo91


mateo91
tag

Udv megint elojott az a problena hogy nincs kep. Tegnap megint elment a monitorrol es csak a tvn volt. Letoroltem az nvidia experiencet majd megjavult viszont ma reggel bekapcsoltam a gepet seedelni kikapcsoltam tvt monitort es sehol se volt kep mikor visszakapcsoltam :/ kuldjem vissza garanciaba ? Vagy meg probaljam meg tesom gepen hogy ott is elojon e a hiba ? Win 10et hasznalok Gtx 750 ti vadi uj minden a gepben

(#671) dox187 válasza Tonyo (#669) üzenetére


dox187
csendes tag

Ha szerencséd van, akkor csak a hdmi vagy dvi csatlakozó, vagy vezeték. A vezetéket olcsón tudod tesztelni. Esetleg ha van a monitoron másik bemenet, akkor próbáld azt.
(Ha dsub-on (vga) van rákötve, akkor a hibás adatfolyam nem lenne ilyen rendezett vezeték hiba miatt, akkor viszont vsz. kártya hiba.)

alá sírás

(#672) TigerCat válasza TigerCat (#641) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, tegnap visszakaptam a kártyát, ami valami speckó géppel kissé át lett sütve. Beraktuk egy Office gépbe és láss csodát, tökéletesen működik... Yeah!
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#673) lionskull válasza asvald (#652) üzenetére


lionskull
tag

Olyasmi "márka", mint az ebay-on árult Vamery?

[ Szerkesztve ]

(#674) zolokas válasza twollah (#2) üzenetére


zolokas
aktív tag

Üdv!

Olyan problémám van hogy rákötöm a monitort a gépemre és nem ad képet hiába cserélem ki többre! nem a monitor nem jo szerintem ha nem a videokártya pedig simán elindul a pc de semmi mi lehet vele csere kártya?

a konfig: gigabyte X58 lap intel i7 proci nvidia gtx 470es kártya 8 giga ram

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#675) asvald válasza lionskull (#673) üzenetére


asvald
senior tag

igen ,pontosan ugyan az!

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#676) asvald válasza zolokas (#674) üzenetére


asvald
senior tag

csere, vagy ismerősnél letesztelni a kártyát ,mert előferdülhet , hogy az alaplap a rossz

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#677) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Egy GTX 970-röl van szó (Gigabyte).

A VGA-t februárban vettem újonnan az Ipon-tól azóta belett szerelve a gépembe és kb mozdítva sem volt.

FX 9370,16GB RAM,ASUS V Crosshair Formula Z.

Pár napja azt tapasztalom, hogy az fps-em csak úgy random leesik 30-40-re a fix 144-röl. 144 hz-es monitorom van és vsync el fix 144-en szoktam használni.

Szóval mikor leesik az fps akkor megnézem gpu-z vel a paramétereket és ilyen 1560 mhz gpu clck-ot látok meg valami iszonyat magad memória értékeket.

Hozzáteszem nem húzom a kártyát mert így is elég egyelőre, ha újraindítom a gépet akkor megint jó egy 10 percig aztán megint fps esés.

Tudtok erre valami okosságot? Már cseréltem drivert de semmi :(

¯\_(ツ)_/¯

(#678) dox187 válasza pRoject22 (#677) üzenetére


dox187
csendes tag

Cserelj rendszert is... Meg vírusírtót.
milyen app-nal fordul ez elo? Vagy siman a win desktop-nal is?

Ha utóbbi, és nem csak 1-2 3D-s játéknál, akkor:
... vannak bitcoin banyasz virusok, amik a jobb cpu-kat es gpu-kat "tekerik maxon", es a kiszamolt eredmenyeket meg kuldik a virus gazdajanak, aki kapja a bérszámolásért a zsebpénzt...
Könnyen lehet, hogy egy ilyet összeszedtél...

alá sírás

(#679) asvald válasza pRoject22 (#677) üzenetére


asvald
senior tag

dox187 variációi reálisak , egy próbát megér !

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#680) lowcosthero


lowcosthero
újonc

Sziasztok!
Minap kaptam egy laptopot átvizsgálásra. Rettentően sokszor kékhalálolt a gép, semmi se indult el a gpuval. Addig jutottam vele, hogy fogalmam sincs miért dobálja folyton a driver hibát. Előre telepített a cucc, szóval visszahúzta eredeti állapotra, és folytatta tovább. Szétszedtem, mert 2 nap után kezdtem hardverhibára gyanakodni. Találtam benne egy random csavart, a gpunál hevert. Azóta egyszer (most este) kapcsoltam be gyors tesztelésre, es rögtön elindult a játék (mi más), amivel teszteltem a gpu-t. A kérdésem az lenne, lehetséges, hogy zárlat miatt dobálta lé magáról folyamatosan a windows a gpu-t?

(#681) Redneck válasza lowcosthero (#680) üzenetére


Redneck
veterán

Lehetséges. Örökre tönkremehet egy zárlattól.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#682) Gregpowi


Gregpowi
tag

Sziasztok !

A következő hibajelenségre keresem a választ.

Időnként, főleg játék közben tapasztalom azt, hogy a "grafikus vezérlő leállt, majd helyreállt" vagy valami hasonló hibaüzenet szokott előjönni.

Már cseréltem vga-t, lapot és procit is, de a probléma megmaradt. Az egyetlen dolog amit nem cseréltem a táp. Kérdésem tehát : Lehet ez táp probléma, vagy valami szoftveres gond lehet ? Bár a szoftveresre nem tudok hagyatkozni, mivel több configgal is ugyanaz a hibajelenség. A tápom egyébként egy Thermaltake 550.

Segítséget köszönöm !

(#683) Redneck válasza Gregpowi (#682) üzenetére


Redneck
veterán

Természetesen! Ha konfigtól függetlenül előfordult, akkor táp és megjelenítő (vagy a hozzá tartozó kábel) irányában kell nézelődni. Leginkább a táp tud, terhelésen kevés lenni, ha valami nincs rendben benne.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#684) Gregpowi válasza Redneck (#683) üzenetére


Gregpowi
tag

A hibajelenség jelentkezett gfx 550 Ti-vel is. Aztán ezt újítottam egy Sapphire Radeon R9 270 X-re. a hiba jelenleg is fent áll.

A két kártyának a fogyasztása sem egyforma, ezért vagyok teljesen tanácstalan. Windows telepítés, driverek varilása sem oldott meg a gondot. A táp csere esedékes, de nem akartam elhinni, hogy ilyet produkálhat egy táp. De ebben nem vagyok nagyon jártas.

(#685) Redneck válasza Gregpowi (#684) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt ki kéne mérni, tápokkal foglalkozó topikban vannak elég jó szakik. Ha nem táp, még mindig lehet, megjelenítő vagy kábel, esetleg HDD/SSD hiba (mondjuk ilyenről még soha nem hallottam!). Áramingadozás nincs feléd?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#686) Gregpowi válasza Redneck (#685) üzenetére


Gregpowi
tag

Nincs. De akkor felvetem ezt a kérdést abban a topicban is:)

(#687) Bigcat


Bigcat
csendes tag

Sziasztok!
Adott az alábbi hibajelenség: A gép bekapcsolásakor a VGA ad képet, de színhibák jelentkeznek (fehér betűk itt-ott színesek).
A Windows jelszókérés még látható, de utána nincs kép.
Ez memória vagy GPU hiba? Esetleg javítható vagy kuka az egész VGA?

Az Erő legyen velünk!

(#688) asvald válasza Bigcat (#687) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!
Valószínűleg memóriahiba , és nem biztos , hogy javítható/ érdemes-e...

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#689) BlueOcean


BlueOcean
csendes tag

Sziasztok!
Pár hónapja húzza az agyam az alábbi jelenség.
Játszok kb fél órát addig semmi baj fullon megy minden. de kb egy fél óra után leesik az fps játszhatatlan lesz a játék.
Arra gondoltam túlmelegszik de 60-70 fok között van mindig ami több mint jó.
ha kilépek a játékból és egy óra múlva megint játszani szeretnék ugyan úgy szaggat a játék szóval nem túlmelegedés, viszont ha újraindítom a gépet megint jó egy fél óráig.
Driver minden a legfrissebb.
régebben volt egy másik hiba is, a gépet bekapcsoltam nem jött be semmi biost sem tudtam behozni egyfolytában újraindult.
Gondoltam ram hiba ki is cseréltem azzal elindult viszont azóta van hogy leesik az fps fél óra után.
Visszaraktam a régi ramokat hátha nem az volt a baj és már azokkal is elindul de ugyan úgy szaggat a játék.
Viszont a régi memóriákkal néha még előjön az újraindulós hiba is.
Kaptam kölcsön egy másik videokártyát azzal semmi gond nem volt viszont annak csak 1 tápcsatlakozója volt az enyémnek meg 2 kell.
A Tápegységre is gyanakodtam de a feszültségértékek normálisak.
Szóval mi lehet a probléma a videokártya haldok esetleg alaplap?
Kérlek segítsetek legszívesebben eladnám az egészet így ahogy van már látni sem akarom ezt a gépet 2 szervizben is volt annyit tudtak mondani h rosszak a ramok, de semmi bajuk több gépben is le lettek tesztelve.

A kártya típusa SAPPHIRE Radeon HD 7950 Boost Lite 3GB GDDR5 384bit
A proci pedig i5 3570k
Alaplap Asrock z77pro 4
Táp fsp raider 650
Ram Corsair 4x4gb kit 2300mhz

(#690) Redneck válasza BlueOcean (#689) üzenetére


Redneck
veterán

Elég nehéz így látatlanban. Másik gépben jó a VGA?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#691) BlueOcean válasza Redneck (#690) üzenetére


BlueOcean
csendes tag

Nem probaltam az a baj nem tudom hol letesztelni

(#692) kikikirly


kikikirly
senior tag

Sziasztok.A következő történt velem: adott egy 390X vga aminek egyedi hűtése van(ma vettem,előtte még műkdött szóval nem hiszem hogy hibás lenne):
ARCTIC COOLING Accelero Xtreme IV

Alaplapom:Asus z97 Pro gamer.

https://www.asus.com/Motherboards/Z97PRO_GAMER/

Én mikor megvedtem ezt a kártyát előre láttam hogy nem fog beférni a legfelső PCI express slotba a CPU hűtő miatt(elég nagy darab hűtő).

Szóval felmentem az alaplapom honlapjára és ott azt írja hogy 2db PCI express 3.0x16 van rajta.Ha két kártyát teszünk be akkor 8x módba váltanak(van még egy harmadik PCI is rajta de az alapból csak 2.0x16-os meg ír ott valami x4 dolgot ami fogalmam sincs micsoda).Gondoltam beteszem a második PCI slotba.A kártyás sikeresen betettem,el is indultak a ventilátorai felkapcsoltak a "lámpái",de a monitort hiába dugtam be,nem történt semmi.Feltételezem azért mert a legfelső PCI express Slot az alapértelmezett.Hogy tudnám beállítani hogy a másodikból is működjön?.Minden segítséget köszönettel fogadok. :R

[ Szerkesztve ]

(#693) Redneck válasza kikikirly (#692) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem ezt inkább az azonnali VGA-s kérdések topikban tedd fel, ott hamarabb lesz megoldás? Biztos kell valamit állítani? Nem az az alapértelmezett amiben kártya van épp?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#694) kikikirly válasza Redneck (#693) üzenetére


kikikirly
senior tag

Köszönöm, átköltözöm oda. :R

(#695) Danii9123


Danii9123
tag

Sziasztok!

Előző hónap végén volt egy vga cserém, egy Powercolor hd 5770-re, előtte egy Asus engt220 volt, ami tökéleten működött.. viszont a mostani kártya amit vettem (használtan) szerintem hibás.

Tehát a gond az lenne, hogy egyszer csak szétesik a kép (színes kockák, szétcsúszások) ilyenkor bead egy kék halált, (sajnos nem tudtam lefotózni) majd újraindul a gép, vagy pedig elmegy a monitor, billentyűn nem világítanak a ledek, mintha lefagyna vagy nem is tudom..

15.7.1-es driver van fent hozzá, elvileg a legfrissebb

Mi lehet a gond? Nem bírja a táp? Rossz a vga, vagy a ram? Win7 újratelepítés?

Gépem:
- Amd Athlon x2 250 proci
- Kingston 4gb ddr3 1333mhz ram
- fsp 350-60tha-p táp
- Powercolor hd 5770 vga

(#696) elfelejtette válasza Danii9123 (#695) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Látom még küzdesz a kártyával. Ezeket a hibákat alapórajeles proci mellett is produkálja? Remélem a procituning nem nyírta ki. PCI-E órajel ugye fix 100MHz-en volt?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#697) Danii9123 válasza elfelejtette (#696) üzenetére


Danii9123
tag

Igen, sajnos.

Most alapjáraton megy a processzor, előtte 3.5, 3.3Ghz-en és akkor automatikusan "optimalizálta" magát, tehát 105, 110-en volt

(#698) elfelejtette válasza Danii9123 (#697) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez a "105, 110-en volt" ugye nem a HD5770-nel volt? Mert így nem él a gari, ha a lapod hazavágja.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#699) Danii9123 válasza elfelejtette (#698) üzenetére


Danii9123
tag

A Régi kártyámnál használtam úgy..

Egyébként itt vannak a kékhalálos képek:

1.

2.

3.

(#700) elfelejtette válasza Danii9123 (#699) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ebből az első és a 3. file-rendszer hibára utal, a 3. a microfos szerint vírus lehet.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.