Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#801) Redneck válasza Haradim (#800) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is táp vagy VGA gyanús, de inkább utóbbi. Főleg a visszavett órajel miatt. Kérdezz rá a topikjában, ez is hajlamos e ilyesmire.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#802) totyino77


totyino77
tag

hello . valaki csinált már olyat hogy vga müködés közben újal hozzányúlt a vga nyákhoz és elment a kép? újból inditás után meg tökéletesen müködik, ez normális vagy valami hiba jele?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#803) Redneck válasza totyino77 (#802) üzenetére


Redneck
veterán

Ha rövidre zártad volna kinyírod. Remélhetőleg csak érintkezési hiba volt a foglalattal.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#804) Redneck válasza Redneck (#803) üzenetére


Redneck
veterán

Mármint a megmozdítás hatására. Be van csavarozva? Miért fogtad meg amúgy?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#805) Tomi44


Tomi44
újonc

Sziasztok.

Két hete raktam össze végre 8 év után az új konfigom. Abban szeretném segítségeteket kérni hogy gyakorlatilag nincs olyan játék amivel tudnék játszani mert kifagy. Egy HD 5970 van most a gépbe ami az előző konfigba nem produkált ilyesmit. Próbáltam már low beállításokon, alacsony felbontáson, olyan régebbi játékokat amikhez kb 256 mb vga bőven elég, különböző drivereket feltenni, ram tesztet csináltam, különböző riportokat, de egyenlőre semmi. Amit biztos hogy miután kifagy az eventek közt mindig ott van a
Kernel- power 41 (63) hiba. Érdekesség hogy pl a no man's sky közép beállításon nem fagyott ki soha, de azon kívül 10 játékbol 10 kifagy. A felvételen amit produkál ez most egy teljesen új jelenség mert eddig csak simán kifagyott a kép és semmi reakció. Esetleg valakinek valami ötlet? Találkozott valaki már ilyennel?

Jelenlegi konfig:
Asrock FM2A58M-DG3
AMD Athlon X4 860K
Asus Radeon HD 5970 2GB
Kingston 1600mhz 2x4GB
WD 320GB HDD
700W Táp
Win 7 (X64)

[link]

(#806) Redneck válasza Tomi44 (#805) üzenetére


Redneck
veterán

Ne haragudj, nem akarlak megbántani de ez részben használt konfig ugye?
Mert az 5970 az 6 éves kártya, évek óta nem kapni. A 700W tápegység se semmi azért. Legalább valami minőségi típus?

Driver ugye nem a legújabb? Mert ahhoz a VGA-hoz tuti nem az a legjobb választás. A táp tudja amit kell? Attól is fagyhat.

Szerk:
Most olvastam újra és látom hogy a kártya nem új. Mi új? CPU, deszka és a RAM, a táp mellett?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#807) Redneck válasza Tomi44 (#805) üzenetére


Redneck
veterán

Milyen táp az a 700W táp? Csak mert egy 300W-ot kajáló VGA kér ám rendesen energiát, plusz a proci is 95W TDP. Mindkettőre dobhatsz még par százalékot, főleg ha van egy kis tuning is.
Az a VGA fogyasztás horror.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#808) Tomi44 válasza Redneck (#807) üzenetére


Tomi44
újonc

Akyga 700W atápegység és új. A deszka, proci, ramok minden új. Egyedül a vga ami használt.
A legújabb driverrel pl a gta 4 elején a feliratok csak pillognak és nem reagál semmire és a régebbiekkel már megy viszoint ott meg kifagy minden.

(#809) marsu válasza Tomi44 (#808) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Az alaplapon van integrált VGA.

Próbáld meg úgy, hogy kiveszed a VGA-dat és az alaplapi VGA-val teszteled a játékot.

Egy próbát megér ....

Press any key to continue ...

(#810) Tomi44 válasza marsu (#809) üzenetére


Tomi44
újonc

Oké persze ha hazaérek kipróbálom csak ezzel hogy tudom kiszűrni a problémát? Amúgy lehet különben hogy a silány tápegység lesz a ludas mert az előző konfigba csak egy Dual-Core E5300 volt és csak 1 winyó
és ott nem volt ilyen gond viszont a mostaniba ugy az X4 860k van 3 winyó és még +2 ventilátor. na de akkor milyen tápot vegyek bele?

(#811) Redneck válasza Tomi44 (#810) üzenetére


Redneck
veterán

Melyik tápegységet vegyem?

Itt tudnak segíteni. Noname szarokkal nem érdemes foglalkozni mert ez lesz. Plusz saját vélemény, hogy a helyedben eladnám a VGA-t és vennék egy modernebbet, és olyat ami nem fogyaszt 300W-ot.

Bár most ránéztem, AMD fronton ebben a kategóriában elég sokat zabálnak. Anandtech szerint a tiéd 400W fölött is akár, bár ez lehet hogy CPU-val együtt értendő teljes fogyasztás.
5970 vs 7970
7970 vs R9 280

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#812) Tomi44 válasza Redneck (#811) üzenetére


Tomi44
újonc

Szia.
Köszi a választ. Közben számolgattam és megnéztem pár tápkalkulátort és az a baj hogy ezen a gagyi tápon a +12V ágon 384W ad le ami eleve kevés már a vganak és a procinak. Valószínű a régi konfig azért ment mert abba csak egy E5300 proci volt ami csak 65w fogyasztott, meg csak 1 winyó. Egy minőségi tápbol még a 650W is bőven elég lenne mert a kalkulátor a pontos konfig alapján számolt egy 92/443W. Köszönöm a segítséget, a végén azért kiderült a hiba. Mindenkinek jó hétvégét :)

[ Szerkesztve ]

(#813) Redneck válasza Tomi44 (#812) üzenetére


Redneck
veterán

Neked is viszont! Tegnap sejtettem hogy ezt a tápot fogod írni... :D Éjszakáztam és rákerestem iponon milyen noname 700W tápok vannak. Ettől függetlenül még mindig azt mondom hogy másik VGA és új táp, de te tudod.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#814) Tomi44 válasza Redneck (#813) üzenetére


Tomi44
újonc

Tápot már vettem egy Chieftec A-135 APS-650SB, de szerintem veszek egy másik vgat is mert ennyit még nem szenvedtem semmivel mint ezzel. Ja és mindig nvidia kártyám volt, nem is értem miért vettem ezt.

(#815) Redneck válasza Tomi44 (#814) üzenetére


Redneck
veterán

Ja, elég felejtős a mostani... nV power, no rage, no hate. Vagy kevesebb! :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#816) Tomi44


Tomi44
újonc

Sziasztok.

Sajnos nem hagyott nyugodni a HD-5970 hibája ezért elkezdtem mélyebbre ásni és elég sok mindet találtam a kártyáról. Tudom hogy egy régi elavult VGA és épeszű ember már vett volna egy másikat, de lehet rájöttem mi okozza a problémát. Addig matattam míg lementettem a hardware BIOSát és ekkor észrevettem egy érdekes dolgot. "power cable error message:YOU HAVE NOT CONNECTED THE POWER CABLE TO YOUR VIDEO CARD.PLEASE REFER TO THE 'GETTING STARTED GUIDE' FOR PROPER HARDWARE INSTALLATION."
Ez az üzenet alapján találtam egy külföldi fórumon egy hsz-t amiben leírja a hozzászóló hogy neki is volt ilyen kifagyásos gondja és beküldte a vga-t a szervízbe ahol egy új biost kapott. Itt persze írja hogy a gond abból adódott hogy a driver nem válaszolt mert mikor ugrott volna a vga nagyobb mhz tartományba PSU hiány miatt leállt. PSU volt elég, de a kártya valamiért nem érzékelte azt és azonnal leállt. Az új tápom ami 585W 12v ága bőven elégnek kell lennie, szóval kiváncsi lennék hogy egy flaheléssel vajon megjavulhatna e a bajom? Mivel még soha nem csináltam ilyet ezért 2x is meggondolom hogy nekifussak-e. :) Utolsó hozzászóláson óta volt egy tápcsere és újrahúztam a win7et, de ugyan úgy ID4101 hibával 2-3 alkalommal csak fekete kép, majd az egész gép kifagy Kernel power 41(63) hibával.

Előre is köszönöm a segítséget. És ígérem ha nem lesz megoldás jó messzire dobom és beszerzek egy másikat. :)

u.i: ha sikerül is megoldani a hibát annak ellenére is beszerzek egy másikat, de januárig azért ki kellene húznom ezzel a vga-val.

[ Szerkesztve ]

(#817) Darabokra


Darabokra
senior tag

Hello! Az lenne a problémám, hogy:
Eddig semmi hiba nem volt, minden játék normálisan futott.. Tegnap vettem a gépembe egy 250 gb os sata hdd-t a meglévő 500as mellé, működik is, de... Amikor beleraktam a gépbe, ki kellett vennem a vga-t, mert nem volt hely tőle berakni a vinyót. Amikor később elkezdtem játszani, szokatlanul laggoltak a játékok és hát azért,mert amint elinditok egy jatekot kb 35-37 fokrol 80 fokig melegedik a vga. Plusz vinyo berakasa elott max 56-58 fokig ment fel a hő. Egyébként utana kivettem a vinyot, de melegszik ugyanúgy a vga. Mi lehet a probléma, valami tipp?
Konfig:
Gigabyte M85-D2V
8 GB DDR3
MSI GTX 760 OC 2 GB
FSP Hexa 400
WD 500 GB 7200rpm

újrahúztam a gépet, ugyanúgy melegedett 77-80 fokosra, cseréltem pasztát, semmi változás nem lett.
Msi afterburnerrel 100ra felhuztam a hűtőt, így most 59-62 fok között megy a vga játék közben, max 65.
Szóval? Tegnapig automata hűtéssel nem ment 57-58 fok fölé nagyon a kártya, és a ventinek sem kellett 100on mennie, hogy lehűtse a karit. beszart a hűtő vagy még rosszabb?

(#818) Redneck válasza Darabokra (#817) üzenetére


Redneck
veterán

Érdekes. Mi romlana el a hűtőn, ha rendesen rajta van és megy a ventilátor? Ráadásul új pasztával?
Érdekes, a szoftveres környezet nem változott? Tehát az új vinyóra nem raktad újra a rendszert? Nem lett újabb driver, vagy valami más? Realtek hangkártya driverbe másznak minner programok mostanában!

Tomi44: BIOS csere nem nagy dolog, de azért nézz utána mi a menete, és legyen lementve a régi. Ne csinálj belőle levélnehezéket!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#819) Darabokra válasza Redneck (#818) üzenetére


Darabokra
senior tag

Leírtam hogy azóta kivettem a vinyót, amúgy sem rendszernek kellett volna, hanem letöltéseknek, na mindegy. Amin volt a rendszer azt a vinyót telepítettem újra. Hangkártya driver nincs is telepítve, videókártya viszi a hangot. Az nem lehet, hogy simán a videókártya szarakodik? bár most is játszottam vele, és 62 fok fölé nem ment, csak üvölt a venti és eddig nem volt ilyen.. nem hinném, hogy minner progi miatt lenne amúgysem, mert ahogy írtam 27-28 fokon van, ha nem csinálok semmit, tehát nem terheli semmi feleslegesen sztem.

(#820) Redneck válasza Darabokra (#819) üzenetére


Redneck
veterán

Ez inkább szoftveres dolognak tűnik. Driver ugyanaz? Geforce Experience fel lett rakva? Nem veszi/streameli folyamatosan ha játszol? Megnéztem a kártyád, egyik tesztoldal szerint 60 fok loadon, másik szerint 69.

Persze a GPU hőmérő dióda is meghülyülhetett, de miért épp most tette volna?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#821) Darabokra válasza Redneck (#820) üzenetére


Darabokra
senior tag

driver ugyanaz, ami fenn volt a régi rendszeren is. Nem veszi ha játszom. Hogy lehet szoftveres, ha pont azóta szarakodik, hogy kiszedtem tegnap, aztán visszaraktam? egyébként tegnap kétszer megfeszítettem az oldalát a vinyóval mielőtt kivettem, azután vettem ki a vga-t mert nem fért be mögötte a vinyó. Ez nem okozhatott valami sérülést?

(#822) Darabokra


Darabokra
senior tag

(#823) Redneck válasza Darabokra (#821) üzenetére


Redneck
veterán

Ja bocs, ezt nem írtad le. Mertem remélni hogy nem volt fizikális behatás, ezért írtam hogy szoftveres. Lehet meghajlott, így nem fekszik fel rendesen a hűtő. Kb erre tudok tippelni, ha a driver és a beállítások ugyanazok.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#824) pardeee


pardeee
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi dologban szeretnék segítséget kérni.
Ilyen videókártyám van ASUS ROG HD7970 PLATINUM, az utóbbi időben gyakran előfordult, hogy játék közben random elment a kép, újraindult a gép. Az utolsó ilyen alkalomnál már nem tudtam rendesen elindítani a Windowst, mivel nekiállt csíkozni, (fekete háttér nagy vörös csíkok a gép indításakor, és nem reagál semmire). Játék közben többször néztem a hőmérsékletet, de nem volt magas (processzor 40C, vga 60-70C), valószínűleg ram hibás a kártya. A gond az, hogy a 3 év garancia 1 hónapja járt le és most romlott el (érdekes), a gép másik vga-val, illetve alaplapi integrálttal is remekül működik.
Érdemes lenne foglalkozni a kártya javításával vagy kuka és vegyek újat?
Köszi!

„ride hard & earn the downhill”

(#825) Redneck válasza pardeee (#824) üzenetére


Redneck
veterán

Kérdéses hogy javítható-e. GPU-t szoktak reballozni, memória hibánál nem tudom mi a szitu. Azonnali VGA-s kérdésekben is tedd fel, hátha van aki ezzel foglalkozik.

Ezt találtam így elsőre.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#826) pardeee válasza Redneck (#825) üzenetére


pardeee
csendes tag

rendben, köszi szépen!

„ride hard & earn the downhill”

(#827) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Van 2 db MSI R9 270 kártyánk (egyik egy barátomnál, másik nálam). Az övé elkezdett "csíkozni".
Az érdekesség az, hogy legtöbbször a Youtube oldalán, de párszor a Skype megnyitásakor is. Mindezt sokszor olyan szinten, hogy újra is kellett indítani a Windowst.
Elhozta hozzám a gépet, de itt mindössze 1-2-szer tudtuk reprodukálni a jelenséget. Megcseréltem a két kártyát, tehát most az én gépemben van a beteg', hogy tesztelhessem. Amint megvolt a csere, Windows alatt, a HD Sentinel ablakának méretezésekor -kb. ötször egymás után- nálam is előjött a probléma. Ez volt vasárnap, azóta viszont semmi. Stressz-teszt közben szintén nem volt semmi probléma és ez egybevág azzal, hogy haveromnál, játék közben sem volt soha gond a kártyával. Tehát látszólag nem terheléskor adja meg magát.

Az ő gépében a 3 legutóbbi driverrel is megvolt a jelenség, az enyémben csak az utolsó kiadással próbáltam.
A csíkok egyébként fekete, lila és talán zöld árnyalatúak; általában eltérő a magasságuk és a mennyiségük. (Ahogy ez lenni szokott.) Olykor az egész képernyő vibrál, máskor csak néhány csík jelenik meg.

A lényeg, hogy bár van még ~3 hónap garancia a VGA-ra, de a kérdésem az, hogy ezt a hibajelenséget szerintetek hogyan lehet előidézni. Mert előre látom, hogy majd ráírom a hibabejelentőre, hogy "csíkoz", a szervizben majd meg is hajtják, de nem találják a hibát és visszaküldik, mondván "Nem tapasztaltunk hibajelenséget.". Jogos...

Előre is köszi az okosságokat.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#828) Redneck válasza kuyarashi (#827) üzenetére


Redneck
veterán

Passz, de én csak arra tudok tippelni, hogy mikor hideg, valahol nem érintkezik egy apró forrasztás. Ha felmelegszik a hőtágulás miatt összeérnek az anyagok. Persze ez csak egy tipp...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#829) kuyarashi válasza Redneck (#828) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez jó ötlet, köszi. Logikusnak logikus. Kérdés, hogy okozhatja-e más (biztosan) és elő tudom-e idézni, ha mondjuk lehűtöm a szobámat.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#830) bandy13


bandy13
aktív tag

Üdv!
Egyik percről a másikra elment a kép majd újraindult (A windows logonál amikor bootolt a rendszer a kép csíkos volt...)végül így töltött be... Ki mire gyanakszik ?
Már volt egyszer javítva a kártya. Előre is köszönöm a válaszokat!
András

[ Szerkesztve ]

(#831) bandy13 válasza bandy13 (#830) üzenetére


bandy13
aktív tag

Valaki, bármilyen javaslat ?

[ Szerkesztve ]

(#832) kuyarashi válasza bandy13 (#831) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem tudom pontosan mitől volt. Mindenesetre az eszközkezelőből távolítsd el a kártyát és a drivert, majd telepítsd fel a legújabbat! (Már ha ezeket még nem csináltad meg.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#833) Redneck válasza bandy13 (#830) üzenetére


Redneck
veterán

Mi volt rajta javítva? DDU és jó driver telepítése ajánlott, de ha reballozva volt akkor nem kizárt hogy eddig bírta.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#834) bandy13 válasza Redneck (#833) üzenetére


bandy13
aktív tag

(#835) xtro válasza bandy13 (#834) üzenetére


xtro
aktív tag

Üdv nép!

Nagy bajban vagyok.Meghalt ??? a frissen vett VGA-m.
Történt a héten h vettem egy ZOTAC GTX 1050ti -t. Berakom minden pöpec. Majd egyszer csak böngészés közben fekete lesz a kép majd semmi mondom ok. Gép újra pár perc után a hiba újra itt, nyami. Ráadásul a fekete kép után egy sima egyszínű színes kép jön be (WTF?). Ezt egy párszor eljátszottam az utolsó kép színe mindig változott. Mondom , visszarakom régi kártyát azzal semmi gond ( arról vagyok most is).
Esemény napló:

Hiba 2016. 11. 08. 18:31:51 DistributedCOM 10016 Nincs
A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
, APPID:
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Egy kis böngészés után, (és hajtépkedés) az engedélyeket átálítottam majd restart. Ugyan az, idegállapotom ugrott. :)

Végül a DDU nevű programnak hála a drivereket leszedtem majd újra (ez is szenvedés volt). Ez jó is volt úgy 3 napig mikor ma egyszer csak megint bedobta nézem wtf??. Engedélyeket nézem minden a helyén, modnom akkor DDU az sem segit egy pár perc után vagy bejelentkezés után egyből feketekép majd a színes cucc(még mindig csak 1 szín).

A kérdés hogy mi a retek ez? :W :W

(UI.: nem válsz akart lenni hanem új hsz bocsi :( )

[ Szerkesztve ]

(#836) Redneck válasza xtro (#835) üzenetére


Redneck
veterán

Ha tudod, próbáld ki másik gépben. Ha nem, vissza a feladónak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#837) core i7


core i7
addikt

Sziasztok miért van az ,hogy egy idő után elkezd laggolni stb a youtube és ujrakell raknom az Nvi Drivert és megjavul?

(#838) xtro válasza core i7 (#837) üzenetére


xtro
aktív tag

Az új hotfix javította.

(#839) core i7 válasza xtro (#838) üzenetére


core i7
addikt

A legujabb 375.70 -es volt és van is fent

(#840) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémára.
Youtube videókon néha szétesik a kép, de pár pillanat után helyre áll, már frissíttettem a drivert a legújabbra de a hiba még mindig fent áll!

Mi lehet a gond?

(#841) Chrimey


Chrimey
újonc

Kedves Fórumozótársak!

Egy egészen új konfigurációról van szó, konkrétan a következőről:

OS: Windows 10 Pro x64
Alaplap: MSI B150A Gaming Pro
CPU: Intel Core i5-6600K 3.50 GHz (akció miatt K-s) /Cooler Master Hyper TX3I Intel CPU hűtő/
VGA: MSI Geforce GTX 1060 6G Gaming X
Memória: Kingston Hyper X Savage (4x4GB) DDR4 2133Mhz
HDD:Seagate Barracuda 2TB 7200rpm
Táp: Chieftec smart 600W
Ház: Aerocool Cyclops Advance
Monitor: Acer Predator XB241H

Sok videót és tesztet lehet látni youtube-on hogy konkrétan ugyanilyen CPU-val és GPU-val ellátott konfigurációk hogyan teljesítenek 1-1 játéknál (az egyszerűség kedvéért beszéljünk 1 konkrét játékról GTAV)

Nos, az alap és igen komoly probléma abból fakad, hogy 15-20 percig szolgál ki úgy a VGA (na nem biztos ugyan, hogy ő a ludas) ahogy kéne, azaz ez alatt az időintervallum alatt gyönyörűen hozza a várt teljesítményt azonos beállítások mellett amit a teszt videókban is látni. Amikor észrevettem, hogy valami nincs rendben, MSI afterburnerrel monitorozásba kezdtem és itt most megpróbálok mindent a lehető legpontosabban leírni...

alapjáraton: max 5% GPU usage GPU Clock 202 Mhz Mem Clock 405 Mhz 43 fok

GTA V:
gond előtt:(~120 FPS)100% GPU usage GPU Clock 1949 MHZ Mem Clock 4007 Mhz CPU:90-100% 60fok
utánna: (~50 FPS)100% GPU usage GPU Clock 1949 MHz Mem Clock 3802 MHz 57 fok CPU:60-70% 55 fok
utánna alapjáraton: 100% GPU usage GPU Clock 1949 MHz Mem Clock 3802 MHz 61-62 fok

Tehát 20 perc után gyakorlatilag a felére csökken a teljesítmény és ezután a végtelenségig lehet félteljesítmény mellett játszani, azonban a játékból kilépve újabb érdekesség tárul elém, mégpedig hogy alapjáraton is a csúcsteljesítményen ragad a VGA és közel 100% usage mellett gyönyörködhetünk az asztalban ( a hőmérséklet akkor sem megy 61-62 fok fölé)

Ezt a jelenséget csak az újraindítás teszi helyre újabb 15-20 percig amikoris minden kezdődik előről.

Néhány tény így a végére:
- próbáltam régebbi és legfrissebb driverrel is
- a jelenség minden játéknál de játék elindítása nélkül is ugyanúgy előjön
- 100%os fanSpeed mellett is
- afterburner v4.3.0 csak monitorozásra használtam, semmi OC

Észrevételeitek előre is köszönöm és további szép napot kívánok mindenkinek!

(#842) bajnok1995


bajnok1995
újonc

Üdv.
Adott egy gtx 750 ti, játék közben folyamatosan kifagy, kis kék-zöld kockás lesz a kép, és mindig újraindul, valamikor meg csak a monitort kapcsolja ki és kiírja hogy no signal.Garanciás még a kártya, vissza is lett küldve, de ők visszaküldték hogy nincsen baja, infoszigetbe is bevittem, rámértek ezzel azzal, azt mondták minden oké, itthon programokkal én is tesztelgettem,de mindig csak játéknál adja meg magát,legfrisebb driver..
tanács ? :W

(#843) bajnok1995


bajnok1995
újonc

(#844) Redneck válasza bajnok1995 (#842) üzenetére


Redneck
veterán

Felejtsd el a legfrissebb drivert. Tele vannak a hírek azzal hogy az nV driverei kicsit el lettek cseszve mostanában. Rakj fel egy régi működőt. DDU-s driver törlés, utána mehet a 362.00 WHQL. Az tuti jó. Ha frissebb kell, a topikjában megmondják melyiket érdemes.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#845) newdesign válasza Chrimey (#841) üzenetére


newdesign
csendes tag

Hali

Ugyan ilyem parám volt. Bár R9 380 -nal. A megoldás (remélem nálad is). Anti Malvare letöltés, futtatás, lehet neked is fent van egy Mining Tool, mint nálam, ami a GPU-t kezdi el használni valakinek valahol az éterben számolni :D, ha tetszik, ha nem :D :DŰ
Próbáld meg, remélem segít....

(#846) Redneck válasza newdesign (#845) üzenetére


Redneck
veterán

Előfordul. Mostanában Realtek hangkártya drivernek álcázta magát pár.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#847) bardati válasza bajnok1995 (#843) üzenetére


bardati
tag

mérd a hőjét kihajtva, ha nem leng ki nagyon és nem minden programnál jelentkezik a hiba akkor biztos driver para, próbáld régebbi driverrel. Hőfokot végig figyeld míg meg nem oldódik pl: speedfan-nel

Bardati

(#848) Chrimey válasza newdesign (#845) üzenetére


Chrimey
újonc

Pontosan ilyen dologba futottam bele én is, és ez volt a megoldás szerencsére...nagy kő esett le a szívemről bár nem gondoltam volna hogy így fogja kezdeni pályafutását a masina... :D Köszi a választ :R

(#849) Teece


Teece
csendes tag

Sziasztok

Adott egy Sapphire R9 270X Toxic vga 2 és fél éves, 2 év gari volt rá... :(((
Játék közbe lefagyott a gép, újraindítás után ment tökéletesen. Rá egy héttel megint lefagyott, resi után csak fekete kép volt. Bármit csináltam nem adott képet. Másik gépbe beraktam, ott elindult és két vastagabb zöldes csík volt a képernyőn. Felraktam a drivert és megint csak fekete kép. Szóval 1920x1080 ba fekete kép, ha meg nincs fent a driver, alacsonyabb felbontásba meg a két csík.
Érdemes vele foglalkozni, van aki meg tudja javítani, vagy nehezéknek jó lesz..?
Köszi

(#850) motoroskanál


motoroskanál
tag

Adott egy Gigabyte gtx970 vga. Egy monitort és egy projektort hajt. A projektor hdmi kábele kicsúszott üzem közben a vga-ból, amit előre megfontolt szándékkal visszadugtam a helyére, húzott egy pici ívet, aztán következő indításnál a vga egyetlen kimenete sem ad képet a monitornak. Sikerült téglásítani, vagy lehetne valahol javíttatni nem horror összegért?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.