Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#751) the_cult válasza Redneck (#748) üzenetére


the_cult
csendes tag

Szia !

Köszi a gyors válaszodat!Megnézem amit mondtál és rákérdezek!

(#752) Buky87


Buky87
tag

Sziasztok.

Van egy R9 390-es Nitro kártyám ami 2D-ben hibázik. Random fagyások és villogó textúrák.
3D-s alkalmazásokban semmi problémám nincs. Találtam egy videót ami segítséget is nyújtott, hogy ne legyenek a fagyások. Az asus tuning programja megoldja a gondomat de azt szeretném, hogy ne kelljen használnom. A memória sebességem esik le 6000-ről 600-ra. Win, driver, bios csere volt mindig van a hiba.
Itt a videó a jelenségről és a megoldásról: [link]
Valakinek nincs esetleg más alternatívája, hogy mivel lehetne ezt a hibát kiküszöbölni?
Ha volt a téma 1000 sry.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#753) mikehf válasza Redneck (#745) üzenetére


mikehf
csendes tag

Kitakarítottam újra pasztáztam de továbbra is ezt csinálja. Az eredeti driver amit a lenovo honlapról lehet leszedni az van most fent, volt az elvileg legújabb is felrakva az amd oldaláról de azzal meg folyamatosan vibrált a képernyő úgyhogy azt le is töröltem.

(#754) Redneck válasza mikehf (#753) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor gyanús hogy ez ilyen. Lehet gyárilag alulméretezett a hűtője? Láttam már olyan laptopot. Ha van topikja kérdezd meg ott, vagy nézz utána külföldi fórumban. Ha másnak is volt ilyen gondja akkor Lenovo support. Azt hiszem itthon nincs szervizük, tehát ha garanciális ügyet kell intézni, az nem lesz túl gyors.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#755) Buky87


Buky87
tag

A hiba megoldódott. Át kellet kapcsolnom uefi támogatásra a kártyát. :W

(#756) Redneck válasza Buky87 (#755) üzenetére


Redneck
veterán

Az nem semmi, ma is tanultam valamit! Köszönöm az infót! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#757) newdesign


newdesign
csendes tag

Helló Urak és hölgyek.. :)

Van e valakinek ötlete a lenti problémára

Adott egy Phenom II x4 965 + MSI R9 380 2Gb nem húzott. Alaplap, többi, nem érdekes, a tápegység asszem 650es, sztem elég.
Szóval, játék közben, attól függ milyen játék, illetve, a gép "kedvétől" is függően, a teljesítmény leesik. Pontosabban nem a teljesítmény esik le, hanem az FPS. LEgyen az FAllout 4, vagy Worms WMD. Megy mondjuk 15-20 percig frankón, vagy van, hogy csak 5 percig frankón, LIMITÁLT 30FPS sel (limiter nélkül akár 200is szokott lenni egy lehúzott beállítással) és egyszercsak paff, a worms is leesik 6 FPSre.... Nincs fagyás, ki lehet lépni, bár, előfordult már, hogy a "képernyőillesztő blabalbal hiba után helyreállt címszóval lépett ki, de nem ez a jellemző. Új driver fent van, de a régivel is csinálta, az újjal is csinálja, elég régóta.. Ha nincs szökség teljesítményre, mondjuk csak videozok, vagy akármi, akkor semmi gond..

Baszogattam a GPU-t AIDA-val... Közben monitoroztama hőmérsékleteket, Mind a PROCI mind a GPU sztem megfelelő hőmérsékleten fut, nem melegszik el.

Viszont AIDA stresz kikapcsolása után, azt láttam, hogy sima windows felületen, értsd semmi nincs a képen csak windows, a GPU terhelés 100%on pörgött tovább. Elkezdtem figyelni, játék közben, hát, amikor leesik az FPS, akkor kb lassan kilépek... Ránézek a GPU trhelés grafikonra és kb mint a hülyegyerek, fel le ugrál a grafikon 0-100 között...... folyamatosan, szintén windows alapképernyő megjelenítésével, azt mondom, hogy újraindításig... Újraindítás után, nyilván a GPU trehelés is minimális értéken van, amikor elkezdek játszani megint jó kicsit, majd újra ezt csinálja.....

Nos, mondjatok valamit, amire nem gondoltam..... Igazából, amióta megvettem a videokarit azóta ezt csinálja, visszaküldtem már gariba is, nem találtak semmit... Ja, Win 7 64.. De, nem tudom mennyire számít ez...

(#758) Redneck válasza newdesign (#757) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem driver vagy CPU melegedés lehet. Ismerem a procidat, nekem is ez van. C2 vagy C3 stepping? Milyen hőmérsékleten és feszültségekkel megy?

Illetve VGA milyen hőmérsékleten megy? Drivert újraraknám DDU-s törlést követően. Nem feltétlenül a legújabb a legjobb, kérdezz a topikjában!

Szerk:
VGA es CPU órajeleket is monitorozd, abból is sok kiderülhet!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#759) newdesign válasza Redneck (#758) üzenetére


newdesign
csendes tag

Aida alatt 63 fok volt a max procihőmérséklet, a GPU meg 73, de az a legtöbb volt AUTO hőmérséklet szabályozással, ha felhúztam 100%ra a ventiket, akkor ment lefelé az is 60 akármennyire...

De, például az alatt a 15 perc WORMSOZÁS alatt, amíg rendben van, nem megy feljebb 55 fok fölé..... ÉS valahogy nem olyan, hogy NA most melegszik el... Egyszer csak PAFF stabil 30ról leesik 3-6 FPSre..
A procin egy toronyhűtő van, Cooler MAster. Valahogy nem gondolom, hogy melegedne....

Ez a C2 vagy C3 ez mi lenne? :D

[ Szerkesztve ]

(#760) newdesign válasza newdesign (#759) üzenetére


newdesign
csendes tag

Ja, igen.. Igaz, hogy konkréten játék alatt, a CPU órajelet nem figyeltem még, de a stressz teszten full végig 3,4Ghz... mind a 4 mag... Természetesen úgy, hogy közben a GPU is stresszelve volt...

Valahogy, erre 100%on maradó teljesítmény dologra flesseltem rá... Ez olyan, mintha le akarnék menni a 100 lóerős autómmal 20kmre, padlógázon, útközben még rárakna a kisördög a kihajtásra egy betonmixert, hogy vigyed azt is. Nyilván észreveszem, félreállok, hogy mi a franc... ÉS nem tudok továbbmenni, mert a betonkeverő rajta mardt :D :D :D

Mindezt úgy, hogy közben a hűtésem meg sem moccan, mert valahogy jónak tűnik :D

[ Szerkesztve ]

(#761) Redneck válasza newdesign (#759) üzenetére


Redneck
veterán

A processzor revíziók száma. Sok lesz az a 63 fok. Auton van a feszültség?

Nekem is 965 van C3, 1,456V a legtöbb amit kap, így megy 3,8-on 2,6-os CPU NB-vel, de megáll 54 fokon AIDA alatt. 60 fok fölé ezekkel nem érdemes menni.

Amit tennék:
Újrapasztázás, CPU beállítás.
DDU törlés, legjobb driver telepítés.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#762) newdesign válasza Redneck (#761) üzenetére


newdesign
csendes tag

63 fok sok egy aMDnek? Hát, a régi laptopom i5 procija 95 fok környékén kezdett el figyelmeztetni, hogy hé meleg lesz lassan....

Nem, a ventillátor fordulatszám szabályozás van auto-n.. Mármint a GPU é. A CPU nincs húzva, se a GPU. Minden gyárin, és rajta a nagy hűtő a CPU-n

[ Szerkesztve ]

(#763) Redneck válasza newdesign (#762) üzenetére


Redneck
veterán

Simán elképzelhető hogy tol neki 1,472-1,488V között Auton. Ezek nagyon tudnak melegedni, és az ajánlás szerint 62 fok a maximum amit javasolnak. A helyedben a körmére néznék, mert alapórajelen elég lehet 1,275-1,4V között a feszültség. Attól függ milyet fogtál ki!

Az Intel más tészta, más erőt képvisel, az architektúrán túl, más a gyártástechnológia is.

Szerk: Milyen i5-ről keveredtél a Phenomhoz? Ez 125-140W TDP-s kategória! 😆
Csak kazánnak hívom. Ha jót fogtál ki, 4Ghz értelmes fesszel mehet, sőt fölötte is, ha rosszat, olyan mint az enyém... Nekem Hyper TX3 hűti.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#764) newdesign válasza Redneck (#763) üzenetére


newdesign
csendes tag

Hmm, tényleg sok lehet az a 63... Nem tűnt pedig annak...

no, holnap megcsekkolom a pasztázást, meg a mindent :D

(#765) Redneck válasza newdesign (#764) üzenetére


Redneck
veterán

Friss paszta és egy kis optimalizálás sokat javíthat. A helyedben, ha jó deszkában van, húznám. Úgy sem hajtja ki a VGA-t, de kisebb a CPU limit.

Persze a hőmérséklet ha lehet ne menjen 60 fok közelébe.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#766) newdesign válasza Redneck (#765) üzenetére


newdesign
csendes tag

Nos... Úgy nézem, ez helyrejött

Az zavart meg, hogy annó, amikor vettem a hűtőt és egy kicsit "bohóckodtam" az AMD overclocking-al, akkor nyáron, felhúzott procival maradt kb 10fok a Thermal Margin ig (aztán visszalőttem a gyári értékekre amúgy)... Csakhogy, az ebben az esetben már régen rossz, mert most, ahogy néztem, a Thermal Margin az 70 fokra van értelmezve az OMD Overclock-ban holott valójában, ez a proci már a 62-63 fokot sem szerette.. Ehhez jött még az, hogy poros is volt mint atom. Most kitakarítottam, tettem rá pasztát, most olyan 51-55 fok környéke a FPU Stressz alatt is maximum.... Játék közben nem jött elő ez a szaggatósdi... Még azért fogtam, lejjebb húztam egyet a feszültségen... 3,250 ről 3.125 V-ra.... Így is jó a gyári frekihez....

Köszi a tanácsot, mindezt a VGA hiba topicban :D

(#767) newdesign


newdesign
csendes tag

Nos... Korán örültem.

Annak ellenére, hogy vasárnap a takarítás után órákig megfelelő volt minden, tegnap este némi filmnézegetés után elkezdtem játszani kicsit. 10 perc worms-ozás után megint beadta a kulcsot, leesett 5-8 fpsre a teljesítmény.
Az a baj, nem futtattam az AIDAt monitorozni, mert minek is már.... Csak az MSI afterburner ment, mert azt indítja a rendszer. Az mondjuk feltűnt, hogy 71 fokos GPU-t írt ki, már amikor beléptem a játékba akkor is, de nem foglakoztam vele különösebben, mondom csinálja a stabil 30 beállított FPSt azt kész.
Na, onnan, hogy baszakodik, ki is léptem, megnyitotm az aktív Afterburnert, nézem GPU teljesítmény 100% körül pezseg, nem fut ugye levileg semmi.. Fasza... Megint, a nénikéjét neki, akkor indítás AIDA FPU teszt, megint veri fel a procihőmérsékletet 61 fok környékére, bár, a frekvenciája stabil 3400Mhz, nem romlik, szóval, akkor gondolom azért mégis csinálta amit kell...... Ezt nem tudom miért csinálta, gondolom az a dolog, ami hajtja a GPU-t szükségtelenül, az még a procit is hajtja szintén szükségtelenül... Újraindítottam, minden rendben , GPU 41 fok , pár százalékos teljesítményen.. Ha elindítottam egy filmet, ugyanazt amit még este néztem, semmi extra, kicsit mocorog a GPU grafikon, de semmi fúúú.... HA jól emlékszem, szintén futott a procimonitor, nem ment 50 fok fölé...

Szóval fogtam, még éjfélkor letoltam az Afterburnert, egy DDUval letöröltem még a drivert, újraraktam egy valamivel régebbi drivert. Az afterburnert nem raktam vissza, nem is akarom, olvasgattam itt visszafelé kicsit, írták, hogy inkább nem kéne, mert baszakodós lehet, viszont ez azt jelenti, hogy most se a GPU használati százalékot nem látom, se a hőmérsékletet, csak a FRAPS futott....... Játszottam még az új driverrel vagy 10 percet, semmi történés, majd kikapcsoltam... Most itt vagyok, hogy vagy jó marad, vagy nem.. Ha jó lesz, akkor vajon meddig? A kérdés, így a végére. Milyen progit mondanátok, ami nem Afterburner (bár a kártya MSI amúgy), nem okoz galibát, viszont mégis látható a GPU teljesítmény és hőmérséklet grafikon, vagy, legalább is log-ol..... Köszi

(#768) Redneck válasza newdesign (#767) üzenetére


Redneck
veterán

"Még azért fogtam, lejjebb húztam egyet a feszültségen... 3,250 ről 3.125 V-ra.... Így is jó a gyári frekihez...."

Ez gondolom 1,325V akart lenni. Mondjuk ha ennyivel is 61 fokos a CPU akkor a házadban semmi szellőzés nem lehet, vagy túl vastagon kented a pasztát.
Milyen CM toronyhűtő van rajta pontosan?

Vagy az AMD driver játszadozik veled, vagy valami szarság települt a háttérbe és szépen számolgat mikor játszol. Az Afterburnerrel sosem volt még gondom, egy gépen sem.

Realtek hangchiphez tartozó driver van a gépen? Csak mert abba már rejtettek bányásztrójait.

Szerk:
Játék eredeti?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#769) newdesign válasza Redneck (#768) üzenetére


newdesign
csendes tag

Ja, most, asszem, ja, a feszkót lehet rosszul írtam :). De az a lényeg, hogy egy lépcsővel lejjebb tettem, mint a gyári helyzet...
Hangkártya driver, most nem is tudom, ahogy néztem, a DDU eltávolított valami hangvezérlőt, és gondolom újra is rakta a Radeon driver..... Bár, annak lehet nincs köze az eredeti jack kimenethez, hanem a HDMI kimeneten menő zajért felel... Most ez passz. Külön hangvezérlőt szerintem nem raktam fel sose, a windows gondolom feltelepítette...

Mondják nekem a szervízben, cimbi is, hogy a játék eredeti e, vagy nem... Úgy mondom, hogy kölcsönöztem amúgy ;) , viszont ez a 100% GPU használat előjön (lásd tegnap este nem véletlen KEZDTEM a játékot 71fokos GPU-val pedig addig csak vidonézegetés volt) játék nélkül is...... Vagyis, előjöhet... Ez az ami fura...

Még mielőtt ide beléptem, nem is tudom, talán szombaton és feltettem eredeti kérdésemet, pont azért jöttem ebbe a topicba, mert egy "sima" -nem túl hosszú AIDA 64 fullteszt (GPU, minden egyszerre) után vettem észre ELŐSZÖR ezt a 100%on dübörögve maradó :D GPU, látszólag minden indok nélkül... Szóval, akkor épp semmi köze nem volt a gépnek a "játékhoz"...

Nos, azért ma majd szépen hazamegyek, meglátom mizu van első blikkre, játszok kicsit, aztán vagy anyázok magamban, vagy nem :D

[ Szerkesztve ]

(#770) Redneck válasza newdesign (#769) üzenetére


Redneck
veterán

1. A feszültséget ne csak beállítsd, monitorozd is AIDA-val mert elképzelhető hogy az alaplap plusz feszt ad.
2. Igen az a VGA HDMI hangja volt.
3. Attól még lehetett benne valami kedves kis szarság ami miatt az egész ilyen lett.

Az elsőt mindenképp nézd meg, a VGA-hoz a legjobb (topikja szerinti) drivert rakd fel, és nézz utána hogy települt e valami szar a gépedre. Malwarebytes Anti-Malware a barátod lehet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#771) newdesign válasza Redneck (#770) üzenetére


newdesign
csendes tag

Először is, köszi a töretlen segítséget :) :C

Tegnap néztem ezt is, hogy tényleg annyi e a feszkó a procin, amennyit az AMD Overtune ír... Az elvileg továbbra is a csökkentett értéket írja, az AIDA pedig azt hiszem, hogy 1,325 helyett 1,312 nél húzza a vonalat, tehát az nem akarja kiiírni a 1.3125 tizezred nagyságrendet, de sztem azzal nincs gond.... (bár, most még gondolkozva, eléggé késő volt már így tegnap :D :D), de megcsekkolom...

Egy malvare-t majd nézek, miért is ne......

Majd estefelé referálok :D Köszi

(#772) Redneck válasza newdesign (#771) üzenetére


Redneck
veterán

Nézd meg mindenképp, mert az ilyen kis mocskok tönkreteszik az ember nyugalmát! :D A VGA topikjában azért kérdezz rá, hátha ők okosabbak!

Ha nagyon nagy a katyvasz én újrahúznám a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#773) newdesign válasza Redneck (#772) üzenetére


newdesign
csendes tag

Na, most már talán tényleg kezdhetek örülni.

Megint azzal kezdtem, hogy FPU tesztet csináltam a procin, bosszantott, mert felment 61 fokra is, bár, a frekvenciát nem vette vissza a proci, szóval, látszólag elvan ott... Viszont megint fogta magát és az FPU teszt alatt, szokás szerint megzavarodott a GPU üzemelése kiakadt (100%on, meg 0-100%között ugrált másodpercenként a grafikon), pedig bekapcsolás után gyakorlatilag MÉG semmi feladata nem volt, azon kívül, hogy AIDA megnyitás :D.... NA, fasza, mondom akkor ezt se oldotta meg a tegnap esti driver takarítás, frissítés..

Lássuk az utolsó lehetőséget, Malware..
Lefuttattam, talált is valami Mining-toolt, letörölte, meg vagy 20 nem tudom milyen közepes fenyegetést. Azokat is letörölte, kész.

Azóta futtatok teszteket, játszok, filmezés után. Eddig jónak tűnik minden. Játék, vagy teszt után, legyen az prociteszt, vagy GPU tesz, a GPU visszaáll 0%ra, ahogy kell.. Amúgy, ez az FPU teszt valami nagyon paraszt lehet, mert játék közben azért nem melegszik a proci se 50fok fölé
Még kérdezted előzőleg, a procin egy CoolerMaster Hyperx Evo van vagy mi :D, 1db ventivel, esetleg beüzemelek rá még egyet, mert lehet :D.. A venti biosban koppra van állítva, így pörög 2400at... ennyi.

Szóval, hátha HÁTHA, az a malware zavarta meg a nyugalmamat :D

(#774) Redneck válasza newdesign (#773) üzenetére


Redneck
veterán

Mindenképp a malware volt a gond ha most oké! A hűtőd jó simán 3,8-4,0Ghz-ig, valószínűleg sok fesz sem kell hozzá. A CPU NB-t is húznám kicsit 2,4-2,6Ghz-re.
Jobban menne minden.

A CPU játékok alatt meg jó hogy nem melegszik úgy! 55 fokig okés vagy így! PWM vezérlésre rakd, ne fullra. Minek pörög mindig maxon? 😆

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#775) newdesign válasza Redneck (#774) üzenetére


newdesign
csendes tag

Köszi az infókat.

Nagyon egyébként nem zaklatnám a procimat, igazából minek?? Sokkal boldogabb nem leszek azzal a 4-600Mhz-el :D. Száz éves proci, azt tudom, egy fűtőtest, azt is tudom :D.
MAjd ha lesz felesleges lóvé, teszek bele egy Fx-8350et, azt azzal kész... :D.. Majd.... A deszka tud 140W-ot procihoz, Egy Asrock Extreme 3 (vagy mi... :D).. Szóval elég, van benne 2 raklapnyi memória is :D, de minek.... :D. Az SSD, az viszont ég és föld, de ezt tudja mindenki, akinek van, akinek nincs, meg majd lesz :D

A ventivel meg majd játszok kicsit, tényleg hangosnak tűnik néha, elvileg a BIOSban van Automata funkció...

(#776) rank1986


rank1986
csendes tag

Hali! Van egy ilyen konfigom:
msi h170 gaming m3
i3 6300
8gb kingston hyperx fury
gigabyte gtx 960 4 gb
500 w-os cooler master tàp.

tegnap elkezdett wow alatt elsötétülni a kép az jàtékba való belépés utàn 10 màsodpercre,elmegy visszajön és így tovàbb. A többi jàték el sem indul amiket kipróbàltam,h ibaüzenettel (directx function getdeviceremovedreason failed with dxgi error device reset),ez bf1-nél volt. Lehet ez vga hiba? Előre is köszi a vàlaszt.

(#777) Redneck válasza rank1986 (#776) üzenetére


Redneck
veterán

Nem települt automatikusan új driver? Csak mert volt most egy elszúrt.

newdesign: Nekem többet hozott a CPU OC mint az SSD-re váltás. Attól csak gyorsabban tölt be a Windows és pár program. 4-600Mhz a CPU-nak és ugyanennyi a memóriavezérlőnek, egy másik élmény. Még így sem tudja kihajtani a VGA-t teljesen. FX-et meg elfelejteném a helyedben és i5-re váltanék.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#778) playe2012


playe2012
újonc

Sziasztok!

A következő hibával találkoztam Windows 10 Enterprise x64 alatt (GTX1060-nal)
Videók indításakor egy pillanatra teljes képernyős fekete kép, utána minden probléma nélkül megy. Ez minden videó elején ismétlődik, ha a HDD-ről vagy a YouTube-ról indítok egy videót.

Vki tapasztalt hasonlót? Vki vmi megoldást erre tud?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#779) papirzsepi93 válasza playe2012 (#778) üzenetére


papirzsepi93
tag

Ez nem tudom mennyire hiba. Nekem a 970 és az 1060 is csinálja de csak vlc-vel való videóindításnál.

(#780) Redneck válasza playe2012 (#778) üzenetére


Redneck
veterán

Ilyet nem láttam, de valami bug lehet. Experience fent van?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#781) rank1986 válasza Redneck (#777) üzenetére


rank1986
csendes tag

szia! csinàltam most egy repair-t és azóta is csinàlja. Win 10 64bit-em van. Ràadàsul a venti is felpörög mikor ez történik. De csak jàtéknàl vàlt feketére véletlenszerűen.M egfigyeltem,hogy ràadàsul desktopban is fel-felhörög a hűtője elég gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#782) Redneck válasza rank1986 (#781) üzenetére


Redneck
veterán

Gyanúsan sokan írtátok ezt most. Valami Windows 10 sajátosság lehet, mert 7-en és 8.1-rn nem tapasztaltam. 8.1 64bit és GTX 1060, semmi gond. Driver nem a legfrissebb, Experience nincs fent.

Más:
Mostanában előkerült egy minner ami Realtek drivernek álcázza magát! Arra is érdemes figyelni, ha ok nélküli VGA terhelést tapasztaltok!

Szerk:
Illetve volt most egy elcseszett béta nV driver, de WHQL megjavult!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#783) rank1986 válasza Redneck (#782) üzenetére


rank1986
csendes tag

driver az utolsó előtti. Desktopban is sajnos előjött a hiba,úgy hogy semmi videóigényes dolgot nem indítottam el. Most felrakok egy 7-et,hàtha az megoldja. Leírom,hogy mi lett a végredmény,hàtha ezzel màsoknak is tudok segíteni.

(#784) Redneck válasza rank1986 (#783) üzenetére


Redneck
veterán

Az utolsó előtti a hibás.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#785) Dr.OGA


Dr.OGA
csendes tag

Üdv
Volna nekem egy Inno 3D GTX 650 Ti Boost Videókártyám.
Ezen két ventilátor dolgozik. Az elmúlt napokban egy furcsa és igen zavaró jelenség, vetette kezdetét.
A két ventilátor közül az egyik (A monitor csatlakozóktól távolabbi) elkezdett random módon felpörögni, aztán megint lelassít, aztán megint felpörög...
Függetlenül a kártya terheltségétől, ha semmit nem csinál 27 fokos GPU-nál akkor is ugyanúgy felpörgeti, aztán visszaveszi, aztán megint felpörgeti.
Az idő elég random, van hogy órákon át semmi jele aztán nekiáll le föl gyorsítani, aztán van, hogy órákon át pörgeti veszettül...
A jelenség az op-rendszertől valószínűleg független, mert a gépen két külön op-rendszer is van, mindkettőn ugyanúgy teszi, illetve már bekapcsolásnál, mielőtt egyáltalán nekiállna bootolni az op-rendszer, már akkor is...
Az okára nemigazán tudtam rájönni. De nagyon idegesítő, mert azért elég hangos tud lenni ilyenkor...
A monitoring programok úgy látom csak a másik rendesen működő társának az adatait látják, mert szerintük végig alapjáraton döcög a GPU hűtő venti...
Manuális szabályzással sem tudom vissza venni a fordulatszámát, csak a másik ventilátor reagál az ilyen beavatkozásra...
Valami tipp, hogy ez mi lehet?

Illetve, ha nincs tipp, az jutott eszembe, hogyha valamivel "kiékelem" azt a ventilátort, hogy ne forogjon egyáltalán, (persze, a másik ventit nem ékelem ki és a GPU hőmérsékleten tartom mindig a fél szemem, videokari nyúzó dolgokat mostanában nem csinálok) ez okozhat-e a ventilátorban később gondot?
Értem ez alatt, hogy ha újra akarom, hogy pörögjön és eltávolítom azt amivel "kiékeltem" akkor rendesen fog utána működni, mégha előtte, hosszú ideig ki is volt ékelve... nem teszi-e tönkre ez a ventilátort?

(#786) Redneck válasza Dr.OGA (#785) üzenetére


Redneck
veterán

Azért utána néznék nincs e valami malware/minner szarság a gépen, mostanában nagyon mennek. Mondjuk furcsa hogy csak az egyik csinálja. A kábelét megnézted?

A ventilátoros topikban szerintem okosabbak ezügyben!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#787) rank1986 válasza Redneck (#784) üzenetére


rank1986
csendes tag

sajnos nem.oldódott meg a probléma win7-ben sem. pörgeti folyamatosan fel le a ventiket mindentől függetlenül. véletlenszerűen elmegy a kép,olyankor a gpuz logban azt jelzi,hogy 0 fokos a kàrtya és nem működik. A logban 700000 rpm-et jelez mikor felpörgeti...

(#788) Redneck válasza rank1986 (#787) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem vidd vissza.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#789) pureez


pureez
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Gigabyte RX460 WINDFORCE 4GB videokártyát, ami semmilyen képet nem adott. A biost se tudom elérni, végig fekete kép, de a rendszer betölt (hallom amikor a windows betölt). Az előző kártyát ha visszarakom, minden tökéletese működik.

Alaplap: Gigabyte H67MA-D2H
Az előző videokártya: HD6970

Sok mindennel próbálkoztam már:
1. DDU-val letöröltem minden drivert + letiltottam az alaplapit eszközkezelőben.
2. CMOS-t reseteltem (20 perces elem eltávolítással)
3. BIOS-t frissítettem az alaplapra elérhető legfrissebb verzióra
A kártyán nincs plusz tápcsatlakozási lehetőség, a mostani tápegységem 450W-os.

Ezek után visszaküldtem a kártyát, ahol azt mondták, abban az esetben, ha náluk se jó a kártya küldenek egy másikat. De jött a levél, hogy náluk tökéletesen működik, így visszaküldték ugyanazt a kártyát.
Lehetséges, hogy ez az alaplap túl régi ehhez a kártyához, vagy hogy egyszerűen csak nem támogatja? Teljesen tanácstalan vagyok.... :(

[ Szerkesztve ]

(#790) Redneck válasza pureez (#789) üzenetére


Redneck
veterán

Nincs ilyen hogy az alaplap túl régi. Ha az adott szabványú slotba rakod, mennie kell. Tanácstalan vagyok, mert a tápot mondtam volna, de ha a HD 6970 ment, ennek is kéne. Passzolok.
Azért én átraknám egy másik gépbe és megnézném hogy tényleg jó e. Nem tudom melyik boltról van szó, de sok hárítós kontár van a piacon.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#791) atteee


atteee
tag

Sziasztok az mitől van hogy pcie x16-os foglaltban csak ennyin megy a kártya?

Samsung S7 Edge 32GB

(#792) pureez válasza Redneck (#790) üzenetére


pureez
csendes tag

És esetleg az, hogy az előző kártya 2GB-s volt ez meg 4GB? Vagy hogy az előzőnek kellett plusz tápcsatlakozó ennek meg nem? Én nem tudom, csak már minden lehetséges dolgot számításba veszek.
A bolt nem gondolom, hogy átvágna, mivel egy nagyobb hazai üzletről van szó. (3betű p-vel kezdődik és x a vége :D)

(#793) Redneck válasza atteee (#791) üzenetére


Redneck
veterán

Ez terhelés nélküli érték nem?

pureez: Most írta egy srác a CS:GO topikban hogy valami régi deszkájában minden kártya meg volt hülyülve. Mondjuk szerintem user error. Esetleg arra tudok gyanakodni hogy a tápod azon ága ami a deszkát táplálja nem 100%-os. Amúgy passzolok, hátha valaki okosabb!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#794) atteee válasza Redneck (#793) üzenetére


atteee
tag

igen terhelés nélküli de terhelés alatt is csak 2.0 x8

Samsung S7 Edge 32GB

(#795) Redneck válasza atteee (#794) üzenetére


Redneck
veterán

Passzolok, de ez a deszkán múlik, nem? Mindkét slot PCIe 2.0 16x? SLI-vel nem foglalkoztam soha, hétköznapokra csak felesleges szopás(nem minden támogatja, nagy a fogyasztás), és teljesítményben sem nyerő.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#796) atteee válasza Redneck (#795) üzenetére


atteee
tag

Asus P8h61 lap és sima pcie x16 foglalat van rajta de meg tudtam mi a hiba a lap csak pcie 2.0 viszont a kártya pcie 3.0 ezért van hogy csak így megy vele

Samsung S7 Edge 32GB

(#797) totyino77


totyino77
tag

hello lenne egy olyan kérdésem hogy:
van egy sapphire 270x vgám dupla ventis na mostanába aszt vettem észre hogy az egyik ventilátor csak később vagyis 80% fordulatnál kapcsol be terhelésnél, illetve újból indulásnál is csak megmozdul kicsit és leáll, az aida program alapjáraton 40rpm mutat, driver problémára gyanakodtam de nem az mert win ujból telepitésnél is eszt csinálja driverek nélkül, ez most vga hiba vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#798) Redneck válasza totyino77 (#797) üzenetére


Redneck
veterán

Üdv!

Nemrég volt egy hasonló komment. Őt a ventilátoros topikba irányítottam, ott okosabbak ezügyben!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#799) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Pár órára kiugrottam hazulról ... a monitort kikapcsoltam , a gép bekapcsolva maradt . Hazaértem és bekapcsoltam a monitort . Ez a kép fogadott . :F

Ez VGA hiba ?

Ezt nem értem ?? :F Olyan képernyőn csináltam a fenti képet , ami hangyás volt ... sárga , zöld és kék apró pixelekkel . A kép eléggé homályos volt . Kikapcsolás és újbóli bekapcsolást követően hibamentes a kép .
A kiollózott kép is hibátlan .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#800) Haradim


Haradim
csendes tag

Nos üdvözletem mindenkinek, ez egy hosszú hsz lesz és számomra értelmetlen anomália. Bízok benne, hogy Ti tudtok nekem segíteni, ugyanis 2-3 hónappal a garancia lejárta előtt állok és eléggé macerás a szitu:

Adott a konfig:

Alaplap: Asus M5A97 EVO R2.0
Processzor: AMD FX-8370
Proc. hűtő: Cooler Master Hyper 103
Memória: Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz
Videókártya: Sapphire R9 290 4GB
SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SSD
HDD: Western Digital 1TB 64MB SATA3
Tápegység: Chieftec Smart 600W GPS-600A8

Az utóbbi hónapokban kezdett el egy olyan hülyeséget csinálni, hogy nagyobb grafikai terhelést igénylő játékoknál újraindult a gép (No Man's Sky pl.). Próbáltam kiszűrni, de laikusként arra tippelnék, hogy táphiba vagy kártyatúlmelegedés lehet a gáz. DE ahogy a Doom-mal elkezdtem játszani nem történt semmi. 3-4 óra game ultra beállításokkal meg se kottyant neki! Rövid kutakodás után rájöttem, hogy a "többi" játék DX11-et használt amikor behalt a gép, míg a Doom OpenGL 4.5-t. Ebből következett, hogy a DX11 benchmarkoknál is behalt rövid időn belül. Szóval a nagy kérdés: Ez most miféle "anomália"?

Ebből következik, hogy az "alap" szoftveres hibaforrásokat kizártam: új windows, régebbi/újabb driverek tesztelése (crimson előtt/után), stb. Ezek nem befolyásoló tényezők.

Amit még sikerült kipróbálnom (nem tudom, hogy ez hasznos információ-e vagy sem), hogy az MSI afterburner-rel lentebb vettem az órajeleket és utána a hardcore DX11 benchmarknál se halt be. Ezt a "tippet" több órás kutakodás után találtam valami noname külföldi fórumon. Olyan, mintha "lebutítottam" volna a kártyát egy lehelettel és utána minden kóser lenne... De ez ugye nem normális...

A gép nem volt tuningolva, nem volt alkatrészcsere, nem került új alkatrész se bele. Szóval "magától gyengült el".

Mindent meg akarok próbálni, hogy házilag megoldjam a problémát vagy legalább kiszűrjem, hogy melyik alkatrész lesz a ludas. Ugyanis ahonnan vettem ezt a gépet közölték, hogy vállalnak komplett gép bevizsgálást, csak épp feláras (ami különösképpen nem is érdekel) és küldjem a géppel minden dobozát. (wat :Y ) Továbbá nekem se mindegy, hogy egy alkatrész vagy a komplett gép esik ki tőlem 3-4 hétre...

Mindenre lehetőségre nyitott vagyok (programok, tesztek), egyedül sajnos adott alkatrészek cserélgetése nem lehetséges (bárcsak leakaszthatnék a polcról még egy ilyen gépet :D ).

Válaszokat, türelmeteket és segítségetek előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.