Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#1151) magaspontok válasza goamantra (#1149) üzenetére


magaspontok
kezdő

alaplapi pci foglalat a rossz, elfektetve tökéletesen érintkezik a gravitációnak köszönhetően,.

(#1152) Fesq


Fesq
tag

Sziasztok!

Mi lehet a probléma egy régi R9 280X vga-val ha bekapcsolom a gépet megmozdulnak a venti rajta és kb.ennyi. Meg áll minden a táp is. Másik vga-val tökéletesen megy a gép.

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#1153) magaspontok válasza Fesq (#1152) üzenetére


magaspontok
kezdő

ha másik kártyával megy, ez egyértelműen vga hiba

(#1154) Fesq válasza magaspontok (#1153) üzenetére


Fesq
tag

igen. De mi lehet a gond vele?
Javitható? :U

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#1155) xDarkBoyx


xDarkBoyx
csendes tag

Helló!

Adott egy nem mai darab Asus GTX Titán 6 GB kártya. Egyik haveromé.
Gép indítása után venti 100%-on pörög illettve a mellékelt képen látható pixeledés tapasztalható.

Valami tipp, 5let? Visszarakta a régi kártyát, semmi baja sincs a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#1156) Shooter020


Shooter020
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne, hogy elkezdek játszani, pl. jelenleg a Dirt 2.0 és a MW csinálja a következő jelenséget. Elkezdek játszani, majd egyszer csak, elkezd elfeketedni a kép, ha elkezdek nézelődni, akkor egy kicsit abbahagyja, majd folytatja ismételten. Ezt mi okozhatja? Eddig ilyen problémám nem volt a gépemmel.

(#1157) Tito62


Tito62
csendes tag

Segítséget kérnék! Van egy videókátyám igaz nem mai gyerek a típusa : Nvidia GeForce 9800M GTX a laptopomon a drájver telepitve okés, de van egy hibakódja 43-as .Hogyan javitható? Válaszokat köszönöm. A neten még nem találtam megoldást ez idáig. Köszönöm. :W

(#1158) Teece


Teece
csendes tag

Sziasztok

Tegnap haver vett itt az apron egy 1080-at

3 gépbe nézték, nem ad képet, ventilátorok beindulnak.
Ma vissza vitte és a srácnál elvileg elindult, vitte a saját gépét, biost frissitettek stb, de nála nem kelt életre.
Megneztem én is, nalam se jó egyik hdmi dp-porton keresztül se. Alaplapira átdugtam, és wondowsba se latja a kartyát. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#1159) Viktor77 válasza Teece (#1158) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam egy 1050Ti csinálta ezt. Biosban a CSM-et (Compatibility Support Module asszem) kapcsoljátok be, akár egy másik kártyával.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1160) Teece válasza Viktor77 (#1159) üzenetére


Teece
csendes tag

Már mindent állítottam mindenkivel, de semmi. :U

(#1161) Bence942


Bence942
tag

Helló olyan gondom lenne hogy meghalt egy vga-m , a probléma az hogy driver telepítése után nem ad k épet amikor nincs driver van kép , megéri javítani nem valami új vga..

(#1162) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ezt hívnám rage quitnek :D Valaki nekiesett kalapáccsal a gépének vagy hasonló (kidobva találtam egy full konfigot hasonló kezelésnek áldozatul esve :D A 3700X szerintem túlélte, az a lényeg ):

Ez az RX6600 kb menthetetlen nem?

Okés, hogy le van szakadva jópár SMD alkatrész róla, az talán még megoldható... persze nem éri meg feltétlen negy ilyen kaliberű karinál.

De ez az oxidációs dolog vízkár vagy hasonló miatt lehetett és valószínű menthetetlenné tette a kártyát nem?

Se kép se hang, be sem indul a gép vele. Gondolom a táp zárlatvédelme letiltja :D

[ Szerkesztve ]

(#1163) Viktor77 válasza Bence942 (#1161) üzenetére


Viktor77
titán

Tipikus vga halál, ha driverrel nincs kép, nélküle van.
Jó eséllyel kuka, persze elöbb teszt másik gépben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1164) Bence942 válasza Viktor77 (#1163) üzenetére


Bence942
tag

Igen ettől féltem na mind1 azért köszönöm! :R

(#1165) acampora99


acampora99
csendes tag

Sziasztok!

Valaki foglalkozik itt múlt évezredből származó kártyákkal? :) :B
Adott egy Diamond Stealth III S540 (S3 Savage4 PRO) kártyám, de a tesztelés során nagyon sárgás képet ad. Próbáltam másik VGA kábellel és másik monitoron, de az eredmény ugyanaz.
A kártyán egy sérülést látok:

Köszi!

(#1166) elfelejtette válasza acampora99 (#1165) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Esetleg itt: [link] is kérdezd meg, talán jobban tudnak segíteni, kicsit pörgősebb topic.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1167) acampora99 válasza elfelejtette (#1166) üzenetére


acampora99
csendes tag

Köszi!

(#1168) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi kártyám van:
ZOTAC GeForce® GTX 1070 MiniZT-P10700G-10M.

Szinte biztos vagyok benne, hogy az egyik venti hibás - iszonyú hangos néha, kerepel, illetve másik gépben az egyik venti szemmel láthatóan alig pörög (gondolom ezért ugrik mindig a másik maxra). ~hasonló a jelenség 2 gépben azért gondolom így.

1, Eladnám, akár olcsóbban is, nem akarok vele foglalkozni. Mennyit érhet így?
2, Ha mégis, akkor random kínai weboldal, berendelem, cserélem, és imádkozok, hogy jó lesz, mint régen? Megéri vele foglalkozni?
3, Sosem volt szétszedve, látszik a csavarokon is. Van esély, hogy egy szétszedés+takarítás meg is oldja? Eddig nekem nem sikerült, féltem, hogy eltöröm, de lehet nekiesek megint.

Köszi

(#1169) Viktor77 válasza CSB29 (#1168) üzenetére


Viktor77
titán

Ha a 2-es opciót választod, kérdezd meg nála, van-e ventije.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1170) CSB29 válasza Viktor77 (#1169) üzenetére


CSB29
aktív tag

Köszönöm a választ, ez is nagy segítség.
Holnap gúglizok és méricskélek, aztán berendelem, ha van ilyen.

(#1171) szucsinka


szucsinka
őstag

Sziasztok
eladtam januárban próba Garival egy 6 éves Asus Rx 580 8gb OC -s
kártyât a vevő megkeresett hogy egyik pillanatról a másikra nem adott képet a ventik pörögnek .
másik kártyával működik a gépe .
Lehwt ezt gazdaságosan javítani?
valakit tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#1172) nDru84


nDru84
újonc

Sziasztok,

Mai nap délelőtt játék alatt elkezdett szétesni a kép majd hibaüzenetekkel kidobálni.
Újraindítás után már nem adott képet a monitor. A VGA ventillátorok mennek, és világítási is működik. 4 hónapja használtam teljesen hibátlanul a kártyát. Húzva sosem volt. MSI RX7900XT Classic. iGPU-val gond nélkül működik a gép. Elképzelhető a Tápom szépen lassan elkezdte megadni magát? 2007-ben vásároltam Corsair AX 1200w-os tápról van szó. Ez is hiba nélkül működött 17 évig. Vagy csak szimplán meghalt a VGA?
Előre is köszi.

(#1173) bobalazs válasza nDru84 (#1172) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Puding próbája az evés, nézd meg másik táppal.
Még a jobbik eset, hogy ha nem vitte magával a vgat.

(#1174) bubu1981


bubu1981
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, csak hirtelen ezt a fórumot találtam. Egy olyan problémám lenne, hogy a számítógépem nem tudja kikapcsolni a monitort. Sokszor van, hogy gépezés közben elalszom, vagy csak épp zenét hallgatok rajta, és olyankor szeretném, ha tétlenség esetén bizonyos idő után lekapcsolna a monitor. A videokártyám egy Gigabyte GeForce GTX 1650, a monitorom egy Samsung LU28R550UQRXEN és DP-on keresztül vannak összekötve. Ezelőtt egy Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming alaplappal szerelt Intel gépem volt, ott tökéletesen működött, hogy bizonyos idő után lekapcsolt a monitor. Majd most raktam össze magamnak egy új ASRock B650M PG Riptide WiFi alaplappal szerelt AMD alapú gépet, amihez videokártyát még nem vettem újat, csak a régi gépemből áttettem ezt a GTX 1650-est. Viszont ennél az új gépnél ez a problémám van csak mindössze, hogy nem tud kikapcsolni a monitor. Próbáltam, hogy ráállítottam, hogy a bekapcsoló gomb megnyomására is kapcsoljon ki, de akkor is csak egy pár másodpercre sötétedik el a kijelző és már vissza is kapcsol. Gondoltam rá, hogy valami program okozhatja, de az alaplap és a hűtés specifikus beállítás programjain kívül, minden programom ugyanaz, mint amit az előző gépemen is használtam. Próbáltam, hogy bezártam ezeket a programokat, de akkor se jó. Gondoltam, hogy nem-e kompatibilitási gond lehet az AMD gép ás a kicsit régebbi Nvidia kártya között, de hiába próbáltam dedikált videokártya nélkül, csak a processzorba integrált Radeon Graphics-al, akkor is ugyanez a helyzet. Lenne még valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnék rájönni, hogy miért nem tud kikapcsolni a monitor? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1175) bobalazs válasza bubu1981 (#1174) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy konfig cserével azért több minden változik szoftver ügyileg.
Csökkentett módban futtasd le display driver uninstaller esetleg, de lehet hogy Windowst újra telepíteni kellene.

(#1176) bubu1981 válasza bobalazs (#1175) üzenetére


bubu1981
csendes tag

Más fajta megoldásra gondoltam, olyasmire, hogy nem-e az eseménynaplóban találok valamit ami utalhat a probléma miértjére amit nem veszek észre vagy valami diagnosztikai programmal meg lehetne találni a megoldást. Mint írtam most raktam össze a gépet, frissen telepítve, Microsoft oldaláról való buherálatlan telepítővel és már az első napokban észre vettem ezt a problémát mikor még a drivereken, vírusvédelmen és a böngészőn kívül nem is tettem még fel rá mást. De mindegy megoldódott, vettem bele egy ASRock Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming videokártyát és ezzel már tökéletesen működik a monitor kikapcsolás is. Azért köszönöm a segítséget!

(#1177) Donqatto


Donqatto
csendes tag

Sziasztok!

Olyan furcsa jelenség "áldozata" lettem, amit nem tudok megmagyarázni, de biztos hogy köze van a bányászathoz

Szóval adott volt egy ROG GTX 970 most egy ROG 1070 és egy Ichill 1080...
Nem tudom biztosra, csak az Ichillről, hogy bányásztak vele, valószinű a 1070-el is...
A problémám és a jelenség az lenne, hogy elindítom ezekkel a VGA-kal a gépet sípol az alaplap (VGA hibakód) Aztán világít is a led és 5-10 mp múlva bejön a kép...de a led az alaplapon továbbra is világít

Mi lehet a gond? Bármilyen tesztet indítok el, mindegyik simán végig megy jó eredményekkel! Sehol semmi nem utal hibára ezen kívül, de rendkívül bosszantó, hogy pl a BIOS-ba így be se tudok lépni...

Találkozott már valaki ilyennel?

3 alaplapnál is ez volt a szitu

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#1178) adagabor


adagabor
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy a gépem folyamatosan , időtől, és terheléstől függetlenül fekete képernyőre váltott, és újraindult 640x480 felbontással.. majd jöttek a képernyő csíkok stb....
Teszteltem otthon a vgat, cput, memóriát is stressz tesztel... minden ok volt.
Így inkább elvittem és bevizsgáltattam, és azt hozták ki belőle, hogy a gigabyte 2080TI kártyám memória hibás.
Lehet még ezzel bármit is kezdeni, vagy mehet a kukába a történet????

(#1179) Donqatto válasza adagabor (#1178) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Javítható, vagy add el hibásként, féláron tuti megveszik

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#1180) cszalien


cszalien
csendes tag

Sziasztok!
Sejtem a választ, de azért megkérdezem...
Palit RTX 3060TI GamingPro, januárban járt le a 3 év gari...
Tegnap a gyerek játszott Forzával, csontra fagyott a gép 5 perc múlva. Teszteltem, 70 foknál a kártya kifagy, csak gombbal lehet újraindítani a gépet. Azelőtt semmi ilyen, húzva sosem volt, csak game, semmi bánya.
Asztalon semmi gond, nem szemetel, 2D-ben nincs gond látszólag.
Ma próbálgattam AB-vel és a saját Palit Thundermaster progijával is frekit visszavenni, hűtést felraktam állandóra, de ma már csak szaggatva indulnak a játékok (pl Forza, Divinity 2), ahogy néztem, a gpu órajelet és a memória frekit (210/405) nem veszi feljebb az alapról :Y Idle 30 C a kártya.
Régebbi nvidia drivereket is raktam fel próbából, semmi változás.
A divinity2-t elindítva ezt látni, felugrik a freki a normális értékre, majd vissza, megint fel, megint vissza.
Egy Seasonic GX650 hajtja, egy éves sincs, egyéb cuccok az adatlapomon.
Ez mi? Halál közeli állapot? Kezdjek kártyát rendelni, mielőtt behal a gép teljesen?
Érdemes valamivel tesztelnem még, vagy hívjak papot?

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#1181) cszalien


cszalien
csendes tag

Új fejlemény. A freki gondok megoldódtak, ahogy állítgattam a thundermasterben a csúszkákat, a target fps-t levette maxról 1-re... Mondhatni user error. Sajnos a 70 foknál kikapcsolás még áll, ha nem engedem odáig elmenni, nincs gond egyelőre. Forza is, Alan wake 2 is eldöcög, csakhát közben a gép felszáll mellettem, úgy pörögnek a ventik.

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#1182) Donqatto válasza cszalien (#1181) üzenetére


Donqatto
csendes tag

MSI-nek van egy jó progija, ott állítsd be a hőfokot max 68-ra, valamennyire visszaveszi a teljesítményt

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#1183) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! 3 egyforma monitorom van. Néha újraindítás után egyik monitornak a felbontása alacsonyabbra vált és nem is lehet magasabbra tenni. Ilyenkor az segít, hogy újratelepítem a GeForce drivert. Illetve a TV-t teszem elsődleges monitornak, majd visszaváltva már mindegyik monitor natív felbontásra vált. Most éppen az a probléma, hogyha csak az elsődleges monitorra váltok, akkor az alacsonyabb felbontást jelenít meg, csak kiterjesztett, megkettőzés módban jó a felbontás. Mi a fenétől lehet ez?

(#1184) Exy099


Exy099
újonc

Sziasztok!
Kérlek segítsetek! Adott egy pc, i5-10400f, 16gb ram, 2060 6gb vga. Warzone-al játszom csak, eddig szépen futott a játék, a vga mindig megállt játék közben 82 fokon. Tegnap jelentkezett a probléma, hogy hírtelen nem töltötte be rendesen a játékot, gondolok itt olyanra, hogy elmosodott textura, tiszta fehér ajtó a szürke helyett, átláttam a pályán stb.. eközben a kártya csak 70-72 fokra melegedett fel. Játék indítása előtt, afterburnerben felszoktam húzni a ventik teljesítményét, hogy jobban hűtse, semmi mást nem babráltam. Mi lehet a probléma? A kártya kuka? Köszönöm a segítséget. :R

(#1185) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! Leírom a problémám, hátha van valakinek ötlete rá.
Van egy Asus TUF gaming F15 laptopom.
Geforce RTX 3050ti van benne.
3 hónapos a gép, eddig minden frankó volt.
Ma indítás után a Streamlabs csinált egy frissítést, ( nem tudom hogy lehet e köze a hibához)
Majd gondoltam játszok egy kis CS2-őt.
Minden akad, játszahatatlan..
Úgy néz ki a dolog hogy a videókártyámat nem ismeri fel a gép. Biosba látja hogy ott a 3050ti, bent eszközkezelőbe csak sima grafic cardnak.látja. ha az Nvidia drivert szeretném telepíteni, akkor kiírja hogy nem talál nvidia videókártyát a gépben... szóval kapufa!
Valaki járt már így?
Ötlet? Megoldás?

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.