Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba

Hozzászólások

(#951) DTom87 válasza DTom87 (#950) üzenetére


DTom87
csendes tag

Szerkesztést nem találtam/nem tudom van e. itt 1 kép hátha ez segít valakinek tippet adni ! [ ha a win update megoldja akkor tárgytalan :) ]

[ Szerkesztve ]

(#952) Redneck válasza DTom87 (#951) üzenetére


Redneck
veterán

Két dolgot néznék meg a helyedben.
Az egyik hogy az IGP tutira ki van-e kapcsolva.

A másik az említett Update-tel kapcsolatos.
Mikori Win7 build? Mert ha több éves a Win10 megjelenése óta amúgy is hibás Win7 Update próbálja magát frissíteni, akkor hosszú ideig szopni fogsz vele. :(((

Ha az update a gond, ez a megoldás.

Szerk:
Egyébként valószínűleg az elavult és épp updatelő Win kavar be. Ha régi build, vagy előjön neked az update hiba, ajánlott megcsinálni manuálisan. 5, max 10 perc, de garantáltan jó lesz.
Élményindexet csak akkor mérj ha már naprakész a rendszer és nem fut közben semmi. Se Update vagy egyéb letöltés ami eszi a rendszert.

Szerk2:
Ha a profilodon beírod a konfigod komponenseit, a jövőben könnyebben tudnak segíteni, ha gondod adódna. :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#953) cartrrr


cartrrr
újonc

Sziasztok!

Egy GTX 750-est szeretnék feltelepíteni, teljesen szűz Windows 10-re.
Miután szépen felmegy a driver eszközkezelőben sárga háromszögben lévő fekete felkiáltójeles marad az eszköz és azt írja ki, hogy "a Windows leállította az eszközt mert az problémákat jelzett. (kód 43)".

Újratelepítettem már előtte többször is a drivert, az sem oldotta meg, Windows újratelepítést is csináltam, úgy, hogy egyből a legfrisebb driverrel kezdtem, ugyanaz maradt a probléma.
Rossz lehet a kártya? Lehet-e esetleg valamit csinálni vele BIOS-ból? Az alaplapi kártyát nem is látom eszközkezelőben jelenleg. Windows 10 64 bit van telepítve.

(#954) Redneck válasza cartrrr (#953) üzenetére


Redneck
veterán

Próbáld meg UEFI-ben/BIOS-ban letiltani az IPC-t és nézd meg utána, esetleg ezután szűz rendszerrel. Ha utána sem mozdul meg a VGA-val és hibát jelez, jó eséllyel van vele valami gebasz. Ha biztosra akarsz menni, ki kell próbálni egy másik gépben.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#955) cartrrr válasza Redneck (#954) üzenetére


cartrrr
újonc

Sajnos másik gépben nem tudom kipróbálni és másik kártyát se tudok belerakni a gépbe (egyébként mivel nekem ugyanilyen kártyám van és 8.1-es Windows-zal tökéletes, azzal is tettem 1 próbát, de semmi változás).
Maradt minden, ahogy volt sajnos, még talán épphogy garis, holnap megy is a telefon a boltnak.
Azért köszi szépen a gyors választ! :)

(#956) Redneck válasza cartrrr (#955) üzenetére


Redneck
veterán

Ha még van gari akkor nem szabad húzni az időt, annál később lesz belőle valami.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#957) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok feltettem kérdésem a geforce gt 210,220 topikban de utolag néztem hogy 2016 ban volt utjára inaktivitás így itt tenném fel ujbol köszönöm elöre is.Az msi afterburnerben megemelem manuáisan az orajeleet a kártyán(geforce gt210) de nem áll át mi lehet a baj?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#958) Redneck válasza Kódos (#957) üzenetére


Redneck
veterán

Aktiváltad is íz órajelet vagy csak a csíkon húztál?
Lehet a 2D órajel nem változik ha aktiválod, monitorozd terhelésen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#959) Kódos válasza Redneck (#958) üzenetére


Kódos
aktív tag

Köszi a választ már azt hittem ez a topik se üzemel :D monitoroztam lentebb láthatod is aktiválva van az emelt orajel de mégsem hajlandó terhelésre megemelni azt még ha valahol valamiért energiatakéron lenne a kártya ezért nem is értem mért van ez tudtommal minden kártyát lehet húzni az már más kérdés milyen keretek között
[link]
[link]
[link]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#960) Redneck válasza Kódos (#959) üzenetére


Redneck
veterán

Milyen drivert használsz hozzá? A régiekkel tuti ment az OC a videók alapján.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#961) Kódos válasza Redneck (#960) üzenetére


Kódos
aktív tag

342.01-eset

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#962) Redneck válasza Kódos (#961) üzenetére


Redneck
veterán

DDU-s törlés után kíváncsiságból nézz meg valami sokkal régebbit, 2009-es kártya.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#963) Kódos válasza Redneck (#962) üzenetére


Kódos
aktív tag

Tudnál linkelni egyet? munkából írok tabrol...5-re leszek itthon és megnézzük köszönöm a segítséget még annyi hogy DDU az a driver display uninstall ugye?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#964) Redneck válasza Kódos (#963) üzenetére


Redneck
veterán

Igen az. Hát nem nagyon, inkább te keresgesd, az nV oldalon csak a Game Ready 331-es driverekig visszamenőleg találtam. Nincs telepítő lemezed amivel vetted?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#965) Kódos válasza Redneck (#964) üzenetére


Kódos
aktív tag

már sajnos nincs meg :(

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#966) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni. Én már kifogytam sajnos az ötletekből.

Van nekem egy MSI GTX 1080 Ti kártyám. Miótta ezt beraktam a gépbe.
2 szembetűnő dolgot tapasztalok. (win 10 64)

1. Az egyik, hogy a Chrome egy idő után megakad, befagy...majd 10 másodperc múlva ismét futni kezd. De elveszti a képét -...és újra kell indítsam a böngészőt.
2.A másik random kék haláljaim vannak. És én arra gyanakszom a videókártya a ludas,, vagy a drivere.
nvlddmkm.sys - ez a hibát előidéző driver.
Nagyon bosszantó mert semmit nem tudok biztonságosan végezni a gépen, mert bármikor összomolhat.
A legújabb nvidia driver van fent.

játék alatt még nem tapasztaltam a hibát. Csak netezésnél pl..vagy csak natur másolásnál...tehát bármilyen más felhasználás mellett.

550w FSP raider tápom van.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#967) Redneck válasza fulton (#966) üzenetére


Redneck
veterán

Üdv!

DDU-s törlés után clean installal rakd fel az előzőt. A legújabb driverrel egyeseknél vannak gondok Chrome és Firefox alatt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#968) fulton válasza Redneck (#967) üzenetére


fulton
addikt

Szia
Köszönöm a válaszod!
Mind a 3 drivernél voltak ilyen kék haláljaim. Szóval.. nem tudok mást felrakni. Ti-hez ezek vannak. Még új kártya eléggé

[ Szerkesztve ]

(#969) Redneck válasza fulton (#968) üzenetére


Redneck
veterán

Csupán ennyi WHQL drivert találtam az nV oldalán 1080 Ti-hez Win 10 64bites rendszeren:

GeForce Game Ready Driver WHQL 382.53 June 9, 2017
GeForce Game Ready Driver WHQL 382.33 May 22, 2017
GeForce Game Ready Driver WHQL 382.05 May 4, 2017
GeForce Game Ready Driver WHQL 381.89 April 25, 2017
GeForce Game Ready Driver WHQL 381.65 April 6, 2017
GeForce Game Ready Driver WHQL 378.92 March 20, 2017
GeForce Game Ready Driver WHQL 378.78 March 9, 2017

DDU-s eltávolítás után próbáld meg clean installal valamelyik régebbit, biztos jó lesz. Esetleg a kártya topikjában érdeklődj a tulajdonosok tapasztalatairól.

Szerk:
Mindhárom drivernél DDU-val töröltél, vagy csak clean installt nyomtál?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#970) Goldboy90hun


Goldboy90hun
kezdő

Udv!A hiba a kovetkezo.Vga bios frissitesnel fagyas...
Elkeszitettem a pendrive ott a regi rom vissza toltesere...
A baj hogy mikor vissza rakom a vga-t.Nem all fell a rendszer.Boot nincs.Az egy csipanas sincs.

(#971) Goldboy90hun válasza Goldboy90hun (#970) üzenetére


Goldboy90hun
kezdő

Tudom van toppikja de ott nema csind van.

(#972) Redneck válasza Goldboy90hun (#970) üzenetére


Redneck
veterán

Az nem nagyon jó ha közben lefagyott. A visszarakott régi verzióval nem történik semmi?
Nem tudom ilyen esetben mennyire menthető a dolog. Azonnali VGA-s kérdéseknél érdemes rákérdezni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#973) Goldboy90hun válasza Redneck (#972) üzenetére


Goldboy90hun
kezdő

Nem tudom vissza rakni mivel nem ismeri fel a flash progi az ati kratyat

(#974) Redneck válasza Goldboy90hun (#973) üzenetére


Redneck
veterán

Az említett topikban kérdezz, de esélyes hogy papírnehezék lett.
Milyen kártya amúgy? Miért volt indokolt a BIOS csere?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#975) Goldboy90hun


Goldboy90hun
kezdő

Az rendszer figyelmeztetett hogy elavult a vga bios.sapphire r7 360 nitro.Talaltam itt hozaszollast aki jart ugyan igy.Neki sikerult.be is linkelte a cikket de nincs angol tudasom hozza sajnos.

(#976) Redneck válasza Goldboy90hun (#975) üzenetére


Redneck
veterán

A rendszer figyelmeztetett hogy elavult a VGA BIOS??? :Y Maximum a driver... Kérdezz az említett fórumban, egyébként a BIOS frissítés nem bonyolult, csak ha nem értesz hozzá papírnehezék lehet a VGA-ból.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#977) Goldboy90hun válasza Redneck (#976) üzenetére


Goldboy90hun
kezdő

Most mar tudom mi a megoldas.Vga bios chip kettpontjat osszekell kotni es ugy latni fogja a flash.csak nem talalom a kartyan a chipet

(#978) Redneck válasza Goldboy90hun (#977) üzenetére


Redneck
veterán

Jumperrel ugye? Mielőtt rövidzárlatot csinálsz előtte pontosan tudd meg hova kell a clear jumper.

Eddig csak alaplapon frissítettem BIOS-t de azzal nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#979) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Asus strix 1060 6gb non-oc verzióm valószínűleg coil whine-os. Aqua-hoz garanciás, valakinek volt már tapasztalata hasonló ügyintézéshez? Nem válogatnak és keresnek kifogásokat? 7 hónapos a kártya, tehát garanciás még természetesen.

(#980) Redneck válasza estikornel (#979) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem CW miatt nem fogják garanciáztatni, de megpróbálhatod. Ez nem hibás működés, csak egy fizikai jelenség. A jelenlegi árak mellet nem tudom mi lenne a legjobb lépés. Az 1060-as topikban is bedobhatod, hátha a többiek többet tudnak segíteni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#981) fulton válasza Redneck (#969) üzenetére


fulton
addikt

Leszedtem a ddu progit.

Csokkentetf modban leszedtem. Majd ujraindult.
A kérdésem immar normal win alatt telepitsrm az uj drivert igaz?
Elvegre csokkentettben nem lehet flrakni

(#982) Redneck válasza fulton (#981) üzenetére


Redneck
veterán

Normálon igen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#983) fulton válasza Redneck (#982) üzenetére


fulton
addikt

Megint összeomlik a rendszerem..nem tudom mi fene baja van.
Azótta van ez hogy belekerült a gtx 1080 ti videókártya.
Kérdésem, le tudnám valahogy tesztelni hogy nem e a videó kártyának van valami baja? memória vagy bármi...

Most épp ez volt a baja

[ Szerkesztve ]

(#984) Redneck válasza fulton (#983) üzenetére


Redneck
veterán

IRQL_not_less_or_equal. Ilyet csak instabil CPU OC-nál kaptam eddig. BSOD topikban megmondják a tuti instrukciókat.

Mikori a rendszer?
CPU és/vagy memória tuning van rajta?

Milyen Windows?
7-nél USB3 driverrel találkoztam anno BSOD-dal

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#985) fulton válasza Redneck (#984) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a választ. Simán böngészésnél jön elő a hiba...
játék alatt még nem tapasztaltam. Youtuzok pl, aztán egyszer csak belassul az egér, megakad a gép, nem mozdul semmi..és bejön a kék halál.

Nem húztam semmit. Minden gyárilag van.

Win 10 64 bit. legújabb frissítések is fent. Nem régen telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#986) Redneck válasza fulton (#985) üzenetére


Redneck
veterán

BSOD topikban kérdezz rá. Ha az új VGA óta csinalja, ki kéne próbálni másik gépben is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#987) fulton válasza Redneck (#986) üzenetére


fulton
addikt

Kipróbálnám de sajna nincs lehetőségem rá.

Azon gondolkodom, ha a VGA-nak lenne valami baja.mem egység stb..akkor játék alatt is (főleg) kék haláloznia kéne nem?
Elvégre ott ráadásul 98%-99% ban használva van a GPU (ahogy méregetettem)
Ennek ellenére mindíg csak akkor kaptam ez idáig, mikor az asztalon vagyok, böngészek, youtubozok...

(#988) Redneck válasza fulton (#987) üzenetére


Redneck
veterán

A BSOD-ban írt hibakóddal el lehet indulni valamilyen irányba, a BSOD topikban biztos tudnak segíteni.

Leírhatnád a teljes konfigot, vagy frissítsd az adatlapod. Gondolom nem egy Phenom mellé raktad be az 1080 Ti-t.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#989) fulton válasza Redneck (#988) üzenetére


fulton
addikt

(adatlapom) poróbáltam frissíteni de nem engedi...
megpróbálom ismét hátha

(#990) fulton válasza fulton (#989) üzenetére


fulton
addikt

érdekes most nem "kiabált" az email cím miatt..korábban is próbáltam átírni de mindíg kérte hogy írjam be az email címet, holott az be volt írva,

(#991) Rolcsiii


Rolcsiii
csendes tag

Sziasztok,

Van egy ASUS ARES II kártyám ami eddig csak windows betöltés után kezdett el sárgulni,de most már ahogy elindítom, nem fagy ki, játszani lehet, biztos, hogy a kártya a hibás , mert eddig nem csinálta, random jött elő, más kártyával kipróbálva (asus gtx 970, asus 280x) nincs sárgulás, tehát kábel, monitor 100% , hogy jó. Miután melegedős kicseréltem a tapaszokat meg a pasztát, de a hiba ugyan úgy fenn áll, valami ötlet? :R Szoftver verzió ugyan az amivel még múlt héten tökéletesen működött.

Köszi

Roland

(#992) GeriTheFox


GeriTheFox
csendes tag

Hello
Szamoámra eddig ismeretlen hibajelenseggel találkoztam és most nem tudom eldönteni hogy hibás e a kártyám...
Egy gtx 650 rol lenne szó ami ha benne van a gépbe ad képet viszont a POST képernyőnél lefagy a gép és nem megy tovább a speeker csipog kb 10mp ként 1 -et, BIOS ba set tudok bemenni, viszont másik kártyával minden megy.

Valaki tudja e mi lehet ennek az oka, vagy lehet e javítani?

(#993) jedloczki


jedloczki
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ,hogy a napokban számomra ismeretlen okból a játékaim nem igazán tudják kezelni az élsimítást és már szinte mindent újra raktam illetve kábeleket igazítottam vagy cserelétem vagy éppen a beállításokkal szórakoztam.( ASUS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit)
Esetleg beállítási gondok vannak csak vagy a kártyával van probléma?

(#994) Redneck válasza jedloczki (#993) üzenetére


Redneck
veterán

Sosem hallottam ilyenről. DDU után próbálj meg másik drivert. Ha az sem segít, és előtte működött passzolok. Nem hallottam még olyanról hogy az AA-ért felelős részegység ment volna tönkre egy GPU-ban.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#995) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Tiszteletem a szakértőknek!

A konfigom az adatlapomon.
Következő lenne a problémám. Kb 3 nappal ezelőtt kezdődött. Heroes of the storm közben a gép lefagyott, egy egyszínű világos rózsaszín képet kaptam, mellé búgó hangot és a gép nem reagált semmire. Újraindítás után sem állt fel a rendszer csak sokadik resetre, kikapcsoló gombra nem is reagált és ilyenkor a monitor sem adott semmi képet. Amikor a resettel újrwindult de nem ootolt be akkor a 62-es hibakódot kaptam. Újraraktam a rendszert teljesen, cmos reset újrapasztázás stb de 1 óra játék után ugyanez lett csak sárga képernyővel. Olvastam hogy az új win 10 frissítés bezavar sokmindennek de nem tudom mitévő legyek. Elmúlt 10 évben lekopogom semmi problémám nem voot egy konfigommal sem.

Válaszotokat elöre is köszönöm. 

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#996) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv

Most akartam berakni a Asus GTX 1060-at 6gb, és nem indul. Vadi új.
A Biosig bejön a kép felpördül a venti aztán meg is áll.
Kép van, a VGA-n a tápcsatinál megy a led.

A táp ventije kicsit kezd hangos lenni.
Ez most táp vagy VGA hiba lenne ? :O ?

Köszönöm.
üdv

Szerk egy GTX660 at vált amivel eddig sose volt baj. GTA V alatt eléggé kimaxolva a VGA-t se volt semmi baj. Soha nem fagyot stb. Igy fura hogy ha a tápnak lenne baja bár igaz vagy 6-8 éves.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#997) Kiskokó válasza Kiskokó (#996) üzenetére


Kiskokó
veterán

Próbáltam Bios resetet de az után se megy :(

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#998) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Mi lehet a baja a kártyának???
Böngészőből ki akartam lépni és nyomot egy fehér képet és meg is fagyot a gépem. :(( Azóta nem ad képet a kártyám ha igp melett van akkor hibával leáll a windows ha nincs benne a kártya belép a windows-ba. :(((

Néha olyan havonta 1x 2x bekapcsolásnál rózsaszín képet adot a kártyám(MSI R9 270 Gmaing 2gb) de ha nyomtam egy újraindítást akkor már nem csinálta.
Az utóbbi napokban mikor még működött, csinált olyat hogy ugrott egyet a böngésző mint mikor lefrissítem az oldalt.
Utána jött a következő hogy játék alatt 2d órajelen maradt a kártya, ezt az MSI Afterburner-t számlájára írtam mert letörölve már nem csinálta.

Azóta nem ad képet hiába próbálkozok. A kártya nem volt megfőzve mert direkt figyeltem erre.

(#999) bardati válasza kaszas19 (#998) üzenetére


bardati
tag

VGA chip hibás. De nyugi, javítható reball-al..

Bardati

(#1000) master90


master90
aktív tag

Sziasztok !

Új Windows feltelepítés után felrakom az nvidia drivert
És megál a windows betöltés logonál
amikor újra indítom a telepítés után :F :F

Egy asus gtx 460 van szó

Jelenleg próbálkozom hogy más verziót rakok fel :W

(csökkentet mod-ban leszedem a drivert és utána tökéletesen megy a gép )

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  VGA hiba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.