Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) andrade válasza tornas (#12550) üzenetére


andrade
senior tag

"Az üresjárat alatt mit értesz? - hogy nincs rákötve a multiméter kivételével semmi."

Ja csak azt tudni kéne hogy úgy nem megy a táp legalább egy pár wattos fogyasztó kell!
Az meg hogy egy fogyasztó zárlatos is lehet a kérdezőnek is tudni kellene.És kipróbálhatta volna egy másik fogyasztóval is!

[ Szerkesztve ]

(#12552) tornas válasza andrade (#12551) üzenetére


tornas
őstag

:DD

Ezt a hsz.-t biztosan nekem szántad??? :F

"Az üresjárat alatt mit értesz? - hogy nincs rákötve a multiméter kivételével semmi."

Ezt a mondatot én nem írtam az előző hozzászólásomban.

Ja csak azt tudni kéne hogy úgy nem megy a táp legalább egy pár wattos fogyasztó kell!

Azért a legtöbb PSU elindítható mindenféle terhelés nélkül is. Még a kW-osak között is van ilyen. Ha valóban van szakmai múltad, akkor ezt is tudnod kellene többek között!

Az meg hogy egy fogyasztó zárlatos is lehet a kérdezőnek is tudni kellene.És kipróbálhatta volna egy másik fogyasztóval is!

Honnan tudod, hogy másoknak mit kellene tudniuk, pláne úgy, hogy te sem vagy képben???
És még meg is szabod, hogy mit kell tudnia a másiknak... Röhej....

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12553) tornas válasza andrade (#12551) üzenetére


tornas
őstag

A processzorhűtőt teszem az asztalon levő alaplapra mán hogy jól hűt e.Mer én nem szeretem a túlmelegedést!

:))

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12554) építész válasza andrade (#12551) üzenetére


építész
aktív tag

Nézd meg egy kicsit jobban a tápok kimenetét. Általában van egy izmosabb ellenállás mindazon kimeneten, amelyet terhelni szükséges. Vagyis ha kell terhelő ellenállás, akkor azt a gyártó be is építette. így neked már nem kell külön terhelni azt

bye

(#12555) építész válasza mr_ricsi (#12548) üzenetére


építész
aktív tag

Ez a statisztika legfeljebb azokra igaz, amelyeket te építettél be..

Itt azért van igazság andrade gondolatában, gondolj csak a kádgörbére.

bye

(#12556) építész válasza andrade (#12545) üzenetére


építész
aktív tag

Ezt a 200 órás járatást részleteznéd egy picit. Mennyire terhelsz le egy tápot? Beteszed-e egy kemencébe, hogy addig öregedjen amíg a kádgörbe le nem megy?
Mérsz-e közben folyamatosan? Rögzíted-e a mérési eredményeket? Kalibrált-e a műszered?

Miből veszed a 200 óra szükségességét? Matáv fénykorában is legfeljebb 72 órás tesztet kért a mikró összeköttetésekre, amit még az időjárás is erősen befolyásolhat, ( tápodnál ez se számít). Egyes digitális központok is csak 48 órás égetésen estek át.

Hogy járatod a hűtőt, ha nem építed be, illetve teszed rá egy leterhelt procira? Asztalon magában?

bye

(#12557) awertuskov válasza tornas (#12550) üzenetére


awertuskov
csendes tag

Több meghajtóval is próbáltam. PC-be beszerelve is ugyan úgy lekapcsol mint az asztalon. Az az érdekes hogy két ilyen tápom is van az egyik egy LC Power 420-as a másik valami noname 350W-os. AZ LC powert abból a gépből vettem ki amit most is használok beraktam egy új ugyan ilyen márkájú tápot és működik a számítógép.Tehát valószínű hogy a tápegységekkel van valami probléma, de fogalmam sincs hogy mi lehet a bajuk.

(#12558) tornas válasza építész (#12555) üzenetére


tornas
őstag

Az igazság andrade gondolatában inkább csak részleges. Mert ha minden egyes elektronikai terméket teszteltek volna, mielőtt a nagykerekhez kikerül, akkor fennakadás lenne a vadkapitalizmus gépezetében. :F Azért a fogyasztói igény gyorsabb és nagyobb ütemű annál, mint hogy a teszteket megvárják. Ez régebben is így volt. Viszont normális esetben minden egyes műszaki cikk egy-egy darabját alapos tesztelés alá vetnek, miközben már folyik a termelés. A hiba meg persze úgy is később derül ki. Aztán a gyártó vagy visszahívja vagy nem a hibás termékét. Esetleg más megoldást talál ki a korrigálásra...

Az igazi meg persze az, ha a műszaki cikket megtervezik először, tesztelik és a tesztek eredménye függvényében döntenek a sorozatgyártásáról.

Az tény és való, hogy az újdonságokat is tartalmazó műszaki cikk (vagy bármi egyéb más komolyabb cucc) hibája általában a üzembe-helyezés kezdeti szakaszában jelentkezik. És nyilván az hibásodik meg benne legtöbbször és legelőször, ami még kiforratlan tervezés a cuccban. Ekkor jönnek a későbbi kijavított verziók, szériák...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12559) tornas válasza awertuskov (#12557) üzenetére


tornas
őstag

Na szóval LC Power és noname PSU... :(

Ne foglalkozz velük, mert selejtes a minőségük eleve! Kár a gőzért és pénzért is meg az időért is. Még ha javítva lenne is, később újabb gondokat fog még neked okozni. Ha gépedet nem károsította, akkor még szerencséd is van.

Cseréld ki inkább egy normális tápra, ha teheted! És ha jót akarsz magadnak...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12560) tornas válasza építész (#12556) üzenetére


tornas
őstag

Azért ha a proci ventit az arcomra fújatom, akkor elég hidegnek érzem a levegőjét. Főleg, ha jól megizzadtam előtte... :DD

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12561) építész válasza awertuskov (#12557) üzenetére


építész
aktív tag

Ha azzal kezdted volna, hogy LC power egészen más válaszokat kaptál volna. Szóval az tele van hibával.
Én sportból feljavítottam egyet és kicseréltem benne sok-sok alkatrészt, hogy használható legyen. Még a ventilátort is cserélni kellett, pedig nem volt elkopva a csapágya, csak egyszerűen nem oda való volt. Így a modding után már remekül működik. De ezt nem ajánlom leutánozni.
Talán a Zaporozsec személygépkocsihoz tudnám hasonlítani az LC powert.

bye

(#12562) építész válasza awertuskov (#12557) üzenetére


építész
aktív tag

Lehet, hogy andrade kinyírta volna 200 óra alatt is az LC powert :K

bye

(#12563) építész válasza tornas (#12558) üzenetére


építész
aktív tag

Ez mind igaz, amit leírtál, de szerintem ennél is egyszerűbb a képlet.
Mindent a profit határoz meg. Vagyis csak arra költenek, ami rövid távon elengedhetetlen.

bye

(#12564) andrade válasza építész (#12556) üzenetére


andrade
senior tag

Le tudom terhelni amig ki nem old egy 20A-es ág Azért annyira nem kellene hülyének nézni hogy egy processzorhútőt nem működő lapon próbálok

(#12565) andrade válasza építész (#12561) üzenetére


andrade
senior tag

Ahhoz mit szólsz hogy nekem FSP Hexa 400-ban kellett két hónap után ventillátort cserélni dokumentáltam is képekben és többen jelezték hogy nekik szintén átment kukoricadarálóba a Yate Loon.Fél éve volt ez.

(#12566) andrade válasza építész (#12562) üzenetére


andrade
senior tag

Aztán azt hogyan kell csinálni?Mert próbánál a tápokat rövidre is szoktam zárni mivel azt is ellenőrízni szoktam és az M-tech Codegen is szépen kioldott 10x is.

(#12567) awertuskov válasza építész (#12561) üzenetére


awertuskov
csendes tag

Nem. Nem akarom megjavítani őket, annál is inkább mivel nem értek a javításukhoz, viszont érdekelt volna hogy mi okozza a hibát.Vagy az "normális" hogy egy ilyen típusú táp két év után tönkre megy? Az a gyanúm hogy a hálózati áram ingadozása teszi őket tönkre.Minden évben átlagban legalább 2 tápegység, vagy adapter füstöl el nálunk.(Ma egy külső táp, ami vitte magával az 500 GB-os HDD-t is) Ráadásul földeletlen konnektorok vannak az épületben.Ezért nem mertem venni drágább tápot az elromlott LC helyett, mert nem tudom hogy egy jobb minőségű táp mennyivel bírná jobban ezeket a körülményeket.Mit gondolsz erről?

[ Szerkesztve ]

(#12568) tornas válasza awertuskov (#12567) üzenetére


tornas
őstag

A (jövőbeni és a jelenlegi) tápod minőségétől függetlenül: TILOS FÖLDELETLEN KONNEKTORBÓL ASZTALI PC-T ÜZEMELTETNI !!! BELEÉRTVE MINDEN OLYAN HÁZTARTÁSI ESZKÖZT IS, AMELY IGÉNYLI FÖLDELT KONNEKTORT!

Lehet, hogy először inkább keresd fel a villanyosokat!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12569) tornas válasza andrade (#12565) üzenetére


tornas
őstag

A dokumentációdra kíváncsi lennék! De most komolyan érdekelne...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12570) adax01 válasza awertuskov (#12567) üzenetére


adax01
tag

Alul vannak méretezve szegénykék vagy hiányos a belviláguk és a bennük lévő alkatrészek sem a legjobb minőségűek és ez a legnagyobb hibájuk és ezért olcsók.
De a márkás tápok közül is sok meg nyekken 3-5 éven belűl.
Én már elég sokat támasztottam fel belőlük én is úgy járok el velük mint építész kolléga.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12571) andrade válasza tornas (#12569) üzenetére


andrade
senior tag

(#12572) tornas válasza andrade (#12571) üzenetére


tornas
őstag

Egy kicsit bővebben és részletesebben, ha kérhetném...

De ha jól látom így elsőre, akkor talán a "forgórész találkozása az állórésszel" eset látható a képen.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12573) mr_ricsi válasza andrade (#12549) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Már miért ne lehetne egy megfutást multiméterrel is észlelni?"
Mert az csak másodpercenként kétszer-háromszor vesz mintát.

"Példul méred a 12V-ot és megy felfelé a feszültség nem egy század mp alatt lesz az 40V."
Ha lassú a változás, akkor a táp szabályozása és a védelem kényelmesen be tud avatkozni, és nem engedik, hogy bekövetkezzen.
40V-ra csak akkor tud felmenni, ha a védelmeknél és a szabályozásnál gyorsabb a feszugrás.

"A processzorhűtőt teszem az asztalon levő alaplapra mán hogy jól hűt e. Mer én nem szeretem a túlmelegedést!"
A procikba épített hardveres hővédelem, és az alaplapokon lévő hő- és ventiforgás védelem korában ez egy igen értelmetlen cselekedet.
Melegedés szempontjából is teljesen értelmetlen, mert a zárt házban teljesen más hőmérsékletek alakulhatnak ki, mint az asztalon, ahol szabadon járhat a levegő. Illetve az asztalon fekszik a lap, míg a torony házakban az élén áll, ezért teljesen más áramlási viszonyok alakulnak ki.

"Ahhoz mit szólsz hogy nekem FSP Hexa 400-ban kellett két hónap után ventillátort cserélni"
Garancia miért nem volt, ha csak két hónapos a táp?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12574) andrade válasza tornas (#12572) üzenetére


andrade
senior tag

De mit részletezzek?Összeért az állórész vasmagja a nem teljesen köralakú forgógyúrúvel.Amit azért nem értek mert egy laposanyagból lett körbehajlítva és összehegesztve holott műanyagból lévén, egyben préselve is meg lehetett volna csinálni

(#12575) andrade válasza mr_ricsi (#12573) üzenetére


andrade
senior tag

Mert ha elküldöm csomagban az is kerül annyiba mint egy ventillátor

(#12576) mr_ricsi válasza awertuskov (#12567) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"az "normális" hogy egy ilyen típusú táp két év után tönkre megy?"
Igen, normális.

"Az a gyanúm hogy a hálózati áram ingadozása teszi őket tönkre."
Van sok olyan táp, ami 100-240V között működőképes. Ezekből válassz, mert így nem lesz annyira érzékeny a feszingadozásra.
Viszont a földelés mindenképpen kötelező, nem csak az érintésvédelem miatt. A táp is meghibásodhat miatta, és túlfeszvédelmet sem tudsz használni nélküle.

"Ma egy külső táp, ami vitte magával az 500 GB-os HDD-t is"
Az adapternek is földelt dugója van? Miért nem olyat használsz, amit egy 12V-os adapter hajt. Annak nem kell földelés.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12577) tornas válasza andrade (#12574) üzenetére


tornas
őstag

Mi van műanyagból? Mi van összehegesztve? Ezt nem értem... :F

Az a forgógyűrű lényegében egy ferritmágnes.

"Ferrit (kerámia mágnes)

1952-ben szabadalmaztatták az isotrop- , majd 1954-ben az anisotrop ferrit mágneseket. Gyártástechnológiájuk és fizikai tulajdonságuk alapján gyakran említik kerámia mágnesekként is. Az olcsó és korlátlanul rendelkezésre álló alapanyagoknak köszönhetően áruk a legalacsonyabb. Ugyanakkor a kedvező mágneses jellemző miatt a legjobb ár/érték arányt mutatják.

Előállítás

Gyártási folyamat a 80% vasoxid és a 20% stroncium- vagy báriumkarbonát keverék összeörlésével kezdődik. Ezt követi a keverék kiégetése (ferritizálás) aminek az eredményeként kapjuk oxidkerámiát (stoncimferrit vagy báriumferrit). Az újabb őrlés egészen egykristály méretig (mikronos szemcseméret) tart. Itt már elemi mágnes kristályokat kapunk. Az őrölt porból száraz vagy nedves préseléssel állítják elő a kívánt alakú mágneseket. A préselt mágneseket magas hőfokon alagútkemencében szinterelik. Ekkor a méretek kb. 17%-ot zsugorodnak ezért a normál mérettűrés +-2%. A pólusméreteken általában ennél szigorúbb tűrést írnak elő, ezért a végső méretet köszörüléssel állítják be.

Mechanikai jellemzők

Nagyon kemények, ezért köszörülni is csak gyémántszerszámmal lehet. Rendkívül ellenállóak a korrózióval, savakkal, sókkal, olajakkal és gázokkal szemben. "

Forrás: Metapedia.

A te FSP Hexa tápod ventije is - ha minden igaz - akkor a köszörülés nem megfelelő végrehajtása miatt érintkezett a tekercselt vasmaggal (állórész).

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12578) andrade válasza tornas (#12577) üzenetére


andrade
senior tag

Nem kérdezd csak meg másoktól ez nem a szürke kemény ferritgyűrű hanem késsel vágható anyag.Ott van a hegesztés varrata

[ Szerkesztve ]

(#12579) építész válasza andrade (#12565) üzenetére


építész
aktív tag

Értem én, hogy tönkre ment a Yate Loon venti, de mire jó a 200 órás teszt? Nem 200 órán belül ment tönkre hanem azon túl.
Még nem írtad le, hogy hogyan teszteled 200 óráig a tápot beépítés nélkül. Tényleg érdekelne. Idáig két módszert említettél a rövidre zárást és a 20 Amperrel való terhelést. Gondolom nem ez tart 200 óráig.

A hűtő teszten azért még értetlenkedem. Te tényleg találtál már olyan vadi új proci hűtőt, ami nem bírt ki 200 órát?

bye

(#12580) tornas válasza andrade (#12578) üzenetére


tornas
őstag

Ezt már én végképp nem értem... Biztos, hogy műanyag az? :F

Mert az a bizonyos "varrat" az lehet a préselési forma nyoma is. Nem volt a "varrattal" szemközt is még egy "varrat" esetleg?

Az állórész és a forgórész között már csak a légrés van.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12581) andrade válasza tornas (#12580) üzenetére


andrade
senior tag

Már mondta valaki hogy ezt lapos anyagból körbehajtva csinálják csak egy varrat van a másik oldalon az állórész nyoma van.Ez a puha anyag hosszabb rövidebb idő alatt vetemedett ezért súrlódott.Késsel faragtam le belőle.

(#12582) andrade válasza építész (#12579) üzenetére


andrade
senior tag

Hogyan tesztelem van alaplap amihez csatlakoztatom az 80 Watt Lehet a procihűtőt is csatlakoztatni házventit is egypárat már 100 és utána van egy tehén halogénekből amikkel az 5 és 12 voltot is tovább lehet terhelni míg ki nem old a védelem.Közben mérve vannak a feszültségek és a felvett teljesítmény is.
Ha vettem egy procihűtőt aminek a geometriája jó de a venti zajos akkor ot is kimegy a venti és csere.

(#12583) tornas válasza andrade (#12581) üzenetére


tornas
őstag

Jelöld már be légy szíves nekem a linkelt képen, hogy hol történt a súrlódás a ventiben! Linkelek egy képet is, amit módosítva feltehetsz ide. És nem Yate Loon ventik, de nagy különbség nincs köztük.

[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12584) andrade válasza tornas (#12583) üzenetére


andrade
senior tag

Nem értelek a képen látszik s súrlódás mégpedig két lemez érintkezése a hegesztés meg szemben van.Én nem tudom hogyan jelöljem meg és mivel.
Ahol a nexus x-e van ott van a két párhuzamos karc

[ Szerkesztve ]

(#12585) moha21 válasza andrade (#12578) üzenetére


moha21
addikt

Én inkább vastagabb anyagokkal foglalkozom, de itt nem igazán látok hegesztési varratot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12586) 04ahgy válasza andrade (#12547) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1. Nem azt mondtam, hogy logikus, vagy sem. Arra irányult kijelentésem, hogy más beépíti. A cselekedet logikusságának elemzése nélkül teszi mindezt.

2. Ha használnál központozást, átláthatóbb, nem mellesleg hitelesebb is lenne, amit írsz.

(#12551) andrade: "Ja csak azt tudni kéne hogy úgy nem megy a táp legalább egy pár wattos fogyasztó kell!" - Aham. Az univerzális kvantor tagadása az egzisztenciális kvantor. Tehát ha mutatok olyan tápot, ami "nem tudja", hogy neki ott és akkor bizony nem kell mennie terhelés nélkül, akkormegcáfoltam az állításod. Márpedig udok mutatni: Corsair AX750, Corsair TX850, Corsair AX1200, FSP AU-700. Mindegyik itthon van, és hibamentesen bekapcsolnak, üzemelnek üresjáratban (értsd: az egyetlen külső kapcsolat az a vezetékdarab, ami logikai nulla szintre húzza a zöld vezetéket a készenléti kör éledését követően).

(#12554) építész: ma már nem divat. A 80Plus Gold és Platinum felé közelítve meg pláne.

(#12582) andrade: "Hogyan tesztelem van alaplap amihez csatlakoztatom az 80 Watt Lehet a procihűtőt is csatlakoztatni házventit is egypárat már 100 és utána van egy tehén halogénekből amikkel az 5 és 12 voltot is tovább lehet terhelni míg ki nem old a védelem.Közben mérve vannak a feszültségek és a felvett teljesítmény is.
Ha vettem egy procihűtőt aminek a geometriája jó de a venti zajos akkor ot is kimegy a venti és csere."
- mit is írtam korábban a központozásról? Egy kicsit sem magyaros. Ez így kb. egy értelmetlen katyvasz. Tényleg, mi az a katyvasz? Az okleveles vegyészek a minden cél nélkül összeöntött, zavaros, kémcsőben kavargó trutyira milyen szót használnak?

"...alaplap, amihez csatlakoztatom, az 80 Watt..." - az ( SI ) mértékegységek neve kiírva mindig kisbetű, akkor is ha személyről nevezték el. No meg milyen az az alaplap, ami 80 watt? Engem érdekel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12587) 04ahgy válasza andrade (#12584) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Nexux x-e a tengelyen van, annak is a végén. A tengelyen van a karc is?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12588) andrade válasza 04ahgy (#12587) üzenetére


andrade
senior tag

Nem tudom minek tettem a képet fel ott látszik hol a karc! Hol van ott a tengely? ktörtem hogy ne legyen útban!

(#12589) andrade válasza 04ahgy (#12586) üzenetére


andrade
senior tag

milyen az az alaplap, ami 80 watt? Videokártya nélkül

(#12590) tornas válasza andrade (#12589) üzenetére


tornas
őstag

De ez egy ősrégi, S478-as, P4-es, DDR266-os, mATX-es alaplap. A legnagyobb proci tdp-je max/kb. 75,3 W. De ahhoz már fullra kell járatni a procit, és ez magában nem lehetséges nyilván.

Üresen magában a procival plusz annak hűtőjével és a memóriával a büdös életbe nem fog neked 80 W-ot kivenni a tápból. :( Ennél sokkal komolyabb komplett PC-k is vannak, amik összesen 80 W-ot vesznek ki a tápból, vagy egy kicsivel kevesebbet.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12591) moha21 válasza tornas (#12590) üzenetére


moha21
addikt

"*The CPU with "*" mark are only supported with PCB version R3.04 or higher."

[link]

Igaz kell a VRM 10.0 támogatás és a az FMB 1.0 85 ampert míg a FMB 2.0 már 119 ampert jelent. Én annó 8 amper körül mértem a 3 Ghz-en futó prescott-ot, 3,75 Ghz-en már ez az érték 11 körül volt fesz emelés nélkül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12592) tornas válasza moha21 (#12591) üzenetére


tornas
őstag

Ez azért már eléggé szélsőséges eset...

Az alaplapon még P4 CPU csati sincsen, és az alaplapi kábele is csak 20 pin-es. Vagyis egyetlen egy +12 V-os érről táplálkozik az MB és a CPU is. Gondolom nem 119 és 85 A-t akartál írni, hanem 11,9 és 8,5 A-t. Ezek már határértékek az alaplapi csatlakozó tüskéjére (meg a sárga vezetékére is) nézve. Meg aztán ezen a MB-on nem biztos, hogy megtudtad volna csinálni azt, amit leírtál.

Egyébként milyen alaplapon mérted az értékeidet?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12593) tornas válasza moha21 (#12591) üzenetére


tornas
őstag

Meg aztán nem említette, hogy HDD-t is rakna a táp teszthez az MB-re. Ha pedig nincs HDD, akkor nem teljes PC és nincs rajta program sem. Tehát az egész rendszer max csak üresen jár, még a legnagyobb proci is. A monitort sem említette tehát még a VGA sincs terhelve. Sem az integrált, sem a dedikált. Program nélkül sok értelme nincs. Max a BIOS-ig juthat el, de az alatt is csak üresen járnak a PC komponensek.

De ezek már OFF dolgok, éppúgy mint andrade-del vitatkozni. Vagy lóval kártyázni. Teljességgel felesleges. :(

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12594) agressiv válasza andrade (#12588) üzenetére


agressiv
addikt

Figyelj ne offold már tele ezt a ku°ˇ^˘ va topikot, a szánalmas baromságaiddal, menj át a hobbielektronikára ott imádják az ilyen önjelölt világmegváltókat.

Itt semmi szükség arra, hogy bizonygasd, hogy te mekkora szakember vagy, mert mind tudjuk, hogy csak szerencsétlenkedsz összevisza és gondolkodni is képtelen vagy, már teljesen átláthatatlan a topik a baromságaidtól. :W

Hát még a borz.....

(#12595) andrade válasza tornas (#12593) üzenetére


andrade
senior tag

Aztán minek járassak egy tápot új lappal teljes konfigurációval mikor csak a járatás üzemelés a cél? A tápokat teljes konfigurációval tesztelik? Minek kellene?

[ Szerkesztve ]

(#12596) andrade válasza agressiv (#12594) üzenetére


andrade
senior tag

Ezek a táppal kapcsolatos gyakorlati dolgok a topik pont arról szól!És ezek használható dolgok másodszor! A táp terhelése a védelmek beindítása nem hobbielektronika!
És itt gyakorlati tények ismeretek vannak!Az hogy a ventillátor forgó gyűrűje nem a kemény ferritből hanem puha késsel vágható műanyagból van hányan tudják?Presze még ezt is megkérdőjelezik ahelyett hogy az ismeretterjesztést megköszönnék.

[ Szerkesztve ]

(#12597) építész válasza moha21 (#12591) üzenetére


építész
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

bye

(#12598) agressiv válasza andrade (#12596) üzenetére


agressiv
addikt

A topik arról szól, hogy valaki, akinek problémája van a tápjával, feltesz egy kérdést és kap rá választ.

Nem arról szól, hogy mindenféle ökörséget irogatunk kedvünkre. Vitatkozni persze lehet, de amit művelsz túlmegy néhány határon és nagyon sok embert félre is vezetsz..

Nem kell ez ide és szerintem sokunk nevében mondom ezt.

És itt gyakorlati tények ismeretek vannak!Az hogy a ventillátor forgó gyűrűje nem a kemény ferritből hanem puha késsel vágható műanyagból van hányan tudják?

Mert ki nem ...... le. Nem érdekel senkit és nem mindenki foglalkozik azzal, hogy ventilátorokat bontogasson unalmában. Teccikérteni?

Linkeltem egy jó helyet az előzőben, oda mehetsz tanítani.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12599) moha21 válasza tornas (#12592) üzenetére


moha21
addikt

[link] de igen akkora számokra gondoltam, nem 12 V mellett természetesen, hanem a VRM (ek) után amita CPU kap.

A mérést egy asus p4p800se alaplapon készítettem. ÉS a kiegészítő 4 pin áramát mértem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12600) agressiv válasza tornas (#12592) üzenetére


agressiv
addikt

A P4 tudja nyelni az áramot, a mostani konfigom nem eszik annyit, mint egy 3GHz-es átlagos prescott gép üresjáratban. Core I7-et mértem 4GHz-en 1.32-n, 17A-t benyomott HT-vel, 15-öt HT nélkül.

A 462 induláskor régebbi tápokat lever néhányszor. :DD

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.