Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Az normális, hogy egy táp " zizeg " ? Régebben is hallottam már de akkor csak ha odafeküdtem a gépház mellé és füleltem, most viszont úgy is hallom hogy 1m re vagyok tőle.

Nem foylamatosan csináljak csak néha rájön és oylankor 1mp re hallani.

Egy Thermaltake Blue Evo 750W röl van szó.
Működik amugy rendesen.

Hallottam valhol oylat hogy különfée áramköri alkatrészek képesek " ciripelni " , létezik hogy itt is ez áll csak fenn és semmi komoyl?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12252) handballman1


handballman1
csendes tag

Sziasztok! A minap tőrtent ,hogy a tesóm jatszott a gépen és hopp hirtelen leállt az egesz..azota nem kapcsol be ! mit gondoltok mi lehet a hiba ?

(#12253) JHC


JHC
tag

Segítséget szeretnék kérni erre a hibára, hátha itt is tudnak segíteni.

[link]

(#12254) tornas válasza laceszgamer (#12251) üzenetére


tornas
őstag

Előfordulhat, hogy zizeg a tápod. Leginkább a tekercsek zizegnek. Azt nem tudom, hogy amikor felzizzen 1 mp-re, akkor éppen mit csinálsz a gépen (internet vagy játék esetleg). De talán a BIOS-ban az energiatakarékossági opciók kikapcsolása segíthet. Viszont zizeghet a rögzítő-ragasztók (tekercseken is látni lehet) elengedése miatt is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12255) tornas válasza handballman1 (#12252) üzenetére


tornas
őstag

Ha játszott a gépen, akkor esetleg túlterhelés miatt a táp lekapcsolt. Vagy éppen meghalt. Rengeteg hiba lehetőség van ilyenkor. Esetleg konkrétumok, előzmények??

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12256) tornas válasza nehemiah (#12250) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Ha már meg volt bontva, akkor nem vettem volna meg. A kapcsolód is lehet kontaktos. Vagyis egy kapcsolócsere vagy annak kiiktatása is megoldás lehet. Nem tudom viszont, hogy mennyire értesz az elektronikához.

Ha nem a kapcsoló okozza, akkor meg kell nézetni szakemberrel. De normális esetben egy táp sem ad ki semmilyen csattanó hangot a bekapcsolás pillanatában.

Én kipróbálnám elsőre úgy, hogy a kapcsolót on állásban hagynám és egy kapcsis hosszabbítóval kapcsolnám be a tápot és utána a gépet.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12257) benq01


benq01
csendes tag

van egy codegen 400W-os tápom és az gáz hogy szószerint izzik néga kiis kapcsol(ez minek a jele? :) ? :OSzerintetek is érdemes cserélni pl egy fsp hexa 400W-osra ? :)

[ Szerkesztve ]

(#12258) tornas válasza benq01 (#12257) üzenetére


tornas
őstag

Azt jelenti, hogy hamarosan megdöglik! ;]

Szerintetek is érdemes cserélni pl egy fsp hexa 400W-osra ? :)
Ezt komolyan kérdezted? :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12259) benq01 válasza tornas (#12258) üzenetére


benq01
csendes tag

aha :D:D:D:

(#12260) nehemiah válasza tornas (#12256) üzenetére


nehemiah
csendes tag

Köszi, kipróbálom a javaslatod (mintha már próbáltam volna, csak nem emlékszem az eredményre - két hónapja polcon van).
Nem tudtam, hogy bontott volt. Ha tudom, nem vettem volna meg én sem.

Thunder

(#12261) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Van egy Chieftec CFT-500-A-12S tápegységem, most töltötte a 6. életévét, igazából működik vele a gép, csak egy probléma van, hogy nagyon csúnya hangot ad ki. Amikor elindul a masina még nem pörög a ventilátora, utána mintha erőlködne szépen lassan felpörög, aztán megint erőlködik egyet kettőt és megint nekiindul. Van egy csatlakozója a tápnak, amit rákötök valamelyik ventilátorhelyre, mutatja mennyit pörög a ventije, az Aida64 olyasmit mutat, hogy: semmi, aztán 120, majd 300rpm ekkor hallatja a fura hangot, majd 1140-1500rpm és így tovább..... Ma szétszedtem a tápot és a kezemmel megpörgettem a ventilátort és nagyon nehezen mozog és furcsa berregő hangja van. Mit tudok tenni? A tápegység azért komoly szakértelmet igényel, nem mernék csak úgy hozzányúlni.

(#12262) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Sziasztok! Van egy Chieftec 650w cft-650-14cs,(most vettem)müxik rendesen,de van egy érdekes jelenség,van két db 12 voltos inverterről üzemelő UV fénycső a gépben,melyet kapcsolóval lehet ki -be kapcsolni.
A jelenség az,hogyha kikapcsolom az uv csövet újra indul a gép.(nem minden alkalommal,inkább véletlen szerűen)
A régi táppal nem volt ilyen probléma.mi lehet az újra indulás oka...?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#12263) zaza99


zaza99
csendes tag

Sziasztok!
Hol tudok jó minőségű kondikat vásárolni? Pl: 420uf 420V /Blue Storm II 500W/
Köszönöm.

(#12264) zaza99 válasza Nagynozi (#12261) üzenetére


zaza99
csendes tag

Tegyél bele új ventillátort, a régi döglött mivel nehezen forog.

(#12265) zaza99 válasza Nick no.1 (#12262) üzenetére


zaza99
csendes tag

Próbálj meg egy diódát betenni a fénycső piros vezetékébe. Lehetőleg gyorsat pl:[link]

Ha még mindíg nem jó akkor a dióda után még egyet záró irányba a piros és a fekete vezeték közé. Esetleg vele párhuzamosan egy 100nf 50V kerámia kondit is tehetsz rá. [link]

(#12266) K_Gabor válasza zaza99 (#12263) üzenetére


K_Gabor
tag

Ezt vagy ezt próbáltad már?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12267) K_Gabor válasza zaza99 (#12263) üzenetére


K_Gabor
tag

Ezt vagy ezt próbáltad már?

Bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12268) Nick no.1 válasza zaza99 (#12265) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Köszönöm,de én nagyon laikus vagyok,nem igen szoktam ilyet csinálni
kétlek magyarázd el egyszerűn...valószínű többet fogok érteni belőle.
s tulajdon -képen miért indul újra ilyenkor a gép.....

"Próbálj meg egy diódát betenni a fénycső piros vezetékébe. Lehetőleg gyorsat pl:[link]

Ha még mindíg nem jó akkor a dióda után még egyet záró irányba a piros és a fekete vezeték közé. Esetleg vele párhuzamosan egy 100nf 50V kerámia kondit is tehetsz rá"
melyik fele a záró irány..amelyik körrel van jelölve?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#12269) zaza99 válasza K_Gabor (#12266) üzenetére


zaza99
csendes tag

Köszönöm.

(#12270) mr_ricsi válasza Nagynozi (#12261) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ma szétszedtem a tápot és a kezemmel megpörgettem a ventilátort és nagyon nehezen mozog és furcsa berregő hangja van. Mit tudok tenni?"
Ezt a ventit még érdemes szétszedni, a csúszó csapágyát kipucolni és újrakenni.
(A címkéjét kell lehúzni, alatta lehet a tengelyt rögzítő behasított gyűrűhöz hozzáférni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12271) mr_ricsi válasza zaza99 (#12265) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Próbálj meg egy diódát betenni a fénycső piros vezetékébe. Lehetőleg gyorsat "
Miért kell, hogy gyors legyen? Ott egyenfeszültség van.

És ha valamilyen önindukciós "visszarúgásra" gondolsz, akkor a diódából 100V felettit célszerű választani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12272) zaza99 válasza Nick no.1 (#12268) üzenetére


zaza99
csendes tag

Szakértő én se vagyok a témában, én arra gondolok, hogy mikor kikapcsolod a neont akkor a neon visszafelé "lök" egyet a kapcsoló ívethúz a táp érzékeli a túlfeszt és lekapcsol.

(#12273) Lompos48 válasza zaza99 (#12272) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kikapcsoláskor csökken a feszültség, nincs mi fenntartsa a kisülési áramot, a cső kialszik. Nincs mi ívet húzzon, mert a cső innen kezdve szakadásként viselkedik. Nincs mi vissza se rúgjon.

(#12274) építész válasza Lompos48 (#12273) üzenetére


építész
aktív tag

Inverterről megy a fénycső, abban meg bizonyára tekercs van. Minden tekercs rúg, ha hirtelen megszűnik a rajta átfolyó áram.

bye

(#12275) kchryss


kchryss
addikt

Üdv megint. Pár hete írtam az új Thermaltake TR2 RX W0146RE 450W tápegyégemmel kapcsolatban. Visszaküldtem garanciába és ma hozták meg az ugyanilyen típusú cseretápot. Látszólag eredeti bontatlan csomagolásban. A szériaszám is más, mint az előzőé volt, de nagy csalódásomra ugyanazt a hibát produkálja.
A probléma a következő: Kicsomagoltam. Beledugtam a tápkábelt. Bedugtam az elosztóba. Nem kötöttem rá semmi fogyasztót csak így üresen akartam kipróbálni. Bekapcsoltam a tápot az i/o gombbal és azonnal leverte a hálózatban a biztosítékot. Az előző táppal ugyanez volt a gond. Amint áramot kap levágja a biztosítékot. Nem ad ki semmilyen hangot és szaga sem jön. Látszólag minden rendben vele. Tudom, hogy nem egészséges terhelés nélkül áram alá rakni a tápot, de valószínűleg ugyanezt csinálta volha ha rádugom az alaplapra és szerintem így sem szabadna levágnia a biztosítékot.
Mi lehet a hiba?:
1. Olyan peches vagyok, hogy egy elvileg minőségi tápból kifogtam 2 új darabnál is ugyanolyan hibával rendelkezőt. (Nem nagy rá az esély)
2. Garanciában nem cserélték hanem átmatricázták a szériaszámot és ugyanazt kaptam vissza. A mai világban sosem lehet tudni ...
3. Nem a táp a hibás. De akkor meg mi?

Multiméterrel megmértem a táp tápcsatlakozóit és a 2 távolabbi között (amiket a képen pirossal bekarikáztam) nem végtelen az ellenállás, tehát vezet közötte. A régi tápjaimnál ez nem vezetett. Mennyi ellenállást kéne ott mérnem?
Ha van valakinek bármilyen Thermaltake tápja az mérje meg és írja meg nekem az eredményt, mert szerintem ettől zárlatos.

[ Szerkesztve ]

(#12276) #00983040 válasza kchryss (#12275) üzenetére


#00983040
törölt tag

Régi HDD , ODD , valami fogyasztókkal próbáld ... legyen rajta terhelés ... nemhiszem el hogy nincs valami elfekvőben ... de még ventit is tehetsz rá ...
Azt ha nem csapja le , akkor egy használt alaplapon próbáld ....

Földelt konnektorba dugod , vagy sima szobai érintésvédelem nélküli konnektorba dugtad ?

(#12277) építész válasza kchryss (#12275) üzenetére


építész
aktív tag

Ha már egyszer megmérted az ellenállást sokat segítene ha megírnád, hogy mennyit mértél. Ne más találgasson. Nyilván ha 100 ohmot mértél gáz, ha meg 1 M ohmot, akkor meg ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12278) #00983040 válasza kchryss (#12275) üzenetére


#00983040
törölt tag

Egy képet adj a tápodról !!! ne más linket ... Nincs ott egy piros kis átkapcsoló a csatlakozó és a főkapcsoló között ? Nincs átnyomva 110V-ra ??
Thermaltake TR2 RX W0146RE 450W

[ Szerkesztve ]

(#12279) kchryss válasza #00983040 (#12278) üzenetére


kchryss
addikt

Most nem tudok képet csinálni róla, de direkt olyat kerestem a neten ami hasonlít rá. Nincs rajta piros átkapcsoló csak az I/O mint a képen.
Valamit rákötök még és kipróbálom úgy is, de a múltkori úgyis leverte. Ha egy rossz alaplapot dugok rá az is jó?

(#12280) #00983040 válasza kchryss (#12275) üzenetére


#00983040
törölt tag

3. Nem a táp a hibás. De akkor meg mi?

Próbáltad mondjuk konyhában , vagy fürdőben is ? földelt konnektorba ?

Vagy ha eddig ott volt , akkor egy nem földelt szobai konnektorba próbáld meg ! Ha szériahibás lenne , akkor mind sz@r volna ... valami nálatok nem stimmel ... remélhetőleg nem fázis van a védőföld helyén ? :Y iiletve nem a nulla vezetékről van úgymod hozzákötve a védőföldelés , mert akkor ha fordítva dudod be a konnektorba akkor érdekes dolog lehet , ellenkezőleg bedugval meg jó ...

rossz alaplapot dugok rá az is jó?

igen , max nem indul el a lap :) csak ne egy szétégett zárlatos lap legyen ...

[ Szerkesztve ]

(#12281) kchryss válasza építész (#12277) üzenetére


kchryss
addikt

Nem értek annyira a multiméterhez. Egyik vezetéket a COM-ba dugtam, másikat a VOhmmA-ba, a kapcsolót az omega szektorban 2000k-ra raktam és így mérve folyamatosan 400 és 500 közötti értéket mutat.
Ha nem érintem semmihez tehát pl levegőben 1-et mutat, ennyit mutat akkor is ha a bármelyik szélső csúcsot a középsővel mérem, csak akkor változik ha a 2 szélsőt mérem és a régi tápjaimon a 2 szélső között is 1-et mutat ezért kérdeztem, hogy mennyit kéne.
A lenti képen "B C 6" :)

[ Szerkesztve ]

(#12282) #00983040 válasza kchryss (#12281) üzenetére


#00983040
törölt tag

6-10 re teker valamelyikre Ohm mérés és ha rámérsz és kijelző 0 akkor zárlat , minden más jó :D

1.5 egyenáram mérés , a szám , hogy milyen a max méréshatár.... pl.: 20V határ ha pl 42V-ot kell kb mérnek akkor semmiképp ne azon a határig , hanem a 200V a max határ ...

Jobbra fenn a konnektoba mérsz váltófeszt 230V tehát ott sem a 200V-ra kell állítani hanem a 600V-ra.

Az A-C ott Ampert mérünk max 10A .es határig .

[ Szerkesztve ]

(#12283) kchryss válasza #00983040 (#12280) üzenetére


kchryss
addikt

3 fázison is kipróbáltam, mindnél leverte. Próbáltam konnektorba dugva és hosszabítós kapcsolós elosztóba is. Kapcsolós elosztónál próbáltam úgy is, hogy bekapcsolt tápot dugtam kikapcsolt elosztóba és az elosztóval kapcsoltam rá az áramot és próbáltam fordítva is. Próbáltam úgy ish a táp 24 pines alaplapi csatijában gémkapoccsal rövidre zárom a zöld és vmelyik feketét, mert elvileg úgy el kéne indulnia a táp ventijének. Minden esetben biztosíték levágás lett az eredmény.
Lehet, hogy nem bír egy 450-es tápot kezelni a hálózatunk?

Multiméter mérésnél nem megy le 0-ig. Mivel nem értek hozzá ezért kérdezem, hogy normális e ha a szélső és középső között mást mér, mint a 2 szélső között. Konkrétan a szélső és középső között nem változik a 2 szélső között meg ugrál össze-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#12284) #00983040 válasza kchryss (#12283) üzenetére


#00983040
törölt tag

Kizárt :D

világítás van 6A max 10A -en .... konnektorok 16A általában - erre is vannak tervezve , felette már égnének el , nem bírnak nagyobb terhelést ... meg a vezetékek keresztmetszete is oda van méretezve .

No persze van lomha és gyors kioldású megszakító ... ha úgy érzed , próbáld meg szomszédnál :D

3 fázison is kipróbáltam,

nah ez kizárt :) mert fázis és fázis között 380V van :C három fázissal villanymotorok mennek , heggesztő dinamók , stb ... akol van és kell a kakaó a meghajtáshoz .

[ Szerkesztve ]

(#12285) #00983040 válasza kchryss (#12283) üzenetére


#00983040
törölt tag

Még mielőtt valaki leharapná a fejem :D

(#12286) adax01


adax01
tag

Énszerintem ez a táp zárlatos(ugyan azt kaptad vissza mint amit elküldtél.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12287) kchryss válasza #00983040 (#12284) üzenetére


kchryss
addikt

Fázisnál arra gondoltam, hogy több olyan konnektorban amihez másik biztosíték kapcsolódik. Van 6-7 biztosíték a szekrényben.
Ha jól tudom az összes konnektor földelt a házban.
Amúgy egy jól működő táp leveri a biztosítékot ha semmit nem kötök rá és úgy kapcsolom be?
Mert van egy régi 400 wattos nem márkás tápom amit ha semmire kötve bekapcsolom pörög a ventije és nem veri le a biztosítékot.

(#12288) Nick no.1 válasza zaza99 (#12272) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Köszönöm a leírást,megvettem a hozzá valókat s megcsináltam,de nem változott semmi..a fénycső kikapcsolásnál újra indult a gép...a megoldás az lett fénycső ki a gépből- szalag led (kék) gépbe,s megszűnt a hiba,a led ki-be kapcsolásánál egyszer sem nem indul újra gép. :)

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#12289) kchryss válasza #00983040 (#12285) üzenetére


kchryss
addikt

Na köszi. Ezt a 2 távoli csücsöknél mérted? Nálam ott úgyanilyen beállításoknál 400-500, de néha lemegy 200 körülre is. A régi működő tápnál amivel megy most a gép, ott 1, mint a többi csücsök között.

(#12290) adax01 válasza kchryss (#12289) üzenetére


adax01
tag

Pfc hibád van a tápodban valószínűleg a tekercs hibás.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12291) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Holnapig van nalam egy uj 450-es M-Tech csoda (mult heten kaptam ameddig megjon a rendelt tapom).Kivancsi vagyok milyen feszeket ad le,de nemigazan ertek az ilyesmihez.
A multimeter hasznalatarol van nemi fogalmam,de tapot meg nem mertem.Tudnatok abban segiteni,hova is kene bokni a muszer erzekeloit a csatlakozokba?
Elore is koszi!

Bocs az ekezetmentessegert,telefonrol irtam

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12292) adax01 válasza K_Gabor (#12291) üzenetére


adax01
tag

Az m-tech táp nem a leg jobb minőségű berendezés.
Figyelem ha nem értesz hozzá ne is bökdössed mert csúnya meglepetés érhet pl áramütés érhet!!!!!
Vagy csak egy jó nagy csattanás és vége a tápnak.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12293) moha21 válasza kchryss (#12287) üzenetére


moha21
addikt

"Amúgy egy jól működő táp leveri a biztosítékot ha semmit nem kötök rá és úgy kapcsolom be?"

Teljesen mi veri le az automatát nem az sose jelent jót.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12294) K_Gabor válasza adax01 (#12292) üzenetére


K_Gabor
tag

Tudom,hogy nem tul jo a minosege ezert lettem volna ra kivancsi mit is produkal.
De agyon se akartam csapatni magam ezert is erdeklodom elotte. :)
Mondjuk egy bluestormban par kondit kiakarok cserelni es azt meg kene merjem,hogy rendben van-e,de lehet inkabb szakavatottab kezekre bizom a muveletet nehogy baj legyen.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12295) #00983040 válasza kchryss (#12289) üzenetére


#00983040
törölt tag

Ez a müszer alapállapota :D nem mértem semmit - nem is írtam :N

(#12296) #00983040 válasza K_Gabor (#12294) üzenetére


#00983040
törölt tag

Ez így helyes ... magam sem merek nekiesni , max egy kondi csere , mert 2 láb azt annyi priorítást meg nem lehet elcseszni .... minusz oldal kondin is lapon is jelölve . Na meg nem mindegy hogy megfelelő pillanatforrasztóval , vagy épp egy 80-100W-os forrasztópákával esünk neki :U

(#12297) mr_ricsi válasza kchryss (#12275) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Elárulhatnád azt is, hogy hány A-es az a biztosíték, amit lenyom?
Illetve hogy másvalaki lakásában, vagy a munkahelyeden is ezt csinálja-e?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12298) adax01 válasza mr_ricsi (#12297) üzenetére


adax01
tag

Egy nálam lévő FSP blue storm II táp pfc je meg a fetranyója úgy lecsapta az automatát hogy azt hittem hogy lendületből vissza pattan felkapcsolt állapotba, de még a villanyóránál lévő automatát is lecsapta.
Pedig az első útjába lévő automata az 10A-s.
:W

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12299) adax01 válasza #00983040 (#12296) üzenetére


adax01
tag

Az én pákám az 40-50 W-S -sek és az untig elég oda ha nagyobb az felégetheti a nyákot a lapon.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12300) adax01 válasza mr_ricsi (#12297) üzenetére


adax01
tag

Ne izgulj ha az a hibája amire én is gondolok akkor máshol is meg teszi hogy le csapkodja az automatát.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.