Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) kchryss válasza Viktoár (#12049) üzenetére


kchryss
addikt

Na összekötöttem gémkapoccsal és a tápkábelt is kicseréltem hátha az a rossz. Ugyanúgy pöccre kiverte a biztosítékot.
Még annyit kérdeznék, hogy tönkremehetett attól h a resetet lehet fordítva kötöttem be? Egyáltalán tönkremehet egy ilyen táp attól ha bármit is rosszul kötök be az alaplapon, elvégre elég sok védelemnek kéne benne lennie? Vagy valószínűbb, hogy eleve rossz volt? De akkor elsőre miért indult a gép?
Megnéztem a régi gépbe milyen táp van, mégsem kodeány, de nem sokkal jobb: Huntkey LW 8250 400W.
Ha kiveszem a sapphire vga-t és integrált vga-val használnám elvileg bőven 100w alatt lenne a fogyasztás. Azt azért elbírná ez is. Szerintetek rá merjem kötni?
1000 Ft a futár a gariztatáshoz visszaküldeni és jó lenne letesztelni a gép többi részét hátha más is hibás ...

(#12052) lukaszokni válasza kchryss (#12051) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Teszteld bátran a másik táppal, de figyelj oda, hogy mit hova dugsz.
Ha attól ment tönkre, akkor nem kell mondani a kereskedőnek. Ha ügyesek, úgyis rájönnek.
Ha meg nem, jó esetben kapsz egy cseredarabot.

mAtx4ever!

(#12053) kchryss válasza lukaszokni (#12052) üzenetére


kchryss
addikt

Nem nyugtattál meg :D
Alaplap, cpu, memória szokott tönkremenni ha nem jó a táp védelme és gubanc van. Ez 55e Ft és nem lenne jó ha buknám a garit :D

(#12054) lukaszokni válasza kchryss (#12053) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

55? Te ezt linkelted.
Akkor mi a pontos típusa?
És küldtem pü-t.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#12055) kchryss válasza lukaszokni (#12054) üzenetére


kchryss
addikt

Az a táp amit linkeltem. 55 az alaplap, cpu, ram egybe ha elfüstöl :)

(#12056) lukaszokni válasza kchryss (#12055) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Jaaa. Félreérthető volt. :)

mAtx4ever!

(#12057) Rob424


Rob424
csendes tag

Sziasztok!
Az egyik barátom kb. egy hónapja vett egy FSP Hexa 400-as tápot. Netezés közben,fél percig elkezdett zúgni,mint egy hajszárító. Poros nem lehet. Valami gond lehet vele vagy nem kell aggódni?
Válaszokat előre is köszi! :R

(#12058) mr_ricsi válasza morbias2 (#12041) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valaki tudna abban segíteni,hogy ha engem választ a játék host-nak akkor elég erősen akad a játék!? (fps lagg) Mi okozhatja ezt?"
A LAN-od, vagy a Neted (ahogy kapcsolódsz) késleltetése túl nagy lehet.

"Táp okozhat ilyet vagy vga?"
Egyik sem okozhatja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12059) mr_ricsi válasza endruboy1 (#12047) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Na és akkor ez a táp valszeg elég lesz annak a 140W-os Phenom II X4 965-nek szerintetek? "

A HD4850-nel együtt kizárt hogy elég legyen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12060) mr_ricsi válasza kchryss (#12051) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Még annyit kérdeznék, hogy tönkremehetett attól h a resetet lehet fordítva kötöttem be?"
Nem.

"Egyáltalán tönkremehet egy ilyen táp attól ha bármit is rosszul kötök be az alaplapon"
Nem.

"Vagy valószínűbb, hogy eleve rossz volt?"
Nem lehetett rossz, hiszen elindult.

"De akkor elsőre miért indult a gép?"
Ilyen a meghibásodások természete. Valameddig működik a dolog, aztán egyszercsak elromlik.

"Szerintetek rá merjem kötni?"
A te feladatod ezt eldönteni, mert te szívsz vele, ha balul sül el.
Ha a másik gépedben jól működik az a táp, akkor kipróbálhatod. De a HDD-t se dugd rá az első próba alkalmával.
Egyébként kicsi az esély, hogy a Tt táp másban is kárt okozott volna.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12061) mr_ricsi válasza Rob424 (#12057) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Valami gond lehet vele vagy nem kell aggódni?"
Vagy gond van vele, vagy nincs.
Vagy kezd tönkremenni a ventije, vagy nincsenek meghúzva a táp rögzítőcsavarjai, vagy maga a ház rezonál be a táp ventijétől. Vagy nem is a táp adta a hangot, hanem a proci- vagy a VGA venti.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12062) agressiv válasza kchryss (#12055) üzenetére


agressiv
addikt

Bármivel előfpordulhat, hogy meghal, ezért van a garancia. De, ha táp, akkor FSP. ;]

Hát még a borz.....

(#12063) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Van egy bluestorm 2-es tápom.
Pár napja kihúztam a hálózati kábelét mert kellett szervizeljek kicsit a gépben(procihűtő újrapasztázása).Visszadugtam mindent a művelet után,de nem megy a gép.
A tápon a kapcsoló ledje se világít ezért érintkezési problémára gyanakodtam.
Szétszedtem és belekukkantottam.
Az esetleges érintkezési probléma mellé még láttam 2 púpos,enyhén kifolyt kondit.
Ha érdemes javíttatni van tippetek kb mennyibe kerülne?
Köszi a segítséget.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12064) #00983040


#00983040
törölt tag

Sziasztok !

Ide lettem irányítval [ezzel] a problémával ... nem nem akarok mindent ide is rakni - remélem így is megfelelő lesz.
Van valami tippetek mi lehet a gond ? vagy kuka lett a táp :F :Y

(#12065) agressiv válasza #00983040 (#12064) üzenetére


agressiv
addikt

Elveszítheti egy kondenzátor a kapacitását anélkül is, hogy felpúposodna. Olykor az aljáról lecsúszik a test és csak oldalról lehet látni, hogy a gumitalp kijött a tartályból.

Hát még a borz.....

(#12066) #00983040 válasza agressiv (#12065) üzenetére


#00983040
törölt tag

És melyik kondenzátort sasoljam ez esetben ? azt a nagyot 400V 270uF , vagy inkább a kisebbek közül lehet valamelyik ? Az azért érdekes hogy számtech boltban a Digitáis Tápteszter jónak ítélte ... de terhelés alatt már hiba van ...

szerk. nem itthon van , munkahelyemen készültek képek .

[ Szerkesztve ]

(#12067) #00983040 válasza agressiv (#12065) üzenetére


#00983040
törölt tag

És eme , ez nem gond hogy hiányzik ? Valami szerepe csak van annak a vezetéknek :D azaz a hiánya :F

(#12068) agressiv válasza #00983040 (#12067) üzenetére


agressiv
addikt

Dehogy gond.... Te ilyen ismeretekkel ne álj neki!

Hát még a borz.....

(#12069) gyenesmartin válasza #00983040 (#12067) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen ez a nagy kondenzátor lesz itt a ludas. Ha jól látom ez Green bél. Ennek voltak olyan szériahibás tápjai, hogy az a nagy primer kondenzátor elvesztette hamar a kapacitását. Azt ajánlom, hogy cseréld ki egy ugyan olyan kapacitású, meg legalább ugyanolyan feszültségű, vagy nagyon Rubycon vagy más valami jobb kondenzátorra.
Nekem FSP BSII -esem van amiben ugyan ez a bél van. Egy ilyen elő is van készítve nekem.

[ Szerkesztve ]

(#12070) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#12069) üzenetére


gyenesmartin
őstag

*"ugyanolyan feszültségű, vagy nagyon"
ugyanolyan feszültségű, vagy nagyobb,

(#12071) jimmyke_92


jimmyke_92
csendes tag

hali mindenkinek, lenne 1 kérdésem
adott 1 gép 2,5ös cerka proci xy alaplap
80gb seagate winyó
nvidia 7300gt vidkari
767mb ram (512+256) ddr1
1dvd író meg 1 dvd olvasó
régebben 1x be sem kapcsolt a gép kékhalál...aztán szétkaptam és beindult azóta váltottam a vidkarit a tápot és helyeztem be az 512es ramot
jelenleg a gép újraindulgat tulaj nem tudja megmondani mikor általában ha vmit játszanak rajta nálam 1 órán keresztül ment a gép netezés zenehallgatás mellett
véleményetek szerint mi lehet a prob? táp kicsi lenne? v melegszik a proci?
(a procihűtő a gép beindulásakor nem pörög fel majd csak később mikor feláll a rendszer, egyébként én még ilyet nem láttamxD)
v egyszerűen újra kéne rakni a windowst? (a tulaj gyermekei minden szart telepítgetnek rá netezés közben...) winyó kondíció 90% volt!
(mellesleg előtte a gép így nézett ki 200w táp 2dvd meghajtó 256ram és csak panaszkodtak h lassú, ugyan úgy a 2,5ös proci meg a 80as winyó volt még benne, a táp hűtője egyáltalán nem is ment azt ki is kukáztam azonnal ez után vettem a ram meg vidkarit csak)
én a windowst sejtem meg esetleg azt a proci hűtést

(#12072) endruboy1 válasza mr_ricsi (#12059) üzenetére


endruboy1
senior tag

Én is izgulok kicsit, néztem már fogyasztás teszteket az alapján éppen hogy elégnek kell lennie (80%-os hatásfokkal számolva). Vasárnap este vagy jövő hét elején össze lesz rakva és akkor kiderül. Ugye ha nem elég neki akkor nem teszi tönkre a konfigot hanem szimplán csak lekapcsol? Remélem vannak benne biztonsági cuccosok, elvégre mégis csak FSP...

Egyébként milyen tápot ajánlanátok amihez igazán olcsón (5-7k) hozzá lehetne jutni itt a hardveraprón használtan és megbízható is? Gondolom FSP-t, de azon belül melyiket?

(#12073) mr_ricsi válasza endruboy1 (#12072) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én is izgulok kicsit, néztem már fogyasztás teszteket az alapján éppen hogy elégnek kell lennie (80%-os hatásfokkal számolva)."
Én nem izgulok, hanem tudom, hogy nem elég a táp.
18A-t írtál a 12V-jára, ami 196W. Ez nem elég egy 140W-os procihoz, egy 110W-os VGA-hoz és az egyéb aprólékhoz.

És valamit nagyon összekeversz, mert a hatásfokkal semmilyen formában sem kell számolni, amikor azt nézed, hogy a táp mekkora gépet bír elhajtani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12074) mr_ricsi válasza jimmyke_92 (#12071) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez egy összetákolt gép, bármi lehet a baja. Neki lehet ugrani egyenként tesztelni a hardvereket.
És talán érdemes volna a Winben kikapcsolni az Automatikus újraindulást, akkor lenne kék képernyő egy hibakóddal.
Nem a táp okozza az újraindulást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12075) endruboy1 válasza mr_ricsi (#12073) üzenetére


endruboy1
senior tag

Jó hát nézelődök már az 500W-os tápok környékén, remélem az már elég. Egyébként 350W névlegesnek a 80%-át vettem és nézegettem teszteket itt prohardveren hogy a konnektorból hasonló konfigú gépek mennyit vesznek fel, úgy jött ki hogy talán éppen belefér. Ezek szerint nem így kell...

(#12076) építész válasza endruboy1 (#12072) üzenetére


építész
aktív tag

Nekem van egy HD4850-es videókártyám és többféle táppal is kipróbáltam. Mivel hűtési problémai is vannak referencia hűtővel, így a bios-át kissé átszabtam, hogy meredeken emelkedjen a venti fordulatszáma hőmérséklet függvényében. No meg 2D ás 3D üzemben az órajelek is merőben mások. Így a venti zúgása elég hűen követi a videókártya fogyasztását. Amíg nem indítasz el egy játékot, addig a fogyasztása nem vészes így várhatóan simán bebootol a géped, ha nincs egyéb baja. Leveleidet is megnézheted, meg fórumozhatsz is. Viszont, ha elindítasz egy játékot az első komolyabb igénybevételnél lehal a géped. Jobb esetben lekapcsol, esetleg kékhalál és hasonlók áldozata lesz. Az, hogy FSP legfeljebb arra garancia, hogy hihető, amit ráírtak. (Feltéve ha nem hamisítják).
Táp ajánlásra külön fórum van. A márkán kívül ne a teljesítményt nézd, hanem a +12V-on leadott ampereket. Illetve feltétlen legyen helyből 6 pontos csatlakozója a videókártya részére. Ne átalakítózz!

bye

(#12077) endruboy1 válasza építész (#12076) üzenetére


endruboy1
senior tag

Igen, tudom hogy van neki külön topic csak már helyben voltam a témával. Márkás 500W-os tápokat nézek, olyanokat amiket a tápajánlós topicban felsoroltak mint beváltakat. A VGA-n egyébként nem gyári a hűtő :K .

(#12078) Colos1


Colos1
őstag

Előfordulhat-e olyan hiba egy táppal, hogy indításkor véletlenszerűen nem adja le a szükséges teljesítményt, aztán a következő indításnál jó?

Van egy olyan hibajelenségem, mintha indításkor néhányszor nem lenne megfelelő a CPU fesz mert ledöglik, aztán meg jó.

Elsősorban alaplapra gondolok, de mi van, ha az új TX650 V2 tápom rendetlenkedik :F

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#12079) westcoastog


westcoastog
veterán

Na zörgés közben kicsavaroztam a tápot a gépház hátuljából, picit beljebb toltam, de zörög ugyanúgy, biztos hogy nem a ház gerjeszti, valami a tápban van.
Terhelés hatására zörög.

[ Szerkesztve ]

(#12080) agressiv válasza westcoastog (#12079) üzenetére


agressiv
addikt

Paszív PFC tekercse szokott búgni és verni a lemezt. :DDD

Hát még a borz.....

(#12081) westcoastog válasza agressiv (#12080) üzenetére


westcoastog
veterán

ctg 400 aktív pfc-s. De most meg nem zörög, összevissza az egész.

(#12082) építész válasza westcoastog (#12081) üzenetére


építész
aktív tag

Szűrőtekercs is zizeg, ha nem feszes a rézdrót. Illetve a kezdő menetek produkálják, ha nincs kiöntve a tekercs töve. Ez némi csavargatással orvosolható. Arra is gondolni kell, hogy ahol nagy áram folyik és még kanyarodik is, ott erőhatás is fellép. Vagyis sok helyen zizeghet egy táp. Illetve ahol kisebb áram sok menettel párosul ott is zizeghet.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12083) westcoastog válasza építész (#12082) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, jövőhéten belenézek szerintem.

(#12084) mr_ricsi válasza Colos1 (#12078) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez nem táphiba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12085) #00983040 válasza gyenesmartin (#12070) üzenetére


#00983040
törölt tag

Köszönöm , ma meg is nézem - ha az lesz a ludas , akkor minden elismerésem :R és legyen igazad !

(#12086) #00983040 válasza agressiv (#12068) üzenetére


#00983040
törölt tag

Inkább érdemlegesebb lett volna ha azt írod le miért ! Mi célt szolgál az az ér ami hiányzik , vagy épp miért nem lényeges a jelenléte !
Ez aztán nagy HELP volt :F

Ilyen hsz-ekkel inkább senki ne akarjon okítani senkit :( thy

(#12087) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv újra!

A nem elégséges táp okozhat olyan hibát, hogy egy ideig megy a gép aztán egyszer csak teljesen kifagy? Nem kapcsol ki csak lefagy. Az érdekes, hogy pár percig futtattam CPU és GPU stressz tesztet párhuzamosan és azt bírta, miután leállítottam rá pár percre fagyott ki. Illetve ha csak netezek rajta akkor is egy idő után lefagy.

Ez táp elégtelenség lehet vagy inkább valami driver? Az új alaplap DVD-jét még nem tudtam telepíteni, majd csak az új táppal fogom tudni mert a DVD olvasónak nincs elég csati rajta. Viszont a Win7 automatikusan telepített magának elvileg mindent - persze nyilván nem azok a tökéletes driverek amiket ő talál magának.
Szóval táp amúgy is le lesz cserélve a napokban, csak most raktam össze ezt az új konfigot és jó lenne tudni hogy minden alkatrész megfelelően működik-e.

(#12088) #00983040 válasza gyenesmartin (#12069) üzenetére


#00983040
törölt tag

Nos , kaptam 2db de más-más kondit ! Kérdés:

Melyikkel lehet helyettesíteni - persze ha ez lehetséges ?

1. 400V 68 uF 105°C nichicon ( micro jelét nem tudom hol van billen)

2. 400V 220uF Jamicon 85°C

(#12089) gyenesmartin válasza #00983040 (#12088) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Tedd bele a másodikat. A 220uFosat. Talán az enyémbe is ennyi van, nem 270-es. Gond nem lesz max nem fogod tudni teljesen leterhelni. Bár a 270-es jobb volna.

(#12090) endruboy1 válasza endruboy1 (#12087) üzenetére


endruboy1
senior tag

Az óta már el se indul a gép (ventik mennek de a VGA nem kap elég áramot valszeg mert villog), csak akkor jut el a boot képernyőig ha lehúzom mindkét vinyót a tápról. Úgyhogy táp gond lesz valóban.

(#12091) #00983040 válasza gyenesmartin (#12089) üzenetére


#00983040
törölt tag

oksa , ha nem kapok pont egyenértékű , akkor arra fogom kicserélni ... előre is köszi - majd jelzem mire mentem , mi sikeredett :R

(#12092) gyenesmartin válasza #00983040 (#12091) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Működni fog ezzel is. Rosszabb nem lesz, a mostanihoz képest. Ha nincs nagy fogyasztású géped , jó bőven ez a 220-as is.

(#12093) #00983040 válasza endruboy1 (#12090) üzenetére


#00983040
törölt tag

Gondolom 12V -on keveske az Amper , vagy még a 5V -on sem elég :F
vagy instabil ... esetedben is száradnak ki kondik :F

(#12094) agressiv válasza #00983040 (#12086) üzenetére


agressiv
addikt

Negatív feszültség van azon a szálon és, ha eddig nem okozott gondot, akkor komolyan gondolod, hogy hírtelen az hiányzik? :O :F

Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy mihez nyúlsz és ha megölöd magad akkor az annak a lelkén szárad, aki azt tanácsolta egy hozzá nem értnek, hogy kezdje el forrasztgatni a tápját.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12095) #00983040 válasza gyenesmartin (#12092) üzenetére


#00983040
törölt tag

Ha jó lesz ezzel , akkor átírom , hogy : max 360W :D

(#12096) gyenesmartin válasza agressiv (#12094) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Azért egy hozzá kevésbé értőt eléggé foglalkoztathatja, miért nincs ott semmi ahol a -5V-nak kellene lennie. Látnátok az FSP Hexat. A 24-esbe kb 10 vezeték megy be :F .
_PicuR_: Oké :) . Ja de cserélés előtt sütsd ki a nagyobb kondenzátorokat. Nagyot üthet, ha hozzányúlnál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12097) #00983040 válasza agressiv (#12094) üzenetére


#00983040
törölt tag

B@szod :D ha nincs ott honnan tudjam mi hiányzik ? Nincs infóm/rajzom leírásom , hogy azon a ponton minek kellene lennie !? Ezért kérdeztem . és csak ezt kellett volna válaszolnod elsőre ...

(#12098) #00983040 válasza gyenesmartin (#12096) üzenetére


#00983040
törölt tag

OK , rövidre zárom :R

szerk: csak ez az 1db van benne ... amelyikbe 2db van azok 200V -osak.

[ Szerkesztve ]

(#12099) építész válasza #00983040 (#12067) üzenetére


építész
aktív tag

A régi gépekben az ISA kártyák kaptak -5 voltos tápot is. Mivel ISA slottal már 10 éve nem szokás alaplapot gyártani, ezért az új ATX szabványok törölték a -5V -os kimenetet.

bye

(#12100) #00983040 válasza építész (#12099) üzenetére


#00983040
törölt tag

:R nah egy mindent kimerítő végleges 100%-os felvilágosítás - thy akkor ha ilyennel találkozom , ezután már tudom a miértjét - de gondolom még másoknak is segít ez a válasz - aki épp olvassa ... és szintén felmerült bennük a kérdés :R

Nah lejárt kajaidőm is , menek vissza melóhelyre .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.