Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) tornas válasza menjapipaba (#12799) üzenetére


tornas
őstag

El fogja bírni a 350 W-os FSP.

A VGA alatti energiatakarékosságot úgy értem, hogy pl. játszol vagy nem. Ha pl. netezel, akkor nem feltétlen indokolt, hogy az alatt is menjen a VGA hűtője.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12802) építész válasza BerlinBoy632 (#12800) üzenetére


építész
aktív tag

Ha gariztatni viszed, el ne áruld, hogy lecsapott a villám, mert arról aligha tehet a gyártó és ha van egy kis eszük azonnal hárítanak.

bye

(#12803) tornas válasza BerlinBoy632 (#12800) üzenetére


tornas
őstag

Sima mezei multiméter bármely barkácsboltban, kb 1500-2000 pengőnél már vannak átlagos igényeknek megfelelő minőségűek is.

A feszültségek tűrése +/- 5 % lehet.

Drágább, de biztosabb megoldás:[link]
Lehet olcsóbban is kapni pl. 5000- 6000 körül is. Ez mindent kényelmesen megmond neked a feszekkel kapcsolatban.

Ha további segítségre van szükséged, a korábbi hsz.-kben részletesebb instrukciókat is találsz itt a fórumban a multiméter és a PSU teszter használatával kapcsolatban. Ha nagyon nem értesz hozzá, akkor inkább kérd meg valamelyik ismidet, aki jártas a témában!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12804) Amartus


Amartus
senior tag

Lehetséges táp meghibásodásra utalhat az a jelenség, hogy most már rendszeresen bekapcsolás után nem indul, vagy nem indulnak el merevlemezek a gépemben?

Az utóbbi időben azt figyeltem meg, hogy van úgy, hogy bekapcsolás után nem indul el egy vagy több merevlemez, vagy menet közben leállnak. . Ha kikapcsolom és bekapcsolom, akkor minden elindul és működik rendesen. A kábeleket már az első után megnéztem, megigazítottam. Az alaplap nem fütyül, nem sípol, a kódot amit ad, az nem hibára utal.
Van úgy, hogy megy a gép és egyszerűen csak leáll/nak merevlemezek és persze elszáll a detect.dll is. Már gyanakodtam intel alaplapi driverre is, de a régivel és az újjal is csinálja.

A táp Blue Storm Bronze 500.
Amit hajt: MSI-GD65, i5-3550,8GB ram,Auss gtx-670 top,Asus D2X sound,Tp-Link hálókártya,Samsung 830 120GB ssd,Samsung 2TB,WD 300 GB,Samsung 200GB,Nec DVD író,elől-hátul 8 ill. 12 cm ventilátor.

Az utóbbi 2-3 hétig minden rendben működött június eleje óta, akkor raktam össze a gépet.
Van valakinek ötlete, vagy találkozott már valaki hasonlóval?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12805) agressiv válasza BerlinBoy632 (#12800) üzenetére


agressiv
addikt

Ha fittyet hánysz a szervíz véleményére akkor miért viszed oda....?

Hát még a borz.....

(#12806) tornas válasza BerlinBoy632 (#12800) üzenetére


tornas
őstag

Ha van biztosításod, akkor esetleg ott is próbálkozhatsz kártérítésért. Hát ha...

Egy pár ismerősömnek volt már villámkára és nekik fizetett is a biztosító.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12807) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Heló!

A gaba 450w-os, pont 4 éves tápom 1-2 kondija barnás gyantát, levet ereszt. Gondolom kuka. A kérdésem az lenne, hogy okozhatja e ez azt, hogy melegedő gépnél elmegy a kép, de a gép, és a hang megy tovább, resetre a gép nem indul újra, de ég a bekapcsolva led. 6perc áramtalanítással "visszahűtött" gép újra jó, de párszor 10 perc működés után felmelegedve kép megint el...Monitor tesztelve, és jó, HD 5750 VGA kipucolva, nem melegszik, melegszik viszont nagyon a táp, ezért szedtem szét. Okozhatja e ezeket a tüneteket a táp? Vagy más hiba is van?

Segítsetek kérlek!

(#12808) agressiv válasza aquark (#12807) üzenetére


agressiv
addikt

Táp. ki kell cserélni a kondenzátorokat és megy tovább.

Hát még a borz.....

(#12809) aquark válasza agressiv (#12808) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

újat veszek, a kérdésem, hogy ez okozza a tüneteket, vagy más?

(#12810) tornas válasza agressiv (#12808) üzenetére


tornas
őstag

Azt a Gaba tápot inkább kihajítanám belőle. Moslék cucc. Szórakozni meg kísérletezni jó, de PC-t működtetni vele inkább ne!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12811) andrade válasza aquark (#12807) üzenetére


andrade
senior tag

"resetre a gép nem indul újra, de ég a bekapcsolva led. 6perc áramtalanítással "visszahűtött" gép újra jó,"

Jellegzetes túláramvédelmi lekapcsolás. Valahol levezetődik egy csomó áram attól melegszik és egy idő után leold a túláramvédelem.Eléggé nyilvánvaló a kondenzátorok bűnössége közel vannak az átégéses rövidzárlathoz amit nem ajánlatos megvárni! Végy egy Chieftec CTG.t 450-500 wattosat az most stabil minőségű

Ha túláram vagy rövidzárvédelem old ki jellemző hogy a power LED égve marad mivel a bemeti készenléti kör üzemben marad de mégse lehet indítani csak a táp ki be kapcsolásával. Ha a tápot kikapcsolod akkor is kell vagy 20mp-et minimum várni

[ Szerkesztve ]

(#12812) agressiv válasza aquark (#12809) üzenetére


agressiv
addikt

Az szinte 100%, hogy a táp. De haver, szomszéd, rokon tápjával biztosra mehetsz.

andrade

Kifolytak a kondenzátorai és reset után sem tér észhez a gép, de megy, hogy a p@°^ˇ""+a lehetne már túláramvédelem?

Ne csináld kérlek.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12813) tornas válasza andrade (#12811) üzenetére


tornas
őstag

Ha túláram vagy rövidzárvédelem old ki jellemző hogy a power LED égve marad

Nekem sose maradt égve a házon semmilyen LED. Ha túláramom vagy rövidzárlatom volt, akkor a PC totál némára elkussolt. A készenléti kör sem ment ilyenkor, amíg teljesen nem áramtalanítottam. A készenléti körre is vonatkoznak a védelmek.

Annak a tápnak kondihibája van, csak az eddig nem derült ki, hogy mely kondik szálltak el belőle. Valszeg a szekunder köri. A stabilizátor tekercsek melegedhetnek fel benne nagyon (a kondik hibája miatt), szerintem.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12814) andrade válasza tornas (#12813) üzenetére


andrade
senior tag

A kérdező világosan leírta hogy leállt a gép de a power LED égve maradt! Akkor ő se valósat mondott?

(#12815) agressiv válasza andrade (#12814) üzenetére


agressiv
addikt

Lényegtelen. Teljesen lényegtelen. Ezek egyedi esetek :W

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12816) andrade válasza agressiv (#12812) üzenetére


andrade
senior tag

A kondenzátor nem lehet részlegesen vagy teljesen zárlatos?

(#12817) andrade válasza tornas (#12813) üzenetére


andrade
senior tag

"A készenléti körre is vonatkoznak a védelmek."

Akkor miért van a bemeneten biztosíték termisztor meg varisztor? Túláramnál túlfeszültségnél az a kimeneten jelentkezik.

(#12818) tornas válasza andrade (#12814) üzenetére


tornas
őstag

"A kérdésem az lenne, hogy okozhatja e ez azt, hogy melegedő gépnél elmegy a kép, de a gép, és a hang megy tovább, resetre a gép nem indul újra, de ég a bekapcsolva led."

Olvasd már el rendesen bameg!!! :W

Nem leállt a gép, hanem a resetre nem indul újra!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12819) tornas válasza andrade (#12817) üzenetére


tornas
őstag

Te kevered a szezont a fazonnal!!!! :F :W

Megint sokat ittál! :C

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12820) tornas válasza andrade (#12816) üzenetére


tornas
őstag

Akkor már a főbizti is ki ment volna a PSU-ban!!

De áruld már el nekem, hogy mi is az a részleges zárlat?!?! A büdös életbe nem hallottam még erről a jelenségről. :U :F

LÉGYSZI, NE ÍRJ MÁR HÜLYESÉGEKET!!!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12821) andrade válasza tornas (#12820) üzenetére


andrade
senior tag

Egy alkatrész csak teljesen zárlatos lehet? Az nincs hogy az árammal szembeni ellenállása ami jó állapotban X Ohm a töredékére csökken? A meghibásodás után a használatkor állandóan csökken?

(#12822) agressiv válasza andrade (#12821) üzenetére


agressiv
addikt

El ne kezd megint. Ökörséget írtál a, aközelében nem voltál a valóságnak és megint feleslegesen bonyolítottad. Fejezd be ökörséget írtál, felejtsd el.

Hát még a borz.....

(#12823) 04ahgy válasza aquark (#12809) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Új tápot mindenképp vegyél, az nem fog ártani a GABA moslék minősége után. FSP / Chieftec alá ne add!

A VGA meg kiderül, hogy hibás-e, az új táppal. Ha Gigabyte HD 5750 (GV-R575OC-1GI), annak még lehet gondja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12824) 04ahgy válasza andrade (#12816) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Részlegesen nem. Teljesen igen. Ha túlfeszültségre átüt a kondenzátor (bizonyos régi, papír-aufólia típusok esetén az elgőzölgő fém nem okoz teljes zárlatot), ott lehet csak pillanatnyi, kikapcsolás után eltűnő zárlat, de idővel az a kondenzátor is egyre romló paramétereket fog mutatni a megbomlott folytonosságú dielektrikum miatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12825) 04ahgy válasza andrade (#12821) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem csak lineáris viselkedésű alkatrészek vannak, sőt, a legkevésbé vannak olyanok. Felejtsd el a bekapcsolás előtt X ohm (métékegységek kiírt neve kisbetű) és bekapcsolás után változik kérdéskört, mert minden változik bekapcsolás után, csak a mértéke nem mindegy... :U

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12826) 04ahgy válasza andrade (#12814) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak a kép ment el, a gép nem kapcsolt le.

(#12817) andrade: A készenléti kör védelmei és a táp bemenetén levő biztosíték, termisztor, varisztor egymástól totálisan függetlenek, és abszolút más megfontolásból vannak ott a bemeneten általad említett komponensek, mint a készenléti kör kimeneti védelmei. Az előbbiek nem csak a készenléti körre vonatkoznak.

(#12811) andrade: ez a hsz-ed annyira baromság, hogy nem is tudok rá válaszolni. "Jellegzetes túláramvédelmi lekapcsolás." - ilyenkor semmi nincs, csak 5VSB. A táp csak áramtalanítás (230VAC off) után kapcsolható vissza, és a power LED nem ég. A kérdezőnek meg a kép ment csak el, a ventik és HDD-k üzemeltek, tehát a táp főköre üzemben volt.
A kondenzátorok bűnössége már a kifolyásuk miatt, bekapcsolás nélkül is nyilvánvaló.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12827) 04ahgy válasza tomy0628 (#12796) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amikor a másik konfiggal nem indul (ventik pörögnek, kép nincs), rá kellene mérni a fekete-lila vezeték közt multiméterrel a feszültségre. Tipikusan az utóbbi konfig nagyobb készenléti fogyasztással viseltetik, és ez készenléti kör gyengélkedés is lehet. (Még épp indítja a lapot, de a PG már nem jön meg, az 5VSB 3,9-4,2V között szokott ilyenkor lenni.) A szürke-fekete közt ilyenkor nincs ~5V, aminek jelen kellene lennie (ez a PG - power good).

Tehát érdekel minket elsősorban a lila-fekete közti fesz, aminek pontosan 4,75-5,25V között kell lennie valahol, meg a szürke-fekete közti, aminek ugyanekkora érték a jó (az nem baj, ha alacsonyabb a fenti intervallumnál, ha magasabb, mint 4,1-4,2V).
A 12V-os ágra (citromsárga-fekete) is rámérhetnél.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12828) Amartus válasza Amartus (#12804) üzenetére


Amartus
senior tag

Erre valaki? Vagy esetleg másik topikba való?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12829) tornas válasza Amartus (#12804) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem ez nem táp hiba.

Viszont nekem volt egy olyan gépem, ami bekapcsolás után egy kis idő múlva, egyszerűen ledobta magáról a winyót. Teljes fagyás és az újraindítás sem segített. Csak a teljes kikapcsolás és újra bekapcsolás után volt hajlandó látni a winyómat egy rövid ideig. Aztán megint ledobta. A vezetékek (adat és táp) cseréje sem oldott meg semmit sem.
Ez nálam alaplap hiba volt. Valszeg nálad is...

Viszont a winyómnak semmi baja és azóta is napi használatban van.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12830) Amartus válasza tornas (#12829) üzenetére


Amartus
senior tag

És ez hogy derült ki?
Fagyni nem fagy a gép, ritkán az újraindítás, gyakrabban a lekapcsolás-bekapcsolás segít.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12831) mr_ricsi válasza menjapipaba (#12799) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egy 350W FSP elbír egy ilyen konfigot?"
Elbír.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12832) tornas válasza Amartus (#12830) üzenetére


tornas
őstag

Nekem a rendszerwinyómat dobta le, ezért fagyott le. Neked meg lehet, hogy nem a rendszer HDD-det dobja le, mert látom, hogy több winyód is van a PC-dben. Kábelek (adat és táp) cseréjével próbálhatsz még meg így elsőre. Ha biztosra is akarsz menni, akkor esetleg helyezd üzembe a PC-det egy másik (hasonló kaliberű) táppal is, és úgy nézd meg hogy hogyan viselkedik. Szerintem az alaplapod a ludas a dologban. De ez már OFF.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12833) Amartus válasza tornas (#12832) üzenetére


Amartus
senior tag

Ok, OFF, de csak egy utolsó kérdés. Mi volt a baja a lapnak? Kiderült?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12834) mr_ricsi válasza BerlinBoy632 (#12800) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szervízben azt mondták,hogy az alaplap tuti meghalt,a táp meg nem tökéletes, ingadozik a feszültség"
Én ezt így nem fogadnám el kritika nélkül. Esélyesebb, hogy vagy ez hibás, vagy az.
Az alaplapot próbáld ki másik táppal, HDD-k,VGA nélkül, aztán ha működik, mindent egyenként vissza lehet csatlakoztatni.
Az, hogy az alaplapon villog a LED, arra utal, hogy valami zárlat van a táp készenléti körén. A szerviz emiatt mérhetett ingadozó feszt.

Ha valóban csak a telefonvonalon jött túlfesz, és közben volt egy modem és router is, akkor esélyesen az alaplapodon legfeljebb az integrált LAN hibásodhatott meg.

"A router viszont meghalt,pedig ki volt húzva"
Resetelni próbáltad?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12835) mr_ricsi válasza Amartus (#12804) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Lehetséges táp meghibásodásra utalhat az a jelenség, hogy most már rendszeresen bekapcsolás után nem indul, vagy nem indulnak el merevlemezek a gépemben?"
Nem valószínű.

"Tp-Link hálókártya"
Miért van külön hálókártya a gépedben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12836) Amartus válasza mr_ricsi (#12835) üzenetére


Amartus
senior tag

Hálókártya: mert az alaplapi kártyát felismeri a rendszer, de a driver nem tudja működésre bírni.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12837) tornas válasza Amartus (#12833) üzenetére


tornas
őstag

Sajnos, nem tudtam rájönni pontosan, hogy miért volt rossz a régi alaplapom, viszont a procit is kimentettem belőle, vagyis az is ép volt. Szerintem a déli hídja adta meg magát.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12838) Amartus válasza tornas (#12837) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm az infót.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12839) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Új gépet raktam össze a napokban, és az egyetlen alkatrész, ami a régi gépemből landolt az újba az a tápom. Egy Corsair CX430v2. Korábban semmi gondom nem volt vele, most viszont érdekes dolgokat művel.
Mikor áram alá helyezem a tápot, de a gép ki van kapcsolva, halkan elkezd fémesen sípolni. Mikor bekapcsolom a gépet, úgy érzem abba marad a sípolás, de ugye a venti hangok mellett ezt nem állítom 100%-ra. Ez az egyik dolog.
A másik, aminek nem tudom, hogy a táphoz vagy mihez van köze, de mikor görgetek (igen, ezt én sem nagyon tudom hova tenni) akár egér görgőjével, akár a billentyűzetem nyilaival, ismét fémes sípolás jön a gépből. De csak arra az időre, mikor görgetek, és nem is mindig.

Próbáltam egy másik tápot is, de otthon csak egy szintén több éves Corsair, CX430v1 volt. Az áram alatti kikapcsolt állapotban lévő sípolás itt is jelentkezik.
Más hibajelenség nincs. A gép fut rendese, gyorsan, hiba nélkül. Fagyás, akadás, kékhalál nincs.

Lehetséges, hogy azért sípolnak az öreg Corsair tápok, mert a fogyasztás drasztikusan lecsökkent (125W+108W vs 55W+80W)? Esetleg lehet ebből komolyabb problémám a későbbiekben? És lehet köze a táphoz a számomra nagyon furcsa görgetéses sípolásnak?

Köszi!

War. War never changes.

(#12840) 04ahgy válasza Pyro05 (#12839) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amikor a táp a 230V-ot megkapja, készenlétben van, és az alaplap felőli indítást várja, akkor a készenléti kör terhelése miatt sípol (a modern, ErP és EuP ready készenléti IC-k burst üzemmódja a bűnös főleg). Ha az alaplapról lehúzod a nagy ATX csatlakozót, nem fog sípolni. Nem a táp hibás, és nem is az alaplap. A készenléti körre nagyobb teljesítményfelvétel jut. Nem rendellenes a halk sípolás, mindössze annyit jelent, hogy a kapcsolófrekvencia, vagy valamely interferenciaterméke a hallható tartományba esik. Az áram mágneses hatása miatt mozgást okoz, a mozgás pedig a levegőben longitudinális hullámokat kelt, melyek a füledbe jutnak.

Az egérmozgás alatti sípolás meg a modern, fázislekapcsolgatós energiatakarékos csilivili modern lapok, azok alulszűrt PWM bemenetei és a tápok alulszűrt kimenetei okán keletkezik. Az is normális. Kapcsolj ki a BIOS-ban minden energiagazdálkodást (EIST, C1E, és társaik), és csökkenni fog.
Energiagazdálkodás bekapcsolt állapotában az egeret mozgatva épp annyira dolgozik a CPU, hogy a VRM kapcsolgat az energiatakarékos és egy köztes mód között, és azt hallod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12841) Pyro05 válasza 04ahgy (#12840) üzenetére


Pyro05
tag

Nagyon köszönöm a választ. :R Megnyugodtam akkor.

Ha a gépemnél leszek ezt az energiatakarékos dolgot meg is ejtem. Egyébként gondolom az egy megoldás a táp sípolás elkerülése érdekében hogy billenőkapcsolós elosztóra kötöm a gépet és azt mindig lekapcsolom mikor a gép nem megy. (Azt hallottam, hogy az elosztó kapcsolója jobb minőségűbb, mint a tápok kapcsolója.)

War. War never changes.

(#12842) 04ahgy válasza Pyro05 (#12841) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az elosztós megoldás az ebből a meggondolásból is előnyös, no meg kikapcsolt gépnél egyrészt nem fogyaszt a készenléti kör még 1-2 wattot sem, és nem használódik. Nagyon gyakori, hogy a nem lekapcsolt (stand-by állapotban tartott) tápok 0-24 üzemben online készenléti köre adja be a kulcsot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12843) tornas válasza 04ahgy (#12840) üzenetére


tornas
őstag

Arra kíváncsi lennék, hogy a mostani, friss kiadású tápok hogyan működnek együtt az alaplapok energiatakarékossági funkcióival (akár újabb, akár régebbi alaplapok)?

Az viszont biztos, hogy ez részben a tervezéstől és annak kivitelezésétől is függhet a tápok és az alaplapok között is. De az alaplapok gyártói és tápok gyártói nem feltétlenül együtt tervezik meg ezeket az energiatakarékossági funkciókat. Ez is részben a probléma forrása lehet...

Az már nyilvánvaló, hogy a régebbi tápok legtöbbje mindenképpen jelzi, ha az alaplap gazdálkodik az energiával.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12844) 04ahgy válasza tornas (#12843) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt van mellettem stand-by állapotban az AX1200 az X79-UD7-re kötve. Sípol alaposan. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12845) Pyro05 válasza 04ahgy (#12842) üzenetére


Pyro05
tag

Remek! Még egyszer köszönöm a segítséget. :)

War. War never changes.

(#12847) 04ahgy válasza Pyro05 (#12845) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs mit. Majd azért írd meg, hogy az energiagazdálkodás kikapcsolása az egeres sípolás megszüntetésében, vagy legalább csökkentésében segített-e.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12848) tookie


tookie
tag

A következő a gondom

Van egy 350-es tápom ami egy Pentium D 3.4 Ghz-es processzort hajt 2.7Ghz-en, mert amikor felveszem 3.4 Gh-re akkor lefagy.Gondoltam veszek bele egy nagyobb tápot (450-eset) hogy hátha így max-on tud pörögni a processzor. Amikor beletettem a 450-es tápot, akkor az történt, hogy bejött az a képernyő amin a processzor, alaplap és a bios tipusa látható és onnan nem megy tovább mi lehet a gond?

(#12849) 04ahgy válasza tookie (#12848) üzenetére


04ahgy
nagyúr

RAM, alaplap. Vagy a 450-es táp is rossz. Az is lehet, hogy nem is táp (amíg a pontos típusát nem tudjuk).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12850) tookie válasza 04ahgy (#12849) üzenetére


tookie
tag

Tápból egy másikat is kipróbáltam és ugyan ezt csinálja. Memóriát is kipróbáltam és ugyancsak ez volt a probléma. Viszont visszatettem a régi videó kártyámat és azzal ment rendesen az új táppal. De ha megy a 350-es táppal az újabb videókártya, akkor miért nem megy a 450-essel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.