Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) adax01 válasza agressiv (#12484) üzenetére


adax01
tag

Miután kivettem azt arossz 330uF/400V-s kondit megszünt a sípolás a tápban próba kép át tettem egy másik ugyan olyan ba ami típusra teljesítményre meg egyezik vele ott újra előjött az a sípoló hang.
És a műterhelésen kívűl 3 gépben is kipróbáltam a bennük lévő konfigtól függetlenűl sípolt továbbra is, mikor visszaraktam a próbatápban lévő eredeti puffer kondit az az 330uF/400V-t meg szünt a hang.
No akkor mi lehetett vele ha megszűnt az a hang az új kondira ?

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12502) agressiv válasza adax01 (#12501) üzenetére


agressiv
addikt

Nem sípolás volt. Hagyjuk ezt.. sokak a sípolás foglamával sincsenek tisztában így semmi értleme ezen vitatkozni, jó neked, ha sípol a pufered.

Szép történet, de fogalmad sincs arról, hogy igazából mi történik. Attól, hogy pupos kondenzátorokat cserélgetsz, még nem leszel szerelő, sem mérnök semmi és látszik, hogy fingod sincs a működésükröl.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12503) #00983040 válasza 04ahgy (#12496) üzenetére


#00983040
törölt tag

Remélem , el is olvasod ami oda van írval ?

[ Szerkesztve ]

(#12504) agressiv válasza #00983040 (#12503) üzenetére


agressiv
addikt

Olyat vegyél bele amilyen volt is benne az ég szerelmére. Nem olyan bonyolult ez.

Hát még a borz.....

(#12505) andrade válasza #00983040 (#12503) üzenetére


andrade
senior tag

Ezt az egy év gyári garanciát nem értem. Egy év vásárlás helyén érvényesíthetőt kötelező adni! A gyári garancia azt szokta jelenteni hogy el kell a gyártónak küldeni a cikket.

(#12506) #01682176 válasza agressiv (#12504) üzenetére


#01682176
törölt tag

Papst Variofan 8412GLV van benne. Forog, meg fújja ki a levegőt, de nem olyan gyorsan, mint a másik tápban lévő eredeti venti. Ahogy néztem, fordulatszám: 900/1500rpm
Axiál-ventilátor

(#12507) MMIX válasza andrade (#12505) üzenetére


MMIX
addikt

Ventilátorra nem kötelező az 1 év sem. 10 000 Ft bruttó vételár alatt van. Vannak kivételek.
[link]

(#12508) agressiv válasza #01682176 (#12506) üzenetére


agressiv
addikt

Próbálgasd, ha működik nincs gond, de ha már meleg szaga van, akkor kevés.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12509) #00983040


#00983040
törölt tag

[Ventilátorok mindenféle]

Lehet válogatni , van ilyen is olyan is !

(#12510) építész válasza andrade (#12505) üzenetére


építész
aktív tag

A gyári garancia a kereskedő felé van. A kereskedő meg annyi garanciát ad a vevőnek, amennyit akar és a törvény előír. Ez lehet több is meg kevesebb is, mint a gyári. Jelen esetben feltehetően az van, hogy beviszed a boltba és ők elküldik a gyárba javítani. Ha nem így van akkor átverés/ megtévesztés.

bye

(#12511) speeedyyy


speeedyyy
tag

Abban kérném a segítségetek, hogy miért ad ki a chieftec gps-400aa-101a tápom ilyen sípoló - ciripelő hangot ? Hibátlanul működik, de nagyon idegesítő. Előre is köszönöm a segítségeteket ! :R

(#12512) 04ahgy válasza speeedyyy (#12511) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert alulszűrtek a kimenetei. Öregednek a kondik. És persze feltehetően olyan gépet is kötöttél rá, ami csak segít neki sípolni (P67 vagy újabb LGA1155), nagyteljesítményű, alulszűrt bemenetes VGA.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12513) speeedyyy válasza 04ahgy (#12512) üzenetére


speeedyyy
tag

Ezt a konfigot működteti :

MSI G31M3-L V2
2x2Gb 800MHz
Intel E3300
Gainward HD 4830
WD 500Gb SATA2
Maxtor 120Gb IDE
LG DVD-RW

(#12514) 04ahgy válasza speeedyyy (#12513) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor csak öregszik. A kondenzátorokat célszerű low-ESR Rubyconokra vagy Nippon Chemi-Conokra cserélni, vagy szakemberrel cseréltetni, mert a táp kikapcsolt állapotban is rejthet életveszélyes/halálos áramütésre alkalmas töltésmennyiséget.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12515) speeedyyy válasza 04ahgy (#12514) üzenetére


speeedyyy
tag

Hát ebből nem sokat értek, de köszönöm a segítséget ! :R Azt nem tudod, hogy kb. ez a "csere" mennyibe kerülne ?

(#12516) 04ahgy válasza speeedyyy (#12515) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kondenzátorok beszerzési árától és a tápban található mennyiségüktől függ. Passzolom. Pár (2-3) ezer forint körül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12517) speeedyyy válasza 04ahgy (#12516) üzenetére


speeedyyy
tag

Értem. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget.

(#12518) adax01 válasza agressiv (#12502) üzenetére


adax01
tag

1995 óta nekem még ilyet nem mondtak pedig azóta foglalkozok velük.
(Elnézést hogy nem használok szakszavakat mert nem mindenki tudja hogy mi az.)

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12519) agressiv válasza adax01 (#12518) üzenetére


agressiv
addikt

Az a gond, hogy értelmes érv nincs, csak az, hogy "nekem ez vót"...

Hát még a borz.....

(#12520) építész válasza speeedyyy (#12511) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem meg egyszerűen a tápod a szar és nem a konfigod. Erről könnyen meggyőződhetsz, valószínűleg ha halogén égővel terheled, akkor is ciripelni fog.
Ha garanciális vidd vissza.

Ha régi és korábban jó volt, bele kéne nézni, mert lehet, hogy áll benne a por vagy tönkre ment benne bármi. Nyilván a kondik öregszenek elsőnek.

bye

(#12521) adax01 válasza építész (#12520) üzenetére


adax01
tag

Találni fog a hűtőborda mellet közvetlenül egy 10 vagy 16 volt 1500uF-s kondit ha delta gyártmányú a bele remélem hogy jól elékezem, rendszerint az púposodik fel elsőnek mert az a gyártó közvetlenül a hűtőborda mellé szokta lerakni.
De a gyártónak miért kell követlenül a bordamellé lerakni azt a szerencsétlen kondit?

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12522) agressiv válasza adax01 (#12521) üzenetére


agressiv
addikt

Azért rakják közel, mert ott van hely és a kapcsolás is megköveteli, de nagyon kiakasztó tud lenni az biztos. :DDD

Hát még a borz.....

(#12523) adax01 válasza agressiv (#12522) üzenetére


adax01
tag

Akkor is miért pont oda hogy hamarabb meg nyekkenyen? :W
Tervezhetnék arréb egy picivel a többi gyártó arrébb rakja azt a kondit.
Másik még amit utálok az a pfc az aktív sokszor miattuk szálnak el legjobban a primer oldalon a dolgok fetek meg ilyesmik.
Egyáltalán egy 250W-s táp ba mi a fenének aktív pfc inkább raknának passzívat vagy semmilyent?
Hp liteon 250W-s táp például vagy lenovo/delta 300W-s.
Most ilyenekkel szórtak meg de becsületesen.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12524) athomi


athomi
veterán

Hali!
Tegnap este gondolt egyet a gépem netezés közben és kikapcsolt, aztán 5-10 mp múlva újra be. Aztán 10 perc után ismét kikapcsolt. De ekkor már kicsit később volt hajlandó csak bekapcsolni sokadik indításomra, de már a win-t sem töltötte be. Most annyit csinál hogy egy pillanatra elindul (kb. 5 mp), majd le is kapcsol és csak áramtalanítás, pihenőidő után lehet ismét elindítani, de ugyanúgy csak pár mp-re.
Mennyire esélyes hogy a táp szarakodik? Vagy inkább az alaplap a ludas? :F

(#12525) speeedyyy válasza athomi (#12524) üzenetére


speeedyyy
tag

Szia!
Milyen a tápod pontosan és a gép többi alkatrésze?

(#12526) athomi válasza speeedyyy (#12525) üzenetére


athomi
veterán

FSP 350W, passzív (basszus, utóbbi két évben annyira nem vagyok már gépbuzi h meg nem mondanám pontosan milyen), Intel Q8200, Gigabyte P35-ds3r, WD 500 GB HDD, 2x2GB CSX Overclocked 1066Mhz, HD4850 vga.

A táp egyébként eredetileg átmeneti volt, mert úgy éreztem anno csonton jár, csak aztán hanyagolva lett...

[ Szerkesztve ]

(#12527) speeedyyy válasza athomi (#12526) üzenetére


speeedyyy
tag

Nem hiszem, hogy az alaplappal lenne a probléma. Ha lehetőséged van rá próbáld ki egy másik táppal. Mondjuk én 400W alatt nem kötnék rá tápot erre a konfigra, de annyira nem értek a tápokhoz csak hátha tudtam valamiben segíteni.

(#12528) andrade válasza athomi (#12526) üzenetére


andrade
senior tag

A táp nem tud ki be kapcsolni ha egyszer a védelem kikapcsolt még az alaplapi kapcsolással se lehet bekapcsolni csak áramtalanítva a tápot, utána.

Ha a passzívot a PFC-re értetted az nem azt jelenti hogy nincs PFC hanem passzív alaktrészekből, tekercsek vasmag, ferrit áll, míg az aktív PFC aktív alkatrészekből pld IC áll.

[ Szerkesztve ]

(#12529) #00983040 válasza athomi (#12526) üzenetére


#00983040
törölt tag

Passzív hűtésű ? Tehát cooler nélküli ... akkor a megerősített bordázat miatt elég jó súlyban van . 350W , elég is meg nem is . Ha csonton jár akkor biza élettartama jócskán rövidül és veszíti kapacitását ... Igen egy erősebb táppal kellene megnézni mi a helyzet .

(#12530) #00983040


#00983040
törölt tag

PFC = Power Factor Correction, vagyis teljesítménytényező javítás.

[Amit a PFC-ről tudni érdemes]

(#12531) #00983040 válasza athomi (#12524) üzenetére


#00983040
törölt tag

Nos kis utánjárás és talán ez lenne az a bizonyos táp , a,i nem épp rossz féle :C

Inkább alaplapon kellene körülnézni ... esetleg nagytakarítás mikor volt ? Gondolok itt a túlmelegedésre .

(#12532) athomi válasza #00983040 (#12531) üzenetére


athomi
veterán

Közben megnéztem, FSP 350PNF :) am. ma volt alkalmam kipróbálni egy másik - bár szutyok - táppal, és azzal nem kapcsolt ki a gép, igaz monitort nem volt alkalmam rákötni, de ment szépen. Szóval úgy tűnik a tápom már képtelen elég csokit biztosítani a gépnek...

(#12533) andrade válasza athomi (#12532) üzenetére


andrade
senior tag

Most jól értettem? Kikapcsol a táp és utána egy idő után be?

(#12534) agressiv válasza athomi (#12532) üzenetére


agressiv
addikt

A PNF visszakapcsol a védelem működése után, így üzemeltettem vele autóerősíőt és bekapcsoláskor töbszor kell indítani, mert eleinte leáll, de amint feltöltötte az erősítő pufereit már lehetet döngetni rajta a zenét. :) Ezen kívül még elég sok fsp van ami visszakapcsol áramtalanítás nélkül is.

A ki-be kapcsoló tápnak gondolom a kimeneti pufferei nincsenek valami nagy formában. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12535) athomi válasza andrade (#12533) üzenetére


athomi
veterán

Így van, kikapcsolás után megpróbál újraindítani, de tök véletlenszerű mikor, de ha sikerül is, pár mp múlva újra leáll.

(#12536) építész válasza adax01 (#12523) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem három eset lehet.
"Kézzel" (manuálisan) tervezték és hülye volt a CAD tervező.
Géppel automatikusan tervezték oda és szarnak rá.
Okosak voltak és élettartamra tervezték, hogy hamar pusztuljon meg és vegyenek másikat.

bye

(#12537) 04ahgy válasza építész (#12536) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahhoz nem kell közel tenni semmit sehova. Elég a készenléti körbe egy JunFu kondi úgy, hogy mindenhol máshol Rubycon van. Stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12538) építész válasza 04ahgy (#12537) üzenetére


építész
aktív tag

Ez igaz. No meg amúgy is a készenléti kör a lehető legprimitívebb, és közben az megy állandóan a legtöbb felhasználónál.

bye

(#12539) awertuskov


awertuskov
csendes tag

A tápegység üresjáratban multiméterrel kimérve úgy tűnik hogy rendben működik, de amint ráhúzok valamelyik molexre egy meghajtót (DVD lejátszót) a tápegység 2-3 mp után kikapcsol.Tudja valaki hogy mi lehet a baj?

(#12540) andrade válasza awertuskov (#12539) üzenetére


andrade
senior tag

Az üresjárat alatt mit értesz? Asztalon indítva? Mert valami terhelésnek lennie kell hogy menjen.A rácsatlakoztatott DVD-nél a csatlakoztatáskor mérj az 5 és 12 volton hogyan viselkedik mert vagy felfelé vagy lefelé mozog a feszültség, kérdés merre megy?És nem ártana egy wattmérés se ilyenkor, hogy a teljesítmény is merre megy és mekkorára megy fel esetleg..

[ Szerkesztve ]

(#12541) 04ahgy válasza andrade (#12540) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Atya ég! Milyen és mennyi összefüggés van a mondandódban... :Y

Az üresjárat alatt mit értesz? - hogy nincs rákötve a multiméter kivételével semmi.
Asztalon indítva? - széken nincs is lehetőség intítani? Vagy teszem azt úgy, hogy ki sem szereli a gépházból?
Mert valami terhelésnek lennie kell hogy menjen. - úgy látszik ezt az ő tápja nem tudja. Mondd meg neki Te, mégis azért egy szinten vagytok.
A rácsatlakoztatott DVD-nél a csatlakoztatáskor mérj az 5 és 12 volton hogyan viselkedik mert vagy felfelé vagy lefelé mozog a feszültség, kérdés merre megy? - képzeld, valamerre biztosan megy, és még csak nem is baj, kivéve ha nem megy túl sokat.
És nem ártana egy wattmérés se ilyenkor, hogy a teljesítmény is merre megy és mekkorára megy fel esetleg. - hát, a teljesítmény már csak ilyen. Megy, meneget, mendegélget. De ha magad írod, hogy felmegy, akkor miért kérdezed, hogy merre megy? :F Amúgy tök jó, és szép. terheli a tápot, eközben mér egy kis wattot. De hogy hol, és minek a wattját, azt a hozzászólásodból nem tudjuk meg.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12542) andrade válasza 04ahgy (#12541) üzenetére


andrade
senior tag

Nem tudod mi az hogy mérés? Tudod a feszültségek és áramok változását méréssel lehet megjeleníteni!A táp megszaladását pld méréssel lehet észlelni.És tudod nem mindegy hogy a táp feszültsége megszalad vagy letörik, mert egész más hibára utal.Az hogy a védelem kioldott még macskafing azt is kell tudni melyik volt!A megszaladás pld a táp hibája, a túláram már nem feltétlenül.

(#12543) 04ahgy válasza andrade (#12542) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezeket mind tudom, a gond az, hogy a hozzászólásod általánosságokat tartalmaz, és még azt sem szakmai nyelvezeten.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12544) andrade válasza awertuskov (#12539) üzenetére


andrade
senior tag

És a kikapcsolódott tápot be lehet az alaplapi indítóval kapcsolni? Vagy csak a táp áramtalanítása után?

(#12545) andrade válasza 04ahgy (#12541) üzenetére


andrade
senior tag

Én pld egy alaplapot tápot hűtőt nem építek be amíg asztalon nem ellenőrzöm és járatom egy ideig általában 200 órát.

(#12546) 04ahgy válasza andrade (#12545) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Más meg beépíti. Mert más az nem te.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12547) andrade válasza 04ahgy (#12546) üzenetére


andrade
senior tag

Nehogy elmondd hogy nem logikus járatni beépítés nélkül.Ugyanis az elektronikai alkatrészek a tapasztalatom szerint az üzemelés első időszakában hibásodnak meg nagyobb arányban Régen voltak olyan gyártók akik az összeszerelt TV-t rádiót magnó stb többszáz óráig járattak üzletbe szállítás elött.

[ Szerkesztve ]

(#12548) mr_ricsi válasza andrade (#12542) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tudod a feszültségek és áramok változását méréssel lehet megjeleníteni!"
Biztos később tanultam, de állítólag számítással/szimulációval is.

"A táp megszaladását pld méréssel lehet észlelni."
Ja, csak multiméterrel az esetek nagy részében esélytelen a dolog. Azt meg nem írtad, hogy szkópot használjon.

"Én pld egy alaplapot tápot hűtőt nem építek be amíg asztalon nem ellenőrzöm és járatom egy ideig általában 200 órát."
Ettől még más megbízhat a saját szakértelmében. Neked viszont szükséged van igazolásra, hogy most éppen véletlenül összejött a dolog.
(Én a hamisított alkatrészekben nem bízom, ezért 2-3 órát járatom a műterhelésen. De tényleg csak emiatt.)
Ui: a hűtőt miért rakod az asztalra :F Azt mindenki a padlószinten használja, esetleg raklapra állítva. :)

"Ugyanis az elektronikai alkatrészek a tapasztalatom szerint az üzemelés első időszakában hibásodnak meg nagyobb arányban"
Ez a statisztika legfeljebb azokra igaz, amelyeket te építettél be... :R

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12549) andrade válasza mr_ricsi (#12548) üzenetére


andrade
senior tag

Már miért ne lehetne egy megfutást multiméterrel is észlelni? Példul méred a 12V-ot és megy felfelé a feszültség nem egy század mp alatt lesz az 40V.Amúgy 15V után a túlfesz védelem kiold ha van
Az hogy egy egységet járatod mi a macskateke köze van hozzám?.

A processzorhűtőt teszem az asztalon levő alaplapra mán hogy jól hűt e.Mer én nem szeretem a túlmelegedést!

[ Szerkesztve ]

(#12550) tornas


tornas
őstag

Szerintem inkább, próbáljunk meg awertuskov fórumtársnak segíteni a probléma megoldásában!

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa... :R

Megértem a harcotokat andrade-del szemben is. De sajnos fölösleges is, meg nem is. Ez a kettősség legrosszabb állapot. :W Ki hogy bírja, és hogy a hozzá nem értő bedől-e neki vagy sem...

(#12539) awertuskov

Nem lehet, hogy a meghajtód a rossz és emiatt kapcsol le tápod? Vagy több meghajtóval és egyéb más terhelésekkel is ezt csinálja? Pl. 12 V-os PC ház venti-nél mi a helyzet? PC-be beszerelt állapotban mi a diagnózis?
És milyen táp ez?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.