Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) Lompos48 válasza építész (#12150) üzenetére


Lompos48
nagyúr

az smt,smd beültetése!

Ebbe akadtam bele :D

(#12152) #00983040 válasza gyenesmartin (#12128) üzenetére


#00983040
törölt tag

Sajna semmi változás , de találtam valamit ami elkerülte a figyelmemet....

És erre koncentrálva ez van :

Szóval nem is kondi hiba a gond , hanem valami elmelegedett , el-pörkölődött :F

(#12153) adax01 válasza #00983040 (#12149) üzenetére


adax01
tag

[Smt technológia]
[Smd]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12154) adax01 válasza #00983040 (#12152) üzenetére


adax01
tag

Az ott ha minden igaz egy 0,5W-s /0 ohmos ellenállás.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12155) moha21 válasza #00983040 (#12152) üzenetére


moha21
addikt

Ellenállásmérésben mérd meg szakad -e.

(#12154) adax01 : Az fél watt-nak kemény lenne. 0 ohm-nak meg még érdekesebb. _:-)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12156) adax01 válasza moha21 (#12155) üzenetére


adax01
tag

Az egy nullás ellenállás az smd jelölés szerint tulajdon képen egy átkötés.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12157) gyenesmartin válasza #00983040 (#12152) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Mi az a nagy ónkupac mellette?
Szóval rövidzáras lett valamelyik tranzisztor. Akkor szoktak az ellenálások röpködni. Ezt vagy beviszed egy szakértőhöz, vagy magad kiméred a tranzisztorok lábait, melyik lett rövidzáras.

(#12158) adax01 válasza gyenesmartin (#12157) üzenetére


adax01
tag

Ezek az ellenállatok áldozzák fel magukat zárlat esetén.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12159) építész válasza Lompos48 (#12151) üzenetére


építész
aktív tag

Frappáns egy megfogalmazás. Nyilván a beültetés a legfontosabb, de azért a forrasztást is hozzá kell venni.
Viszont plusz pontot érdemel, hogy nem ismételted meg az alkatrész szót.

bye

(#12160) fd3


fd3
tag

Sziasztok

Nemrég fejlesztettem a gépem, vettem egy 500W-os chieftech tápot, az alábbi konfighoz:

Core i3-as proci,
4 giga mem
1 terra winyó
ati 5880-as videokari.

Jelenség a következő:
Bekapcsolásnál elindul a gép pár másodpercre, nem történik semmi, majd kikapcsol, magától újra bekapcsol, és megy minden magától rendesen.
Használat közben nem fagy, megy minden flottul terhelés alatt is.
Ez természetes jelenség, vagy valami nem stimmel esetleg a táppal?

Köszi a válaszokat előre is

(#12161) építész válasza adax01 (#12158) üzenetére


építész
aktív tag

Ezt a nulla ohmot még nem értem miből következtetted ki? Én egy elszenesedett ellenállást látok a dióda felett. A dióda is elmehetett.
A tranyó sem véletlen megy el. Lehet, hogy kicserél 6 rossz alkatrész és újra elfüstölnek. Az okot kell direríteni.

bye

(#12162) építész válasza moha21 (#12155) üzenetére


építész
aktív tag

Mire megy vele, ha látja, hogy szakadt? Ki mondja meg, hogy mi volt az értéke eredetileg? Találkoztam már olyannal is, hogy tízszeresére nyúltak az ellenállás értékek. Azon legalább rajta volt a színkód, de itt csak a pozíciószám maradt.

bye

(#12163) mr_ricsi válasza fd3 (#12160) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Bekapcsolásnál elindul a gép pár másodpercre, nem történik semmi, majd kikapcsol, magától újra bekapcsol, és megy minden magától rendesen."
Asus alaplapod van?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12164) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Akartok látni néhány képet a nemrég leselejtezett Space Shuttle egyik fűtőmoduljáról?
A képeket a Viharos Föld című 2006-os hollywoodi filmben találtam.
És igen, az ott a képen valóban Stephen Baldwin. :)
[link]
[link]
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12165) gyenesmartin válasza mr_ricsi (#12164) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Fűtőmodul :DD . :C

(#12166) moha21 válasza mr_ricsi (#12164) üzenetére


moha21
addikt

Nagyon állat! :C Hol találsz te ilyeneket?

(#12162) építész : Annyira, ha szakadt tuti rossz. Ennyi. Tr.nél is kb ennyit tud az ember.

(#12167) mr_ricsi : EGyébként a borda ( is ) valóban fűt.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12167) mr_ricsi válasza gyenesmartin (#12165) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Esküszöm, hogy az!
A képek az űrhajó belsejét, a rakteret mutatják. Itt szedte ki az egyik, ebben a misszióban nem használt műszaki modulból. Még jól meg is égette a kezét, mert amíg zöld volt a lámpája, nem lett volna szabad hozzányúlni.
Az űrhajón volt egy kb. 3 mázsás atombomba, amit út közben átbarkácsoltak, hogy az energiája nagy részét az elektromágneses spectrumban adja le, mert így megolvaszthatták vele a Hold vasat tartalmazó magját, amivel összehegesztették, így nem esett szét két darabra.
Ennek a bombának az időzítőjéhez kellett ez a "fűtőmodul".

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12168) mr_ricsi válasza moha21 (#12166) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hol találsz te ilyeneket?"

Nektek elég csak 1 percet megnézni:
[youtube]
...én láttam az egészet.
[link]

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12169) Lompos48 válasza mr_ricsi (#12167) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:C

...amit út közben átbarkácsoltak, hogy az energiája nagy részét az elektromágneses spectrumban adja le...

Moddingoltak, tuningoltak... :D

(#12170) adax01 válasza építész (#12161) üzenetére


adax01
tag

Mivel az egy nulla ohmos ellenállás még rá is van irva magára az ellenállásra, és pont egy ugyan ilyen tápot szereltem a minap azt hiszem még a pozíciója is stimmel.
Ha jól látom a pozíciója R92.

(Azért is merem az smt panel technológiát meg a gyártását mert 5 évig ilyen helyen dolgoztam.)

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12171) fd3 válasza mr_ricsi (#12163) üzenetére


fd3
tag

Nem, Asrock H61 asszem. (nem kukkantok már bele, sötét van :DD )

(#12172) építész válasza adax01 (#12170) üzenetére


építész
aktív tag

No de ugye nem ezen a fényképen láttad az áthúzott nullát, mert én semmit se látok az R92-es ellenállásra írva legfeljebb egy halvány csíkot keresztbe.
De ha ez egy nulla ohmos akkor kevés esélye van a leégésre. Kicsit olyan a kép, mintha pákával égették volna meg az R92 környékét. Tőle jobbra van egy ón bumszli, alatta meg, mintha a gyantától lenne barna.

bye

(#12173) építész válasza fd3 (#12171) üzenetére


építész
aktív tag

Az majdnem Asus csak light változat. Nekem is Asus lap produkált ilyen újraindulást, nálam a lap volt a ludas nem a táp.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12174) adax01 válasza építész (#12172) üzenetére


adax01
tag

Az pedig ottan az lesz.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12175) #00983040 válasza gyenesmartin (#12157) üzenetére


#00983040
törölt tag

Már mondottam - én ilyenhez béna vagyok ...nem foglalkozom ilyen jellegű javítással mert nem értek hozzá . Max kuka a vége ...

netán ...

(#12176) #00983040 válasza adax01 (#12174) üzenetére


#00983040
törölt tag

netán ... esetleg adax01 urat ha érdekli a belső , megbeszélhetjük a végén mit ér neki ?

(#12177) fd3 válasza építész (#12173) üzenetére


fd3
tag

de mikor nem volt benne a videokártya és egy 400 wattos chieftech hajtotta, nem produkált ilyet...
Na mind1, gari még van rá bőven, ha elszáll remélem nem visz magával semmit :)

(#12178) agressiv válasza fd3 (#12160) üzenetére


agressiv
addikt

Gondolom MSI a lap, amik áramtalanítás után ezt csinálják, normális.

Szerk. Látom nem az. Megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy milyen bele van annak a tápnak, de a deltákkal előfordul ilyesmi és nem ritka, hogy játék közben is ujraindul a gép, de nem a windows miatt és nem is fagy..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12179) fd3 válasza agressiv (#12178) üzenetére


fd3
tag

De menet közben semmi baja nem volt eddig szerencsére, csak indulásnál csinálja.
Pedig volt már terhelve is a gép.
Tudom indulásnál veszi fel a legnagyobb áramot, de ha szar lenne a táp, gondolom azért menet közben is meg-megfagyna...
Mind1, reménykedem hogy nem lesz semmi gondja, ha csak ennyi a hibajelenség azt még elviselem.
Egyébként az 5880as karira két plusz 6 pines táp megy rá, és azt egy kábelről kapja, nem lehet ez a gond?
Van egy ide táp - 6 pines átalakítóm, lehet megpróbálom azt betenni egyik felére.
Meglátjuk hogy úgy hogy fog menni (holnap)

(#12180) Kean_Sorbo válasza fd3 (#12179) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Üdv a csapatban. Alaplap, processzor kombó. Az offset feszültségen kell emelni.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#12181) adax01


adax01
tag

No ehez mit szoltok
A nyák a tranyóknál elkapargatva.


És ő a szerencsétlen áldozat.

A venti drótjai is össze gányolva.

A tranyóknál a nyák elkapargatva ja és el égetve is meg ilyesmi.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12182) tornas válasza mr_ricsi (#12167) üzenetére


tornas
őstag

Vajon milyen márkájú volt ez a "fűtőmodul"? :D

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12183) építész válasza adax01 (#12181) üzenetére


építész
aktív tag

Ezen én azt látom, hogy tele van gyantával, mintha javítgatták volna. Gyárban azért le szokták mosni forrasztás után. Ez inkább kézi forrasztás nyoma.
Valamint a Q12 alatt de a C12-től jobbra a derékszögben kanyarodó vezetékből hiányzik egy darab. No de a zöld lötstop meg rajta van, kapargatással meg az is lejön. Szerintem még a galvanizáló üzemben sérülhetett meg a maszk és lemarták a rezet. No de akkor, hogy működött eddig a táp, meg minek javítgatták. Nem kerek ez a történet.

bye

(#12184) adax01 válasza építész (#12183) üzenetére


adax01
tag

Igen ez eddig működött de valaki előttem forrasztott rajta be 2 tranzisztort és szét égette szét kaparta az egyik vezetéket de mind kettő tranyónál.
Aminek a lábai a túloldalról lógnak át a középső lábaknál lehet ezt jól látni ha nagyítóval meg nézem.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12185) mr_ricsi válasza fd3 (#12171) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Asrock H61 asszem"
Az egy Asus "leány". Ezeken a biosban valami kapcsolható funkció okozza ezt a jelenséget.
Már nem emlékszem, hogy micsoda, de mintha valami fagyásvédelem indul bennük először, ha a tuningopciók (órajelek, szorzók, feszek) közül bármi kézzel van beállítva, nem automatikusan.

"de mikor nem volt benne a videokártya és egy 400 wattos chieftech hajtotta, nem produkált ilyet..."
Próbáld ki, ha kiveszed a kártyát, akkor is csinálja-e.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12186) mr_ricsi válasza tornas (#12182) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Vajon milyen márkájú volt ez a "fűtőmodul"?"
Ha kijön a Blueray verzió, talán ezt is megtudjuk. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12187) Phvhun


Phvhun
őstag

Van rá esély, hogy egy hipro táp kipusztítja a vga-kat ( már 3 8-as száriás geforce esett áldozatul ) Hogy lehetne letesztelni? [kérdés mélyvizes topikban]

(#12188) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Sziasztok !
Olyan probléma lépett fel nálam, hogyha játszom, akkor vagy az egerem kikapcsol 2 másodpercre vagy a vga áll le vagy a netet nem érzékeli a gépem. Hárdver probléma okozhatja vagy a túlzott meleg ? Egy ISO 450pp tápom van.

[ Szerkesztve ]

(#12189) építész válasza csurenzoo (#12188) üzenetére


építész
aktív tag

Sok minden okozhatja, kontakthiba, táphiba, poros táp, elégtelen szellőzés. Viszont legtöbbször a misztikus jelenséget egy bagatel dolog okozza, pl lehet, hogy zárlatos az egered, ami rövidre zárja a készenléti +5V-ot és ez ülteti le a gépet, főleg ha az egérrel játszol. Persze sok más kombináció is van.

bye

(#12190) csurenzoo válasza építész (#12189) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Meg is találtam és javítottam a hibát. Köszönöm a gyors tippeket. ( 2 kiló gyösz volt a procihűtőmben) : :C

(#12191) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!
Van egy 350-es Bluestorm2-es tápom ami ilyen értékeket produkál [kép] 4 rossz kondi mellett amit cserélni fogok.Csak kíváncsi vagyok ezek mennyire jó/rossz értékek?
Köszi a választ :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12192) fero02 válasza K_Gabor (#12191) üzenetére


fero02
veterán

A szoftveres mérés nem mérés!

Használj legalább egy multimétert. :K

(#12193) K_Gabor válasza fero02 (#12192) üzenetére


K_Gabor
tag

Ah értettem:)
Akkor a következő beszerzendő kütyü meg is van ^^

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12194) építész válasza K_Gabor (#12191) üzenetére


építész
aktív tag

Fölösleges aggódnod.
Méréstechnikából egyest érdemel az, aki mV pontosságra ír ki egy feszültség értéket, amit 100mV-os pontosságra se tud megmérni.

bye

(#12195) mr_ricsi válasza építész (#12194) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem felesleges!
A biosban mért értékek csak parasztvakításra jók.
Eleve a monitorchip a 3.3V és az 5V közül valamelyiket használja feszültségreferenciának, ami olyan, mintha a saját hajamnál fogva szeretném magam kiemelni a mocsárból.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12196) építész válasza mr_ricsi (#12195) üzenetére


építész
aktív tag

Azt hiszem egyetértünk abban, hogy parasztvakítás. Általában ritkán mér jól. Az én Asus alaplapom most pl. 3,34V, 5,62V és 8,69V -ot ír ki Azt, hogy honnan veszi a referenciát meg kéne nézni az adott IC katalógusában. Nem egy nagy "vasziszdasz" belső referenciát összeütni.

Viszont miért is kéne aggódni a látott értékek kapcsán? Nem mondanak semmi konkrétumot. Akkor meg minek izgulni? Miért kéne rettegésben élni, ha nem tudjuk pontosan, hogy hány voltot ad le egy tápegység, miközben hibátlanul működik a gép.

bye

(#12197) építész válasza mr_ricsi (#12195) üzenetére


építész
aktív tag

A púpos kondikat nyilván ki kell cserélni.

bye

(#12198) K_Gabor


K_Gabor
tag

A jővő hétre jön meg majd az új tápom addig nem hiszem hogy cserélem a régiben a kondibak,meg addig beszerzek egy multimétert.A sikeres alaplap barkács után remélem az is jól fog sikerülni:)
Bocs,hogy ezt is ide írom ,de tudtok mondani valami alap műszert ami jó lesz táp ellenőrzésére meg ilyen nagyon alap dolgokra? (lehetőleg olcsón,de azért jó lenne ha nem verne agyon az áram :D )
Köszi a segítséget :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#12199) mr_ricsi válasza K_Gabor (#12198) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"tudtok mondani valami alap műszert ami jó lesz táp ellenőrzésére meg ilyen nagyon alap dolgokra?"
M830B, és a különféle reinkarnációi.
Addig keresgélj, amíg 1500 Ft alatt meg tudod venni. Akár például piacon. De 1000 Ft környéke sem reménytelen.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12200) mr_ricsi válasza építész (#12196) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Viszont miért is kéne aggódni a látott értékek kapcsán? Nem mondanak semmi konkrétumot."
Ha így értelmezzük a leírtakat, akkor igazad van.
Csak éppen az emberek nagy része a "nem kell izgulnod"-ot úgy értelmezi, hogy tennie sem kell semmit.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.