Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9501) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Köszönjük emese :D Tehát ezek szerint nekem csak a default sort kell átírnom majd 1-esre(mégse lesz TinyXP-m), és a nevet esetleg megadnom ugye?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9502) Vladi válasza CHIPman (#9501) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. Default mondja meg, hogy hányas bejegyzés indul alapnak. Annyi, hogy 0-val kezd számolni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9503) vamzi válasza Vladi (#9500) üzenetére


vamzi
őstag

fdisk -l parancsra nem listáz ki semmit
utána már csak a 7. lépéssel vagyok gondba:

ubuntu@ubuntu:~$ sudo grub-install /dev/sda1
Probing devices to guess BIOS drives. This may take a long time.
Could not find device for /boot: Not found or not a block device.

sda-ra is ezt adja hd0-ra is, meg mindenre.

(#9504) sh4d0w válasza vamzi (#9503) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Próbáld meg a Super Grub Disk-et, én mindig azzal teszem vissza a GRUB-ot szükség esetén.

https://www.coreinfinity.tech

(#9505) vamzi válasza sh4d0w (#9504) üzenetére


vamzi
őstag

ezzel csak az a baj, hogy nincs erre lehetőségem, mert nem tudom hogy futtatni, mert nincs egy darab cd-m se. :(((

(#9506) ngabor2 válasza vamzi (#9503) üzenetére


ngabor2
nagyúr

--recheck a végére, hátha...

(#9507) rtom válasza vamzi (#9503) üzenetére


rtom
senior tag

Az fdisk -l csak sudo-val megy.

A GRUB telepítésre találtam egy ilyet.

Bár eléggé megkavarta, de hátha bejön...

(#9508) vamzi válasza rtom (#9507) üzenetére


vamzi
őstag

ngabor2:
az sem segített.

rtom:
ez a link, ez jó volt köszike. Végre megint itthon vagyok :D jó eddig is ubin voltam, de így jobb :K
A linket jó mélyre elteszem. szerintem még majd a windowst kell majd felvennem a menu.lst-be mert azt nem néztem, hogy benne van-e, de az már kit érdekel?:D meg egy sorral bvíteni nem nagy mutatvány a menu.lst-t

Köszi mindenkinek a segítséget.

(#9509) joey04


joey04
titán

Ubuntu alá melyik a legjobb videókonvertáló progi? :U
hiába olvasgattam utána egy normálisan müködőt sem találtam ami mindent jól ismerne és kezelne pl flv mp4 avi wmv nem találtam olyat ami ezeket mind vinné...

[ Szerkesztve ]

(#9510) ngabor2


ngabor2
nagyúr

basszus, ilyet se sűrűn láttam... lefagyott a rendszerem :Fböngésznék, egyszercsak megáll az egér (bluetooth-os, gondoltam azzal van a hiba). a bill se reagál semmire. hálón már nem próbálta elérni, ezért reset. előtte fél perccel még el tudtam indítani a mobil netet. a logban semmi.

(#9511) rtom válasza joey04 (#9509) üzenetére


rtom
senior tag

Az Avidemux GUI-s és elég sok formátumot támogat (az flv-ben nem vagyok biztos)

A mencoder parancssoros.

Mindkettő megtalálható az Ubuntu tárolókban.

(#9512) #25954560 válasza ngabor2 (#9510) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugyanigy jartam mar parszor. bongeszo (ff 2.0.0.14), ubi server 7.04 es lefagy. ugy nez ki, mintha a bongeszoben a script-kezelessel lenne valami. semmi log, semmi info. megall az egesz gep. gyanakodtam mar melegedesre is, de nem az. nekem a bongeszo gyanus.

(#9513) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Ha pl telepítek, és belépek a csomagkezelőbe, akkor kéri a jelszót. Utána ha mégegyszer belépek egy bizonyos időn belül akkor nem kéri.
Arra lennék kíváncsi, hol lehet beállítani, mennyi ideig ne kérje újra a jelszót?

Köszi szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9514) rtom válasza Nkboy (#9513) üzenetére


rtom
senior tag

Ehhez a sudoers fájl editálása szükséges, de előtte nézd át, hogyan működik a vi szövegszerkesztő! Én elsőre csak szívtam vele, úh. érdemes backupolni, mielőtt nekiesel.
Parancs:

sudo visudo

keresd meg a "Defaults" és "timestamp_timeout" szavakat is tartalmazó sort, majd módosítsd a sorvégi értéket.

[ Szerkesztve ]

(#9515) vamzi válasza rtom (#9514) üzenetére


vamzi
őstag

ezt én is megnéztem, de én nem találtam olyan sort ahol ilyen kifejezések lennének. "timestamp_timeout" -ot meg egyáltalán nem találtam a fileba.

(#9516) Nkboy válasza rtom (#9514) üzenetére


Nkboy
senior tag

A sudoers fájlt már néztem, de nem találtam benne semmi ilyet.

Ha minimal install-al van telepítve, akkor nincs ilyen "várakozási idő".

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9517) joey04 válasza rtom (#9511) üzenetére


joey04
titán

Köszönöm, közben ez is megoldódott. most egy nagyobb problémám van:

Nálam is előjött ez a BusyBox probléma, a helyzet a következő:
Feltelepítettem és már használtam is Vista mellett a rendszert,pár nap alatt minden problémát sikerült megoldani.aztán észrevettem amit az első Ubuntu telepítésnél is láttam hogy a BIOS-ban valamiért elállítja az órát.Visszaállítottam az igazira és azóta nálam is BusyBox van.Megpróbáltam megint előretolni az órát hátha akkor elindul de nem segített.semmilyen más változás ne történt.Nagyon idegesítő mert végre szinte minden problémámra és beállításra megtaláltam a megoldást, finomhangoltam a rendszert és az utolsó lépcsőfoknál pofára estem. mit lehet ilyenkor tenni?

(#9518) rtom válasza Nkboy (#9516) üzenetére


rtom
senior tag

Akkor hozzá kell adni a Defaults-hoz, lásd itt.

(#9519) ngabor2 válasza #25954560 (#9512) üzenetére


ngabor2
nagyúr

eegen, nálam is ff 2.0.0.14 alatt játszotta el, mikor megpróbáltam belépni a ph-ra. ha az ff-ben van a hiba, attól még nem illene magával rántani a linuxot, hisz épp az a lényege.

(#9520) joey04 válasza joey04 (#9517) üzenetére


joey04
titán

Bios órás gondra valami megoldás? :(

(#9521) rtom válasza joey04 (#9520) üzenetére


rtom
senior tag

Kicsit utánaolvasgatva a dolognak, a BusyBox-os képernyő már csak egy következmény, nem a hiba maga. A

more /casper.log

parancsra megnyílik egy hibanapló, abból kéne szemezgetni, mi lehet a konkrét baja. Legtöbbször valami mountolási hibára panaszkodik ami hw hibánál jelentkezhet, de user error sem kizárt

Itt viszonylag sok megoldást leírtak, de mindegyik egyedi, talán a tiéd is benne van. A hibaüzenet ismeretében biztosan okosabbak leszünk.

(#9522) joey04 válasza rtom (#9521) üzenetére


joey04
titán

köszi, éjjel lesz időm átolvasgatni de úgy érzem komolyabb a baj, mert a more /casper.log
dologra nem reagál, és a Vistánál ha menézem mennyit foglal az Ubuntu az általam adott 15 gb helyett 1.62-t ír. :(
Annyit szívok már vele lehet lassan érdemesebb megvárnom a 8.10et

[ Szerkesztve ]

(#9523) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, mi lehet a gond?
-Nvidia VGA kártya van a gépemben, a drivere is fel van telepítve, viszont hiába próbálok húzni a fényerőn video lejátszásakor (Totem), semmi reagálás...
Előre is köszi!

(#9524) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Sep 19 13:12:47 lizard kernel: [31883.139497] wifi0: rx FIFO overrun; resetting

ez rosszat jelent, vagy csak egyszerre túl sok infót akar küldeni, és nem bírja, tehát újrapróbálkozik?

(#9525) #25954560 válasza ngabor2 (#9524) üzenetére


#25954560
törölt tag

madwifi bugnak tunik, ha nem neztem be...

(#9526) ngabor2 válasza #25954560 (#9525) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel nem omlott össze, mint a bugreportban néhány emberkének, ezért most nem állok neki modult forgatni.

(#9527) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hy,
Jelenleg egy Acer Aspire 5315-s notebookon futtatok Ubuntu 8.04-et.
A problémám a fényerővel van.
Ha bootol akkor visszaveszi a fényerőt, és úgy is hagyja(utólag kézzel vissza lehet állítani).
Ha kikapcsol a rendszer, visszaveszi a fényerőt az ubuntu.
Ha elinditok egy filmet(MPlayer, VLC, SMPlayer) akkor visszaveszi a fényerőt.
Hogy lehetne megoldani hogy ne "buzerálja" a fényerőt?

Jah és még SMplayer-rel kapcsolatban kérdezném, hogy feltelepítettem, és az összes videolejátszónál elállította a képet(kontrasztot), kézzel vissza lehet állítani, de miért csinálta? Esetleg másnak is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#9528) ragazzo válasza Blue@X (#9527) üzenetére


ragazzo
őstag

Nekem is SMPlayer van fent, de semmit nem állítgat el.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#9529) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy filmeknél és 3d alkalmazásoknál a megjelenített kép villog...ablakban is, teljes képernyőn is. Játékokban (enemy-territory, ET - Quake Wars) ez megszűnik, ha a monitor max felbontására váltok (1680*1050)...ha azon indítom, ugyanúgy villog, mindenképpen kell egy felbontás váltás.

A legújabb ubunturól, egy samsung 206BW monitorról (DVI), catalyst 8.8-ról (már 8.6-tal is ezt csinálta) és ati HD2600XT-ről van szó. A gépem többi paramétere adatlapomon van.

Nagyon hálás lennék, ha vki tudna segíteni, vagy ötletet adni mit próbálgassak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9530) rtom válasza Blue@X (#9527) üzenetére


rtom
senior tag

A gond valszeg az Acer házatáján van, nekem is van egy Acer notim, eleinte nem is tudtam állítani a fényerőt (7.04-nél) gyanítom az acpi kezelése nem frankó. Hátha az Intrepid Ibex-ben javítanak rajta...

(#9531) Nkboy válasza rtom (#9518) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9532) rollins válasza Polllen (#9529) üzenetére


rollins
őstag

vizuális effekt be van kapcsolva, vagyis az aiglx, compiz vagy ilyesmi?

(#9533) Polllen válasza rollins (#9532) üzenetére


Polllen
nagyúr

compiz fut!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9534) rollins válasza Polllen (#9533) üzenetére


rollins
őstag

Nálam akkor villogott mikor compiz, aiglx ment. Nélküle már semmi gond nem volt filmeknél.
Illetve mplayer-nél volt valami -vo amivel nem villogott, de annál meg teljes képernyő nem ment. Szóval jópofa ez a vizuális effect, de én inkább kikapcsoltam. Talán nálad is ezért villog.
(Rendszer/Beállítások/Megjelenés -nél lehet kikapcsolni, hm miért nem "Megjelenítés"? :-) )

[ Szerkesztve ]

(#9535) VaniliásRönk válasza Polllen (#9529) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A videókra megoldás a VLC player X11 Video Output modulja, az megy szépen. 3D-ben nekem nem villogott.

Nekem is kéne egy kis segítség. :) Radeon 8500 + 8.04 <> 3D támogatás... van erre megoldás? Nekem nem sikerült találnom. Rémlik valami nyílt forrású driver, ami ha jól emlékszem az R2xx-akat már rendesen támogatja, de nem találtam normális leírást a telepítéshez. Van valami bohóckodás terminálban, de ez egy marék hamu...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9536) joey04


joey04
titán

Nem akarom elkiabálni, pár napnyi olvasgatás nem kis szerencse és pár :W után sikerült mindent belőni.Persze nem minden 100% de jól használható minden funkció amit Win alatt ügyködök.Érdekes rendszer lehet vele mókolni rendesen. :U

(#9537) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#9535) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valami ötlet? xorg.conf-ot hiába szerkesztettem, semmi, maradt a csoda Vesa mód...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9538) Vladi válasza VaniliásRönk (#9535) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ja hogy ez régi Radeon? Ez a nyüves megnevezések rendesen megvezetnek. Azt hittem nV. :W

A nyílt radeon driverrel lehet próbálkozni. Itt egy gentoos leírás, az xorg részt nézd belőle.

Vagy egy régi gyára ati drivert próbálj feltenni. A gyártó oldalán a 8.28.8-at írják utolsó drivernek, amit támogatja. Kérdés, hogy menni fog -e az új xorggal. Nincs ubihoz valami legacy driver support, mint nvdiáknál a 96xx?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9539) Major Major válasza VaniliásRönk (#9537) üzenetére


Major Major
őstag

Vesa mód? Most akkor a 3D gyorsítás nem megy, vagy egyáltalán semmi? Nekem Radeon van a laptopban is és az asztali gépemben is, előbbiben Mobility M6, ami kb. Radeon 7000, utóbbiban 9600. Mindkettő simán megy a repóban levő xserver-xorg-driver-radeon meghajtóval automatikusan. A 9600-on próbáltam a 3D-t, Hardyban fehér csíkokat okozott az ablakszéleknél, ezért nem használtam, de Intrepid Alpha 5-ön tökéletesen fut a compositioning. Mondjuk én KDE4-et használok, Compizról nem tudok nyilatkozni.

szerk: direct rendering a Mobilityn is megy, ha 16 biten hajtom, ekkor glxgears ~370 FPS :D

[ Szerkesztve ]

(#9540) Polllen válasza rollins (#9534) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi a tippet neked és Vaniliásrönknek is! Compiz kikapcsolással megoldódott a gond ingame és videok alatt is:DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9541) VaniliásRönk válasza Vladi (#9538) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jó öreg ATi Radeon 8500LELE@LE. (R200) :)
Kösz, délután lesz időm és átnézem, hátha.
A régi driverről azt írták valamelyik fórumban, hogy nem megy az új kernellel, ha jól tudom akkoriban egyébként is kritikán aluli volt a fglrx...
Legacy? Milyen értelemben? Új driverre gondolsz ami kezeli a régi kártyákat is?

#9539 Major Major: Én is a DRI drivert próbáltam beizgatni, de megeshet hogy nem voltam elég alapos éjjel 2-kor. [link] Majd ezzel is próbálkozok még.

Kösz a segítséget.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9542) Vladi válasza VaniliásRönk (#9541) üzenetére


Vladi
nagyúr

Inkább régi driver régi kártyához. :DDD

De a legutolsó ubuntus leírás, azt kövesd! Ha elakadsz, vagy valami nem úgy működik, mint írják szólj!

Ha sikerül beizzítani, akkor teszteld:

glxinfo | grep Open

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9543) VaniliásRönk válasza Vladi (#9542) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem akarja az igazságot, Direct rendering: No... pedig a driver stimmel. (DRI, Mesa, SGI...)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9544) rollins válasza VaniliásRönk (#9543) üzenetére


rollins
őstag

Régebbi catalyst-hez ez a módszer nem jó? Ott két féle mód van az Ubi 8.04 -nél, én a hd4850-hez a 2. módszerrel raktam fel. Igaz itt a 8.8 catalysthoz írták a 2. módszert. Ha láttad, akkor bocs. Sajnos nem tudom megmondani mi a helyzet a régi Radeon vga-val és hogy ezt vajon lehet -e játszani a 8.28.8 catalyst-tel.

[ Szerkesztve ]

(#9545) rtom válasza joey04 (#9536) üzenetére


rtom
senior tag

BusyBox-os problémán hogyan kerekedtél felül? A linux kezdős topicban is szembejött egy ilyen.

(#9546) VaniliásRönk válasza rollins (#9544) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kösz, de régi Catalystot nem szeretnék felrakni, lehet hogy SuSE lesz a vége, annál legalább van normális hardver-konfiguráció... miért nem fordul elő velem soha, hogy felteszem a linuxot, és megy minden normálisan? :D

Ezt azért megnéznétek?
xorg.conf:

...
Section "Device"
Identifier "Radeon 8500"
Driver "radeon"
BusID "PCI:1:0:0"
Option "AGPMode" "4"
Option "AccelMethod" "XAA"
Option "ColorTiling" "on"
Option "EnablePageFlip" "true"
Option "AccelDFS" "true"
Option "TripleBuffer" "true"
Option "DMAForXv" "true"
EndSection


Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
Option "DPMS" "true"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Radeon 8500"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
EndSection

Section "DRI"
Mode 0666
EndSection

Section "Extensions"
Option "Composite" "Enable"
EndSection

Section "ServerLayout"
Option "AIGLX" "true"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
InputDevice "Generic Keyboard"
InputDevice "Configured Mouse"
EndSection

Ez így elvileg jó, nem?
És az eredmény :P:

...:~$ glxinfo
name of display: :0.0
display: :0 screen: 0
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
server glx vendor string: SGI
server glx version string: 1.2
server glx extensions:
GLX_ARB_multisample, ...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9547) joey04 válasza rtom (#9545) üzenetére


joey04
titán

Igazából sehogy: Windowson belüli telepítés volt és a win cseszett el valamit mert a 10 vagy 15 gigából amit adtam neki a progik között csak 1.6 volt feltüntetve, így inkább külön felraktam rendesen Win mellé, így semmilyen problémám sincs.

(#9548) rollins válasza VaniliásRönk (#9546) üzenetére


rollins
őstag

Kipróbálnám ha "Composite" "Disable" és "AIGLX" "off"

(#9549) GD válasza VaniliásRönk (#9546) üzenetére


GD
őstag

kb 3-4 éve linuxozom,és még velem sem fordult elő.. mindig van valami mocskos kompromisszum... sajnos nincs olyan OS ami kinyalja a s&gg&m :O

(#9550) Sianis válasza VaniliásRönk (#9546) üzenetére


Sianis
addikt

Mert nem veszel értelmes hardvert. :) Nekem már negyedik éve 3 olyan gépem van, ahol minden hardver telepítés után megy. Egyedül az ujjlenyomat-olvasót kellett beállítani.

Sianis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.