Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9101) ngabor2 válasza Wolfskin (#9097) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha jól számolom, 12 év linuxozás van a hátam mögött. valahogy mindig kijöttem vele. persze folyamatosan voltak és vannak megoldásra váró problémák, sőt, olyanok is, ami korábbi verzióval ment, most nem megy. ez benne van a pakliban. win esetén is így vagyok, bár azt csak a melóhelyen használok.

(#9102) GD válasza ngabor2 (#9091) üzenetére


GD
őstag

üdv,

ha szerencsés a hardware, ebből egyedül a qos tűnik meredeknek nekem
ddns kb 2 parancs

(#9103) Wolfskin


Wolfskin
őstag

köszi a tanácsokat, sok okosságot olvastam a neten is, de egyik sem működik. egyszerűen megcsinálom, beírom, rákattintok (ha kell mountolok is) és nem történi semmi. nem jelez vissza, nem ad hibaüzenetet, nem ajánl fel opciókat, egyszerűen csak nem csinál semmit. nekem ez a leglinuxosabb élményem eddig.

nem az van, hogy van valahol elrejtve egy egy dos-os ablak, amibe valamilyen programnyelven kell néhány oldalnyit írni, és így lehet beállítani? a grafikus felület csak álca, hiába görcsölök vele, csupa "vak gomb"

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9104) rollins válasza Wolfskin (#9103) üzenetére


rollins
őstag

ntfs-3g -vel sem megy? péld van az /mnt -ben egy c könyvtárad és csatolod a windowsos C: -t ami az 1. lemez 1. particiója :
sudo ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/c
lecsatolni: sudo umount /mnt/c
Habár ha sima mount -t-al sem ment..., az ntfs-3g -vel írni is lehet az ntfs-re, csak óvatosan
Esetleg megnézheted fdsik /dev/sda -val milyen partíciókat lát
m (parancslista), p (listáz), q (kilép fdsik-ből), mást ne nyomjál neki :/
Egyébként itt a telepített rendszeren semmit nem kellett csinálni, csak rákattintani a lemezikonra és már csatolta is.

[ Szerkesztve ]

(#9105) rollins válasza rollins (#9104) üzenetére


rollins
őstag

pe*ba, fdisk akart lenni, meg elé egy sudo persze

[ Szerkesztve ]

(#9106) Vladi válasza rollins (#9104) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyszerűbb partíciókat listázni az

sudo fdisk -l

paranccsal.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9107) rollins válasza Vladi (#9106) üzenetére


rollins
őstag

kipróbáltam: sudo fdisk -l /dev/sda, ezt nem tudtam, tényleg :-)
kb csak kétszer próbáltam livecd-ket, egy fedora 8-ast meg egy ubuntust, mindegyik tudta kapásból (kattintással) csatolni az ntfs partíciókat is
lehet hogy nála nem megy a fuse?, nem tudom, lsmod | grep fuse
amugy elég fura az ubuntu fstab-ja, a linuxos gyökérpartíciónál ilyen van UUID=(egy hosszú szám) / ext3 relatime,error, nekem ez új, mondjuk a fuse is :-)

(#9108) Wolfskin válasza rollins (#9104) üzenetére


Wolfskin
őstag

találtam ilyen okosságot is, hogy egyszerűen az application/system tools-ban kell engedélyezni, csak az a baj, hogy nálam NINCS ilyen menü (system tools) (???) :F
[L:%20http://www.howtoforge.com/ntfs_3g_ubuntu_feisty_p2][link][/L]

elméletileg az ntfs-3g-t pedig tartalmazza...

a places/számítógéppben azt írja, hogy "cannot mount", tehát hiába

ezt a "sudo ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/c" -t hova kell beírni? mag az fdisk-et?
telepíteni nem szeretnén, csak olyan fájlmentőnek rendszerösszeomlás esetére, hogy cd-ről bootoljon.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9109) Wolfskin


Wolfskin
őstag

találtam egy ilyet, hogy cd/dvd tools
ha megnyitom, egyetlen gombot tartalmaz: write to cd/dvd
rákattintva megjelenik egy hibaüzenet: nincs fájl kiválasztva
ha rákattintok bármelyik fájlra, mappára, akkor viszont eltűni a cd/dvd tool
ennyi.
ebben mi a jó?
ez egy vicc szerintem

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9110) rollins válasza Wolfskin (#9108) üzenetére


rollins
őstag

most nézem, nálam sincs ilyen menü a gnome-ban, a Ubuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) -ban nincs előtelepítve a grafikus beállító, sudo apt-get install ntfs-config -kéne hozzá
a parancsot meg terminálban vagy konzolon esetleg (ctrl+F1) add ki (hol máshol?)
places/számítógéppben azt írja, hogy "cannot mount" hát az nem jó
nyomj majd egy
sudo fdisk -l /dev/sda -t (vagy hol van neked a windows), meg talán egy lsmod | grep fuse -t

[ Szerkesztve ]

(#9111) Vladi válasza Wolfskin (#9108) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nyiss terminált: (parancs értelmező program)
Alkalmazások(application) - Valami kellékek vagy valahol - terminál

Ott add ki a parancsokat amit javasolunk.
De lássuk már végre, hogy mi van azzal az ntfs partícióval!

Először: Nézzük meg, hogy milyen partíciókat lát a linux (a már ismert fdisk):

sudo fdisk -l

Lesz majd egy olyan kimenete, hogy:

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda2 1306 3916 20972857+ 7 HPFS/NTFS

Meg sok sor. Ezek a partíciók. Nyilván az kell neked amelyik ntfs.
Utána hozz létre egy könyvtárat, ahová a partíció kerül majd:

sudo mkdir /mnt/ntfs1

Na itt lesz lényeg, hogy mit kaptál az előbb. Az első oszlop az eszköz fájl(nálam a példában ez a /dev/hda2 nálad valszeg: /dev/sdXY betű-szám). Azt kell csatolni a létrehozott konyvtárba.

Így csatolod: (példánál maradva, persze nálad más lesz a /dev rész)

sudo mount /dev/hda2 /mnt/ntfs1 -v

Típust ne írjál, azt találja ki magának, hogy mi kell. Tehát ne legyen

-t ntfs

rész.
A -v kapcsoló a parancs végén nagyon fontos, ettől lesz beszédes és kinyögi, hogy mi a baja.

Ha valahol elakadsz hozod ide a topikba a terminálon amit kiír. Kijelöl, szerkesztés menü másolás.

Hajrá!!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9112) Major Major válasza Koocka (#9028) üzenetére


Major Major
őstag

Az egyik probléma a vezeték nélküli nettel van. A Knetworkmanager tökéletesen felismeri a wireless eszközt és a hálózatot, csatlakozásnál kéri a jelszót, de aktiválásnál vagy minél megakad és nem hajlandó csatlakozni. Próbáltam routerben állítgatni, (biztonságos - jelszó nélküli, DHCP - statikus IP átjáró és DNS is megadva) de nem jó sehogy.

úgy tűnik nekem, hogy bugos a knetworkmanager, bár launchpaden nem találtam semmit
sajna csak egy windowsos megoldásom van: tedd fel a wlassistant nevű progit

(#9113) Wolfskin


Wolfskin
őstag

fú, ez egy kicsit olyan, mint az EAC bűvölése, ahol már-már vallási fanatizmus övezi ez egyes parancssorolkat, nüanszokat. :R

szóval a ctrl+F1-re szintén nem reagál a cucc (meg se lepődök rajta) , de a menüben megtaláltam a parancssoros terminált

persze a copy/paste szintén nem működik ( :O )

a SunVirtulaBox-nban futtatom a drágát, ott próbálom bepötyögni a varázsigéket, de egyelőre semmi eredmény.

köszi a segítséget, de részemről továbbra sem tartom felhasználóbarátnak a linuxot. sőt!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9114) Major Major válasza Wolfskin (#9113) üzenetére


Major Major
őstag

szóval a ctrl+F1-re szintén nem reagál a cucc (meg se lepődök rajta) , de a menüben megtaláltam a parancssoros terminált

ez elírás volt, ctrl+alt+f1(f2, f3 stb.) hozza elő a terminált. bár személy szerint inkább a gnome terminált javaslom, még a végén eldobja magát az X a ki-be váltogatásnál, te meg szétharapod azt a LiveCD-t

persze a copy/paste szintén nem működik
van egy olyan fícsör a unixokon, hogy kijelölt szöveget középső gombbal be tudsz illeszteni. ezt próbáltad már?

csak egy kérdés: rendesen le lett állítva a windows? akkor nem szokta felcsatolni a linux az ntfs partíciókat, mikor nem jó a journal

a virtualboxos dolgaidat meg nem is egészen értem. ott egy gazdán levő image file vendég merevlemeze, illetve gondolom könyvtárakat tudsz megadni pluszban, de azok kezelése (vinyónak álcázása) már a virtualbox dolga nem a linuxé, ő onnan belülről csak virtuális dolgokat lát

(#9115) fekeandras


fekeandras
őstag

Áhh... Eszemben sincs feladni csak nincs itt mellettem senki aki megmutatná mi merre hogyan.Így nehézkes beletanulni.Nincs erre valami szakirodalom amiből az alapoktól lehet elindulni?Könyv(ek) esetleg? :F

(#9116) #40553216 válasza Koocka (#9028) üzenetére


#40553216
törölt tag

helló. nálam így beírva (a terminálba) lett hang:

sudo su
echo options snd-hda-intel model=lenovo >> /etc/modprobe.d/hang
reboot

(#9117) #40553216 válasza fekeandras (#9115) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#9118) #40553216 válasza Vladi (#9100) üzenetére


#40553216
törölt tag

valóban! ha bele kell születni, akkor én 41 évesen ÚJJÁ születtem! :DD

(#9119) #40553216 válasza Major Major (#9114) üzenetére


#40553216
törölt tag

nálam is ezt csinálta: kiléptem a windowsból, de sokáig a "windows kilép" felirat volt. meguntam>reset. Ubuntuban nem mountolt. Vissza Win, újra leállít, magától, rendesen, végig. Újra Ubuntu és megy.

(#9120) #40553216 válasza Wolfskin (#9113) üzenetére


#40553216
törölt tag

copy/paste is működik, de a (grafikus) terminál(emulátor)ban jobbklikk, beillesztésként.

(#9121) Cathfaern válasza fekeandras (#9115) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

(#9122) fekeandras válasza Cathfaern (#9121) üzenetére


fekeandras
őstag

Köszönöm a segítséget.
tomtyi neked is.

(#9123) Vladi válasza Cathfaern (#9121) üzenetére


Vladi
nagyúr

:R

fekeandras!

upc neted van, ugye? Azt elvileg dhcp-vel simán mennie kell, miután regelted a kártyát az oldalukon.
Megnézhetnéd, hogy a regelő oldal bejön -e.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9124) fekeandras válasza Vladi (#9123) üzenetére


fekeandras
őstag

Nemtudom hogy hozzám intézted-e a kérdést de nekem nem UPC van.www.tarr.hu.Ilyen netem van.Kábeltévésből van többféle is?

(#9125) Vladi válasza fekeandras (#9124) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen neked szólt.
Megnéztem az oldalt, úgy tűnik simán dhcp-vel kell csatlakozni.
Tehát hálózat beállításoknál állítsd dhcp-re. Itt egy kép.
Ha kész akkor nyomj aktiválást.
Ha minden ok, akkor lehet próbálni a netet. Ha nem írd meg, hogy mit ír ki.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9126) v.tom


v.tom
őstag

Próbálkoztam a netes probléma megoldásával, de sajnos nem jutottam semmire. Most megpróbáltam wubi-val feltenni. De most meg egy másik probléma is előjött:
Nekem már megvolt a lemezképfájl, szóval azt csináltam, hogy egy mappába tettem a wubi telepítőt az iso-val, így nem kellett letöltenie (remélem nem ez okozza a gondot). Szépen le is zajlik a telepítés, restart, bootmenu,kiválasztom az ubuntu-t, enter, és.. nem csinál semmi. Egy kis sötétség után visszalép a bootmenübe mintha semmi nem történt volna. Kipróbáltam a legújabb és egy régebbi verzióval is (7.10). Ugyanaz az eredmény. Mi lehet ennek az oka :F

(#9127) fekeandras válasza Vladi (#9125) üzenetére


fekeandras
őstag

Köszi.Így egyszerűbb lesz. :P
Próba és jövök.

(#9128) Nimrod


Nimrod
addikt

Rég volt bármiféle problémám Ubival, de sajna most van.
A helyzet a következő.
Azt tapasztalom, hogy közel egy hete lassú a rendszer, illetve annak tűnik, de nem minden. Képek és filmek megnyitása lett pokolian lassú, film esetén közel 10 másodperc kell neki, hogy észhez térjen. Utána viszont jó, tehát valami cache problémára gyanakszom.
Azt láttam, hogy van egy thumbnails mappa a képeknek, ezt kézileg többször is kitakarítottam, de látszólag nem segít semmit. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma, semmi újat nem telepítettem, csak az automatikus dolgokat.
Torrent futott mostanság, kicsit el is fogyott miatta a szabad hely, gondoltam, hogy az is lehet a baja. Megnéztem a hely kihasználtságát és az rendben, közel sincs tele a winyó.
Két partíció van, egy az XP-nek és egy a Linuxnak, előbbi félig üres, utóbbi körülbelül 1/3-a szabad most.
Régebben rengeteg képet az XP-s partíción tároltam, de a Linux alól kezeltem (megnyitás, ha kellett akkor szerkesztés és mentés másként a linuxos partíció alá, ami ext3 egyébként). Most ott tartok, hogy másodpercekig vár és szenved, mire megnyitja, majd ugyanez ha becsukom (pillanatra kifagy az asztal).
Bármi ötlet? :F

Szerk.:
Annyi még hogy nézegettem a futó alkalmazások listáját, de semmi olyat nem találtam, aminek nagyobb kapacitás kellene.

[ Szerkesztve ]

(#9129) rollins válasza Vladi (#9125) üzenetére


rollins
őstag

ez CentOS vagy Fedora? Fedora-n szvsz könnyeb meg egyértelműbb beállítani a netet a system-config-network -kel

[ Szerkesztve ]

(#9130) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Ezt hogy lehetne orvosolni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9131) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

dupla lett.. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9132) escape válasza V.Stryker (#9130) üzenetére


escape
aktív tag

A helyzet oly egyszerű, hogy az csak na.. :DD
Szóval a telepíteni kívánt vlc valamelyik csomagja ütközik egy már meglévő csomaggal.

Ha átváltasz Synaptic-ra akkor talán azt is megtudhatod melyik az a csomag, és annak eltávolításával már telepíthető a VLC.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9133) V.Stryker válasza escape (#9132) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt én is értettem. Csak,hogy melyik csomag, azt nem tudtam...de megjavult magától. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9134) Vladi válasza rollins (#9129) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez Fedora. De a CentOS-em is így néz ki és gyakorlatilag ugyanúgy épül fel az CoS5 mint az FC6 anno. Olyan mintha tovább támogatnák.
Ja ez a hálózat beállító, de úgy tudom, hogy Ubuntu alatt is ez van.
Megnézem nemsoká.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9135) floatr


floatr
veterán

Akkor bedobok én is egy kérdést, mert már jó ideje szívok vele. Remélem valaki meg tudja szakérteni.

Hardy alatt az irodai hálózatban belőttem gyakorlatilag mindent, ami lehetséges volt, kivéve talán a domainbe léptetést. Mivel notit használok, néha itthonról is dolgozok, és itthon viszont jön az a gond h az evolution míg bent tökéletesen megy, megtalálja a címlistát az exchange-en, addig itthonról használva -- bár owa-n keresztül kapcsolódik, ami kintről is látható -- gyakorlatilag el sem indul.

Ez még csak egy kisebb bosszantó része a problémának. Viszont a date/time applet erős érzelmi kötelékben él az evolution-el, és találkozókat is tudna nekem jelenteni. Ha rákattintok, akkor megdöglik a menüvel egyetemben.

Valaki tud erre vmi megoldást? (azon kívül h ne használjam...)

(#9136) GD


GD
őstag

snapshot tool, ügyes, ilyet kerestem régóta.. tud egyből webtárhelyre feltölteni, kijelölt területet lekapni, jpg-ben x minőségre...stb..
[link]
:))

(#9137) Obi-1 válasza Sianis (#9052) üzenetére


Obi-1
őstag

Hátha érdekel valakit, leírom ide a kerülőutas megoldást:

[link]

Nem egészen értem a dolgot, ő a példájában 64-el osztható számról ír, de nekem az 1024 osztható 64-el. Így én 1025-öt írtam be. Nem találtam elég szájbarágósnak a megoldást, először a Wine virtual desktop méretét állítgattam, aztán vettem fel az xorg.conf-ba egy új subsection-t.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9138) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

megint mazohista estét tartok, és elővettem a jó öreg ubuntut... :W

lenne egy gyors kérdésem: elméletileg a legújabb diszribúcióban integrálva van az ntfs-g3 funkció, amit minden leírás szerint így kell beüzemelni: alkalmazások/rendszereszközök/NTFS Configuration Tools (így, gemischt mit angol und magyar, ahogy alles van)

namármostan, nekem csupa olyan iso-t sikerült letölenem, amelyikben az alkalmazásokban NINCS (azaz N-I-N-C-S) :( :( :( rendszereszközök menüpont :F , és nem is lehet beállítani, hogy legyen az "edit menü" menüpunkt alatt, mivel dőltbetűs, és így inaktív.

namármostan a net meg televan szöveges és képes instrukciókkal, ahol erre hivatkoznak, és a képeken is jól látszik, az ominózus menüpont.

1. én vagyok ilyen luser, hogy csupa ilyen kiherélt iso akad a getrightomra? :U
2. photoshop az egész meg a linuxos társadalom áprilisi tréfája a windózosok megviccelésére? :(((
3. valamilyen vízér és energia-törésvonal szerencsétlen találkozása a szobám alatt letiltja ezt a menüpontot? :((
[L:http://www.ubuntugeek.com/images/ntfs/1.png]
[/L]http://www.ubuntugeek.com/images/ntfs/1.png[/L]

[L:][http://www.ubuntugeek.com/images/ntfs/1.png][link][/L]

plíz help, különben örökre elveszítetek egy potenciális tagot, aki hajlandó lenne azonos-, és ellenkező nemű operációs rendszereket is futtatni :R :R

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9139) Wolfskin válasza Wolfskin (#9138) üzenetére


Wolfskin
őstag

lehetséges, hogy a link beszúró gombocska is csak az ÉN GÉPEMEN NEM MŰKÖDIK RENDESEN?

mire bejátszottam az előző hozzászólásomba, lejárt a mod idő

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9140) Major Major válasza Wolfskin (#9138) üzenetére


Major Major
őstag

Az a tutorial amit olvasol, kettővel ezelőtti Ubuntu verzióhoz íródott...

Előző, neked szóló hozzászólásomat (#9114) elolvastad?

(#9141) Wolfskin válasza Major Major (#9140) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen és köszi

amit belinkeltem, csak egy kép, a a gugli dobta ki az "ntfs Configuration Tool ubuntu"/képek-re. de ezeregy leírás hivatkozik erre, hogy az 5xx meg 7xx után már integrálva van az ntfs-g3.

amit nem értettem, hogy mit jelent a mikor nem jó a journal

egyébként nem csak a virtual box alól nem látja a többi particiót, ha cd-ről bootolok, akkor sem lát semmit.

egyébként a microsoft virtual machine alatt futattott xp-n két kattintással bármilyen mappát meg tudok osztani

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9142) Major Major válasza Wolfskin (#9141) üzenetére


Major Major
őstag

a journal a filerendszer naplója, ha nincs lezárva (nem jól lett leválasztva windows alól), akkor az ubuntu nem csatolja fel automatikusan. ilyenkor vagy az a megoldás, hogy rendesen leállítod a windowst, és akkor az szépen rendberakja az ntfs naplóját

az új ubuntukban egyébként nem nagyon kell foglalkozni az ntfssel, múkodik oszt jó

virtualboxszal kapcsolatban nekem az rémlik, hogy a gazdagépről megosztott dolgok kvázi hálózati meghajtóként jelennek meg a vendég oprendszerben (mondjuk én fordítva csináltam, XP-t futtattam ubin) a rendszerpartíció meg ugye egy képfájl, amit a vbox annak emulál aminek akar

amit vladi írt dolgokat megtehetnéd, talán közelebb jutnánk a megoldáshoz

ja és bocsi ha nem válaszolok egyből, Baldur's Gate-et installálok :)

(#9143) Wolfskin válasza Major Major (#9142) üzenetére


Wolfskin
őstag

akkor a legtöbb, amit tehetek, hogy rendesen leállítom a windózt?
de miért nincs benne az alkalmazások/rendszereszközök menüpont?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9144) Major Major válasza Wolfskin (#9143) üzenetére


Major Major
őstag

hát egy próbát megér, de az csak a LiveCD-n segít, ha segít...
azt nem tudom megmondani, hogy hol van a rendszereszközök, de csak van valami hasonló. én kubuntut, azaz KDE-t használok, gnome-ot nem ismerem

(#9145) Wolfskin válasza Major Major (#9144) üzenetére


Wolfskin
őstag

a KDE meg a gnom nem csak felület? (megjelenés, stílus?)

igazából nem értek a linuxhoz ... :B

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9146) Wolfskin


Wolfskin
őstag

meg ha ez így van, akkor igazából rendszerementő lemeznek nem igazából jó a live linux, mivel összeomláskor nem feltétlnül áll le szabályosan a win.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9147) Major Major válasza Wolfskin (#9146) üzenetére


Major Major
őstag

fel lehet csatoltatni vele, a mount után -f azaz force kapcsolóval, csak úgy adatvesztés léphet fel
csak nem akartam mindjárt ezzel előhozakodni, mert egyenlőre még azt sem tudjuk hogy milyen néven látja a partíciót (igen, attól hogy nem csatolja fel, attól még látja)

(#9148) Wolfskin válasza Major Major (#9147) üzenetére


Wolfskin
őstag

látni látja, csak azt írja ki, hogy cannot mount.

megszoktam a windózból, hogy ilyenkor felkínál valami opciót, vagy beállítási lehetőséget, vagy magyarázatot, valamit, ami LOGIKUS, itt meg oylan, mintha csak megrántaná a virtuális vállát, hogy "nem tom oszt kész, ércsd má meg!!!"

(aki h*lye ne használjon linuxot. erre nem lehet rájönni, belenőni, ezt vagy tudod, vagy nem. erre írtam korábban, hogy bele kell születni. a win. használatára 99%-ban magamtól jöttem rá próbálkozással, kísérletezéssel, gombok nyomogatásával. itt olyan érzésem van, mintha hátrakötött kézzel lennék befalazva egy szobába. egyszerűen nem is tudok mihez nyúlni. mármint virtuálisan...)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9149) Major Major válasza Wolfskin (#9148) üzenetére


Major Major
őstag

#9111-ben le van írva, mit kéne tenned...

(#9150) Wolfskin válasza Major Major (#9147) üzenetére


Wolfskin
őstag

"mount után -f azaz force kapcsolóval..."

(nem akarlak megbántani, de

Hát megnéztem! A foktunusz dünterben handolál a mekon.
Szatúla konfelozzuk a fondon.

Az új digitális mazeraáram elol, koksziter mintorral,
a tübszarciós tübra. De hát ezt... gondolom ismerik.

Látják kedves szülok, itt mutellás az andakókuszban
a moltovon és a riga retaktált, csak taktazung és zoltolov.

gondolom... ismered)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.