Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9201) rollins


rollins
őstag

Az müködne, ha létrehozok egy usert admin joggal, a mostani egyetlen user-től meg elvenném (az admin jogot) és az új user jelszavát használnám sudo -val? root-nak nem akarok jelszót beálltani.
(illetve ma megszivattam magam, mert elvettem magamtól és itt meg is állt az élet :B , de majd recovery consollal adduser valaki admin -nal csinálok egyet)

(#9202) Vladi válasza rollins (#9201) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nahát. Már te is uborkázol? :Y

Elvileg csak a sudoers csoportba kell felvenned a usert. Ennél közelebbi: passz. Tégy egy próbát.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9203) sh4d0w válasza zodo (#9199) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

1. Boot up with your Windows XP disc.
2. Select the option Recovery Console.
3. At the prompt, type "fixmbr" (without the quotes of course)
4. Restart your computer.

Ennek viszont az lesz a következménye, hogy ha visszarakod a linuxos HDD-t, nem fogod tudni elérni a linuxot, akkor meg az ottani grub bejegyzések alapján kell visszaállíttatni az MBR-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#9204) rollins válasza Vladi (#9202) üzenetére


rollins
őstag

Ja ubuntuzok, mert sajnos nálam Fedora 8 -nál radeon vga -val, illetve úgy néz ki a kernelszintű dolgaival komoly problémák vannak kb már 3 hónapja. X-ben váratlanul, véletlenszerűen fagyott az egész rendsz, akár böngészés közben is, vagy simán csak az asztalon. De ezt már írtam.
Olvastam hogy ubival megy a hd4850: installing Catalyst 8.8, aztán eldöntötem hogy kipróbálom. Most megy gond nélkül.

sudoers -t nem igazán értettem, adduser név admin -nal visszakaptam az admin jogot.
Lehet az /etc/group -ban is lehet állítani, azt még nem próbáltam. guid, uid teljesen kiesett, melyik mi, admin 1000, ha jól tudom. Egyenlőre az is elég most, hogy sima userként ne tudja nézni a logokat.

[ Szerkesztve ]

(#9205) zodo válasza sh4d0w (#9203) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a segítséget
,de végül egy harmadik vincsire kiraktam a szükséges dolgaimat és porig zúztam mind a két rendszert. Xp-t már újra raktam a linux meg vár még egy évtízedet. :)

(#9206) floatr


floatr
veterán

Akkor erre senkise tud megoldást? :F

(#9207) Major Major válasza zodo (#9205) üzenetére


Major Major
őstag

Ámen. Ne is lássunk erre többet ;]

(#9208) rollins válasza floatr (#9206) üzenetére


rollins
őstag

Nem tudok sajnos, de böngészővel nem elég jó https-en keresztül? Firefox sajnos kicsit hülyén jelentíti meg az outlook web access tartalmát. Evolution -hoz van valami evolution-exchange csomag, az sem segít rajta?

[ Szerkesztve ]

(#9209) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez mit jelent? Miért vannak csomagok visszatartva?

root@home-server:~# apt-get upgrade
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Reading state information... Kész
Az alábbi csomagok vissza lesznek tartva:
linux-headers-generic linux-image-server linux-server openssh-client openssh-server ssl-cert
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 6 nem frissített.
root@home-server:~#

7.04 i386 server edition.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9210) escape


escape
aktív tag

Kérdésem a következő:
Mennyire tudok normális drivert találni egy hd 4850-es atihoz?
Envy képes rá?
Ubuntuhoz természetesen.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9211) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Ma délután kikapcsoltam a gépet. Esti bekapcsolásnál le volt tiltva a hálókártya. Nem tudom miért, telepítés, módosítás nem volt.
Csak úgy tudtam bekapcsolni, hogy terminálba beírtam: modprobe cdc_ether

Ezzel a jelenséggel most találkoztam először. Valakinek valami ötlet mi tilthatta le?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9212) rtom válasza escape (#9210) üzenetére


rtom
senior tag

Ebben a cikkben írtak szerint van open-source driver és catalyst is. Envy megmondja, milyen verziójú catalyst-ot tud telepíteni, legalább 8.6 kell.

Ugyenezen cikk eredményei szerint nem éri meg (most még ) 4850-et venni, nem gyorsabb, mint a 3870 (gondolom, ez a driver miatt van).

(#9213) escape válasza rtom (#9212) üzenetére


escape
aktív tag

Köszi, sokat segitettél :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9214) rtom válasza Nkboy (#9211) üzenetére


rtom
senior tag

Még nem láttam ilyesmit, ötlet: nem lett esetleg backlist-elve? (Hogy mitől, ne kérdezd :( )

Javaslat: sys-log és kernel -log nézegetése. (már megint logozok... :U )

(#9215) floatr válasza rollins (#9208) üzenetére


floatr
veterán

Igazság szerint az evolution tökéletesen szalad az exchange bővítményével -- az irodai hálózatban. Itthonról viszont döglik meg.

Egyébként böngészővel tolom, de az olyan félmegoldás, mert ha éppen nem azt nézegetem, sosem tudom meg h új levél jött.

(#9216) Nkboy válasza rtom (#9214) üzenetére


Nkboy
senior tag

Logokat néztem, nem láttam semmit ami a hibára utalna. Minimal install-al volt telepítve. Tehát a netről szedett mindent. De ez egy hónapja volt. Azóta semmi olyan beavatkozás nem volt ami ezt a hibát előidézte, szerintem. Tegnap újraindítottam megint letiltotta. Parancssorba: dhclient eth0 Megint visszajött. Ezek után letöltöttem a dhcdbd, dhcpcd és netorkmanager csomagot. Networkmanagerrel azóta megy a net. Hogy eddig mitől volt net(dhcdbd hiányára gondolok)nem tudom.

Szerk: A modem hálókártyával van összekötve(UPC). Átdugtam USB-re, fel is ismerte, de alapban tiltva volt, és így sem tudtam engedélyezni. :F

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9217) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Szeretném egy USB-s HDD-re telepíteni a 8.04-et, hogy a bootmanager is arra kerüljön, a belső SATA HDD és a rajta lévő Windows pedig érintetlen maradjon.
Képes ezt különösebb machinálás nélkül megcsinálni az Ubi telepítő, vagy figyelnem kell valamire?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9218) sh4d0w válasza VaniliásRönk (#9217) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a telepítés idejére húzd le a belső lemezt/lemezeket. Később csak a gond lehet belőle, ha telepítéskor látja őket az Ubi.

https://www.coreinfinity.tech

(#9219) VaniliásRönk válasza sh4d0w (#9218) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Reménykedtem benne, hogy csavarozás nélkül is menni fog. :) Azért kösz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9220) sh4d0w válasza VaniliásRönk (#9219) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nincs mit. Nyilván úgy is meg lehetne oldani a dolgot, hogy az említett egység(ek) maradnak, de akkor kókányolni kell az fstab-bal, valahogy kitrükközni, hogy a GRUB ne kerüljön automatikusan a belső lemez MBR-jébe stb.

https://www.coreinfinity.tech

(#9221) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Egészen új hibaüzenet:

[ 2xx.xxxxxx] Buffer I/O error on device sda, logical block 0

Ez meg mi a bánat? :D

Szerk.: A linux megint összeveszett a SATA ODD-mmel? Még meddig akad fenn ezen? :))

OpenSuSE 11 LiveCD is beadta ugyanezt, csak a [ ]-es számsor nélkül. :F

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9222) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#9221) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az USB HDD kevert be. Csodás. Komolyan mondom az ilyen apróságokért szeretem a linuxot. :DDD

Szerk.: Ha HDD nélkül elindítom a rendszert, aztán rádugom és telepítem, vajon be fog tudni bootolni a masina? :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9223) floatr válasza VaniliásRönk (#9222) üzenetére


floatr
veterán

Volt már olyan ember, akinek ez alapján sikerült:
[link]

(#9224) VaniliásRönk válasza floatr (#9223) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 8.04 úgy tűnik ezt már 3-as pont nélkül is képes megoldani, de mindjárt kiderül, lassan végez a telepítéssel.
A bootolós különszám ettől függetlenül nagyon tetszik. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9225) floatr válasza VaniliásRönk (#9224) üzenetére


floatr
veterán

Igazából félmegoldásnak érzem a külső installos dolgot, de már én is játszottam a gondolattal. Elvileg ha a szisztéma nem látta a belső vinyó(ka)t, akkor usbről bútolva mennie kéne.

(#9226) VaniliásRönk válasza floatr (#9225) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amíg nem állok biztos talajon nem szeretném szanálni a Windowst, jártam már úgy, hogy egy hét után kénytelen voltam visszatelepíteni, mert több nélkülözhetetlen dolog sem működött. (játék, munka, tuner, ez így elég is volt :D)
Kösz a segítséget.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9227) floatr válasza VaniliásRönk (#9226) üzenetére


floatr
veterán

Fenthagytam énis a vistat, de már semmire se kell, pláne mióta (én igénytelen) szereztem egy ps2-t :)

Mondjuk pl AutoCADnél szívás van...
Kíváncsi vagyok mi sikerült

(#9228) VaniliásRönk válasza floatr (#9225) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Működik, ezt már Ubi alól írom. :) Mégegyszer kösz mindenkinek. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9229) floatr válasza VaniliásRönk (#9228) üzenetére


floatr
veterán

zsírkirály :D

(#9230) VaniliásRönk válasza floatr (#9227) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem is ilyen gondjaim voltak akkor, AutoCAD, Solid Edge, Femap (Team Fortress 2, MSI TV@nywhere... :D), valahogy pedig meg kellett csinálni a féléves feladatokat, szóval pakoltam vissza az XP-t...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9231) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Pro/Engineer WildFire van linuxra - azt érdemes megvenni :)

(#9232) ngabor2 válasza n0_gAboR (#9231) üzenetére


ngabor2
nagyúr

"hatod, heted", ha a cégnél nem az van, és otthon akarsz eggy kicsit ügyködni.

(#9233) Koocka


Koocka
tag

Üdv újra!

van egy asus f3sc lapos, Intel 4965AGN 802.11g wireless adapter, ubi 8.04-el. wirelesshez való csatlakozáskor aktiválás címszó mellett megáll a töltés, és 2-3 perc múlva kiírja h sikertelen a csatlakozás. DHCP van szóval nem én rontom el az IP-ket... viszont érdekes h jelszó nélkül meg működik. mielőtt arra gondoltok, nem írom el a jelszót mert 20x próbáltam , ráadásul vista alatt megy. vmi ötlet?

(#9234) sh4d0w válasza Koocka (#9233) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Vaccsdisz.

https://www.coreinfinity.tech

(#9235) zodo válasza Major Major (#9207) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!
Had jöhessek,légyszi csak vicceltem! :)
Legalábbis bénaságokat tudnék kérdezni.
Korábban ismerkedés céljából az Opensuse 10.3-at telepítettem,egész elfogathatónak tünt. Nemrég pedig az Ubuntu 8.04-et , ezzel egész jól boldogultam és már kezdtem megkedvelni, már amennyire 2 nap alatt meglehet a nulláról.
(persze csak a beállításokat babráltam,skype-t,opera bőngészőt feltettem, próbáltam személyre szabni a megszokott alkalmazásaim telepítésével)
Szóval,ha egyszer rászánom magam akkor biztos Ubuntum lesz.
Tuti,hogy klasszisokkal jobb az Xp-nél csak mire átáll az ember ( legalábbis én ) addigra kihullik az összes hajam.Itt arra gondolok ,ha elakadok bármilyen témában ,feltenném ide,megkapom a választ ,de azt még értelmezni se tudom. Megsem tudom fogalmazni inkább linkelek egy példát :Y ,elnézést a szerzőtől.És ha jól gondolom ilyen és ehhez hasonló megoldások kivitelezéséből egy jó párat véghez kell vinni a tökéletes rendszer kialakításához ill. fenttartásához.Na ez a "sokk" nekem elsőre.

A kérdés:
olvastam valahol ,hogy van egy alkalmazás linux alatt amivel elérhetővé válik a windows-os progi (pl.játék?) Ezt,hogy kell értelmezni a gyakorlatba?Kell hozzá, telepített windows? Játszva tanul a gyerek! :D

(#9236) bizi990


bizi990
senior tag

Sambas, asus 500gp routeresben nem tudna vki segíteni? Mindenféle beállítást kipróbáltam, de csak nautilusos csatolásban jók az ékezetek. [9176] [9177]

(#9237) VaniliásRönk válasza zodo (#9235) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A program neve Wine. Az AppDB-ben megnézheted mely programok futnak, ill. hogyan. Csodát ne várj, könnyen megeshet, hogy amit használni szeretnél az fel sem települ, nemhogy hibátlanul fut.
Használat előtt tanuld meg hogyan kell kilőni a grafikus felületet (az X-et, ha jól rémlik Alt+F2... aztán konzolba reboot), különben csak a reset marad egy fagyásnál, azt meg nem fogja megköszönni a linux ha ezt sokszor eljátszod.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9238) zodo válasza VaniliásRönk (#9237) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi nézzem.
Linux-os játékok megvannak különböztettve a disztribuciók alapján ?
Pl. suse - ubuntu mint a másik oldalt win98 - xp

(#9239) VaniliásRönk válasza zodo (#9238) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha valamilyen telepítőcsomagba vannak forgatva (rpm, deb), akkor igen, de forráskódból bármelyik disztrón települnek a programok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9240) ronaldo


ronaldo
őstag

Jelen oprendszer esetén milyen módon, milyen programmal tudnám menedzselni a vga és a processzor órajeleit? Van rá beépített alkalmazás, vagy pedig külsővel oldható meg?

Sajnos a Vista nem igazán akkumulátor barát OS, és bár az XP az lenne, az ugye már kifele megy, nekem meg 230V-tól távol elsősorban internet, chatprogik és szövegszerkesztés kellene.

(#9241) VaniliásRönk válasza ronaldo (#9240) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A CPU szabályozásáért gondolom ugyanúgy a cpufreq felel Intel CPU-nál is, a VGA-ért pedig a hivatalos driver, amit EnvyNG-vel könnyedén telepíthetsz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9242) Major Major válasza VaniliásRönk (#9237) üzenetére


Major Major
őstag

Használat előtt tanuld meg hogyan kell kilőni a grafikus felületet (az X-et, ha jól rémlik Alt+F2... aztán konzolba reboot), különben csak a reset marad egy fagyásnál, azt meg nem fogja megköszönni a linux ha ezt sokszor eljátszod.

terminálba váltáshoz ctrl+alt+f(x) kell
X újraindítása pedig ctrl+alt+backspace

(#9243) VaniliásRönk válasza Major Major (#9242) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kösz, erre lehet hogy szükségem lesz. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9244) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Új Full Circle Magazine szám jelent meg magyarul, errefelé bővebben...

https://www.coreinfinity.tech

(#9245) ronaldo


ronaldo
őstag

Az miét van, hogy magyar nyelvvel telepítettem az Ubuntu 8.04-et, mégis összevissza angol és magyar. Firefox is angol, a felső gombok is, a frissítés nagy része is...

(#9246) róland válasza sh4d0w (#9244) üzenetére


róland
veterán

Már letöltöttem. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9247) Lacafi


Lacafi
tag

Hi! :)

Tud valaki segíteni? :U

Winen szól a pc melett lévő kis hangszóró. és a másik szobába lévő nagy hangfalak erősítőn át. Külön-külön is. Szóval hardveres hiba kizárt.

Linux esetén csak a pc melletti hangszórók szólnak. Jelenleg ubuntu van fenn.

Alaposan megnéztem minden beállítást, de hiába. :(

Integrált hangrész van az alaplapon, ami gigabyte-p35c-dsr3-as

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#9248) sh4d0w válasza ronaldo (#9245) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha nem angol rendszert használsz, akkor telepítés közben rángatja le a beállított nyelv csomagjait. Valsz nem volt aktív internetkapcsolat, miközben telepítettél.

https://www.coreinfinity.tech

(#9249) ronaldo válasza sh4d0w (#9248) üzenetére


ronaldo
őstag

Volt aktív kapcsolat, ment is és rángatott is le pár nyelvi fájlt, de most megint egy csomót. Újraindítom, remélem most a többi is 'átnyelvül'.

Más. Envy-vel felraktam az nvidia drivert. De hol találom az órajeleket? Ugyanez a kérdés a procinál.

(#9250) VaniliásRönk válasza ronaldo (#9249) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a driver támogatja a PowerPlay nVidiás verzióját (nem tudom mi a neve), akkor azt beavatkozás nélkül megteszi. Valami monitorozó programmal kéne ellenőrizni, hogy működik-e.

Szerk.: Talán ez tud ilyesmit. [link] (egyéb hasznos [link] :) )

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.