Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9301) floatr válasza fekeandras (#9297) üzenetére


floatr
veterán

Nekem UPC kábelnettel volt problémám egészen addig, amíg meg nem hamisítottam a MAC addresst :)

(#9302) floatr válasza VaniliásRönk (#9299) üzenetére


floatr
veterán

Tyú aza Realtek 8139 engem nagyon megizzasztott régebben. Azzal csak a bajom volt, vszeg a hozzá talált meghajtás nem volt túl toppos, vagy maga a kártya nem volt az, de win domain-ben nem mondanám h lubickolt.

(#9303) rtom válasza floatr (#9302) üzenetére


rtom
senior tag

A Desktop gépemben volt régebben egy 8139c chipes hálókártya, vmi Comador (Silan) gyártmány, amit se a win, se a linux nem ismert fel, csak a hozzá adott saját driverrel ment volna, ha megírták volna 2.6.-os kernel alá is (csak 2.4.-re volt). 2 hét guglizás után feladtam (valaki hegesztett 2.6.-os kernelhez, de nálam nem fordult le rendesen) és vettem 500 Ft-ért egy használt SMC kártyát, amit kapásból felismert az ubi, megy már vagy 3 éve gond nélkül...

(#9304) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Ha mar halozati eszkozok:
Most vasaroltam 2 WIFI cuccot, D-Link DWL-122, DWL-G520.
Mind2 dobozan rajta volt hogy linux tamogatas! Nem nagyon lattam ilyet elotte, max pendrive-on.
Ubuntuval mindegyik ment poccre, mindenfele kulon allitgatas nelkul.

(#9305) #40553216 válasza fekeandras (#9297) üzenetére


#40553216
törölt tag

nemtom. :) én meg úgy készültem, hogy majd állítgatni kell, bedugtam a kábelt, és nyitottam volna ki a hálózatbeállítást, de mire rákattintottam, már volt is net. :) idén február óta van kábeltv és net.

(#9306) GD


GD
őstag

üdv!

végre van az Envy-vel felrakott ATI driverben xv overlay, úgy tűnik.. mplayer legalább is vígan megy vele

viszont erre tud valaki okosságot?

gd@mainpc:~$ glxinfo
name of display: :0.0
Szegmens hiba
gd@mainpc:~$ fglrxinfo
Szegmens hiba

root-ként ugyan ez a hatása..

továbbá glxgears indítva gnome-terminálból vagy tálca alkalmazásindító parancs (fogaskerekes izé) semmi nem történik, logban pedig:

mainpc kernel: [ 2024.914535] glxgears[11509]: segfault at b7e54d8b eip b7f9961f esp bf824790 error 7

dpkg -l |grep fglrx
ii fglrx-amdcccle-envy 2.6.24.503-503.30 Dummy package for easy transition
ii fglrx-control-envy 1:8-6+2.6.24.503-503.30 Control panel for the ATI graphics accelerators
ii fglrx-kernel-source-envy 1:8-6+2.6.24.503-503.30 ATI binary kernel module source
ii xorg-driver-fglrx-dev-envy 1:7.1.0-8-6+2.6.24.503-503.30 Video driver for ATI graphics accelerators (devel files)
ii xorg-driver-fglrx-envy 1:7.1.0-8-6+2.6.24.503-503.30 Video driver for ATI graphics accelerators

köszi!

(#9307) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Hol tudom beállítani a tartománynevet? Melyik fájlba kell beírni?

Köszi szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9308) GD válasza Nkboy (#9307) üzenetére


GD
őstag

attól függ mit értesz tartománynév alatt..
pl van a hálózatok kezelése menüpontban egy keresési tartomány rész

(#9309) ngabor2 válasza GD (#9306) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a segfault a második legundorítóbb hibaüzenet (toronymagasan az első a sig11). esetleg strace-szel valamit lehet, hogy meg lehet tudni... de sok jót nem remélek.

(#9310) Nkboy válasza GD (#9308) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Valami olyasmire gondolok, ha két gépet hálózatba akarok kötni, és, hogy lássák is egymást akkor a tartományneveknek egyezniük kell. :F

Mint Windowsnál a munkacsoport? :F

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9311) GD válasza Nkboy (#9310) üzenetére


GD
őstag

samba configban a global résznél van ilyen

/etc/samba/smb.conf

workgroup = AKARMI

,amúgy ha egy alhálón vannak akkor a /etc/hosts file szerkesztése

pl

192.168.0.100 gép
192.168.0.101 gép2

ping gép1-> gép2

(#9312) GD válasza ngabor2 (#9309) üzenetére


GD
őstag

más parasztos mód, hogy biztosan tudjam a gpu által van 3D? pl extra asztali efektek bekapcs? ha az megy akkor jó a hw gyorsítás?

[ Szerkesztve ]

(#9313) Nkboy válasza GD (#9311) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszi szépen! Egy PC és egy noti lesz összekötve router-rel.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9314) ngabor2 válasza GD (#9312) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a puding próbája a fehling... ki kell próbálni, hátha. ha nem engedi, akkor mélyebben van a probléma. a /var/log/Xorg.0.log-ban nincs hiba az fglrx környékén? grep EE, grep WW

(#9315) GD válasza ngabor2 (#9314) üzenetére


GD
őstag

AIGLX: 3D driver claims to not support visual 0x37 :(((
meg még sok ilyen sor, a végén más kóddal..

(#9316) GD


GD
őstag

nos, ATI oldaláról lekaptam a legújabb driver,

glxinfo |grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: ATI Radeon X1200 Series

1011.380 FPS

happy :))

xv kimenet maradt, szerencsére..

(#9317) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok!

Múlt szombattól énis az Ubuntut használók táborát gyarapítom. :) Alapvetően minden tetszik, gyors, stabil stb. Voltak kezdeti nehézségek (pl. X-Fi XtremeMusicból hangot kihozni) de gyakorlatilag mindent sikerült beállítani. Akad viszont egykét kérdésem:

Létezik valami egyszerű de jó mindőségű, foobar szerű médialejátszó? (Most Amarokot használok de számomra túl sokat tud...)

32 bites verzió mennyi memóriát tud kezelni? Gyorsulna több ramtól a gép?

Üdv!

(#9318) ngabor2 válasza varga911 (#9317) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a foobar-t nem ismerem. zenére audacious-t, filmre meg smplayert használok.

memória: nekem 32-bites rendszer van, jelenleg 8GB-tal, amiből 8GB-ot lát (szerver kernel). 4GB-hoz képest nem vettem észre változást...

általános igazság, hogy minél több mem van a gépben, annál többet tud cache-nek használni, amit szükség esetén azonnal fel tud programok számára szabadítani. ráadásul most a ddr2 meglehetősen olcsó, ha van rá keret, lapátold tele. lassítani nem fogja.

(#9319) Vladi válasza varga911 (#9317) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Kernel függő, hogy mennyi memóriát tudé megcímezni. Az alap kernel úgy tudom 4g-t tud. Beleértve a videó memóriát.
Ha már van 2 gigád az szerintem elég. De megnézheted, hogy mennyit használ. htop progi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9320) varga911 válasza Vladi (#9319) üzenetére


varga911
senior tag

Köszi a válaszokat.

Most raktam fel drivert a HD3850 kártyámhoz, community ubuntu documentation alapján.

sudo dpkg-reconfigure -phigh linux-restricted-modules-`uname -r`
sudo insmod /lib/modules/`uname -r`/volatile/fglrx.ko

Azonban kijelentkezés-bejelentkezés után a képernyő fekete lesz, majd fehér. Egérmutató van, de nem történik semmi. :O Van mód a MESA driver visszaállítására? Recovery mód xfix-e sem segít.

Üdv.

(#9321) n0_gAboR válasza varga911 (#9320) üzenetére


n0_gAboR
őstag

inditsd a gepedet single modban, majd rootkent editald az /etc/xorg.conf filet.
Itt a Device Secion-nel kommentezd ki a Driver "fglrx" reszt, es elvileg automatikusan detektalni fogja a VESA vagy ATI drivert.

(#9322) Vladi válasza varga911 (#9320) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó lenne egy logot is megnézni. Írtam, hogyan kell kihalászni a rendszerből. Akkor lehet kiderül mi a hiba.

Egyébként csomagból telepítetted?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9323) varga911


varga911
senior tag

Köszi a kommenteket, közben telepítettem egy másik HDD-re egy friss rendszert, ott manuálisan próbáltam telepíteni (ati oldaláról letöltve), de ez az út is egy fehér képernyőt eredményezett.

Vladi: Ez nagyon jól jön, kinyomtattam, nemsokára jelentkezem!

(#9324) varga911


varga911
senior tag

Nos, alapvető gond hogy miután fehér lesz a képernyő, ctrl+alt+F1-F6 hatására feketévé válik mindössze, shell nem jön be. ctrl+alt+F7-el újra visszajön a fehérség.

Recovery módban sikerült kimásolni a logból a hibát:

(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(WW) The directory "/usr/share/fonts/X11/cyrillic" does not exist.
(WW) RADEON(0): R600 support is mostly incomplete and very experimental
(WW) RADEON(0): No crtc mode list for crtc 1,continuing with desired mode
(WW) RADEON(0): Direct rendering disabled
(WW) Configured Mouse: No Device specified, looking for one...
(WW) RADEON(0): zero MEMSIZE, probably at D3cold. Re-POSTing via int10.

És

(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
(II) Loading extension MIT-SCREEN-SAVER
(EE) RADEON(0): Acceleration initialization failed

(#9325) Vladi válasza varga911 (#9324) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hűha ez jót nem jelent. fglrx amúgy? Melyik? Csomagból?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9326) mAtech


mAtech
aktív tag

Hali!

Ubi honlap most épp nem elérhető, tehát itt kérdem:
Hogy lehet magyarítani az ubi menürendszerét? (Applications, Places, System-re gondolok)
Ja és természetesen angol a menürendszere a böngészőknek is:)

Köszi
A.

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#9327) ngabor2 válasza mAtech (#9326) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sudo apt-get install language-support-hu

(#9328) varga911 válasza Vladi (#9325) üzenetére


varga911
senior tag

fglrx, 8.8-as catalyst

ati-driver-installer-8-8-x86.x86_64.run < ezt töltöttem le

--buildpkg kapcsolóval csináltam csomagokat és úgy telepítettem egyenként.

(#9329) mAtech válasza ngabor2 (#9327) üzenetére


mAtech
aktív tag

:R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#9330) Vladi válasza varga911 (#9328) üzenetére


Vladi
nagyúr

64 bites ubuntu van fenn? Ez jó mindkettőhöz?

Tárolóban melyik driver van? azzal nem próbáltad?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9331) varga911 válasza Vladi (#9330) üzenetére


varga911
senior tag

32 bites ubuntu van, és ez az egy csomag van 64 bitre és 32 bitre is. A tárolóban elérhető driver alatt az aptitude-al elérhetőt érted? Azt nem próbáltam.

Xorg.conf üres, nincs benne sehol fglrx-re utaló sor, a backuppal megegyezik. Van még valami esély arra hogy életre kel? VESA is tökéletes lenne, nem kell 1920x1200-se. Nem szeretném hogyha értelmét vesztené az X-Fi-vel eltöltött cirka 10 óra szenvedés... :DDD

(#9332) Vladi válasza varga911 (#9331) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, csomagkezelővel próbáld. Először szedd le ami most fenn van. Utána.
Aztán jöhet megint a próba és a log.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9333) varga911 válasza Vladi (#9332) üzenetére


varga911
senior tag

Nincs internet recovery console alatt, az a gond... :O

Mod: Illetve nincs ilyen mély tudásom hogy beállítsam, 1 hete sincs linux a gépen. (Volt régen Suse de azt nem nevezném semminek...)

[ Szerkesztve ]

(#9334) Vladi válasza varga911 (#9333) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha nincs akkor csinálunk elvtársak. :DDD
De vesa-val nem megy a grafikus felület? Mert ott is le tudod szedni a drivert és felrakni tárolóból.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9335) zed01


zed01
őstag

Hogy én miért használok Ubuntu linuxot? Mert sokkal nagyobb biztonságban érzem magam a neten linuxal, mint windowsal, és mert megtetszett a linux. A Hardy egy nagyon jól sikerült operációs rendszer.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#9336) Obi-1


Obi-1
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet olyan backup-ot készíteni, amely a home könyvtárat, és a root változtatásait tartalmazza (update, beállítások)? Vagy simán nyomjak egy archívumot az egész partícióról:

tar cvpzf backup.tgz --exclude=/proc --exclude=/lost+found --exclude=/backup.tgz --exclude=/mnt --exclude=/sys /

Még 7.10 alatt a sbackupot próbáltam, de nem tudtam vele visszaállítani a rendszeremet, amikor gallyra ment a 8.04-re való upgrade. Akkor felraktam egy tiszta 7.10-et, de arra sem tudtam a backup file-okat visszamásolni automatikusan, a kézi megoldásoktól meg felemás eredményeim lettek. A végén felraktam egy tiszta 8.04-et, a Home könyvtáram megmaradt, a beállításaim elvesztek.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9337) varga911 válasza Vladi (#9334) üzenetére


varga911
senior tag

Lehet hogy menne vele de nem tudom hol lehet átírni hogy vesa-val induljon. Driver "vesa" sort adjam hozzá az Xorg.conf-hoz? :U

(#9338) mAtech


mAtech
aktív tag

Biztos én vagyok a láma (lévén még kezdőként tengetem időmet a linux-al), de ngabor2 tanácsára a magyar nyelvi pakk feltelepítése után sem változott a tálcán lévő Application, Places, System magyarrá.
Ami bennük elérhető az magyar volt már telepítéskor csak ezek nem. Nézegettem neten, hátha találtok rá megoldást, de nem jöttem még rá :B

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#9339) Vladi válasza varga911 (#9337) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen.
driver "fglrx" -ről írd át.
driver "vesa" -ra.

Akkor tuti lesz graf felület. Írtam is a blogban. 3. pont
Bár terminálon is megoldható a feladat, de így könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9340) varga911 válasza Vladi (#9339) üzenetére


varga911
senior tag

Az a gond hogy a fáljban nincs semmilyen ilyen sor amit át lehetne írni, ezért is kérdeztem hogy hozzáadjam-e. :) Mindegy, próba szerencse.

(#9341) varga911 válasza varga911 (#9340) üzenetére


varga911
senior tag

Az üres fájlba beírtam a blogodban látható 4 sort, elmentettem és láss csodát bejött! :) Belépés után sikerült Synaptic-el felrakni rendesen a drivert, mostmár minden tökéletes. Köszönöm a segítséget. :C

(#9342) ngabor2 válasza mAtech (#9338) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sudo apt-get install language-pack-gnome-hu language-pack-gnome-hu-base language-pack-hu language-pack-hu-base

bár valszeg az utóbbi 2 fenn van. majd gnome restart.

(#9343) ngabor2


ngabor2
nagyúr

bluetooth-os egérrel volt már valakinek dolga linux alatt? hamarosan befut hozzám egy ilyen rágcsáló, és inkább azt használnám, mint a jelenlegi rádiósat.

(#9344) GD


GD
őstag

usb-s cucokkal van sok bajom: pl usb vinyó külső, pendrive, médiakártyák, miegymás, lassú a másolás és néha eldobja a láncot.. kézzel rootként felcsatolva sem jobb.. pl van egy ide-to usb átalakítóm, 2,5M másol rá.. ötlet?

(#9345) GD válasza ngabor2 (#9343) üzenetére


GD
őstag

volt de még 7.10 alatt.. nem túl jó benyomás.. egész desktop fagyott tőle, eldobálta a kapcsolatot, miegymás

(#9346) ngabor2 válasza GD (#9345) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem túl nagy örömmel hallom... most vettem kavicskemény 3700 pízért egyet. remélem nálam egy pöttyet stabilabb lesz (csak mert nálam a pd-s másolás 6-8-12Mb-tal megy, stabilan).

(#9347) sh4d0w válasza Obi-1 (#9336) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Esetleg ez?

https://www.coreinfinity.tech

(#9348) GD válasza ngabor2 (#9346) üzenetére


GD
őstag

gyanítom vhol a chipset, usb modulok és gvfs is belejátszik.. passz.. :(((

(#9349) GD válasza GD (#9348) üzenetére


GD
őstag

arra jutottam hogy az ehci_hcd bugos, régóta, bug report oldalakon látom a panaszokat, ha kiölöm a modult, akkor usb 1.1 -ben másol, hasít 1megával..remek.. :Y :O

(#9350) GD


GD
őstag

hát igen... kernelbugz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.