Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9451) Sianis válasza sanzi89 (#9450) üzenetére


Sianis
addikt

Szia!

Talán ez segít: [link]

Sianis

(#9452) -=Sziszi=- válasza rtom (#9449) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

A compiz nem megy.A függvénykönyvtárakat próbáltam, de semmi változás. Rájöttem hogy csak akkor csinálja, ha teljes képernyőn fut valami. A quake2-t indítottam ablakban és rendesen futott. Átváltottam fullscreenre és szétesett a kép.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#9453) 7 válasza -=Sziszi=- (#9452) üzenetére


7
addikt

(#9454) Magnum_ válasza rtom (#9431) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm, akkor elkezdem az olvasgatást :B

I humbly and respectfully decline™

(#9455) K3NZO


K3NZO
senior tag

Köszönöm a segítségeteket, de attól tartok maradnom kell vista-nal, feltettem ubuntut (8.04 ) és sima internet böngészésnél megfagy az egész :(. Majd talán egy következő verzióval megpróbálkozom.

"Per aspera ad astra"

(#9456) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

Problémám a következő. Gnome alatt van hang, viszont kde alatt semmi. Ilyet eddig nem tapasztaltam. Mondjuk mióta felraktam az ubit, azóta a kde-t nem is használtam. Még a 3.5-ös verzió van fent. Beállításokban nem találtam hibát.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#9457) rtom válasza K3NZO (#9455) üzenetére


rtom
senior tag

Nem kéne ilyen hamar feladni. :(((

Indítsd terminálból a böngészőt, hátha kapsz hibaüzenetet is.

Flash-t telepítettél már? Terminálban

sudo apt-get install flashplugin-nonfree

Menni fog az, csak kicsit bütykölni kell :U

(#9458) K3NZO válasza rtom (#9457) üzenetére


K3NZO
senior tag

Gondoltam, hogy nem lesz könnyű az átállás, csak sajna most nincs időm energiám ilyenekre, de amint vége a lakásfelújításnak biztosan nekifeszülök mégegyszer !:).

[ Szerkesztve ]

"Per aspera ad astra"

(#9459) #40553216 válasza K3NZO (#9455) üzenetére


#40553216
törölt tag

ezt mondjuk kifejthetnéd bővebben! mi az hogy kifagy? milyen neted van, meg ilyenek! :) mert lehet szimplán a netkapcsolat nem megy, pl.

(#9460) K3NZO válasza #40553216 (#9459) üzenetére


K3NZO
senior tag

ADSL3G amihez egy correga wi fi routeren kersztül csatlakoztam, amit egyből megtalált.
Az index.hu-t amint betöltötte megállt az egész rendszer, nem regált semmire :(.

"Per aspera ad astra"

(#9461) sanzi89 válasza Sianis (#9451) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezer köszi a választ, de a mai nap annyit szenvedtem vele, hogy szerintem jópár évre elegem lett a Linuxból, mint műfajból. Gebbedjen meg az egyetem, csak miatta nem fogok nyugtatókat szedni minden Linux boot előtt. Ami nagyon kell Vista alatt PuTTY-tyal megoldom, és csókolom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9462) rollins válasza sanzi89 (#9461) üzenetére


rollins
őstag

sudo pppoeconf paranccsal nem próbáltad beállítani az adsl-t? Realtek ethernet controllernek szerintem mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#9463) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Linux Mint 5 "Elyssa" - XFCE Community Edition Hardy alapú végleges megjelent akit érdekel. Az előző verzió is frankóra sikeredett, remélem ez is nemkülönben.

infó:

[link]

A kiadásról részletesen:

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9464) sanzi89 válasza rollins (#9462) üzenetére


sanzi89
addikt

Mindent úgy csináltam, mint ahogy a leírás van, de miközben a legelső parancsot beírtam, kiírta, hogy valami bizgentyű hiányzik neki.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9465) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, bluetooth-os egérke beüzemelve. már tegnap is beüzemeltem egyszer, csak az az usb dongle nagyon zavaró kék színnel villogott, és nagyon kilógott a házból. ez a mostani kb. fél centire lóg ki, és halványzöldn villog :D node a lényeg: meglehetősen érdekes az egeret belőni, ugyanis a belövéshez egér kell :F asszem erre nem igazán gondoltak a kbluetooth tervezői.

másik egér segítségével pár perc engedélyezni, semmi csicsa, semmi felesleges infó (a logban 1-2 sor), és megy. úgyhogy aki ilyen beviteli eszköz vásárlására adja a fejét, az viszonylag bátran teheti.

sanzi89: ha annak a valami bizgentyűnek adsz nevet is, esetleg mindjárt egy hibaüzenettel elkápráztatsz minket, akkor van némi esély, hogy segíteni tudjunk.

[ Szerkesztve ]

(#9466) total90


total90
veterán

Csakó!
VPN-es netet akarok beállítani Ubuntu 8.04 LTS Descktop Edetion (64-bit)-es verzión,de alapból ugye ezt nem kezeli.Tudnátok ebben segíteni?Valami program,vagy akármi jól jönne.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9467) Vladi válasza sanzi89 (#9461) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem nem is szenvedtél vele. Mi nem láttunk ebből semmit. ;]
Azt a bizgentyűt meg majd beírhatod ide is, hátha. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9468) Cartman002 válasza Major Major (#9384) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Próbáltam, hogy becsatoltam a /media/cdrom0 mappába a lemezt, de nem működött. Közben találtam a Cedega fórumában is egy hasonló problémát, ott is ezt javasolták, úgyhogy lehet a játékkal van valami. Majd kipróbálom egy másikkal is. Sajnos azóta nem sikerült még odaülnöm ahhoz a géphez, majd hétvégén :)

(#9469) GD válasza total90 (#9466) üzenetére


GD
őstag

synaptic-ban keress rá VPN, emlékeim szerint van valami grafikus tool hozzá, lehet ugyan az ami az adsl, betárcsázást is csinálja

[ Szerkesztve ]

(#9470) total90 válasza GD (#9469) üzenetére


total90
veterán

Kezdő Linuxos révén egy csomó új dolgot írtál számomra :DDD Egy kicsit részletesebben :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9471) GD válasza total90 (#9470) üzenetére


GD
őstag

[link]
[link]

magic google :D

(#9472) total90 válasza GD (#9471) üzenetére


total90
veterán

:R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9473) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, ubuntu linux-ot szeretnék felrakni a gépemre, és nem tudom hogy kell vagy csak úgy mint a wint?

(#9474) floatr válasza total90 (#9472) üzenetére


floatr
veterán

A KVpnc az én barátom volt, mert ismer pár típusú vpn-t. Bár ez csak egy felület -- kell hozzá a megfelelő típushoz való daemon --, de cisco vpn-hez, és openvpn-hez nekem bevált.

Szerk: igaz ez KDE-s, bár elszalad gnome alatt is a megfelelő lib-ekkel

[ Szerkesztve ]

(#9475) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok! Az lenne a kérdés, hogy Vista mellé felrakhatom-e az Ubuntut(XP mellett már próbáltam)? Nem károsodik semmi file a másik két partíciómon? Valamint még annyit kérdeznék, hogy a rendszerindító menü(asszem GRUB) sorrendjét nem lehetne megváltoztatni? Vagy esetleg a Linux telepítése után a Vistáét visszarakni? Mert az Ubuntut csak másodrendszernek használnám és néha unalmas mindig megnyomni a "lefelé+enter" kombinációt ahhoz, hogy Vistát/XP-t használhassak. Még egy kérdés lenne, hogy esetleg PenDriveról is telepíthetném?(a Disc Image tartalmát ki Pendrivera és onnan futtani a live rendszert).
A választ előre is köszi.
A felettem írónak:
2 fajta változat van:
LIVE CD= berakod a CD-t, bebootolsz róla, és a CD-ről lefuttatja neked a rendszert semmi telepítés nélkül. Ilyenkor kipróbálhatod, és csak az asztalon lévő "Install" ikonra kell kattintanod. Eközben végezheted tovább a netezést vagy amit éppen csináltál kipróbálás közben.
Alternative Install CD= Egy piros-sárga-kék színösszellítású egyszerű, magától működő telepítőt kapsz, de eközben nincsen lehetőség kipróbálásra telepítés nélkül.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9476) ngabor2 válasza CHIPman (#9475) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ahogy olvastam, vista mellé is fel lehet pakolni (nem próbáltam, nincs semmi winem). a grub-ban 1 szám átírásával meg lehet oldani, hogy automatikusan a win jöjjön be, és csak választásra a linux.

(#9477) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Köszi a gyors választ!
A többi kérdésre is légyszi válaszolj! A GRUB esetleg kezel 3 oprendszert is? Mert a Vista kontra NERO8 még nem tudott elfogadható eredményt produkálni... Így jó lenne egy TinyXP melléjük...

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9478) 7 válasza CHIPman (#9477) üzenetére


7
addikt

A GRUB-ba rengeteg bejegyzes irhato. Ugyhogy valaszolva kerdesedre igen, indithatsz belole 3fele rendszert is akar.

(#9479) CHIPman


CHIPman
nagyúr

És arra vki pls válaszoljon még hogy nem károsodik-e tőle semmi fileom az NTFS partíción ugye? És tudok menteni majd az NTFS-re? Pendriveról tudom telepíteni az Ubit? És még annyi, hogy van benne partíciókezelő ugye? Mert egy 3gigás darabkát le szeretnék választani az XP-nek.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9480) Vladi válasza CHIPman (#9479) üzenetére


Vladi
nagyúr

A grub max 54 bejegyzést képes kezelni. Szóval fér bőben.
A partícióidat nem fogja bántani, feltéve, hogy megfelelő helyre irányítod. Ez rajtad múlik, hogy mennyire vagy körültekintő. Ha marhaságot mondasz, marhaságot csinál.

Használd az ubuntu.com-ot. Rengeteg leírás van. Pl: usb install

Telepítő liveCD. Abban van partíció kezelő: gparted.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9481) sh4d0w válasza CHIPman (#9479) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha nem a Windows partíciójára teszed, akkor nem károsul tőle semmi meglévő állományod, NTFS-re pedig tudsz menteni, partíciókezelő pedig vann benne, bár én inkább javasolnám (a minél kevesebb hibalehetőség miatt), hogy még Windows alatt valamilyen programmal válaszd le a Linuxnak szánt területet. Csak szólok, hogy 3 giga kevés lesz.

https://www.coreinfinity.tech

(#9482) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Van egy 300 gigás vinyóm.
Így vannak a partik:
30GB Vista
20GB XP
250GB adat(ezt kihasználom, ebből nem tudok szakítani)
A 20GB-t osztanám fel. 17GB és 3GB-ra. A 3GB-osra egy tinyXP-t raknék a NERO7 végett, ennyire használnám összvissz. a 17GB a Linuxnak lenne. De léehet hogy a 3GB-ból 5 lesz a végén.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9483) Vladi válasza CHIPman (#9482) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha jól számolom, az már több, mint 4. Akkor logikai partícióra is szükséged lesz. Viszont xp nem biztos, hogy arra felmegy. Bár ezt a tiny változatot nem ismerem.

Miért ragaszkodsz annyira nerohoz? Az van Linuxra is, nemeg még jópár kiváló író. k3b például.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9484) sh4d0w válasza Vladi (#9483) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Továbbá állítom, hogy a K3b simán felveszi a versenyt a Nero Burning ROM-mal.

https://www.coreinfinity.tech

(#9485) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Kösz a segítséget. A Logikai partíciót hogy érted? ez a "k3b" ez ír iso-t is?(kicsomagolva)?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9486) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, feltettem az ubuntut, első indításra sikerült valami 1024 vagy 1280as felbontást találnia, majd netről szedett magának drivert, azzal csak 640x480ban képes működni... szedtem le az nvidiáról de a *.run-t nem tom mivel lehet futtatni... 5let

(#9487) rtom válasza D@ni88 (#9486) üzenetére


rtom
senior tag

Tudni kéne, hogy egyáltalán sikerült-e a driver telepítése, mert elképzelhető, hogy csak a monitorodat érzékeli rosszul. Kukkants be az /etc/X11/xorg.conf állományba, ha a Device szekcióban vesa van, akkor zárt meghajtó engedélyezésének visszavonása majd driver telepítése, javasolt az EnvyNG használata, ez magától leszedi a netről a szükséges drivert. Ha nvidia van a xorg-ban, akkor modline, pl. így.

Lehet, hogy be kéne tenni az 1. hsz.-be? Hardy óta csak a szívás van ezzel az automata felbontásfelismerő csodával :U

Mod.: Most így belegondolva, lehet, hogy nvidia van a xorg-ban de mégsem megy? Egy /var/log/Xorg.0.log betekintés is javasolt lehet, Vladi irkált erről.

[ Szerkesztve ]

(#9488) sh4d0w válasza CHIPman (#9485) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Márhogy ISO-ból lemezt? Persze...

https://www.coreinfinity.tech

(#9489) D@ni88


D@ni88
addikt

úúú ha felét is érteném mit mondasz már öröm lenne, de f***é kell ilyet oktatni oprendszereken...
részletesebb leírást kérhetnék? :O
sorry ma először látok linuxot

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "nvidia"
Option "NoLogo" "True"

[ Szerkesztve ]

(#9490) rollins válasza D@ni88 (#9489) üzenetére


rollins
őstag

Ki kényszerít titeket linuxra :F egyetem vagy főiskola? szóval nem az első embert "kényszerítenek", így szépen meg is fogják utálni az egészet amúgy xorg.conf -ban a Section "Screen" -hez írod péld. a Modes "1280x1024@75" -t (75 Hz csak példa!) talán menni fog
amúgy egy file futtathatóvá tétele:
chmod 755 valami.run vagy chmod +x valami.run, de elvégezhető gnome filekezelőből is úgy tudom

[ Szerkesztve ]

(#9491) D@ni88


D@ni88
addikt

jah, fősuli.

You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again. ezt írja ki, amúgy

modes izé nem is volt ott csak ennyi:
Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
Defaultdepth 24

(#9492) Vladi válasza D@ni88 (#9491) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne kapkodjál!

Először is, milyen kártya az?

Másodszor legyen így:

Driver "vesa"

és kezdjük elölről. Így tudod szerkeszteni: parancs:

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9493) D@ni88 válasza Vladi (#9492) üzenetére


D@ni88
addikt

oké, de majd csak pénteken esek majd neki, mert ma már késő van...
holnap sokáig suli, aztán girlfriend ;)

amúgy 8800GTS320as kártya.

és ezt a sudo gedit-et abba a terminálba vagy hova kell írni?
és onnan hogy lehet kilépni?:D mert eddig sosem sikerült...

(#9494) fekeandras


fekeandras
őstag


Soha többé windows.A kezdeti szerencsétlenkedéseim után kezdek egyre inkább rákapni a linuxozásra.Pedig párszor már közel álltam hozzá hogy feladjam...De nem.Végre nem kell negyedévente operációs rendszert újra telepíteni :C .Nagyon köszönöm mindenkinek az itt kapott segítséget.Nélkületek tuti nem ment volna.THX. :R :R :R

(#9495) Nkboy válasza D@ni88 (#9493) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Nyomsz egy ALT+F2-öt, és ide írod be: sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
Szerkesztés után elmented és kilépsz.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9496) sh4d0w válasza fekeandras (#9494) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Örülünk, hogy segíthettünk és alkalmad volt személyesen megtapasztalni, hogy a Linux nem is olyan rémisztő :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#9497) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Asszem ma megkapja a linuxot a gépem ;) Valaki leírná, hogy kell(teljesen n00b felhasználónak) a GRUB-ot átállítani vistára(hogy automatán arra bootoljon, és választható legyen az ubuntu), valamint egy linket kérek szépen arra az író programra amit mondtatok. Köszi előre is.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9498) sh4d0w válasza CHIPman (#9497) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem kell link. Felteszed az Ubuntut, aztán elindítod a Synaptic-ot és rákeresel a K3b nevére. Bejelölöd és kész.

https://www.coreinfinity.tech

(#9499) vamzi


vamzi
őstag

hali.régen jártam már erre.de csak most akadt olyan problémám amit nem tudok saját kútfőből megoldani.

A gondom:
csak ubuntu 8.04 volt a notimon. de most feltettem egy 5gigás partícióra az ikszpét :B :B tudtam, hogy az mbr-t felül fogja írni, csak reméltem nem lesz nehéz megcsinálni.Szóval jelenleg nincs grubom, csak ikszpém.
Próbáltam már az 1.hsz-t is, meg egy jópár howto-t a netről, de nem az igazi.Lehetőségeim korlátozottak, mert csak egy ubuntu live lemezem van(8.04) meg az internet, esetleg egy pendrive, de a noti nem bootol usbről.ahogy csináltam:
felcsatoltam grafikus módon a kérdéses partíciót a /media/disk-2 mappába
chroot-tal bementem a mappába, és mikor kiadom, hogy grub-install hd0 akkor kiirja, hogy "/dev/sda1: not found of not a block device" a partíciónak a címe ahol a grubom van: hd(0.0) de maga az ubuntu sda1-ként kezeli jelen pillanatban.
remélem tudtok hamar segíteni, mert kicsit lassú a live lemez :D

(#9500) Vladi válasza CHIPman (#9497) üzenetére


Vladi
nagyúr

link1 link2 ;)

(#9499) vamzi

Az a liveCD bőven elég. Link.

/dev/sda kell.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.