Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9051) Obi-1 válasza Obi-1 (#9042) üzenetére


Obi-1
őstag

Furcsa, de úgy tűnik, hogy csak az a megoldás van, hogy :
- nem használom az ATI proprietary drivert.
- régi verziót használok (8.3 még állítólag jó).

Az a bosszantó, hogy pont nemrég raktam fel a 8.6-ot, mivel azt gondoltam, hogy jobb lesz a frissebb driver. A 8.7 állítólag nem megoldás.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9052) Sianis válasza Obi-1 (#9051) üzenetére


Sianis
addikt

ATI szívás sajna. Nem értem, hogy miért, de sosem volt jó tapasztalatom vele.

Sianis

(#9053) Obi-1 válasza Sianis (#9052) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem gondoltam, hogy ilyen súlyos a helyzet, kár, hogy hűséges voltam az ATI-hoz a legutóbb.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9054) sh4d0w válasza Sianis (#9052) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nincs még használható open source driver?

https://www.coreinfinity.tech

(#9055) Sianis válasza sh4d0w (#9054) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem nincs ATI-m egy ideje, úgyhogy nem tudom. Viszont még mindig hallani nagy ATI-s problémákról.

Sianis

(#9056) sh4d0w válasza Sianis (#9055) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hmm... érdekes ez a dolog. Nekem ATi-m van, volt, és ha megmarad a cég, akkor lesz is, de nekem sosem volt vele bajom. Engedélyeztem a zárt driverek között és azóta megy, mi több, DirectRendering is van.

Ettől még persze igaz, hogy sokan szívnak vele, de ugyanezt a helyzetet látom nV fronton is; ha engedélyezi a zárt drivert, túl nagy a felbontás, használható GUI-t csak a letiltásával kap a delikvens.

Azt nem tudom egyik esetben sem, hogy a gyári driverekkel mi a helyzet, lévén nekem nincs rá szükségem. Azt olvastam több helyen is, hogy az AMD/ATi szorosabbra kívánja fűzni a kapcsolatokat az opensource közösséggel és ennek jegyében kiadtak bizonyos információkat - ezért kérdeztem az opensource drivert, de ezexerint még semmi ezügyben.

Hohó! PH-addikt lettem!

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#9057) Sianis válasza sh4d0w (#9056) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem pedig pont Nvidia van és azzal nincs semmi gond. :) Vicces dolgok ezek, de azért lassan csak összekapják magukat a gyártók.

Sianis

(#9058) rollins


rollins
őstag

Ati -nál tényleg néha botrányos dolgok vannak. Fedora 8-ról kellett váltanom, mert ott kb 3-4 hónapja random fagyások voltak/vannak, fogalmam sincs miért, pedig redhat vagy fedorára mindíg előbb volt radeon driver. Most Ubuntu 8.04.1 LTS -t használok HD4850 vga-val. Kissé kacifántos volt, de az itt leírtak segítettek.
Nem is rossz ez az Ubuntu :-), bár itt kicsit többet kellet állítgatni telepítés után, pél.: adsl-t nem sikerült elsőre beállítani, csak pppoeconf -val sikerült többszöri próbálkozásra, az gui-s akármi használhatatlan volt nekem. Vagy dpkg-reconfigure console-setup kellett, hogy legyen konzolon ékezetes karakter. Egy apróság,: péld. mc (midnight commander) hogy maradjon az mc-ben lévő k.t-.ban kilépés után, csak ez kell a .bashrc -ben : alias mc='source /usr/share/mc/bin/mc-wrapper.sh'

[ Szerkesztve ]

(#9059) n0_gAboR válasza sh4d0w (#9056) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A tul nagy felbontas azert van, mert az uj Xorg automatikusan erzekeli a felbontasokat is, ezert nincs rola bejegyzes az xorg.conf-ban, mint regen. Ilyenkor GDM a leheto legnagyobb felbontassal indul.
Sajat session alatt lehet beallitani a kivant felbontast.

Ha viszont regi a monitor es rosszul adja le az infokat magarol, vagy rosszul detektalja az X, akkor ez problema lehet, ilyen esetben le kell tiltani az EDID-et az xorg.conf-ban, es manualban allitani a felbontasokat, mint regen.

Nekem egy regi 22" CRT-vel (Belina 108080) es a mostani 22" TFT-mmel (Acer) se volt problema, es kb sorban 5 NVIDIA kartyam volt eddig.

NV binaris drivere nagysagrendekkel problemamentesebb mint az AMD-e. bar nem mindig tokeletes.

(#9060) sh4d0w válasza n0_gAboR (#9059) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Noh, legalább most már ismerem a technikai hátteret.

https://www.coreinfinity.tech

(#9061) McKane


McKane
senior tag

Hali mindenkinek!

Vettem a bátorságot, és letöltöttem a legújabb Ubuntu Linuxot! (8.04) A laptopomra akarom feltelepíteni, bár tudom hogy ez teljesen más mint a windows, és ennek kiküszöbülésére kérném a tanácsaitokat! Szóval a laptop egy Fujitsu-Siemens Amilo Li1705. A VGA Via Chrome9 HC, chipset VIA P4M900, VT8237 déli híddal,Intel Celeron M 520,1.6GHz,1Gb RAM. Szóval szeretnélet megkérni Titeket, hogy segítsetek a driverek feltelepítésében, ha lehetne érthetöen.. Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#9062) Vladi válasza McKane (#9061) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hali!

Úgy látom ezeket adják előtelepített Linuxszal. Ez jó prognózis.
Próbáltad már? Az uborka cd az live. Esetleg nézd meg, hogy milyen eszköz nem megy. Hátha lesz egy-két meglepetés. :K
Linuxban kicsit másként megy a driver kérdés, de erről később, ha látod mi megy alapból és mi nem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9063) Vladi válasza Vladi (#9062) üzenetére


Vladi
nagyúr

Najó. Pontosabban a vga-val szívni fogsz. De elvileg megoldható. [link]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9064) Vladi válasza n0_gAboR (#9059) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen a nyüves automatikus felismerés, ugye. Lassan eljutunk oda, hogy ha új Linuxot akarsz, vegyél új gépet. :((( De utálom ezeket az automatikus csodákat. Ha valami gebasz van, törhetek a mákosból. :((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9065) rtom válasza Vladi (#9064) üzenetére


rtom
senior tag

Visszasírjuk a hegesszük kézzel a xorg.conf-ot időket? :DDD

Részemről még mindig gyorsabban sikerült egy jól beállított xorg.-ot elővenni, mint az automatikus felismeréssel megetetni...

(#9066) Vladi válasza rtom (#9065) üzenetére


Vladi
nagyúr

Naja. Visszasírjuk az "azt csinálod amit mondok és nem azt amit éppen akarsz akár jó, akár nem" időket. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9067) ngabor2 válasza Vladi (#9062) üzenetére


ngabor2
nagyúr

eegen, előre telepített linuxszal... bár jobb lenne, ha üresen árulnák. kollégám is vett egy hasonló okosságot a tétől, net-előfizuval. linux volt rajta, csak épp nem ment a hang, nem ismerte az usb-s cuccot, nem ment rajta sokminden. beboot egy live ubiról, volt hang, de a net továbbra se ment. akkor a linux még egyáltalán nem támogatta ezt a fajta kütyüt (ma már támogatja, én is használom). és itt felvetődik a kérdés: miért adnak el valamit úgy, hogy nem működik megfelelően? miért egy olyan linuxot pakolnak rá, és úgy, hogy az r=1 user első mozdulata legyen lenyalni, és tört wint fellapátolni rá?

(#9068) Sianis válasza ngabor2 (#9067) üzenetére


Sianis
addikt

Mert arra van törvény, hogy a gépen legyen operációs rendszer, arra nincs, hogy annak működnie is kell. És a kereskedő mindig a legszűkebb keresztmetszetet nézi, tehát van rajta, törvény letudva, ide a pénzt, viszontlátásra.

Sianis

(#9069) McKane válasza Vladi (#9062) üzenetére


McKane
senior tag

Hello!

Nem ezeket nem adják elötelepített linuxszal. Csak adnak hozzá egy Knoppix Linux Live CD, ami ráadásul magyarul nem tud, csak angol,meg német nyelvű. Sőt a Windows-os drivereket nekem kellett összevadászni a netről.. Tudom hogy a majdnem legolcsóbb noti volt, ne járjon a szám,de nekem nem kellett drágább /ugyanis koleszos voltam/, de azért a kedves Fujitsu-Siemens adhatott volna hozzá egy driver CD-t, vagy a winyó egy leválasztott particíójára felpakolhatta volna a drivereket. Ahogy tudom az Acer így csinálja. Így nem tudják lenyúlni a kereskedők a cuccost.. :)

Amugy köszi a gyors válaszokat! Meglátom meddig megy.. :)

Üdv.: McKane

[ Szerkesztve ]

(#9070) escape válasza McKane (#9069) üzenetére


escape
aktív tag

Szép jó napot mindenkinek.
Azt szeretném kérdezni, hogy a GDM felbontását hol tudom állítani?
Mert elcsesztem az nv drivert a zárt meghajtós cuccal, aztán nagy nehezen jó lett, de a GDM még mindig 800*600-ban fut.
Próbáltam dpkg-reconfigure gdm asszem ez volt, de nem jött össze.

Bocs nem válaszolni akartam, csak mellékatt :D

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9071) dr_strange válasza escape (#9070) üzenetére


dr_strange
senior tag

Hello,

[link] ?

Ez ugyan az ellenkezo eset (tul nagy a felbontas), de az alapelv hasonlo lehet.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#9072) sh4d0w válasza escape (#9070) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg?

https://www.coreinfinity.tech

(#9073) rollins válasza escape (#9070) üzenetére


rollins
őstag

Section "Screen" -hez próbáld írni (számok helyére azt írsz amit akarsz a monitorod tudása szerint), csak példa egy crt-hez:
Virtual 1024 768
Ha frissítés beállítása is kell: Modes "1024x768@85"
habár nálam fordítva volt, túl nagy volt a felbontás a gdm-nél :U

[ Szerkesztve ]

(#9074) fekeandras


fekeandras
őstag

Hello.azt mondja meg nekem valaki, hogy miért nem megy a netem linux-al.(Ubi 8.04)
Xp-n símán mindenféle beállítás nélkül azonnal megy ezen nem.(kábeltévés netem van ami autómatikusan csatlakozik nem kell jelszót stb megadni)Ja és telepítés után csak részben megyar nyelvű a rendszer az normális?Nem tudtam semmit frissíteni rajta még.Valaki írja le nekem kérem részletesen, szájbarágósan!, hogy mit állítsak át rajta hogy legyen netem.Köszi. :F

(#9075) rollins válasza fekeandras (#9074) üzenetére


rollins
őstag

ezt találtam, lehet a windows fogja? [link]

(#9076) rollins válasza fekeandras (#9074) üzenetére


rollins
őstag

ez kimaradt: ha szerencséd van csak ennyi kell, hogy dhcp-n kapd a címet, ha windoz már nem foglalja.
ha lesz net, a nyelvi támogatás a rendszer/adminisztráció menüből érhető el, ott kiválasztod a magyar nyelvi filet és telepíted, majd beállítod alapértelmezett nyelvvé a magyart

[ Szerkesztve ]

(#9077) fekeandras válasza rollins (#9076) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem is ad ilyen lehetőséget hogy vezetékes kapcsolat.Csak telefonos van.Pedig ez kábelon jön.És ez az ablak is és még jópár angolul jön be. :U Akkor fölösleges is vele bénáznom... :(

[ Szerkesztve ]

(#9078) rollins válasza fekeandras (#9077) üzenetére


rollins
őstag

ifconfig parancs mit mond? (menüböl alakalmazások//kellékek/terminál -ba nyomj egy ifconfigot parancsot)
ha ifconfignál legalább látszik az eth0, lo (loopback) tulajdonsága, ezt találtam még, mentsd el az interfaces állományt és próbáld meg így szerkeszteni, hátha segít :
/etc/network/interfaces állományban:
auto lo
iface lo inet loopback
address 127.0.0.1
netmask 255.0.0.0

auto eth0
iface eth0 inet dhcp
Azon a hálózati beállításon a Ethernet kapcsolat sem látszik, mert elvileg semmit nem kéne csinálni, csak dhcp-re beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#9079) rollins válasza rollins (#9078) üzenetére


rollins
őstag

Azon a hálózati beállításon az Ethernet kapcsolat sem látszik? (kérdés akart lenni) Ahogy olvasom ennek kapásból kéne mennie, hacsak nem foglalt valami ipcím, mac cím a windows miatt, nem tudom. :U

[ Szerkesztve ]

(#9080) fekeandras


fekeandras
őstag

Megpróbálom.Az a baj hogy nem nagyon vágom a Linuxot. (még)

(#9081) fekeandras


fekeandras
őstag

ifconfig -ra ezt írta ki:

lo Link encap: Local Loopback
inet addr: 127.0.0.1 Mask: 255.0.0.0
inet addr: ::1/128 Scope: Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU: 16436 METRIC: 1
RX packets: 964 errors: 0 dropped: 0 overruns: 0 frame: 0
TX packets: 964 errors: 0 dropped: 0 overruns: 0 carrier: 0
collisions: 0 txqueuelen: 0
RX bytes: 84472 (82.4 KiB) TX bytes: 84472 (82.4KiB)

Ezeket írta ki.Lehet neked mond valamit nekem lövésem sincs mi mit jelent.Egyébként két gép van egyiken Win a másikon Linux van.Megcsináltam amit belinkeltél de kikapcsolás után magától visszaindul a gép.Lövésem sincs ilyenkor mi a teendő. :F

[ Szerkesztve ]

(#9082) rollins válasza fekeandras (#9081) üzenetére


rollins
őstag

lspci | grep Ethernet parancsra mit ír?
Innen már túl sok ötletem nincs. Milyen hálózati vezérlőd van egyáltalán a gépben?
(remélem nem az /etc/network/interfaces file modosítása miatt indúl újra, ha lementetted, másold vissza, feltéve ha tudod.)

[ Szerkesztve ]

(#9083) fekeandras válasza rollins (#9082) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem hiszem.Érdekes hogy a 2.0 uhu -val meg megy.Ez mitől lehet.Lehet hogy a lemez szar amit letöltöttem? :F

(#9084) rtom válasza fekeandras (#9081) üzenetére


rtom
senior tag

kéne legyen eth vagy ath kezdetű cucc az ifconfig-ra, ha nincs, akkor elképzelhető, hogy nem ismerte fel a hálókarit. Jól jönne az az lspci kimenet, esetleg egy lsmod is.

(#9085) fekeandras válasza rtom (#9084) üzenetére


fekeandras
őstag

Egy öreg P3 gépre szerettem volna rakni.(1Ghz cerka,512ram,40Gb hdd,Inno3D GeForce 2 MX200,Lg cd-rw,MobilRack,Kártya olvasó).Ezen a gépen csak neteznék.A Win-es gépem folyamatosan nyeli a vírusokat és megelégeltem.Ezen netezek azon lanparty-zok.Bár lehet hogy ez nem fog összejönni... :F

[ Szerkesztve ]

(#9086) rtom válasza fekeandras (#9085) üzenetére


rtom
senior tag

Én egy PIII 933 MHz-s géppel nyomom, úh. a teljesítmény nem gond, és vannak még eszközök a soványításra. De hogy a netedet rendbe próbáljuk rakni, csak kéne az lspci | grep Ethernet és az lsmod parancsokra kapott válasz...

(#9087) fekeandras válasza rtom (#9086) üzenetére


fekeandras
őstag

Kipróbálom egy másik hálókártyával is hátha csak ezt nem ismeri fel.Ha nem segít töltök le egy másikat és megpróbálom azt felrakni.Ha semmi eredmény akkor feladom és xopok tovább azzal a vírusmágnes duplavés x@rral.

(#9088) Nkboy válasza fekeandras (#9087) üzenetére


Nkboy
senior tag

Add ki ezt a parancsot: lspci | grep Ethernet amit a szakik már írtak
Lehet, hogy könnyebben tudnak segíteni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9089) v.tom


v.tom
őstag

Helo! Nekem lenne egy olyan problémám, hogy nincs netem ubuntu alatt. Kicsit utánanéztem, és valószínűleg a dual boot okozza. Nem tudtok erre valami megoldást? Előre is köszi a választ!

mod.: Most látom hogy mások is hasonló problémával küzdenek mint én. REmélem összejön a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#9090) ngabor2 válasza v.tom (#9089) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha látod, hogy hasonló a probléma, kkor valszeg hasonló a megoldáshoz vezető út:
- lspci | grep Ethernet kimenet
- ifconfig kimenet
- milyen net? adsl, kábel, egyéb, éspedig...
- közvetlenül kapcsolódik a net a géphez, vagy routeren keresztül?
- milyen módon kapcsolódik a gép a netre? ennek a kérdésnek csak akkor van értelme, ha routeren keresztül kapcsolódsz.

(#9091) ngabor2


ngabor2
nagyúr

viszont én is hamarosan belekzdenék egy aranyos kis hálózatos projektbe... csak ezzel mindig bajban vagyok.

a gép egy router és mini-szerver lenne (méretileg legalábbis mini), rajta ubuntu, server edition. x helyett/mellett esetleg vncserver futna rajta, mert a grafikus felület az jó :D amit tudnia kellene:
- a bejövő netet wlanon és etherneten megosztani
- wlanon mac-szűrés és titkosítás (wpa2)
- qos, mert ezt nem igazán sikerült a jelenlegi routeren értelmesen életre kelteni
- statikus dhcp... bár lehet, hogy áttérek fix ip-kre.
- portok átirányítása, mert továbbra se ez lenne a fő szerver (valószínűleg)
- ddns, ennek még nem jártam utána, de a gúgli úgy érzem, segíteni fog
- forgalom loggolása, a muninnak utánajárok, annyira nem lehet bonyolult.

gondolom az első válasz a "lartc" lenne, de az nekem továbbra is túl sok.

(#9092) v.tom válasza ngabor2 (#9090) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi a gyors választ. Akkor pontosítok is. Kábelnetről van szó, és közvetlenül kapcsolódik, egyszóval nincs router az útban. Próbáltam több hálókarival is a dolgot, egyikkel sem ment sajnos.

(#9093) n0_gAboR válasza Vladi (#9064) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Szerintem pont jol van kigondolva az xorg automatikus felismerese, ha esetleg nem tetszik neked ugy ahogy felismerte, manualisan szerkesztheted az xorg.conf-ot (mint regen), es akkor azokat a beallitasokat fogja hasznalni.

Regi monitorok amik nem szolgaltatnak EDID informaciot, ott szukseg van a manualis konfigra - de ez a szopas regen az uj monitorokkal is megvolt.

(#9094) ngabor2 válasza v.tom (#9092) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az asszem pptp lesz. ilyet közvetlenül linux alól még nem lőttem be, de az apt-cache search pptp adott néhány találatot.

(#9095) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló

lenne néhány kérdésem.

letöltöttem az ubuntu 8.04-et és cd-ről indítottam.

1. sajnos nem látja az ntfs partíciókat.
az alkalmazások alatt nincs rendszereszközök menüpont, tehát nem tudom futtatni az ntfs configuration tools-t.
Telepíteni nem szeretném, esetleg honnan lehet olyan verziót letölteni, ami fut cd-ről és látja az ntfs doksikat?

2. feltettem a sun virtual box-ra is, de itt is ugyanaz a gond, semmi partíciót, usb-t, semmit nem lát. (csak netezésre használnám, de így nem tudok semmit letölteni win alá)

3. A virtuális gépen futtatva csupán 640x480 méretben hajlandó futni, nem tudom nagyobbra venni sehogy sem

köszi

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9096) ngabor2 válasza Wolfskin (#9095) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem mai topik, de hátha segít.

(#9097) Wolfskin válasza ngabor2 (#9096) üzenetére


Wolfskin
őstag

sajnos semmi

valahogy az az érzésem, hogy aki nem születik bele a linuxba, esélye sincs, hogy használja... nekem továbbra is néhány fanatikus játszótere marad, ami valós munkára nem alkalamas. pc esetében még mindig, mindenre rájöttem, megoldottam, az valahogy egyértelmű, kézenfekvő, és felkínálja a megoldéási lehetőségeket. talán mert azt a felhasználóknak tervezték, a linuxot meg programozók saját maguknak. na mindegy, nem bosszankodom tovább, elment egy napom, meg a kedvem is a linuxtől egy életre...

azért köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9098) fekeandras válasza rtom (#9086) üzenetére


fekeandras
őstag

Holnap megnézem picit elment a kedvem a bénázás miatt.Miért nem tudják kicsit átláthatóbbá,könnyebben értelmezhetővé tenni a Linuxot.Ezért nem fog soha elterjedni szélesebb körben mert szerencsétlenkedni kell vele hogy menjen.De úgy érzem van egy kis szívás vele de megéri! ;)

(#9099) róland válasza Wolfskin (#9095) üzenetére


róland
veterán

Ubuntu honlapjáról valamelyik LiveCD változatot töltsd le.

Indítás után pedig a helyek/places menüpont alatt meg kell jelennie az ntfs particókat tartalmazó logikai HDD-knek is. Rákattintva mountolja is azokat a rendszer.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9100) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez egy ilyen nap. Ma mindenkinek elmegy a kedve a linuxtól. :U

fekeandras és Wolfskin!

Szerintem ne adjátok fel még a reményt. Ez egy más jellegű rendszer amit eddig ismertetek. Megismerni és megtanulni nem egy nap.
Beleszülteni nem kell. Nagyon kevesen "születnek" bele. Pl én anna idején kb 3-4 hónapot szívtam vele mire megtanultam az alapokat. Aztán egy szép napon arra ébredtem, hogy ez is működik, meg az is, meg minden. Pedig nem születtem bele és
nem is vagyok programozó.
De szerintem még sokan mások vannak/voltak így ezzel.
Egyszóval időbe és energiába kerül megtanulni használni. De megéri a fáradságot. A tanulás mindig a hasznotokra van. :K

Úgyhogy türelem és tessék olvasni, kérdezni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.