Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42551) viw válasza Kendek (#42545) üzenetére


viw
aktív tag

hát nekem azért kell h valami figyelmeztessen a frissítésre, mert elfelejteném. de ha majd beleteszed ezt a fjúcsört az Rmentbe....:)

(#42552) vilmaboy válasza hcl (#42550) üzenetére


vilmaboy
őstag

szerkeszthetem én... megadom az ssid-t, titkosítást, jelszót... semmi... wifi radar egyértelműen azt mondja, h no device... tuti, hogy be kell kapcsolni valahol, mert jelen van, de hol

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42553) Kendek válasza viw (#42551) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért ilyet egészen biztosan nem teszek bele, gyanús lenne ha egyfolytában futna a háttérben és a nettel kommunikálna. :DDD
Igazából én a legtöbbet fejlesztői kiadásokat használok, így naponta akár többször is frissítek, mert mindig van mit. Szóval az értesítés hiánya igazán nem zavar, sőt, sokkal inkább idegesítő mikor valamit gépelsz, aztán felbukkan a frissítéskezelő ablaka.

<-ƘƘ->

(#42554) viw válasza Kendek (#42553) üzenetére


viw
aktív tag

oké ez érthető. és egy olyan megoldás,h. x beállított időpontban automatikusan lefut? így nem kell folyamatosan kommunikálnia a net felé?! vagy erre értetted h nem teszed bele?

[ Szerkesztve ]

(#42555) rybank


rybank
senior tag

Amikor beállítok egy felhasználói fiók jelszót, akkor a jelszó erősségére kérdés!
1.: Erős jelszó kell, mert interneten, hálózaton keresztül érkezőket figyelembe kell venni?
2.: Nem kell erős jelszó, csak a számítógép körül lévő emberek "ellen" kell jelszó?

(#42556) Kendek válasza viw (#42554) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem erre értettem, de biztosan nem lesz ilyen megoldás sem benne. Igazság szerint nem a rendszerfrissítés a fő funkciója az alkalmazásnak. Leginkább úgy kapcsolódik hozzá, hogy rendszer-visszaállítás után könnyebben lehet vele naprakésszé varázsolni a rendszerünket. Szóval nem fog központi szerephez jutni, és főleg nem lesz olyan, hogy felhasználói kontroll nélkül telepítsen bármit is.

<-ƘƘ->

(#42557) rybank válasza Kendek (#42556) üzenetére


rybank
senior tag

" főleg nem lesz olyan, hogy felhasználói kontroll nélkül telepítsen bármit is." Vannak elveid!

(#42558) RBJ


RBJ
addikt

Boldog, áldott karácsonyt mindenkinek!
Kaptam egy logitech wireles fejhallgatót. Problem a következő meg se mukkan. Érdekes egyből felismeri ha állítom vele a hangerőt mutatja , sőt ha a beállításokban a próbára nyomok megyen.

Na megoldódott. csak feljebb kellett tennem a zene menüben a sorban, hogy melyik szóljon.
Egy jó pont megint a kubuntu nak, hogy felismer egy hardvert. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42559) hcl válasza RBJ (#42558) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Bluetooth vagy egyéb wireless...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#42560) RBJ válasza hcl (#42559) üzenetére


RBJ
addikt

wireless

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42561) hcl válasza RBJ (#42560) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Úgy értem, a jack kimenetbe dugod, és onnan van egy eszköz, ami vezeték nélküliesíti? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42562) RBJ válasza hcl (#42561) üzenetére


RBJ
addikt

van egy usb wireless modul vagy mi fene azt bedugom a gépbe és ezzel tarja a kapcsolatot a fejhallgatóval a dolog.[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42563) vicces válasza rybank (#42555) üzenetére


vicces
addikt

na a válasz engem is érdekelne. én nagyon egyszerű, gyors jelszót használok, csak nem tudom, hogy van-e ennek jelentősége??

:)

(#42564) Boxi88 válasza hcl (#42542) üzenetére


Boxi88
őstag

Előbb win, majd ubi... de már rájöttem mi volt a baj!

Mindig internetkapcsolat nélkül csináltam és nem lett jó, most megcsináltam netkapcsolattal és láss csodát az ubi leszedte magának a netről ami kellett, így nekem hozzányúlni se kellett... :W :U

Na mindegy, megvan és kész!

(#42565) hcl válasza vicces (#42563) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mindenképpen erős jelszó kell, ha van az Internet felé nyitott port a tűzfaladon.
Nekem pl. van FTP szerverem, és pár egyéb dolog is, oda illene :)
Egy nyitott SSH-n ugyanazzal a userrel lehet bejelentkezni, mint a gépre, így minél nehezebb kitalálni, annál jobb.

@RBJ : Ja, akkor az egy USB hangkártya, meg egy transmitter :) Ebből a gép csak a hangkártyát látja gondolom, azokat meg általában ismeri a Linux.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42566) neverDell válasza hcl (#42565) üzenetére


neverDell
tag

Nem az erős jelszó használata ellen beszélek, de érdekelne, hogy szerinted mi köze a jelszó erősségének a net felé nyitott portokhoz? Pl. ha van egy nyitott http port a gépen? ;)

(#42567) hcl válasza neverDell (#42566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Úgy érteni, ha szolgáltatás is van rajta.
A nyitott port is veszélyes (mindegy, milyen jelszóval), de ha még fut is valami szolgáltatás rajta, amire jelszóval be lehet jelentkezni, az azért már nem mindegy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42568) rybank válasza neverDell (#42566) üzenetére


rybank
senior tag

Nem igazán érted hozzá. De a jogosultságok könnyű megszerzésére gondolok.

(#42569) vilmaboy


vilmaboy
őstag

mit cseszek el?

vilmaboy@ubuntu:~/Letöltések/dell_net$ sudo sh dell_net.sh
#############################
# Dell Inspiron 1300 .. #
############################3
Asking for password to auth...
dell_net.sh: 9: zenity: not found
vilmaboy@ubuntu:~/Letöltések/dell_net$

miért nem települ?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42570) neverDell válasza hcl (#42567) üzenetére


neverDell
tag

Nem értesz: van egy nyitott 80-as portom, rajta egy apache szerverrel.
Miben könnyítem meg a rendszeremet feltörni készülő dolgát egy egyszerű jelszóval?
(leszámítva azt az esetet, ha hozzáfér a jelszó fájlhoz _és_ egy login prompthoz)

Önmagában a nyitott portnak semmi köze a jelszavakhoz, csak ezt próbálom megvilágítani.
Még ha tudsz is jelszót, tehát kitalálnod/feltörnöd sem kell, akkor sem fogsz bejutni vele, ha csak az apache áll rendelkezésedre.
Ftp egy más téma, mert ott sok esetben a rendszered usereit használod authentikációhoz.
Bár a dologhoz hozzátartozik, hogy netre én nem tennék ftp-t, max. sftp-t és ott is csak kulcspárral engednék be bárkit, nem jelszóval.

(#42571) hcl válasza neverDell (#42570) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy Apache szerverrel magában nem is, de ahol már apache van, ott szokott lenni valamilyen file transzfer protokoll is, meg esetleg ssh, vagy vnc.
Az más kérdés, ki mennyire paranoid. Elég sok szolgáltatónál van sima FTP, meg mondjuk nálam is.

Amúgy nemtom, én sosem foglalkoztam ilyesmivel, mármint rendszerekbe betöréssel, tehát annyira nem tudom, mit mivel lehet. Az biztos, hogy nem véletlenül emlegetik a biztonsági szakemberek, hogy minél kevesebb nyitott portod és szolgáltatásod legyen kifelé, mert minden ilyesmi sebezhetőség lehet.

@vilmaboy : Zenity fent van?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42572) viw válasza vilmaboy (#42569) üzenetére


viw
aktív tag

nyiss egy terminált: sudo MÚKODJ:D:D:D
(ezt a mindenre jó parancsot most találtam neten)

(#42573) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Most már fent :) :R :R

El is indult a telepítés és beindult végre a wifi is... :DD :DD 2 nap alatt, de mexületett... :))

Most kaja... Délután este leszel? Olvasgattam a csomagokról és driverekről elég sokat. volna majd pár kérdés a fejemben...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42574) RBJ


RBJ
addikt

Tud valaki valami jó videó convertert ami a szoftverközpontban is fellelhető ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42575) hcl válasza RBJ (#42574) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mencoder ;)
Meg annak a GUI-jai. Pl. Avidemux, asszem az tud konvertálni is.
De a Cinelerra, meg a Kdenlive is tud.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42576) RBJ válasza hcl (#42575) üzenetére


RBJ
addikt

egyenlőre kubuntu alatt egyik se muzsikál rendesen. :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42577) hcl válasza RBJ (#42576) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az mencodernek kell mennie, az magában jó kódolásra. Egyszer összeraksz magadnak egy megfelelő parancssort,akkor akár terminálból frankón használható.
Na persze kissé macera, mivel a kiskutya füle is állítható rajta...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42578) RBJ


RBJ
addikt

na az avidemux működik. már csak egy gondom van, hogy miért lett az alapértelmezett video lejátszó a vlc helyett?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42579) vilmaboy


vilmaboy
őstag

- Mit csinál pontosan a Zenity?

- Honnét lehet tudni, ha nincs grafikus felület, hogy melyik csomagot kell telepíteni hogy legyen. pl honnét tudom, hogy az intel chipsetnek és a vesa-nal mi a csomagja?
xserver-xorg-video-intel, xserver-xorg-video-vesa, ez oksa... de honnét tudom hogy ez kell nekem? van valami parancs ami megmondja, hogy mit hiányol?

- Ha Synaptic csomagkezelővel telepítek valamit, akkor az ugyebár felajánlja a szükséges komponenseket is hozzá. Ez oksa.. Nade, ha uninstallálok valamit, akkor a komponenseket is leszedi? vagy ilyenkor kiadható a sudo apt-get autoclear vagy autoremove parancs és az ezeket takarítja?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42580) #16820480 válasza vilmaboy (#42579) üzenetére


#16820480
törölt tag

az apt-cache search <csomagnév> paranccsal tudsz keresni parancssorban a csomagok közt. itt a csomagnévhez elég ha részletét írod be, az ki fogja dobni. sőt, ez elvileg a rövid leírásukban is kere, szóval a "mediaplayer" kulcsszóra ki fog dobni egy rakás cuccot elvileg, aminek a nevében nincs benne, hogy mediaplayer.

én egy ideje aptitude-ot használok parancssorból, ott kicsit mások a kapcsolók a parancsokhoz, de hasonlóan működik ez is. ez remekül leszedi a kapcsolódó csomagokat is automatikusan. a synaptic én úgy tudom, hogy csak akkor, ha az adott csomag, amit le akarsz szedni, mindenképpen szükséges egy másik csomag működéséhez (tehát függőség és nem ajánlott).

(#42581) vilmaboy


vilmaboy
őstag

mitől lehet, hogy belépéskor csak lubuntu és lxde felülettel tudok belépni?

Gnome, openbox, kde-t is felajánlja , de nem tudok belépni velük... vagy visszadob login-ra, vagy nem jelenik meg semmi, fekete a képernyő.. marad a konzul.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42582) Kendek válasza vilmaboy (#42581) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom attól, hogy a /usr/share/gnome-session/sessions könyvtárban ott vannak ezek, de a szükséges komponensek hiányoznak.
Amúgy felejtsd már el ezt a konzult, eleinte vicces volt, de már nem az. Nézz utána, hogy mi a különbség a konzul és a konzol között, amúgy pedig hívhatod nyugodtan terminálnak is.

(#42579) vilmaboy: man zenity
Dialógusablakok megjelenítésére való, parancsokkal lehet vezérelni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#42583) vilmaboy


vilmaboy
őstag

bocsi, ha még nem megy minden pontosan... miután kikaptam :O mert, amatőrizmusom kiütközött, segítenél megfejteni azt is, hogy a hiányzó komponenseket miért nem telepítette automatán, amikor a rendszert installáltam :U ? lubuntu alter telepítőt futtattam rajt. végig lan-on volt a gép.
Mit tehetek, hogy a hiányzó komponenseket feltegye? van erre parancs? vagy manuálisan kell összeszedni? Mit tehetek?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42584) Kendek válasza vilmaboy (#42583) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, mit szeretnél pontosan? A főként GNOME-ra épülő Ubuntu telepítéséhez használd a

sudo apt-get install ubuntu-desktop

parancsot, míg a KDE-shez a

sudo apt-get install kubuntu-desktop

-ot. De a bejelentkező képernyős GNOME munkamenet inkább a gnome-shell lesz, azt indítja azzal, szal azt kell hozzá telepíteni.
De neked szerintem ezekre nincsen szükséged, különben miért is telepítettél Lubuntut?

<-ƘƘ->

(#42585) MacCaine válasza vilmaboy (#42583) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez a cikk talán kicsit megvilágosítja, mi az az ablakkezelő. Azért nem tudod elindítani, mert nincs telepítve. Azért nincs telepítve, mert lubuntut raktál fel, az meg az lxde nevű ablakkezelőt telepíti. Ha gnome-ot akarsz, akkor rakjál fel sima ubuntut, mert az az alapértelmezett. Ha meg KDE-t, akkor kubuntu. De, mint Kendek is írja, lubuntura is fel lehet pakolni bármelyik ablakkezelőt, bár túl sok értelme nincs. Csak a helyet foglalja...

(#42586) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Kb 1 hete írtam, hogy felteszem az Ubuntut. Ez meg is történt, el-el voltam, ismerkedtünk viszont most már muszáj írnom, mert nem találom a megoldást és kéne a segítség.

Van egy ATI radeon x1950 kártyám és ubuntu alatt katasztrófális. Az ablak effektek akadnak, lassú az egész. Zárt illesztőprogramot nem ajánl fel hozzá (rendszerbeállítások), nem tudom mit tehetnék. Windows alatt semmi gondom a kártyával.
Próbáltam AMD honlapjáról linux drivert leszedni, de az meg hibával leáll, nem tudom feltenni (nem látom a hibaüzenetet, mert a terminál bezár kicsomagolás után).

Valaki tudna segíteni?

(#42587) Pano válasza Pano (#42586) üzenetére


Pano
addikt

Ja és a folyamatos elmosódott ikonokról, karakterekről ne is beszéljünk

(#42588) MacCaine válasza Pano (#42586) üzenetére


MacCaine
őstag

Nyiss meg te egy terminálablakot, navigálj a letöltött driverhez, és úgy indítsd el (sudo).

Negyedik oldal... :)

[ Szerkesztve ]

(#42589) Kendek válasza Pano (#42586) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azzal a régi kártyával igazából nem tudsz sok mindent tenni már Ubuntu alatt. Csakis a nyílt meghajtót tudod hozzá használni, mivel az AMD már nem nyújt hozzá támogatást.
De amúgy ha az a gondod, hogy az ablakok a mozgatásukkor darabosan követik az egeret, akkor az nem a grafikus meghajtó hibája, hanem valamilyen egyéb Compiz bug. Jómagam is tapasztaltam még Oneiric alatt mind a nyílt, mind a zárt meghajtóval és több grafikus hardverrel is. Most már Precise-t használok, ennél már régen nem találkoztam ezzel a problémával. Úgyhogy a következő Ubuntu kiadásnál már remélhetőleg megfog szűnni ez a dolog.

(#42588) MacCaine: Ne telepíttesd vele, mert nem kompatibilis a hardverével az AMD-féle zárt meghajtó.

(#42587) Pano: Ha analóg összeköttetést használsz a monitorral, akkor ezen nincs mit csodálkozni. Szóval ha ez a helyzet, akkor egy jobb minőségű vezeték, de még inkább egy digitális összeköttetés létesítése lenne a megoldás (pl. DVI).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#42590) MacCaine válasza Kendek (#42589) üzenetére


MacCaine
őstag

Itt azt írja, hogy az x1900-as szériát támogatja...

(#42591) vicces válasza vilmaboy (#42583) üzenetére


vicces
addikt

én úgyérzem te nagyon is érzed a linux lényegét csak lusta vagy utána googlezni a dolgoknak :)
...

igazából nem szükséges ide már nagy it-tudás, csak minimális hajlandóság a kereső használatához :DD
szerintem az utolsó ubi kiadásokkal a projekt révbe ért, bátran telepitheti minden kétbites user. nem ördöngőssebb mind a windows...hehe

:)

(#42592) rybank válasza vicces (#42591) üzenetére


rybank
senior tag

+1

(#42593) MacCaine válasza vicces (#42591) üzenetére


MacCaine
őstag

+1
:)

(#42594) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Kérdés:

Felhúztam újra az ubit, majd telepítettem rá a Virtualboxot amit ajánlottatok a kiterjesztés pakkal együtt. Majd most már nemlátja a kívánt USB eszközt holott a linux látja. Sikerült importálnom a régi rendszeren lévő beállításokat és működik is rajta az xp de eszköz hiányában nemtudom használni amire akarnám. :( :( :(

Hogy tudom visszavarázsolni az eszközt?

(#42595) neverDell válasza Mtbsrác (#42594) üzenetére


neverDell
tag

Ahhoz, hogy USB eszközöket lásson a guest kell:
- 1 darab _nem_ opensource virtualbox (az OSE verzióból hiányzik az USB támogatás)
- a telepített virtualbox extension pack.
- a guestre telepített guest additions
- a guest menüjében, a Device->USB Devices alatt kijelölni a szükséges eszközt. Ekkor a host eldobja az eszközt és átadja a guestnek (a kettő együtt nem tudja használni ugyanazt)

(#42596) Kendek válasza MacCaine (#42590) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az lehet, csak a támogatott Ubuntu kiadásokkal nem kompatibilis, így gyakorlatilag használhatatlan.

<-ƘƘ->

(#42597) róland válasza Kendek (#42589) üzenetére


róland
veterán

Valószínű más gond lehet, mert én egy régi Radeon 9600-as kártyát használok, s eddig semmi gondom nem volt Compizzal. (Se régen, se most.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#42598) Kendek válasza róland (#42597) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ubuntu 11.10-et használsz Unityvel? Azt próbáld meg, hogy nyitsz mondjuk egy terminálemulátort, majd az ablakát megfogva a jobb képernyőszélhez húzod, ahol átméreteződik fél képernyőnyi méretűre. Aztán rántsad ki ebből a pozícióból, majd helyezd át a munkaterület-váltóra kattintva egy másik asztalra. Na aztán próbáld meg húzogatni ide-oda, ekkorra már nekem igencsak darabosan akart mozogni. Frissen megnyitott ablakokkal nem tapasztaltam a problémát, de most már Precise alatt meg egyáltalán nem.

<-ƘƘ->

(#42599) vilmaboy válasza Kendek (#42584) üzenetére


vilmaboy
őstag

azért tettem lubuntut, mert azt javasolták, h ehez a géphez vagy lubuntu vagy mint lenne a jó. első linuxom. azért tettem fel, h tanuljam. át kívánnék madj térni windowsról. windowsban jó vagyok. szerelek. de ez egy más világ nekem. értem mit kéne, csak nem tudom hogyan kell... illetve csak egy részét értem. Amikor feltettem a lubuntut, akkor csak az alter akart felmenni rá. ne kérdezd miért. az is egy szívás volt mire lett grafikus felületem. már kezdem érteni miért, de sajna még nem tartok ott, hogy egy reinstall után megismételjem a driverek és a vega helyrepofozását. még nagyon az út elején járok. Azért kérdeztem a gnómót és a többit, mert van, de nem jó. és nem értettem miért van fent, ha egyszer mégsincs... :F
Elsőre Ubuntut akartam a fujitsura, de aztán az fel sem akart települni... igaz nem alter volt, sima. Véleményed szerint mi lenne való ezen laptopra?

nem megy rengeteg screen saver sem... stb.. azokat sem értem, de majd megoldom :) sokat guglizok... fele napom a tanulásra megy...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42600) hcl válasza róland (#42597) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, nekem is ment egy Mobility 9600-akármivel, csak a laptopwinyó miatt volt tetű lassú az Unity... VGA kártya részről nem volt gond. Mondjuk fogalmam nincs, milyen driver volt fent, mert az a laptop már elhalálozott.

@vilmaboy : Szerintem Intel integrált "VGA-nak látszó tárgy" esetén ne erőltesd az Unityt... LXDE jó.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.