Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43201) MacCaine válasza szoke12 (#43200) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor a window$-t már le is szedheted. :DDD ;]

(#43202) szoke12 válasza MacCaine (#43201) üzenetére


szoke12
őstag

miért is?
másik vinyóra raltam.
de egyébként csak erree kellett, úgyhogy tényleg mindjárt törlöm.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43203) MacCaine válasza szoke12 (#43202) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem volt elég egyértelmű a smiley-ból, hogy csak vicceltem? :F ;) :)

(#43204) szoke12 válasza MacCaine (#43203) üzenetére


szoke12
őstag

Jó. még reggel van (nekem).
Meg egyébként is a firmware frissítésen főtt a fejem, mert ez az egyetlen íróm és elég drága volt. De végül sikerült azt is megoldani.
Már csak azt nem tudom hogy lehet beállítani, hogy indításkor ne jöjjön be mindig a grub.?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43205) Siriusb válasza szoke12 (#43197) üzenetére


Siriusb
veterán

Alternatíva: SystemRescueCd

(#43206) hcl válasza szoke12 (#43204) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A /etc/default/grub file-t szerkeszd, hogy mondjuk 1mp-ig látsszon a menü.
Utána sudo update-grub

Mutogatni való hater díszpinty

(#43207) szoke12 válasza Siriusb (#43205) üzenetére


szoke12
őstag

Köszke.
Olvasom-olvasom, de hát jólett volna az angol órákon nem csak netezni, hanam figyelni is...
Röviden vmi boot-lemez-szerűség?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43208) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Szép napot :)

Volna egy olyan problémám, hogy feltettem ubuntu alá a gnome-ot sudo apt-get insall gnome parancsal, ha jól emléxem. megy is a felület franyán. nade.... :O előfordul párszor, gnome-nál nem is ritkán, hogy ha zárolódika képernyő, akkor az ébresztéskor nem áll normálisan helyre a desktop. pl nincs meü sáv. unity esetén soxor csikos a képernyő. :O Unityből a sima felületet használom nem a 2d-t, gnomeból is... tutkora valami video driver probléma, vagy beállítás, csak azt nem vágom, h miért ilyenkor produkálja csak. Mit nézzek meg? van vaalm ilog file ami naplózza ezeket a hibákat és az okozójukat? :F Hol kutakodjak? :F

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43209) szoke12 válasza hcl (#43206) üzenetére


szoke12
őstag

nem vok linux nagymester. grafikusban nem enged szerkeszteni.
terminálban megnem tom még hogy kell. még nem próbáltam.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43210) vilmaboy válasza szoke12 (#43209) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha sudo nautilus -al indítasz filekezelőt, h root jogod legyen, akkor sem engedi szerkeszteni a file-t?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43211) hcl válasza szoke12 (#43209) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Terminálban a Midnight Commanderrel tudod (olyan, mint a Norton Commander volt). (Az mc parancsra indul, azaz neked sudo mc . Ha azt mondja, hogy nincs telepítve, akkor sudo apt-get install mc.)
Grafikuson úgy tudod szerkeszteni, hogy grafikus felületen nyitsz egy terminált, és gksu nautilus. Innentől kezdve van egy ablakod, amivel rendszergazdai módban fileböngészhetsz, és onnan megnyitva tudod szerkeszteni.
De ésszel! :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43212) MacCaine válasza szoke12 (#43209) üzenetére


MacCaine
őstag

Legjobb karakteres szerkesztő, vi.

(Esetleg a Vi Improved, azaz vim. Színes, szagos, egyszerűbben használható. Repoban fenn van, bár úgy rémlik, nekem alapból felrakta.)

(#43213) vilmaboy válasza hcl (#43211) üzenetére


vilmaboy
őstag

:F ha terminálból indítok sudo nautilus -t, az is ezt teszi nem? :F csak nem m. commandert indít...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43214) szoke12


szoke12
őstag

na végre. Sikerült!!!
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Sokat tanulok tőletek. És elnézést, ha sokat kérdezősködök. de hát tényleg az alapokról indulok. Meg fenn van már a mc egy ideje, de nem ismerem (még), úgyhogy nautilus lett belőle.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43215) Siriusb válasza szoke12 (#43207) üzenetére


Siriusb
veterán

Több annál. Tartalmaz sok-sok csomagot, melyeket mindenféle helyzetben fel tudsz használni, grub helyreállítás, törölt partíciók, fájlok helyreállítása stb. Előnye, hogy nem csak egy konzolt kapsz, hanem egy xfce grafikus felületen is tudsz tevékenykedni, így használni is alkalmazásokat grafikus felülettel, pl. gparted.
Sőt még bizonyos windows-os (sicc...) eseteknél is használható.

(#43216) MacCaine válasza szoke12 (#43214) üzenetére


MacCaine
őstag

Nyugodtan kérdezősködj. Legalább átismételjük az alapdolgokat. ;] :DDD

(#43217) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Az első hozzászólásom ubuntuvan, amiben nem kérdeztem, hanem segítettem :) Ez csakis a ti érdemetek.. Tőletek tanulok mindent :R :R :R :R Leszámítva azt a 400 és 530 oldalas könyvet amit megrendeltem és olvasok... :R :R :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43218) szoke12 válasza vilmaboy (#43217) üzenetére


szoke12
őstag

Ügyesen fejlődsz!
Remélem előbb utóbb én is tudok majd segíteni.
Igazából software résszel nem vagyok annyira jóban , inkább a herdware.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43219) vilmaboy válasza szoke12 (#43214) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha érdekel van egy szakirodalmam, ami ugyan 2004ben íródott és sok dolog már elavult benne, viszont nem fizetős, hanem ebook... én is abból nyúlok sok alap dolgot. dobj egy priviben emil cimet ha érdekel. Amúgy Marcel Gagné linux rendszerfelügyelet című könyve. A másik az sajna csak rendelhető pl a kiskapu.hu-n vagy az ipon.hu-n /most akciós/ 800Ft körül van... Neve a Válts Linuxra - Búcsú a kékhaláltól... ha windózban jó avgy, akkor a könyv eleje baromi uncsi, de érdemes átolvasni, mert visszaköszönnek az alapok, mint pl a linux filestruktúrája stb... Most épen a KDE felületet tanulgatom belőle... van bent pár érdekes dolog, de ez inkább valóban alap dolgokról szól... de ettől még ahsznos. pláne 800Ft-ért ;)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43220) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Még mindig problémáim vannak USB rack-re való installálással kapcsolatban (nem sok időm volt foglalkozni vele eddig).
Találtam egy leírást, ami már 2008-as, és egy-két dolog már nem ugyanaz mint a szintén nem mai 10.x-es telepítőmhöz viszonyítva.
A telepítés felment, rendszerbetöltőnek a telepítés közben a /dev/sdb lett kiválasztva (már alapból is ez volt).
Gépbe teszteléskor viszont error hd0,1 out of disk fogadott. A leírás szerint a telepített boot/grub könyvárban kellett volna lennie egy menu.lst fájlnak, ahol át kellett volna írni az összes hd0,1 bejegyzét hd0,0-ra. Ezt a grub.cfg-ben találtam meg, amit meg is tettem.
A leírás szerinti # groot=(hd1,0)” részt nem találtam meg egy fájlban sem, csak úgy mint device.map fájlt, ahol a hd0 útvonalát /dev/sdb-re kellett volna állítani.
A grub.cfg-ben található hd bejegyzéseket átírva, szintén ugyanaz a hibaüzenetet kaptam bootoláskor.

Valami ötlet, tuti tipp amivel feltudnám telepíteni USB rack-re az Ubuntut, esetleg kijavítani eme hibaüzenetet? Indítólemezként már használtam a rack-et, de sok idő mire (feleslegesen) betölti a telepítő részt és kiválasztom az Ubuntu tesztelése részt...

Köszi

(#43221) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Up egy kicsit #43208-ra :) köszi :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43222) >-48-< válasza vilmaboy (#43217) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Bocs hogy lelombozlak. :B
Ez már többször felmerült ebben és más linuxos topikokban is.

#!

(#43223) vilmaboy válasza >-48-< (#43222) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nem baj :)) Nekem még új az ubuntu :B és a topic is :DD Örülök ha segíthetek... Nekem is sokat segítenek... :K

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43224) >-48-< válasza vilmaboy (#43223) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Megnézted amit linkeltem? (Bár mintha említetted volna hogy nem mennek melóban a linkek...)
Merthogy pont az a lényeg, hogy nem segítettél, hanem félretájékoztattál.No offense. :R
Grafikus felületen ugyanis nem tanácsos sudo-val root jogosultságot kieszközölni, arra ott a gksu parancs.

#!

(#43225) vilmaboy válasza >-48-< (#43224) üzenetére


vilmaboy
őstag

hmmm :(( fene... pedig eddig sudoval csináltam. grrr :W akkor gksu lesz ionnentől... pedig miylen szépen működött :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43226) vilmaboy


vilmaboy
őstag

gksu és sudo közt annyi, hogy gksu-val grafikus alkalmazást indítunk? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43227) >-48-< válasza vilmaboy (#43225) üzenetére


>-48-<
aktív tag

a gksu is szépen fog működni ;)

#!

(#43228) MacCaine válasza vilmaboy (#43226) üzenetére


MacCaine
őstag

Olyasmi.

(#43229) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Tegnap valahol olvasgattam a linuxról és a vírusokról egy cikket... de én még mindíg nem vágom...értem, hogy egy baromi dinamikusan pláne gyorsan fejlődő és mindenféle biztonsági rést "azonnal" lereagáló oprendszer a linux, de miért nincsenek vírusok? Mindenhol létezik idióta ember... itt miért nincs vírus?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43230) vilmaboy válasza >-48-< (#43227) üzenetére


vilmaboy
őstag

mostantól azt használom :R :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43231) MacCaine válasza vilmaboy (#43229) üzenetére


MacCaine
őstag

Azért, mert egyrészt nem éri meg. Kb. a számítógépek 1%-án van linux, ha ha összeset megfertőzné, sem keltene túl nagy feltűnést.

A másik, főbb ok meg az, hogy nagyságrendekkel nehezebb adminisztrátori jogokkal futtatni programot linuxon. Ergo nem tud csak úgy települni semmi a felhasználó tudta nélkül.

(#43232) CPT.Pirk válasza vilmaboy (#43229) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elég hosszú magyarázata van, de egy gyak. példa (konyhanyelven), semmi nem tud lefutni, még a háttérben sem, amit nem te indítasz el. Nincs pl. Windowsos értelembe vett autorun sem.

Persze lehet kártevőt csinálni Linux alá is, de ennek sikerességét (helyesebben sikertelenségét) jelzi, hogy még egy nevet se tudunk mondani fejből, hogy "na ez a vírus terjed Linuxon".

Ezt a cikket olvasd el: [link]

MacCaine: vedd ide a szervereket is, oda biztosan lenne (tuti van) ok vírust írni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43233) vilmaboy válasza MacCaine (#43231) üzenetére


vilmaboy
őstag

értem... nem tudom milyen cipőben járt 10 éve a linux, de jelenlegi helyzetben én javaslom több "gyengébb" géppel rendelkező páciensemnek, hogy tegyen linuxot. Ne szórakozzon win7el. pláne azok, akik csak neteznek meg facebookoznak... max fényképeket tárolnak. Amint beletanulok kicsit terjeszteni fogom... Én magam sajnálom, hogy nem ismertem meg előbb a linuxot... ez egy nagyon összetett, néha varázslást igénylő (alap felhasználásnál nem), de baromi jó dolog... szerintem...Én élvezem minden percét a tanulásának... :C

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43234) bobalazs válasza szoke12 (#43180) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

9.3 -as catalyst megy hozzá.
a telepítés is jó sok terminálos megoldással működik, mondjuk én kipróbálnám ha merész lennék.. :D

két linket is találtam, elég eltérőek, de nem tudom miért.

(#43235) Kendek válasza bobalazs (#43234) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egészen biztosan nem tudja már úgy feltenni támogatott Ubuntu kiadásokra, hogy működjön is.

<-ƘƘ->

(#43236) szoke12 válasza bobalazs (#43234) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm a reakciót.
Huhh. hát ha lesz időm nekiállok.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43237) hcl válasza vilmaboy (#43233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Unokatestvéremék P3-asát csinálom most. P3, 1100MHz-re húzva, 450Mb RAM-mal.
XP SP3 olyan tetű rajta, hogy hihetetlen. Lubuntu Live CD-ről meg simán megy, gyorsabb, mint a winnyóz...
Mondjuk felesleges nekik Linux, mert általában a hardvert teszik tönkre, de kiakadnának, ha nem lehetne széttúrni az oprendszert is... :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43238) MacCaine válasza vilmaboy (#43233) üzenetére


MacCaine
őstag

Nagyon helyes. :C

(#43239) vilmaboy


vilmaboy
őstag

nahh... sudo vilmaboy let's go home

Otthonról re... :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43240) Eastman


Eastman
őstag

Ubuntu 9.10 a rendszer és az a gondom, hogy a felhasználóm asztaláról eltűnt az összes ikon. A Nautilus sem indul el, csak sudo paranccsal a root-é. Onnan viszont elérhető és látható a felhasználóm asztalán lévő összes fájl. :U

Van tippetek a megoldásra?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43241) hcl válasza Eastman (#43240) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van hely a winyón?
Nekem is sikerült ilyet előidézni, és akkor azért volt, mert elfogyott a hely...
Esetleg ha új usert csnálsz, akkor sem működik?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43242) MacCaine válasza CPT.Pirk (#43232) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez igaz, viszont egy default linux szerver telepítése is sokkal szorosabb biztonságot jelent, mint egy desktop linuxé. Aztán ha még hozzáértő kezek finomhangolják is, szinte lehetetlen feltörni. Vagyis szerverfronton dupla nehéz a vírusfertőzést megoldani.

(#43243) Eastman válasza hcl (#43241) üzenetére


Eastman
őstag

3 user van a /home mappában, ami külön partíción van. A többi felhasználónak megvannak az ikonjai az asztalon. 1,5G szabad hely van a partíción.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43244) hcl válasza Eastman (#43243) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor szerintem hozd létre újra, vagy törölgesd ki az ablakezelő beállítófile-jait a problémás user home-jából, ha létrehozza újra őket, akkor talán megjavul...
Milyen ablakkezelő amúgy?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43245) Eastman válasza hcl (#43244) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy törölgesd ki az ablakezelő beállítófile-jait a problémás user home-jából.

Hol találom? ...GNOME az ablakkezelő.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43246) hcl válasza Eastman (#43245) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na az jó kérdés, én KDE-t használok :)
Ellenben sokan vannak itt, akik Gnome-ot is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#43247) hcl válasza Eastman (#43245) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg ez segíthet :
http://forums.opensuse.org/english/other-forums/looking-something-other-than-support/443977-missing-icons-gnome.html

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43248) vilmaboy válasza vilmaboy (#43208) üzenetére


vilmaboy
őstag

srácok... erre nagyon kéne a megoldás... :O ratyi így :O

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43249) PuMbA válasza vilmaboy (#43208) üzenetére


PuMbA
titán

Ez Unity (meg amikbe még bele kellett kontárkodni a Unity miatt) probléma. Már kiveséztük nem olyan rég, hogy a Unity miért szar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43250) vilmaboy válasza PuMbA (#43249) üzenetére


vilmaboy
őstag

és mi a megoldás??? unity uninstall? vagy mi ? gnome kukázása??? mit tegyek?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.