Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42401) rybank válasza vilmaboy (#42400) üzenetére


rybank
senior tag

Régebbi Ubuntu változatok? Láttam már pár dolgot! Akár egyenként is kipróbálhatod az összes még elérhető verziót.

(#42402) hcl válasza vilmaboy (#42400) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez tényleg egy S3 Via Unichrome VGA...
Ez hasznos lehet :
http://ubuntu.hu/node/3770

Itt ugyanilyen gondjuk van, és a VIA-s driverre is vannak linkek, próbáld be azt... Igaz, régebbi Ubunturól van szó, de alapvetően akkora különbségek nincsenek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42403) tropico válasza vilmaboy (#42400) üzenetére


tropico
tag

Terminalban írd be:

lspci | grep VGA

És azt amit kiír másold ide

Sejtem mi a gond.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42404) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sajna már csak este 7kor tudom leírni, h nómit reagáll fentebb írt parancsra...

Srácok... Én amikor rászántam a fejemet, h linuxot teszek egy nem használt laptopomra, akkor azért tettem, mert már rég ótra nagyon érdekelt a világa , és mint windows-os szerelő, golndoltam megtanulom, ha nem is konzul szinten. Felhivtam egy linuxos emberkét. aszonta ubuntu kell nekem. már telepítettem is... mindenhol fagyott. akkor nekem lubuntu kell.. az uis fagyott... akkor legyen lubuntu alternative... na ez végre működött, de csak terminál ablakkal. varázsolok vele 1,5 napja, már van egy olyan grafikus képernyőm, ami néha belép, néha nem, mert még mindig vacak valami... Szét szivom az agyam vele és én nem vagyok igazán parancssoros emberke... Ha kell kloffolom én a klaviatúrát, h menjen a linux, de nem lenne egy olyan verzió, vagy akármi, amin beteszem a telepítő cd-t, feltelepítem és használom? Nagy lelkesedéssel indultam neki, de kezdek elkeseredni, hogy konzulos munkanapok kellenek ahoz, h menjen aegy oprendszer... Tuti hogy van valami változat amivel menne és kipróbálhatnám végre az ubuntut, vagy akármelyik másik linux módozatot...

Kommenteket előre is köszönöm... Ha más nincs, hát legyen parancssor, de tuti van megoldás, hogy feltelepítsem és menjen is... Akár régebbi verzio. akármi... Segítsetek kérlek... :W

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42405) hcl válasza vilmaboy (#42404) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát sajnos ez ilyen, hogy a VIA videokártyák támogatottsága úgy tűnik, az ATI meg a Nvidia-nál is rosszabb...
Egyébként nem egy Linux-specifikus dolog ez, a windóz is képes ugyanígy szétszívatni az agyad, ha kifogsz egy jobbféle cuccot...

(Khm, és nem kellett (és nem is fog kelleni) telepíteni hangkártyadrivert, monitordrivert, procidrivert, bluetooth drivert, alaplapdrivert, anyámkínja drivert... OK, te megszívtad a VGA-val, de a legtöbb esetben semmi gond nem szokott lenni.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42406) vilmaboy


vilmaboy
őstag

:) Értem... mákos vagyok :) Előveszem a szekrényből a másik nem használt laptopom :) az nem via.. intel ha jól sejtem. azzal könnyebben lennék? Abban pedig egyetértünk, hogy a windows is tud szivatni, csak azt már ismerem. ott én is tudom szivaatni őt :)

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42407) hcl válasza vilmaboy (#42406) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Intel chipseten azért jobb, az én Fujitsumban az van...
De amúgy Via-ra is tuti fel lehet tenni, mert sokan használják, csak mókolni kell.
Különben ha egyszer összeraktad, akkor már nem lesz vele gondod.

(Az öreg (10 éves) HP laptopomban is S3 Savage IX kártya van, csak az még a VIA-s felvásárás előtti, azon csont nélkül megy az Lubuntu.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42408) vilmaboy válasza hcl (#42407) üzenetére


vilmaboy
őstag

:) szuper... nekem is azt mondták, h a lubuntu egy bakelit lemezjátszó képességeivelé is képes beérni :) én meg szivok vele mint atom :) Este folytatom a kalapálást. reméllem lesztek :) akkor is összerakom a piszkot... lehet, hogy előtte az intelest is, de akkor is megcsinálom a via chipest is :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42409) bobalazs válasza vilmaboy (#42406) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Laptopon nálam is openchrome van. xorg.conf -ot mig nem konfiguráltam nekem még egerem sem volt, csak vesa módban. A helyzet az hogy a viások nem tették nyilvánossá a driver forráskódját, ezért nem is tudtak teljesen fejleszteni rá. amd-nvidia-intel átlalában problémamentesebb.

(#42410) rybank válasza vilmaboy (#42404) üzenetére


rybank
senior tag

Sajnálom, hogy ilyenre sikeredett az első találkozás. Vannak hardverek amiket nem eszik meg az Ubuntu. Hál Istennek én ilyeneket csak olvasok.
(#42406) vilmaboy Van még egy? :DDD
(#42408) "a lubuntu egy bakelit lemezjátszó képességeivelé is képes beérni" :K
Helyes ne add fel.

(#42411) tropico válasza vilmaboy (#42406) üzenetére


tropico
tag

Na megnéztem ennek az FS Amilo l7320 laptopnak a tulajdonságait. Hát ez a VIA PN800 vga nem egy értelmes dolog. 64 MB memória nem sok, de elvileg elég egy minimal ablakkezelő használatához. A laptopban elvileg 512MB DDR (400Mhz) ram van ebből még a vga 64MB-ja lejön és a többit használja maga az oprendszer 448MB-ot. Tehát ha jól számoltam ennyiből kell gazdálkodnia az oprendszernek. :B Ehhez a géphez én a Crunchbang vagy a Puppy :C javasolnám, de ha mindenáron valami nagyobb kell akkor előtte egy memóriabővítés min. 1G-re. Ubuntu és társai 1Gb-tól érzik jól magukat. Az ubuntu.hu keresőjébe beírod a laptopod tipusát elég sok solgot találsz róla.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42412) hcl válasza tropico (#42411) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"64 MB memória nem sok, de elvileg elég egy minimal ablakkezelő használatához"
A VGA RAM-nak ebben az esetben (mivel 3D nem kell) csak a felbontáshoz van köze. Számold ki a 32 bites, 1280*1024 vagy 1024*768-as kép méretét, bőven sok az a VGA RAM :)

Vilmaboy gépében meg van 1,5Gb RAM, amúgy én hasonló masinán (azonos proci) nyugodtan képszerkesztettem Lubuntun, szóval ebességgel nem azért van gondja, mert lassú a gép, hanem mert ótvar a VGA driver... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#42413) Nowhereman válasza tropico (#42411) üzenetére


Nowhereman
őstag

Különben az alapdebivel mi a bajotok? Eléggé jól fel van cuccolva az is, roppant kevéssel beéri, és felhasználói felülete se olyan gáz, mint a unitys-gnome3-s vackoknak...

Utánam a kondenzcsik!

(#42414) tropico válasza hcl (#42412) üzenetére


tropico
tag

Ebből a hozzászólásból indultam ki. Itt szó sincs 1.5Gb ramról. Amit meg a vga-ról találtam azt a neten találtam. Nim ismerem ezt a laptopot ezért irtam amit írtam. Az hogy a driver szar vagy a vga nem tudom.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42415) tropico válasza Nowhereman (#42413) üzenetére


tropico
tag

Nekem semmi bajom és jobbnak tartom mint az ubit. Crunchbang is arra épül asszem. Én a gnome3+unity miatt keresek most másik disztrót. Eddig az openSUSE ami a lejobban bejőn, de még ismerkedek csak vele.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42416) neverDell válasza Nowhereman (#42413) üzenetére


neverDell
tag

A licenc-mániájuk. Sok csomagot kiirtottak belőle v. bele sem tesznek, mert nem felel meg a nem tudom, melyik GPL verziónak.

(#42417) hcl válasza tropico (#42414) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Korábban írta, hogy másfél giga van benne ;)
Amúgy a Lubuntu bőven megelégszik 512Mb-al is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42418) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Itt avgyok :) bocsi :) ebéd volt... Valóban jogos. egy előző kommentemben írtam, h 1,5GB a ram. sajna kifelejtettem a mostaniból. elnézést. csak típust írtam. akkor maradt a vga driver probléma és a lubuntunak mennie kell... este nekifexem. akkor is összekaalpálom valahogy. a windows is 1001szer megszivatott már... (csak annál tudtam mivel próbálkozzak) :) itt csak rátok számíthatok :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42419) hcl válasza vilmaboy (#42418) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg a gúglira ;)
Winnyóznál sem tudod, hogy mivel próbálkozz, ha nincs tapasztalatod. Linuxon is lehet tapasztalatot szerezni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42420) vilmaboy válasza hcl (#42419) üzenetére


vilmaboy
őstag

:) Igen. ezért szeretnék feltölteni egyet a gépre. tapasztalatszerzés :) legalább az alapok menjenek felhasználói szinten. Nem gondolom, hogy grafikus képernyőn ez olyan nagy dolog lenne. Konfigolni sem lehet sokkal másabb mint win-t... belekóstolok kicsit :) aztánnék mehet a mélyvív, ha már megy minden amit szeretnék.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42421) tropico válasza neverDell (#42416) üzenetére


tropico
tag

Hát igen, de mint utóbb kiderült csak egy tárolót kellet hozzáadni és ment mp3, avi meg eddig minden.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42422) sgx


sgx
tag

Udv!

Van nekem egy Toshiba NB100-10X tipusu netbook-om, amin jelenleg a gyari ubuntu netbook remix fut.
Szeretnem lecserelni ezt netbook remix-et, a 11.10-es ubuntura, konkretan innen toltenem le a 32 bites desktop verziot.

Kerdesem az lenne, h az 512mega ram eleg lesz h hasznalhatoan mukodjon a rendszer, vagy tobb memoriat igenyelne a 11.10-es ubuntu?

Elore is koszonom.

Udv,
sgx

(#42423) tropico válasza sgx (#42422) üzenetére


tropico
tag

Döntsd el te itt megtalálod a segítséget.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42424) hcl válasza sgx (#42422) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem Lubuntu, mert csak 512Mb, és Atom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42425) bobalazs válasza sgx (#42422) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem Mint van fenn, kevesebb a rendszerigénye.

(#42426) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Ezt a mint-et javasolták nekem is többen is. Ennek milyen a driverezettsége? megeszi a via vga-t?

Másik: Amikor bejelentkezek a lubuntuba grafikus képernyőn, ugyebár nekem akkor fagy ki. Hogyan is lépek vissza terminal ablakba? Van olyasmi linuxnál, mint windows bootkor F8, és akkor beadja, hogy milyen módban indítsam??? Ha leszedem a drivereket másik géppel, akkor simán mc-ből telepíthetem azt usb-ről? ha csatlakoztatom a pendriveot, akkor azt automatán felismeri, vagy csatlakoztatni kell és parancssorból installálni?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42427) tropico válasza vilmaboy (#42426) üzenetére


tropico
tag

LinuxMint egy korlátoktol mentes európai ubi-fork. Nagyon jól van összerakva és emiatt nagyon népszerű is. Linuxmint.hu a magyar közösségi oldal, de nagyonsok ubuntu.hu felhasználó is ezt használja. van lxde felülettel is. Probáld ki nem veszítesz semmit.

[ Szerkesztve ]

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42428) hcl válasza vilmaboy (#42426) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Írtam, hogy CTRL-ALT-F1 a szöveges terminál, és CTRL-ALT-F7 a grafikus felület :)
De terminált grafikus felületen si tudsz indítani, csak akkor ablakban fut, mint a winnyóz parancssora.

A Mint driverezettsége nem tudom milyen, de mivel alapvetően ugyanarra a kernelre épül, nem sokban fog eltérni, de egy próbát megér.

A pendrive-t csak a grafikus felületen ismeri fel. Parancssorból mountolni kell.
De azt írtad, van grafikus felületed...

Mutogatni való hater díszpinty

(#42429) vilmaboy válasza hcl (#42428) üzenetére


vilmaboy
őstag

elnézést :R valóban írtad :) van grafiksu felület. username - pass... aztán recccsss... desktop már általában nincs... de kipróbálom majd, h elindul e a terminál. még nem próbáltam.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42430) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Ha a linuxos gépre visszateszem a win xp-t vagy fejlettebb win-t, akkor a telepítője mindegyiknek látja majd az ext 2-3-4-es particiokat és simán törölhetem majd azokat? vagy van amelyiket a például xp vagy win7 nem látja?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42431) tropico válasza vilmaboy (#42429) üzenetére


tropico
tag

Figyelj én nem akarlak rábeszélni, de a szavaidból úgy veszem ki hogy már minden-mindegy szinten tartasz. :D :DD :D
Próbálj ki egy nem ubuntu alapokra épülő disztrót. Slackware, Puppy, DamnSmall, Crunch- v. Archbang. Ezek amiket itt említettem pen-ről kiválóan futnak tesztelni szerintem ezek jók aztán majd kiderül melyik válik be neked a laptopod miatt.

Elviteg bámilyen partíció-szerkesztő látja és partícionálni is lehet win alól. De az etx-es partíciók olvasása nem alapértelmezett win alatt. Segédprogival azt is lehet.

[ Szerkesztve ]

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42432) hcl válasza vilmaboy (#42429) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha bejön a desktop, akkor bedugod a pendrive-t, és felmásolod :)

Nya! A winxp meg ilyesmik nem látják az Ext prtíciókat, mert windózok. Total commanderre van EXt plugin, de az asszem csak olvassa.

Ha a Linux után teszel fel winnyózt, akkor mindenképp helyre kell rakni a bottoloadert, mert a windóz általában összetúrja -> Livecd-ről bebootol, onnan megold.

De az se hülyeség, amit tropico ír.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42433) tropico válasza hcl (#42432) üzenetére


tropico
tag

"De az se hülyeség, amit tropico ír." :DD :DD :DD :DD

:R :R :R :R :R :R

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42434) vilmaboy


vilmaboy
őstag

:R dehogy mindegy :) akkor is felteszem és megtanulom ezt az "istenverte" linuxot :) és már csak azért is az amilo-ra teszem fel :) pusztán kiváncsiságból érdekelt, hogy win telepítéskor mi van az ext particiokkal, h látja e őket a telepítő. Éppen csak bevillant az agyamba a kérdés :)

Ne haragudjatok, ha ilyen amatőr kérdésekkel nyúzlak titeket :) Ígérem gyorsan tanulok... csak jobb szeretek kérdezni arról amit nem vágok, mint soxor hülyeséget csinálni :)

Köszönöm a türelmeteket :R :R :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42435) MacCaine válasza vilmaboy (#42434) üzenetére


MacCaine
őstag

Ismeretlen partícióként látja őket.

(#42436) bobalazs válasza vilmaboy (#42434) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

via ugyanúgy openchrome driverrel megy mint alatt is.
xorg.conf-ot azonban nem győzöm kihangsúlyozni, rengeteg dolgot meg lehet vele oldani.

(#42437) tropico válasza bobalazs (#42436) üzenetére


tropico
tag

Ezzel egyetértek én is csak a fórumtárs nem tudom mennyire tudja, hogy kell szerkeszteni. Illetve egyáltalán tudja-e mivel és hogyan kell szerkeszteni az xorg.conf file-t. De igazad van sokat segíthet neki az is.

[ Szerkesztve ]

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42438) Boxi88


Boxi88
őstag

üdv

Segítséget kérnék a következőben:

A merevlemezemen egy win7 sp1 van jelenleg, van szabad hely, ezt külön particiónak meg is csináltam... fel akartam rá tenni az ubuntu 11.10-et. Fel is installáltam annak rendje és módja szerint, mikor kész a telepítés újraindul gép, de nem választhatok a két oprendszer között, hanem elindul a win7 automatikusan...

A googleba már rákerestem de amiket ott írnak nem működtek eddig, így kérnék valakit aki már leküzdötte a gondot, írja meg mit tegyek.

Ja amúgy pendriveról telepítek ha ez számít valamit...

Előre is köszi!

(#42439) tropico válasza Boxi88 (#42438) üzenetére


tropico
tag

Talán ez segít.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42440) Kendek válasza Boxi88 (#42438) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak az az egyetlen merevlemez található a gépben? Az MBR-be telepíttetted a GRUB-ot, illetve volt bármiféle hibaüzenet mikor kiadtad az újratelepítéséhez a parancsot?

(#42439) tropico: Az a linkelt dolog egészen biztosan nem segít a problémáján.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#42441) Boxi88 válasza Kendek (#42440) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen egy darab merevlemez van a gépben... hibaüzenet nincs, csak simán nem lehet választani az oprendszerek között, hanem elindul a windows 7!

De közben találtam megoldást: a wubi nevű program direkt erre a hibára van, ami nekem is volt...

(#42442) Kendek válasza Boxi88 (#42441) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a Wubi az nem erre a hibára van, egészen másra találták ki...
Szóval mikor kiadtad Live-on, chrootolva a telepített rendszerbe a

grub-install /dev/sda

parancsot, akkor azt írta ki, hogy a telepítés hibátlanul végbement? Utána pedig újraindítva a gépet, csakis egyből a Windows indult el? Jól elrejtőzhetett az a fránya rendszerbetöltője neki akkor. :DDD

<-ƘƘ->

(#42443) rybank


rybank
senior tag

Próbálkozom a minimal isoval minimal isnstall-t összehozni, végigmegy és újra bootolva semmi. Villog a kurzor. :U

szerk.: Kis olvasgatás: Megoldottam. ( ctrl+f1)

[ Szerkesztve ]

(#42444) rybank válasza rybank (#42443) üzenetére


rybank
senior tag

Na. Összedobtam egy minimal Ubuntut a szükséges programjaimmal. Akár fel is sorolhatnám őket. Kevés van. Nagyon. A lényeg, hogy semmi értelme darabonként feltenni a rendszert. A végeredmény ugyan az, mint a Lubuntu. Csak az utóbbi jobb. Különbség: 1 GB merevlemez kapacitás. Semmi több. Sem memória. Sem semmi. Sebességet természetesen nem mérten. De a fogyasztásából kiindulva alig mérhető.
Már csak egy full személyemre szabott Lubuntu CD-t akarok. Legutóbb habár megcsináltam, boot után fekete képernyő.

(#42445) hcl válasza rybank (#42444) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mekkora lett?
Nekem a Lubuntu telepítve + pár cucc (Gimp, képnézegető, VNC kliens, mc) 3,5Gb lett, így még lazán ráfér egy 4Gb pendrive-ra, 500Mb szórakozóhellyel :)

A boot után fekete képernyő (azaz el se indult) az akkor volt, amikor nem volt elég a hely, amire kiraktam az ISO-ból a rendszert. Bár az boot közben fagyott.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42446) rybank válasza hcl (#42445) üzenetére


rybank
senior tag

2,7 GB. Ami a 4,4 GB-hoz viszonyítva majdnem 2 GB és nem 1 GB különbség. Csak most számoltam át, hogy rákérdeztél.
DE!: pár dolog nem volt: lxsession lxdm és valami volt a GTK+-os megjelenéssel is az openboxos ablak csúnyább volt, mint Lubuntu alatt.
Szvsz.: Túl sok macera kevés nyereség. Nem éri meg babrálni.

Még egy észrevétel, teljesen más témában. Hiába fogyaszt keveset az LXDE a nap végére újraindítás nélkül összeszed 500 MB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#42447) hcl válasza rybank (#42446) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, frissítésekkel még többet.
Ki kéne tiltani a frissülést pl, ha nincs hely. (Tudom-tudom, biztonság.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42448) vilmaboy


vilmaboy
őstag

feltettem a lubuntut a másik laptopomra. inspiron 1300.... de feltelepül és csak parancssort enged... hogyan tovább? hogy lesz grafikus felületem?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42449) bobalazs válasza vilmaboy (#42448) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

írd be hogy startx

(#42450) vilmaboy válasza bobalazs (#42449) üzenetére


vilmaboy
őstag

failed to load module "intel"

meg vesa és fbdev

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.