Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42501) MacCaine válasza bobalazs (#42500) üzenetére


MacCaine
őstag

Terminálból? Sudo rm?

(#42502) bobalazs válasza MacCaine (#42501) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hoppá az úgy működik!- nem panaszkodik jogok miatt meg fájlrendszer témában! Köszönöm!

(#42503) hcl válasza bobalazs (#42498) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

http://www.szabilinux.hu/linux_doksi/node1944.htm

Bootolás közben a fsck -F (a nagy F nem véletlen) lehet rákényszeríteni, hogy lefusson.
És csak lecsatolt filerendszerre szabad használni.

Amúgy ja, jogosultság gond lesz, mert a root mindenhova tud írni.
Nekem is ez a bajom most anyám gépén (otthon hagytam a laptopom :D ) , hogy a saját usernevem alól nem látom a winnyózos partíciókat, de anyáméval igen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42504) bobalazs válasza hcl (#42503) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

no de ha fstab-ben beállítod annak működnie kellene.

(#42505) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

újabb fontos billentyűkombinációt tanultam ma! :) (ha esetleg valaki még nem tudná-) Alt+Print Screen+K automatikusan kilépsz vele a login ablakhoz!

(#42506) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Ezen a laptopomon próbálom beindítani a wifit. nem elég sajna a kábel. melóban kell a wifi... ki googleztam a dolgot.... jól gondolom, hogy per pill zárt meghajtóként kezeli a wifimet? Ezt is kigugliztam és a Rendszer → Adminisztráció → Eszközmeghajtók menüpontot-ban lehetne engedélyezni, hogy fusson a driver? Ha igen, akkor ez most hol is van pontosan? Kezdő vagyok mint tudjátok. Ezt nem találom sehol. A start menüben (nocsi. nem tudom a linuxos nevét) nekem nincs ilyesmi... Hol kell??? :F hogy kell? :F

Leszedtem ezt a 32 bites driver
kicsomagoltam. a belsejét is kicsomagoltam, de most akkor hogyan tovább? amikor az exe fileokra kattintok, akkor társítani akarja valami progihoz, nyilván mert fogalma sincs mit akarok... elakadtam :O segítsetek please... köszönöm...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42507) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Bejelentkezéskor, ha áttállítom alapból openbox-ra vagy gnome-ra, akkor miért nem indul el a gép?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42508) rybank válasza bobalazs (#42505) üzenetére


rybank
senior tag

Ez nekem is hasznos! Kösz!

Ha Lubuntun vagy érthető, hogy nem jön be a gnome, hiszen nincs telepítve. Az openbox-nak be kellene jönnie!

[ Szerkesztve ]

(#42509) vilmaboy válasza rybank (#42508) üzenetére


vilmaboy
őstag

hogy telepítek gnómot vagy unityt? lha lehet nem terminálból? azt nem értem, ha nincs telepítve akkor miért ajánlja fel... a zárt meghajtókat hol találom??? kéne nagyon a wifi... mindjárt megyek melóba és ott csak az van...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42510) hcl válasza vilmaboy (#42506) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A drivernek nincsenek exe file-jai :) Linuxon nem a kiterjezstéstől futtatható valami, hanem attól, hogy engedélyezed, hogy futtatható legyen.

Nya. A drivert kicsomagolod, filekezelővel jobb gomb azon, amit el akarsz indítani, és a tulajdonságoknál bepipálod, hogy futtatható.
Nyitsz egy terminált, és azt mondod neki a megfelelő helyen (ahol a futtatni akart file van), hogy ./filenév és Enter.

Na akkor lefut.

Ablakkezelő telepítése : Nyitsz egy csomagkezelőt, és megkeresed a cuccot, telepítés. :)
Mondjuk arra a Dell-re inkább a LXDE való, mint más.

Hogyan nem indul a gép, ha Openbox-on van?

@rybank : Ha nem lenne fent Gnome, nem tudná kiválasztani, ha minden igaz :)

@bobalazs : Khm, beállítottam, de csak nem megy :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42511) MacCaine válasza vilmaboy (#42509) üzenetére


MacCaine
őstag

Nyiss egy termnált, és írd be, hogy ifconfig, majd másold ide amit kiír.

(#42512) rybank válasza hcl (#42510) üzenetére


rybank
senior tag

Lubuntunál 11.10 van egy csomó választható felület bejelentkezésnél. A felük mégsem indul. Természetesen, hiszen nincsenek telepítve. Semmi keresnivalójuk ott. De választhatóak.

(#42513) hcl válasza rybank (#42512) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az frankó. Mondjuk én sosem néztem, nekem Openbox, LXDE van, meg ugye a Blackbox/Fluxbox a HP-n, mert annak még az LXDE is sok. A Fujitsu gépem meg viszi az LXDE-t, azon azt se néztem, mi van még :D

Meg ja, hogy 11.10. Akkor nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42514) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ctrl-alt-f1... belépés.. .ipconfigra azt mondja, a parancs nem található.

csamagkezelőből a synaptic csomagkezelőben van nekem gnome, llxde ilyesmi... illetve a gnome-on belül is egy csomó "kacat"... mi kell ebből. lxdeből is pár dolog fent van. akkor mi kell, h felület legyen? :F

terminál ablakban hogy mászok be könyvtárakba? cd könyvátnév cd /könyvtárnév nem megy
linuxban mi a parancs?

Akkor is megtanulom... :P ;]

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42515) bobalazs válasza vilmaboy (#42509) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Telepítéshez használj Synaptic-ot, ha lehet, mivel a függőségeket is kijelöli és telepíti.
A zárt meghajtók telepítése is a menüben van; nálam épp "további illesztőprogramok" néven fut. Viszont ez általában már telepítés után felajánlja a meghajtó telepítését.
cd könyvtárnév a parancs
pl. cd /home

Synapticban a gnome-ot jelöld ki újratelepítésre, lehet egy két rész kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#42516) MacCaine válasza vilmaboy (#42514) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem ipconfig, hanem ifconfig.

A könyvtárváltás ugyanúgy cd, mint DOS-ban. Arra ügyelj, hogy kis és nagybetűt megkülönböztetünk. Könyvtár nem ugyanaz, mint könyvtár.

(#42517) rybank válasza bobalazs (#42515) üzenetére


rybank
senior tag

Sima apt-get (teminálban) is ugyan az, mint a synaptic

(#42518) vilmaboy


vilmaboy
őstag

feltettem a broadcom-hoz felajánlott dolgait a csomagkezelőnek... de még mindig nem megy ez az istenverte.... q... wifi... ennél a alpatopnál windowsban fn+f2-re kapcsolna be,... és világítana a control led.,... de itt semmi... ennyire nem lehet nehéz. nem hiszem el... mintha még sosem láttam volna oprendszert úgy érzem magam. komolyan mondom hülyének...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42519) neverDell válasza vilmaboy (#42518) üzenetére


neverDell
tag

De, ennyire nehéz, mert Dell... Finoman szólva nem viszik túlzásba a linuxos támogatást.
Esetleg keress rá az ndiswrapper kifejezésre, hátha (ha jól emlkészem, ezzel lehet működésre bírni a windows-os drivert linux alatt)

(#42520) Boxi88 válasza Kendek (#42442) üzenetére


Boxi88
őstag

Igazad volt, ez a wubi nem teljesen jó megoldás... :U

Viszont megpróbáltam megint újratenni mindent... win7-et és ubuntut is, de még mindig csak a win 7 indul el!

Kérésem a következő, aki tudja, hogy lehet elérni , hogy tudja választani a 2 oprendszer között, az írja meg legyen kedves, jó szájbarágósan, mert amit a neten találtam az vagy rossz, vagy elrontok valamit...

(#42521) vilmaboy


vilmaboy
őstag

na most a franko... elszállt a lan is... most akkor mi van? :( nem hiszem el... srácok. segítsetek... ujraindultam. lxde-be beinditottam, de már a lan-t sem látja. visszaléptem ubuntuba. azon sincs... most akkor miért is tünt el? hozzá nyultam... természetesen van internet...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42522) rybank válasza vilmaboy (#42521) üzenetére


rybank
senior tag

Nem tudom van-e Windows a gépeden, de míg lecsillapodsz addig szvsz. dolgozz azon zavartalanul. Az elején még engedd ezt meg magadnak. Kis pihenés. Nehogy megutáld nekem a Linuxot. :)

[ Szerkesztve ]

(#42523) MacCaine válasza vilmaboy (#42521) üzenetére


MacCaine
őstag

A legegyszerűbb megoldás az lenne, ha valami guru odamenne, és elmutogatná a dolgokat...

Ifconfig? Ez a parancs kilistázza, hogy milyen hálózait eszközöket lát a linux. Ha látja, kilistázza, akkor nem kell hozzá driver, mert működik. Csa be kell állítani. A driveres dolgokat felejtsd el, az csak windowson van. Linuxon a kernelben van a legtöbb "driver". (Ha rosszul tudom kijavítanak úgyis... :) )

(#42524) vilmaboy


vilmaboy
őstag

dehogy utálom :) nem szoktam feladni... :) én vagyok a jobb :) csak most nincs lanom... de nem értem miért... segítenél kitalálni? wlan is kéne, de előbb legalább lan lenne... (windowsos akad 4is :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42525) #16820480 válasza neverDell (#42519) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem a Dell hibája, csak annyiból, hogy a lehető legótvarabb szar wifi chip-et teszik a gépükbe. bár én úgy emlékszem, hogy szerencsére nekem ment a D630-on a wlan, fel kellett tenni hozzá a zárt drivert és kész.

vilmaboy: úgy nincs lan, hogy azt mutatja az ikonja, hogy nincs kapcsolat, vag yvan kapcsolat de nem jön semmi adat rajta, vagy nem is indul el a network-manager?

[ Szerkesztve ]

(#42526) vilmaboy válasza MacCaine (#42523) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez így van :) az lenne a legjobb. gyakorlott szerelő vagyok... windózban... de per pill linux amatőrnek is kevés vagyok úgy érzem. na... ifconfig aszt irja (most ír legalább)

link encap:local loopback
inet addr:127.0.0.1 mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:host
up loopback running mtu:16436 metric:1
rx packets:864 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
tx packets:864 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:
rx bytes:66984 tx bytes: 66984

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42527) vilmaboy válasza #16820480 (#42525) üzenetére


vilmaboy
őstag

igen azt ija nincs hálózati kapcsolat... eddig mindig ment a lan... most, hogy feltettem pár wireless cuccot csomagkezelővel... most meghalt :( nulla a net

az óra mellett teljesen szürke az ikon

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42528) MacCaine válasza vilmaboy (#42526) üzenetére


MacCaine
őstag

Na, ezexerint nem lát semmilyen hálókártyát, se lan-t, se wlan-t. Lehet, a feltelepített csomagok miatt. Szerintem próbáld ki azt, hogy leszeded, amit legutoljára felpakoltál. Terminálban: sudo apt-get remove *csomagneve*.

Aztán nem kell újraindítani (NEM windows!!!), hanem elég kilépni, belépni. Nézz még egyszer ifconfigot.

(#42529) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

múltkor én is így jártam, mikor wifihez szedtem le drivert- úgy elállítódott hogy nem bírtam a lan-t működésre bírni, csak mikor eltávolítottam az új wifi drivert. Aki nem ért hozzá (mint ahogy én sem) elég bonyolult tud lenni. De mit is várhat az ember pár nap használat után?!

(#42530) neverDell válasza #16820480 (#42525) üzenetére


neverDell
tag

Meg annyiból, hogy az elméletileg támogatott Latitude-ökhöz is olyan drivert adnak, ami - bár a gépben N-es kártya van - max. 54Mbps sebességre hajlandó.
Ráadásul ez a "támogatás" is Ubuntu 10.10-re vonatkozik, ami már rég nincs sehol... Még véletlenül sem az akkor aktuális LTS-t választották... azért ehhez nagy ész kell, mit ne mondjak.
Nomeg az, hogy a gépeikbe rakott chipek többnyire vannak annyira dell-specifikusak, hogy még windows alatt is előfordul, hogy csak a dell driverével megy pl. a Bluetooth v. a wlan.

(#42531) neverDell válasza vilmaboy (#42526) üzenetére


neverDell
tag

Ezt ugye grafikus felület nélküli állapotban írja?
Mert valami olyan van, hogy ha desktop ubi-t használsz, akkor a grafikus felületen van valami lan-manager vagyminekhívják, amivel a hálókártyákat lehet piszkálgatni.
Addig ifconfig -a kell neki, mert a -a nélküli ifconfig csak az aktív kártyákat listázza.
Meg esetleg nem árt egy iwconfig sem, mert az meg megmutatja, hogy lát-e wifi-képes kártyát a gépeden.

(#42532) vilmaboy


vilmaboy
őstag

azt csináltam, h feltettem a windóz xp-s broadcm drivert. most van lan... iwconfig-ra nem talál wireless eszközt...

ennek a laptopnak windowsban be kellett kapcsolni a wifi antennát ha úgytetszik. ott fn+f2 volt... nem lehet, h itt is ilyesmi a gond?

:F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42533) tropico válasza vilmaboy (#42532) üzenetére


tropico
tag

Probáld ki. Elvileg gond lehet mert a wifi akkor aktív, ha bekapcsolod.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42534) vilmaboy válasza tropico (#42533) üzenetére


vilmaboy
őstag

de fn+f2-re nem reagál... azért írtam... van valami hely linuxban, ahol be lehet kapcsolni? vagy ilyesmi? vagy más kombináció?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42535) tropico válasza vilmaboy (#42534) üzenetére


tropico
tag

Mivel ifconfig parancs kiadásakor se látszik ezért nálad az lehet a gond, hogy:
- nem ismeri fel mint eszközt
- vagy felismeri az eszközt, de betőltéskor nem csatolja fel és ezért nem is látja és nem is kezeli

Az mondjuk jó kérdés, hogy a billenytűzetet rendesen felismeri-e? A többi Fn+akármi bill.kombináció egyáltalán működik?

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42536) vilmaboy válasza tropico (#42535) üzenetére


vilmaboy
őstag

igen. a többi fn működik

mondjuk az még mindig nem értem, h pl gnome-ba miért nem tudok belépni. mindegy... megy a lubuntu és a lx akármi felület :) azokat majd megoldom. de a wifi akkor is rohadtul kéne... anélkül nekem annyi melóban...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42537) tropico válasza vilmaboy (#42536) üzenetére


tropico
tag

.Ezt próbáld ki utolsó hsz nézd. Talán segít, de nem garacia. Bocsi, de nem vagyok otthon annyira laptopban.

[ Szerkesztve ]

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42538) vilmaboy válasza tropico (#42537) üzenetére


vilmaboy
őstag

E: Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, lehet hogy másik folyamat használja?

terminálból... (van gyorsgombja terminálnak?)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42539) tropico válasza vilmaboy (#42538) üzenetére


tropico
tag

itt vannak gyorsgombok by default ubi

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#42540) vicces válasza vilmaboy (#42538) üzenetére


vicces
addikt

rfkill list parancsra ki kéne listázza az összes rádiós eszközt.
próba?

:)

(#42541) vilmaboy válasza vicces (#42540) üzenetére


vilmaboy
őstag

vilmaboy@ubuntu:~$ rfkill
A(z) „rfkill” program jelenleg nincs telepítve. A következő beírásával telepítheti:
sudo apt-get install rfkill
vilmaboy@ubuntu:~$ sudo apt-get install rfkill
[sudo] password for vilmaboy:
E: Nem sikerült zárolni: /var/lib/dpkg/lock - open (11: Erőforrás átmenetileg nem érhető el)
E: Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, lehet hogy másik folyamat használja?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42542) hcl válasza Boxi88 (#42520) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Khm, milyen sorrendben telepítetted?
Előbb a winnyóz, utána Linux.

@Vilmaboy : Grafikus felületen kellene lennie egy Networkmanager nevű cuccnak. Ha nincs, telepítsd. Ha amúgy működik a wifi, akkor látnod kell vele.

Amúgy nézd meg, az
lspci -v|more
mit mond?
Ki kell írnia a gépben levő eszközöket, és közte kell lennie a Broadcom kártyának is, valamit ott kell lennie, hogy milyen kernelmodul van hozzá betöltve. Ha ez nincs, akkor nyilván ezért nem emgy a wifi.

Meg mit mond az ifup wlan0 -ra?

Mutogatni való hater díszpinty

(#42543) neverDell válasza hcl (#42542) üzenetére


neverDell
tag

Borítékolom: ifup kapásból visszadobja, hogy nincs ilyen interface (ubin a /etc/networks/interfaces-ben csak a loopback van alapértelmezetten, az ifup meg úgy tudom, abból dolgozik)

(#42544) viw


viw
aktív tag

1 - Kendek, vagy aki tudja a választ: Rendszerment ki tudja váltani az Ubi 11.10 frissítéskezelőjét? vagyis h a frissítést az Rment csinálja, automatikusan.
amúgy a frissítéssel egybekötött tisztítás és a live rendszer készítés miatt nagy köszönet az appért!:)

2 - "szőlői felügyelet" ubin. valami hasonló megoldást keresek, mint ami a windózereken van. vagyis h a kölök, ne nézhessen meg felnőtt tartalmakat a neten. csak adott időtartamban netezhessen és mindent visszanézhessek ellenőrzéskép,h. miket művelt a géppel. létezik valami komplett csomag erre?!
neten olyan megoldást találtam,h. adjak egy zsák legót a gyereknek.:) nos, nem pont erre gondoltam...

3 - mostanában olyant csinál az ubi, h. minden előjel nélkül random kijelentkezik. visszajövök és minden normális. logokat nem tudom mit és hol kellene nézni, és amúgy sem értenék hozzá... van valami ötletetek ezt megoldani?

köszi ha segítetek!

(#42545) Kendek válasza viw (#42544) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem fel sincs telepítve a frissítéskezelő, csakis a Rendszermenttet használom a célra. :)

<-ƘƘ->

(#42546) vilmaboy válasza hcl (#42542) üzenetére


vilmaboy
őstag

02:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation BCM4401-B0 100Base-TX (rev 02)
Subsystem: Dell Device 01c9
Flags: bus master, fast devsel, latency 64, IRQ 18
Memory at dfbfc000 (32-bit, non-prefetchable) [size=8K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: ndiswrapper
Kernel modules: b44

02:03.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.
11g Wireless LAN Controller (rev 02)
Subsystem: Dell Wireless 1370 WLAN Mini-PCI Card
Flags: bus master, fast devsel, latency 64, IRQ 10
Memory at dfbfe000 (32-bit, non-prefetchable) [size=8K]
Kernel modules: ssb

vilmaboy@ubuntu:~$ ifup wlan0
ifup: failed to open statefile /var/run/network/ifstate: Permission denied

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42547) hcl válasza vilmaboy (#42546) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Na, akkor műxik az a wifi, legalábbis kéne neki.
Nézd meg a grafikus felületen, hogy van-e hálózatkezelő (Networkmanager).

Mutogatni való hater díszpinty

(#42548) vilmaboy válasza hcl (#42547) üzenetére


vilmaboy
őstag

az lenen amelyik az óra mellett irja, hogy kapcsolódva vagyok vezetékesen? jobb klikkre

hálózat bekapcsolása
vezeték nélküli kapcsolat bekapcsolása
mobil széles sáv bekapcsolása...

stb...

második előtt pipa (én tettem oda)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42549) vilmaboy


vilmaboy
őstag

tettem fel egy wifi radart is... az sem talál device-ot... valamiért szerintem van.. .csak nincs bekapcsolva tuti ilyesmi a gond. feltettem egy csomagot inspironhoz, ami az fn gombokat (is) kezeli, de azzal sem tudom bekapcsolni... mennek az fn gombok, de az fn-f2 nem kapcsol wifit... legalábbis a led nem jelez vissza

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42550) hcl válasza vilmaboy (#42548) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, ez lenne. A vezeték nélküli hálózatot nézd meg...
Ha jobb gombot nyomsz rajta, akkor tudsz kapcsolatokat szerkeszteni.
(Sajnos most nincs előttem laptop, csak egy full kábelen lógó asztali gép... :( )

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.