Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42051) hcl válasza Thusor (#42050) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Esetleg egy Sun-os Java, de másra nem tudok gondolni :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#42052) rybank válasza Siriusb (#42047) üzenetére


rybank
senior tag

Köszönöm szépen! Ki fogom próbálni!

(#42053) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha valaki szeretne kicsit hardenelni.

https://www.coreinfinity.tech

(#42054) Dead Zone


Dead Zone
tag

Sziasztok,tud valaki ajánlani egy módszert,amivel a telefonommal (android) tudnék a gépben turkálni?Néztem már a team viewer-t, de linuxra nem találtam.

(#42055) Kendek válasza Dead Zone (#42054) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én a TeamViewert tudnám ajánlani.

<-ƘƘ->

(#42056) Atapi válasza Dead Zone (#42054) üzenetére


Atapi
senior tag

teamviewer simán fut wine alatt (a portable legalábbis biztosan), 6-os verzióból pedig elérhető a teamviewer oldalán kifejezetten linuxos telepítő (igaz, az is gyakorlatilag egy wine csomagba ágyazott win verzió ahogy néztem). szóval hogy csináltad, hogy nem találtál teamviewert linuxra?

btw, keress vnc viewert androidra, és akkor használhatod a beépített távoli asztalt, vagy kereshetsz leírást x11vnc telepítésről, ha a beépített nem elégíti ki az igényeidet.

(#42057) hcl válasza Dead Zone (#42054) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én is a VNC-t akartam javasolni, csak nem tudom, Androidra van-ekliens?

Mondjuk én még normális VNC klienst csak a RealVNC-t találtam, szerencsére abból van Linuxos is. Szervernek meg az X11VNC frankó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42058) floatr válasza Atapi (#42056) üzenetére


floatr
veterán

Olyannyira nincsen TV, hogy én naponta azt használom :)
Mellesleg felemás a feature-átjárhatóság a windows-os változathoz képest, de attól függetlenül még egész jól használható

(#42059) csibor


csibor
őstag

Brasero tud indítólemeznek megírni képfájlt?

(#42060) Kendek válasza csibor (#42059) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gyakorlatilag az összes ilyen alkalmazás képes rá.

<-ƘƘ->

(#42061) csibor válasza Kendek (#42060) üzenetére


csibor
őstag

Láma vagyok, nem találom a beállítást :U

(#42062) Atapi válasza csibor (#42061) üzenetére


Atapi
senior tag

szerintem ez csak a cd képtől függ, abban úgy van benne az anyag, ahogy annak a cd-re kell kerülnie. szóval a kérdés az, hogy mit értesz az alatt, hogy bootolható legyen a kiírt képfájl? ha a képfájl maga bootolható, akkor csak ki kell írnod, semmi mást nem kell csinálnod. ha a képfájl maga nem bootolható, akkor a megoldás meg leginkább attól függ...

(#42063) hcl válasza csibor (#42061) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha az image bootolható Cd-ről készült, akkor bármivel írod ki, bootolható lesz :)
Klön eljárás csak pl. a Rendszerment-tel készült, nem bootolható ISO-khoz kell, amit pl. az indítólemez-készítő, vagy az Unetbootin csinál.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42064) Kendek válasza csibor (#42061) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én most ezt úgy értettem, hogy pl. van egy Ubuntu telepítőképed, ha azt kiírod képkiírással, akkor befog tudni bootolni róla. Persze ha olyan képet írsz ki amelyben nincs indító rekord, akkor nem lesz mi elinduljon.

(#42063) hcl: A Rendszermenttel készült Live .iso-k mióta nem bootolhatóak? Az elkészült kép rendelkezik indító rekorddal, nyugodtan kilehet közvetlenül is írni optikai lemezre. Itt egy kép is róla.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#42065) hcl válasza Kendek (#42064) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

akkor bocs! Én Unetbootin-nel írtam ki, mert nem tudtam, hogy i :R ndíthatót csinál

Mutogatni való hater díszpinty

(#42066) Kendek válasza hcl (#42065) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pedig elég egyértelműen kiírja a végén. :)
Belevettem volna a dd-t is, csak az meg Mavericktől fölfele működik.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#42067) csibor válasza Kendek (#42064) üzenetére


csibor
őstag

Szomszéd kért meg, írjak ki neki 1 programot. Jól sikerült. Én még a Neró idejére emlékszem ahol bekellet állítani az írás módját. Ennyit tesz ha az ember jogkövetővé válik :)

(#42068) hallari válasza csibor (#42067) üzenetére


hallari
tag

+1 jogkövető magatartás. A múltkor ekézett valaki, egy hír kapcsán emiatt, hogy csóróság miatt kell lopni blablabla, pedig van adekvát válasz az ingyenes, ám jogszerű kategóriára, pl. Linux. Ha pedig mégis kell egy fizetős program, akkor azt meg kell venni.

(#42069) Dead Zone


Dead Zone
tag

Bár ez nem a jelen témába vág,de hogy tudok asztal számot állítani?
A Compiz kockához kellene.4 az alap oldal,de ezzel csak egy 2D-s lap fordul.
Ha a Cairo dock kis alkalmazásán át állítom hatra akkor már 3D-s de csak hasáb.
Ha 8-ra állítom már kocka,de ezek a beállítások nem maradnak mentve.
Tehát a rendszeren belül hol lehet állítani?

(#42070) hcl válasza Dead Zone (#42069) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Asztalváltón ha állítod, akkor a Compiz nem követi?

Mutogatni való hater díszpinty

(#42071) Dead Zone válasza hcl (#42070) üzenetére


Dead Zone
tag

Nem,nem tudom állítani.De lehet hogy nem jó helyen keresgélek.

[ Szerkesztve ]

(#42072) hcl válasza hallari (#42068) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@Dead Zone : Kár, pedig arra tippeltem volna :S Compizconfig-ban nincs ilyen opció? Csak tippelek, mert nekem jó a KDE beépített cucca ;)

Sajnos nincs minden Linuxra, de jó lenne, mert akkor elfelejthetném végre a winnyózt :)

(Közben eltaláltam a Compizconfig-ot? :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42073) hallari válasza Dead Zone (#42069) üzenetére


hallari
tag

Rendszer>Beállítások>CompizConfig Beállításkezelő>Általános beállítások>Munkaasztal mérete fül (utolsó). Csúszkán tudod beállítani az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#42074) hallari válasza hcl (#42072) üzenetére


hallari
tag

Ez is igaz, ezért írtam, hogyha kell egy fizetős progy, akkor megveszem (épp most fizettem be a NOD32 éves licencdíját winyózra).

(#42075) Dead Zone


Dead Zone
tag

Mind kettőtöknek köszi,főleg a gyorsaságot. :D

(#42076) hallari válasza Dead Zone (#42075) üzenetére


hallari
tag

Szívesen. :)

(#42077) rybank válasza sh4d0w (#42053) üzenetére


rybank
senior tag

Amint időm lesz megnézem! Érdekel a téma, és erőfeszítéseket is hajlandó vagyok tenni az ügy érdekében! Köszönöm.
(#42066) Kendek A programoddal kapcsolatban egyre több ilyen komoly funkciót ismerek meg. Hadd gratuláljak hozzá. Komoly teljesítmény!
(#42068) hallari :K
(#42072) hcl Mi az a program ami miatt nem tudod temetni a Windowst?
(#42074) hallari A védelmi programok árai hál istennek otthonra nagyon olcsóak. Jó programokat kapsz olcsón. Ha havi szintre kellene lebontani mondanám, hogy majdnem fillérekért!

[ Szerkesztve ]

(#42078) hcl válasza rybank (#42077) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

-Asszony néha Maya-zik az én gépemen is (hálózati render), bár Maya van Linuxra is (szívmelengető, ahogy render sebességben elkalapálja a winnyózost).
-Nokia térkép kezelő progik pl.
-Tényleg apróságok amúgy ezek, meg a másik, amiért van, hogy ha windózost kérdeznek tőlem (ismerősök mind windózt használnak) akkor tudjak utánanézni. De ilyen havi 1-2 alkalommal van elindítva, pont emiatt. Mondjuk szerencsére már a legtöbb dolgom megy wine-n.

Igazából virtuális gépre kellene költöznie a dögnek... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#42079) rybank válasza hcl (#42078) üzenetére


rybank
senior tag

Amennyit használod a Windows-t úgyis tökmindegy. :DDD Úgyis elfelejted. :)

(#42080) rybank válasza hcl (#42078) üzenetére


rybank
senior tag

Amennyit használod a Windows-t úgyis tökmindegy. :DDD Úgyis elfelejted. :)

(#42081) rybank válasza hcl (#42078) üzenetére


rybank
senior tag

Amennyit használod a Windows-t úgyis tökmindegy. :DDD Úgyis elfelejted. :)

(#42082) rybank


rybank
senior tag

Bocs srácok! Moderálást kérek! 503-at dobott miközben elküldtem volna a hsz.-t. Így elküldte vagy háromszor. :R

(#42083) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Irtam Ubuntu fórumra az s3g unichrome igp-vel kapcsolatosan de hiába várom a csodát.
Olyan öreg a driver hogy nem lesz ebből widescreen.
Nem tudtok olyan linuxot amivel vesa-t, bios-t meg lehet kerülni, valami alternativ driverrel?
Nem kell nekem 3d gyorsítás sem semmi, csak valami minimál x.

(#42084) #16820480 válasza hcl (#42078) üzenetére


#16820480
törölt tag

a Nokia térképkezelő miatt pont nem fog menni sajna virtuális gépről, mert ahhoz a hostnak is látnia kell a hardvert, és emlékszem, hogy amikor utoljára nokia telefont dugtam rá egy ubuntus gépre, akkor se kép, se hang nem volt, mintha be sem dugtam volna a kábelt.

(#42085) hcl válasza #16820480 (#42084) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@rybank : OK, de 30Gb hely a winyóról, és egy 400-ason azért az nem mindegy :)
Jó, mondjuk virtuálison is megenne ennyit.

@sheratan : Az ubi látja a hardvert, pl. USB meghajtóként. A Nokiás proginak sem kell több. A Vmware meg képes átcsatolni az USB eszközt a virtuális gépre, szóval azzal nincs gond (nemrég olyan cuccot kellett telepítenem ismerősnek, ami HW kulcsos volt, és azt is át tudta adni a host USB-jéről).

A teló meg egy C5, ami Symbian oprendszeres (Ubira van S60-hoz progi, de még nem volt ingerenciám kipróbálni.)
Mondjuk térképeket ritkán frissítek, mert macera, és igazából még mindig vannak olyan dolgok (M6, meg mondjuk Igal környékén egy körforgalom), amiket 1-2 éve építettek, és marhára nincs rajta a legújabbon sem :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42086) #16695808 válasza Kendek (#42055) üzenetére


#16695808
törölt tag

ezzel lehet fájlokat átrakni nokia telefonomra? és vissza?
mert most csak arra vagyok képes hogy küldjek a telóra bluetooth-al fájlokat, de ezeket üzenetként kapom és egyesével kell elmenteni őket, és visszafele is ilyen körülményes. talán egyszerűbb módszer létezik? adatkábellel egyszerűen fel sem ismeri a telót!

erre a kérdésre már régóta keresek megoldást de még nem találtam :(
11.10

(#42087) #16820480 válasza hcl (#42085) üzenetére


#16820480
törölt tag

én utoljára N78-at meg 6110 navigátort próbáltam, azok meg se mnyikkantak. virtualbox is képes átcsatolni usb-t. miért eszik meg 30GB-ot? nálam simán elfért olyan 5GB-on egy virtualboxban a rendszer...

(#42088) #16820480 válasza #16695808 (#42086) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha olyan telefonod van, akkor felteszel rá egy ftp szervert, és azon keresztül a gépről egy ftp klienssel tudsz másoln ifájlokat. vagy fordítva is igaz persze.

(#42089) hcl válasza #16695808 (#42086) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Telefontól függ, a 6300 már működött pendrive-ként, de talán az 5800 is. Bedugod a telót, usb mód, és meghajtóként látszik. Milyen telefonod van?

@sheratan : A Win7 azért követel magának helyet :S
Nyilván nem XP-t tennék, mert az régi. Ha Win7 specifikus dolgot kérdeznek tőlem (ismerősi körben ugye az használatos), akkor szeretek tudni válaszolni, illetve melóhelyen is Win7-eket supportálok, tehát kell tapasztalat :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42090) #16820480 válasza hcl (#42089) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt is le lehet azért fogyasztani. hibernálást kikapcsolod, virtuális memóriát kikapcsolod, rendszervisszaállítást kikapcsolod, meg ilyenek. mondjuk a legjobb az volna, ha lenne valamilyen win7 minimal telepítő is :)

(#42091) hcl válasza #16820480 (#42090) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

ezek már mind ki vannak, és a 30Gb-os partíción alig fér el (jó, nem csak egy alaprendszerről van szó, az is igaz).

De a fullra telepített Ubi a 3Gb levelemmel is csak 12Gb...
És ha telepítéskor tudok a KDE-low-fat-settings -ről, akkor még kisebb lenne, mert az idióta Akonadi zabálja le a helyet (részben).

Mutogatni való hater díszpinty

(#42092) #16695808 válasza hcl (#42089) üzenetére


#16695808
törölt tag

e51

(#42093) #16695808


#16695808
törölt tag

és még egy kérdés:
Nokia e51-el szeretném elérni a vezetékes hálózat internetét bluetooth-on keresztül. egy részletes beállítási leírás lenne szükségem, mert gondolom nem egyszerű. a gép asztali és van wifi antennája is (bár ez szerintem nem kell hozzá de azért leírom).
bluetooth az műkszik (küld fogad fájlokat a telóval)
(a router vezetékes)

(#42094) hcl válasza #16695808 (#42093) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Na, ezt nem tudom, Linux alatt hogyan, kérdés, hogy a BT eszközt képes-e hálózati cuccként kezelni (a KDE-s kisalkalmazás ha jól emlékszem, nem).

Nekem E52-m volt egy ideig, az simán ment USB-n.
Mit ír ki, ha bedugod? Nincs "háttértár" opció?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42095) #16695808 válasza hcl (#42094) üzenetére


#16695808
törölt tag

semmit nem ír ki

(#42096) hcl válasza #16695808 (#42095) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor ott valami nem kerek. Bedugod, és lsusb mit mond?
Esetleg ha alkalmad van, akkor nézd meg másik gépen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42097) rybank


rybank
senior tag

Éppen képfájlt készítek terminálból. DVD-ről. Gyakorlatilag mindent el lehet intézni terminálból az

(#42098) #16820480 válasza hcl (#42091) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a kde-low-fat szerintem csak a ram-ot erinti, nem a vinyon hasznalt helyet. De az engem is erdekelne, hogy az akonadi-t meg a nepomuk-ot hogy lehet kigyilkolni, mert ha csak a setting/startup reszen kiszedem a pipat, akkor 5 percenkent dob egy ertesitest, hogy nepomuk service not running...
Nekem van egy win7 a gepemen, 35gigas particio, abbol meg legalabb 10 szabadon, es ez sem csak alaptelepites, raadasul vannak rajta ilyen lenovos szoftverek is.

(#42099) hcl válasza #16820480 (#42098) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A Kde-low-fat pont az Akonadit és tettestársait gyilkolja ki :)
Amúgy nem hinném, hogy csak a ramot érinti, mert ha nincs Akonadi, akkor nincs adatbázisa sem, ha nincs Nepomuk, akkor nincs Nepomuk cache...

Egyébként nekem csak indításkor dobja a Nepomuk a hibát, de akkor mindjárt hármat együtt. Eltűnik, utána nincs vele gond.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42100) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Asztali számítógép esetén mi történik a telepített rendszerrel, profilokkal alaplapcsere esetén?
Felismeri az új lapot, mindenképp be lehet jelentkezni és telepíti az új illesztőprogramokat? Vagy ha már más a chipset behülyül mint a Windows XP?
Csak az adataim miatt kérdezném, ha történne valami a géppel, viszont a merevlemez megúszná.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.