Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43551) hcl válasza vilmaboy (#43549) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KDE meg az Ubi kiadás verziója :)

Nyomj egy apt-get-update-t, mert valami csomag változott a tárolóban, le kellene frissítenie a listákat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43552) bsanya válasza #16820480 (#43548) üzenetére


bsanya
aktív tag

http://kephost.hu/share-01E1_4F0985CD.html

Ez a lecsatolás, hogy megy :-(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43553) fradi81 válasza bsanya (#43552) üzenetére


fradi81
veterán

Amin lakat van csatold le.

moto g72, Ninebot d28e

(#43554) vilmaboy válasza hcl (#43551) üzenetére


vilmaboy
őstag

update-kor irja ki ezt :) Kde verziót hol látom? Ubi az 11.10

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43555) fradi81 válasza vilmaboy (#43554) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor 11.10, lehet jobban járnál egy rendes 11.10-es kubuntu telepítéssel, nálam nem csinál ilyen rejtélyes hibákat, meg másnál se.

moto g72, Ninebot d28e

(#43556) sky77


sky77
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni (napokat googl-öztem mindhiába). Ubuntu Studio 11.10 alatt szeretnék dolgozni Audigy 1 hangkártyával.

A problémám az, hogy az ALSA mixerben beállítottam a felvételt Analog mix-re (vonalbemenetet szeretnék felvenni). Ez oké, működik, ha pl. Audacityben Audigy 1: ADC Capture/Standard PCM Playback (hw:1,0):Line:0-át választok ki, a Pulseaudio-t viszont sehogy nem tudom rávenni, hogy a vonalbemenetetet (vagy az Analog mix-et) használja inputként.

A bemeneti eszközöknél van ilyen, hogy 'Belső hangforrás Analóg sztereó', itt tök mindegy melyik portot választom (analóg mic, front mic, vonal be), nem érzékeli a vonal bemenet jelét. Az SB Audigy Analóg sztereó eszközön viszont csak Analóg mikrofon port van. Ha a mikrofon porton megyek be akkor azt fel is tudom venni, de az egy mono jack bemenet: nem jó.

Hogy tudnám a line in-t használni pulseaudioval?

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#43557) bsanya válasza fradi81 (#43553) üzenetére


bsanya
aktív tag

Se a mount se a unmount funkcióját nem tudom elérni.
Egyébként az sda2 miért extended?
Újra nem akarnám húzni az egész gépet, de lehet az lesz a vége :(
Amennyiben mégis vállalkoznék rá minden adat törlődik, akkor is, ha ugyanazt a Kubuntut rakom rá?

Xiaomi Mi 11i

(#43558) fradi81 válasza bsanya (#43557) üzenetére


fradi81
veterán

Jó ez így, az extended(kiterjesztett) partíción belül lehet akárhány partíciód, így nincs korlát.
Live cd-ről próbáltad? Ha nem akkor arról indítsd a gépet és úgy partícionálj. Azért extended mert úgy lett megpartícionálva :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#43559) hcl válasza vilmaboy (#43554) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

apt-get check
?

Wááá, én vagyok a vak, duplicate sources... Van két szoftverforrásod, ami ugyanaz lenne?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43560) RBJ válasza vilmaboy (#43554) üzenetére


RBJ
addikt

Nincs itt semmi bibi csak összekutyultad a panelt. nekem is volt ilyen de végén kiderült, hogy én rontottam el. csak rá kell jönni, hogy mi micsoda.
A fentebb említett bitdefender problémára valaki ?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43561) vilmaboy válasza hcl (#43559) üzenetére


vilmaboy
őstag

a felső kettő be volt pipálva, hogy legyenek partner tárolóim. most nem hibázik. nem itt kell bekapcsolni azokat?

-----

kde-ben mi az alkalmazásindító gyorsbillentyűje amivel elérem? windóz gomb nem fogja, akkor mi?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43562) bsanya válasza fradi81 (#43558) üzenetére


bsanya
aktív tag

Live CD-ről indítottam...., mégsem megy az unmount :(

Xiaomi Mi 11i

(#43563) hcl válasza vilmaboy (#43561) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, különböző a kettő?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43564) vilmaboy válasza hcl (#43563) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőőőőőőőőőő :D az? :)

urak. ha nekem uname -r-re asziongya, h 3.0.0.4-generic... az nem régi kcsit?

aszogyák a 3.2es kernel felett kijavították az akkumulátorzabálást... hol találok friss kernet és hogy basztatom átt az enyémet?

---

honan tudom hogy kde hányas verzio van fent?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43565) hcl válasza vilmaboy (#43564) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem 3.0.0.14 van... nem régi...
3.2 -t itt beszéltük, hogy nem csomagolnak még Ubihoz... Különben leszeded csomagban, ha van, és felteszed. Ha nincs csomagban, akkor lefordítod, és szívsz vele, hogy menjen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43566) bsanya


bsanya
aktív tag

Szerintem nekiesek egy új telepítésnek, új partíciós tábla kialakítással.
Jó ötlet?
Az a sda1 ntfs /boot kell nekem?
Tudom, hogy kell egy SWAP partíció 1,5GB, egy "/" a rendszernek és egy "/home" a többinek.
Más, valami jó ötlet?

Xiaomi Mi 11i

(#43567) hcl válasza bsanya (#43566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A boot-ot miért akarod ntfs-re rakni?
Az winnyózos filerendszer, felejtsük már el :D

Ha wn mellé akarod telepíteni, akkor sem kell külön /boot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43568) bsanya válasza hcl (#43567) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nem követed a fórumot reggel óta... :DD
Pont az lenne a kérdésem, hogy jelenleg van olyanom (mert volt winfosom), és hogy mindenképp kell-e olyan egy újrapartícionálásnál? :)

Illetve nincs valami ötleted a partíció szerkesztésre, hogy ne kelljen újrahúznom a gépet? Az előzményeket megtalálod :)
Live CD-ről sem megy az unmount :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43569) hcl válasza bsanya (#43568) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Live CD-ről nem megy az unmount -> ha minden igaz, az nem is mountolja fel... Tehát nem kell leválasztani.
Ha nagyon nem megy, akkor valamilyen egyéb partíciószerkesztő progival ess neki. Mondjuk én a fontos adatokról csinálnék egy mentést más eszközre.

OK, ha volt winnyóz, és nem akarsz, akkor nem kell /boot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43570) bsanya válasza hcl (#43569) üzenetére


bsanya
aktív tag

Partition Manager van a Live CD-n azzal próbáltam, de ha nyomok egy törlést a sda5-re, akkor nem engedi (az előbb beraktam egy képet a hibaüzenettel).
Erre kaptam az a tanácsot, hogy a sda2-t unmount-oljam, de ezt nem engedi

Xiaomi Mi 11i

(#43571) fradi81 válasza bsanya (#43568) üzenetére


fradi81
veterán

Nem létezik hogy nem engedi, nem kér jelszót közben? Indítsd rendszergazdaként terminálból tehát írd elé kdesudo. A 100mb-os partíciót is lehet törölni és a végén azt is hozzá lehet adni a kiterjesztett partícióhoz.
Ja az sda2-t csatold le először... ne a 6-ot.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#43572) bsanya válasza fradi81 (#43571) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nem kért jelszót...
beírtam "kdesudo partition manager" de nem csinál semmit
Bocs, de a linux-l még csak ismerkedem :B

Xiaomi Mi 11i

(#43573) bsanya válasza fradi81 (#43571) üzenetére


bsanya
aktív tag

Az sda2-t sem engedi unmountolni, ha rákattintok azt írja:
"Mount point: (none found) <- ez nem lehet gond?
Partition type: extended
Status: At least one logical partition is mounted"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43574) vilmaboy válasza hcl (#43565) üzenetére


vilmaboy
őstag

szóval lenyomod synaptic-al és enyi? azt hittem bonyolultabb :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43575) fradi81 válasza bsanya (#43572) üzenetére


fradi81
veterán

Ok nem kell sudo, akkor a többit próbáld amit a végén írtam :) passz

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#43576) #16820480 válasza bsanya (#43573) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyébként meg ha a /home könyvtárból a beállításokat átmásolod valahova (meg esetleg a fontosabb adatokat), és újratelepíted az egészet, majd visszamásolod a /home tartalmát, akkor gyorsabban meglennél ám, mert kb 10-15 perc telepíteni egy rendszert... :D
arra figyelj, hogy a beállítások rejtett mappákban vannak, amiknek a neve egy ponttal kezdődik (.kde például). ezeket csak akkor látod, ha engeded a rejtett fájlok megtekintését a fájlkezelőben (nautilusban ctrl+h, dolphinban alt+. )

(#43577) bobalazs válasza bsanya (#43573) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Indítsd el a telepítést, aztán majd aközben alakítsd át a partícióidat ahogy akarod. 4 primary- partíció lehet egyszerre.

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#43578) bsanya válasza #16820480 (#43576) üzenetére


bsanya
aktív tag

Ez egy fontos, jó tanács köszönöm!
Azt esteleg meg tudod mondani, hogy mely mappákat érdemes kimásolni/bemásolni (/home/.kde elég van van más is ami fontos)?
Az jó ha egy külső HD-re, vagy egy pendrive-ra mentem ki az adatokat?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43579) #16820480 válasza bsanya (#43578) üzenetére


#16820480
törölt tag

én ki szoktam mindet másolni, kivéve a .gvfs-t, mert az utána írhatatlan és módosíthatatlan egy felcsatolt home partíción. simán külső vinyóra jó lesz. csak annyi még, hogy ha más felhasználónevet adsz meg a telepítéskor, akkor utána ezek a fájlok a régi felhasználó birtokában lesznek, szóval a visszamásolás után kell egy "sudo chown -R <usernév> /home/<usernév>/" parancs.

(#43580) hcl válasza vilmaboy (#43574) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha van gyárilag csomagolt kernel, akkor igen.
A kernelfrissítés is így megy.
Fordítani boynolultabb, de nem megoldhatatln, akkor is fordítasz, csomagot csinálsz, és telepíted.
Aztán bootoláskor kiválasztod a saját home made kernelt, és az indul el. Vagy nem, de akkor meg a gyárvial tudsz bootolni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43581) szoke12 válasza hcl (#43510) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm szépen. Felraktam, próbálkoztam az üzembe helyezésével is, de fekete képernyő mellett egy fehér keretes erre hibaüzenet fogadott. Még nagy szerencsém, hogy kivételesen ki-bejelentkezéssel próbálkoztam, így még vissza tudtam állítani. Mert egyébként automatikusan beléptet. Hát szép lett volna parancssorból visszatenni...
De lehet, hogy csak az én kezem alatt vacakol, és a megoldás egyszerű. Mind1. Így marad az alap.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43582) vilmaboy


vilmaboy
őstag

az autoclean a nem használt csomagok deb csomagját törli? a clean pedig a meglévőekét is? Tehát a clean fedi az autocleant is? és a cleanhoz használható -purge kieg?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43583) bsanya válasza #16820480 (#43579) üzenetére


bsanya
aktív tag

Akkor a home/. (ponttal) kezdődőeket kimásolom mindet, íígy a beállításaim maradnak?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43584) leslieke válasza vilmaboy (#43582) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

-clean
Csomagok telepítésekor minden letöltött .deb fájl a /var/cache/apt/archives/ könyvtárba kerül, és itt is marad, hogy egy esetleges újratelepítésnél ne kelljen újra beszerezni. Egy idő után ezek elég sok helyet foglalhatnak, így a clean paranccsal törölhetjük őket. Ha mégis újratelepítünk valamit, akkor a csomagkezelő letölti a szükséges fájlokat, és visszakerülnek az említett mappába.

-autoclean
Az autoclean parancs hasonló a clean-hez, a különbség annyi, hogy csak a régebbi verziójú fájlokat törli, a legfrissebbeket meghagyja.

-autoremove
Az olyan feltelepített csomagokat törli, amelyek már nem szükségesek semmihez, csak feleslegesen foglalják a helyet

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43585) vilmaboy válasza leslieke (#43584) üzenetére


vilmaboy
őstag

tehát akkor clean-t kell használni... :F ?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43586) vilmaboy


vilmaboy
őstag

a böngésző által összeszedett mocskokat hogy lehet leírtani? windowsban volt a ccleaner progi... itt is vannak ilyenek?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43587) bsanya válasza bsanya (#43583) üzenetére


bsanya
aktív tag

Abban az esetben, ha az előbb említett mappákat kimentettem pendrive-ra, újratelepítem a rendszerem, most már rendszerezett/átgondolt partíció kiosztással, és a friss rendszer /home mappájába visszamásolom a mentett mappákat, akkor a "régi" rendszerem kapom vissza?
Nem számít, hogy a régin más volt a partíció kiosztás? Természetesen a felhasználó ugyanaz vagyis én leszek :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43588) hcl válasza vilmaboy (#43586) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Böngésző cache ürítése...
Vírusokat már kitárgyaltuk, más nem nagyon van... Registry sincs pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43589) Laca 012


Laca 012
őstag

Üdv!

Ubuntu 11.10 Desktopot tettem a párom laptopjára (Asus K50ij) a 10.04 helyett. (64bites)
Nekem már alapból nem tetszik az, hogy rengeteg beállítás eltűnt a grafikus felületről, és a Unity-ért sem vagyok oda, de Ő végülis nem állítgatni, hanem "csak" használni szeretné, úgyhogy bár magamnak feltettem a gnome-panel -t, de ő az alapértelmezett felülettel használja.. (Én sem jártam sokkal jobban a gnome-panellel, mert a panelhez semmit nem tudok hozzáadni, jobb klikkre nem is reagál)

Már több hónapja próbálgatja használni, de folyamatosan problémákba ütközünk..

1. Az akkuidő rövidsége úgy látom még mindig köztudott probléma, ez már párszor le van írva, úgyhogy ez igazából nem is kérdés..

2. Az első lényegesebb probléma az volt, hogy ha videót játszik le, mindegy milyen lejátszót haszál, (VLC, Gnome MPlayer..stb) ha szóközzel megállítja a videót, akkor 10-ből 9-szer megfagy és csak a lejátszó újraindításával lehetett életet lehelni bele..

3. Aztán a samba megosztással kezdtem szívni, engedélyeztem a Samba-Guest felhasználót, amit aztán nem engedett kikapcsolni (a házirend beállításai nem engedik a módosításokat), ellenben azóta megszűnt a hang az alapértelmezett felhasználói fiókba,(vendégként bejelentkezve van hang)

4. A második partíció ami egy NTFS fájlrendszerű (még anno a windowshoz használta) azóta azt sem tudom csatolni, meg fat32-es pendrive-okat sem, mert azt írja, hogy nem csatolható (Not Authorized).. Vendégként bejelentkezve viszont automatikusan csatolja mindkettőt.

Valaki tudna tippet adni merre induljak?

(#43590) leslieke válasza vilmaboy (#43585) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én egyiket se használom. Elfér, van bőven hely a gépen.

Böngésző: előzmények, cache törlése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43591) hcl válasza Laca 012 (#43589) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csatolási problémákhoz meg kéne nézni, hogy milyen csoportokban van benne a vendég user, és mikben az, amivel nem tudsz csatolni.
Aztán ugyanazokba a csoportokba bareakni a sajátjaitokat.

Különben elég rossz húzás volt a 10.04 lecserélése :D

@vilmaboy : RTFM :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43592) leslieke válasza Laca 012 (#43589) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

4. Alkalmazások/Kellékek/Terminal, itt beírod: sudo apt-get install ntfs-config. Telepítés után Alkalmazások/Rendszereszközök/NTFS Configuration Tool. Bepipálod a csatolandó partíciókat, majd a következő oldalon, hogy internals(belső) merevlemezek legyenek írhatóak is és kész. Restart után automatikusan csatolja a partíciókat a rendszer.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43593) vilmaboy válasza hcl (#43591) üzenetére


vilmaboy
őstag

megnézem :R

Olyat tudtok mondani, ami kezeli a gmail-t? valami klienst... esetleg még olyan kéne ami blootoothon képes a telefonjaim adtainak mentésére és visszaállítására. nokia, samsung...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43594) rybank válasza Laca 012 (#43589) üzenetére


rybank
senior tag

1.: Jupiter indicator

(#43595) hcl válasza vilmaboy (#43593) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gmail kliens, pl. a Google Talk app tud e-mailt jelenteni, létezik kismillió e-mail notifier, illetve felteszel egy levelezőprogit, és máris 25x könnyeb lesz levelezni :)

Nokia/Samsung : passz, Nokiához elvileg vannak progik, de nem használtam sosem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43596) rybank


rybank
senior tag

Sajnos szomorú konklúzió fogalmazódott meg a fejemben. Rossz tapasztalat. A gagyibb, kisebb, nem olyan szép ablakkezelők sokkal jobban configolhatók. Szedhetők ízekre.
Lásd, Openbox vs. Gnome Shell.

Eyecandy meg tököm! De kevés a beállítási opció! Persze azért kényelmes a gs, de jobban érezném magam, ha szétszedhetném.

(#43597) hcl válasza rybank (#43596) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Konfigolható a KDE is, csak kb. meg kell tanulni programozni a felületet. A beállítások jó része el van rejtve a user elől.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43598) rybank válasza hcl (#43597) üzenetére


rybank
senior tag

Ezt díjjazni fogom. Ha megunom ezt a szart, megyek oda. Is.

[ Szerkesztve ]

(#43599) hcl válasza rybank (#43598) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utánanézés recommended. Nem mélyedtem bele, de ha skinezni lehet, akkor mindent lehet, valahogy azokat is előállítják :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43600) Laca 012 válasza rybank (#43594) üzenetére


Laca 012
őstag

Kicsit bővebben kifejtenéd? Google sem sokat mond...
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.