Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42201) neverDell válasza bobalazs (#42199) üzenetére


neverDell
tag

A pontos körülmények ismerete nélkül csak egy RTFM (man fstab) jellegű választ tudok adni: terminál, /etc/fstab szerkesztése.

[ Szerkesztve ]

(#42202) rybank válasza BigManus (#42200) üzenetére


rybank
senior tag

Én találtam egy: "ctrl+esc" kombinációt nézd meg. Természetesen fogalmam sincs. Nem használtam KDE-t.

(#42203) Kendek válasza bobalazs (#42199) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A jogosultságok maximális megtartása mellett át kell helyezni az eredeti helyről az adatokat az új helyre, majd a /etc/fstab fájlba bele kell írni a dolgot.

(#42200) laca026: Már válaszoltak rá. És valóban, be kell állítani az alkalmazás indításához egy viszonylag tetszőleges gombkombinációt.

<-ƘƘ->

(#42204) bobalazs válasza Kendek (#42203) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

esetleg livecd-ről bebootolni és másolni a mountolt új particióra majd az fstab-ben beállítani?
(bár erről az fstab témáról többet kell megtudnom)

(#42205) hcl válasza rybank (#42202) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

& @laca026 : Jól mondod, az hozza elő a feladatkezelőt (grafikus top).
De a K menü - Rendszer - Rendszermonitor is használható.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42206) BigManus válasza Kendek (#42203) üzenetére


BigManus
addikt

Nem találom... Csak azt a részt, hogy billentyű kombinációt kell beállítanom. Eddig ok. De mihez? Ez a kérdésem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42207) Kendek válasza bobalazs (#42204) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A LiveCD kívánatos, igen, mivel törölni is kellene az eredeti adatokat.

(#42206) laca026: Most valóban KDE-ről van szó, vagy nem? Mert arra már mondtak megoldást. GNOME alatt ott a gnome-system-monitor.

<-ƘƘ->

(#42208) hcl válasza Kendek (#42207) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ami ráadásul megy KDE alatt is, szal akár fel is teheti :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42209) BigManus válasza Kendek (#42207) üzenetére


BigManus
addikt

Belinkelnéd hol? Kétszer olvastam vissza, de nem látom hol és ki írta a megoldást!!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42210) hcl válasza BigManus (#42209) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

http://logout.hu/tema/ubuntu_linux/hsz_42202-42202.html
Rybank az előbb, de nemtom erre gondolt-e Kendek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42211) Dead Zone


Dead Zone
tag

Sziasztok, hogy tudok telepíteni egy tar.bz2-t? (Téma)

(#42212) Kendek válasza Dead Zone (#42211) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyban függ attól, hogy milyen rendszert használsz és milyen témáról van szó. Mert attól, hogy nem kompatibilisek egymással, attól végül is telepíteni tudod, hiszen csak ki kell csomagolni a megfelelő helyre a fájlokat, de gondolom használatba is szeretnéd venni.

<-ƘƘ->

(#42213) neverDell válasza Dead Zone (#42211) üzenetére


neverDell
tag

Kicsomagolni tudod:
tar xjvf x.tar.bz2

(#42214) Dead Zone válasza Kendek (#42212) üzenetére


Dead Zone
tag

[link]
Ez lenne az a Gnome-look.org-ról

(#42215) Dead Zone válasza neverDell (#42213) üzenetére


Dead Zone
tag

Meg van.És most?

(#42216) Kendek válasza Dead Zone (#42214) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csomagold ki a ~/.themes könyvtárba, majd a GNOME Tweak Tool segítségével állítsad be használatra.

<-ƘƘ->

(#42217) Mtbsrác válasza Mtbsrác (#42180) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

ezis
meg ezzel is
Látom egyedül maradtam vele .

[ Szerkesztve ]

(#42218) BigManus válasza hcl (#42210) üzenetére


BigManus
addikt

Köszi... Nos egyik sem működik. Sem a CTRL+Esc sem a CTRL+Shift+Esc
Suse alatt megy a dolog, Ubuntut csak a próba kedvéért tettem fel...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42219) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#42041) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Még mindig a RAID-el szenvedek.
Meg tudjátok mondani nekem hogy tudom bekonfigurálni a dmraid-et?
Van két NTFS fájlrendszert tartalmazó 500 GB-os Samsung-om, egymás tükörképei (RAID 1). A cél, hogy ezeket RAID-be lássa a rendszer, ne szegregáltan, két külön meghajtóként. A két meghajtó /dev/sdb és /dev/sdc, a vezérlő Sil 3512 (elvileg ismeri a dmraid). Az még fontos, hogy a meglévő fájlrendszert nem lehet módosítani, azon vannak az adataim.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#42220) hcl válasza BigManus (#42218) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Menüben sincs?
Ha nem megy, akkor tedd fel a gnome-system-monitor -t, amit Kendek írt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42221) Dead Zone


Dead Zone
tag

Nem tudom kiválasztani.De meg jelent egy adwaita nevű új téma, vgyis már rajta volt csak most már jelzi azt. Mi az a Tweak Tool?

(#42222) BigManus válasza hcl (#42220) üzenetére


BigManus
addikt

Nem látom menüben, de mindjárt felteszem... Nem vagyok Ubuntuhoz szokva... ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#42223) Kendek válasza Dead Zone (#42221) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én kipróbáltam, megjelent mint választható és alkalmazni is tudtam. Szóval nálad is mennie kell.

<-ƘƘ->

(#42224) rybank


rybank
senior tag

Hatalmas fájdalmak árán elkészült a Custom Lubuntu CD-m. Éppen build-el. De elégedett vagyok. Örülök neki. Ettől kezdve nem kell telepítés után telepítgetni, eltávolítgatni. Minden benne van! LXDE menu editor... Skype... Minden! :DD
Természetesen ugye full fel upgrade-elve!

[ Szerkesztve ]

(#42225) Nagytalp válasza BigManus (#42182) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Terminálba: sudo top

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#42226) Mtbsrác válasza Mtbsrác (#42217) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Megoldottam.

(#42227) rybank válasza rybank (#42224) üzenetére


rybank
senior tag

Te jó anyám. Hol az az idő amikor még órákat drivereztem. Még több ideig kapartam elő a programokat. És crackeltem. És crackeltem. És tűzfal. És vírusírtó. És 1 giga RAM használat. És lasabb is volt. A Windows.

(#42228) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Többieknek- legegyszerűbb GUI-os /home folder stb. mozgatás leírása

még bootcd se kellett mert előbb csináltam már particiót, most csak meg kellett formáznom.

[ Szerkesztve ]

(#42229) atesz117 válasza Dead Zone (#42221) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
A Gnome Tweak Tool "Speciális Beállítások" néven fog megjelenni a programok között, ha telepíted, abban lehet állítani a témát, ikonokt stb

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#42230) Kendek válasza bobalazs (#42228) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most csak azt nem értem, hogy külön oprendszer nélkül hogyan törölted az eredeti adatokat? Mert nem lehet teljesen kitisztítani a /home-ot futó rendszer alatt.
1. Live indítása
2. Partíciók felcsatolása
3. rsync -a --delete
4. fstab szerkesztése

<-ƘƘ->

(#42231) bobalazs válasza Kendek (#42230) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A te módszered biztos jobb- de két leírás után- a kapott hibákat hosszú lenne leírni,
ezt tűnt a legegyszerűbb megoldásnak. Nekem ez a Storage Device Manager mindent elintézett. Be ugyan nem tudtam lépni azonnal mivel nem volt home/username folderem a leírást követően. Csináltam egy username könyvtárat és beengedett.
Úgy hogy még az alap parancsokat sem ismerem, rám ne bízzanak terminálos futtatásokat egyenlőre.

Másrészt szerintem teljesen eltűnt az eredeti adatok mivel a felbontásom- összes beállításom eltűnt. (de ez a legkevesebb most, friss amúgy a rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#42232) hcl válasza bobalazs (#42231) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha nem ismered a terminál parancsokat, attól még be tudsz másolni egy parancssort ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42233) RBJ


RBJ
addikt

Találtam egy ubuntu alapú ost.
[link]
Live ba kipróbáltam elég komolyan összerakottnak tűnik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42234) #40553216 válasza BigManus (#42209) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szeva!
Pl. htop?
(#42225) Nagytalp
Szerintem ez jobb, ráadásul a menübe is bekerül. Sudo nem is kell, a top-hoz sem.

[ Szerkesztve ]

(#42235) hcl válasza #40553216 (#42234) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Asszem csak sudoval látsz minden folyamatot, de javítson ki valaki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42236) neverDell válasza hcl (#42235) üzenetére


neverDell
tag

Rosszul tudod. Az általam ismert rendszerek közül csak windows-on divat, hogy nem látod a többiek processzeit, ha nincs admin jogod. Mondjuk arra már nem mernék megesküdni, hogy a teljes parancssort is meg tudod-e nézni így.

(#42237) hcl válasza neverDell (#42236) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

OK, tényleg, megnéztem, és mindent láttam. :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42238) #40553216 válasza hcl (#42235) üzenetére


#40553216
törölt tag

Már mondták. :) De a gnome-system-monitornál is látsz mindent júzerként indítva, csak külön be kell állítani.

(#42239) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni, akik már jártasabbak az Ubuntu és amúgy a linux világában.
Egyenlőre még próbálgatás szinten tettem fel anno Linux Mint-et, de nem igen használtam sokat, mert nem mélyedtem bele, nem volt rá időm, most viszont szeretnék nekivágni a dolognak.

Számtalan kérdésem lenne, de a fontosabbakat tenném fel, amikre még telepítés előtt tudnom kell a választ.
Első körben akkor az #1 hsz-ben megkövetelt alap információk:

Gép típusa (Desktop PC, laptop,...)

Desktop. Konfig:
AMD Athlon II X4 Quad-Core 640 3.0 GHz
4 GB Kingston DDR3 Kit
Ati Radeon HD 4250 (integrált alaplapi)

Telepített Ubuntu típusa (Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu)

Sima ubuntu-ban gondolkozom, de ha más javasolt, az sem gond.

Kérdéseim:

1.- Mennyire gyors az Ubuntu? Gondolok itt az ablakok és a programok felállására. Régen próbáltam, de akkor lomha volt az ablak megjelenés és a programok felállása Windowshoz képest. Stabilan futott a rendszer ez tény, de nekem fontos az, hogy -mivel sok ablakot és programot fogok kezelni, megnyitni- az villámgyorsan megjelenjen.
A hivatalos honlapon van egy túra, ha sebesség ilyen lenne berosálnék, mint ezen, de azért ennyire naív nem vagyok :D Meg ez egy honlap.

2.- Ehhez a konfighoz melyiket érdemesebb feltenni linux esetében: 32 vagy 64 bit? (Windowsból 64-es használok, linux esetében nem tudom mennyire kiforrott a dolog).

3.- Mennyi az ideális partíció méret neki, amin jól érzi magát? A windowst azért szeretném megtartani mellette, abból csípnék le.

4.- Hallottam régebben, hogy az integrált -meg amúgy- ATI kártyákkal akadhatnak teljesítmény gondok, ez a jelenség még mindig meg van?

Egyenlőre ennyi lenne a kérdésem, hálásan köszönöm annak, aki időt és energiát szán kérdéseim megválaszolására!

Üdv,
Pano

(#42240) hcl válasza Pano (#42239) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nya. Azon a gépen bármelyik verzió elmegy, a sima Unity-s Ubuntu vagy a kubuntu ajánlott, de bármelyiket elbírja.
A windóznál mindenképp gyorsabb a rendszer, bootolás, és működésileg is. Az ablakok megjelenési sebessége meg álítható, ha nagyon sebesség kell, akkor meg lepusztítod róla a csicsát, és rakéta. (A tour-hoz meg, annyira azért tényleg nem gyors, max. SSD_vel :D )

64 bites ajánlott amúgy, a gép is megfelel hozzá.

A partícióméret attól füg, mit raksz fel hozzá. Nekem a Kubuntu full extrásan, mindennel (3gb levéllel) foglal 12Gb-ot, és ez már nagynak számít. Van egy 30Gb-os partíciója, csókolom.
Számolj mellé még (4Gb RAM esetén) egy 8Gb-os swap partíciót (elvileg a fizikai memória kétszerese illik), de igazából 4Gb is elég, meg nekem még amióta 4Gb RAM-om van, nem nagyon nyúlt a swaphez. (Most néztem, hogy a 11.10 -es KUbuntunak nagyobb a RAM fogyasztása... 1,25GB-ot eszik böngészővel :( ... a Win7 meg két gigát :D )

VGA driver, az videokártyától függ... valóban szoktak lenni anomáliák, de a legtöbb esetben azért át lehet hidalni. A 4250 meg nem egy vadiúj kártya, szerintem azt már vinni fogja az ATI driver.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42241) neverDell válasza Pano (#42239) üzenetére


neverDell
tag

Ha ki akarod használni a 4G memóriát, akkor jobb a 64 bites, 32 biten picit több, mint 3G látszik, a többit elviszi a BIOS, VGA stb. ha jól emlékszem.
Viszont, ha flasht is akarsz, akkor talán még mindig jobban jársz, ha kibékülsz azzal, hogy a memóriád egy része kihasználatlanul marad, mert ismereteim szerint a 64bites flash player még mindig messze van a tökéletestől (bár lehet, hogy elavultak az információim)

Hogy mennyi diszket tegyél alá, az alkalmazás függő. Nekem van olyan virtuális gépem, 64 bites ubuntuval, ami kb. 2G-n megy gond nélkül, de minimális funkcionalitással, GUI nélkül. Úgy emlékszem, a komplett telepítés valahogy 20GB körül volt a 10.04 esetében, én biztos-ami-biztos alátettem 32GB-ot, azon elvagyok.

Ati/AMD VGA-kal kapcsolatban rég nincs tapasztalatom, ezt passzolom. A linuxos 3D úgy általában nem igazán kiforrott, időnként megkergülnek a 3D-s programjai.
(compiz relative stabil)

(#42242) hcl válasza neverDell (#42241) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az adobe-s, alaptelepítésű flesspléjer nálam lazán megy. Youtube-t meg átnyomni HTML5-be.

"komplett telepítés valahogy 20GB körül volt a 10.04 esetében"
Mit pakoltál bele? :) Az hatalmas. Amúgy nekem is egy 30Gb-os partíción van, de nincs kihasználva.

Az utóbbi időben amúgy nekem még 3D ablakkezelő nem fagyott le. Igez, itt KDe alatt a kwin végzi ezt.

Az átleg Linuxosnak amúgy a 3D kb. csak az ablakkezelő miatt kell.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42243) neverDell válasza hcl (#42242) üzenetére


neverDell
tag

Már nem tudom, mit raktam abba a 20G-ba, volt benne adatbázis, PHP keretrendszer, fejlesztőkörnyezet, gnome desktop, szóval sokminden. Én nem érzem óriásinak azt a 20G-t a mai vinyóméretek mellett.

Lefagyással én sem találkoztam még, de olyannal, hogy pl. félbeszakadt egyik-másik program, már igen.

(#42244) rybank válasza neverDell (#42243) üzenetére


rybank
senior tag

Igazándiból a Windows mellett nem óriási. Ubuntu-s viszonylatokban csak nagy.

(#42245) Kendek válasza neverDell (#42241) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

PAE kernellel - amit alapból telepít 4 GB-nyi központi memóriánál -, 64 GB-nyi RAM-ot kezel a 32 bites rendszer is.

<-ƘƘ->

(#42246) neverDell válasza Kendek (#42245) üzenetére


neverDell
tag

Mondjuk ez jogos, de úgy emlékeztem, a PAE az valami olyasféle kényszermegoldás, mint anno az EMM386.EXE és a himem.sys voltak a DOS-os időkben.
(mindegy, majd utánanézek, hogy így van-e)

(#42247) zed01


zed01
őstag

Felraktam a 11.10-es Ubit a MATE-val. A MATE egy Gnome 2-es fork, Gnome 3-as környezetben. Semmi nem különbözteti meg a megszokott Gnome 2-es környezettől és eddig abszolút bug mentes. Tudom ajánlani azoknak akik nem tudnak megbékélni az újításokkal.

sudo add-apt-repository ppa:amanas/mate-desktop

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#42248) MacCaine válasza neverDell (#42246) üzenetére


MacCaine
őstag

Emm386.exe, himem.sys :DDD :DD :D De rég volt... :DDD

(#42249) neverDell válasza MacCaine (#42248) üzenetére


neverDell
tag

Én tegnap v. tegnapelőtt botlottam beléjük egy firmware update program kapcsán, ami kizárólag DOS alatt ment, dos4gw.exe-vel (ez kellett a Doom-hoz is! :)) )

(#42250) bobalazs válasza Pano (#42239) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ubuntu jó, széleskörű a támogatottsága. Gyors is, nincs nagy igénye a legújabb változatnak se. Nálam egy 6 éves laptopon jól elfutott. Csináltam neki egy 9 gigás partíciót, bőven elvan vele, fele szabad, úgy hogy a fő programok stb. fenn van rajta. Érdemes külön /home partíciót csinálni telepítéskor, alapba saját maga nem csinálja meg, neked kell majd egyénire szabott partíció állitásakor csinálnod. (azért hogy a saját dokumentumjaid, stb. megmaradjon újratelepítéskor is) ATI-NVIDIA-Intel integrált lapkák jól támogatottak. VIA driverek már más kérdés erre utólag rájöttem, mert bár van hozzá unichrome driver- a via zárt forrásokkal dolgozik, nem adja ki a forráskódot a driverekhez. Ubunturól én mondjuk Mint-re váltottam, nálam gyorsabb (12-Lisa), népszerű, és nagyjából ugyanazok a csomagok mennek rajta mint Ubuntu-n. Asztalt többfélét is választhatsz, és személyre szabhatod, ez is (többek között) nagyon tetszik benne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.